Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) Dany007 válasza dabadab (#58697) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja, érdekes egy drog ez a cigi.

@[rvilike]:

Mondjuk az a kategória amit a videóban láthattunk az már nem csak használati tárgy. Egy Mondeo egy Peugeot 307 meg hasonló autók azok igen. De aki egy ilyen A8-ast vesz az bizony nem fog benne dohányozni. :)

@MunezXBK:

Oh majd ha aláírtuk az adásvételit! :P

(#58702) runner 125 válasza Qru (#58700) üzenetére


runner 125
nagyúr

BMW-s berkekben ez alap, annó én is olvastam róla, szinte mindenki kiszedi őket a francba, nem véletlenül javasolta burkolaton ő is az eltávolítást.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58703) DZs válasza TaaT (#58532) üzenetére


DZs
senior tag

Én is kérnék tanácsot. A felkenődött, ráégett rovarokat mivel oldod le?

(#58704) Revolit


Revolit
senior tag

Facelift előtti (2005) Fiesta ajtaja jó a facelift utáni (2006) Fiestára? Ahogy elnézem, az alsó műanyag védőcsík szélesebb a faceliftesen, de más különbséget nem igazán látok.
[link]
[link]

(#58705) MunezXBK válasza Dany007 (#58701) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elsz@rnád a bőr illatát? :(

(#58706) runner 125 válasza DZs (#58703) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szinte minden autóápolási szereket gyártó cégnek van rovareltávolítója is.
Pl.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58707) TaaT válasza Dany007 (#58701) üzenetére


TaaT
veterán

"De aki egy ilyen A8-ast vesz az bizony nem fog benne dohányozni."

Akinek telik egy új A8-ra szerinted mennyire tekinti használati tárgynak? És mennyire érdekli hogy bűrt kenegetni kéne néha hogy ne repedezzen ki idővel? :U

DZs: Én mondjuk nem megyek annyira gyorsan hogy samponos mosásnál ne jöjjenek le a rovarok szivacsozással, de amúgy beltéri tisztítószert használtunk a munkahelyen erre a célra. :)

Give them hell Ukraine!

(#58708) runner 125 válasza TaaT (#58707) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem kell ahhoz gyorsan menni, h ne jöjjenek le.
A legutóbbi mosásnál csak az elejét vakartam szivaccsal kb. 20 percig. :F
(Sajnos elfogyott a rovaroldó egy ideje.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58709) Dany007 válasza MunezXBK (#58705) üzenetére


Dany007
veterán

Igaz, az Audiban azért átgondolnám! ;)

@TaaT:

Persze, ez attól függ melyik kategória. Aki csak azért veszi mert épp már sehol nem fér el az a pár millió forint, annak tényleg mindegy... De aki mondjuk olyan szinten van, hogy "gyűjtenie" kell rá, az biztos, hogy vigyázna rá mint a szeme fényére.

(#58710) runner 125 válasza Dany007 (#58709) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem meg szimplán igényesség kérdése.
Aki huszonmilliós A8-ast vesz, annak már nem kell "gyűjteni rá".

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58711) dabadab válasza runner 125 (#58710) üzenetére


dabadab
titán

"Aki huszonmilliós A8-ast vesz, annak már nem kell "gyűjteni rá"."

En ezt nem mernem ilyen egyertelmuen kijelenteni. Lehet, hogy valakinek keres mondjuk havi 2-3 milliot (forintot), ami meg messze nem az a kategoria, amikor A8-at kellene venni, de megis ra van kattanva es szeretne egyet maganak, akkor bizony neki sporolnia kell ra.

DRM is theft

(#58712) TaaT válasza runner 125 (#58708) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem elég könnyen lejönnek, igaz, sosem áll a kocsi kint a napon hogy rá is égjenek. :)

Dany007: tapasztalat hogy a legtöbb ilyen prémium autót használó ember nem vigyáz jobban az autójára mint egy átlag ember, az hogy ez az autón nem mindig látszik a magasabb szintű anyaghasználatnak is köszönhető.

