Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) lapa válasza neduddki (#59497) üzenetére


lapa
veterán

hát igen, amibe nem fér be a mosógép állva, az nem au... na mindegy.

(#59502) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ezt miért kellett elb.szni??
hdman: képet a rendszámtáblatartóról!

(#59503) boogie84


boogie84
veterán

Na elvittek a kiszemelt MR2-t . :O

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59504) Balupapa


Balupapa
senior tag

Az 1.9TDi a király

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#59505) boogie84


boogie84
veterán

Az elkepzelheto h lejar a hasznaltauto hirdetes? Lehet h szerencsem van? :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59506) t1 válasza boogie84 (#59505) üzenetére


t1
addikt

Persze :) Azt hiszem alapestben 30 napig él utána jár le és lehet meghosszabítatni :)

(#59507) neduddki válasza lapa (#59501) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jeeee lehullik a nap az egtrul a CoV-ot dicsered???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59508) lapa válasza neduddki (#59507) üzenetére


lapa
veterán

ööö hát nem tudom. mi az a cov?

(#59509) DeFranco válasza lapa (#59508) üzenetére


DeFranco
nagyúr

CommodoreVilág

(Corolla Verso)

(#59510) lapa válasza DeFranco (#59509) üzenetére


lapa
veterán

ha ez, akkor nemtom. sógornak az van, szerintem legdfeljebb a klasszik centrifuga fér be, nem mosógép állva.

[ Szerkesztve ]

(#59511) DeFranco válasza lapa (#59510) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de jobbra van a kipufogója ;]

[ Szerkesztve ]

(#59512) neduddki válasza lapa (#59510) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mivel azal hoztam fel igy asztan valahun santitasz...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59513) hdman válasza zolikaDB (#59502) üzenetére


hdman
őstag

Ma megyek haza erte anyamekhoz, sztem dun feldobjuk... :)

Sopron city :)

(#59514) lapa válasza neduddki (#59512) üzenetére


lapa
veterán

állítva?

(#59515) Qru


Qru
MODERÁTOR

Gyerekek tegnap megkaptam végre a járgányt. Még ismerkedünk de már most dúl a love. :D Tudom toljam a képeket róla...

#nincsbennetarcsi

(#59516) Dany007 válasza Qru (#59515) üzenetére


Dany007
veterán

(#59517) Qru válasza Dany007 (#59516) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

Sokat még nem mentem vele de az első benyomások jók. Vegyesben a fogyi egyelőre 10,6 liter (kompúter szerint szóval majd azért utánaszámolok ennek). Korrekt az 1,8 TSI is ennyit eszik alattam és az -10 ló és csak FWD.

3000-ig a hangja és a menetteljesítménye is olyan mint egy 1,3-as Swift-é de felette vált a vezérlés és jön a hang meg a ménes (fejet nem tép le de korrektül megy). Ökörködni nem ökörködtem még vele, de a Lidl parkolóban azért gondoltam megtáncoltatom. Jelentem nem sikerült, mert egyszerűen ahol azt hittem hogy na majd itt már biztos tolja az orrá simán elfordult. Pedig 4 évszakos koptt gumi van rajta...

Ha már Stift: a belső is a Lanos/Swift az anyagminőséget hozza, de ha az lenne a fontos akkor veszek egy 320-as Bömbit vagy C Mergát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#59518) neduddki válasza lapa (#59514) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bizony bizony:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59519) -v- válasza Qru (#59517) üzenetére


-v-
addikt

Hát az orrát tolni az sose fogja :) Grat ;) Nyomjad a képeket :)

[ Szerkesztve ]

(#59520) Qru válasza -v- (#59519) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FWD-hez vok szokva, látszik. :D Képeket majd este pakolok fel.

