Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) hdman válasza 4ron (#58248) üzenetére


hdman
őstag

F Astra, de a rohadásra figyelj. Van belőle dögivel, megbizható, alkatrész gombokért.

Sopron city :)

(#58252) hdman


hdman
őstag

Megőrült a fórum, itt a bitpork skynet! :DDD

Sopron city :)

(#58253) neduddki válasza !Overdose! (#58205) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mi van a k20val?

udv

neduddki

p.s. r18val akarom!!!:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58254) bitpork válasza hdman (#58252) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezmiez?! :Y Ezeknek a nagy részébe nem is írtam! De a poca jól néz ki :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58255) dabadab


dabadab
titán

Olyan auto, hogy SuperB, nem letezik.
A szobanforgo Skoda neve az, hogy Superb. (A SuperB ugyanugy ertelmetlen, mint a SkodA, a ForD vagy a MondeO, merthogy egy szo.)

Koszonom, ennyit akartam elmondani, leulok magamtol is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58256) Viszlát válasza runner 125 (#58247) üzenetére


Viszlát
addikt

Na mondjuk én nem ilyenben ültem (pedig tuti, hogy 2002-es évjárat volt), ez teljesen korrektül néz ki. Amiben én ültem, abban az egész műszerfal világosszürke kopogós műanyaghatású borítású volt, ultragagyi tárcsázóval, ég és föld ahhoz képest amit linkeltél. Nagyon nagyot csalódtam emlékszem, mert kívülről egyszerre vagány és elegáns, de ahogy beültem, egy világ dőlt össze bennem. Ha ebbe ülök, tuti nem ilyen benyomás marad meg az autóról és lehet nem is Hondám lenne most. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58257) MPowerPH válasza dabadab (#58255) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor beszélj a tulajdonosokkal is, mert ezek szerint ezt ők sem tudják. ;) Bennem ez ragadt meg, mivel egykori osztálytársam is ilyet hajtott, és ott a hátulján SuperB felirat volt.(akkor gondolom a B-t ő rakta oda)

Viszlát: Munkatársam Volvo-ja kb. így fest belülről. Csak manuál...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58258) 4ron válasza hdman (#58251) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#58259) bitpork válasza dabadab (#58255) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez valahonnan az angol superb szó nem ismeretéből indulhatott ki, uh teljesen igazad van!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58260) Viszlát válasza MPowerPH (#58257) üzenetére


Viszlát
addikt

A régebbin az egész caps, az újon meg kis b. :)

Szerkesztésre: már ez is egy klasszissal jobban néz ki a vajszínű bőrrel, a középkonzol pontosan ilyen volt a tárcsázóval. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58261) Dany007


Dany007
veterán

No időközben olvasgattam számolgattam kicsit.
Megnéztem mennyi az átírás és hasonlók...
Arra jutottam, hogy egy 8 évnél idősebb ~ 150LE-s autónak a komplett átírása törzskönyvvel stb 87-90k.
A kezdeti csere alkatrészek szerviz, szal a kötelező legyen 100k. Bár remélem csak az alkatrészt kell megvennem azt is -40%-os áron. :D De olyan 100k-t írta, számoljunk túl az a biztos.
Plusz adok egy 10-est a szerelőnek ha eljön velem kocsikázni egy napra. Plusz azt olvastam ilyen szervizes átvizsgáltatás olyan 20k-ból kijön. Akkor számoljunk még legalább 30k-t benzinre, mert én hajlandó lennél Nyíregyházára is elmenni érte ha arról van szó, ezen aztán végképp nem akarok spórolni. Útközben útba esik Fehérvár meg Pest is, tehát egy körben több autót is meglehetne nézni. Csak sikerüljön leszervezni az egészet. :)

Tehát akkor ott tartunk, hogy 90+100+10+20+30, vagyis az autó árán felül 250k. Ezt így vehetjük alapnak. Aztán ha a szervizes vagy a bevizsgálás talál valamit, akkor azt keményen le kell alkudni vagy nincs üzlet, főleg ha a hirdetésben nincs feltüntetve és telefonon se említette. Aztán ha mégis darabjaira hullik 2 hónapon belül, akkor így jártam.
Tehát az alkuképes 800k-s autóhoz kell kb 1 milla alapból. Mert azért alkudni kell. Legalábbis a totalcaron azt írták általában 10-20% is kialkudhat. Bár szvsz annyit nem lenne pofám alkudni, főleg ha korrekt a gép. De szerintem egy 50k-t minden esetben le lehetne alkudni ha lecsengetem neki a kpt. Ennyit azért mindenki rászámol az autójára hirdetéskor.

