Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Vki hozatott már be erre szakosodott céggel autót külföldről? Pl Németországból szeretnék autót behozni platós kocsin (így az ottani rendszámmal, biztosítással, nyelvtudással-német ügyintézéssel sem kellene bénázni...).

Milyen árban lenne ez? Sztetek megoldható úgy, hogy megyek én is, megnézzük, ha jó, megvesszük, felrakja a furgonra a fickó és hazahozzuk?

(#59102) MunezXBK válasza kalapacsolok (#59101) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még mindig franciát akarsz?

(#59103) runner 125 válasza MunezXBK (#59102) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem, már egy jó olaszban gondolkodik. ;]

DeFranco

:))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#59104) Dr.Zoo válasza MunezXBK (#59102) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Még mindig be akarja hozatni... ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59105) Balupapa


Balupapa
senior tag

Merci A160CDI Blueff tapasztalata van vkinek? vagy 180,200cdi...
mivel több a blueeff valtozat a simanal? mit alakalmaz a fogyastas csokkentes erdekeben?

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#59106) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Vki hozatott már be erre szakosodott céggel autót külföldről? Pl Németországból szeretnék autót behozni platós kocsin.

Milyen árban lehet ez kb? Sztetek megoldható úgy, hogy megyek én is, megnézzük, ha jó, megvesszük, felrakja a furgonra a fickó és hazahozzuk? Ez azért tűnik egyszerűnek, mert nem kell a német nyelvtudással-hivatalos ügyintézéssel bajlódni a hivatalokban...

(#59107) MunezXBK válasza kalapacsolok (#59106) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megakadt a tű vagy mi a tosz?

(#59108) neduddki válasza m4rc! (#59081) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az udod hogy ez az accord szuk min a fene? /de legabb liftbek:- )/

udv

neduddki

(#59093) runner 125 : ebay.co.uk

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59109) Dluinet válasza kalapacsolok (#59106) üzenetére


Dluinet
nagyúr

becsületes neppernek elmondod a kívánságod, és ő meghozza neked

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59110) runner 125 válasza kalapacsolok (#59106) üzenetére


runner 125
nagyúr

Már múltkor is alig bírtam megállni, de ez a copy paste stílus engem nem kicsit bsz fel.

Ne légy már mennyire türelmetlen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#59111) Dr.Zoo válasza MunezXBK (#59107) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Most mit nem értesz? Be akar hozatni vmi német, olasz, vagy frlanszia autót valahonnan. ;]
Igaz, már páran leírták miként, de így izgibb :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59112) grabber válasza 8th (#59086) üzenetére


grabber
addikt

De nálunk ez napi használatban van munkára és nem gyorsulásira akarok járni vele.Csak egy régi konstrukció egyszerű fejlesztését szerettem volna,ha lehet.

(#59113) kalapacsolok válasza runner 125 (#59110) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Mi tulajdonképpen a problémád? - Ja most látom, hogy kétszer ment el. Elnézést, fogalmam sincs, hogyan, nem szándékos volt, nem is tudom, miért rakta ki még egyszer, mikor nem is copiztam...

Dluinet: köszi, de olyan megoldás lehetséges, hogy én is megyek és tréleren hozza haza? Mert úgy van beleszólásom a dolgokba. Citroen C4-et akarok behozni, és tudom már, milyen apróságokra kell figyelni ennél a motornál.

[ Szerkesztve ]

(#59114) Kornel válasza kalapacsolok (#59113) üzenetére


Kornel
veterán

csak egy kérdés:
miért éri meg behozni egy citroen c4-est?
számold ki a behozatal és a forgalomba helyezés költségeit, itthon annyiból olyan verdát kapsz, hogy megszólal!

(#59115) fenergie84 válasza kalapacsolok (#59113) üzenetére


fenergie84
addikt

ahogy "ismerem" a becsületes neppert az írásaiból, meg az égéstérből, én személy szerint bizalmat szavaznék neki, ha én hasonló helyzetben megbíznám őt :K

(#59116) pkbiker


pkbiker
csendes tag

Skoda Octavia 1es,1.9TDI ezek megbizhato autók,nincs olyan hogy télen pl:-20ba nem startolbe , ahogyrávan csavarva a kulcs izzitás nélkul startol bármikor!.

