Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) Kornel válasza Ace owner (#59198) üzenetére


Kornel
veterán

úgy van, bízz benne, hogy egy 20 éves golf/polo jobban véd, már ha van minek, és nem rohadt porrá :C

(#59202) pkbiker válasza Kornel (#59201) üzenetére


pkbiker
csendes tag

de motorilag lehet millió km is kasztni ra meg aki vigyáz rá éppazért kell 4es golfot venni és levan a gond!!!.

(#59203) Kornel válasza pkbiker (#59202) üzenetére


Kornel
veterán

300-ért 4-es golfot :Y
úgy, hogy költeni azt ne kelljen rá amúgy se, mert bombavétel kell ;]

:DD

(#59204) DeFranco: biztos kiadták a körözést rá, aztán nem volt kedvük gyalogolni ;)

[ Szerkesztve ]

(#59204) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ma láttam egy közepesen drága kocsit a Mogyoródin, a Nagy Lajos utcai kereszteződésnél visszakanyarodni a kifelé menőből a befelé menő irányba (ott középen van egy füves rész, ezért fordult ott meg).

Megállt az autó, a kereszteződéstől pártíz méterre, és egyszer csak azt látom, hogy a kocsi félreáll, két sráci kiugrik mint a bolond, elkezdi lefeszegetni a magyar rendszámtáblát és a helyére tenni valami külföldit, tippre németet vagy szlovákot, pont akkor mentünk el mellettük, amikor cserélték át.

Ez mi a fakkom volt???

[ Szerkesztve ]

(#59205) pkbiker válasza Kornel (#59203) üzenetére


pkbiker
csendes tag

de csak 1szer kell megvenni utána már csak olajcsere,tankolás és enyi!

(#59206) Ace owner válasza pkbiker (#59202) üzenetére


Ace owner
addikt

4-es golf a legrosszabb az összes közül, de egy G3 1.9 TDI-vel szerintem a világból kilehet menni. G1-2 alól is csak a kasztni rohadt ki az is halhatatlan. Suzukit meg hagyjuk, autóról van szó. mk4-ből csakis egy igazi R32 ami érdekel.

(#59199) [rvilike] Figyelj, 40k-ért működő autót.. Igénytelen szart meg úgy értettem hogy semmi elektronika, rozsdától sem félek, beltér meg könnyen orvosolható :)

Egyébként meg csakis dízel :)

Jó megyek, látom itt sok a suzuki huszár, háborús övezet lesz itt perceken belül.

Már egy ideje nem a 300k-n volt a szó, de sebaj.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#59207) Kornel válasza pkbiker (#59205) üzenetére


Kornel
veterán

persze ahogy móricka elképzelte.
volt nekem benzines vw motoros autóm (AFT 101 PS), voltak azért ott gondok fix 180k km-el is...
nem részletezem, de nem volt olcsó.

(#59206) Ace owner: R32... 300k-ból... egyre jobb... mi ez, kabaré? :C

(#59210) hobizoli: +1 :R ha már én hiába magyarázok neki :K

(#59211) pkbiker: kösd be az utastérbe a kipufogód, utána mondd ezt ;]

[ Szerkesztve ]

(#59208) Bati0501 válasza pkbiker (#59205) üzenetére


Bati0501
őstag

És ~20 éves autónak ennyi elég is,ugye? :U A Föld-Hold távolságát párszor megjárt autónál biztos így lesz...

(#59209) pkbiker válasza Ace owner (#59206) üzenetére


pkbiker
csendes tag

suzuki ingyense kellene, 4es golfnak és octaviának 1es nek mása nincs!!! melyik motor startol be -20ba 4izitónélkul???.

