Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) lorcsi válasza kutga (#59249) üzenetére


lorcsi
veterán

a 200 utáni fiat puntok állati jól néznek ki, belül is elég kellemes térrel-szerintem
500 körül már kaphatóak is

(#59252) Dluinet válasza kutga (#59249) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Múlt héten a totalcar nepperűzőjében erre Hyundai Accent 2001-2003 ajánlottak.
Mert megbízható és olcsó.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59253) 8th válasza Ace owner (#59195) üzenetére


8th
addikt

Punto mk1, Ford Fiesta mk4 vagy régi Swift. De ez nem így működik, hogy max ennyit meg max annyit költenék rá. Ide a rozsdás bökőt, hogy 300k alatti autóra 1éven belül rá fogod költeni a vételárnak megfelelő összeget még egyszer. Kapásból: papírozás, vezérlés csere, a vízpumpa mellett és cserélném az olajpumpát is, folyadékok és az összes szűrő cseréje, átnézetni és ha kell javíttatni a futóművet, fékrendszert, + kötsz rá egy biztosítást. Ez így cakk pakk szervíz munkadíjjal együtt alsó hangon minimum ~150k. Ha venned kell 4db gumit és nem tesco kategóriában gondolkozol az is legalább 60k és még egy métert nem mentél. Ezeken az olcsó öreg szarokon ezer apró dolgot kell javítani egy itt egy kapcsoló egy kis elektronika egy kis ez egy kis az máris ott vagy, hogy 180-200k-t belefeccöltél, hogy legalább a vizsgán ne rántsanak meg vele és akkor még egy olyan autót fogták ki aminél sem a motorhoz sem a váltóhoz nem kell nyúlni. Ki a franc költ ma magyarországon tízezreket rendszeresen egy bontószökevény szervizelésére? Qrva nagy a córesz. Eladói szemszögéből nézve:

- kopottak, ütnek a fékek: nem baj elmegy még ez néhány ezret.
- rojtosra le van járva a gumi: lásd egyel feljebb.
- fent fog vagy meg-megcsúszik a kuplung: lásd kettővel feljebb.
- kopog a futómű, szarok a gátlók: lásd hárommal feljebb.
- morog a kerékcsapágy: lásd néggyel feljebb + majd feljebb tekerem a rádiót.
- berepedt a szélvédő: majd az új tulaj vizsga előtt kicserélteti.
- csipegeti az olajat: majd agyig töltöm átadás előtt...
... és még sorolhatnám.

Alap, hogy senki nem fogja a ~250ezret érő autójára a piaci ára 1/4-ét rákölteni, hogy legalább nagyjából rendbe tegye eladás előtt. Ilyen nincs. Én sem tenném. Hajtanám amíg "szét nem esik" és keresnék egy madarat aki ezekkel a hibákkal együtt is megveszi. Inkább hagynék alkudni belőle mint, hogy otthagyjam a lealkudott összeg sokszorosát egy szerelőnél. Ne legyenek illúzióid mindenki ezt csinálja. 300k-ért ne akarj jó autót venni mert nem lehet. Használhatót kifoghatsz jót biztosan nem.

Mod: tovább olvastam a topicot.

[ Szerkesztve ]

(#59254) diegho válasza 8th (#59253) üzenetére


diegho
nagyúr

Én valami ritka nagy barom lehetek, mert az említett Corollát haveromnak majdnem eladtam 250k-ért, pedig újak az első fékek, gyertyák, olaj, szűrők, gumik még legalább 2 szezont bírnak, vezérlés cseréig még nagyon sok van vissza, de aztán a felesége megmagyarázta, hogy még az átírást is álljam, így inkább úgy döntöttem, hogy nem eladó.

(#59255) Kornel válasza 8th (#59253) üzenetére


Kornel
veterán

teljesen korrekt, viszont a gumival vitatkoznék, nem a tesco-ba kell venni szart drágán, hanem neten kinézni egy olcsó forrást, ahol kis pénzből jó gumikat lehet venni. én így csinálom évek óta, már ki is néztem a téli gumikat, 11k körül megvan egy jó kis sava eskimo s3+, ami elég jól szerepelt tavaly az ADAC teszten, de van ennyiért szintén jó barum polaris 3 is. ez így 44k áfával, sokan még azt is meg tudják oldani, hogy leírják. a nyárikat is 12k-ért vettem, uniroyal rainexpert.

