Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120801) Kaba válasza hoby36 (#120800) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd fel a Webshopot és érdeklődj a rendelés állapotáról.

[ Szerkesztve ]

(#120802) hoby36 válasza Kaba (#120801) üzenetére


hoby36
senior tag

írtam nekik tegnap,de akkor hívom is.

A logikában semmi sem véletlen!

(#120803) ElDiabloo


ElDiabloo
senior tag

Sziasztok, létezik szolgáltató vagy telefon oldalról olyan beállítás, hogy letilstam az átirányított hívásokat ? Kedves kollégám szereti a céges telefont átirányítani a magán számomra. Írja ugye ha átirányított hívás és kitudom nyomni, de kényelmesebb lenne ha nem is csörögne.

(#120804) 4Grider válasza ElDiabloo (#120803) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs ilyen beállítás.

(#120805) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy e sim-et szeretnék beállítani, mivel a telefonom tudja. Dual sim-es a telefonom, sim1-be van a Telekom, sim 2-be a voda kártyám. Megvan a qr kód is a beállításhoz. Sim1-ről kivettem a Telekom kártyát, nyilván úgyse kell majd. Amikor beolvasom a qr kódot, akkor viszont minden áron a sim2-re akarja tenni... miért? Be lehet állítani sim1-re, vagy minden áron sim2-re kerül az e-sim?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#120807) MikeWazowski válasza #40993792 (#120806) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Közben látom is, hogy miért. Sim2 helyére lehet csak tenni a micro SD kártyát. Valszeg emiatt lehet csak e-sim a sim2-ben. Köszönöm a segítséget. :R

Most nézem. Nem is kér már pin kódot... mikor meg be akarnám állítani, nem fogadja el... ilyenkor más lesz a pin-kódom?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#120808) pdr755


pdr755
tag

Sziasztok,

Valaki itt korábban írta hogy a 1414-en jelszó ismerete mellett fel lehet mondani a lejárt hűségű előfizetést. Nekem majd egy mobilnetes előfizetést kell felmondanom amikor lejár februárban a hűség és mivel ez az egyetlen telekomos mobil előfizetésem, nem vagyok annyira képben: ez a jelszó milyen formátumú (hány számjegy) pontosan?

(#120809) balinlin válasza MikeWazowski (#120807) üzenetére


balinlin
senior tag

eSIM esetén miért akarsz pin kódot?
Én pont annak örülök, hogy nem kell pin kód, elég, hogy a telefon van védve.

(#120810) MikeWazowski válasza balinlin (#120809) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Én jobban örülök, ha kéri. Nem vagyok abszolút paranoiás. Mindegy, közben néztem a doksit, amin a qr kód is van. Sim1-nél nincs semmi. Így sikeresen tiltottam is a sim-et, de a PUK rajta volt, amit megadva, tudtam új PIN-t megadni. Így most van happy :)

Egyébként tapasztaltatok javulást e-sim-mel kapcsolatban? Pl. javult a térerő, vagy kevesebbet fogyaszt a telefon aksija, mintha kártya sim lenne benne?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#120811) snooze válasza ElDiabloo (#120803) üzenetére


snooze
veterán

tedd feketelistára a számot,ha tudja a telod!amugy fasza kollégád lehet..👍😊😊nem verted még pofán ezért?😊

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#120812) Kaba válasza pdr755 (#120808) üzenetére


Kaba
veterán

öt számjegy.

(#120813) csako válasza snooze (#120811) üzenetére


csako
veterán

+1, a kollégát kell "beállítani" :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#120814) balinlin válasza MikeWazowski (#120810) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem fölösleges, mitől lenne biztonságosabb, mint a telefon biztonsági zára? De persze ízlések és pofonok...
Nem jobb, nem rosszabb a térerő, mint fizikai simmel. De kontakthiba nincsen :)

(#120817) zzola válasza #40993792 (#120816) üzenetére


zzola
félisten

Te iPhone minit használsz duál simmel?

(#120819) pdr755 válasza Kaba (#120812) üzenetére


pdr755
tag

Köszönöm!

