Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121101) kungzi válasza btudos (#121100) üzenetére


kungzi
veterán

Értem köszi. Nekem a kicsi S21 bőven megfelelne. Akkor megveszem a Ses Store-bol.

(#121102) Kaba válasza kungzi (#121101) üzenetére


Kaba
veterán

A bestbuy topikban volt egy Ses Store kupon mobiltelefonra ,tegnap a 76995-ös Hsz. alatt,lehet,hogy még nem használták fel.

[ Szerkesztve ]

(#121103) bociusz


bociusz
aktív tag

Tegnap Vácra is megérkezett a 700 MHz/B28 :) (eNodeB 2266)

(#121104) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Van ez az újdonság
Muteromnál van egy saját Magentába bevont előfizu.. Ha megosztom, letölti tabletre a tv gonalkalmazást, akkor nézheti az általam előfizetett tv csatornákat? Nem találtam infót vagy rossz helyen kerestem.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#121105) Tompika777 válasza atosan (#121104) üzenetére


Tompika777
senior tag

Igen, nézheti.

(#121106) Caranita válasza atosan (#121104) üzenetére


Caranita
aktív tag

Igen.

De ez eddig is így volt, ha megadtam a TV Go-hoz tartozó emailt és jelszót.

Most csak annyi a plusz, hogy a saját címükkel tudnak majd belépni.

(#121107) M.Ildiko válasza Tompika777 (#121105) üzenetére


M.Ildiko
tag

De csak azokat, ami tvgon fogható. Ez időnként nem hds csatornát jelent, de több csatorna ami a csomagban benne van, az nincs a tvgoban

(#121108) atosan


atosan
addikt

Köszi mindenkinek :R

Maine coon

(#121109) Masato


Masato
tag

Sziasztok,

A minap vettem egy függetlennek mondott S21+ készüléket a Telenortól. A Telekom SIM-emmel viszont csak akkor hajlandó 4G-re menni, ha belépek a rádió infóba és LTE only módba rakom, egyébként meg némi küszködés után 3G-re áll vissza.

Valaki tapasztalt már esetleg hasonlót? Telenor SIM-mel azonnal felmegy LTE-re.

Ötleteket elfogadok. Köszönöm,
Masato

(#121110) balinlin válasza Masato (#121109) üzenetére


balinlin
senior tag

Alsó kérdés tudom, de próbáltad több helyen is? Van elég telekom térerő 4g-n ott ahol próbálkozol?

(#121111) Kaba válasza Masato (#121109) üzenetére


Kaba
veterán

Mindkét SIM foglalatba tedd be a Telekom kártyát,amennyiben mindkettőben működik akkor független.

(#121112) Masato


Masato
tag

@balinlin @Kaba Térerő van bőven, az ablakból látszik a torony, ami kb. 1 km-re van. A másik telefonommal van is 4G rendesen. Próbáltam a másik SIM slotot is, Network Cell Infoval nézve van 4G, de adatkapcsolat nincs. A készülék ezalatt "tiltott" jelet mutat a térerő helyén (nincs szolgáltatás), majd némi várakozás után átáll 3G-re, ahol meg rendesen működik minden. Lehet telefonálni és netezni is.

(#121113) kali válasza Masato (#121112) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ez gyanúsan a Telenoros készülék korlátozásának, problémájának tűnik.

(#121114) st3v3np3t3r válasza kali (#121113) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Meg töbször volt róla szó többi mobilos topikban is,hogy a Telenor és a Voda hálózati zárral értékesíti a készülékeit, melyet a hűségidő lejárta után old csak fel.

... és mint mindig, a lap legalján van apróbetűvel, hogy :
Az értékesített készülékek csak telenoros SIM kártyával használhatóak.

A vodafonen ennyire konkrétan nem írja ki, mint a telenor. Ők a gyakori kérdések közé tették be,azzal a plusszal, hogy csak az előfizetőnek ingyenes, más készüléket használónak díjköteles(holott ingyenesnek kellene lennie)

Viszont vannak felhasználói tapasztalatok, hogy a 2 másik szolgáltató, egy-egy készülékén valóban nincs hálózati korlátozás.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#121115) szabonagyur válasza st3v3np3t3r (#121114) üzenetére


szabonagyur
félisten

Halo zar eseten 3G vagy hivas sem menne. Itt inkabb szoftveres bugnak nez ki a dolog, akar a XEH rom miatt.

