Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#58448) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fhanszia vasa van.

(#58452) DeFranco válasza MunezXBK (#58451) üzenetére


DeFranco
nagyúr

=speckó csavar, speckó fej, kézzel nem elérhető, célszerszám kell, le kell bontani a hátsó felét az autónak ;]

[ Szerkesztve ]

(#58453) Dr.Zoo válasza MunezXBK (#58451) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ejj, a perverz ;]

Munez: olyan pincepörköltöt alkottam, felsírnál.... 11 óta főzöm. :D
Már leküldtem elé egy barna leffét, asszem imdulok a következőért.. Leugrassz? :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58454) Laraxior válasza DeFranco (#58452) üzenetére


Laraxior
titán

Nana... tiszteletet kérek ;]
Még kb 3 napig van itthon, utána megyünk a doktor bácsiho' na az tényleg lebontja a felét :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58455) DeFranco válasza Laraxior (#58454) üzenetére


DeFranco
nagyúr

őszinte részvétem, nekem is kell mennem majd mindenféle dottorékhoz jelentéktelen de kínzó gondokkal

(#58456) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok!

'98 körüli A3-kat nézegetek, 1.6-os benzines motorral, manuális váltóval. Valakinek van tapasztalata az autóval kapcsolatban? Mit gondoltok róla?
Az én megítélésem szerint ár-érték arányban elég jó, bár nem vagyok szakértő!

Köszönöm!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#58457) neduddki válasza DeFranco (#58412) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

2.2k-t fizetem a 2ert

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58458) DeFranco válasza neduddki (#58457) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nosza rajta elérhetőséget adj :D

kerestem de csak ilyen 10k/párat találtam

(#58459) neduddki válasza DeFranco (#58458) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

iten vettem, mindjar rakeresek miko vo

udv

neduddki

mod: ien van: bof

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58460) hdman válasza Dr.Zoo (#58444) üzenetére


hdman
őstag

szardízel. :DDD

Sopron city :)

(#58461) DeFranco válasza neduddki (#58459) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez az aerotech van nekik meg bosoko

visioflex nincs

(#58462) Dr.Zoo válasza hdman (#58460) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ígyígy, azér' kíváncsi lennék, milyen pörgettyű dolgozott a zitroenbe...
(pénteken egy 25 éves BX ből mentettem egy családot, anyu vadul telefonált, a BX ből folyt még a lelke is, leült a segge, ilyenkor se rugózás, se fék. Elvittem őket vácig, 5 percig hálálkodtak... :)
Asszondja nekem anyu: ebben milyen csöndvan... Mondom jah, pedig ezis 11 éves. :D )

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58463) -v- válasza DeFranco (#58377) üzenetére


-v-
addikt

Hát ezt konkrétan nem... de látod van akinek bosch-sal is gondja van, pedig az drága. Szerintem zsákbamacska, melyik autóra melyik jó, vegyél valeo-t, sima fémkeretes cuccot az jó állítólag és occsó...

[ Szerkesztve ]

(#58464) DeFranco válasza -v- (#58463) üzenetére


DeFranco
nagyúr

no, hát akkor most már van három tipp, majd csak összejön valamelyik :D

neked most mi van fent?

@(#58465) [rvilike] : és hogy vagy vele megelégedve? mi ennek a márkaneve?

[ Szerkesztve ]

(#58465) -v- válasza DeFranco (#58464) üzenetére


-v-
addikt

Auchanos :B :C

[ Szerkesztve ]

(#58466) tomcsi23 válasza DeFranco (#58464) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vazze, még mindig nem vettél? ;]
Abban igazat adok, hogy az eredetileg nem aeros lapáthoz tervezett karok nem pont úgy kezelik le az aeros lapátokat, mint kellene. Nem nyomja rá rendesen a szélvédőre. Ettől még használható vele, de mivel az aerotwin meg a bosoko között nem nagyon vettem észre különbséget müködésben sem (sőt, az aerotwin (több is volt) fél-egy év után csíkozni kezdett), így - főleg az ár miatt is - marad. Még volt egy faszántos lapát, ami bejött: bosch eco, a hagyományos fajta. Na az is volt anno 1500-1800/pár áron, de most már feltolták 4-5e körülre.
Vegyél valamilyet, legalább próbára, a kocsival nem szívóztál ennyit. :D
Amúgy nem szoktam esküdözni, már a honvédségnél is elsumákoltam. :))

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#58467) DeFranco válasza tomcsi23 (#58466) üzenetére


DeFranco
nagyúr

arra a webshopra pályáztam, amit linkeltél, csak soha nem járok arra, most meg diplomaírás helyett inkább kérdezősködöm :D

(#58468) Lenry


Lenry
félisten

hol kell nézelődnöm, ha olyan embert keresek, aki autókat hozd be Németiából?
úgy számoltam, hogy összességében boldogabb leszek, ha nem itthonról szerzem be életem első gépjárművét, de én hiába mennék ki autót venni, ha egyrészt műszakilag hülye vagyok hozzá, másrészt igen szegényes a német szókincsem, cserébe nem szeretném átveretni magamat...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#58469) !Overdose! válasza DeFranco (#58373) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én legutóbb SCT-t vettem a Totalcar áruházból. Olcsó, tökéletesen töröl és illeszkedik. 3 autón használjuk jelenleg.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58470) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Miért ilyen olcsó?

