Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) bitpork válasza TaaT (#58800) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Há én asszonykámmal tervezek venni egy iljentet ha lottó bégyün h körbeutazzuk a világot.
http://www.lifestylelrv.com/
Vagy vmi hasonlot. Bocsa lonk hiánya miatt de tabletről vagyok

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58802) MPowerPH válasza TaaT (#58800) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az kemény. :) Érdekesen hangzik.

Balupapa: Nem gyakori, de az 1000km simán befigyelhet 1-1 hétvégén. Mondjuk előttem most kb. 2500km áll, szóval sz@rban lennék ezzel a verdával. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58803) hobizoli válasza Dany007 (#58782) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A GM EV1-t ennek ellenere meg akartak venni a lizingelok, pedig az 1 full toltessel ment 150-200km-t max, azaz fele annyit, mint ez

több drón kell ;P

(#58804) hobizoli válasza MPowerPH (#58802) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet nem is neked talaltak ki valszeg

a legtobb ember nem megy napi 50-60km-nel tobbet (sajat zsebbol tankolva) maganugyben, az ev 350-360 napjaban
cegautokat nem kene idekerverni, mert az masik tortenet

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#58805) Balupapa válasza MPowerPH (#58802) üzenetére


Balupapa
senior tag

én a hianyzo 30 (bocs, 29 :DDD ) milkaval vagyok szarban. ;)

_-=*WheelWhores*=-_

(#58806) bitpork válasza TaaT (#58800) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://www.featherlitecoaches.com/
Innen jobban tetszene.

Linkesítve.

[ Módosította: Qru ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58807) MPowerPH válasza hobizoli (#58804) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ó, dehogynem. Tudod mit tol egy ilyen? ;] Diesel esetében beszélünk arról, hogy a nyomaték milyen durva. Na, ennél nyugodtan hatványozhatod, kegyetlen lehet.

Persze nem túrázásra való. Itthon egyébként is megfőzheted, autópályákon kívül máshova gyilkosság lenne vinni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58808) TaaT válasza bitpork (#58806) üzenetére


TaaT
veterán

Ez már jobban tetszik, ez elé nem kéne befogni az óllródot :DDD

Give them hell Ukraine!

(#58809) Dany007 válasza MPowerPH (#58797) üzenetére


Dany007
veterán

Ja már értem.. Hát épp ezért mondtam a Vp-Db távot az még csak nem is túra. Vagy nem túl nagy. De mondjuk ha adnának egy Terslát valahogy megoldanám szvsz. :D

Szerintem ezer helyről lehetett volna még kis plusz áramot kisajtolni. Pl a két csomagtartó - elől és hátul - tök felesleges. Egyik helyére mehetett volna még párezer darab abból a mini akksiból amit a fószer mutatott a videóban. Persze a plusz súly miatt nem lenne arányos az élettartam növekedése, de valamit biztos ért volna pluszban.

Aztán a panorámatető helyett mehetett volna rá egy kis napelem. Az az újabb fajta aminek nem kell közvetlen napsugárzás, hanem elég a sima fény is. Ezt is lehetett volna hasonló tolótetővel megoldani.
Aztán még 1-2 "turbinát" is berakhattak volna valamerre... Mesélte is az ipse, hogy ezen nincs hűtőrács, mivel nem kell hűtés ilyen módon a motornak. Na de attól még ott bevezethettek volna egy kis menetszelet ami meghajt mondjuk két oldalon két turbinát és szintén termeli az áramot... Persze mindez már a kasznin belül, hogy kívülről ne látszódjon.

(#58810) tresh


tresh
addikt


;]

(#58811) dabadab válasza Dany007 (#58809) üzenetére


dabadab
titán

"Aztán a panorámatető helyett mehetett volna rá egy kis napelem."

