Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) BéHGT válasza Varszegig (#13600) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nem csak a T-Home-nál van az?

(#13602) Varszegig válasza BéHGT (#13601) üzenetére


Varszegig
veterán

biztosan nem, mert nekem nincs t-home-om, csak t-mobilom:)

(#13603) erdoke


erdoke
titán

Létezik, hogy Svájcban történt bő 80 MB roaming mobilinternetezésért a T-Mobile jogosan számlázott ki nekem 344e Ft-ot? Azt írják, nettó 3,13 Ft 1 KB.
:Y

A legjobb aláírás a héten

(#13604) club1 válasza erdoke (#13603) üzenetére


club1
veterán

Meg tudod nézni magad is az árakat.

(#13605) Teo70 válasza Teo70 (#13587) üzenetére


Teo70
tag

erre valaki?[13587]

(#13606) erdoke válasza club1 (#13604) üzenetére


erdoke
titán

Közben megtaláltam én is, 398 Ft minden megkezdett 100 KB. :Y
Természetesen a 3 roaming partner közül a T-s készülékem mindig a Swisscomhoz kapcsolódott, ami közel a duplája a másik kettőnek (220 Ft/ megkezdett 100 KB).
Remélem, a főnököm nem fog balhézni, eddig még nem volt ilyen durva mobilszámlám. Mindenesetre erre oda kell majd figyelni, és akár manuálisan is Orange-ra vagy Sunrise-ra állítani a telefont. Önmagában a 80 MB 4 nap alatt nem nagyon sok, bár nyilván azon is lehet faragni. Azt hiszem, alapszabály lesz, hogy Siri-t Svájcban nem használunk...

Nem mellesleg valaki beperelhetné már a szolgáltatókat valamiféle irreális üzleti haszon címén, mert a 100 MB-os csomag helyiként kb. 5-6 CHF lehet... :((

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#13607) Teo70 válasza erdoke (#13606) üzenetére


Teo70
tag

Közben megtaláltam én is, 398 Ft minden megkezdett 100 KB.

A rohadt annyukat hogy képesek elkérni ennyit 100KB!!! adatért ami kb semmi sem a mai világban . N E V E T S É G E S

(#13608) St3ven


St3ven
addikt

Én érzem csak megmosolyogtatónak ezeket az összegeket, mint havidíjak?

1520 Ft
1920 Ft
3250 Ft
5250 Ft
8550 Ft
11650 Ft
16750 Ft
stb…

Értem én, hogy ez miért van, de ennél már csak az lenne komikusabb, ha maradtak volna a tavalyi havidíjak azzal az eltéréssel, hogy "a havidíj 97,34%-ban lebeszélhető belföldön, illetve SMS küldésére használható”. :)

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13609) nimfas válasza St3ven (#13608) üzenetére


nimfas
addikt

Jaj már... olyan "rosszindulatú" vagy :DD

Most képzeld el valaki mennyi prémiumot kapott ezért, hogy kitalálta ;-)

(#13610) St3ven válasza nimfas (#13609) üzenetére


St3ven
addikt

De várjál, találtam jobbat, a saját díjcsomagomban ráadásul:
Más mobilhálózatba történő átirányítás: 56,896 Ft/perc :C

Mondjuk ez még jó is az ügyfélnek, hiszen fölhúzhatta volna a szolgáltató ezt 56,9 Ft/percre, így legalább a zsebünkben marad percenként 0,004 Ft.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13611) dedike válasza Teo70 (#13605) üzenetére


dedike
addikt

Egyenlegedből vonják le, amennyiben rendelkezésre áll, ha nincs rá fedezte, akkor megszűnik.

giigz:

Azt viszont remélem, hogy elkezdik a felzárkózást a Vodához

Milyen értelemben?

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#13612) giigz válasza St3ven (#13608) üzenetére


giigz
veterán

Ezek a 20 és 50 Ft-os végződések nem tudom én sem mire voltak jók. :D

Azt viszont remélem, hogy elkezdik a felzárkózást a Vodához. :K

(#13613) manchester85 válasza giigz (#13612) üzenetére


manchester85
addikt

Már megkezdték. Emelkedtek a havidíjak és a készülékárak. :)

Giiigz!

Ez több dologtól is függ. Egyrészt magától a készüléktől, másrészt a szolgáltató lefedettségétől. Nem mindenhol egyforma a két szolgáltató kiépítettsége. Ahhoz viszont kétség nem férhető, hogy a T-mobile Magyarország elsőszámú szolgáltatója. :K

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#13614) giigz válasza dedike (#13611) üzenetére


giigz
veterán

Amikor a Vodánál voltam szinte kivétel nélkül mindig maximum térerőm volt.