Még egy kérdés (mindenkihez csak Kaba hsz-ére reagáltam): az említett mobilnethez egy Alcatel MW40V típusú 4G router volt. Na mármost, ennek a függetlenítését hogy kell intézni ha majd letelt a hűségnyilatkozat? Azt is lehet telefonon vagy be kell menni?
Vagy esetleg ha 2019 elején kötöttük, akkor már független volt gyárilag is?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#120820) m1lan válasza pdr755 (#120819) üzenetére


m1lan
őstag

Gyárilag független. :K

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#120821) pdr755 válasza m1lan (#120820) üzenetére


pdr755
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#120822) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Google Playen hogyan lehet vásárolni havidíjas előfizetőként? Azt a hibát írja, hogy nincs elég keretem és egyenlegfeltöltés szükségeltetik. Havidíjasként azt mégis hogyan?

(#120823) MadMancs válasza Jakesz (#120822) üzenetére


MadMancs
veterán

Ugyanúgy mint dominót. Fel kell tölteni az úgynevezett mobilvásárlásra használható univerzális egyenleget.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#120824) Papaj x


Papaj x
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem, miszerint.
Telekomos simkártyás netet használok routerben.
Mivel az előző routerem elég sokat problémázott (azt hittem, hogy az) így cseréltem egy másikra.
Hiba:

3G és 4G váltogatás esetén, a router szerint gyakran Disconnectel az internet elérés, ilyenkor belassul, avagy teljes mértékben nincs net.
Folyamatosan váltogatnom kell 3G és 4G között, hogy legyen internet elérésem.

Mi lehet a probléma, tapasztalt már valaki ilyet?
Signal jelenleg 100%..
Mikor hiba van, azt írja, hogy konfiguráljam újra a beállításokat, de ezt ugye nem lehet, mivel a sim kártyás profil ezt automatikusan adja..

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#120825) 4Grider válasza Papaj x (#120824) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően minden routerben lehet beállítani kézi hálózati profilt, nem vagy köteles elfogadni az automatikust.
A Telekomnak melyik adatsim-jéről van szó? Mert azoknál jellemzően nem szokott ilyen probléma lenni. Jól sejtem, hogy telefonba való hangcélú simről van szó?

(#120826) balinlin válasza 4Grider (#120825) üzenetére


balinlin
senior tag

Van még egyáltalán külön adat sim? Mert ahogy látom csak 1 előfizetéses mobipnet csomagjuk van (15gb), a többi hang+adat csomag.

(#120827) Papaj x válasza 4Grider (#120825) üzenetére


Papaj x
tag

Nem, kifejezetten lte net simkártya van. (legalábbis így tudom, így is lett rendelve jópár éve) 2 évig hibátlanul ment, utóbbi fél évben vannak bajok, gyakorlatilag egyre több.
Mobil S 2017 díjcsomag amúgy.
Külön lehet telekom net, s hang adat profilt váltani.

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#120828) 4Grider válasza Papaj x (#120827) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mobil s 2017 az hang díjcsomag.
Csinálj neki kézzel egy profilt és a routert állítsd 4G only üzemmódra. Ha van a routerben, akkor állítsd be, hogy hajnalonként magától újrainduljon (mivel ez nat-olt, telefonhoz való net, elfogyhatnak alatta a szabad portok).

(#120829) Papaj x válasza 4Grider (#120828) üzenetére


Papaj x
tag

Elvileg kellene lennie mindennek is a routerban.
4G only nem jó, mivel gyakran csak a 3G használható.
Profilbeállításhoz szükséges adatokban esetleg tudsz segíteni, mert nem nagyon leltem. :F

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#120830) balinlin válasza Papaj x (#120829) üzenetére


balinlin
senior tag

Még meg lehet próbálni SIM kártyát cseréltetni is, ha más nem segít.

(#120831) Papaj x válasza Papaj x (#120829) üzenetére


Papaj x
tag

Most megpróbálom ezeket, remélem jó lesz.

balinlin: Igen, lassan az lesz, mert 2 évig jó volt, s napról napra roszabb. Bosszantó az, hogy 54 ezret feleslegesen dobtam ki routerre, mindenki javallata szerint, holott nem ez volt a hiba, mára már kiderült..

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#120832) balinlin válasza Papaj x (#120831) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha online vetted és benne vagy a 14 napban, akkor visszaküldheted, vagy várja szeretettel a hardverapró, akár a régit is.

