Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59601) DeFranco válasza neduddki (#59600) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hagyjál már azzal, nem veszem meg a más fhlanszia xsarát.... :D

amúgy meg azzal aztán tényleg meg lettem volna lőve szerelővel meg alkatrészekkel is, ha olyat keresek, aki nem csak néha precíz

[ Szerkesztve ]

(#59602) Laraxior válasza neduddki (#59597) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem akik nem ésszel, hanem szívvel vesz autót azok nagyon ragaszkodnak hozzá, kerüljön amibe kerül.
Egy darabig én is írtam, hogy mennyit költöttem rá, de már nem érdekel, ha beleülök, megnyomom a start gombot hallom, hogy beröffen a motor és ennyi... nem érdekel, hogy télen 16 litert szippant, az sem, hogy ennyi pénzért vehettem volna egy szalonból autót :D Vagy olyat ami eszik 4 litert, nem 14et... baszok rá. Nekem ez hobby, másnak létszükség az autó, nekem nem.
Na de majd a következő nagy szerelem.... egy legalább 5literes V8 :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59603) -v- válasza giigz (#59595) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, ez a "giigz szerelője" lassan szállóige lesz :D

(#59604) tresh válasza giigz (#59595) üzenetére


tresh
addikt

Befújta volna neki wd40-el ? ;]

#59601 DeFranco : nem lettél volna meglőve jó autó az is ;)

Laraxior: hát lehet nem lenne rossz megoldás :D

[ Szerkesztve ]

(#59605) Laraxior válasza -v- (#59603) üzenetére


Laraxior
titán

Gondold el akkor mi megy a Renault topikban... ;] :D
Már gondolkodtam azon, hogy felajánlom neki az én autómat, használja addig azt, majd én elviszem az övét az én szerelőmhöz ;] :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59606) DeFranco válasza tresh (#59604) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet, nem tudom, nem értek ahhoz a típushoz (sem) de ott még kevesebb segítségre számíthattam volna... ami azért nagyon nem mindegy. Ezt legalább meg tudta nézni két ember, meg tudtam, hogy hova kell elvinni.

(#59607) tresh: más is mondta már :)

[ Szerkesztve ]

(#59607) tresh válasza DeFranco (#59606) üzenetére


tresh
addikt

Persze ez érthető érv, én csak azt mondom hogy nem kell megijedni lehet találni nagyon jó kis gépeket és az 1.6 16 v moci abba is remek választás :)

(#59608) -v- válasza Laraxior (#59602) üzenetére


-v-
addikt

Naaa...hogyne érdekelne. Csak nem tudsz mit csinálni :C Sokkal jobban örülnél, ha ugyanezt kapnád, a kiadások meg szívások nélkül :K Csak az ember meggyőzi magát, hogy ez neki megéri, meg ennek ennyi az ára, hogy ezt kapja. Mellesleg lehet, hogy tényleg ez az ára, hogy ezt kapd, de ez akkor lenne őszinte, ha mindezt előre tudod, és akkor is megveszed, mondván neked megéri :K Én nem vettem volna meg az st-t, ha tudom ennyit szívok vele meg ennyit költök rá. Szeretem, meg mostmár megcsináltatom fullosra, ha így alakult, de azért nem baszom át magam :D

(#59609) lapa válasza DeFranco (#59598) üzenetére


lapa
veterán

ilyesmit tudnék ajánlani. ez direkt rövidített, városi környezetre. leszerződsz egy pékkel még cukros kiflit is hordhatsz vele. bár nem haccp így ránézésre, de hátha.

esetleg cdi, biztos elég olcsó.

(#59610) DeFranco válasza lapa (#59609) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez is tud olyan teleportálós-mindenrendbenlevőset?

[ Szerkesztve ]

(#59611) Xero válasza Dr.Zoo (#59583) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem anno szerencsém volt. Találomra böktem rá egy cégre még 6 éve, ahol dolgozott akkor a szerelőm. Akkor feltűnt, hogy piszok lelkiismeretes és odafigyel mindenre. Azóta sem csalódtam benne.
Kicsit tartok tőle, hogy a bonyolultabb márka specifikus dolgokkal az új gépnél gondban lesz, de ha garancia nélkül veszem, akkor szemrebbenés nélkül tolom be hozzá a gépet.