Ennek nem nagyon szamoltal utana, igaz? :) 85 kWh a Tesla nagyobbik akksis verzioja, ehhez kepest a teteje lehet mondjuk erosen tulbecsulve 6 m2, amibol ki lehet hozni mondjuk 800 W nevleges teljesitmenyt. Ha el is tekintunk a "nevleges" resztol (pedighat), akkor is az jon ki, hogy mondjuk egy, az akksit teljlesen lemerito 5 oras utat a napelem komoly tiz perccel tudna megnyujtani. A valos eletben ez mondjuk inkabb kozelebb allhat a ket perchez. Emiatt felaldozni az egyebkent eleg latvanyos panoramatetot?...

"bevezethettek volna egy kis menetszelet ami meghajt mondjuk két oldalon két turbinát és szintén termeli az áramot..."

Aha, tehat az akksikban tarolt energia egy reszet ahelyett, hogy az autot mozgatnank, forditsuk arra, hogy turbinakat forgassunk vele, ami majd tolti az akksit.
Szerintem ezt gondold at megegyszer. :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58812) Dany007 válasza dabadab (#58811) üzenetére


Dany007
veterán

"Ennek nem nagyon szamoltal utana, igaz? :)"

Nem bizony! :D Érzésre többet gondoltam... De 5 percért tényleg nincs értelme.

(#58813) -v-


-v-
addikt

"Kedves József!

Szeretném, ha segítenél nekem. Tegnap, amikor elmentem otthonról dolgozni, a férjem otthon maradt és tévét nézett szokása szerint. De nem jutottam túl messzire, mert a kocsim motorjával történt valami. Hazasétáltam, hogy a férjem segítségét kérjem. Amikor hazaértem, nem hittem a szememnek. A hálószobai nagy tükörben illegette magát az én fehérneműimben, lábán az új szandálommal és a piperetáskám tartalmát is magára kente. 32 éves vagyok, a férjem 34, és 12 éve vagyunk házasok. Amikor így lebukott, azt próbálta bemesélni, hogy azért öltözött az én alsó ruháimba, mert nem találta a sajátját. De amikor azt kérdeztem, hogy miért festette ki az arcát, könnyekben tört ki, és bevallotta, hogy már 6 hónapja viseli titokban a cuccaimat. Megfenyegettem, hogy ha nem hagyja abba, elhagyom. 6 hónapja bocsájtották el a munkahelyéről, és azóta teljesen a padlón van. Nagyon szeretem a férjemet, de mióta ultimátumot kapott, három lépés távolságot tart. Úgy érzem, hogy nem tudok közelebb kerülni hozzá. Kérlek segíts!

Köszönettel: Mónika

Kedves Mónika!

Annak, hogy megállt a kocsi motorja ilyen rövid vezetés után, nagyon sok oka lehet. Először is azt nézd meg, hogy van-e elég benzined. Ha igen, akkor lehetséges, hogy a benzinpumpával van a baj. De ha az is működik, akkor biztos, hogy nem kap elég levegőt, vagy a gyertyák piszkosak és nincsen szikra. Remélem, ezzel segíteni tudtam.

Üdv: József"

:C

(#58814) DeFranco válasza Qru (#58777) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Basszus most nem nyitja meg, de ha tegnap jól néztem, akkor második tovább van nyitva, meg villanyosok is ahogy látom, ez nekem két légy lenne egy csapásra.

Milyen infód van róluk?

(#58815) hdman


hdman
őstag

Ezt be tudom tenni rendszámtábla világításnak?

Sopron city :)

(#58816) TaaT válasza hdman (#58815) üzenetére


TaaT
veterán

Az enyémbe igen, de hogy a tiédbe? Az jó kérdés...

Give them hell Ukraine!

(#58817) runner 125 válasza hdman (#58815) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez a normál sofita izzó, ha ilyen a foglalat akkor be.
Miért nem cseréled ki akkor már LED-esre?
Volvo-ban épp a minap adta meg magát a jobb, gondoltam az is ilyen, de persze h nem. Spéci izzó megy bele, legalábbis eddig nem láttam még olyat.
Az izzó üveg alsó szárára van felhajtva az összes szál, amin keresztül kapja a naftát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58818) TaaT válasza runner 125 (#58817) üzenetére


TaaT
veterán

"Az izzó üveg alsó szárára van felhajtva az összes szál, amin keresztül kapja a naftát."