#nincsbennetarcsi

(#59521) -v- válasza Qru (#59520) üzenetére


-v-
addikt

Nem csak az awd, súlyelosztás is 50-50 :K

(#59522) Qru válasza -v- (#59521) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amilyen "kövér" vagyok nem is nagyon bontom meg ezt az egyensúlyt. :D

#nincsbennetarcsi

(#59523) -v- válasza Qru (#59522) üzenetére


-v-
addikt

:C Milyen motor is ez? A szívó 2.5-ös? Ki köll nyomni a szemit! :C

(#59524) Qru válasza -v- (#59523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azaz a 2.5i (non turbó). 2457ccm, 169 ló és 230Nm. Azért annyira nem virgonc, mert üresen is 1500kg + ugye ott az AWD... Összehasonlítási alapom az 1,8 TFSI amivel volt dolgom (160 ló 250nm), értsd: kb 25k km-t tekeretem bele egybe, más a karakterisztika de fogyiban ugyanott van igazából. Azzal is ha haladni akarsz 11 liter városban és akkor nem nyomtad ki a szemét még mert akkor 12,5-13-at bekér simán, ha szolidan gurulgatsz akkor 9,5-10-ből elvagy.

Jövő héten irány a szervíz, kap 5w30-as Motul gyári olajat, meg a szűrőket is cserélem.

#nincsbennetarcsi

(#59525) lapa válasza neduddki (#59518) üzenetére


lapa
veterán

az télleg jó. azt hittem nem adja ki, azért is döntöttem a trakesz mellett. mindegy mosmá brühühü szipszip.

(#59526) lorcsi


lorcsi
veterán

használt kistehernek vizsgáztatottakból merre érdemes körülnézni?
a hahu-n nem túl sok van

ill. ezekből vannak vajon normálisabbak vagy mind széthullani akaró rom ?

árban áfástól 500-ig bezárólag

(#59527) -v- válasza Qru (#59524) üzenetére


-v-
addikt

Plusz a boxer hangja :K

(#59528) giigz válasza Qru (#59515) üzenetére


giigz
veterán

Grat, sok balesetmentes km-t :K :C

(#59529) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Ezeknek es hasonlo tarsainak van ertelme? Ti hasznaltok vadriasztot?

udv,

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#59530) bandus válasza Qru (#59515) üzenetére


bandus
veterán

nem követtem mostanában a topikot, mit sikerült beszerezni? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59531) Dr.Zoo válasza Qru (#59524) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

"Jövő héten irány a szervíz, kap 5w30-as Motul gyári olajat, meg a szűrőket is cserélem."

Üdv a klubban, :DDD
Énis Motult töltöttem le a torkán, egyszer élünk alapon... ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59532) DeFranco válasza e=mc² (#59529) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én is vettem, de még nem raktam fel... utánaolvastam valamennyire, biztosat senki nem tud, de azzal így utólag egyet tudok érteni, amit az egyik srác írt:

ha egy szarvas be van gőzölve és fut a gida után, akkor nem hogy egy ilyen pánsíp de a vonatlámpa-vonatkürt sem állítja meg, olyankor nem lát nem hall, tök mindegy mit csinálsz, az atomvillanás elé is befutna

amelyik meg nincs, az meg általában ki sem megy az útra, azt azért nem látod

ha egyszer lesz időm, felapplikálom, biztos ami biztos, de nem igazán hiszek benne

(#59533) drachos


drachos
tag

Sziasztok!

Autókat nézegetek mostanában, focus lesz a befutó úgy érzem, de nem tudok dönteni MK1.5 és MK2 között, az árkülönbség nagyon minimális (egy jobb állapotban lévő MK1.5 800 és milla között, egy MK2 meg már 1.2-től van szép állapotban).
Ti melyiket ajánlanátok? Benzinest szeretnék mindenképp, mert 70-80% város. Kombit nem szeretnék, síalagút kéne, de úgy nézem ezekben nincs, de legalább hátsó ülés osztható.
Vagy kombitól sem kell félni? (Nyikorgó hátsó rész főleg télen, ormótlan forma, több fogyasztás, nekem ezek ugranak be róla, és igazából tök fölösleges nekem ekkora csomagtér, csak síeléshez kéne de az még évi 1 vagy 2 alkalom...)

Netet túrva az jött le, hogy MK1.5 élvezetesebb vezetni, MK2 meg nagyobb belülről és kiforrottabb. Megbízhatóságban illetve fenntartási költségek terén melyik a jobb?

(#59534) Qru válasza bandus (#59530) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Subaru Impreza.

