Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) hobizoli válasza Ace owner (#59195) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja hat ijet en is tudok modani
ismiek elmentek venni egy PGT-t
ismertek a tipust korabbrol, nem segghujen mentek oda
elado mondta teloban is hogy nem indul
nem baj megnezik
odamennek, egybol kiszurtak, hogy a fotengely jelado kabele nincs osszedugva, nyilvan nem indul ha az ECU nem latja a forogni a motort, a benzinszivattyut sem inditja el ezert

adtak erte 100k-t ahogy van
kihuztak a sarokig, kazanfedel nyit, kabel osszedug, es poccre indult az auto, azaz nulla forintbol megcsinaltak

:DDD :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#59302) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A kipufogótartóm, ami lerohadt, meghegesztették, de továbbra is hallok kopogást sz.r úton alulról. Lengéscsillapító lenne?

(#59303) hobizoli


hobizoli
nagyúr

masik ijen sztorit a magyarorszagi Alfa-Fiat-Lancia oktatokozpont vezetoje meselte
o tanitja be a magyarorszagi digo autoszervizek dolgozoit is, rendszeresen jar ki Torino-ba tovabbkepzesre
kiment jurgenisztanba egy "motorhibas" 166 2.4 multijet JTD-ert
ezeknel van egy tipushiba a EGR-nel, nyilvan o ezt oktato szerviz vezetokent jol ismerte, vitte is magaval a mindent kiolvaso gyari cuccat
megnezte a vasat, tenyleg tip-top es semmi baja azon kivul, hogy tenyleg olyan butan jar a motor, de pont az a tipikus EGR hiba jelenseg...

nem baj, jo lesz ez, megveszi
papirokat kitolti, kereskedo elmegy, fel ora mulva jott vissza, addigra mar kesz volt az auto

2 markaszervizben is volt elotte, de nem tudtak megcsinalni

o meg fogta es ledugozta az EGR-t egy ott alakra vagott tomitessel kb 5 perc alatt
motor jarasa kisimult, hiba jel eltunt, es egybol vette a tuzet is, ahogy kell

meg ott a telephelyen belul korozgetett vele, amikor jott a kereskedo vissza a papirokkal, hogy kesz van minden, de feltunt neki is, hogy ez a motor mar jol jar, meg ugy latvanyosan jobban is megy, mint eddig

-mit csinalt vele ember, hat 2 markaszerviz is azt mondta motorcseres :Y
-kijavitottam a hibat
-de hat hogy? :F
-tudja, Fiat oktato-szervizvezeto vagyok magyarorszagon :P

:DDD :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#59304) Typhoon47 válasza zolikaDB (#59302) üzenetére


Typhoon47
őstag

hátsó szilent.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#59305) zolikaDB válasza Typhoon47 (#59304) üzenetére


zolikaDB
veterán

Melyik lehet az? (bár hülye a kérdés...)

(#59306) Laraxior


Laraxior
titán

Változások. Volt már? Az irományban megemlített hondás arc debreceni, egy darabig nem kell beleülnie az autójába.... ami mellesleg szerintem inkább való volt bontóba...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59307) TaaT válasza Laraxior (#59306) üzenetére


TaaT
veterán

Ebben a topikban még nem volt :) A másikból itt van a kommentem hozzá [link]

Give them hell Ukraine!

(#59308) tresh


tresh
addikt

[link]

"Szépen átalakított bivaly erős Honda Civic 1.6 i eladásra kerül" ;]

[ Szerkesztve ]

(#59309) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.

Szerintetek milyen autót érné meg 400e forint környékén venni használtan, ami nem eszik kva sokat , de azért gyorsul is vmennyire? :)

(#59310) DeFranco válasza tresh (#59308) üzenetére


DeFranco
nagyúr

felsoroljam, hogy a narancsszín, az egyes matricák, a kamuxenon, a csirkerács, a négy kipufogó, a könnyített (2din-1din) hifi, a terhességi csíkos fólia és a sportvisszanempillantó hányszázezercsillió nyútonlóerőkilométer vagy kiszámolod magadtól? :DDD