Itt a T-Mobile-nál meg ingadozik össze-vissza, merül a teló is jobban.

[ Szerkesztve ]

(#13615) djculture válasza giigz (#13614) üzenetére


djculture
félisten

Az teljesen a helyi viszonyoktól függ itt meg a voda hálózata a halott másik kettő tökéletes.

(#13616) BéHGT


BéHGT
senior tag

Ha az aktuális egyenlegben nincs benne az adatforgalom, akkor elég érdekes, hogy 6 nap alatt már 4500-nál járok. Ebben van kb 20 sms, és max 30 perc beszélgetés... Ami bőven kijön az MM-es csomagomból, na de mindegy, ez így követhetetlen számomra. :)

(#13617) Varszegig válasza giigz (#13612) üzenetére


Varszegig
veterán

a 27% áfa következményei. Persze kerekíthettek volna felfelé 100 Ft-ra, biztos jobban esett volna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13618) giigz válasza BéHGT (#13616) üzenetére


giigz
veterán

Számomra is, nyugi. Várom a számlát, azon majd kiigazodunk! :D

(#13619) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

Hol tudom megnézni, hogy a céges mobilomra milyen előfizetés van? A cégnél van a számla viszont nekem most lenne rá szükségem... :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#13620) 1430 válasza Teo70 (#13587) üzenetére


1430
senior tag

Az egyenlegedből jön le. Amúgy a Paletta Domino díjcsomagok annyiban térnek el más Domino díjcsomagoktól, hogy minden hónap elején kapsz egy meghatározott perckeretet (Domino használójának szempontjából ingyen), és amíg az tart, nem von percdíjakat a rendszer. Minden más szempontból megegyezik a működés, így a Go!Net szempontjából is.

BéHGT #13588
Ezt inkább a készülék topikjában kérdezd, hátha van, aki használja, mert én nem, így nincs tapasztalatom. ;)
Bár szerintem ha nem használod modemként, akkor nincs jelentősége, esetleg ha kevés a keret (vagy tartasz a keret túllépéstől), akkor jól jöhet.

Frenky25 #13589
Nekem minden hónap 6-7. napja környékén szokott megérkezni.

orichalcos #13590
Mindkét megoldás kivitelezhető. Alapesetben az új tulaj fizeti a számlájában. Akkor szoktam ajánlani a helyszíni fizetést, ha a régi tulajnak fontosabb, hogy megszabaduljon a számtól, ezért átvállalná az átíratás díját.

Varszegig #13600
Az év végével véget ért az 1500 Ft-os Távszámla akció. Viszont van helyette egy új 500 Ft-os, amit akár a régi regisztráltak is igénybe vehetnek, de ehhez Maestro vagy MasterCard kártyával kell fizetni (na ná, hogy VISA-m van).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#13621) BéHGT válasza giigz (#13618) üzenetére


BéHGT
senior tag

Te is új vagy a T-nél? Vagy már régi, de még mindig nem érted?! :)

(#13622) giigz válasza BéHGT (#13621) üzenetére


giigz
veterán

1 hónapja vagyok T-s :K

(#13623) St3ven válasza BéHGT (#13616) üzenetére


St3ven
addikt

Elég régóta vagyok T-s, de azt megtanultam, hogy teljesen felesleges az "aktuális" egyenleget nézegetnem az online felületen, hiszen rengeteg kedvezmény/lehetőség befolyásolja a majdan fizetendő végösszeget, nem is beszélve az adatforgalom elszámolásáról, ami egyénileg szinte követhetetlen a hónap folyamán.

Ha androidos okostelód van, ajánlom a CallMeter 3G progit, én azzal figyelem hó közben az egyenlegemet, és ha jól beállítod a tarifacsomagodnak megfelelően, akkor a valós adatokat mutatja, real-time módon.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13624) BéHGT válasza St3ven (#13623) üzenetére


BéHGT
senior tag

Jól számolja a forgalmat?? Mert nekem ajánlották a Traffic Monitort, de szerintem nem számol jól. 2 órás Skype beszélgetés alatt nem mutatott 600kb-t, ugyanezt Hipernet több megára mutatja... Tehát kicsit zavar van a fejemben emiatt is. Plusz ugye 1430 azt írta, hogy "Az aktuális egyenlegben pedig minden forgalom benne van, kivéve az adatforgalom". Tehát az nincs benne. És kicsit szar, hogy majdnem a havi díjam feléhez érkezem lassan, pedig még csak 6.-a van. Pedig nagyon keveset beszéltem és sms-eztem, inkább nettel Skype... Neked milyen csomagod van?
Giigz: Milyen telót hoztál ki, milyen csomaggal, ha nem titok? :P

(#13625) 1430 válasza BéHGT (#13624) üzenetére


1430
senior tag

Azóta már javítottam a téves infót, ismét elnézést érte. Tehát benne van az adatforgalom az aktuális egyenlegben, hacsak nincs túlforgalmazási díj mentes csomagod is a díjcsomaghoz (pl. Net&Roll opció).

