Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) DeFranco válasza giigz (#59549) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó akkor kihozható :U

szerk:

Eredetvizsga 18 500 Ft
Kötelező biztosítás 13 076 Ft
Átírás illeték 33 300 Ft
Okmányok 12 000 Ft
Szervíz 130 000 Ft (vezérlés, szűrők, olajok, azt hiszem más nem is volt)

Ez így 207.000 Ft

Nem kötöttél casco, nem vettél gumit, nem cseréltettél kutyacsontot, egy francos izzókészletet nem vettél bele, ja meg hibát sem találtál, meg egy szem rozsdát nem kellett kilakatolni sem...

És tökéletesen át volt nézve az autó, és egy kiszabott hibát nem találtak, és nem is merült fel utólag sem...

De persze, kihozható.

[ Szerkesztve ]

(#59552) giigz válasza DeFranco (#59551) üzenetére


giigz
veterán

Értem mit mondasz, lehet belőle 400-500k is, csak ha át van nézve akkor nem lesz több 300-nál, szvsz. 10-ből jó átnézéssel 9 kijön 300-ból.

És akkor inkább írok neki 300-at, mert 90% hogy meglesz annyiból, minthogy elijesszem az 500k-val, és meg se vegye, közben meg lehet olyat kifog, és 200-ból kijön :)

(#59553) Dany007 válasza boogie84 (#59547) üzenetére


Dany007
veterán

Hát én nehezen hiszem el.. Max ha nagyon leinformálható...
Ez a km állás azt jelenti, hogy az autó átlagban havi 137km-t ment! Ez még városon belüli bejáráshoz is édeskevés. Én 1600km az kb a tizede a magyar átlagnak.
Persze semmi sem lehetetlen csak ritka. :)

(#59554) -v- válasza DeFranco (#59551) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem te összekevered a szezont a fazonnal :C ez azért két külön dolog: 1) veszel egy autót, és cseréled a kötelező dolgokat (vezérlés, olajok stb.) plusz megcsináltatod ami épp szar 2) autóbirtoklás általános költségei: előbb utóbb kell gumi meg minden ami kopó cucc, mindig van amire költeni kell mert elköszön valami stb.

(#59555) TaaT válasza boogie84 (#59547) üzenetére


TaaT
veterán

13e km alatt jól kifényesedett a kormány [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#59556) boogie84 válasza Dany007 (#59553) üzenetére


boogie84
veterán

Igazából akkor sem lenne benne sok ha egy 100-assal több lenne benne. De ez tényleg hihetetlen. Am sztem egy millás vidéki tulaj lehet, akinek vagy nincs ideje beleülni, vagy csak megvette mert tetszett neki.

(#59559) Qru: Nem tudom h ez esetben is így lenne e, a videó mindenesetre elrettentő.

(#59555) TaaT: Ha át akarna vki b...ni akkor cserélt volna kormányt is, hidd el. Am napfényben másképp néz ki mint a gyári fotón, amit műteremben fényképeztek.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59557) drachos válasza -v- (#59548) üzenetére


drachos
tag

Hát őő, ez a fórumtéma pl nem igazán győzőtt meg az MK2 fölényéről :P
[link]

(#59558) Xero válasza DeFranco (#59536) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem két cimborám is most vett Focust.
Az egyik egy MK1 1.6 a másik egy MK2 facelift erősebb 1.6.

A MK1 stabilabbnak, de kevésbé kényelmesnek tűnik futómű fronton. A MK1 belülről sokkal pofásabb, a MK2 nekem csúnyán fapad. A MK1 váltója klasszisokkal jobb kiosztású. Legalább úgy szedi a lábát, de a hosszú 5-ös miatt sokkal kevesebbet forog hosszú úton.

Összeségében én kérdés nélkül inkább a MK1-t vinném.