Pl a múltkori lexus-os úriember is beültette az esztergályosát az anyósülésre, aminek a nyomait nekünk kellett eltüntetni :((( [link]

Give them hell Ukraine!

(#58713) Bati0501 válasza dabadab (#58711) üzenetére


Bati0501
őstag

Havi 2-3 milliós fizetésből nem futja A8-ra?Hát nem tudom...
Ha először egy olcsóbb kocsit vesz és majd csak később egy ilyet,akkor egy év alatt mondjuk megkeres ~30 milkát abból már igazán kijön egy A8 úgy,h azért nem erre költötte el az összes jövedelmét.

(#58714) dabadab válasza Bati0501 (#58713) üzenetére


dabadab
titán

"Havi 2-3 milliós fizetésből nem futja A8-ra?"

Nyugodtan allj neki szamolgatni, de nem, csak ugy, ha a fizetese aranytalanul nagy reszet fekteti az ember a projektbe.

"akkor egy év alatt mondjuk megkeres ~30 milkát abból már igazán kijön egy A8"

Persze. De abbol a 30 milkabol ki kell jonni a megfelelo szinvonalu megelhetesnek, nyaron nyaralas, telen sieles, a ketto kozott welnesshetvegek, na meg persze ennyi penzt mar nem ildomos teljesen elpancsolni, illene belole valamennyit be is fektetni. Aztan ami ezutan megmarad, abbol mar nem lesz A8.

DRM is theft

(#58715) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy 4es golfom, és eltört a vezetőoldali "behúzó" fogantyúja. Tudna valaki segíteni, hogy az alábbi cikkszámok közül, melyik a fekete?
-3B1 867 171E (ennyi van az alkatrészen)

3B1 867 171 E A94
3B1 867 171 E 92 Y
3B1 687 171 E 5E

Köszi előre is!

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#58716) -v- válasza dabadab (#58711) üzenetére


-v-
addikt

A havi jövedelem az elég kontextusfüggő.. nem feltétlen határozza meg valakinek a valós anyagi helyzetét meg lehetőségeit. Plusz nem mindegy, hogy újonnan veszi, vagy használtan stb.
Egyébként meg ez a "A8-as audiban már senki sem dohányozna" dolog egy nonszensz f*szság már bocs, ennyi erővel a világ n+1 dolgáról ki lehetne jelenteni ilyen objektív igazságokat, mintha nem lennének ezer félék az emberek ezer féle élethelyzetben.
Én a trabantomban se dohányoznék, ha trabantom lenne és cigiznék, és az A8-asomban is dohányoznék, ha A8-asom lenne és dohányoznék és eddig is dohányoztam volna a a trabantomban is. Na. :D

(#58717) giigz válasza giigz (#58610) üzenetére


giigz
veterán

Végül nem ezt vettem meg, elég gyenge minőségű volt, viszont 2k-ért találtam egy masszívat, el is hoztam :) Faszán nyomja a löttyöt :D

(#58718) Bati0501 válasza dabadab (#58714) üzenetére


Bati0501
őstag

Jó,persze ez igaz.De azzal próbáltam arra utalni,h marad még másra is,h azt írtam nem az összes jövedelmét erre költi...Az már egy másik kérdés,h ha most 0 Forintja van és most fog először kapni havi ennyi milliókat-amire mekkora esély van,akkor másra is kell költeni,de én most nem így gondoltam a dolgot.Meg az is más kérdés és egyénfüggő,h még mire költ és azt is mennyiért.Az előbb én csak arra gondoltam,h 30 milkából azért már telhet A8-ra.
Újabb kérdés,h mennyire éri meg ez...vegyen egy 1 éves 220e km-t futottat pár millióért és akkor jól jár.