[link]?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58819) runner 125 válasza TaaT (#58818) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igeen, ilyen. Mi a neve, meg ez miért kék?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58820) hdman


hdman
őstag

TaaT & runner 125: most rendeltem ilyet 2 párat, smd ledet, de nekem lehet nem ilyen foglalat van, nem néztem meg :W

Nekem sztem t10 ((#58818) TaaT) foglalat kellett volna, de most nem vagyok otthon nem tudom megnézni :(

van c5w=t10(?), w5w foglalat.

Ezt még hol lehet felhasználni?

Vagy valaki nem akarja átvenni? :DDD

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#58821) Snooker


Snooker
senior tag

(#58822) TaaT válasza runner 125 (#58819) üzenetére


TaaT
veterán

Ez komoly? kb a 2000-es évektől standard helyzetjelző (vagy másmilyen céllal) izzó az európai autókban :DDD

Gondolom kékes az üveg, így fehérebb a fénye :) Ilyenem volt amúgy csak philips-ben.

ja T10 a foglalat neve :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58823) MunezXBK válasza hdman (#58820) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De lehet. :))

(#58824) runner 125 válasza TaaT (#58822) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amiben eddig cseréltem csak a normál sofita volt, tényleg nem találkoztam ilyennel. :F

hdman

Nah ez az, én is azt hittem, h normál sofita megy bele, de nem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58825) hdman válasza runner 125 (#58824) üzenetére


hdman
őstag

Remek, akkor van 4db eladó ilyen sofitás smd ledes kütyüm, vegyétek, vigyétek :)

Egészen pontosan ez: [link]

Sopron city :)

(#58826) qdak válasza runner 125 (#58817) üzenetére


qdak
addikt

T10
Nalam a hejzetjelzo ilyen.
Lassu net megeloztetek, hdman mennyi a annyi?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#58827) MunezXBK válasza TaaT (#58822) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ombre, enyémbe jó az a méret? Jaja, Tten. :D

[ Szerkesztve ]

(#58828) TaaT válasza runner 125 (#58824) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk van egy pár foglalat :))

MunezXBK: a T10?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58829) hdman válasza qdak (#58826) üzenetére


hdman
őstag

pü ment

Taat: ez nagyobban is létezik? :DDD

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#58830) TaaT válasza hdman (#58829) üzenetére


TaaT
veterán

Talán ez... [link]

Give them hell Ukraine!

(#58831) MunezXBK válasza TaaT (#58830) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Na még 1x. :D

hdember szofitája jó az enyémbe? :))

(#58832) qdak válasza MunezXBK (#58831) üzenetére


qdak
addikt

Vhova bizti, nekem csomagtartoba pl.

Hdman visszais.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#58833) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

793.2km 41.65l ami 5.25l/100km uj rekord /kicsi benen volt a pisztoly/ kicsin falum naffalu oda vissza, normal tempo 3-4fo csomagtarto dugig

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58834) TaaT válasza MunezXBK (#58831) üzenetére


TaaT
veterán

Ja azt nem tudom, vedd ki a gyárit, csak 2 csavar. :) persze ha canbus-os kell ez nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58835) Bati0501


Bati0501
őstag

Azért tudnak vmit:[link]
De az h lehet,h 2006-os és M-es a rendszáma...bár valószínűleg csináltatva volt e nagyon humoros rendszámtábla...

(#58836) runner 125 válasza Bati0501 (#58835) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha ugyanarról a gépről van szó, akkor ezt már hónapok óta árulják.
Legalábbis a szöveg annál is ugyanez volt, s ugyanúgy "über áron" hirdették.

mod.