Dr.Zoo: Gyárilag is ezt teszik bele, gondolom akkor nem lehet olyan tré...

#nincsbennetarcsi

(#59535) -v- válasza drachos (#59533) üzenetére


-v-
addikt

Igen, az 1-eset jobb vezetni. De nem nagyobb a 2-es belülről. 1.2-ért háát nem tudom annyiért mennek-e a szép F2-k... kb. 1 - 2.5m között vannak F2-k, 1.2 az még szvsz nagyon az alja...
Én a 2-eset venném, ha van pénz rá, ha csak 1.2 van, akkor annyiért egy szép F1, és megcsináltatod amit kell.

(#59536) DeFranco válasza drachos (#59533) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem mk1 facelift van, szeretem. mk2-ről még csak olyanokat hallottam, hogy miben kevesebb (nem megy úgy, nem olyan minőségérzet, hangosabb, etc.) de ez nem jelenti azt, hogy az mk1 jobb, csak annyit, hogy én ezt olvastam-hallottam. Van itt nálam okosabb focusból, azt majd leosztja, hogy merre hány méter.

Az mk1 egy megbízható, jó konstrukció, nem szokott vele baj lenni, ha nem taposták szét. A hátsó futómű állítócsavarjai hajlamosak berohadni, mert állítani nem kell szinte soha, és az állásban berohad (ha javítani kell 100k-s tétel), ha ezt megúszod, és nem lóg a bele, akkor a világból kiszaladsz. Költeni erre is kell, attól függetlenül, hogy van-e hibája, de én ez alatt a fél év alatt még nem találkoztam semmi komollyal. Gyújtótrafóra oda kell figyelni, ajtó alja tud rohadni, vízpumpa esetleg, más tipikus bajáról én nem tudok.

Én a kombitól nem félnék, max a hátsó futómű miatt (ott lehet hogy sittet szállítottak vele, amit azért a futómű nem hálál meg, ellenőrizni kell) én is azt akartam, de nem volt a piacon olyan, amit meg is vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#59537) bandus válasza Qru (#59534) üzenetére


bandus
veterán

tyűűű :) gratula, biztosan nagy élmény egy ilyen járgányt hajtani.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59538) Qru válasza bandus (#59537) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még csak most szokunk össze a Honda Jazz után elég nagy ugrás/váltás. :D

#nincsbennetarcsi

(#59539) drachos válasza DeFranco (#59536) üzenetére


drachos
tag

Köszönöm a gyors válaszokat :R

kb 1.8 millióig tudok elmenni autóvásárlás ügyben, de akkor már nem marad tartalék, így én ilyen millió, nagyon max 1.5 millióért gondoltam. De ha iylen 1.2-1.4 misiért még az alja van MK2-knek (én pl ezt néztem: [link] -szépen néz ki, márkaszerviz árulja), akkor marad az MK1.5 (facelift) :) Nekem amúgy is bejön az a műszerfal, sokaknak úgy nézem annyira nem. De nem értem most mennyivel jobb az MK2-es teljesen stílustalan egyen-műszerfala :P

(#59540) giigz válasza drachos (#59539) üzenetére


giigz
veterán

Én a helyedben 1,5-ért vennék kettest, és a maradék 300-ból rendbe lehet rakni, utána meg már csak a szokásos költség jön rá.

(#59541) Qru


Qru
MODERÁTOR

Insigniáért 13millát adni? No komment.

#nincsbennetarcsi

(#59542) -v- válasza drachos (#59539) üzenetére


-v-
addikt

Azért 1.5-ért már nem az alja van, az már odébb van az 1.2-től :)
1.6 körül már tényleg látni szépeket: pl. ez
1.5 körül is látok azért, amit érdemes lenne megnézni, szerintem annyiért ki lehet fogni.

Edit: ja giigz jól mondja

Ezt pl. Ivanics árulja

[ Szerkesztve ]

(#59543) DeFranco válasza giigz (#59540) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Óvatosan azzal... 300k-ból nagyon könnyű kifutni, ha gumit is kell rá venni... akkor is ha nincs hibája a kocsinak.

