Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) Laraxior válasza Kornel (#59799) üzenetére


Laraxior
titán

Főleg most, hogy fel van túrva 'szoboszló előtt az egész 4-es :( Novemberre készül el :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59802) giigz válasza Laraxior (#59801) üzenetére


giigz
veterán

És te miért panaszkodsz emiatt? :D

Én minden nap Szoboszló - Debrecen között megyek oda-vissza, 40-es és 60-as táblákkal igazi öröm :D

(#59803) Laraxior válasza giigz (#59802) üzenetére


Laraxior
titán

Jó de a Tiéd nem is megy 40-60-nál többet, én meg haladnék... :P :D Na jó csak vicceltem. A múlt héten kétszer voltam Szoboszlón és katasztrófa a menetidő, jövő héten is megyek, de akkor kerülővel megyek, 15km-el hosszabb, de új úton lehet menni, bő 100-as tempóval, az meg majdnem azt jelenti hogy nekem jobban megéri, mint a tötymörgés.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59804) Xero válasza Laraxior (#59794) üzenetére


Xero
nagyúr

Csak az erre való olajos cuccal és takarítóval szabad kezelni.

(#59805) Laraxior válasza Xero (#59804) üzenetére


Laraxior
titán

Fasza, bírom az ilyen arcokat az eladópultban :W Akkor mehetek vissza venni egy olajzószettet :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59806) TaaT válasza Laraxior (#59805) üzenetére


TaaT
veterán

Azt mondta az eladó hogy WD40? Inkább mennyen a teszkóba árufeltöltőnek. :U

aero.: :K [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#59807) Xero válasza TaaT (#59806) üzenetére


Xero
nagyúr

Van aki még meglepődik?

(#59808) hobizoli válasza Laraxior (#59794) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem, es van olyan is, amelyikre kulon rairjak, hogy semmivel nem fujkald be

több drón kell ;P

(#59809) Laraxior válasza hobizoli (#59808) üzenetére


Laraxior
titán

Eszembe be se jutott volna, ha nem mondja az a marha. Direkt ezért vettem egy doboz ilyen szart. Oké, hogy jó lesz másra később, de hétvégén hol a rossebbe vegyek ilyen olajzószettet, na meg tisztítót is :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59810) TaaT válasza Laraxior (#59809) üzenetére


TaaT
veterán

Ha Békés megyei lennél, adnék Valvoline lötyit [link] igaz ez kék. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#59811) hobizoli válasza Qru (#59775) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem most ilyen Xado 10w-60-s olaj van a kalyhaezustben
egyelore meg nem okadja a keket a turbo meg a motor se kopog, szoval lehet jo is akar

több drón kell ;P

(#59812) Xero válasza Laraxior (#59809) üzenetére


Xero
nagyúr

K&N felújító szettet láttam valamelyik bevásárlóban 1-2 éve. Nem kizárt, hogy most is van valamerre.

(#59813) hobizoli válasza Laraxior (#59809) üzenetére


hobizoli
nagyúr

olajzo sem fontos nagyon am

pl nekem AEM Dryflow dajrecurom van, ahhoz nem kell semmi
es kozelrol megnezve a szuro hengert, ahol ossze van illesztve egy fem lappal azon ott vegig K&N57i logo van rajta

több drón kell ;P

(#59814) Napfénysüti válasza runner 125 (#59793) üzenetére

Látszik melyik a legjobb márka ha mindig arra hivatkoztok. ;] ;] :D

Més que un club!

(#59815) giigz válasza Laraxior (#59809) üzenetére


giigz
veterán

Esetleg egy autósboltban? ;]

Szombat délelőtt kb. minden olyan hely nyitva van, ami egyébként is nyitva lenne :)

(#59816) Laraxior válasza giigz (#59815) üzenetére


Laraxior
titán

Ahol ezt vettem az pont nincs nyitva :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59817) TaaT


TaaT
veterán

Legújabb kompakt [link]

Give them hell Ukraine!

(#59818) 8th válasza runner 125 (#59797) üzenetére


8th
addikt

(#59819) hossszú


hossszú
őstag

Holnap hol érdemes szétnézni Bp.-en aksi ügyben? 70-77Ah-ra lenne szükségem lehetőleg minél nagyobb indítóárammal. :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#59820) Napfénysüti válasza TaaT (#59817) üzenetére

Olyan fura ennek az új Smartnak a dizájnja. :DDD

Més que un club!