(#59210) hobizoli válasza Ace owner (#59198) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Swift "nem koporso" vs Góóóf

mondj mar meg ijen jo vicceket

"sajnos" a Swift kb fele annyi idos ugyanannyi loveert, ergo sokkal konnyebben talalsz meg olyat belole, ami nem rohadt porra a gitt alatt, mert amikor a Góóóóóf 1 meno vas volt meg hirbol sem volt rendes kasznivedelem

nem mellesleg a Góóóf-bol is meg a leglegleg GTI is alig nehezebb egy Swift-nel, szoval semmivel sincs benne se tobb se kevesebb anyag, hiaba jurgen acel

több drón kell ;P

(#59211) pkbiker válasza Kornel (#59207) üzenetére


pkbiker
csendes tag

benzineset nagyon nem érdemes csak TDI

(#59212) hobizoli válasza pkbiker (#59202) üzenetére


hobizoli
nagyúr

300-rt jo ha vmi 2-s Góóft kapsz, vagy vmi atlagnal jobb 1-st

3-sbol azt aminek a bele is kint van, 4-bol meg amit elvitt egy vasuti atjaroban az egyik Intercity

több drón kell ;P

(#59213) pkbiker válasza hobizoli (#59212) üzenetére


pkbiker
csendes tag

nem mondtam hogy 300ért lehet kapni,de 1szer megveszi az ember azt élete végéig használhassa nemhinném hogy naponta kell szerviszekbe járni vele! tapasztalat!

(#59214) Ace owner válasza hobizoli (#59212) üzenetére


Ace owner
addikt

Kettes Golf bőven tökéletes lesz. Van is egy a rokonságban, lehet majd rábeszélem őket hogy adják el :)
Lakatosnak készülök, rozsda se lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#59215) pkbiker válasza Ace owner (#59214) üzenetére


pkbiker
csendes tag

igénytelen,víz,nafta,olaj legyen enyi

(#59216) hobizoli válasza pkbiker (#59213) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja mert nincs benne semmi ami elromlolhatna kb, ennyi erovel vegyel ezerkettes jagulit, az detto ez
se e.ablak, se central, se szervo, se lofasz, se semmi

ilyen hogy klima ilyet nem is mondok

300k-ert veszel egy klimas szervos ABS-s 2lufis 4x e.ablakos centralos meg fele annyi idos es harmad annyit futott 1.6-s Swift Sedan is van, ami a Góóóf1-hez képest olyan, mint egy urhajo
lehet bele pakolni is ha kell, mert van hova, es azzal sem kell a szervizbe jarni hetente
nem rohadsz bele a 37fokban, es megy is

több drón kell ;P

(#59217) pkbiker válasza hobizoli (#59216) üzenetére


pkbiker
csendes tag

nem szeretem a ladákat!, ingyense kellene suzuki,bmw,mercedes,stbstb

(#59218) Kornel válasza hobizoli (#59216) üzenetére


Kornel
veterán

ja, de az suzuki, nem vw, és még nem is rohadt el félig...
unatkozna, hogy nem tud rajta mit buherálni ;]

(#59217) pkbiker: amúgy te kinek a klónja vagy? valaki utánanézhetne :K

[ Szerkesztve ]

(#59219) Ace owner válasza hobizoli (#59216) üzenetére


Ace owner
addikt

Elhiszed hogy nagyobb örömet okozna nekem egy ezeröcsi mint egy fospisztoly suzuki?

Galaxy Fold 4

(#59220) -v- válasza pkbiker (#59205) üzenetére


-v-
addikt

Tyű akkor én nagyon szar autót vettem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59221) pkbiker válasza Kornel (#59218) üzenetére


pkbiker
csendes tag

4es golf mióta rohad el??

(#59222) zoo8800


zoo8800
veterán

Hűha gyerekek, most tanulhattok az okostól. :DD

rip and tear, until it is done

(#59223) Kornel válasza pkbiker (#59221) üzenetére


Kornel
veterán

300-ért :F

(#59224) !Overdose! válasza -v- (#59220) üzenetére


!Overdose!
őstag

Úgy néz ki én is. Az enyémbe sajnos lengéscsillapító, féktárcsa és betét és egyéb ehhez hasonló haszontalan dolgok is kellenek. Bár biztos bennem van a hiba, mert nekem a G2 GTD-m sem volt éppen költségmentes. :DD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59225) Ace owner válasza pkbiker (#59221) üzenetére


Ace owner
addikt

Ott inkább műszaki problémák adódtak tudomásom szerint.