Ha csak tehetem otthon mindenkinek őt javasoltam. A leglehetetlenebb helyzetekben és időpontokban is mindig kisegített rendkívül korrekt árakon. :K

(#59612) bandus válasza drachos (#59545) üzenetére


bandus
veterán

én a dízel 1.6 tdci-t venném, semmiképp sem az 1.6 benzint.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59613) Xero válasza bandus (#59612) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt se tudod, hogy milyen távokon és összesen évente mennyit használná! Akkor miért vennéd kapásból a problémásabbat?

(#59614) bandus válasza Xero (#59613) üzenetére


bandus
veterán

mert sokkal jobb vezetni. akkoris jobb, ha a sarki kisboltba mész vele, meg akkor is, ha napi 200 km-t ingázol.

tresh: nyilván nem ismerjük pontosan a kínálatot, szerintem 1.8-ért ki lehet fogni elég jókat, 100k körüli km-rel.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59615) tresh válasza bandus (#59614) üzenetére


tresh
addikt

Csak annyiért amennyit költene autóra dieselből romhalmazt vesz vagy valami széttaposott hulladékot még benzinből simán egy jó állapotúba tud beleülni ez a nem mindegy... ha zsírj új autót venne én is azt mondanám vegyen dieselt :)

(#59616) Revolit válasza tresh (#59615) üzenetére


Revolit
senior tag

Na jó, de ha valaki nem megy tízezer kilométereket évente, csak mondjuk 7-8ezret, akkor is dízelt vegyen? Csak mert akármennyire jó ez a tdci motor (marhára nem ismerem dízeleket), úgy érzem még akkor is várhatóan drágább a fenntartása, mint egy szívó benzinesé.
Csak azért kérdem amúgy, mert én is lassan autót vennék, de a dízelt kizártam drágább fenntarthatósága miatt és mert kevés km-t megyek azt is 90%-ban városban :)

(#59617) Xero válasza bandus (#59614) üzenetére


Xero
nagyúr

Aztán ha napi 2x10km-t megy és két év múlva locsolhat rá ugyan ennyi pénzt, mert hidegen járt non-stop, akkor meg beesik az eső?
Olyan apróságokról ne is beszéljünk mint kettős tömegű, vagy dpf.

(#59618) bandus válasza Revolit (#59616) üzenetére


bandus
veterán

miert mindenki ezt hozza fel ervnek? ez akkor lenne igaz, ha a meghibasodasi statisztikakat is melle tudnatok allitani az abszolut ertekben vett araknak, mert igy onmagaban semmi ertelme a dizel dragabb kijelentesnek.

es biztos van olyan ember akinek meger atlagban evente +50k-t a dizel. nem azt mondom, hogy minden esetben jobb, de most pont igen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59619) Revolit válasza bandus (#59618) üzenetére


Revolit
senior tag

Mi az, hogy "most pont igen" ? Mármint a kérdező kollégának, aki nem mondott semmi konkrétumot, hogy mennyit menne és hol, naponta milyen hosszúságokat?

(#59620) Polllen válasza bandus (#59618) üzenetére


Polllen
nagyúr

én azt gondolom - lehet tévesen -, hogy mivel már indulásnál drágább egy diesel, csak akkor érdemes venni, ha valóban szükséged van a nagyobb nyomatékra vagy sokat mész vele.

Más különben pl. az alacsonyabb fogyasztásból nem térül meg a plusz. Illetve ha nem egy faék egyszerűségű szívó dieselről beszélünk, ami elromlik benne, nem olcsó...

