Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) TaaT válasza Bati0501 (#58397) üzenetére


TaaT
veterán

A sportos üléseknél a derék és comb támasz hatványozottan igénybe van véve :) De ezt az ember is érzi, pl amikor német ismi RS4-esébe ültem be párszor. :) [link] Szép-szép a recaro de pfejj :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58402) MPowerPH válasza giigz (#58398) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem beszélve arról, hogy nem lehetsz tisztában a gumik előéletével. Legjobb példa erre barátom példája... A téli gumival nyáron is közlekedett, méghozzá nem kíméletes használattal, ami azért megviselte.(40 fokban csikorgós kanyarvételek, erős fékezések, kapartatás) Majd télen az egyik hátsó gumi megadta magát egy enyhe kanyarban, és egyből az árokban kötött ki, fejtetőn.
Ezt akár más is megcsinálhatja, majd nyár végével vesz egy másik téli gumit. Amit ledobott, meg megveszi más.

Don't Tread On Me

(#58403) Xmodule válasza neduddki (#58366) üzenetére


Xmodule
őstag

Hazudnek ha azt mondanám 100%-ra értettem amit írtál, de köszi.:) végül a BMW-t vettem meg. Passat-on túl sok volt az olyan dolog ami el volt hallgatva.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#58404) dabadab válasza zolikaDB (#58400) üzenetére


dabadab
titán

"Ha lenne 500k-tok, mit vennetek?"

Azért már egész jó biciklik vannak :) De ha játszósautó, akkor én megnézném az MX-5-öket.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58405) Bati0501 válasza TaaT (#58401) üzenetére


Bati0501
őstag

Kényelmetlen volt nagyon? :)

Xmodule: Na,Te nem szaroztál,kinézted és megvetted...így kell,nem kell mindig hónapokig görcsölni,h jaj mi legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#58406) diegho válasza zolikaDB (#58400) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem tudom mik az árak, de Corrado VR6, ha belefér.

(#58407) bitpork válasza zolikaDB (#58400) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem csak euro 2 vagy felette?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58408) TaaT válasza Bati0501 (#58405) üzenetére


TaaT
veterán

Csak ki meg be szállni :) Ja meg nálam egy 20kiloval könnyebb/vékonyabb emberkékre tervezték ezeket az üléseket :D

Give them hell Ukraine!

(#58409) dabadab válasza diegho (#58406) üzenetére


dabadab
titán

A Corradoval (meg úgy általában az erős és sportos autókkal) az a baj, hogy mire beleesnek az 500k-s sávba, addigra már ötször TK-ra tört, rendes karbantartást, autószerelőt meg alkatrészt hosszú évek óta nem látott roncsokká válnak. Ahogy így elnézem a mobile.de-t, a szebb darabok bőven kétmillió felett vannak.

DRM is theft

(#58410) lorcsi válasza dabadab (#58404) üzenetére


lorcsi
veterán

nem már...500HUF-ért van értelmes állapotú mx-5 ?

(#58411) dabadab válasza lorcsi (#58410) üzenetére


dabadab
titán

Ha már úgyis importálni akar, meg úgyis csak játszósnak lesz (és ott beleférhet, hogy rossz oldalon van a kormány), akkor érdemes körbenézni az angol használtpiacon, nekem úgy tűnt, hogy ott a korai NB-kből ennyiért lehet normálisabbakat is kapni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58412) DeFranco válasza FerNandor (#58395) üzenetére


DeFranco
nagyúr

érdekes, mert amikor itt szó volt róla, akkor meg többen dícsérték... most elbizonytalanodtam

de ha ez a visioflex tényleg 5k/db, akkor az biztos nem lesz

[ Szerkesztve ]

(#58413) Xmodule válasza Bati0501 (#58405) üzenetére


Xmodule
őstag

Hat azért nem kapkodtam el. Kb 500 km-ert utaztam péntek óta es 10 különböző kocsit próbáltam ki.:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#58414) TaaT válasza DeFranco (#58412) üzenetére


TaaT
veterán

faterék passatjanak az első szélvédő jobb alsó sarkában tényleg nem töröl rendesen, de csak egy 10centit kb, az meg semmi, amúgy hibátlan ez a bosoko (leszámítva hogy nekem a boltban az itt leírt ár duplájáért adták a lapátokat :W )

Give them hell Ukraine!