Galaxy Fold 4

(#59226) #16514048 válasza pkbiker (#59221) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ez a 4-es Golf hogy jött amúgy képbe? 300 ezre kocsikról van szó, nem.
Amúgy németautó párti vagyok, de aki ennyiért akar autót venni és első dolga hogy kizárja a Swiftet, arról megvan a véleményem. Persze, vegyen csak egy 2X annyi idős TDI Golfot, hiszen ahogy mondtad, azt elég kifizetni, többet rá se kell költeni, kivisz a világból is.

[ Szerkesztve ]

(#59227) hobizoli válasza pkbiker (#59221) üzenetére


hobizoli
nagyúr

300k-ert szerinted mikor kapsz 4-s golfot?

több drón kell ;P

(#59228) Laraxior


Laraxior
titán

Ki ez a két hozzáértő agytröszt? :Y :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#59229) pkbiker válasza Ace owner (#59225) üzenetére


pkbiker
csendes tag

attól fugg hogy milyen! nem kell PD meg CR rendszer elég a rendes TDI!. és aki érthozzá hogyan kell hidegen menni és amikor már leparkoltunk valahol egy kicsikét várni utána bedögleszteni akkor nincs probléma,már régota megvan Octavia 1es TDI csakis 1.9es,és olajcserétol olajcseréig tartja a szintet,se vizet nem forralja se nem fogyasztja csak olaj víz nafta legyen és megy!

(#59230) Kornel válasza hobizoli (#59227) üzenetére


Kornel
veterán

hagyd már:

Hozzászólások
szakmai
0
közösségi
18
piaci
0
(0 apróhirdetés)
blogok, lokál
0
Regisztrált
2013-08-22 17:25, azaz 3 napja ― újonc

(#59231) pkbiker válasza Kornel (#59230) üzenetére


pkbiker
csendes tag

attolfuggetlenul hogy nemrég regisztráltam de le is lépek innét ,értek hozzá ahogy értek ennyi!

(#59232) hobizoli válasza Ace owner (#59214) üzenetére


hobizoli
nagyúr

remek vételek, a legfiatalabb is 22 eves belole "csak" :DDD

több drón kell ;P

(#59233) TaaT válasza Ace owner (#59206) üzenetére


TaaT
veterán

"4-es golf a legrosszabb az összes közül"

ezt mondjuk kifejthetnéd :U

Give them hell Ukraine!

(#59234) hobizoli válasza pkbiker (#59229) üzenetére


hobizoli
nagyúr

300k-ert szeritned lenne PD vagy CR uzemu TD jürgenvágened? :P :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#59235) diegho


diegho
nagyúr

Azért 20 éves autóból is lehet szépet találni, pl amit most használok (örökségből) 94'-es 1.3 Corolla Xli, 129k km-el, sehol nem rohad, soha nem volt törve, persze vannak hibák (bal hátsó elektromos ablak nem megy, a jobb első kicsit szorul, kesztyűtartót nem lehet kinyitni) ez mind a korból adódik sajnos, de az ülések nincsenek kiülve, a kárpit a vezető oldalon már kicsit koszos (tavaly elég sokat jártam vele a forróságban nyáron apám után a kórházba és klíma nem van) többi helyen még szinte gyári. Előző tulajokat a legelső kivételével személyesen ismerem (az első tulajnál 3 évig volt) szóval a km is szinte biztosan ennyi. Létezik 20 éves jó állapotú autó, csak kb minden tízezredik ilyen, viszont ki lehet fogni 300-400 között már Lanos-t, azokat jellemzően idősebbek vették akkoriban.