Telo tolikban mit irnak erre?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#121116) st3v3np3t3r válasza szabonagyur (#121115) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az is benne lehet a pakliban. De a telenoros samsung telefonok CSC kódja PAN, nem XEH.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#121117) kali válasza st3v3np3t3r (#121114) üzenetére


kali
legenda

Vannak készülékek a Telenor és a Vodafone kínálatában is, amik a gyakorlatban (legalább részben) függetlenek a kiírás ellenére is.
Még szerencse, hogy a Telekomnál minden független (teljesen) már jó ideje, hivatalosan is.
Adott eset viszont összetettebb problémának tűnik, de a leírtak alapján a készülékkel van gond, vélhetően szoftveres okból.
Más kérdés, hogy a Samsung alapban sem arról híres, hogy a legjobban kezelik a készülékei a hálózatokat.

(#121118) szabonagyur válasza st3v3np3t3r (#121116) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igaz PAN. :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#121119) st3v3np3t3r válasza kali (#121117) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Vannak készülékek a Telenor és a Vodafone kínálatában is, amik a gyakorlatban (legalább részben) függetlenek a kiírás ellenére is. - Ugyan ezt írtam én is :DDD

Még szerencse, hogy a Telekomnál minden független (teljesen) már jó ideje, hivatalosan is. - Illetve a Diginél is. Ezt kéne követni a másik 2 szolgáltatónak is! :(((

Adott eset viszont összetettebb problémának tűnik, de a leírtak alapján a készülékkel van gond, vélhetően szoftveres okból. - szabonagyur is ezt írta

Más kérdés, hogy a Samsung alapban sem arról híres, hogy a legjobban kezelik a készülékei a hálózatokat. - Sajnos igen, olvastam jó pár panaszt, hogy a független szoftververziók nem kapják meg ugyan azt a hálózati konfigurációt, mint azok a verziók, amik a szolgáltatós készülékekre kerülnek.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#121120) MadMancs válasza st3v3np3t3r (#121116) üzenetére


MadMancs
veterán

S21 szériából nincs se PAN se VDH. Mindegyik független, Telekom TMH CCS el, Voda és Telekom pedig XEH azaz gyári független szoftverrel adja. S20+ 5G és S21 Ultra telóm is vodától van, előbbi VDH, második XEH, de független és nem problémázik másik szolgáltató kártyáival. Kollégánál én nem zárnám ki a SIM hibát se.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#121121) st3v3np3t3r válasza MadMancs (#121120) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hát igen, a fizikai SIM hiba sem kizárt. Mondanám, hogy egy Telekomos eSIM-mel meg lehetne próbálni ha havidíjas előfizetése van Masato-nak, csak arról a visszaváltás nem megy azonnal. Ha az eSIM-mel is ugyan a probléma, akkor vagy SW vagy HW hiba.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#121122) Masato válasza MadMancs (#121120) üzenetére


Masato
tag

Két SIM-em is van, mindkettővel ugyanazt csinálja. A telefon egyébként valóban XEH. A készülék topicban meg valóban panaszkodnak térerő gondra. Gyanús, hogy ez a telefon megy vissza a feladónak. Ebbe jól belenyúltam.

(#121123) kali válasza st3v3np3t3r (#121119) üzenetére


kali
legenda

Nem teljesen azonosat írtam, mert szerintem nem csak bug lehet.
A szolgáltatós kontra nem szolgáltatós firmware verziók esetén viszont esete válogatja, nekem anno a Note 9-nél volt fordítva is, a TMH nem tudott néhány dolgot, amit a XEH igen, például a HD hang kijelzése.