(#59821) Dr.Zoo válasza hossszú (#59819) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha nem égetően sűrgős, (tehát holnapra kell) akkor keress meg priviben..
(ja és csak exide excell játszik....)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59822) neduddki válasza hossszú (#59819) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akor ez keresd: Exide EA770, de hogy szombatoin hun tanasz? haha ovdernekvan otlete

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59823) hdman


hdman
őstag

Ma majdnem cserben hagyott a T4. Bementem az egyik ügyfélhez, 2 perc mulva jövök ki, inditok - azaz csak akarok - nem indul.

Ellenben az önindító(?) elkezdett folyamatosan tekerni, olyan hangja volt mint egy porszívónak. Kb 2 percig folyamatosan csinálta az agyát, befeküdtem a kocsi alá, hát dölt a füst... :U Közben próbáltam ráinditani, gyujtás volt, de semmit nem csinált, nem is kattant.

Gondoltam gyorsan lekapom az akkusarut, de persze, hogy nem volt nálam semmi szerszám. :W

Már attól paráztam, hogy kigyullad a kocsi.

Abbahagyta, vártam 5 percet, hogy lehüljön, aztán egyből indult, pedig már szerveztem a mentést. Sőt, hogy még kacifántosabb legyen, még kibirta az utána következő közel 60 inditást gond nélkül.

Valaki valami értelmes magyarázatot tudna adni?

( az önindító (ha az volt a hibás) kb 1 hónapja lett vadonat újra cserélve)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#59824) !Overdose! válasza neduddki (#59822) üzenetére


!Overdose!
őstag

hossszú:

Sajnos nekem sincs. A Forex zárva van szombaton. Micronix-ban kapnál Yuasa-t, de hétvégén ők sincsenek. Esetleg Varta-t Erikától a váci úti Varta mintaboltból. Vagy árgépen nézz körül. Vagy máskor szólj időben és hozok neked a bolti árak alatt! :K

hdman: Nekem anno a G2 GTD-n akadt ki az önindító, csak a kalapácsos ütögetés segített. Aztán persze felújítottam pár ezresből. Használj gyorscsatlakozós akkusarut, megmentheti az autót a leéégéstől!

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59825) Dany007 válasza Dr.Zoo (#59821) üzenetére


Dany007
veterán

Héj, paszulyos! :) Ehhez mit szósz? Ennyiért mennek ezek? Vagy ez olcsó? Láttam egy csomó olcsóbbat ebben az évjáratban. De ennek a legszebb a belseje. Már-már túl megkíméltnek is néz ki. Csak kár, hogy nagy a motor... meg gondolom ezt is egy vagyon lehet szervizeltetni.

(#59826) MunezXBK válasza Dany007 (#59825) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg 5 gangossal sokat is ehet.

(#59827) Xero


Xero
nagyúr

Közvélemény kutatás ki melyiket és miért:
- BMW E93/92 325i/330i
- BMW E89 Z4 sDrive 30i
- Audi S5

El is mondom min gondolkozom. Már ahogy mondtam belefáradtam a megfelelő keresgélésbe kicsit. Eddig ragaszkodtam a cabriohoz, de már arról is kezdek letenni a siralmas lehetőségek miatt.
Megyek megnézni egy Z4-t és annál a kereskedőnél áll egy S5 is. Elkezdtem utánanézni, mivel eddig nem is gondolkoztam rajta. Nem vagyok egy Audi rajongó, de a kijelölt ársávba elég sok S5 belefér, ahol a sportülés, navigáció és a komoly hifi elég gyakori, sőt szinte alap, így lenne miből mazsolázni.

Az összkerékhajtás nem jönne rosszul a síelések alkalmával, a V8-as hang is több mint kecsegtető, de félek tőle, hogy nagyon orrtolós lenne a gép, amitől pont szeretnék megszabadulni. A hibáival sem vagyok egyáltalán tisztában, szóval csak vakon tapogatózom.

Szóval ki mit tenne? Lassan már tényleg nagyon szorít az idő és lépnem kell, de nagy kompromisszumot nem akarok kötni.