(#59236) Kornel válasza hobizoli (#59234) üzenetére


Kornel
veterán

(#59237) -v- válasza diegho (#59235) üzenetére


-v-
addikt

"Azért 20 éves autóból is lehet szépet találni... (örökségből) .... Előző tulajokat a legelső kivételével személyesen ismerem "

Ja ez épp a tipikus hahu-s használtautóvétel :DDD

(#59238) hobizoli válasza Kornel (#59236) üzenetére


hobizoli
nagyúr

wrong-hand-drive

több drón kell ;P

(#59239) Ace owner válasza TaaT (#59233) üzenetére


Ace owner
addikt

Műszakilag nem olyan tartós mint az elődei.. Jó nyílván mert több elektronika van benne, de akkor is.
Daweo Lanos, azthittem suzukinál nincsen lejjebb :D Eddig egész életemben egy Daewo volt amit megkivántam, ő itt , egyébként tényleg elöbb vennék ladát.
Ne felejtsétek el hogy első autóról van szó, inkább legyen hangulatosabb mint 10000%ig megbízható.

(#59241) kdavid94 Hagyd rájuk, tipikus "csak az évjárat" autóvásárlók..

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#59240) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Mi megy itt. :W

(#59241) #16514048 válasza hobizoli (#59232) üzenetére


#16514048
törölt tag

Most miért? Hisz' lakatosnak készül, így a rozsda nem probléma, más baja meg úgyse lesz. :DDD Ráadásul a presztízse is jóval nagyobb mint egy Suzukinak.

(#59242) Kornel


Kornel
veterán

nem azért, de egy lanos pl. teljesen vállalható autó, akár egy G3-al egybevetve is.
ültél már benne, vagy csak láttad elmenni az utcán?

(#59243) #16514048 válasza Ace owner (#59239) üzenetére


#16514048
törölt tag

Barátom, látom nem ment át az irónia.

Értem én egyébként, hogy első autónak sokaknál az a lényeg hogy menő legyen a kocsi, csak itt van egy olyan aprócska gond, hogy 300-ért kéne autót venni. Márpedig ha nincs lóvé akkor érdemes inkább józanul gondolkodni és a inkább fenntartási költségeket előtérbe helyezni. És ilyen szempontból lenne sokkal jobb egy Suzuki vagy akár egy Lanos, ezek tényleg megbízhatóak, olcsón fenntarthatók és viszonylag fiatalok is, ami kevesebb km-t feltételez.

Én 2-es Golfot csak hobbiautónak vennék, akár drágábban, és csak úgy hogy a zsebbe lenne rá lé bármikor ha valamire költeni kell.

[ Szerkesztve ]

(#59244) -v- válasza !Overdose! (#59224) üzenetére


-v-
addikt

Cimborámnak volt régen G2, csak arra emléxem csomót költött rá, aztán beborult vele az árokba és összetörte :D

(#59245) TaaT válasza Ace owner (#59239) üzenetére


TaaT
veterán

Vannak hibái, de nálam vhogy nem játszott a G3 amikor autót kerestem, ezért esett a választás a G4-re.

Give them hell Ukraine!

(#59246) Dany007 válasza Ace owner (#59195) üzenetére


Dany007
veterán

Az a gond a 300k-val, hogy ahogy itt korábban is írták az alap csere dolgokra is elmegy 100k alapból. Plusz az átírás is közelíti a 100k-t. Plusz ha el kell menni az autóért akárhova az már benzin. Ha sikerül megvenni akkor vissza 2x benzin.

Tehát most ott tartunk, hogy az alap költségek mondjuk 100k+70k (átírás mindenestül) + biztosítás? + mondjuk 30k benzinre. Gondolom te se az első autót akarod megvenni amit kinéztél a neten. 3-4-et érdemes megnézni.
Tehát ott tartunk, hogy a 300k-s keretből elment kb 200k lefelé kerekítve. Tehát marad 100k egy autóra.
Suzukiba én se szállnék be az tény! :D De 20 éves 2-es golfba se! Az is biztos! 100k-ért meg nem tudom mit adnak, passz.
A használtautó.hu-n van átírási költség kalkulátor. Ott beírod milyen az autód, hány köbcenti / lóerő stb... És kiadja mindennel együtt mennyi lesz az átírás. Erre rámegy a biztosítás, amit ha jól tudok az első részletet egyből kell fizetni. És a többi és a többi...
Én nem mondom, hogy szart fogsz venni és még fél millát rákölteni... De a kötelezők cseréje az szinte biztos kiadásnak számít. Plusz az átírás stb... utazás... Nem két fillér.