(#59117) kalapacsolok válasza Kornel (#59114) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

A Citroen C4-ről ne nyissunk vitát, azt akarok :)

Hogy miért érheti meg behozni? Mert amiket itthon kapni és szóba jönnek, azok nagyon problémásak, megnéztem őket. Ami jónak néz ki, azt Németországból hozta be a kereskedő. És persze ki tudja, mit trükközött vele... Másrészt meg pl a téli-nyári gumikat valszeg ő cserélte le kínai vacakra - egy új gumigarnitúra sem 2 forint így nekem...

Amiket néztem én a mobile.de-n, azok meg jó minőségű gumikkal voltak... Szóval sok dolog összejön.

(#59118) Kornel válasza kalapacsolok (#59117) üzenetére


Kornel
veterán

te tudod mennyi trélenen behozatni egy kocsit, és forgalomba helyezni?

(#59119) kalapacsolok válasza Kornel (#59118) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Kérek konkrét árajánlatot több tréleres cégtől is (meg a becsületesneppertől is). Eddig úgy tudom, hogy 130 ft/km körül, ez Münchennel számolva 200 ezer ft (cserébe nem kell 80 ezer körüli összeget fizetni a rendszámért, biztosításért; meg hát a saját benzinem is pénzbe kerül). Plusz 100 ezer az autóra a regadó, meg még a műszaki.

Nem olcsó, persze. Viszont ami szóba jön most Magyarországon, azt kereskedő árulja, Németországból hozta be. Nyilván jóval több haszna lesz rajta az ügyeskedéssel együtt, mintha én hoznám be.

Árban jobban jönnék ki, ahogy számoltam.

phbiker: mert ez tetszik. (És fogyasztásban jó, biztonságilag jól felszerelt (ESP, függönylégzsák stb), értékvesztése viszont nagy)

[ Szerkesztve ]

(#59120) pkbiker válasza kalapacsolok (#59119) üzenetére


pkbiker
csendes tag

és miért pont az a auto?

(#59121) neduddki válasza pkbiker (#59120) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI

heevajonkileheccc???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59122) Kornel válasza pkbiker (#59120) üzenetére


Kornel
veterán

szereti a rollert :C

(#59124) pkbiker válasza Kornel (#59122) üzenetére


pkbiker
csendes tag

lehet :)

(#59125) kalmanchris válasza pkbiker (#59120) üzenetére


kalmanchris
tag

Gondolom tetszik neki...

(#59126) hobizoli válasza pkbiker (#59116) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert amikor kinyíitod már izzit :DDD

több drón kell ;P

(#59127) pkbiker válasza hobizoli (#59126) üzenetére


pkbiker
csendes tag

nemhinném,de simán rossz mind a 4 izzitoval -20ban 1re startol mint nyáron!.

(#59128) hobizoli válasza pkbiker (#59127) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hurra

ettol fuggetlenul ha jo mind a 4 izzito tenyleg izzit mar ajtonyitaskor is

több drón kell ;P

(#59129) pkbiker válasza hobizoli (#59128) üzenetére


pkbiker
csendes tag

valaki másnak lehet

(#59130) hobizoli


hobizoli
nagyúr

M5 bevezető, Kispest, Bp felé

több drón kell ;P

(#59131) Kornel válasza hobizoli (#59130) üzenetére


Kornel
veterán

itt mindig állnak.
és mindig belemennek mellettem.

(#59132) runner 125 : persze. ez már nem is kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#59132) runner 125 válasza hobizoli (#59130) üzenetére


runner 125
nagyúr

Évek óta mindenki számára egyértelmű, h a pénzbehajtásról szól az egész...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#59133) 8th válasza hobizoli (#59130) üzenetére


8th
addikt

Szolgálunk és védünk vagy mi... kérdés persze, hogy kit? :U Mondjuk talán kezdhetnék azzal, hogy nyáron lenyírják azt a kibaszott sövényt a régi temető mellett mert 1: belóg a buszsáv közepéig 2: már június közepére benövi az 50-es táblát és aki nem ismerős arrafelé teljes lelki nyugalommal belemegy 70-el a trafiba. :(((

(#59134) hdman válasza hobizoli (#59130) üzenetére


hdman
őstag

Ez durva...