(#121124) MadMancs válasza Masato (#121122) üzenetére


MadMancs
veterán

Valóban vannak térerő problémák S21 szeria esetén. De ez abban mutatkozik meg hogy gyengébb a jelerősség, és jellemzően Telekom sim el jelentkezik ugye. De eddigi tapasztalatok alapján ha van 4G használja is. Viszont ha a torony 1km re van, normális rálátással, ott még -95dBv körüli értéknek lenni kell, ami s21 nek se akadály.
Persze egy próbát megér szerviz, de véleményem szerint nem ez lesz a gond. Máshol jelentkezik a probléma?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#121125) Masato válasza MadMancs (#121124) üzenetére


Masato
tag

Egyelőre nem volt lehetőségem tesztelni a lakhelyemen kívül. Holnap megyünk egy kört a szerviz irányába. Sok reményt nem fűzök hozzá, hogy erre találnak megoldást belátható időn belül. Kb. két verzióra számítok: Telenor részéről "tegyek bele Telenor SIM-et", Samsung részéről meg "ez működik, semmi baja, tessék, visszaadjuk".

(#121126) szabonagyur válasza Masato (#121125) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy mit és honnan vettél? Kicsit hiányos a történet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#121127) st3v3np3t3r válasza Masato (#121125) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Igen, ez benne van a pakliban. Viszont azt sem ártana ellenőrizni, hogy a lakhelyeden milyen a lefedettség. [link]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#121128) Masato válasza szabonagyur (#121126) üzenetére


Masato
tag

Telenortól (ahol arra a kérdésre, hogy "független?" azt a választ kaptam, hogy "persze") vettem a készüléket kp-re, viszont a Telekomos kártyámmal szeretném használni.

(#121129) Masato válasza st3v3np3t3r (#121127) üzenetére


Masato
tag

A lefedettséggel nincs gond, B3+B20 van a szemközti dombon lévő tornyon. A Xiaomi Mi9T-mmel tökéletesen működik a Telekom.

(#121130) szabonagyur válasza Masato (#121128) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én azért tennék próbát másik SIM-el, szolgáltatóval mivel eddig nem voltak a Telenoros telók alapból függetlenek, még akkor sem ha KP-ra kihoztad.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#121131) Masato válasza szabonagyur (#121130) üzenetére


Masato
tag

Előzőleg leírtam, hogy Telenor SIM-mel egyből felmegy LTE-re. Ha meg nem lenne független, akkor egyátalán nem engedne fel a Telenoron kívül más hálózatra.

(#121132) kali válasza Masato (#121131) üzenetére


kali
legenda

Utóbbiban nem szabad annyira biztosnak lenni, legalábbis nem a legszorosabb értelemben, mert volt már arra példa más gyártónál és szolgáltatónál is, hogy csak bizonyos hálózati módokban jelentkezett a korlátozás. (Sőt, letiltott készüléknél is volt már ilyen.)

(#121133) szabonagyur válasza kali (#121132) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen ez jutott nekem is eszembe, hogy volt egy Telenoros Mifi-m amit Telenor kóddal függetlenített, de firmware cseréig nem engedett fel semmit sem 4G-re, csak utána.

Szóval független volt, de valamilyen beállítás a firmware résznél nem változott a függetlenítéssel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#121134) Masato válasza kali (#121132) üzenetére


Masato
tag

Hát ez megalol... ezek szerint kifejlesztették a félfüggő telefonszoftvert. Egyébként a készülék topikban sokan panaszkodnak Telekom kapcsolódási problémákkal kapcsolatban.

(#121135) kali válasza Masato (#121134) üzenetére


kali
legenda

Nem minden esetben veszik talán a fáradtságot, hogy az összes tekintetben lefussák a kört.
Mint írtam is, szerintem sem a legjobb a Samsung a hálózati kapcsolatok kezelésében, de nem csak a Telekom vonatkozásában - én is használtam korábban a telefonjaimat más szolgáltató SIM kártyájával is, akkor sem volt felhőtlen a dolog...
Más kérdés, hogy sok tényező függvénye a dolog, ezért változó, hogy kinek és melyik szolgáltatónál, milyen problémái jelentkeznek.

(#121136) BéHGT


BéHGT
senior tag

Üdv!
Hogyan tudok egy készüléket elő törleszteni?
Ha befizetem a havi törlesztőt, látni fogom a márciusit, ha azt is befizetem, az áprilisit és így tovább?