Mert tényleg patikának tűnik, szoktam is látni elég sokat, de ennyi lenne az ára?

(#58471) MunezXBK válasza Bitpalace (#58470) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annyira nem olcsó az. 810 névre írva + utána a kötelező szerviz... és 97-es.

[ Szerkesztve ]

(#58472) Bitpalace válasza MunezXBK (#58471) üzenetére


Bitpalace
senior tag

De amúgy mennyire megbízhatók ezek az 525 bömbik? Mert nekem bejönnek.

(#58473) DeFranco válasza !Overdose! (#58469) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha nem szigetszentmiklóson lenne :D de akkor felírom ezt az STC-t is
amúgy melyik volt a flat vagy a multiflat?

[ Szerkesztve ]

(#58474) aero. válasza Lenry (#58468) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Miben gondolkozol?

Amúgy érdemes megkérdezni a becsületesneppert. Ő szokott külföldről. Innen van 1-2 ember, aki hozott kintről, de aki rendszeres kijár, olyan nincs.

[ Szerkesztve ]

(#58475) MunezXBK válasza Bitpalace (#58472) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Attól függ, hogy bàntak vele előtte.

(#58476) Lenry válasza aero. (#58474) üzenetére


Lenry
félisten

A4-es Audiban 1000 euro környékén.
nem túl drága ahhoz, hogy nagyon sajnáljam, ha valami komoly gebasz lesz vele, cserébe mégiscsak egy normális autó. (tudom, ezen az áron csodát azért ne várjak)

kösz a tippet, megkérdem, mert főleg a fizikai hazajuttatás környékén vannak fehér foltok.
a P-s rendszámok bérbeadásával foglalkozó oldalak mindenhol írják, hogy ez használható külföldi autó behozására, de ugyanott azt is leírják, hogy a rendszám csak Magyarországon érvényes.
máshol megtaláltam azt is, hogy a német ideiglenes rendszám 100 euro, amit még akár ki is fizetnék, de arra már nem találtam infót, hogy azzal közlekedhetek-e Ausztriában és Magyarországon... :F

az ezzel foglalkozó oldalak meg általánosságban azt írják, hogy EU-s autót nem kell kivonatni a származási országból, hazahozhatom a saját rendszámával, de a németeknél ugyebár ilyen nincs, ott a rendszám személyhez és nem autóhoz kötött.

persze a legtisztább felrakni egy trailerre, de azzal el is kopik a németországi autó maradék árelőnye.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#58477) !Overdose! válasza DeFranco (#58473) üzenetére


!Overdose!
őstag

A multi a gyárilag keret nélküli ablaktörlővel szerelt modellekhez jó. Van is nálam téves vásárlásból 2db 450 és 1db 500mm-es amit továbbra is szívesen odaadok valakinek, aki tudja használni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58478) Lobeu válasza Lenry (#58476) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Én is hoztam/hozok be kintről autókat nagy ritkán, leginkább ismerősöknek.

Tartomány függő, hogy mi mennyibe kerül.

Vannak tartományok, ahol a 30 napos ideiglenes rendszám biztosítása, meg a plakett, meg a rendszám, meg cacacáré cakkpakk 232 euró, legutóbb én is ennyit költöttem rá, mert olyan helyen volt az autó. Ez speciel Öhringen-ben így van.

Német rendszám, ami amúgy 135 euró máshol, 30 napig érvényes, és bárhol használhatod, a te nevedre állítják ki a forgalmit, oda viszed ahova akarod, nem kell átírási illetéket fizetni se, mert a te nevedre szól.

Van 3 napos, az 50 egynéhány euró, 3 napig érvényes bárhol, és a fentiek erre is érvényesek, de ez csak 3 napig jó, míg a másikkal tudsz közlekedni, míg a műszakit, regadót, stb-t elintézed.

Ha esetleg érdekelne, tudok segíteni kintről hozni. Mondjuk én leginkább BMW-ket hozok, de Audihoz is volt már szerencsém.

(#58479) Lenry válasza Lobeu (#58478) üzenetére


Lenry
félisten

közben találtam ezt az oldalt
ha jól értelmezem, akkor 70 euróért az online formot kitöltve már postázzák is az ideiglenes rendszámot, amit 5 napig használhatok az EU területén, plusz ha jól látom 42 euró a kötelező biztosítás, szintén online köthető.

eddig ez tűnik a legegyszerűbbnek és leglegálisabbnak :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#58480) Lobeu válasza Lenry (#58479) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Mindegyik megoldás legális, amin felsoroltam azok közül is, az egyetlen nem legális, a P-s rendszám külföldön. :)

Amit linkeltél, speciel én k* drágának találom.