(#59311) Laraxior válasza tresh (#59308) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem szépen meg van csinálva, látszik, hogy sokat foglalkoztak vele. Oké, hogy motorikusan nem egy tuningverda :D Baszhatja, mert úgyis elveszik a forgalmit apercben mihelyst kiáll a garázsból :DDD

Más:

Leadtam az autómat a váltósnál :O Visszafelé egy VN-900-as Kawasakival jöttünk cimborámmal, hát valami irgalmatlan hangja van, pedig csak V2 :D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59312) MPowerPH válasza DeFranco (#59310) üzenetére


MPowerPH
félisten

1000kg -hoz nem rossz az a 125 lóerő. :)

MunezXBK: :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#59313) MunezXBK válasza MPowerPH (#59312) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De mint tudjuk, nyomaték... :D

(#59314) DeFranco válasza MPowerPH (#59312) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze, biztos, ha megvan legalább úgy nagyjából a ménes és éppen be is indul az autó, ezt nem vitatom, de ezeket a bazári pistikenedvesálma tunyingokat akkor is kiröhögöm ha függőlegesen fel tud emelkedni 20 méter magasra és onnan előzi a dugót a Hungárián

[ Szerkesztve ]

(#59315) runner 125 válasza DeFranco (#59314) üzenetére


runner 125
nagyúr

..elképedek ezen az "ízlésvilágon", komolyan. Abba bele sem merek gondolni, h valaki ezért több 100.000ft-t kiadott, h egy ilyen - újabb - giccshalmazt alakítson.
Rondaaaa!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#59316) Ace owner válasza runner 125 (#59315) üzenetére


Ace owner
addikt

Lerúgni való az a kit róla..

Galaxy Fold 4

(#59317) Dany007 válasza runner 125 (#59315) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Ebből is látszik, hogy kezdek felnőni! :D
Több volt az, mint 100k. (ja látom már, több 100k-t írtál te is :D ) Szvsz csak a matricázás - ha komoly ember komoly alapanyagból csinálta - több volt ennyinél.

A belső egyébként tetszene is, ha nem kapnék hányásrohamot attól a narancs színtől. És akkor még semmi politikai asszociációra nem is gondoltam. :D

Egyébként iskolapéldája ez annak, amiről jómúltkor beszéltem. Mikor a boyracer megvesz egy 20 éves lepukkant autót. Rákölt kitudja még mennyit, egy valag pénzt. Legalább 4-500-ba volt ez is pluszban és akkor lesz egy giccses, "tuning" gépe, ami még mindig ugyanaz a 20 éves rom a fóliák meg az újrafestés alatt... Miközben a ráköltött sok sok százezer forintból már kapott volna egy egész normális autót.

[ Szerkesztve ]

(#59318) MPowerPH válasza Dany007 (#59317) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Miközben a ráköltött sok sok százezer forintból már kapott volna egy egész normális autót."

De az olyanra nem tapadnak a csajok... ;]

Don't Tread On Me

(#59319) TaaT válasza MPowerPH (#59318) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#59320) zoo8800 válasza phoenix64 (#59309) üzenetére


zoo8800
veterán

Tegnap óta tudjuk, hogy csakaTDI ;] :D

rip and tear, until it is done

(#59321) DeFranco válasza TaaT (#59319) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bazzz még jó hogy van adblock... mennyémá!

(#59322) tresh válasza MPowerPH (#59312) üzenetére


tresh
addikt

De nem is jó ;]

(#59319) TaaT: ez meg mi ez ? :D

[ Szerkesztve ]

(#59323) hdman válasza TaaT (#59319) üzenetére


hdman
őstag

Végülis tapadtak a csajok, arról nem volt szó, hogy milyenek... :DDD

Mission completed. :C

Sopron city :)

(#59324) Bati0501 válasza TaaT (#59319) üzenetére


Bati0501
őstag

Ő lány?De született?

(#59325) MunezXBK válasza TaaT (#59319) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csajokról volt szó. :U

(#59326) hdman


hdman
őstag

Kevés km-es BMW: [link]

Ahhoz képest szép a bele...

Sopron city :)

(#59327) TaaT


TaaT
veterán

Ezek szerint ti még nem hallottatok az "integra girl"-ről :DDD

Give them hell Ukraine!