@drachos: számolni szerintem nagyon jól számolsz (tartalék) mk2 árakat-állapotokat én sajnos nem ismerem, nem is néztem. Nekem egymillió volt a plafon (vételárra, plusz volt kb. 300-500 tartalék a költségekre), ezért mk1-et néztem csak.

[ Szerkesztve ]

(#59544) giigz válasza DeFranco (#59543) üzenetére


giigz
veterán

Nem kell óvatoskodni, megfelelő átnézés után tökéletes a 300, simán ki lehet belőle jönni 1 szett gumival.

(#59545) drachos


drachos
tag

Hát, most kicsit elbizonytalanodtam :)
Leírom, hogy néz ki nálam amúgy az autóvásárlás :D
Először álmodoztam: BMW, Audi fú de jó, gyűjtök még hozzá és kikaristolom a 2 millát is érte milyen jó lesz...
Aztán beleért a bilibe a kezem :D Gondoltam ideje reálisan gondolkodni, nem engedhetem meg magamnak sajnos, hogy kinézetre és élményre menjek :(
Így nálam a fő szempont, hogy egy olyan autót találjak, ami azért tetszik is (legalábbis nem utálattal szállok bele) és olcsó fenntartani. Nem érdekel, ha elején kicsit drágább, de később minél olcsóbb legyen a fenntartása. Ez alatt értem, hogy alkatrészárak ne legyenek az egekbe, ne legyen hírhedten meghízhatatlan (sorry olasz és francia autók), és gondoljam át, hogy kell-e nekem 2 literes motor (BMW időszakomból :D ).

Végül a Focust tűnt a legracionálisabb döntésnek - nagyon sok van belőle (olcsó alkatrész ár, legalábbis így sejtem), megbízhatónak tartják, normális 1.6-os motor ami nekem jó lesz. (Egy szép 1.8-nak se mondanék nemet úgy érzem ;] ).

Szóval ha másfél milláért egy MK2 hosszú távon jobban megéri, akkor inkább az lesz. Ezért is kérdeztem, hogy megbízhatóságban van különbség?

szerk.: Kacsingattam a Mazda3 felé is, de félek a drága alkatrészáraktól

[ Szerkesztve ]

(#59546) DeFranco válasza giigz (#59544) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, ezt itt nem fogjuk elkezdeni, ha kérsz, kapsz listát privátban, vagy emailen, aztán arról eldiskurálunk, itt ezt már nem kezdem el

szerintem 300 akkor elég, ha nincs semmi gond (ha ebből fizeted a bzitosítást, illetéket, eredetvizsgát etc. is, meg megcsináltatod a kötelezőket)

(#59547) boogie84


boogie84
veterán

Lehetséges h valós az a 13158 km?? :)

[link]

Megbízható autók ezek az Alfa spyderek? Találtam 2 spydert 2 misi alatt, mind2 nyíregyházi. Jó világ van arrafelé.. :)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59548) -v- válasza drachos (#59545) üzenetére


-v-
addikt

Mk2-nek legalább nincsenek ilyen központi zár meg gyújtótrafó nyűgjei... Én azt venném, ha van rá pénz, fordfocus.hu -n utána tudsz nézni a nyűgjeinek, nem problémás az se. Van csomó használt teszt is, ott is tudsz olvasgatni.

(#59549) giigz válasza DeFranco (#59546) üzenetére


giigz
veterán

Remélem elhiszed, hogy tisztában vagyok vele mit mondok, az elmúlt ~ 8 hónapban a sajátomon kívül 4-5 autónak intéztem a vásárlás utáni cuccait, éppen van fogalmam róla, mi mennyibe kerül, milyen állapot után, stb.

Ha megveszi 1,5-ért, és rendesen át van nézve, akkor 300-nál több biztos nem fog rá elmenni, csak akkor, ha már a vásárláskor megvan hogy XY rossz, és majd azt meg kell csinálni, de egyébként simán ki kell annyiból jönni, vezérléssel, folyadékokkal, szűrőkkel, kis kopó alaktrészekkel, ilyen olcsón fenntartható autóknál. Mi még a Volvo-nál is majdnem kijöttünk ennyiből, akkor nehogy már a Fóka ne jöjjön ki...

(#59550) -v- válasza giigz (#59549) üzenetére


-v-
addikt

+1

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.