[ Szerkesztve ]

(#59256) DeFranco válasza 8th (#59253) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerinted ez mivó't?

[link]

(#59257) diegho válasza Kornel (#59255) üzenetére


diegho
nagyúr

A gumikon rengeteget lehet spórolni. Én amikor a carina-ra kerestem 5 éve télit, mert bár a semperit-en volt még 6mm minta, már olyan kemény volt, hogy használni nem lehetett, akkor neten átnéztem az árusokat és 11500-ért kaptam Dunlop gumit, ugyanez gumisnál 18k lett volna, a gumisom el is kérte a bolt elérhetőségét, hogy honnan vettem, mert ő is rendel onnan párat.

(#59258) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ez fake?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#59259) hobizoli válasza diegho (#59254) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azt nem akarta, hogy a elso evi KGFB-t meg az adot es persze a tankolast az elso evben is te alljad? :U

több drón kell ;P

(#59260) 8th válasza DeFranco (#59256) üzenetére


8th
addikt

Nem tudom.

(#59261) DeFranco válasza 8th (#59260) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát akkor meg minek tartunk??? :((

;]

(#59262) diegho válasza hobizoli (#59259) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem tudom, de biztos örült volna neki :DDD

(#59263) Dluinet válasza pocokxx (#59258) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem fake, ez terv, de csak szokásos parkolóhelyre működne
kb 2 hónapja volt hír

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59264) tomcsi23 válasza DeFranco (#59256) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lehet, lopták épp.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59265) giigz válasza Kornel (#59255) üzenetére


giigz
veterán

Télre én is a Savat vagy a Barumot néztem ki, ár/értékben ütnek :)

(#59266) aphra2 válasza DeFranco (#59256) üzenetére


aphra2
aktív tag

Kocsi lopást láttál élőben :K , alapból a saját rendszámát kezdik keresni , és körözni.
Több verzió is lehet , pl átjön szlovákiából rendszámmal papirral , és keres hozzá magyar ugyanolyat , és simán visszakocsikázik vele , határon nem néznek alváz vagy motor számot

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#59267) 8th válasza DeFranco (#59261) üzenetére


8th
addikt

Hát trollkodni, nem? Mi másnak.

(#59268) Dluinet válasza giigz (#59265) üzenetére


Dluinet
nagyúr

állítólag első két évben jók, aztán hirtelen szarok lesznek
el kell adni 2 év után az eredeti ár 65-75%-ért

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59269) DeFranco válasza aphra2 (#59266) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fakk, csak szólni kellett volna a zsaruknak... az a gond, hogy pont a feleségemet tanítottam vezetni, nem mertem szólni, hogy álljon meg, megfigyelni meg ugyanezért nem tudtam a dolgokat rendesen

most lelkiismeretfurdalásom van

(#59270) giigz válasza Dluinet (#59268) üzenetére


giigz
veterán

Akkor inább Goodyear és társai?

(#59271) tomcsi23 válasza DeFranco (#59269) üzenetére


tomcsi23
veterán

Milyen kocsi volt?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59272) DeFranco válasza tomcsi23 (#59271) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem tudom... kb. octavia méret metálfekete, de hogy skoda vagy VW... még az is lehet bömös volt... nem figyeltem meg, akkor még nem tűnt fel, csak a sportos brummogásra figyeltem fel először (sportkipuff hangja volt, nem is illett a formához), majd amikor a kereszteződéstől 30 méterre félreálltak, és láttam, hogy szedik le a rendszámtáblát (akkor mentünk el mellettük) és elöl raktak rá egy másikat, legalább is a kezében volt az tuti, és nem magyar volt, ellentétben az eredetivel, ami magyar volt

mindezt fényes nappal, délután négykor. forgalmas helyen, mondom, nagy lajos - mogyoródi kereszteződés

[ Szerkesztve ]

(#59273) diegho válasza giigz (#59270) üzenetére


diegho
nagyúr

Kléber gyárt jó télieket még, ami olcsó, de le kell csapni az akciókra, akár pár százzal többért is ki lehet fogni a nagyobb márkákat. Goodyear erősen feláras, azt nem is szoktam nézni, de Semperit, Dunlop, Kléber, Hankook tényleg nem szokott sokkal többe kerülni, mint a Sava/Barum. (én most Barum Polaris2-t használok, de meg vagyok vele elégedve)

(#59274) Dluinet válasza giigz (#59270) üzenetére


Dluinet
nagyúr

meg Nokian
Michelin
Continental

lehet másikat is, de ha hegyen laksz, akkor add el időben

jégen meg egyik sem jó, csak a szöges gumi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59275) giigz válasza diegho (#59273) üzenetére


giigz
veterán

Nekem a Sava 43k, Hankook 50k, Bridgestone 62k, Conti 65k, Michelin 78k

Persze ezt most csak egy áruházban néztem, simán lehetnek nagy eltérések is akár...

