Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121601) btudos válasza Localmatador (#121599) üzenetére


btudos
veterán

Ha az alkalmazás jól mutatja a szolgáltatásképet, árakat, akkor minden ok, ne foglalkozz a webes felülettel, pár nap átfutással rendeződnek majd az ott megjelenő adatok is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#121602) balinlin válasza Localmatador (#121599) üzenetére


balinlin
senior tag

Nekem eddig a webes felület mindig 1-2 nap alatt követte le a változásokat.

(#121603) kinder93 válasza Kaba (#121595) üzenetére


kinder93
aktív tag

Na ezaz. Én nem akarom hogy tovább számolják az előfizetésem díját, de nem tudok önhibámon kívül Dominóra váltani. Akkor mi van? Nyilván a Telekom örül neki....:DDD Na de azért na....

(#121604) Kaba válasza kinder93 (#121603) üzenetére


Kaba
veterán

A szerződésedet a 1414-n lemondhatod.Így nem kell tovább fizetned egyben megkérdezed,hogy a Domino Simet átveheted azonnal az üzletben vagy csak március 22 után.Amúgy az üzletzárási korlátozás nem a Telekom hibája ez más üzleteket is érint és mindenkinek alkalmazkodni kell a körülményekhez.

[ Szerkesztve ]

(#121605) kinder93 válasza Kaba (#121604) üzenetére


kinder93
aktív tag

Hát én alkalmazkodom szívesen, de többet azért nem szeretnék a Telekomnak fizetni ez miatt :D.

(#121606) Localmatador válasza Kaba (#121600) üzenetére


Localmatador
tag

A kedvezményeket így gondoltam én is, csak rosszul fogalmaztam.
Köszönöm, akkor egyelőre még várok.

(#121607) BéHGT


BéHGT
senior tag

Sziasztok!
Tudom, OFF, de hol találom meg, hogy drágultak-e a készülékek a Telekomnál? Eddig kicsit jobb részletre volt pl az iPhone... :F

(#121608) Kaba válasza BéHGT (#121607) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom honlapján minden aktuális árat megtalálsz,időröl időre változhatnak az árak,amúgy máshol is drágultak valamelyest az árak.

[ Szerkesztve ]

(#121609) Gedeon31 válasza BéHGT (#121607) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia.

Pár napja valóban drágultak [link]

(#121610) _ak_


_ak_
addikt

@szabogabor10, kchris78

Köszönöm. SMS valóban nem megy.

Ugyannem érint a dolog, de azt jelenti, hogy ha mondjuk okosórával használnám a multiSimet, akkor arra sem érkezne meg ugye?

Szerk.: Igen, ez szerepel is a szerződésben. SMS küldéskor is a másodlagos szám jelenik meg.
Ez minden eSim esetében is működik?

Let's begin, de gozaimasu!

(#121611) dptrsk válasza _ak_ (#121610) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez nem eSIM specifikus jelenség, ez a MultiSIM sajátossága szerintem.

(#121612) Kaba


Kaba
veterán

Domino Day.
600 MB mobilnet +60 perc egy napra.
Mától lehet az ingyenes vezetékes netet 30 napra kérni akit érint, diákoknak, tanároknak.

[ Szerkesztve ]

(#121613) _ak_ válasza dptrsk (#121611) üzenetére


_ak_
addikt

Igaz, rosszul tettem fel a kérdést és valójában off topik is. Arra gondoltam, hogy más szolgáltató MultiSim megoldása is vajon ilyen lehet-e. De ahogy látom pl. Swisscom esetében a WhatsApp sem megy csak egy készüléken. Külön az SMS-t nem is emelik ki.

Nem tudtam, ennyire elkülönülnek ezek a simek.

Let's begin, de gozaimasu!