[ Szerkesztve ]

(#59559) Qru válasza boogie84 (#59547) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#59560) DeFranco válasza -v- (#59554) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet hogy nem egyről beszélünk, de akkor vasaljuk ki valahogy, a haszon a lényeg nem a vita. :)

(#59561) DeFranco válasza DeFranco (#59551) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jabocs, a biztosítás csak fél éves

(#59562) tresh válasza drachos (#59545) üzenetére


tresh
addikt

Ez alatt értem, hogy alkatrészárak ne legyenek az egekbe, ne legyen hírhedten meghízhatatlan (sorry olasz és francia autók),

Ezt nagyon szívesen megcáfolom neked francia autó tulaj ként (van otthon német,japán is használatba)...de ha egyszerű megbízható autó kell akkor jó a fóka én egyedül a komfortjával nem vagyok megelégedve amúgy nagyon jó gép :)

(#59563) -v- válasza drachos (#59557) üzenetére


-v-
addikt

:C
Mondom én, hogy akkor 1-eset kell :D
Mondjuk ja ne rám hallgass, én elfogult vagyok, mert tele van a hócipőm az 1-esnek a bugjaival :C
Igaz ezek egy része csak az st-t érinti.. szóval pláne ne hallgass rám ;)
tulajdonképp minek is magyarázok akkor? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59564) giigz válasza DeFranco (#59551) üzenetére


giigz
veterán

Eredet 18,5
Bizt 13
Átírás 33
Okmány 12
Szerviz (vezérlés készlet 15, vízpumpa 15, olajok 15, szűrők 10, munkadíj 15) 70
Casco kell a f@szomnak
Gumi 60
Cserélek ablaktörlőt, ezt azt veszek, csinosítgatom legyen 30
Az átvizsgáláskor nem derül ki valami, hirtelen elromlik 15
Megint elromlik valami 20
Rozsdásat nem veszek, 1,5-ért rozsda nélkül vannak

Ez így összesen 270k, és kb. minden benne van.

[ Szerkesztve ]

(#59565) tresh válasza giigz (#59564) üzenetére


tresh
addikt

Nem kell ezt ragozni legyen egy fix keret amit autóra szán pl 1,5 misi és ebből 300k-t eltesz a kocsi dolgaira és 1,1-1,2 misi között meg autót vesz és nincs gond ha nem egy romot vesz mert mondjuk hozzáértővel és átvizsgálással veszi :)

(#59566) DeFranco válasza giigz (#59564) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aha persze :D

na jó szerintem tényleg hagyjuk... mérjél inkább egy 0-100-at, azt meg, hogy egy vezérléscsere mennyi gyári alkatrészekkel és gyári előírás szerinti anyagokkal, rendes műhelyben azt bízd rám ;)

hidd már el, hogy nem a levegőbe beszélek, bepuffogatsz ide has számokat, és akkor adod az ívet... mindenről cikkszám szerinti tételes listám van, befotózott számlával az ország egyik legjobb és legmegbízhatóbb focus szervízéből, ahova a fél fókaklub hordja az autóját, ne akard már nekem megmagyarázni, hogy a bab is hús

szimpi gyerek vagy meg minden, de ezt most ne...

[ Szerkesztve ]

(#59567) -v- válasza DeFranco (#59566) üzenetére


-v-
addikt

:C

Olajok sincsenek meg 15-ből... annyiból az olajcsere van meg ;) Váltóban egy olajcsere (bele való "élettartam" olajjal) szintén ennyi... stb.

[ Szerkesztve ]

(#59568) boogie84 válasza giigz (#59564) üzenetére


boogie84
veterán

Ki az aki átvizsgálja az autót? Csak mert egy kereskedésbe bemész, ott azt mondják h a (lefizetett) szervizben megnézték, itt a papír.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59569) giigz válasza DeFranco (#59566) üzenetére


giigz
veterán

Nem biztos, hogy mindenből jó árat írtam, de kb. ennyi, viszont azt garantálom, hogy 300-ból kijön, amiket írtam. Nekünk Focus2 van, tisztában vagyok az árakkal. Gyári vezérlés minek? Ott van a Dayco, Gates, teljesen tökéletes.

Az, hogy te aranyáron csináltatod a kocsidat, az nem jelenti azt, hogy egy normális szerelő is annyit kér el érte. Nekem pl. 10k-t mondtak vezérléscserére, olaj + váltóolaj csere azt hiszem 2k, erre jön rá az anyag. Olaj 9k 5 liter Mobil 5W-40, a váltóba meg 1500 literje, ha kell 4 liter, akkor 6k, tehát az olajok pont 15-ra jönnek ki, mint írtam is. Persze még fékfolyadék meg hűtővíz jöhet rá, de ez is benne van az egyéb 30-ban, amit írtam.