Először valóban úgy írtam,
aztán javítottam magam
és utána összefoglaltam a lényeget.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#13626) dedike válasza BéHGT (#13624) üzenetére


dedike
addikt

Ha majd kiesel a write only módból, olvasd el ezt is! ;)
S ha ez megtörtént, máris választ kapsz a "fele havidíj megvan" kérdésre.

(továbbra is van egyébként adatforgalmi értesítő, ami egy biztonsági "elem", az meg, hogy mennyit beszélsz, nagyon jól kontrollálható..)

Jó szerencsét!

(#13627) BéHGT válasza 1430 (#13625) üzenetére


BéHGT
senior tag

Értem, köszi! :) Én nem olvastam utána, direkt azt a hsz-t kerestem, mert tudtam, hogy a napokban leírtad. De így már ok.
Szóval, ha márciustól majd megrendelem a Net&Roll bővítő csomagot, nem lesz már benne az adatforgalom? Ezt jó tudni. :)
Azért jó lenne, ha a T kiadna egy olyan programot, ami faszán méri az adatforgalmat, mert így nem olyan jó. :)

(#13628) Jammalan


Jammalan
tag

Srácok ne szomorítsatok el ingadozó térerővel, meg vad számlázással, hétfőn jön meg a Tmobilos telefonom és 10 év után elhagyom a Pannont(telenort). Jelenleg is alacsony havidíjú csomagom van 2200Ft és most a Tnél MM XS csomagban rendeltem telefont, remélem nem kell csalódnom mert 2 évet írtam alá.

(#13629) giigz válasza Jammalan (#13628) üzenetére


giigz
veterán

Én is két évet írtam alá. Nem tudom azt mondani, hogy 10/10-es a T, de azért nem olyan rossz! :K

(#13630) BéHGT válasza Jammalan (#13628) üzenetére


BéHGT
senior tag

:DD :DD Nem fogsz csalódni, néha nehezen fogom fel a dolgokat! :) És rossz hsz-ből is idéztem... Ingadozó térerőről nekem nincs tapasztalatom, legrosszabb vétel 3 RUBLIKA a 4-ből.

(#13631) St3ven válasza Jammalan (#13628) üzenetére


St3ven
addikt

Nem kell aggódnod, van összehasonlítási alapom (van a családban telenoros előfizetés is), és azt kell mondanom, nem említhető egy lapon a két szolgáltató ilyen szempontból.

Persze ez helytől, telefontól meg sok mindentől függ, én csak a saját megfigyeléseimet tudom itt megosztani.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13632) St3ven válasza BéHGT (#13624) üzenetére


St3ven
addikt

Ha forgalom alatt adatforgalmat értesz, akkor nem, mert ahogy 1430 is többször felhívta itt rá a figyelmet, de a díjszabásban is benne van, eltér ezeknek a programoknak a mérési módszere (ti. általában bájt egységben mérnek) a T számlázási gyakorlatától (aki pedig 10 kB-onként számláz).

A progi, amit én említettem, az elsősorban a hívásköltségek/sms-ek követésére alkalmas Habár adatforgalmat is mér, azt sosem szoktam figyelni, nekem ugyanis GO!Net-es csomagom van, ami csak a sebességet korlátozza le a havi adatmennyiség meghaladását követően.

Hozzávetőleges adatforgalomérték-követésre a 3G WatchDog-ot szokták ajánlani, ott azt is beállíthatod, hogy mondjuk 95%-nál tiltsa le az adatkapcsolatot, így jó eséllyel nem léped át a havi keretedet.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13633) Jammalan


Jammalan
tag

Én egy 5 éves Nokia 6103ról váltok most xperia minire, mert úgy voltam vele, hogy 9900at a hülyének is megér ilyen olcsón még nem volt telefonom alacsony havidíj mellett, úgyhogy belevágtam. A Telenornál egyszerűen nem voltak képesek alacsony havidíj mellett normális telefont adni és részletfizetés is 600as csomagnál van ami mögött a logikát nem értem, ha valakinek van havi 12 rongya csak telefonszámlára az minek kérne részletfizetést. A helyszín amúgy Eger.

