Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120201) balinlin válasza St3ven (#120199) üzenetére


balinlin
senior tag

Azért nem olyan nehéz észrevenni: tudtam aktiválni az e-simet, van térerő, tudok hívni róla, oda jönnek az sms-ek.
Cserébe a Telenoros SIM is él, arról is tudok hívást indítani.
Szerk.: Látom szerkesztetted.
Hívást indítani igen. Fogadni még nem próbáltam, mert nehéz ilyenkor ismerőst találni, aki felhívna, de hamarosan rápróbálunk.

[ Szerkesztve ]

(#120202) MadMancs válasza balinlin (#120201) üzenetére


MadMancs
veterán

Az azért érdekes úgy. Telenor simről indított hívást vajon melyik szolgtató számlázza?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#120203) balinlin válasza MadMancs (#120202) üzenetére


balinlin
senior tag

Gondolom mimdegyiket arról, amelyik sim-ről a hívást indítottam.
Hívások és sms-ek a telekomos simre érkeznek, ha hívok mindkettő esetén ugyanazt a számot jelzi ki.

(#120204) MadMancs válasza balinlin (#120203) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez logikus is lenne. De Telenorral a szerződésed számhordozással megszünt. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#120205) balinlin válasza MadMancs (#120204) üzenetére


balinlin
senior tag

:D
Igen
Gondoltam is rá, hogy ingyen a hello data start pont jó opció. 😀

(#120206) martonl válasza balinlin (#120198) üzenetére


martonl
senior tag

Hasonló jelenség velem is előfordult. A Telenor ügyfélszolgálatát kellett hívnom, a számhordozási csoport valamit nem állított be jól. Gyorsan megoldották.

(#120207) balinlin válasza martonl (#120206) üzenetére


balinlin
senior tag

Én is ezt tettem, de azért köszi a tippet!
Sajnos volt már dolgom a számhordozási csoportjukkal, így azt is tudtam, hogy 8 után kell hívni őket. Úgyfest meg is oldották.

(#120208) Maist


Maist
senior tag

Csak amolyan off hozzászólás gyanánt, de tényleg az ünnepi készülődés jegyében, hogy ennyi év alatt, ennyi sok, sok, sok, sok milliárd forint bevételből nem sikerül már egy olyan on-line ügyfélszolgálati rendszert összehozni, ami már délben nem hal le teljesen? Semmit, sehol semmit nem lehet intézni, szükség lett volna idős rokonomnak egyenlegét megnézni, mert a bekapcsolt korlátlan beszéd ellenére 0 Ft egyenleges sms-eket kap, amit sajnos nem is lát rendesen elolvasni, meg hát idős kora miatt érteni sem érti (engem fel tudott hívni, pedig 0 egyenleggel elvileg nem tudott volna), de egyszerűen sehol, semmiféle csatornán nem tudom megnézni az egyenlegét, de hibaüzenetből kb. 10 félét sikerült kiírni Telekom alkalmazásban, és a Telekom weboldalon. Pedig abból a bevételből, ami tőlem ment nekik az elmúlt jópár évben, csak abból is sikerült volna venni már pár darab tisztességes szerver gépet. Kíváncsi lennék amúgy, hogy ha csak a külvilág felé is ez látszik a rendszerből, akkor ők is vajon honnan tudják pontosan, kinek-mennyi az egyenlege, mit, mikor, mennyit telefonált, netezett, stb. :W

(#120209) 4Grider válasza Maist (#120208) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem nem off.
A frontend rendszerek egy cégnél ugyan jellemzően egy backendhez kapcsolódnak, de ritka az olyan, hogy az összes frontend döglik be egyszerre.
Magyarra fordítva: Attól hogy te nem látsz/tudsz menedzselni valamit, az ügyfélszolgálat még simán dolgozhat vele.

(#120210) balinlin válasza Maist (#120208) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem off ez szerintem sem.
Én sem tudtam ügyet intézni. Böngészőben nem is találja a fiókot, appban meg csak az otthoni előfizetéseket látom.
Ugyanakkor ha nincs egyenleg azon lehet segíteni az aktuális egyenleg lekérdezése nélkül is.

(#120211) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok!

Édesapám kb. 11 óra óta nem tudok sem hívást indítani, sem hívást fogadni. A készülékén nem változott semmit, viszont a hiba megjelenése óta többször újraindította. A térerő sem változott, ugyanott ül, ahol eddig, minden kollégájának mellette van térerő, és tud hívást indítani/fogadni (telekomosak szintén).
A száma eSIM megoldással MultiSIM szolgáltatással egy okosórán is aktív, ahonnan szintén nem tud hívást indítani és fogadni (az óra itthon maradt, leellenőriztem), így biztos vagyok benne, hogy nem készülék, vagy térerőhiba.

A jelenség, hogy ha hívást indít, akkor egy-három másodperc után pittyeg egyet, és kilép a hívásból. Ha megpróbálom tárcsázni a számát a saját készülékemről, nálam is ugyanaz történik (csak pittyen egyet, és kilép a tárcsázó). Céges szám, a cég többi kollégájának nincs ilyen panasza.