(#59276) -v- válasza diegho (#59250) üzenetére


-v-
addikt

Jól csinálod, ha lehet akkor így kell autót venni, ismerőstől ismert előélettel...

(#59277) FerNandor válasza pocokxx (#59258) üzenetére


FerNandor
őstag

látszik, hogy audi, indexelni azt nem tud ... szarnémet :DDD ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#59278) Kornel válasza diegho (#59273) üzenetére


Kornel
veterán

nagyobb marka? tavalyi teli adac teszten 4. lett a sava 5. a barum... michelin conti meg meg egy marka elozte csak. nekem ennyi eleg, nem adok 20-25k-val tobbet egy szettert.

(#59279) tomcsi23 válasza DeFranco (#59272) üzenetére


tomcsi23
veterán

Durva. Úgy látszik, ilyenkor keltették a legkisebb feltűnést.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59280) Dluinet válasza Kornel (#59278) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ADAC tesztnek már nem hiszek, sokszor jó gumikat be sem tesznek a tesztbe, a végén még nem a continental fog győzni

a Barum és a Semperit is csak a conti miatt kerül be a tesztbe.

Az Uniós jelölés többet ér mint az ADAC teszt.

Ez az én magánvéleményem. Nem kell tiszteletben tartani.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59281) Ace owner


Ace owner
addikt

Akkor marad a csaladi c corsa, kicsit koltok ra es akkor olcsobban meguszom.. De egy sajat auto nyujtotta szabadsagnal nincs jobb :)

Galaxy Fold 4

(#59282) Xero


Xero
nagyúr

Nem egyszerű társalgás folyt itt. Csinálnom kellett gyorsan valami nasit, mert a popcornt nem találtam. ;]

(#59283) Kornel válasza Dluinet (#59280) üzenetére


Kornel
veterán

van ebben is igazsag, azt is figyelembe vettem nyari gumi vasarlasakor... viszont telinel mire mesz a nedvestapadasi index-el? lehet az jo, de lehet hogy jegen elhasal. szoval megnezem az osszes tesztet, aztan megveszem ami nekem megfelel.

(#59284) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Remek szórakozást nyújtott a topik az utóbbi fél órában, ahogy visszaolvastam, köszönöm a két srácnak aki ide beszabadult :DDD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#59285) Xero válasza Kornel (#59283) üzenetére


Xero
nagyúr

Én meg úgy vagyok vele, hogy a Barum bravúros durranása/szakadása óta megfogadtam, hogy csak a nagy nevek közül válogatok (Michelin, Conti, Bridgestone, GoodYear, Pirelli, Yokohama).

(#59286) Revolit


Revolit
senior tag

Ha már gumik. Ismerősnek egy ezer éves A vectrája van, bedöglött a motor, vett egy donor autót, aminek papírjai sem voltak. Szakadt volt az egész autó, nagyon gáz, de a motorja nagyon jól ment. Aztán eladott róla minden szir-szart, még a gumikat is felrakta, azt mondja hátha valaki el-drifteli. Hívta is egy fószer, hogy megnézi. Kérdezgette telefonba, hogy jó lesz-e, mondta ja. Aztán jött a csávó egy olyan bontószökevénnyel, hogy haver nem hitte el hogy ez még mozog (már nem emlékszem típusra). Basszus, a csávó hétköznapi közlekedésre vette meg... A 10+éves, repedt, agyon kopott gumit... Asszem ilyen 5-6 ezerért a 4-et.

[ Szerkesztve ]

(#59287) MPowerPH válasza MunezXBK (#59187) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez üt. :DDD

Don't Tread On Me

(#59288) neduddki válasza Dluinet (#59280) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem tartom

udv

neduddki

p.s. eze oslvasunk elmidne mai kezbae akad

mod: Xero: me mi fojjt iten?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59289) Ace owner válasza Revolit (#59286) üzenetére


Ace owner
addikt

És ezek a szarok járnak az utakon, de ha ne adj isten ültetve van a kocsid és kilóg alóla a peres felni akkor kampó ha elkapnak.. Vicc.