Aztán, hogy majd kapok-e ennyiért nekem tetszőt tavasszal majd meglátjuk. De itt jön be a képbe az a szubjektív tényező, amiről a rózsaszín malac is írt. Hiszen egy fullos alacsony fogyasztású, olcsó alkatrészes, hibátlan 90-es évekbeli Swiftért (ez a rész tetszőlegesen kicserélhető) a 200 ezret is sajnálnám kiadni! Olyan érzés lenne, mintha elmennék egy mobilos boltba és vennék 200k-ért egy nokia 3210-est. Telefonálni tökéletes, bírja 1 hétig az akku, "olcsó" is... De minden alkalommal mikor ránézek a hányinger fogna el... és én ezért az érzésért fizettem volna ki 200 ezret... Hát nem fogok. :)

@Viszlát:

Gyönyörű az a Volvo belső! Bár tény, hogy a régieken tényleg az a régi műanyag gagyihatást kelti így fényképről is. De írták is valahol, hogy csúnyán öregszik... De nekem még így is mocskosul tetszik.
Főleg az, hogy a műszerfal teteje így szögben vissza van hajtva kicsit. Brutális lehet... :)

[ Szerkesztve ]

(#58262) runner 125 válasza Viszlát (#58256) üzenetére


runner 125
nagyúr

Való igaz, ez egy faceliftes utolsó évjáratú 2008-as, amiben sokat változtattak a belteren is.
De így ahogy van, nagyon rendben van szvsz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58263) !Overdose! válasza neduddki (#58253) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mostanában 2-3 csapágyas példány is felbukkant CRX-en. Egyelőre bőven a statisztikai hibahatáron belül, de érdemes lesz rá odafigyelni. Tény, hogy kevésbé jól megoldott, mint a K20 Type-R-ek esetében. A K24 nekem egyébként is szimpatikusabb, de mostanában inkább N22, amíg ki nem növöm az újdonsült dízelmániámat. :DDD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58264) MunezXBK válasza Dany007 (#58261) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha erre jársz, sasold meg az enyém is. :))

(#58265) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Fekete rendszam feher betukkel - melyik orszag?

(#58266) Richard! válasza zolikaDB (#58265) üzenetére


Richard!
addikt

Liechtenstein

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#58267) TaaT válasza MPowerPH (#58215) üzenetére


TaaT
veterán

Eddig bárdiból és Unix-ból vettünk castrol-t, most egy utolsó próbát tettünk a családi PD verdával és a filtershop-ból lett rendelve egy pakk[link] a mobil az enyémbe került, a magnatec meg a dízel kettesgolfba.

Egyetlen olaj lesz a kocsimban castrol, mégpedig a váltóolaj.

Give them hell Ukraine!

(#58268) Dany007 válasza MunezXBK (#58264) üzenetére


Dany007
veterán

Na peeersze! :D
Aztán majd biztos azt akarod, hogy menjek vele egy kört aztán ha sikerül nem összetörni az 1,8-as Mondeo után úgy ráfogok cuppanni a dinamizmusára hogy le se tudsz majd vakarni az alukdozásról... :D én meg majd mehetek könyörögni öreganyámnak hogy adjon egy kis pénzt 2,5-os TD-re :D

Szerk.2: mondjuk annyiból pozitívum, hogy talán akkor megbízható embertől lenne a gépezet. Ismerném az előéletét és talán nem kéne első napon 100-200k-t költeni cserélendő alkatrészekre.

Ráadásul ahogy olvasom a többieket azért ehhez már tényleg drágák az alkatrészek... Nem vagyok biztos benne, hogy azt már tudnám "kezelni" 40% kedvezmény ide vagy oda... =/
Vagy ha keresel nekem egy jobban fizető biztos munkahelyet... :DDD

szerk.: de most megnéztem megint a képet... gyönyörű... Amúgy Szept 3.-án megyünk megint Pestre a picivel és arra gondoltunk az asszonkával hogy kora délután visszaúton bemennénk pár kereskedésbe Fehérváron... Csak körbenézni a mi a kínálat, esetleg beülni 1-2 típusba mégis milyen stb...

[ Szerkesztve ]

(#58269) MunezXBK válasza Dany007 (#58268) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Túl sokba nem kell bemenni, nagy részük profi átverő. Tudom, mert vagy 4-5 kereskedésnek políroztam. :D

Max. viszlek egy karikát, de ugorj be.