(#58719) TaaT válasza pocokxx (#58715) üzenetére


TaaT
veterán

A94 :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58720) Dany007 válasza -v- (#58716) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem kategóriánként ez változó. Ahogy korábban is írtuk, akinek gyűjtenie kell rá és több évig gyűjti a pénzt mert annyira akarja azt az autót, esetleg autóbuzi és végre megveszi az akkor se fog benne dohányozni, ha amúgy láncbagós lenne.
Nem csak azért, hogy ne legyen büdös a kocsi vagy hasonló, hanem már puszta tiszteletből. Ő nem csak sima szállítóeszközként tekint rá. Ha valamit szépnek értékesnek számomra kedvesnek tartok én se szarom telibe még ha nagyon kell akkor se.

És van a másik kategória akinek kilóg a zsebéből az a 20 milla, na ő megveszi mert hogy új és legyen egy ilyenje is stb.. Az ha dohányzik lehet ba...szik rá... Mert ha már nem tetszik a szag hát vesz egy másikat ezt meg odaadja valami hajléktalannak...

Szal én is úgy vagyok vele, hogy eddig az összes kocsiban dohányoztam, mert egyiket se tartottam annyira, hogy ne tegyem ezt.
Valószínű ha lesz saját pénzből összekuporgatott autóm valamikor - amit nem csak ajándékba kapok - akkor elképzelhető ha sikerül olyan kvalitású autót venni, hogy abban én se gyújtanék rá. Ugyanígy a lakásban se dohányzom és nem csak a gyerek miatt.
De ha csak egy 14-16 éves ütött-kopott Mondeot sikerül csak venni, akkor pont le fogom sz...rni hogy ráadásként dohányzok-e bent vagy sem.

(#58721) -v- válasza Dany007 (#58720) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudom, szerintem nem ennyire fekete fehér, hogy van 2 kategória, és egyik vagy másik :)
Amúgy itt van bitpork, nagy autóbuzi és cigizik a kocsiban. Ezt add össze ;)
De amúgy én nem tudok hozzászólni érdemben a témához, mert még sose volt A8-as audim, majd ha lesz akkor visszajövök és megmondom, telefingtam-e :C

[ Szerkesztve ]

(#58722) Dany007 válasza -v- (#58721) üzenetére


Dany007
veterán

Én sem azt mondom, hogy fekete-fehér. Csak látok realitást egyik - másik esetre is.
Arra is, hogy valaki cigizzen egy ilyen autóban meg arra is hogy ne. Legyen szó dohányosról vagy nemdohányosról.

(#58723) FerNandor


FerNandor
őstag

Na utánajártam. 56000Ft a hövédös, szenzoros és hangszigetelt szélvédö szereléssel, mindennel együtt. Itt Pécsen csak a hövédösre 67000Ft-ot mondtak, plusz 5000 a zselé 4ezer a ragasztó, 4 ezer a munkadíj, 5ezer a keret, ha kell... De ezek nem is tudnak olyanról, hogy hangszigetelt, csak néznek rám.. Szekszárdon is sokkal jobb volt a helyzet, mert ott tudták, miröl beszélek, de együtt nem volt a hangszigetelt a hövédössel... a hövédös 53ezer plusz munkadíj, a hangszigetelt 35ezer.
De végül sikerült megtalálni a legjobb helyet, úgyhogy holnap reggel indulok BP-re. :C :C

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58724) Snooker válasza giigz (#58693) üzenetére


Snooker
senior tag

Szerintem a facelift előtti jobb volt...már ez is ugyan úgy néz ki mint a többi...

dadadab, vesznek a8-at kevesebb havi fizuval is.