(#59828) Mágus2 válasza hdman (#59823) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Leállítani próbáltad, kulcsot kivenni? Lehet az önindító is, de szerintem a kapcsolószekrény hátsó részének cseréjével kezd.

Ha füstölt az önindító, akkor azt is szét kell szedni, és kipucolni, lesz benne egy csomó por a szénkefékről. :U

Legközelebb ha ilyet csinálna, az önindítón van egy vékony szál rádugható kábel, azt húzd le. Ha ettől megáll, tuti a kulcsszekrény, ha marad a bőgés, önindító.

(#59829) fenergie84 válasza Xero (#59827) üzenetére


fenergie84
addikt

Tesóm haverjának volt S5, én is kipróbáltam, nagyon adta :K
Erős, jól hangja van, 4 180cm+ embőr simán elfért benne....

(#59830) Dr.Zoo válasza Dany007 (#59825) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Cimbim ilyet tol Orange Country-ben....
Asszondja, megyeget.. :D
De ott gallonja 1.7 ill. 1.8 dolcsi.

(érdemes lenne talán gázzal, vagy E85-el, de azzal nincs tapasztalatom.)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59831) bitpork válasza Xero (#59827) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

S5 de S6 inkább. 5 az ronda. Román barátomnak van de valami förtelem a segge :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59832) Dany007 válasza Xero (#59827) üzenetére


Dany007
veterán

No, én csak a külsőket néztem... :)
Nekem egyértelműen az S5 jön be a legjobban. Az E93 se rossz, de igazából semmi extra (külsőleg). Ha már - ha jól emlékszem olyan 10m körüli a határ - ilyen "magas" a léc akkor legyen odabaszós ha ránézel. A 92 már egy fokkal komolyabb. 325i szintén semmi... Az E89 meg olyan "hülyegyerek autó". Akinek apuci megveszi a diplomaosztóra hogy legyen mivel csajozni... Szép külső meg minden, de szvsz kicsit komolytalan.

Az S5 viszont ütős! Az odabasz rendesen! Ez nem a laza "bohócgyereket" tükrözi hanem a komoly embert. Olyan "mindjá' széb...lak kö...ög!" kinézete van! :D Persze pozitív értelemben. Ránézel és azt mondod, hogy eeeez igen! Mintha valami fekete puma / jaguár / tetszőleges vadállat épp kitörni készülne belőle! :)

@Dr.Zoo: Ja hát usákiás benyóval meg fizuval könnyű. :D Áh csak kíváncsi voltam, hogy szerinted ez árban / kinézetben korrekt-e. Mert igazából 650-ért is árulnak 2000-es Passat-ot... Szóval ez az 1 misis ár egyáltalán nem az alja.

[ Szerkesztve ]

(#59833) hossszú válasza !Overdose! (#59824) üzenetére


hossszú
őstag

Bízok benne, hogy még néhány napig húzza még az aksi, ha túlélem vele a hétvégét akkor keresni foglak. Egyébként milyen tipusú aksikkal foglalkozol?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#59834) Xero válasza fenergie84 (#59829) üzenetére


Xero
nagyúr

Az orrtolással mi volt a helyzet? Gondolom nem feszegetted a határokat, de hátha.
Az, hogy elférnek jó dolog, de jellemzően úgyis egyedül utazom, max ketten és sícuccok, szóval annyira nem szempont a hátsó tér.

(#59831) bitpork: Cabriobol hajlandó vagyok engedni (Audiból csak vászontető van az meg nem kell), de a coupe-ból már nem szeretnék. Ráadásul az S6 már sok lenne nekem.

(#59832) Dany007: Igen 20-30e € között van a határ + a többi költség. Erősen BMW párti vagyok ezért nem merült fel eddig nekem a dolog. Külsőre nekem inkább a BMW-k jönnek be, főleg a Z4 (lehet hülyegyerek autó, de család előtt kell kiélni magamat :P ), viszont belsőre némileg az Audi pofásabb.

Itt az igazi kérdés a hajtáslánc viselkedése lenne a lényeg. Mindenképpen "játszósabb" autót szeretnék, és ennek nagy kerékkötője lehet egy erősen alul kormányozott gép.