(#13634) toma37


toma37
tag

Sziasztok!
Nekem az internettel akadt egy kisebb problémám. T-Mobilnál vagyok, eddig Go Net M-em volt, a díjcsomagom pedig Like. Erről azt kell tudni, hogy tartalmaz 50mega adatforgalmat. Valamelyik nap megszüntettem a Go Net-et és azóta nincs netem. Pedig a díjcsomag tartalmaz 50megát. Eddig pedig még nem használtam el. Próbáltam a net beállításokat lekérni, de semmi. Valakinek valamilyen 5lete?

(#13635) BéHGT válasza St3ven (#13632) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszönöm! Bár tényleg küld sms-t 80%-nál. Akkor majd visszafogom magam. Bár most februárig dupla forgalmam van, remélem az elég lesz, márciustól meg jön a bővítés. ;)

(#13636) Varszegig válasza Jammalan (#13628) üzenetére


Varszegig
veterán

pár hónapja jöttem át a telenortól (12 év után!!!) a T-hez, és eddig nem bántam meg, sőt örülök.

(#13637) Huroq válasza toma37 (#13634) üzenetére


Huroq
senior tag

Sajnos ha lemondtad a Go Net-et, akkor újra kell aktiváltatni a Like -hoz járó adatkeretet. Én is így jártam. És a legszebb, hogy ezt online nem lehet elvégezni, csak telefonon vagy személyesen. 2012- ben nem lehet egy ilyen ügyet online intézni :)

[ Szerkesztve ]

(#13638) toma37 válasza Huroq (#13637) üzenetére


toma37
tag

És nem tudnád megmondani hogy milyen menüpontban?
Köszönöm a gyors választ

(#13639) djculture válasza Huroq (#13637) üzenetére


djculture
félisten

Nézzük a jó oldalát legalább a netstartot nem aktiválták, mert ilyen eset is volt régen...

(#13640) Huroq válasza toma37 (#13638) üzenetére


Huroq
senior tag

Sajnos nem tudom, mert én személyesen intéztem más ügyekkel együtt :/ Bocs.

(#13639) djculture:
Asszem, aktiválták volna lehet agyvérzést kaptam volna. :Y

(#13641) toma37 válasza Huroq (#13640) üzenetére


toma37
tag

Sebaj, majd megoldom valahogy :)

(#13642) Teo70 válasza dedike (#13611) üzenetére


Teo70
tag

dedike, 1430: köszönöm a válaszokat. További szép napot.

(#13643) dokee78 válasza Teo70 (#13642) üzenetére


dokee78
félisten

Menyi szervízes készülékcsere után lehet kérni új típust?

(#13644) browing


browing
csendes tag

Heló mindenki.
Azt szeretném megkérdezni és megtudni, hogy meglévő havidíjasként mennyivel vehetnék olcsóbban a t-mobilnál új telefont?
Most azt gondolhatjátok, hogy üssem be a teló számom és a kódomat t-mobil oldalán és akkor egyből kidobja, de sajnos várnom kell 24-órát míg újra beüthettem... de elég sürgős lenne megtudnom. Előre is kösz.

(#13645) tjb007 válasza dokee78 (#13643) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ilyen lehetőség nincs.
Másik típusra akkor cserélnek ha az adott készülék forgalmazása megszűnt.

(#13646) dokee78 válasza tjb007 (#13645) üzenetére


dokee78
félisten

:(
Köszi a választ. :R

(#13647) blueye válasza browing (#13644) üzenetére


blueye
veterán

Hívd fel a 1430-at és addig találd ki hogy milyen telefont szeretnél venni.

(#13648) blueye


blueye
veterán

Más. Régebben ha lejárt a kb. 10 éve meglevő Dominóm akkor az utolsó napon kaptam SMSt hogy meghosszabbítják ingyen a rendelkezésre állási időt (és az egyenlegem is megmaradt). Hol volt ilyen, hol nem. Most van ilyen?

(#13649) 1430 válasza blueye (#13648) üzenetére


1430
senior tag

Most nincs. Bár ez kb. 2x volt, inkább olyan lehetőség volt, hogy ha töltesz, akkor bónusz beszélgetést kapsz, és erről ment SMS a lejáró számoknak.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#13650) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, tudnátok valami hivatalos Trés dokumentumot, vagy honlapot linkelni, ahol egyértelműen le van írva, hogy számlatartozás miatt IMEI alapján tiltják a telefont?
Olvastam valahol régen, de most az istennek se találom.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.