Nagyon, de nagyon simán kijön 300-ból.

[ Szerkesztve ]

(#59570) !Overdose! válasza -v- (#59567) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ahogy mondod. Ha gyári vagy gyári minőségű alkatrészekkel szervizeled az autót, akkor egészen más számok jönnek ki. Nekem majd 10k volt csak a gyári szelepfedéltömítés. Kedvezménnyel. És nincs baja az autónak, egyszerűen itt az ideje a szelephézag ellenőrzésnek.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59571) DeFranco válasza giigz (#59569) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez az a szerelő volt, aki hirtelen nem vette fel a telefont, amikor szétesett a kábeled a motortérben?

(#59572) tresh válasza boogie84 (#59568) üzenetére


tresh
addikt

Akkor belenevetek a fejébe és megyek tovább... faterom autóját is úgy vettem meg hogy elvittem haveromhoz rönó szervizbe ezt jelöltem meg és a kereskedő zokszó nélkül küldte a sofőrrel az autót oda bevizsgálásra ahol én is beálltam alá és A-Z átnéztem a szerelő barátommal együtt és láss csodát tényleg rendbe volt az autó (igaz kintről jött).. de a lényeg hogy aki kamu szervizkönyv papír igazoló kamu számlák alapján vesz autót kereskedőtől az megérdemli... főleg ha már milliós autóról beszélünk ne hogy már sajnáljak 20k-t azért hogy valaki átnézze tisztességesen ott ahol én akarom és előttem..

(#59571) DeFranco: nem védelemből giigz felé de náluk kontárok vannak nem autószerelők..főleg nem olyanok akik értenek a francia autókhoz...én se vagyok valami über profi mert csak hobbiból tanultam meg ezeket a dolgokat de pl az ő bot egyszerű autóját egy 3-4 nap alatt darabokra szedem és összeteszem anyázás nélkül mert tudom mit hol keresek és hogyan csináljak..azt hogy csóri közelébe nincs hozzáértő és azt mondanak neki amit akarnak arról nem tehet...

[ Szerkesztve ]

(#59573) giigz válasza DeFranco (#59571) üzenetére


giigz
veterán

Nem, ő 8-ért csinálná :D

Szerk: Nem volt szép, hogy utána nem vette fel, de mentségére szóljon, hogy akkor költöztette a műhelyét az új helyre...

[ Szerkesztve ]

(#59574) -v- válasza giigz (#59569) üzenetére


-v-
addikt

Edit: Ja bocs látom ez csak a munkadíj.

[ Szerkesztve ]

(#59575) Dany007 válasza boogie84 (#59568) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk fogsz egy szerelő ismerőst vagy ismerős ismerősét... igazából mindegy, csak legyen valami háttérinfó róla, hogy nem kontár... odamész adsz neki egy 10-est, hogy legyen szíves eljönni veled átnézni az autót... Vagy akár egy helyi / közeli szervizzel előre lebeszélni, hogy elvinnél egy autót bevizsgálásra. Olyan 15-25k közötti áron meg is csinálják. Hacsak nincs valami rejtett hiba ami miatt szét kéne kapni az autót akkor az többnyire ilyenkor kiderül.

Ha meg a tulaj nem engedi ezt a bevizsgálás dolgot akkor ott kell elköszönni a telefonban.

(#59576) TaaT válasza giigz (#59569) üzenetére


TaaT
veterán

"Nekem pl. 10k-t mondtak vezérléscserére, olaj + váltóolaj csere azt hiszem 2k"

fu hát ezek durva árak, vinném oda én is :D

Bár a legutóbbi olajcsere munkadíja + váltórudazat kenés (a 2 együtt egy óra) 4500ft volt mifelénk.

Give them hell Ukraine!

(#59577) -v- válasza TaaT (#59576) üzenetére


-v-
addikt

Nekem asszem 4 óra a vezérlés csere, ha leosztom a 10-t 4-el... na mindegy hagyjuk.