(#121614) Kbali válasza Localmatador (#121606) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem november óta nincs szinkronban a két felületen látható információ, emiatt reklamálok is folyamatosan a T-nél. Olyan, mintha két külön rendszerből venné az adatokat.
Viszont nálam pont fordítva van: webes felületen jó az infó, app-ban hülyeség szerepel az egyik (épp a novemberben módosított szerződésemnél). Már újra raktam az app-ot, lecsatoltam, felcsatoltam az érintett szerződést, semmi változás.
Ezért a hibáért és egyéb félretájékoztatásért már 10e Ft jóváírást adott a T, de a hibájukat nem ismerik még mindig el, ezért megyek további körökre (elsőre 5e Ft-tal akartak megvenni).

(#121615) Kaba válasza Kbali (#121614) üzenetére


Kaba
veterán

A számlázás az stimmel?,mivel az a lényeges,hogy a helyes összeget fizesd havonta.

(#121616) Kbali válasza Kaba (#121615) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azzal nincs probléma, csak a hozzáállással az ügyfelekhez.
Többször volt már panaszom, eddig normálisan kezelték, most inkább azt érzem, hogy fölényeskednek, meg leráznának "fájdalomdíj" fizetésével.
De most beleálltam, nem csak engem érint, hanem az összes hasonló cipőben járó ügyfelet.
Mert az, hogy nem bírnak egy oldalon érdemi/valós információt adni egy témáról és félrevezetnek, azt nem fogom hagyni.

(#121617) 4Grider válasza Kbali (#121616) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nagyon beleállsz a témába, akkor simán megtehetik, hogy kiveszik mindkét felületről az információkat, mivel utólagos elszámolásra szerződnek az összes szolgáltatónál a postpaid ügyfelek. És az elszámolás alapja a hóvégi számla, amit auditált rendszerek állítanak elő.
Vagy csak natúr nem foglalkoznak többet veled, 30 nap után megkapod majd a lerázó szöveget, miszerint semmilyen jogszabály nem kötelezi őket a hóközi és pontos elszámolásra, a felületeiken tájékoztatás szerepel csak. Szégyen, nem szégyen, megtehetik, mert joguk van hozzá.

(#121618) Kbali válasza 4Grider (#121617) üzenetére


Kbali
nagyúr

Félreértettél. A díjcsomagot nem találják el. Plusz a kedvezményekről sem megfelelően tájékoztatnak.

(#121619) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Egy kis segítséget kérnék!

Szóval jelenleg a vodafone-nál vagyunk 4-en, de mivel a TV+Internet a telekomnál van arra gondoltunk inkább átjövünk, hogy minden egy helyen legyen.
Van most valamilyen akció vagy ilyesmi amire érdemes figyelni?
Vagy valami apróság amire figyelni kell ha egyik szolgáltatótól a másikhoz mész?
Illetve nem tudja valaki nagyjából mennyi idő míg kiküldik az új sim kártyákat ha minden más oké?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#121620) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Telekom 4 gigás (2021) netem van a mobilomhoz. Létezhet az, hogy a Youtube Music adatmentes? Most hallgattam a kocsiban vagy 3 órát és továbbra is azt látom, hogy 4 giga elérhető. Spotify tudtommal adatmentes, de másról nem tudtam.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#121621) m1lan válasza KubanitoS (#121620) üzenetére


m1lan
őstag

Ha már a tavalyi (2020. szeptember utáni) 4 gigád van, ahhoz nem jár korlátlan zene opció. Ha járna is, csak a Spotify, Apple Music, Tidal és Deezer van benne, a Youtube Music nincsen. Érdekes egyébként, mert tavaly nyáron többször is hallgattam online rádiót út közben és az sem csökkentette az adatkeretemet, pedig kellett volna. Net 2GB (2019) csomagom van Magentás adatduplázóval.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#121622) KubanitoS válasza m1lan (#121621) üzenetére


KubanitoS
veterán

Akkor viszont nem értem a dolgot. Majd figyelni fogom aztán annyi... Köszi!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#121623) glacious válasza undercover (#121619) üzenetére


glacious
addikt

Ha magenta 1-be mész és legalább 3 előfizetésed van, akkor a korlátlan mobilnet csak 4000Ft, ha 3 darab, hivásra és netre is korlátlan csomagot fizetsz, akkor 7500 lesz darabja.
Ha számláid be vannak fizetve, 72 órán belül meg kell lennie a hordozásnak.