[ Szerkesztve ]

(#59835) bitpork válasza Xero (#59834) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne mongyadmán h ez nem tetszene mert mindjárt összeröfögöm magam! Még én is elfogadnám pedig benyálas...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59836) hdman válasza !Overdose! (#59824) üzenetére


hdman
őstag

Próbáltam ütlegelni is, de nem hatotta meg :)

Ez a gyorscsatlakozó jó ötlet, de minimum egy villáskulcsot teszek be.

Xero s5 ne, pályán nagyon hangos a keret nélküli ablakok miatt és beázik.
z4 megint ne, mert szvsz használhatatlan luxus. Az ilyen 2. autónak való...

Sopron city :)

(#59837) hdman válasza Mágus2 (#59828) üzenetére


hdman
őstag

A motor nem járt, csak zugott az öninditó.

köszi a tippet, respect :R :R

Sopron city :)

(#59838) Xero válasza bitpork (#59835) üzenetére


Xero
nagyúr

1. Ezt nem tudom megfizetni.
2. Nekem túl nagy szerintem.
3. Nekem túl erős szerintem.

(#59836) hdman: Mindegyik keret nélküli, szóval nem tétel. A Z4-t nagyjából felmértem és síalagúttal simán tudom vállalni.

[ Szerkesztve ]

(#59839) bitpork válasza Xero (#59838) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1: ezt elfogadom.
2: nincs olyan h túl nagy
3: nincs olyan h túl erős

;]

Ha Z4 és S5 nem akkor megvan a konszenzus ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59840) hdman válasza Xero (#59838) üzenetére


hdman
őstag

Mondjuk a fenti felsorolásból nekem az S5 kellene :)

Sopron city :)

(#59841) -v- válasza bitpork (#59839) üzenetére


-v-
addikt

"nincs olyan h túl erős"

Jól beszélsz :K :D

(#59842) Xero válasza hdman (#59840) üzenetére


Xero
nagyúr

A héten megpróbálom kipróbálni. Nem biztos, hogy megengedik, hogy provokáljam, de kiderül. ;]

(#59841) [rvilike]: Jójó... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59843) Qru válasza Xero (#59827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vennék egy Subarut. ;)

#nincsbennetarcsi

(#59844) Xero válasza Qru (#59843) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy STI-t elviselnék, de nem lehet mindenhova sportcipőben menni. Kell némi elegancia, ráadásul komoly hifi szintén nincsen gyárilag.
Tudom ez hülyeség, de a zenére háklis vagyok, viszont többet nem akarok utólag bohóckodni vele. Gyárilag legyen jó és pont.
Ezt teljesíti a h/k logic7, az individual hifi és a b&o is.

(#59845) hdman válasza Xero (#59842) üzenetére


hdman
őstag

Ha leteszed kp-ban az asztalra, akkor viheted próbakörre :)

(egy pillanatra elgondolkoztam: én nem mernék ilyen kocsit venni, pedig nagyon jól fizető állásom van, de még igy is para lenne fenntartani.) Egyáltalán nem is tudom, mennyi az a havi fizu, aminél bevállalnék mondjuk egy s5-öst.

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#59846) bitpork válasza Xero (#59844) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

H/K nem annyira jaó szvsz. Barátom a cég magyar részlegénél minőségbiztosítási bizbasz...hááát...
B&O nekem is begyön, de nagyon, csak a mostani allroad szériában nem volt, pedig tuti azt vettem volna :K

(#59843) Qru : minek, nem most vetted?! :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59847) diegho válasza Xero (#59844) üzenetére


diegho
nagyúr

Accord TypeS? Szerintem jól néznek ki, esetleg Lexus IS széria?

(#59848) Qru válasza Xero (#59844) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lexus? Vagy ennyire nem nyuggerkednél?

Egyébként ezek a kocsik (Ódi, Bömbi és tsa-i) rendes felfüggesztést kapnak másrészt meg az ESP amúgy sem engedi hogy állatkodással veszélybe sodord magad. Legalábbis a polgári változatoknál tutfix, hogy nem. Egy M3/M5 nyilván más(ról szól).

mod:

bitpork: De, ezért ajánlom nyugodt szívvel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#59849) hobizoli válasza hossszú (#59819) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tesco/Auchan hetvegen is nyitva es nem geciznek a garival se

több drón kell ;P

(#59850) -v- válasza Xero (#59827) üzenetére


-v-
addikt

Én biztos a 330i-t venném..

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.