Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) neduddki válasza Bitpalace (#58346) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az egyik esmeornsk nmost konyokol ki /karbanarot normalis hasznla mellet/, a amsik poloval jar angliaba 5 fovel mert a 147vel ne mer elindulni...

udv

neduddki

mod: mos janaloam Te ex-Kiksig

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58352) TaaT válasza Viszlát (#58345) üzenetére


TaaT
veterán

Ha sokat is ment, azt nem rövid távokon, mert azt az ülést elég könnyű kiülni, és elég jó állapotúnak tűnik így képről :)

Give them hell Ukraine!

(#58353) Bati0501 válasza TaaT (#58352) üzenetére


Bati0501
őstag

Akkor nem pont rövid távokon? ;) :D

(#58354) Bitpalace válasza DeFranco (#58350) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Farkas István Autójavító Szervíz
XVII.ker Üllői út 678.

Tudom ajánlani a srácokat, tényleg nagyon jól, pontosan dolgoznak
5600ft a beállítás.

neduddki: Én is pont ezt magyarázom neki, hogy német vagy japán verdát vegyen, mert azokkal lemegy a térképről.

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#58355) Xmodule


Xmodule
őstag

Hello. Kettö kombit néztem ki. A BMW-t már probáltam, a Passatot csak holnap fogom. Svédben lakom, szoval linkelem a két kocsit de csak a képek miatt, mármint nem biztos, hogy a szöveget érteni fogjátok. Érdekelne, hogy egy olyan 5 éves idötartamra melyiket lenne erdemesebb megvenni? Eléggé papásan szoktam vezetni, leginkabb csak meloba végig 80-as tempoval napi 100km kb. Alternativa nem nagyon jöhet szoba mert konkretan ez a ket kocsi tetszik. Napi szinten nem használom ki a kombi adta teret, de legyen ha kell alapon és mert tetszenek. Késöbb talán 2 év mulva gyerek is szóba jöhet persze, akkor meg egyböl nem lesz felesleges (babakocsi táskák miegymás)Akkor egy kis info

BMW E36 320i Kombi
Km:168.000Km (nem vissza pörgetett ez 100%)
Évjárat: 1999 eleje
Állapot: belul szép bör ülések semmi sérulés rajtuk vagy a müszerfalon látszik kimélve volt kivul belul. Kivul nehol apro rozsda puposodasok. De latszik vastag a lemez, mert nyomasra nem pattognak meg ilyesmi.
Tartozekok: 4db BMW alufelnis nyári gumi kb (90%osak), 4 db BMW alufelnis téli gumi kb(90%osak).
Ár: 967.000Ft(átszámolva)

Volkswagen Passat 1.8T Kombi
Km:200.000Km (ez sem volt vissza pörgetve)
Évjárat:2004 vége, elsö forgalomba helyezés 2005.
Állapot: Na erröl még tul sokat nem tudok mert nem néztem meg személyesen, amit tudok: Belsö kárpit nem 100%osan tiszta de nem is tul koszos, aproság kitisztitom. Ezen kivul semmi sérulés rozsda miegymás nincs kivul, minden müködik, vezérmüszijat cseréltek rajta 180.000Km-nél.
Tartozékok: 4db téli gumi ami most rajta van acél felnivel, 4db téli gumi szögecses (itt svédben ez jobb) acél felnivel.
Ár:1.120.000Ft

Röviden ennyi lenne. Fontos lenne nekem a megbizhatoság mert aproságokat meg tudok csinálni (fékbetét,féktárcsa, olajok, szurök cseréje) de mühelyem nincs a komolyabb dolgokra. Tul sok idöm sincs ezzel foglalkozni, ráadásul mindig kell kocsi, mert a semmi közepén lakom. Fogyasztásban talán a BMW egy kicsivel többet eszik 1 max 2 liter. Nyilvan élményileg a BMW szerintem jobb (bár még a passatot is ki akarom probalni mert eddig csak 2000-es és 2002-es passatot vezettem). BMW 6 hengeres motorja nyilván szebb ez nem vitás. Itt jön még a kerekek meghajtása. Eléggé hosszu jeges havas itt a tél. Mint naiv sosem volt hátso kerekes kocsim, de ugy gondolom, hogy a BMW-vel nehezebb télen egyenesben maradni. Ha tévedek szoljatok. Nehéz a döntés nekem ezzel kapcsolatban.