(#121624) Tompika777


Tompika777
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem volna, hogy adott egy novemberben kötött szerződés Mobil M+4GB díjcsomaggal, 24 hónapos hűségidővel készülékvásárlás miatt.
Átmenetileg úgy néz ki, hogy kevés lesz a 4GB internet, és szükség volna a multisimekre is, így kellene a Gigaerős net+. A kérdésem az lenne, hogy ezt "ideiglenesen" meg lehet tenni? Tehát ha már nincs szükség a korlátlan netre 3-4 hónap múlva, akkor vissza lehet lépni büntetlenül a 4GB-os csomagba? Ugye jól gondolom, hogy ezt meg lehet tenni, mert a hűséghez tartozó költési szint az a 4GB-os netes csomaghoz tartozik? Ha járható ez az út, mi történik a kiküldött multisimekkel, vissza kell majd juttatni a Telekomhoz?

(#121625) atosan válasza Tompika777 (#121624) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Feljebb válthatsz, meg aztán vissza is 30 naponta. Persze a hűségvállalt díjcsomag alá nem mehetsz.
Multisimre passzolok.

Maine coon

(#121626) balinlin válasza Tompika777 (#121624) üzenetére


balinlin
senior tag

Visszaküldeni biztos nem kell, úgyse kell az már nekik semmire. Egyébként meg lehet tartani kisebb tarifa mellett is, persze kisebb csomagban megvan a havidíja.
Lehet felmondani a multiSIMet, vagy szüneteltetni is. Ha jól tudom, szüneteltetés esetén nem számlázzák a díját, de kijavít valaki, ha tévedek.

(#121627) tylerddd


tylerddd
veterán

Kaptam ma SMS-t meg az alkalmazás is üzent, hogy extra kedvezmény jár többek között Samsung készülékre. Nézem, hogy adott díjcsomagban, 2 év hűség aláírásával, adott Samsung készülék mennyi. Ugyanazokkal a beállításokkal múlt héten 305k volt (220 Ft!!! kedvezménnyel), most 311k 220Ft+11k-val :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#121628) Kaba válasza tylerddd (#121627) üzenetére


Kaba
veterán

Ez az "ügyes" reklámpolitika.A Telekom honlapján is körülnézhetsz,ott tavaszi vásár címen több készülék is akciós,lehet találsz valami kedvezőbbet számodra.

[ Szerkesztve ]

(#121629) vpanangin válasza balinlin (#121626) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nem tévedsz. Minden így működik.

(#121630) karl_fischer


karl_fischer
aktív tag

Nekem ez jött ma emailben:

Zavart érzek az erőben (vagy az időben???) :)

(#121631) Tompika777 válasza karl_fischer (#121630) üzenetére


Tompika777
senior tag

Én is akartam ezzel kapcsolatban írni, picit meglepett... :Y :C :D
De aztán meggyőztem magam, hogy csak előrelátóak, és ezek már az idei évvégére vonatkoznak :)) :DD

(#121632) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Írják az adventi naptárat is, de én nem találom az alkalmazásban.. :(
Mondjuk én azt hittem, hogy húsvét közeleg, na mindegy. Ez most kissé félre ment :DDD

(#121633) karl_fischer válasza Tompika777 (#121631) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Már jött a helyesbítő email.

(#121634) Tompika777 válasza karl_fischer (#121633) üzenetére


Tompika777
senior tag

:K :C :DD

(#121635) kali válasza karl_fischer (#121630) üzenetére


kali
legenda

Ügyesen kiküldték a tavaly decemberi promóciós levelet...

(#121636) szalai112 válasza karl_fischer (#121630) üzenetére


szalai112
senior tag

Jár a telekomnak a keksz :DD

(#121637) Kaba válasza kali (#121635) üzenetére


Kaba
veterán

Igen a karácsonyi promo volt. A weboldal is párszor bugos volt a napokban.Pl.nem engedte a rendeléseket végigvinni,lehet az új plattform előkészítése okoz zavart a rendszerben,hogy pozitívat is említsünk,az igyenes net az müködik a diákoknak,és az RTL most+ is bevezetésre került.