[ Szerkesztve ]

(#58725) pocokxx válasza TaaT (#58719) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

közben megrendeltük, de az enyém nem ilyen... :O

Az enyémen a hátsó ablakemelőnek is van hely (igaz, azt nem működteti)
ilyen: [link]

Remélem ilyet hoznak...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#58726) !Overdose! válasza DZs (#58703) üzenetére


!Overdose!
őstag

1k körüli Prevent tökéletesen leoldja. [link] Tesco, Auchan, Obi, szinte bárhol kapható.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58727) TaaT válasza pocokxx (#58725) üzenetére


TaaT
veterán

Tudom, de a képen amit linkeltem csak a színt és a kódját kell nézni ;)

Give them hell Ukraine!

(#58728) Laraxior


Laraxior
titán

Jövő hét kedd. Doktorbá'. Automata váltó vezérlőegység csere, 230k. Olajcsere, adalék hozzáadás, munkadíj: 55k.
Remélem ennyi lesz és nem kell belenézni :B

A Renaultnál a vezérlőegység: 316k- 20% = 253ezer ft.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58729) Norbi0517 válasza Dany007 (#57908) üzenetére


Norbi0517
csendes tag

abs van, szervó van,ha úgy van(mint nekem) minden elektromos akár a hátsó háttámla dőntése is, klíma is van,akár bőr ülések is. légszák nincs az tény, de én már törtem szemből totálkárra, szépen gyűrődött az utas celláig, nekem meg kutya bajom :DDD és legalább nem jársz vele úgy mint a környékbeliek, hogy a suzukival nem tudnak kimenni az emelkedőn csak egyesben kb., ahol én 5.ben vagyok :DDD ennyit megér az 1-2 liter plusz fogyi, nem beszélve a kényelemről

és igen, szépen tudnak rohadni, azt alaposan át kell nézni

[ Szerkesztve ]

(#58730) LuckyL válasza Laraxior (#58728) üzenetére


LuckyL
őstag

kormányműved nem kopog?
nekem anno az is előjött amikor ilyen autóm volt.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#58731) Laraxior válasza LuckyL (#58730) üzenetére


Laraxior
titán

Egyelőre nem hallok semmi kopogást, cseréltek elöl két valamit, utána megszűnt a kopogás, most a váltó volt az elsődleges prioritás, még lesz egy szelepfedél cserém, mert ott már nagyon elhalt a tömítés... és lassan végzek vele... bár apróságok mindig jönnek ki, de nem érdekel... ez szerelem :D
Amikor rálépek a gázra, hátsó ablakok lehúzva, olyankor mindig elfelejtem, hogy mennyit költöttem rá :D

(#58732) BMW001: és nem sok olyat költöttem rá ami elromlott volna rajta, inkább csak kopó alkatrészek, és időszakos cserés dolgok (futómű, motortartó bak, vezérlés, gumik, guminyomás-szenzor, automata váltó...)

Ami probléma volt az a generátor: 18k volt. Két gyújtótrafó:22k, meg egy kapcsoló az utastérben, ami 6k-ba került, elakadásjelző.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58732) MPowerPH válasza Laraxior (#58728) üzenetére


MPowerPH
félisten

És a BMW-re mondják, hogy drága a fenntartása... :))

Don't Tread On Me

(#58733) runner 125 válasza Laraxior (#58728) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez milyen autó?
mod.
Jah látom javítottad, Laguna?

..a váltó felújítást még egész olcsón megúszod. :)
_

Ma kaptam az infot, h állítólag az összes diesel S60-ban gyárilag benne van az olajkályha, ami a motor előfűtését szolgálja, viszont, ha gyári extraként nem kérted az állófűtést, akkor ők szoftveresen "lezárták". :D
Első dolgom lesz ezt kideríteni. Ha, valóban benne van, akkor szoftveres nyitást követően programozható lesz, h reggelente mikor kapcsolja be a motorfűtést és a belső melegítést.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58734) DeFranco válasza MPowerPH (#58732) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Minden kocsinak drága a fenntartása, ha nem úgy vagy hogy szarodle, hanem rendben is akarod tartani. Először kifizeted értékvesztésben, aztán meg ráköltöd.