Holnap lövök képeket. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58270) Dany007 válasza MunezXBK (#58269) üzenetére


Dany007
veterán

Na nem vásárlási szándékkal mennénk, csakhogy megnézzünk párat élőben is. Azért az utcán mégse szólíthatok le egy Mondeost hogy had üljek már bele... :D

Amúgy néztem most A4-et kíváncsiságból, 2001-2002 megy 1,2-1,5M környékén... ilyen esetben meg a felezőt választanám ha lehet... : ) Mindegy tavaszig még veszíthet bőven... és am Omegát beszámítasz? :P :D

[ Szerkesztve ]

(#58271) MunezXBK válasza Dany007 (#58270) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Talán ha Volvo-val kezdődik. :D

De annyira nem akarom eladni...vezérlésben is van még 80.000km, alsó hangon. Annak a cseréje is min. 200.000, tehát ennyit min. spórolnál. Ezen felül kézi, 6-os váltó, full fekete bőr, automata klíma...fűthető szélvédőmosó, tükrök... :D

Na meg a V motor hang...

[ Szerkesztve ]

(#58272) Dany007 válasza MunezXBK (#58271) üzenetére


Dany007
veterán

Háh! Ezjó. :D Szegény Volvo...
A 80k km az nekem alsó hangon is minimum 6 év, de inkább 8.
De nem baj ha nem akarok annyira eladni. Ez is pozitívum... :D jobb mintha azt mondanád üsse kő vigyed 800-ért...

De én nem vok (még) autóbuzi. Felőlem kiscicák is énekelhetnének a motorhang helyett.. :D A szélvédőmosót meg kb 3x használtam az Omegán az elmúlt 1,5 évben... Konkrétan azért, mert az első 1,5 évben nem is volt benne folyadék... viszont kb 5 hónapja vettem bele és azóta már használtam is. :D

Biztos szép lehet belül is... Szvsz csak a szívem fájdítanám meg. Ilyen szinten már Defrancoékra kéne hallgatnom és megkímélni a jövendőbeli megtakarításaimat...
Na mindegy majd azért valami lesz. :) Akkor majd szeptemberben beszélünk még erről. Mármint a nézegetésről, mert vásárlás tavasz előtt nem hinném hogy lenne.

(#58273) MunezXBK válasza Dany007 (#58272) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Legyen 6, 8 évesen illik cserélni és 2 éves a szíj. :))

800-ért az ajtót nem nyitnám ki, hogy nézd meg belül. :)

(#58274) Dany007 válasza MunezXBK (#58273) üzenetére


Dany007
veterán

Oh hát azért annyira csak nem lehetsz elszállva ha már 2001-esek mennek 1,2-től. ;]

(#58275) Viszlát válasza runner 125 (#58262) üzenetére


Viszlát
addikt

Ja ok, így már érthető, csak az előző hsz-ben írtad, hogy "Noh és 2000 azt se feledjük, h ez a beltér 2000-ben jelent meg először."

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58276) Dany007 válasza MunezXBK (#58273) üzenetére


Dany007
veterán

De ha csak ennyit kell rá költeni 6 éven belül (vagy legyen a háromszorosa) akkor valahogy összekoldulom rá a pénzt! :D

(#58277) MunezXBK válasza Dany007 (#58274) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az extrák is ugyanazok, állapot is hasonló, ismered az előéletét? :)

Az előző autóm 30 perc alatt kelt el hahu-n.

(#58278) runner 125 válasza Viszlát (#58275) üzenetére


runner 125
nagyúr

Telefonról voltam, elbsztam. :))
Az első "2000" nem kell a mondatba, illetve félreérthető is voltam, mivel ez a színkombó csak 2008-ban jelent meg, abban a mondatomban a komplett belső formára gondoltam, mivel az tényleg változatlan volt 2009-ig.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58279) Dany007 válasza MunezXBK (#58277) üzenetére


Dany007
veterán

Szó se róla. Ez hatalmas pozitívum legyen szó bármilyen autóról is.
Van egy olyan érzésem, hogy olyan 1,5-re tartod. Még. :P

(#58280) -v- válasza Dany007 (#58279) üzenetére


-v-
addikt

1.5??? Annyiért már autót is kapni :D :C

(#58281) MunezXBK válasza Dany007 (#58279) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azért ennyire nem vagyok elszállva. :D

De majd megnézed élőben és eldöntöd, hogy milyen állapotú. ;)

(#58282) -v- válasza MunezXBK (#58271) üzenetére


-v-
addikt

"vezérlésben is van még 80.000km, alsó hangon. Annak a cseréje is min. 200.000"

min 200e?? úristen.. ezért nem szabad ilyen szart venni :D Már bocs... :D

(#58283) bitpork válasza -v- (#58282) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor a bimmerek jó része is szar? A lánc sem olcsó

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58284) -v- válasza bitpork (#58283) üzenetére


-v-
addikt

Jójó, igazad van.. :B Bár mondjuk egy bimmernél jobban látom mire fizetem ki a pluszt, mint egy elsőkerekes audinál :S (mingyákapomarozsdásbökőtbefeleérzemidebena)
Nem mintha autó tesztelő lennék vagy annyi autót vezettem volna már, de pl. munez audijánál nem látom egy mondeo mk3 2.0 tdci kombi hol meg miben nyújtana kevesebbet (inkább többet :P) és nem kerül többe, ellenben nem 200k< a vezérlés csere bele....