Volt diesel autóm, szerettem is, meg ha nem napi átlag 20km-t fogok autókázni lehet lesz is még, de van ahová nem kell.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59621) -v- válasza Revolit (#59616) üzenetére


-v-
addikt

Hiába beszélek neked, hogy legalább 3 literes szívó benzinest kell venni, már itt dízelben gondolkodsz... :( :DDD

(#59622) Laraxior válasza -v- (#59621) üzenetére


Laraxior
titán

:K ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59623) bandus válasza Revolit (#59619) üzenetére


bandus
veterán

ertem ezalatt h a kettot osszehaspnlitva sokkal-sokkal kellemesebb a dizelt vezetni, varosban foleg. ezert nem tudom ajanlani en a benzinest. nem olcsobb annyival, mint amennyivel a dizel jobb. de ez az en velemenyem, masnak siman lehet jobb, kenyelmesebb a benzines.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#59624) tresh válasza Revolit (#59616) üzenetére


tresh
addikt

Ez kinek mi elven megy valaki azért vesz dieselt mert azt szereti az tetszik az kell neki és valaki azért mert sokat mászkál és kisebb fogyit akar... én spec benya párti vagyok de a régi 1.9 tdi be bármikor beraknám a seggem ha vw,audi kaszniba van de nem a fogyasztás végett meg stb hanem mert tudom hogy megbízható motor rengeteg lehetőséggel,+ emberi áron javítható. Szerintem mindenkinek magának kell eldönteni mire kell az autó és milyen motorral éri megvenni neki...de az biztos hogy használt diesel-el könnyebb szopórollere ülni mint egy hasonló évjáratú benyával :)

(#59625) Revolit válasza -v- (#59621) üzenetére


Revolit
senior tag

Nem, illetve igen, a 3 literes nem fog összejönni, de pont azt írom, hogy dízelt nem látom minden esetben jó alternatívának, pl én esetemben sem :K

szerk.: utolsó mondatomat töröltem, mert már így is háborús hangulat van itt :D

[ Szerkesztve ]

(#59626) Kornel


Kornel
veterán

mik történnek itt egy fél nap alatt :DD
15 ezerért olajcsere anyaggal és munkadíjjal?
nekem csak az olaj 15 ezer, gagyit nem rakok a kocsiba :K

dízelről meg annyit, hogy annak való, aki sokat megy, évi 20k felett minimum, és nagyobb részt országút/pálya... hogy miért? mert ha városban fut rövid távokat, akkor az sokba fog kerülni... anélkül is, csak sokkal később... és jobban megtérül, ergo megérheti. lehet ezen vitatkozni, csak kár.

(#59627) giigz válasza Kornel (#59626) üzenetére


giigz
veterán

Mobil, Total gagyi? :U

(#59628) Dr.Zoo válasza Xero (#59611) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én anno egy profi VW szervizeshez hordtam életem első G2ét, nappal a porcheben melózott, délután meg maszekban... Sajnos váltott, elment a BMW-hez, nekem meg totálra tört a G2......
Utánna jött egy flancia, azt kókányolta egy falu melletti embör, aki szerény véleményem szerint a zsebére melózott, mert 1.5 év alatt többet volt nála a clió, mint nálam.
Utánna ajánlották a falumban Abelovszki Janit, mostmár mondhatom hogy a 4. kocsim hurcolom hozzá.
Astra-val kezdtem, utánna a Taft, utánna a B5 paszuly, mostmeg a B5.5 paszuly.
Korrekt ember.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59629) Napfénysüti válasza -v- (#59603) üzenetére

:DDD :DDD

Més que un club!

(#59630) Bati0501


Bati0501
őstag

Újabb gyöngyszem:[link]
Bocs,ha már volt.

(#59631) _NCT


_NCT
őstag

Srácok!

Van még a VI. kerületben olyan lehetőség, hogy ha ideiglenes lakcímemet kiváltom az albi címére és én vagyok az üzembentartó és tulajdonos is, akkor kaphatok kedvezményes parkolómatricát? Mennyibe kerül nagyjából egy évben ez?

(#59632) !Overdose! válasza giigz (#59627) üzenetére


!Overdose!
őstag

A Sustina-hoz képest igen. Egyébként teljesen rendben van mindkettő.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59633) Kornel válasza giigz (#59627) üzenetére


Kornel
veterán

már válaszoltak előttem ;]

(#59634) lapa válasza giigz (#59627) üzenetére


lapa
veterán

és a precíz szerelők féláron kapják a sérült hologramosat.