Galaxy Fold 4

(#59290) hobizoli válasza Ace owner (#59289) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem log ki meg nincs szarig lerakva, nem fognak kiszedni
a masik a latvanyosan nevagtiv dolesben allo kerek
azert is forgalmi bevonas jar

na meg azert is "jo", mert 2-300m-rol latszik nappal, hogy azzal ott vmi nemvan rendben
aztan akkor ezekben altalaban szokott mas is lenni, amivel meg lehet szopatni a pilotat

de gyakorlatilag magaval baszik ki, meg hivja fel magara rendori figyelmet aki igy jar, meg is erdemli :U

több drón kell ;P

(#59291) Xero válasza neduddki (#59288) üzenetére


Xero
nagyúr

Itt indult nekem a móka.

(#59292) boogie84 válasza Xero (#59282) üzenetére


boogie84
veterán

:C

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59293) Dr.Zoo válasza Dany007 (#59248) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

ehheheee lesz abbó' még suzuki... :DDD
majd amikor a 19-ik szarrátört, a világot 2x körbejártat nézed meg, és felsírsz... ;]

Más:

TündérMókusBogárkák, két napig hiányom látjátok, meek Alsóörsre csapatot építeni....
(csapatépítés=IHB buli :DDD )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59294) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#59293) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Majd ha meglátja az A4-em. ;)

Én meg a másik oldalon leszek 3 napig.

(#59295) upsyka válasza Ace owner (#59195) üzenetére


upsyka
aktív tag

"bomba üzlet..."

a legnagyobb esélyed,ha araboktól veszed :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#59296) diegho válasza Kornel (#59278) üzenetére


diegho
nagyúr

Senki nem vitatja, hogy 1 évesen jó gumi a Sava és nem is ez a lényeg, hanem az a lényeg, hogy 3-4 évesen milyen, mert ha a Sava 3-4 évente cserélni kell, a kicsit drágábbat meg 5-6 évente, akkor nem kérdéses melyik a jobb. Mellesleg én használtam már elég sok télit, de a Dunlop annyival jobban tapadt a többinél, hogy arra jó szó nincs, pedig ABS sem volt abban az autóban. Ráadásul mint mondtam én olcsóbban vettem, mint a Barum, 200ft-al volt drágább darabja a Sava-nál. Persze nem azonnal vettem meg, hanem elkezdtem október elején nézni az akciókat és november elején vettem.

(#59297) tresh válasza TaaT (#59233) üzenetére


tresh
addikt

Nem fogja tudni mert nem ért hozzá és 300ért akarja venni...a helyet hogy kérdezne :) Vagy a számokkal van baja..

G1-G3 van 300ért de azt max csak donornak és talán benzinesbe kap olyat ami még elindul(1.4).. az a G3 ami nem rohad ki alóla és TDi min 600 tól indul a móka és még 2-300k rá kell verni hogy autó legyen G4 TDi be talán 1misitől indulnak de azok olyanok is egy jó állapotú min 1,5 misi és nem hiába..

(#59298) Ace owner válasza upsyka (#59295) üzenetére


Ace owner
addikt

Kösz a semmit viszlát :)

Galaxy Fold 4

(#59299) Typhoon47 válasza tresh (#59297) üzenetére


Typhoon47
őstag

Kérdezett nem? Csak szart a válaszokra :U

Más:

Voltam ma futómű állításon Mitsuval és hát későn vettem észre, hogy pozitív dől a két első gumma, ezért jövök a kocsimnak két új gumival. De ha már azokat cseréli az ember, illik a teljes garnitúrát.
Ez annyit jelent, hogy 4 x Bridgestone Dueler H/T 689
265/70R16 112S
(ezek a gyári gumijai is). Gyors fejszámítások közepette ez így 160k netto :(
Akkor már a felniket is felújítom stb.. más meg ennyiből faszintos g1-et vesz :D

"Education is important but big biceps are importanter"

(#59300) tresh válasza Typhoon47 (#59299) üzenetére


tresh
addikt

lehet :P

G1-et lehet hogy vesz de hogy nem f*szát az tuti ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.