Biztositás passatra olcsobb(cascoval persze). Sulyado egyforma, ezen kivül itt semmit nem kell fizetni. Nincs semmilyen átiratási dij eredet vizsga stb stb. Adásvételi és ennyi.
Kicsit hosszura sikeredett bocsi de már kezdek bedilizni ebbe a dilemmaba. :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#58356) neduddki válasza Xmodule (#58355) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha mar konbi elso kerdes ami felmerul: kell a hejj?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58357) pocokxx válasza Viszlát (#58344) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, az az eredeti kiszemelt :) Egyébként köszönöm a listát! Lehet, hogy a Golf már kicsit drága lesz, de beajánlom neki. Köszönöm mindenkinek! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#58358) hobizoli


hobizoli
nagyúr

tegnap este mentunk ki Üröm-re sütögetni, Bécsi ut elejen betalalt minket egy kabrio Ódi a 2 savoson, kemenykedett ott a sarganak, en mogottuk mentem kb 10m-l ott, aztan ott fekezgetett mellette, akarta hogy na menjenek
hat a pistinek sem kell 2x mondani, a lenyeg az, hogy bar ment az az Odi is, de a PGT "lefaszolta", ahogy kell, valtaskor egy fel meteres langcsova jott ki a digovas kipuffjan, meg szolt olyat, mint egy petarda

jott egy piros utana, pont odagurultam az Odi melle, ami a sarga mogott allt a lampanal (a "helyén" :DDD ), eppen meg akartam kerdezni tole, hogy miccol, hogy megy az 1.4-s digotechnika, de elfordult a zarovonalon at balra egy utcaba

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#58359) TaaT válasza Bati0501 (#58353) üzenetére


TaaT
veterán

Hát többször is átolvastam amit írtam, és továbbra is úgy látom hogy amit írtam: a 200e km mellett a megkímélt ülés hosszabb etapokat sejtet (vagy üléscserét) ami mint tudjuk nem gyilkolja annyira a kocsit mint a városi használat. :)

Give them hell Ukraine!

(#58360) qdak


qdak
addikt

Opel Omega 2.5 TD Edition 2000 ez győnyőőőrűűűű

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#58361) Bdanyy válasza qdak (#58360) üzenetére


Bdanyy
addikt

Jo ára van :D
Neked mi lett a mazdaddal? Vagy csak az aláírásból tűnt el?

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#58362) qdak válasza Bdanyy (#58361) üzenetére


qdak
addikt

olcsóók :$
mazdabol mar csak ulesem meg lampaim vannak, ennyi maradt a 2db 626 osbol :D
eladtam öket :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#58363) Bdanyy válasza qdak (#58362) üzenetére


Bdanyy
addikt

Igaz nem 626, de szép ez is :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#58364) Dr.Zoo válasza DeFranco (#58350) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Cső!

Megyeri út, gumisnál jobbra (a váci út felöl, a stadion után) utánna balra.
Vagy ma, vagy szerdán viszem hozzájuk, eddig lusta voktam... :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58365) Xmodule válasza neduddki (#58356) üzenetére


Xmodule
őstag

Igen. Most az hogy a passat csomagtere nagyobb nem számít. Direkt ezért is írtam.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#58366) neduddki válasza Xmodule (#58365) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor bimmer szoges gummedi csodakatt esz:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58367) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

ha rácsapok nem xenonos golfomra 2 gyári xenonos lámpát, akkor engedélyeztetnem kell vagy van valami utó művelet hogy ne büntessenek meg, mert úgy hallottam h ezért is...

(#58368) MunezXBK válasza -secret- (#58367) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Felejtő. Ha minden cuccot megveszel hozzá, akkor is bukó műszakin.

Ráadásul ha mindent megvennél hozzá, kb. még egy Golfot vehetnél az árából.

(#58369) -secret- válasza MunezXBK (#58368) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

utólag nem lehet engedélyeztetni?

5x100 lyukosztásra nem megy rá a 4x100?

[ Szerkesztve ]

(#58370) MunezXBK válasza -secret- (#58369) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az a típus, ami nem jött ki gyárilag xenonnal, semmilyen módon nem lehet xenonos, hivatalosan sem.