Ha, nem egyedi, akkor szimplán import.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58837) Bati0501 válasza runner 125 (#58836) üzenetére


Bati0501
őstag

Akkora annyira mégse tudnak. :DDD
Azért kérdeztem,h h lehet ez,mert a leírásban az van,h magyarországi...De ha úgy értik,h MÁR magyarországi,akkor eléggé félrevezető...

(#58838) MunezXBK válasza TaaT (#58834) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ledszalag van benne. :D

Nem CAN-BUS-os, öregebb annál.

(#58839) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok! Kicsit OFF topic,de hátha..

Van egy 2004-es 2.0 CDH GT 136 lovas mazda 6-osom.

Fél éves kora óta nálam van, szóval biztosan tudom,hogy 85 ezer km van benne.

Mostanában olyat csinál,hogy negyedikbe, 2200-as fordulatnál megtorpan az autó, visszaesik 2100-ra a fordulat, után húz 2500ig, ott megint megtorpan, visszaesik 2400-ra és utána húz tovább. Minimális a megtorpanás de azért zavaró. Check Engine nem világít. Ötletek? Esetleg valaki ráismer

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#58840) FerNandor


FerNandor
őstag

[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58841) Qru válasza FerNandor (#58840) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A matricát simán, szépen át tudta tenni az új szélvédőre? Kaptam egy kavicsot én is a horvát autópályán, amíg nem reped végig az üveg marad a gyári de előbb vagy utóbb biztos cserélnem kell. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58842) runner 125 válasza Qru (#58841) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jégkárból adódó hibákat már megcsináltattad? Ha, igen, milyen lett?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58843) Bati0501 válasza runner 125 (#58842) üzenetére


Bati0501
őstag

Bocs a belevauért,de sztem ő már úgy vette meg,h már meg volt csinálva. :)

(#58844) FerNandor válasza Qru (#58841) üzenetére


FerNandor
őstag

igen, simán átrakták. nem voltam ott, elmentem közben sétálni meg ilyenek, de direkt megkérdeztem és mondta, hogy óvatosan leszedik és átrakják, nem lesz baja.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58845) Qru válasza runner 125 (#58842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bati0501-nél a pont. És még sajnos nem vettem meg, egyelőre csak a folgalót tettem le rá. Most megy műszakira, sztem hétfőnél előbb nem lesz nálam a taliga, mert az okmányirodában is intzéni kell a papírmelót. :(

mod:

FerNandor: Ok, köszi. Akkor ha elindul a repedés én is elgurulok egy üvegeshez aztán rakatok bele egy gyári üveget.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58846) bitpork válasza Qru (#58845) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi az hogy még nincs alattad?! Hát már régen az asztalt kellene ütni -verni! Ahelyett h itten moderátorkodsz, zaklassad őket h demánis!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58847) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Autóvásárlás körülményeiről érdeklődnék. kb. alig tudok róla valamit.
Tehát mondjuk adott egy autó 300ezerért. (Tudom van pár dolog amitől függ cm3 stb..)
Ezen felül átírás, biztosítás stb..... miket és mennyit kell fizetni?
Továbbá éves szinten mennyit kell rákölteni (javítások nélkül, csak a kötelező cuccok)

(#58848) Lenry válasza Winchester95 (#58847) üzenetére


Lenry
félisten

átírási költség kalkulátor
éves teljesítményadó kalkulátor
biztosítás kalkulátor
persze mindhárom pontos adatokkal megy, nézz ki egy autót, amit megvennél és töltsd ki az adataival

ezek a fix költségei egy autónak, amit akkor is fizetsz, ha üzemanyag nélkül áll a garázsban az autó

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#58849) !Overdose! válasza FerNandor (#58840) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tetszik a fogyasztásod. Milyen sebességgel értendő?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58850) runner 125 válasza Qru (#58845) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem. Kíváncsi leszek, h meg tudják-e csinálni patikára. Majd pár fotót dobj már fel, ha elhoztad.

Thx.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.