(#59578) DeFranco válasza -v- (#59577) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szar autót vettél az a baj... nem nézted meg jól, aztán most megnézheted magad. :DDD

(#59579) -v- válasza DeFranco (#59578) üzenetére


-v-
addikt

:W :C

(#59580) DZs válasza drachos (#59539) üzenetére


DZs
senior tag

Nekem mk1-volt, 2000-es évjárat, 2l-es mocival. Családban használnak egy mk2-t - én nem ülnék át mk1-ből mk2-be: szűkebb és kényelmetlenebb. DeFranco már jelezte, a futómű kényes és ajtók alja rohadásra hajlamos.
A te esetedben szerintem az mk1 és mk2 közötti választást az adott példány kora fogja eldönteni: úgy tudom, mk1-ből 8 éves a legfiatalabb.

(#59581) giigz


giigz
veterán

Persze azt hozzá kell tenni, hogy egy szervizben, ami még csak nem is márkaszerviz, 25k-ért cseréltek olajat meg szűrőt a Fókában, az a szerelőmnél 12-13k-ból meglett volna, a másik szerelőmnél meg 15k-ból.

(#59582) boogie84 válasza Dany007 (#59575) üzenetére


boogie84
veterán

Nagyon jó amit írsz,de sajnos még így is bebuktuk a mostani G Astrat. Persze ez csak privát történet de talán hasznos.
Elvittük magunkkal a helyi szerelőt. Tényleg jól dolgozott, jól felszerelt műhelye volt, rengeteg autóval amik javításra vártak. Ergo jó szaki volt.

Kiderült h amire ő azt mondta h nem lesz vele baj, megnézte. NEM a szervizében néztük meg, de belenézett a motortérbe. Látnia kellett volna azt amit szüleimnek talán annyira nem is, mégpedig h ez az autó anno törött volt. Rosszat nem írok róla (R.I.P.), de látnia kellett volna h sérült volt a hűtő, a motorháztetőn benyomódás. Erre mondta azt h nem lesz vele baj. :U 2 hét után megállt az egyik henger, gyújtáselosztó csere. A fék is rossz volt, folyamatosan fogott a fék, nyáron úgy beállt, h meg kellett vele állnom, mert izzott a féktárcsa.
Azóta már csak a fia dolgozik (soha többet nem viszek hozzá semmit, mert ez a gyerek még kontár is [köpködnek is rá a helybeliek]), kicserélte rajta mindent, jó áron fékbetéteket , féktárcsát stb.

Fater szedte szét az egész kiba... féket, és cserélte le a féknyerget, mert az is el volt deformálódva. Igaz minimálisan de elég volt hozzá h szétbasszon mindent. Szériahibás fényszórókapcsolót én csináltam meg nemrég.

Jövőre ha minden jól megy akkor veszek magamnak egy roadstert vagy cabriot, de tuti h az első rendszámtáblától a hátsóig át fogom nézetni. :K

Bocsánat ha valakit zavartam az off történettel.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59583) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Akárki akármit mond, jó szerelőt qrvanehéz manapság találni.
Az egy dolog, hogy lehúzhat, de az életedet bízod rá.. Esetleg a családodét.
Én kizárólag olyanhoz viszem, akiben 1000%-ban megbízom..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59584) Dany007 válasza boogie84 (#59582) üzenetére


Dany007
veterán

Az igen! Tényleg hasznos volt!
Hát ja. Van ilyen is. De azt hiszem ennél többet nem nagyon tehet az ember. Ki lehet fogni bármit. Lehet, hogy már a hazaúton szétesik alattad a kocsi. Azért csak nem mindegyik bontószökevény a hahu-n sem. Talán ez a ritkábbik eset. Mást én se tudok. Keresel egy jobb szerelőt. ;] Ha az előzőnek észre kellett volna vennie, akkor talán egy másik észre is fogja venni az ilyet.
Esetleg tényleg bevitetni egy helyi márkaszervizbe, ha olyan gondja van a kocsinak, akkor a tulajnál már itt kibukik a dolog.

(#59585) TaaT válasza giigz (#59581) üzenetére


TaaT
veterán

"25k-ért cseréltek olajat meg szűrőt a Fókában, az a szerelőmnél 12-13k-ból meglett volna, a másik szerelőmnél meg 15k-ból."

Az előbb 10k volt a vezérléscsere, nem írtál el vmit? :U

Give them hell Ukraine!