(#58371) tucsok. válasza -secret- (#58369) üzenetére


tucsok.
senior tag

nem megy rá

"So say we all"

(#58372) TaaT válasza -secret- (#58367) üzenetére


TaaT
veterán

A 2 lámpa mellé veszel gyári bontott automata magasságállítót, gyári bontott fényszórómosó berendezést, és csak egy NKH-s szakbarbár tudja megmondani (nem, nem ránézésre, alvázszám alapján) hogy nem így gurult le a gyártósorról a kocsi. :)

MunezXBK: "Ha minden cuccot megveszel hozzá, akkor is bukó műszakin."

Gyári bontott alkatrészekből nem :N

Give them hell Ukraine!

(#58373) DeFranco válasza tomcsi23 (#49642) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi a különbség a bosoko és a bosoko multi ablaktörlő lapát között?

(#58374) aero. válasza DeFranco (#58373) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sima:

Flexibilis, keret nélküli, aerodinamikus kialakítású ablaktörlőlapát.Minden olyan autótípushoz használható, ahol az ablaktörlő visszagörbített fémkarhoz fogatható fel.

Multi:
A multifunkcios adapter nagyon könnyen és gyorsan felszerelhető. A piacon jelenleg forgalmazott főbb járműtípusok 98%-hoz megfelelő lehet.

(#58375) DeFranco: Já, itt a többféle felszerelhetőségi lehetőségekre utal

[ Szerkesztve ]

(#58375) DeFranco válasza aero. (#58374) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aha, tehát akkor csak annyi, hogy a csatlakozási pont más... akkor ezek szerint maga a lapát (ezen kívül) ugyanaz?

(#58376) -v- válasza DeFranco (#58375) üzenetére


-v-
addikt

Ne vegyél ilyen aeroblade cuccot, nem mindegyik nyomja rá rendesen a szélén, nekem nem vált be.

(#58377) DeFranco válasza -v- (#58376) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt a bosoko-t próbáltad? tomcsi esküszik rá, hogy ez jó, és nem drága. nem akarok erre most egy vagyont kifizetni, főleg így tél előtt

szerk: arról nem is beszélve, hogy nálam a por megzabálja a lapátokat úgy is hamar, ez is a csillaggarázs átka

[ Szerkesztve ]

(#58378) MunezXBK válasza TaaT (#58372) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sok G2 jött xenonnal. :D

(#58379) aero. válasza MunezXBK (#58378) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

G4 van neki és 2 gyári xenon lámpát szeretne. :D

(#58380) MunezXBK válasza aero. (#58379) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Aludnom kell. :W

(#58381) Bati0501 válasza TaaT (#58359) üzenetére


Bati0501
őstag

:R
Ja,igen,értem,csak azt gondoltam,h az ülések akkor jobban ki vannak ülve,ha mondjuk folyamatosan ülnek rajta több órán keresztül,mint mondjuk csak pár percig,amíg mondjuk a városban szaladgálnak vele. :)

(#58382) Melack


Melack
veterán

Használt abroncsot megéri venni?

(#58383) giigz: és honnan tudhatom majd, hogy minden ok vele?

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#58383) giigz válasza Melack (#58382) üzenetére


giigz
veterán

:K

(#58384) TaaT válasza Bati0501 (#58381) üzenetére


TaaT
veterán

A zülléseket (főleg a sport ülléseket) a ki-be szállás (de főleg a be) viseli meg a legjobban, nem amikor ülünk bennük :) [link]

Melack: puding próbája az evés, ránézésre nem lehet minden hibát kiszűrni :N

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58385) Melack válasza TaaT (#58384) üzenetére


Melack
veterán

Ok, akkor meg kell bíznom az abroncsosban (meg abban, hogy a 4 téli abroncsomból tényleg csak 2 kuka...)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#58386) Dr.Zoo válasza Melack (#58382) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Évek óta használtat veszek, DOT szám, és a mintamélység nem hazudik...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58387) dabadab válasza Melack (#58382) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, de neked hányszor jutott az eszedbe, hogy eladj amúgy teljesen hibátlan abroncsokat? Mert nekem még soha, és ha így belegondolok, nem is akarnék ilyet csinálni.

(#58386) Dr.Zoo: a DOT meg a mintamélység ilyen nulladik szűrőnek megfelel, ami sokkal érdekesebb, az az, hogy van-e bármi rejtett sérülése az abroncsnak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58388) giigz válasza Melack (#58385) üzenetére


giigz
veterán

Kockázatot kell vállalni. Nyilván ne legyen félrekopott, repedezett, stb. És max. 3 éves, mert azzal még el tudsz járni egy ideig.