Én már eleve most úgy számolok, hogy a fent felsoroltak ~ 300k. Ami ezen felül marad, annyiból vehetek majd autót.

(#59247) DeFranco válasza Dany007 (#59246) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kezdesz te is hülyeségeket beszélni ;]

Még a végén te is veszel egy szar focust vagy astrát :D

(#59248) Dany007 válasza DeFranco (#59247) üzenetére


Dany007
veterán

Áh, inkább úgy mondanám, hogy letörtétek a hurráoptimizmusomat és előkandikált a racionálisabb énem.
Egyébként még mindig Mondeo van tervben. Remélem tavaszra mennek le az árak kicsit, és akkor még így is belefog férni.

De annál "lejjebb" biztos nem adom. Olyan dolog ez, minthogy van egy régi 8800GTS VGA-d. Ami ugyan már nemsokat ér, de egykor azért a komolyabbak közé tartozott. Erre most vennék egy integrált VGA-t vagy valami low-end akármit ami ugyan pár évvel fiatalabb, de akkoris... Hát akkor inkább nem. :)
Persze a Focus nem tartozik közéjük. De adott árkategóriában nem sokat találtam. Meg szvsz a középkonzolja nekem nagyon nem tetszik. Ez szubjektív de akkoris. : ) Az a kisebbfajta Focus még tetszene is - nem a teféle sedán - de abból meg egyáltalán nem találtam millióig normálisat.
Mondjuk 2003-2004-es Mondeoból is kb 20db van a hahu-n mindenféle extra megkötés és árlimit nélkül is... Tehát nincs nagy választék. 1 és 1,5 milla körül mozognak.

(#59249) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

500k-ig szeretnék autót venni, alapvetően városba, havonta egyszer mennék le vidékre (cca 500 km oda-vissza).

Sajnos abszolút nem vagyok képben autó témában, amire először gondoltam egy Ford KA, benzinmotorral, de a régebbi VW Golfok és Opel Astrák is tetszenek.

Nem akarok villogni az autóval, legyen megbízható, fogyasszon lehetőleg keveset. Első körben alapfelszereltséget keresek, szervó azért legyen :) , esetleg ha klíma, ABS is belefér ebbe az árba az sem baj.

Mit javasolnátok? Ja és igen, ami még érdekes lehet, hogy milyen havi költséggel kell számolni az autó fenntartásánál (üzemanyagot nem számolva)?

Let the Zone take me if I am.

(#59250) diegho válasza -v- (#59237) üzenetére


diegho
nagyúr

Még sosem vettem autót hahu-ról, szóval nem tudom mi ott a tipikus. A CarinaE-t a szomszéd városban élő idős főorvostól vettük személyesen, az azt következő Avensis-t pedig a toyotaclub-on intézte nekem a reálszisztéma budában dolgozó egyik klubtag (első tulaj, full extra, végig vezetett szervizkönyv) de mivel 1 év alatt én 2k km-t mentem vele, a Carina-t is eladtuk, mert csak állt, apám meg talán 3-at tett még az Ave-be és nem mert bele pakolni, mert sajnálta, inkább eladtam és vettem neki a Corollát, amit egy ismerőstől sikerült megszerezni, előtte egy nyugdíjas mentősé volt (6000-es kisváros, mindenki mindenkit ismer), az az előtti (első) tulajt nem ismertük. Az már csak a sors szomorú fintora, hogy bár a corollára lett egy vonóhorog is rakva, (fater nagy szőlősgazda volt és kellett valami cuccolni) de soha nem volt használva, mert mielőtt használhatta volna meghalt. (mondjuk most jó a horog, mert ahol élek, ott a garázsba tolatni kell és ha a horoggal koccolom a falat, akkor éppen be lehet csukni a garázs ajtót)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.