(#59635) Laraxior


Laraxior
titán

Usa vs sziria :Y
Most mndja a hirado h 450 is lehet a nafta :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#59636) neduddki válasza lapa (#59609) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na mivan uj tutjahoz kerulka a halgazdasag???:- )))

udv

neduddki

p.s. amuy van ey nagyon nagy baja a g-ladernek kicsit karcsu terepen:- (

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59637) neduddki válasza _NCT (#59631) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nincs csak allando ;lakcimre

udv

neduddki

mod: over: honnan udod?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59638) Kornel válasza Laraxior (#59635) üzenetére


Kornel
veterán

cumi... max. veszek egy priust :) az nem enne 5-öt, elmenne 4-böl is ;)

(#59639) Balupapa válasza Laraxior (#59635) üzenetére


Balupapa
senior tag

http://vilaghelyzete.blogspot.hu/

_-=*WheelWhores*=-_

(#59640) Dr.Zoo válasza Balupapa (#59639) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor szerezzünk be két malájlányt, és bulizzunk... Mert ezekszerint úgyismindegy. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59641) hdman


hdman
őstag

Végre megvan az összes kütyüm :)

rendszámtábla smd led: megjött az új rendelés is, immáron t10 foglalat, w5w. Be is pattintottam, nagyon zsír. 4-et rendeltem, biztos ami biztos :)

Mellesleg még mindig van 2 db eladó szofitás ;)

Rendszámtábla tartó: ezzel van egy kis gáz, mert a felfogatási pontjai máshol vannak, mint ahol a réginek voltak, ezért 2 megoldás lehet:

1, átfurom a rendszámot a régi lyukak helyén és ugy rögzitem, de akkor igazából felesleges a keret

2, furok uj lyukakat az uj keretnek.

Amugy odaprobáltuk, nagyon faja, ütni fog rendesen :)

Mivel egyelőre itt semmi hozzávaló eszközöm nincs, ezért eltoltam hétvégére a cserét.

(akit érdekel: simple fix néven találja ebayen.)

GPS nyomkövető: ez is nagyon jó lesz,még nem bontottam ki, ezen kivül szereznem kell egy uj sim karit.

Ez a kütyü: [link]

és ezt tudja: [link]

Sopron city :)

(#59642) DeFranco válasza Balupapa (#59639) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#59643) lapa válasza neduddki (#59636) üzenetére


lapa
veterán

szerintem beállítanék egy ilyennel a faluban kevesen hinnék el, hogy nem platós aro aftermarket csillaggal. halat szállítani ez lenne jó. ezzel csak átmész a halastavon és beleúsznak örömükben, hogy végre nem lizslakéta yamaha motolcónak, hanem rendes dízel.

[ Szerkesztve ]

(#59644) Napfénysüti válasza lapa (#59643) üzenetére

Neked az Unimog tényleg a szíved vágya. ;]

Més que un club!

(#59645) TaaT válasza !Overdose! (#59632) üzenetére


TaaT
veterán

"A Sustina-hoz képest igen."

A Sustina-hoz képest olcsóbbak. Így hitelesebb sztem. :U

Give them hell Ukraine!

(#59646) Melack válasza DeFranco (#59642) üzenetére


Melack
veterán

Hinnye, ettől egyből gyaul pogány lettem. Már bocs. Nem akarok senkit megbántani.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#59647) Dr.Zoo válasza DeFranco (#59642) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ne, tudom mit szívtál, de ne tartsd meg magadnak!!! :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59648) lapa válasza Napfénysüti (#59644) üzenetére


lapa
veterán

látod neduddki is aszongya a gwagen elakad terepen, valami rendes kocsi kell. nekem a moggal továbbra is titkos üzleti terveim vannak, de meg kéne öljelek, miután elárulom...

egyébként köszi, sokkal megértőbb vagy, mint a feleségem.

(#59649) DeFranco válasza Melack (#59646) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne hagyd a szívedet megcsippelni a pokol gyíkjai által!

(#59650) Napfénysüti válasza lapa (#59648) üzenetére

Nem nehéz megértőbbnek lenni én is szeretem az Unimogokat meg a G Mercit. :K :D

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.