Taat: holnap lesznek kepek!

runner125: holnap megnezem pontosan milyen :)

Sopron city :)

(#59135) Dr.Zoo válasza 8th (#59133) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát tudod, mikor hajnali 5:50 kor az M2 felüljárón ott ül a sün, néha elszidom a rokonságát.. Mert nem napközben méri az ott száguldozó boyracereket, hanem a melóst, aki hajnalban siet dolgozni... Ehh, mindegy, 110 tempó a megengedett azon a szalaszon, én 100-al döcögök...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59136) tomcsi23 válasza Dr.Zoo (#59135) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ezért fogyaszt az 6 litert, mert még annyival sem mész, mint lehetne, ráadásul hajnali 5:50-es "városi" forgalom. :P ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59137) hobizoli válasza tomcsi23 (#59136) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, ejjel 3-kor sargan villog minden, az Arpad hidtol a Lagymanyosi hid-g vegig mesz fekezes nelkul "varosban"
na csinald meg ugyanezt delutan 4-kor

több drón kell ;P

(#59138) hdman


hdman
őstag

Taat: sajna csak telefon volt nálam és a fényviszonyok sem voltak ideálisak, de remélem megteszi :)

Sopron city :)

(#59139) Dr.Zoo válasza tomcsi23 (#59136) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tehetek én róla, hogy 6:30-ra járok be dolgozni?? ;]
(egyébként mehetnék 9-re is, de akkor bent kéne rohadni 5-ig...
Ígymeg 3 kor eldobok mindent, és go Göd)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59140) MunezXBK válasza hdman (#59138) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ilyet políroztam nemrég. :))

Tudjuk már, hogy jó-e nekem a ledes szofitád?

(#59141) hdman válasza MunezXBK (#59140) üzenetére


hdman
őstag

Há' én honnan tudjam? :DDD

Sopron city :)

(#59142) TaaT válasza hdman (#59138) üzenetére


TaaT
veterán

Tökéletes :) És még azt is tudjuk milyen autóról van szó.

Give them hell Ukraine!

(#59143) Ivan15 válasza kalapacsolok (#59119) üzenetére


Ivan15
senior tag

Hello,
ha a kint megvasarolt autora van meg ervenyes TÜV: Az is eleg, ha eppen meg 1-2 napig ervenyes vagy eppen most jart le a TÜV, mert No-ban lejaras utan meg +2 honapig (abszolut maximum) lehet vele közlekedni :) Szoval, ha nalad van egy kitöltött adasveteli szerzödes, a sajat papirjaid, es a vasarolt az auto papirjai -akkor nem kell atirnod mar kint. Es a környezetvedelmi pecset sem kell az autopalyara. Hazavezetheted es otthon kijelented -a szerzödesben az elado legtöbbször kiköti, hogy 1 heted van ra, illetve. ö ott helyben ki fogja jelenteni az autot a hivatlaba, miutan megmutatja a nala marado adasvetelit. Ezt ö kint garantalt meg fogja tenni, mert pl. nem akar gepjarmüadot tovabb fizetni az eladott autoja utan...

Amit korabban irtam, az azert volt olyan bonyolult mert mert mar regebben mint 2 honap lejart TÜV-es (müszakis) autorol volt szo. Ha nem jart le, es a papirok nalad vannak hazavezetheted te is autopalyan. Olyan, mintha valakinek az autojat vezetned. Ez megengedett, ha a papirok nalad vannak. Olyan autot kell valasztani, ami meg nincs ott kijelentve =van rajta rendszam

Ha mindenkepp trailer kell, erdemesebb 24 orara berelni egyet es egy haverral menni, akinek van C-s jogsija. Es felkeszülni több opciobol a környeken, arra, hogy nem biztos, hogy az elsö auto ott meg lesz veve

[ Szerkesztve ]

(#59144) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!
Tanácsot kérnék tőletek.
Autóvásárláson töröm a fejem, de nem sietős, ezért nézelődök, tanácsokat gyűjtök.
Az elvárásom, hogy kabrió legyen, alapvetően motorozom s nem élvezném igazán a zárt autót, persze ha muszáj elvezetem, de alapvetően kabrió a cél.
Na innen már bonyolultabb, két kategóriában gondolkodom, az egyik 1 millió alatt, egy Peugeot 206, 306 vagy hasonló, de nem tudom megbízhatóak-e, a franciákat nem szeretem igazán.
Másik kategória másfél milla körül: ide belefér egy kb 1,6 milliós toyota mr2 is (3ik generáció) de ez már bő 10 éves, nem tudom nincs-e ezekkel sok gond, nem egy népautó, a szereltetés mennyire vészes? Ez tetszene a legjobban, sokkal jobban, mint egy MX5-ös.
De igazából mindenféle segítséget szívesen várok, vagy más ötleteket.