Telekomnál van valami gond?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#120212) AnonymusX válasza malnabokor (#120211) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Itt is tapasztaltuk, úgyhogy valami központi gebasz lesz.

(#120213) kovacsmi_74 válasza malnabokor (#120211) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Füst nem jött a készülékből? ;]

(#120214) snooze


snooze
veterán

sziasztok!feltöltöskártyánál ha az egyenleglejárás elött feltöltök,akkor megmarad a teljes egyenleg?

GO Gunners!!!

(#120215) kalanchoe válasza snooze (#120214) üzenetére


kalanchoe
senior tag

értelemszerűen igen, ha lejárás előtt feltöltöd, akkor megmarad az eddigi egyenleg és az új is rajta lesz.

(#120216) snooze válasza kalanchoe (#120215) üzenetére


snooze
veterán

:R

GO Gunners!!!

(#120217) Kaba válasza snooze (#120214) üzenetére


Kaba
veterán

Megmarad és egyben meg is hosszabítódik a felhasználás időtartama.

(#120218) #44932096


#44932096
törölt tag

Ha már egyenleges kérdés, nekem is lenne egy.

Van egy kártyám, amire aktiváláskor kaptam 600 Ft-ot.
Ez a 600 Ft felhasználható az alábbiakra?
- autópálya matrica "200 Ft-os kényelmi díja"
- hívószámlekötési időből való kártya visszaktiválásának 300 Ft-os díja

Köszönöm

(#120219) snooze válasza Kaba (#120217) üzenetére


snooze
veterán

az ajándék perc,sms,net ami maradt,az gondolom törlödik..de ad ujat ha megfelelö pénzzel töltöm fel..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#120220) kalanchoe válasza snooze (#120219) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Ha feltöltöd, akkor marad a perc-sms-net, amit kaptál a SIM kártya vételekor.

(#120221) kovacsmi_74 válasza kalanchoe (#120220) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Annyival azért kiegészítenem, hogy feltöltéshez jár(hat) ajándék perc és net is.

Feltöltési kedvezmény

(#120222) snooze válasza kalanchoe (#120220) üzenetére


snooze
veterán

de most jár majd le nemsokára a felhasználási idö,akkor is?nem nagyon volt hssználva a kártya..

GO Gunners!!!

(#120223) kovacsmi_74 válasza snooze (#120222) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Oldal alján a válasz.

DOMINO SIM-KÁRTYÁK

(#120224) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Egy igen egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok - de előtte Boldog karácsonyt ! :)

Ha már XY néven van egy Domino kártya. (Talán Domino 5, legalábbis akkor még volt ilyen amikor az véve lett...) Akkor XY névre lehet még egy Domino kártyát venni ? (Most Domino Fix néven látok csak az oldalon.

Előre is köszi !
Sziasztok ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#120226) balinlin válasza Roxkex (#120224) üzenetére


balinlin
senior tag

Egy ember nevén szolgáltatónként maximum 10 feltöltőkártyás (prepaid) előfizetés lehet, tehát igen.
De megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#120227) Winne válasza Roxkex (#120224) üzenetére


Winne
nagyúr

Plusz még azt is át tudod váltani Domino fixre. :K

Kérdés: Németországból hazatelefonálni egy mostani L-es csomaggal nem kerül pénzbe, egy M-essel meg a 30 perc lejárta felett 37 Ft?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#120228) Roxkex


Roxkex
senior tag

Hát egyszerre három embertől is kaptam választ :D - A karácsony szelleme ? :P -
Köszi mindenkinek ! Csak a Domino Fix, miért jobb mint a Domino 5 ? - Mondjuk amennyit Én telefonálok vagy netezek.
Nekem még mindig van a kb 1 éve vett (akkor még) 4gbos maraton netemből XD - Mondjuk azért volt sokszor ingyenes net is, szóval az persze rá segített erre a statra.

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#120229) Winne válasza Roxkex (#120228) üzenetére


Winne
nagyúr

Fix kb fele annyiba adja az egy percet. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#120230) Roxkex válasza Winne (#120229) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hm köszi az éjféli mise mellett való válaszolást ! :D -

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#120231) Winne válasza Roxkex (#120230) üzenetére


Winne
nagyúr

:DDD :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#120232) raziel01 válasza Winne (#120229) üzenetére


raziel01
veterán

De jó, hogy írtad. Anyunak is még a régi domino 5 van. Ahogy látom ott 40-50 Ft/perc.
Hátránya nincs a domino fixre váltásnak?

(#120233) Zeki válasza raziel01 (#120232) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs.

(#120234) MadMancs válasza raziel01 (#120232) üzenetére


MadMancs
veterán

De van hátránya. Telekom részéről. Kevesebb pénzt zsebel be.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#120235) mylenovo


mylenovo
csendes tag

Sziasztok! Két kérdésem lenne.
1. A mobilos számhordozás folyamatát (feltöltőkártyás számot vinnék át a Telekomhoz) teljes egészében végig lehet vinni a 1414-es ügyfélszolgálati számon, vagy mindenképpen el kell látogatni egy Telekom üzletbe?
2. Azt jól értem, hogy a Maraton mobilnet bármeddig érvényes? Tehát, ha csak 2 év alatt használom fel az 5GB-t, akkor sem jár le?