(#58389) Dr.Zoo válasza dabadab (#58387) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én spec. az autószerelőmtől vettem :)
Egyébként jogos! :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58390) TaaT válasza Melack (#58385) üzenetére


TaaT
veterán

Pl volt ez a 2 abroncs [link] ránézésre a gumis sem látott rajtuk hibát, de 60-70km/h-tól olyan durván elkezdtek búgni hogy inkább megszabadultam tőlük :(((

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58391) nyogo83 válasza dabadab (#58387) üzenetére


nyogo83
senior tag

Pl nekem eszembe jutott:) Most cseréltem autót és a régirôl megmaradt 4nyári gumi, felnistôl ami nem lesz jó az új verdára.
Persze ez a ritkábbik eset.

(#58392) diegho válasza dabadab (#58387) üzenetére


diegho
nagyúr

Én már adtam el 2000km-t futott ADAC különösen ajánlott Dunlop téligumit. Akkor jutott eszembe, amikor eladtam az egyik autót a nyári gumikkal és nem adtam hozzá a télit. Vettem is már használtat egyszer netről, de el is adtam azonnal, mert 2 tényleg olyan volt, mint a képen, 2 pedig fos. Rá 2 évre gondoltam a kicsit koros 4 évszakosokkal nem kellene már a telet kivárni és pont volt egyik toyota klub-os tagnak eladó használt szintén autócsere miatt, így azt megvettem, azóta is megvannak és tökéletesek. Gumisnál is nézelődtem még régebben gumik után, de mindig csak 10 éves szarokat akartak adni, hiába volt a télinek 5-6mm mintázata, ha olyan kemény volt, mint a beton.

(#58393) Melack válasza giigz (#58388) üzenetére


Melack
veterán

Én is ilyennel számoltam. Most télre nem fogok tudni ismét kiadni 60 eFt-ot gumikra, de mondjuk 20eFt-ot még igen.
Szerelőm gumis is, megnézem, hátha van nála valami jó. :R

(#58390) TaaT: nah igen, ezzel nem tudok mit kezdeni. 195/55 R15-ben még nem is olcsó a helyzet, de 185/65 R15-tel már jobban járok.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#58394) neduddki válasza DeFranco (#58377) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

visobflex nalam, bosoko cserel ele a kereskedo mert szerine jobb

udv

neduddki

mod: azert a levegodupla jobb az nem keredes

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58395) FerNandor válasza -v- (#58376) üzenetére


FerNandor
őstag

valóban nem teljesen jó ez a flexibilis cucc. én is ilyet vettem, mert ilyen is volt rajta (bosch aerotwin), de a jobb szélsö vége nem igazodik rá teljesen és fent is, a szélvédö tetején se töröl rendesen a bal oldali biztos ilyen, de szerintem a jobb se annyira jó. (megane II) annyira nem zavar, de ha elkopnak, akkor majd lehet, hogy simát veszek, csak azok nem mutatnak annyira jól. kicsit modernizálhatnák a hagyományos kinézetét.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58396) DeFranco válasza neduddki (#58394) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bosoko cserel ele a kereskedo

he?

(#58397) Bati0501 válasza TaaT (#58384) üzenetére


Bati0501
őstag

És miért pont a beszállás?Mert akkor ott is kap terhelést,ahol annyira nem bírja?

(#58398) giigz válasza Melack (#58393) üzenetére


giigz
veterán

Én sem akarok kiadni érte ennyit, de meg kell tenni, mert most megveszem az újakat, és akkor amíg ezt a kocsit tervezem 4-5 évig, addig tökéletes lesz.

Neked egy szett Sava Eskimo S3 + (nagyon jó tapadással, de nem vészes árral) 50k körül kijönne. Ezzel garantáltan jó tapadás mellett tudsz közlekedni.

Használt darabja is 6-8k lenne, tehát 24-32k, 50-ért meg vadi újat kapsz, és kipipálhatod a gumi kérdést, használtnál meg 2-3 év múlva vagy megint használtat veszel, vagy akkor kell újat venned.

[ Szerkesztve ]

(#58399) aero. válasza DeFranco (#58396) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

bosoko-t cserélte le :D

(#58400) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Euro1-es kocsit be lehet hozni? Gondolkodom, h kellene jatszosnak vmi verda, es a Ferrari Mondial tul draga :D GSi Kadettnek meg jo nyomatekos a motorja es egyszeru, mint egy szög.
[link]
Ha lenne 500k-tok, mit vennetek? (BMW-n kivul)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.