(#121137) st3v3np3t3r válasza BéHGT (#121136) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Egyes postákon tudtsz előtörlesztéseket befizetni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#121138) kory24 válasza BéHGT (#121136) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Mikor megjelenik a törlesztő részlet, mellette kis nyíl, azt le nyitod és írja mennyit fizettél már ki és mennyi van még hátra és itt van olyan opció, hogy befizetés egy összegben.

De ha februárit már befizetted akkor ezt majd csak akkor tudod legközelebb látni ha megjelenik már a márciusi (február utolsó napjaiban)

(#121139) Kaba válasza BéHGT (#121136) üzenetére


Kaba
veterán

Az előző két hozzászólást kiegészítve van még egy harmadik lehetőség is a posta és Telekom fiók mellett tudsz még online átutalással is fizetni.
A postai és online fizetési módban választhatsz,hogy hány részletet szeretnél kifizetni.A Telekom fiókban csak egyet vagy az összeset fizetheted.

(#121140) BéHGT


BéHGT
senior tag

#121137 #121138 #121139 köszönöm a válaszokat! :R

(#121141) gabro0


gabro0
őstag

Az adategyeztető form megint nem működik, van ötletetek miért? Tavaly ugyanez volt a problémám, 5x próbáltam itthonról, feladtam, bementem a Telekomhoz és ott se tudták megcsinálni csak 4. próbálkozásra a belső rendszerből.

(#121142) szabonagyur válasza gabro0 (#121141) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pár napja ment gond nélkül, sőt tegnap új SIM-et is hozzáadtam ami hasonló process.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#121143) Kaba válasza gabro0 (#121141) üzenetére


Kaba
veterán

Próbáld a chaten,ők is végigviszik neked az adategyeztetést.Többször volt már tárgyalva a téma a közelmúltban,ha egy kicsit visszaolvasol akkor találhatsz különböző ötleteket és megoldásokat.

(#121144) gabro0 válasza Kaba (#121143) üzenetére


gabro0
őstag

Megvan a megoldás. Nem kell odaírni a település mögé, hogy (Magyarország)... Eszem áll meg, pedig világosan leírták, hogy ugyanúgy kell megadni. Az eredeti megoldást itt találtam :R

SMS persze azóta se jött és ugyanúgy 4 nap múlva lejár. Kész öröm ez az adategyeztetés :)

Szerk2: megjött az üzenet is laza 20 perc után.

[ Szerkesztve ]

(#121146) delig válasza Masato (#121109) üzenetére


delig
tag

Szia!
Én is a Telenor-tól vettem lassan másfél hete, kifutó és vállalható árban volt.
Én SIM-ek nélkül kapcsoltam be, XEH régiós lett. Első SIM a saját Telekom-os, másik céges Telenor. Sajátomon megy a mobilnet, eddig nem volt gond, 4G+ simán megy.
Telekomot tervezem eSIM-re cserélni majd.
Kezdetben vmi baromságot akart folyton a teló beállíttatni velem a Telekomos SIM-re, de aztán vmit kikapcsoltam és azóta nem sipákol.
De olyan problémával nem szemebsültem, amit írtál (üzemidő so-so). (5G-t kellene majd vhogy tesztelni egyszer.)

(#121147) szabonagyur válasza delig (#121146) üzenetére


szabonagyur
félisten

S21-et vettél kifutóként? Most jelent meg, Te S20-at vettél még nem?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#121148) delig válasza szabonagyur (#121147) üzenetére


delig
tag

Jah de. Benéztem. Sorry :)

(#121149) #08176384


#08176384
törölt tag

Lehet valami probléma van a Telekom alkalmazással? A már befizetett e havi számlám, amit bankon keresztül fizettem be a weblapon kártyával, újra megjelent mint befizetendő számla. A pénzt be is terhelte a kártyás vásárlás a számlámra. Az ügyfélszolgálat szerint is be van fizetve. Más is tapasztal hasonló problémát?

(#121150) karl_fischer válasza #08176384 (#121149) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Nálam is megjelent, pedig a weboldalon ott van a befizetett számlák között. Ez megint a szokásos hibás működés. Ez az app egy nagy nulla.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.