(#58481) Lenry válasza Lobeu (#58480) üzenetére


Lenry
félisten

értem :R

én sem tartom olcsónak, cserébe akár itt, most a székemből el tudom intézni minden külső segítség nélkül.

azt írtad, hogy tartománytól függ a díj. akkor az adott tartomány közlekedési hatóságánál kell érdeklődni gondolom. mennyire elterjedt ez az online form a német közigazgatásban? mert sokkal kényelmesebb lenne már úgy menni, hogy nálam a rendszám, mint on-the-fly szerencsétlenkedni egy idegen ország okmányirodájában...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#58482) giigz


giigz
veterán

Csak mert a múltkor a felnikről volt szó :) [link] :D

(#58483) FerNandor válasza giigz (#58482) üzenetére


FerNandor
őstag

fuj de hülyén néznek ki :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58484) DeFranco válasza FerNandor (#58483) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az autók gregonazzo máriái... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58485) a_tesz válasza Lobeu (#58480) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Engem parkolóban vizsgáltak német rendőrök céges P-rendszámos autóval, de miután telefonáltak egyet, azt mondták, hogy minden rendben van, és jó utat kívántak. Azt tudom, hogy az olaszok pl. nem fogadják el.

Szerk: az egyértelműség kedvéért az eset Németországban történt. Mutattam nekik, hogy bele van írva, hogy az egész EGT területén érvényes, de mivel nem tudtak magyarul, nem hitték el :) Mondjuk ez érdekes, hogy ha már egyszer érvényesnek akarják több országban, legalább 2-3 nyelven még beleírhatnák a magyaron kívül...

[ Szerkesztve ]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#58486) hdman


hdman
őstag

Most megy a hirado, volt egy ingolstadi hir, es eleg durva, mert bmw rendorautok vannak :))

Sopron city :)

(#58487) Viszlát válasza hdman (#58486) üzenetére


Viszlát
addikt

Szabadkán meg Porschék voltak egy időben, jó kapcsolata volt a rendőrségnek a helyi maffiával. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58488) hdman válasza Viszlát (#58487) üzenetére


hdman
őstag

:D

Azért ez elég durva,hogy az audi fellegvárában nem audi a polizeiauto :)

Sopron city :)

(#58489) TaaT válasza hdman (#58488) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom ha központilag intézik a beszerzést akkor Stuttgart-ban is bömösök vannak :)

Give them hell Ukraine!

(#58490) hdman válasza TaaT (#58489) üzenetére


hdman
őstag

Persze, ez világos, de azért felröhögtem :)

Sopron city :)

(#58491) bitpork válasza Viszlát (#58487) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy még most is van bár az a főnökömé :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58492) hdman válasza bitpork (#58491) üzenetére


hdman
őstag

a motorgyilkosé? :P

Sopron city :)

(#58493) bitpork válasza hdman (#58492) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

;] :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58494) DeFranco válasza bitpork (#58491) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A papptibié? ;]

(#58495) !Overdose! válasza DeFranco (#58494) üzenetére


!Overdose!
őstag

Bende. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58496) DeFranco válasza !Overdose! (#58495) üzenetére


DeFranco
nagyúr

énkérekelnézést :DDD

(#58497) Revolit


Revolit
senior tag

Tudnátok ajánlani karosszériást? :s
Szalagkorlátnak hajtottam pont az illesztésnél a család Fiestájával, hátsó ajtót origaminak használta, első ajtót is szétcincálta, hátsó lökösön egy csúnya karc, hátsó kerékborítás (ami egybe van küszöbbel meg tetején a csíkkal is...) csúnyán horpadt és nagyon legyalulta azt is, első kerékborítást is csúnyán meghúzta... ajtók ki se nyílnak (elsőt nem lehetett becsukni, aztán rázártam, azóta pedig kinyitni nem lehet).

A két ajtó tuti biztos csere, hátsó keréktakaró talán javítható, hátsó lökös szerintem biztosan, első keréktakaró is szerintem javítható, de munkás. Mennyire számíthatok? :O Érdemes először nekem érdeklődni pár bontóban ajtók iránt?

(#58498) DeFranco válasza Revolit (#58497) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link] nekem ezt ajánlották, van itt egy a Mogyoródin, ott értelmesnek tűnt a fickó, de nem tudom hogy dolgoznak, árban nem rosszak.

micsinyátá?? hogy jött össze?

[ Szerkesztve ]

(#58499) Revolit válasza DeFranco (#58498) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszi, ezeket fel fogom hívni szerdán.

Pff... nem szeretném leírni, inkább privátban, aztán ítélkezhetsz is felettem :(

(#58500) DeFranco válasza Revolit (#58499) üzenetére


DeFranco
nagyúr

várom, ha gondolod

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.