(#59328) 8th válasza TaaT (#59319) üzenetére


8th
addikt

:DDD

(#59329) Revolit válasza TaaT (#59319) üzenetére


Revolit
senior tag

Már csak az egyik foga hiányzik középről :D
Egyszer siófokon jött oda egy ilyen kaliberű csaj, annak kajak hiányzott egy foga elől, és szeme is véraláfutásos volt, látszott hogy vmi drog hatása alatt van, és csak annyit kérdezett, hogy "szaxy?" Mondtuk, áh kösz nem :D

szerk.: hopp ez asszem off-ba kell :)

[ Szerkesztve ]

(#59330) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

elvtarsak ex-Kiksignek kell alufenyi akrokuszra????

v.

udv

neduddki

p.s.:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59331) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Erre a jószágra vajon mennyit kéne költeni pluszban? Ha a leírtakat tudja igazolni és hihetünk nekik... Plusz azért a két év műszaki se rossz dolog. És ránézésre tényleg jó állapotban van. Esetleg téligumit.
(csak kíváncsiság, tudom, hogy ennek az évjáratnak még sok a gyerekbetegsége... )

[ Szerkesztve ]

(#59332) Balupapa


Balupapa
senior tag

van itt közülletek egy jó karosszériás? Pesti...

_-=*WheelWhores*=-_

(#59333) DeFranco válasza neduddki (#59330) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem

és nefájdíccsad :O

[ Szerkesztve ]

(#59334) zolikaDB válasza hdman (#59326) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megy ez szepen, igaz a motorgeneral nem egy hasonlo koru 318 tds araban mozog. De befektetesnek is jo lehet. 221 db keszult belole. -> [link]

(#59335) 8th


8th
addikt

(#59336) Bati0501 válasza 8th (#59335) üzenetére


Bati0501
őstag

Azért vannak félreértések,tapasztalat...

(#59337) Melack válasza TaaT (#59319) üzenetére


Melack
veterán

Céges tűzfalat ilyenkor csak áldani tudom, de itthon nem véd meg semmi :Y :F

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#59338) -v- válasza Dany007 (#59331) üzenetére


-v-
addikt

Én úgy olvastam V6-os mondeokban is szeret elszállogatni az imrc .. de ebayen lehet lőni és elvileg jó eséllyel házilag is javítható, szóval végülis ez nem para. Én is ilyet akartam venni :K
Mondjuk érdkes ez is, leszervizeli 100-150k -ért és eladja 700k-ért... de jól néz amúgy ki.

[ Szerkesztve ]

(#59339) SpaceKombajn válasza -v- (#59338) üzenetére


SpaceKombajn
tag

ST220-hoz meg gondolom jó drága minden.

spacetime

(#59340) Dany007 válasza -v- (#59338) üzenetére


Dany007
veterán

"Mondjuk érdkes ez is, leszervizeli 100-150k -ért és eladja 700k-ért... de jól néz amúgy ki."

Na ez az amit én se tudok eldönteni soha... Hogy most tényleg csak jóárban és korrektül el akarja adni az autót vagy épp már a f...sza tele van az állandó meghibásodásokkal és azért akarja eladni... Fogalmam sincs.

Mert ugye itt azt "szoktuk" beszélni, hogy egy ilyen autóra még 300-400k-t rá kell költeni majdhogynem egyből mikor megveszi az ember, plusz az átírás stb... Bezzeg ha találok egy ilyen autót, akkor az biztos kamu, tuti rejtett hibája van stb... :D Szal v.színűleg totál tanácstalan leszek ha eljön az idő.

Egyébként személy szerint én jobban örülnék egy ilyet kifogni, ahol ott vannak a számlák és tudja bizonyítani hogy igen minden alap dolog + szűrők + még fékbetétek(!) is cserélve lettek, nem pedig úgy van árulva - megjegyzem kb ugyanennyiért - , hogy kitűnő állapotban stb.. aztán tényleg kezdhetem 100-150k-val az alapdolgok cseréjét.

Egyébként tetszetős nekem is. Csak a belső kissé lelakott. Azért láttam már ennyi idősben sokkal szebb belsőt ugyanígy plusz kárpittal stb...

@phonecat:

Ez konkrétan nem st220.