[ Szerkesztve ]

(#58285) bitpork válasza -v- (#58284) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát ja, valóban rondább az ódinál...pláne a 4x4-nél :D
A bélése teljesen más. A mondeóban nekem rossz volt megtapizni a műanyagokat. A passatomra lett elcserélve kis időre, de nagyon örültem az öregebb Lujzi visszajövetelnének.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58286) -v- válasza bitpork (#58285) üzenetére


-v-
addikt

Munezé nem kotró, nem? Jó rondább... bár amúgy nem feltétlen, megszokható az mk3 mondeo turnier :D
Viszont nagyobbnak nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#58287) bitpork válasza -v- (#58286) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk én 6hoz mérem. :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58288) -v- válasza bitpork (#58287) üzenetére


-v-
addikt

Hát nem tudom... épp azt néztük legutóbb, amikor több autóval voltunk kirándulni (E39 bmw, octavia mk2 facelift, ford ranger), hogy mennyire nem érezni a hűdeprémium érzést egy ilyen régi bmw-ben... nemrossz nemrossz, meg egyben van, de egy új mk3 octaviaba ha beleülsz a szalonban simán jobb kb minőség érzetre :) De egy bmw azért hátsókerék, 50-50 súlyelosztás, vezetés élménye stb.... egy ilyen korú sima elsőkerekes audinál meg olyan nehezen megindokolható számomra, miért is fizetem ki a 2x szervizdíjakat minden lófaxra, amikor ugyanazt vagy többet kapok nem prémium, újabb modellektől, fele szervizköltséggel :) De lehet faszságot beszélek, b*sszatok le bátran :)

[ Szerkesztve ]

(#58289) bitpork válasza -v- (#58288) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát , szvsz, az audi pont a minőségérzetről szól. Nagyon az :B Viszont e39 meg mk3 octit ne vessünk össze, csak évben és modellben egyezőt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58290) -v- válasza bitpork (#58289) üzenetére


-v-
addikt

Igaz... fene se tudja, ültem már olyanban is, ahol nagyon odacsapott, hogy hű de prémium, meg milyen jó a minőségérzet, pedig valójában nem is volt nagy szám annyira, meg olyanban is, ahol "kellett volna", hogy érezzem, most ez mennyire audi vagy bmw vagy mercedes, és nem igazán éreztem, hogy ezért adnék is egy petákot...

(#58291) bitpork válasza -v- (#58290) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha most még közlöd h Hondát akarsz... ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58292) MunezXBK válasza -v- (#58282) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igazából 300.000, kedvezmény nèlkül.

De áruld már el, mitől szar? Nem azért 3 kiló, mert 4 karika, hanem mert kevláros szíj, feszítőpatron....

Te milyen hokedlival is közlekedsz? :U

(#58293) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Ilyen Octavia-król mi a vélemény? Ez az 1,6-os cr tdi milyen? És az 1,4 tsi 122 lóval?

Köszi, üdv!

(#58294) Dr.Zoo válasza 4ron (#58248) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

VW polo 1.4 szívódízel.
Első autónak tökéletes, a végsebessége 100km/óra, viszont 4 liter kajál..............

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58295) Dr.Zoo válasza Dany007 (#58268) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha pest környékén jársz, elgyüssz, azt mész egy karikát a paszullyal is :D
Van itt mögöttünk a Samsungnál egy relatíve egyenes 4 kilóméter hosszú út, ha érted mire gondolok. ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58296) hdman


hdman
őstag

Mindenki annyira ajánlgatja a kocsiját, jövő hétvégén megyek pöstre, kiváncsi vagyok, kiébe finghatok bele... :DDD

Sopron city :)

(#58297) neduddki válasza johnny82 (#58293) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

otobild tsi a varazsszo:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58298) johnny82 válasza neduddki (#58297) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Akkor az 1,4 tsi kilőve, de az 1,6 cr tdi ajánlott?

Üdv!

(#58299) zoo8800 válasza johnny82 (#58293) üzenetére


zoo8800
veterán

A TSI motoroknak egy nagy baja van, a vezérlés. Itt egy röpke összefoglaló róla.

rip and tear, until it is done

(#58300) johnny82 válasza zoo8800 (#58299) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Ok, köszi! Mi a helyzet az 1,6 cr tdi-vel?

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.