[ Szerkesztve ]

(#121638) pdr755


pdr755
tag

Sziasztok,

Talán valaki van aki tud nekem válaszolni, elnézést ha valahol le volt már írva:

Vodától szeretném áthordozni a számomat, úgy nézem hogy ezt neten el tudom intézni és viszonylag belátható időn belül lebonyolódik (a telenornál az online rendszer 3 hetet írt legközelebbre), Telekom előfizetésre+1 multisim. Eddig OK is.
Viszont van a családban 3 T-s otthoni szolgáltatás is tehát később magentába is be lehet majd vonni. A probléma abban van hogy az otthoni szolgáltatások más nevén vannak.
Ilyenkor gondolom a mobil számot át kellene írni előtte, hogy magentába bevonható legyen
Feltételezem hogy ezt csak személyesen tudom intézni, ami pedig a járványhelyzet miatt fogalmam sincs mikor lesz lehetséges nekem

Tehát a kérdés: utólag ugye ezt majd lehet intézni (átírást, magentába bevonást)? Hűség nélkülinek kell lennie a mobilszámnak hogy meg lehessen tenni? (csak SIM esetén két lehetőség van, 1 év hűséggel és hűség nélkül, valamekkora belépési díjjal)
Más: ugye nincs ilyen díjcsomagváltási díj a Telekomnál? (valamelyik szolgáltatónál mintha lett volna, de lehet hogy a hasonlóan ügyfélbarát pénzügyi szektorral keverem :DDD )
Tehát lehet azt csinálni h most mondjuk korlátlan beszélgetés+ valami kis adatcsomag, és ha a de facto háziőrizetből már szabadulok, akkor átváltani az adatot olyanra amire szükségem van?

(#121639) m1lan válasza pdr755 (#121638) üzenetére


m1lan
őstag

Szia!

Természetesen utólag is össze lehet vonni a szolgáltatásokat Magentába. A hűségidő nem akadály, nyugodtan kötheted 1 évre, hogy ne kelljen a belépési díjat kifizetned. Havonta 1x válthatsz szankció nélül díjcsomagot, ilyen esetben részarányosan számláznak.

Ha te vennéd nevedre a családtag meglévő otthoni szolgáltatásait, azt telefonos ügyfélszolgálaton keresztül is el tudjátok intézni, amennyiben mindkét fél jelen tud lenni a hívásnál. [link]
Nem tudom, hogy érvényes-e még, de korábban új Magenta csoport létrehozása esetén díjmentes volt az átírás. Ha már nem az, akkor költséghatékonyabb az otthoni szolgáltatásokat a nevedre venni 990 forintért, mint a te mobil előfizetésedet átíratni a családtag nevére 4500 forintért.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#121640) pdr755 válasza m1lan (#121639) üzenetére


pdr755
tag

Köszönöm a gyors választ! A megmaradt kérdésem még hogy az otthoni szolgáltatásoknak is a jelenlegi generációból kell lenniük hogy magentába be lehessen vinni, vagy az maradhat a régebbi is? (2019ben volt utoljára hűség kötve rájuk ami már rég lejárt)

(#121641) Kaba válasza pdr755 (#121640) üzenetére


Kaba
veterán

Az otthoni maradhat a régi,de válthatsz az újra is, kb.200 Ft a különbség,ezért kapsz 14 plusz HD csatornát és az Arena 4 HD sportcsatornát.
Hívd a 1414-et Magentába csak az ügyintéző tudja összevonni a szolgáltatásaidat.

[ Szerkesztve ]

(#121642) danee26


danee26
friss újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne mivel még nincs tapasztalatom vele, kinek milyen tapasztalata van a korlátlan telekomos gigaerős net + csomaggal? Gondolok itt milyen stabil és mennyi a le és feltöltés? Nyílván ez függ attól is mennyire van távol az adótorony, de így átlagban mennyi. Köszönöm a válaszokat.