(#120833) Papaj x válasza balinlin (#120832) üzenetére


Papaj x
tag

Így hardverapró lesz belőle, nem akarok c@gánykodni ezen, mivel nem a bolt, s nem is a router tehet róla. (online igen, mai nap van a 8. nap átvételtől)
Új router (archer 600) megérkeztével 2 napig hibátlanul ment minden, s ismét elkezdte az előző butaságokat, akkor már tudtam, hogy kapufa.. (Pedig ahol lehetett, utánakérdeztem, utána jártam, s mindenki egyértelmű router hibát hozott ki belőle, hát nem..)


Szerk.: eddig ment a manuális beállítással... :W

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#120834) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Szeretnék függetlenítést kérni a telekomtól egy régi készülékre.
Olvastam, hogy itt lehet igényelni. [link]
Mi ennek a menete megigénylem a linken és távolról el is végzik,
vagy mi történik ez után ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#120835) balinlin válasza DonThomasino (#120834) üzenetére


balinlin
senior tag

Küldik a függetlenítő kódot a megadott számra.

(#120837) kali válasza balinlin (#120835) üzenetére


kali
legenda

Kivéve, ha olyan készülékről van szó, amelyik nem bepötyögött kóddal függetlenítendő, hanem más módon. (Apple eszközök például)

(#120838) DonThomasino válasza #40993792 (#120836) üzenetére


DonThomasino
veterán

Remek ez pont egy apple, ebben az esetben mi a helyzet ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#120840) Caranita válasza Jakesz (#120822) üzenetére


Caranita
aktív tag

A havi limit terhére tudsz, ami 10ezer forint.
Ez csak 90napnál régebbi szerződés esetén él, korlátozás ne legyen rajta, és külön tiltás se. Egyéb esetben az univ egyenlegre tudsz vásárolni.

(#120841) DonThomasino válasza #40993792 (#120839) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezen a link en amit írtam ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#120843) 4Grider válasza Papaj x (#120833) üzenetére


4Grider
nagyúr

Próbáld még ki vele a 4G only üzemmódot, nincs ui. már olyan bázisállomás, ahol csak 3G van. És a 3G-t 2100 MHz-en adják, a 4G-t ettől alacsonyabb, tehát jobban terjedő frekvencián. Ezért nem lehet rosszabb térerejű a 4G, mint a 3G itthon a Telekomnál...

(#120844) Jakesz válasza Caranita (#120840) üzenetére


Jakesz
őstag

Közben megoldottam. A Mobilvásárlás appon belül tudtam fix összeget feltölteni, és abból vásárolni.

(#120845) Papaj x válasza 4Grider (#120843) üzenetére


Papaj x
tag

Itt faluhelyen néha a 4G a 0/0át is tudja, akkor a 3G sokat segít a dolgon. S igen, rosszabb gyakran a 4G, konkrétan használhatatlan módon.

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#120846) Diák66 válasza Papaj x (#120833) üzenetére


Diák66
őstag

Archer MR600... hát nem egy csoda router. Huawei B535-öt azért nem vettem meg, mert Cat7, de azt mondták még a supporton is, hogy nem tulja az LTE-A-t. Hát tudja..... és még okosítani is lehet. Ez a Tp-Link meg egy rakás kaki a maga MTK procijával. Drága fos, de eladni sem sikerül.

(#120847) St3ven válasza ElDiabloo (#120803) üzenetére


St3ven
addikt

Állíts be egy átirányítást a kolléga magán számára "Ha foglalt" esetre. Így ha elutasítod a hozzád beérkező hívást, azt átirányítja a kollégád számára.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#120848) Papaj x válasza Diák66 (#120846) üzenetére


Papaj x
tag

Én 525öt cseréltem erre, de igazából nem is ezen dolog, a mérvadó..

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#120849) DonThomasino válasza #40993792 (#120842) üzenetére


DonThomasino
veterán

Gondolom sim kártya nélkül nem fog menni.
Fontos hogy az a sim kártya legyen a telóban, amiről megrendelem a weben ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#120850) kali válasza DonThomasino (#120849) üzenetére


kali
legenda

iTunes is megoldás.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.