Előre is köszönöm! :)

(#120236) m1lan válasza mylenovo (#120235) üzenetére


m1lan
őstag

Szia!

1. Feltöltőkártyás számhordozás csak személyesen lehetséges.
2. Igen, amíg a kártya aktív, addig a Maraton 5GB is.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#120237) StLui válasza m1lan (#120236) üzenetére


StLui
veterán

1: ez biztos? innen voda felé ment simán tudtam vinni online ügyintézéssel

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#120238) MadMancs válasza StLui (#120237) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen biztos.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#120239) mylenovo válasza m1lan (#120236) üzenetére


mylenovo
csendes tag

Köszönöm!

(#120240) szabonagyur válasza m1lan (#120236) üzenetére


szabonagyur
félisten

Annyit megemlitenek, hogy legalabb evente fel kell tolteni az egyenleget, hogy maga a szam ne vesszen el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120241) Winne válasza Winne (#120227) üzenetére


Winne
nagyúr

Erre vki?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#120242) blackmajesty válasza Winne (#120241) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Úgy van ahogy mondod.

(#120243) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!
van egy pixel 4a 5G készülékem, telekom esim-mel szeretném használni, de nem sikerül az esim aktiválás, így most oda sikerült eljutni, hogy van egy MÁR nem működő fizikai sim-em és MÉG nem működő esim-em.
mivel külföldön vagyok, az sem opció hogy kérek egy új kártyát egy üzletben.
van esetleg valami csatorna vagy menüpont amivel egy műszaki emberhez lehet jutni az ügyfélszolgálaton?
(jó arc mindenki, próbálnak segíteni, de nem nagyon tudnak, csak elhajtanak azzal, hogy nem forgalmazott készülék.)
köszi

it never gets easier, you just go faster

(#120244) dptrsk válasza redbiro (#120243) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Igaz nekem esim csere volt, de a generált QR nem volt jó, le kellett töltenem a dokumentumok közül a QR kódos PDF-et és azzal sikerült.

(#120245) sacaboy válasza Winne (#120227) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!
Igen, 37Ft/perc.
Hívás és SMS, ha egy EU-s országban vagy:
A 30 percet vagy SMS-t az EU-ban is felhasználhatod. Ezt követően a díj egységesen 37 Ft/perc és 25 Ft/SMS bármely magyar vagy EU-s hálózatba, alapdíjas irányba.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#120246) Winne válasza sacaboy (#120245) üzenetére


Winne
nagyúr

+ @ #120242 blackmajesty : :R :R

Nem voltam benne biztos, valamiért az maradt meg bennem, hogy a roaming-ot eltörölték és összeveszett ezzel a másik dologgal az agyamban. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#120247) Teaway válasza redbiro (#120243) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem az tűnne észszerűnek, hogy csak a sikeres esim aktiválás UTÁN lesz inaktív a fizikai sim.

Nincs itthon csokid??

(#120248) MadMancs válasza Teaway (#120247) üzenetére


MadMancs
veterán

És ez így is van.
E-mailben kaptam meg PDF en QR kód (üzleti), de csak rá pár napra jutottam el addig hogy használatba vegyem. Addig fizikai sim tette a dolgát. Amint aktiváltam eSIM, fizikai off.
Bár lehet a mátrixban volt "hiba", vagy az üzleti mivolta miatt nem tudom. Lakossági eSIM em még nem volt

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#120249) dptrsk válasza Teaway (#120247) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem, amikor beolvasódik az eSIM profil, az egyenértékű azzal, mintha egy fizikai SIM-et cserélnél egy másikra.
Fizikai SIM csere esetén sem csak akkor kerül inaktiválásra a régi kártya, amikor beteszed a készülékbe.

Fizikai SIM esetén is volt/van késleltetett aktiválás, pl. amikor a rendszer szerint neked normál SIMed volt, de nanoSIMes készüléket vettél, akkor postáztak neked egy SIMet, amit telefonon tudtál aktiváltatni. Lehet eSIM esetén is a QR beolvasásig aktív a régi SIM, de, amint beolvasod inaktiválódik a fizikai, mert elindult a csere folyamat, az csak egy n+1-edik lépés, hogy a készülékre kerül a profil(előtte érvényesítődik)

[ Szerkesztve ]

(#120250) redbiro válasza Teaway (#120247) üzenetére


redbiro
őstag

igen, lehet hogy alapból így működik, ha az esim-re váltás előtt is előfizetésed volt, de nálam azért bonyolultabb eggyel, mert domino-ról mentem át előfizetésre így a dominos kártya megszűnt létezni amint aktiváltam az előfizetést.

sakk-matt.

it never gets easier, you just go faster

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.