(#59145) kalapacsolok válasza Ivan15 (#59143) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Szia!

Igen, a műszaki fontos. Viszont a Te esetedben kellett okmányirodában intézkedni, nem? (Piros rendszám, biztosítás stb).

Megérdeklődtem pl a becsületesneppert, de 300-350 ezer forintért hoz be (+ regadó). Ennyiért nem éri meg.

Nincs ismerősöm, aki trailert vezetne, de azt nézem, hogy a trailer bérlés sofőrrel együtt 2 teljes napra 90 ezer forint + benzinpénzből kijön. Ebben az esetben viszont nem kell a kivitt szerződés aláírásán kívül semmit intéznem, és még akár műszaki nélküli autót is hazahozhatunk - aztán majd itthon intézek mindent. Egyelőre ez tűnik a legolcsóbb megoldásnak. Ja, és amit itthon 1,5 millióért tudok megvenni autót, az ott 1 millió körül van (ráadásul normális gumikkal, itthon a kereskedő kínai gagyikra cserélte), szóval megéri.

(#59146) Xero válasza citkar (#59144) üzenetére


Xero
nagyúr

206cc-vel nem sok gond van a hátsó futóművön kívül. Az pedig ha be van állva kb 50-70e teljesen felújítani normálisan lengőkarokkal együtt.

Viszont azt hozzáteszem, hogy még a cabrio is nagyon messze van a motor élménytől. Persze én is cabriora váltok. :P

(#59147) Ivan15 válasza kalapacsolok (#59145) üzenetére


Ivan15
senior tag

a mar korabban irt piros rendszam +biztositas paros csak akkor kell, ha az auto ott ki lett jelentve =nincs rajta semmilyen rendszam es a sajat laban/kerekein vezetned haza :)

Csak a pelda kedveert, ha pl. a megvasarolt auton, a papirjan a pecset szerint 2013 Juliusig (ez a honap eppen augusztus) ervenyes TÜV van es rendszam, adasveteli, papirok nalad vannak =az auto nincs kijelentve: az hazavezethetö, es azt Mo-n be kell bejelenteni. Föleg, ha ugy vezetsz, hogy nem hivod fel magadra a rendörseg figyelmet, pl. nem fotoz le semmi Ausztriaban sebessegtullepes miatt...

[ Szerkesztve ]

(#59148) Ivan15 válasza Ivan15 (#59147) üzenetére


Ivan15
senior tag

nekem mindent el kellett inteznem okmanyirodaban, mivel kint hasznalom ...a magyar oldallal pedig Te vagy jobban tisztaban. 100%

[ Szerkesztve ]

(#59149) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Drágállom a fényezést :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#59150) Ivan15 válasza kalapacsolok (#59145) üzenetére


Ivan15
senior tag

Összefoglalva a nemet rendszamkerdes megint:

A eset: ervenyes vagy eppen nem regebben mint 2 honapja lejart TÜV (müszaki), es az auto nincs kijelentve = van rajta rendszam: nem kell hivatal, csak az auto összes papirja es az adasveteli szerzödes legyen mindig nalad es az EU-ban lehet vele haza-közlekedni ((ameddig az elözö tulaj bemutatva az adasvetelit ott helyben az autot kijelenti is Te vagy a tulajdonos az adasveteli szerzödes miatt))

B eset: ki van mar jelentve = nincs rajta rendszam, az auto papirjan pecset van, hogy kijelentettek/ervenytelen es meg ervenyes müszakival: kell a hivatalban egy PIROS ideiglenes export rendszamot+ a biztositast kint helyben ügyintezni. Ha ezek megvannak, lehet Mo-ra vezetni.

A-B/2 eset:: ha a müszaki mar több mint 2 honapja lejart lasd C eset-et (trailer)

C eset: trailer berles, mehet rendszam nelkül.

D eset: ez csak nalam volt, mert csak Nemetorszagon belül akartam vele vasarlas utan de meg atiras elött közlekedni: ki volt mar jelentve = nem volt rajta rendszam, az auto papirjan a pecset ott volt, hogy kijelentettek/ervenytelen, de meg ervenyes müszakival: kellett a hivatalban egy SARGA ideiglenes rendszamot + a biztositast ügyintezni. Az adasveteli szerzödest kertek. Igy lehetett csak No-belül a megadott datumig vele de meg az atiras elött közlekedni. De ez csak No-belüli közlekedesre megengedett! Neked nem ez kell, hanem A -B vagy C .

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.