[ Szerkesztve ]

(#59341) -v- válasza Dany007 (#59340) üzenetére


-v-
addikt

Ez nem lelakott, sokkal rondábbak vannak, én sokáig néztem őket.. képről sztem km-nek megfelelő. Kell egy kárpittisztítás és annyi.

(#59342) SpaceKombajn válasza Dany007 (#59340) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Tudom, hogy nem az "csak" sima V6 2,5, az ST220 az 3.0 V6, csak abból is került fel néhány fiatalabb a hahura. Én úgy néztem(figyeltem ezeket is), hogy a V6-okat egyből eladták(olcsóbban mint a 2.0-ákat) a válság kezdetekor, mert nagy moci, sok fogyi, azóta csak elvétve bukkanak fel, még ritkább, mint a 2.0.

spacetime

(#59343) Dany007 válasza -v- (#59341) üzenetére


Dany007
veterán

Lehetséges. De ez és ez számomra sokkal szimpatikusabb. Persze lehet csak a más színű kárpit miatt mondom ezt.

@phonecat:

Igen igen. Szerintem itthon nem sokan vettek / vesznek ilyet. Azért a Mondeo mégsem egy sportsárkány tehát aki sportosabb autót akar venni az nem ilyet vesz. A normál vásárlóknak meg a 3.0-as motor megijeszti. No meg a 225 paci.
De szvsz ha egyedülálló lennék és nem lenne se gyerek se lakáshitel biztos egy st220-at vennék. Brutál szép. Szoktam én is nézegetni őket. :D

@MunezXBK:

Na ne már. :D Már a számláknak se hiszünk? :P És ha valaki ránéz aki ért hozzá, az csak megtudja állapítani, hogy most lett-e cserélve vagy 200k km van benne. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#59344) MunezXBK válasza Dany007 (#59340) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te hiszel a számláknak? :U

Kötelező dolgokat akkor is cserélném, ha 88 számla van róla.

Kivétel ha ismert az előélet.

(#59345) -v- válasza SpaceKombajn (#59342) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, ez pl. fasza :)

(#59346) Dany007 válasza -v- (#59345) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként mi a különbség a 2007-es és mondjuk a 2002-es verzió között?
Jó, pár extra biztosan... De én akárhányszor nézem, külsőre kb egyezik. A karosszéria u.a., nem? A motor? Alapadatok alapján az is.

@MunezXBK: -> előző szerk.-ben írtam választ.

(#59347) MPowerPH válasza SpaceKombajn (#59342) üzenetére


MPowerPH
félisten

ST220-as egy nagyon jól összerakott darab. Pörgős a motorkarakterisztika, hiába a 3L, kell pörgetni, ha tényleg tempósan akarsz vele közlekedni. Sajna elég iszákos, de szép a hangja.

Dany007: Kis külső ráncfelvarrás történt.(krómok, lökösök, ködlámpa...) Belül is majd minden maradt a régi. Van pár pluszban rendelhető extra, pluszban a középkonzol változott egy kicsit. Óra más design-et kapott, klíma elrendezése más, plusz ugye kapott egy jobb Sony hifit. De érdemes az érintő kijelzős darabokat keresni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#59348) tomcsi23 válasza Balupapa (#59332) üzenetére


tomcsi23
veterán

Most hol zúztad le? ;]
Akkor okés.

BMW001: az újabb nem 6 sebességes? Mármint, hogy ez is a facelift része.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59349) Balupapa válasza tomcsi23 (#59348) üzenetére


Balupapa
senior tag

én ? sehol :B a multkor sem :U

a küszöb elkezdet rohadni mert megésrült vmikor anno ott a galvanizálás

_-=*WheelWhores*=-_

(#59350) Dany007 válasza MPowerPH (#59347) üzenetére


Dany007
veterán

Ja mondjuk már abban a 2002-es ST-ben is komolyabb hifi van mint az alapokban. De egyébként szvsz ez a Sony korszak előtti "hifi" ami a Mondeokban - meg úgy a Fordokban - volt az valami katasztrófa. Ritkaronda...
Ezért is remélem, hogy tavasszal majd sikerül kifogni egy 2004-es már Sonyval szerelt példányt... Az se egy nagy szám, de szintekkel jobb, mint a régebbi.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.