(#59586) boogie84 válasza Dr.Zoo (#59583) üzenetére


boogie84
veterán

Akit említettem ő is ilyen volt.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59587) giigz válasza TaaT (#59585) üzenetére


giigz
veterán

Nem írtam el semmit, a vezérléscsere munkadíja 10k annál a szerelőnél akinek profi műhelye van és precízen csinálja a dolgokat, a másik szerelőmnél meg 8k a munkadíja, ő annyira nem precíz, meg nem is Renault és nem is Ford szerelő, csak "kedvességből" szokott ránézni a kocsimra.

Amit írtam 25, 12-13 és 15k, az pedig az olajcserére vonatkozik anyaggal és munkadíjjal együtt.

(#59588) neduddki válasza DeFranco (#59546) üzenetére


neduddki
nagyúr

HJI!

nemkelle vonan egy szar romot megvenni oszt akkor enmkine beleocsoni a pizt...

uvd

neduddki

p.s. bocsika:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59589) kpal válasza hdman (#59480) üzenetére


kpal
veterán

amúgy azért szép kocsi volt .

[ Szerkesztve ]

(#59590) TaaT válasza giigz (#59587) üzenetére


TaaT
veterán

jaaa hogy abban benne van az anyagköltség is :)

Give them hell Ukraine!

(#59591) lapa válasza giigz (#59587) üzenetére


lapa
veterán

"ő annyira nem precíz"

ne hagyd abba, egyre jobb.

(#59592) DeFranco válasza neduddki (#59588) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mondtam, hogy add el a hondát, most már hiába sírsz... :DDD

Szegény drachos már szerintem azt se tudja mi van, jön itt egy tök jó igénnyel tök jól gondolkodik, aztán csak annyit lát, hogy mindenki egymásnak esik :D - tiszta monty python

@lapa: "nem is Renault és nem is Ford szerelő"

pék..
de néha a sóskiflit is elcukrozza

[ Szerkesztve ]

(#59593) giigz válasza lapa (#59591) üzenetére


giigz
veterán

Nézd meg mire írtam, és miről van szó, félreértettél valamit. Az a 10k amit írtam vez cserére, az a precíz szerelőhöz szól.

Szerk: Egyébként VW szerelő, csak amikor egy reggel nem indult be a kocsim, ő jött segíteni, azóta meg hozzá jártam párszor.

[ Szerkesztve ]

(#59594) Laraxior


Laraxior
titán

Újra itthon a "kicsikém" :C Vajpuha, azonnal reagáló váltóval... az én francia kurvám :DD

szerk.:
Vezérléscsere Nálam: 165k volt, abból 25-30 volt csak a munkadíj :DDD

(#59595) giigz: A megbeszélt 285ezer forint. 235 volt a vezérlőegység, az 50k pedig a munkadíj, a váltóolaj, ami 5 liter, és az adalékanyag amit beletöltöttek.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59595) giigz válasza Laraxior (#59594) üzenetére


giigz
veterán

Mennyi volt?

Az én szerelőm 2.500-ért megcsinálta volna neked... ;]

(#59596) boogie84 válasza Laraxior (#59594) üzenetére


boogie84
veterán

Francia Subarut vettél? Vagy az nagy falat volt?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59597) neduddki válasza DeFranco (#59592) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MOndam Te locsolokannas hogy Nked kombi kell, de ha nem hallhgacc a szebrbe:- )))

udv

neduddki

od: osz meg a japo dragaaaaa????? ehhhh....

Laraxior: nrekm olasz vot, visszavennem rendebrakatnam de nem tudnek vel mi csinani.... /na jo duplakuplunk kerszbecsusszzzzzzzzzzzzzzzzz aze........./

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59598) DeFranco válasza neduddki (#59597) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vó't kombi? Nem vó't kombi. Megnéztük az osszeset ami a hahun volt? Megnéztük az összeset ami a hahun volt.

Ez van. Majd veszek mellé egy platós barkast lifttel.

(#59599) Laraxior válasza boogie84 (#59596) üzenetére


Laraxior
titán

Subarura nem volt türelem összegyűjteni, még kellett volna hozzá legalább 1-2 milla... Így az első egy millióból megvettem a Lagunát :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59600) neduddki válasza DeFranco (#59598) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

votkombi xsara, szip peros de ojjan szuk laotkoruek vaytok hogy az szornyuuuu:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.