Mióta van autóm képben vagyok itt a fórumról jó párral, szarjapánszívóbenzintől szarfranciadízelig mindegyikre locsolni kell a pénzt akkor is ha pöpec állapotban vetted meg. Ez egy ilyen sport, csak van aki leszarja vagy letagadja. Jó, nyilván nem félmilliók évente, de valami kicsi mindig van.

[ Szerkesztve ]

(#58735) Laraxior válasza runner 125 (#58733) üzenetére


Laraxior
titán

A Laguna :D

Csak akkor úszom meg ennyiből, ha nem kell bontani, és nem késtem el a javíttatással, és nem baszta szét belül magát a váltó.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58736) giigz válasza DeFranco (#58734) üzenetére


giigz
veterán

Ezzel most nem értek egyet, nekem benzines Hondám van, soha nem kellett még költeni rá, pedig 12 évesen 600.000 km-rel vettem, azóta pedig 490.000 km-t beleraktam mindenféle gond nélkül. Az olajat tisztítja, benzint termeli.

;]

(#58737) Dr.Zoo válasza giigz (#58736) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

És tedd hozzá, hogy dízel automata!!! ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58738) Bati0501 válasza giigz (#58736) üzenetére


Bati0501
őstag

A km-ek igazak?:/

(#58739) runner 125 válasza Laraxior (#58735) üzenetére


runner 125
nagyúr

.azért mondom, gyanúsan olcsó árat kaptál, de bízzunk a legjobbakban.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58740) Laraxior válasza runner 125 (#58739) üzenetére


Laraxior
titán

Ha pesti lennék, akkor 250k-ból megállt volna, de ez "vidék" :D :W
Javasolták is, hogy vigyem fel, de az én benzinköltségemmel, köszi inkább nem.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58741) hobizoli válasza Bati0501 (#58738) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ironia rulz... ;)

több drón kell ;P

(#58742) hobizoli válasza Laraxior (#58728) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na pont ezert kene otomatta valtos auto a f.szomnak se

több drón kell ;P

(#58743) Laraxior válasza hobizoli (#58742) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor kalimpálj a 21.században fogaskerekek között vezetés közben :D
Kinek mi... ezért találták ki. Van aki használja, van akinek nem kell. Választék van bőven. :R

(#58744) runner 125: :P
A legközelebbi autóm nekem is manual lesz nyugi.. de csak azért mert V8 lesz :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58744) runner 125 válasza Laraxior (#58743) üzenetére


runner 125
nagyúr

3-4-5-6-7-800.000FT-ért kalimpálok is. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58745) Balupapa válasza Laraxior (#58743) üzenetére


Balupapa
senior tag

:K

_-=*WheelWhores*=-_

(#58746) Snooker válasza hobizoli (#58742) üzenetére


Snooker
senior tag

Szerintem elérünk arra a "szintre" amikor már nem lesznek új manuális váltós autók. Ha úgy nézzük a "prémium" szegmensben már szinte nincs is. És a kisautók is fokozatosan vettek át minden kütyüt a nagy testvéreiktől, tehát ezt is átfogják.

(#58747) Bati0501 válasza hobizoli (#58741) üzenetére


Bati0501
őstag

Persze utolsó mondat miatt gondoltam...de azért rákérdeztem. :D

Snooker: És majd azért kell felárat fizetni,h manual legyen vagy csak sportkocsikban lesz már manuális.

[ Szerkesztve ]

(#58748) MPowerPH válasza runner 125 (#58744) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem akkor is rohadt sok... Bár lehet csak nekem. Van akinek ez 3 havi fizuja.
V8? Minek, ha még a V6-ot se akarod tankolni?! ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58749) neduddki válasza DZs (#58703) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

auoglym sampon mint avarazslat:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58750) Typhoon47 válasza Laraxior (#58735) üzenetére


Typhoon47
őstag

hmhm. amúgy off, de: melyik a kedvenc energiaitalod? :D

"Education is important but big biceps are importanter"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.