(#121643) 4Grider válasza danee26 (#121642) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen nem csak a bázisállomás távolságától függ, hanem legfőképpen attól, hogy az adott bázis optikán van mikrón van-e kiszolgálva, illetve attól, hogy hányan gondolják a cellaszomszédaid közül, hogy veled egy időben használják. A bázisra ugyanis fix sávszélesség jut. Ennek megfelelően sok helyütt 100 Mbps fölött van a letöltési sebesség, és elég sok helyütt 20 Mbps alatt. A feltöltési sebesség az eszközödtől függ leginkább.

(#121644) danee26


danee26
friss újonc

Aha értem, akkor legfőképp majd csak akkor derül ki. De köszönöm a választ.

(#121645) 13128814


13128814
tag

Sziasztok!

Eddig mindig céges/flottás előfizetéseim voltak, de most úgy hozta az élet, hogy ezzel szakítani szeretnék.

A T-nél az alábbi "konfigot" találtam ki magamnak: Mobil S + 15 GB (ha releváns, akkor ezen felül tervezek a családban egy Mobil S + 4 GB-t is, azaz 2 előfizetést szeretnék kötni egyszerre).

A kérdésem az, hogy nézegetem a készülékeket, és egyszerűen nem jövök rá, hogy miért és mikor éri meg telefont kérni az előfizetéshez? Tehát a listaár sokkal nagyobb mint pl. a Media Markt kínálatában (most ezt használom referenciának), így kicsit megalázó módon azt szeretném kérdezni, ha te telefont is kértél az előfizetéshez, miért tetted? Vagy ennyire benézek valamit? :))

Köszi!

(#121646) Kaba válasza 13128814 (#121645) üzenetére


Kaba
veterán

A telefon akkor érdekes,ha 2 éves szerződést kötsz,mivel akkor kapsz készülék kedvezményt is.Ezenkívül sokan azért is szeretnek telefont kihozni a részletfizetési lehetőség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#121647) 13128814 válasza Kaba (#121646) üzenetére


13128814
tag

Aham, értem. Akkor tulajdonképpen, ha egy összegben ki akarom fizetni a telefont, akkor nem éri meg. Mert pl. a fent nevezett csomag 10 ezer Ft, míg a kisebb 200 Ft kedvezményt biztosít. Azt hittem pontokat lehet gyűjteni, aztán azokat beváltani, stb.

Köszönöm a segítséget!

(#121648) Winne válasza 13128814 (#121647) üzenetére


Winne
nagyúr

Azért és akkor érdemes vásárolni akár egyösszeges vásárlásnál is, ha amúgy is vannak előfizetéseid és nem is váltanál lejjebb a következő két évben ill. a csomagjaid vannak akkorák, hogy a hozzájuk tartozó készülékkedvezménnyel már annyival olcsóbb a készülék, mint az adott példában a MM-ban, hogy úgy lásd annyiért már érdemes lekötnöd magad 2 évre. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#121649) m1lan


m1lan
őstag

A Telekomnál a "minél több és drágább szolgáltatás, annál több készülékkedvezmény" rendszer működik már egy ideje. Kis mobilcsomag mellé csak kedvezményes időszakban (Cyber Tavasz, Cyber November, Cyber Szezon) éri meg vásárolni online kedvezménnyel. Nem szokott egyébként említésre méltó eltérés lenni a Telekom listaára és a hivatalos forgalmazók árai között, ha utóbbiaknál éppen nem akciós az adott termék. A két konkurens szeret azzal trükközni, hogy az egekbe tolja a listaárat, hogy aztán jó sok valótlan kedvezményt tudjon adni.

A minden készülékre elérhető kamatmentes részlet miatt sokan vásárolnak szolgáltatónál. A biztosítás is rugalmasabb náluk, mert havidíjas konkstrukcióban működik, így bármikor lemondható és akár 5 évig is fizethető.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.