(#58415) FerNandor válasza DeFranco (#58412) üzenetére


FerNandor
őstag

hát én biztos nem veszek még egyszer ilyen drágán ablaktörlöt és úgy, hogy nem is fekszik fel 100%-osan, pedig az MII-re is való. inkább valami simát autósboltban 2db-ot ezeöccáé és kész :D

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58416) giigz válasza DeFranco (#58412) üzenetére


giigz
veterán

Én a Valeo-val meg vagyok elégedve :)

Egyébként következő alkalommal ha venni fogok, bemegyek az autósboltba, jónapot, ilyen méretben kellene ablaktörlő, megmondja milyen márka van, kiválasztom ami szimpatikus, és elhozom.

Nem kell ezzel annyit foglalkozni.

(#58417) Bati0501 válasza TaaT (#58408) üzenetére


Bati0501
őstag

:D

Xmodule: Lehet,de van,aki csak nézegeti a neten,de élőben már nem megy el megnézni,és nem tudja,h mit csináljon.Persze,ez nem baj,mert jól meg kell gondolni,csak ez bizonyos szint után ez már inkább hátrány,mint előny.

(#58418) DeFranco válasza FerNandor (#58415) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a bosoko 600-800 körül van :D (fyi, nem ragaszkodom hozzá, csak tényleg ez volt anno a konszenzus, és utcán álló autóra, amit amúgy is lep a por meg a hó nem vennék több ezerért lapátot, ha nem muszáj és van olyan, ami egyébként biztonságos, tehát betölti a funkcióját)

(#58419) FerNandor válasza DeFranco (#58418) üzenetére


FerNandor
őstag

igen, így van. de van rainy day is, az belga asszem, vettem már olyat másnak és jónak tünik, 1000Ft volt asszem a 2db kedvezménnyel thaliára. szóval van választék. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58420) zolikaDB válasza dabadab (#58411) üzenetére


zolikaDB
veterán

Korai NB az mi?
Hát, ha belefér, akkor mindegy, h import, vagy hazai... Max itthon csak P rendszámmal járni vele, ha ilyet lehet.
Olvasgattam a Kadett GSi népítéleteket és azt írják, állatul mennek a majd 200Nm-el és 900kg körüli kasztnival (minusz ami kirohadt belőlük :D )

(#58421) MunezXBK válasza zolikaDB (#58420) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Agárdon a szomszédomnak volt, tényleg jól ment.

(#58422) diegho válasza dabadab (#58409) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezért írtam, hogy nem tudom mennyiért mennek ezek. De amúgy pl honda crx még talán bele is férhet.

(#58423) MunezXBK válasza diegho (#58422) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyet tudok is eladót.

Vett az ember egy Supra-t, CRX-et árulja.

(#58424) dabadab válasza zolikaDB (#58420) üzenetére


dabadab
titán

A harom MX-5 generációt NA, NB és NC néven ismerik, az NA volt a bukólámpás, az NB 1998 - 2005 között volt, az NC meg az aktuális verzió.

(#58422) diegho: mondjuk a CRX is tipikusan az a hülyegyerek-autó, én azokat bottal sem, főleg nem azokat, amiket ennyiért lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58425) MPowerPH válasza zolikaDB (#58400) üzenetére


MPowerPH
félisten

Calibra Turbo. :)

Don't Tread On Me

(#58426) Laraxior


Laraxior
titán

Veretem a városban mint az állat, végre nincsen nagy forgalom, erre hazaérek, mondom elég furin áll a kipufogóm... Leszedte a csavart a rezonancia :DDD KÉP
Persze megpróbáltam piszkálni, mert ugye használat után nem meleg.... :DDD :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58427) zolikaDB válasza MPowerPH (#58425) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azok szerintem 5 kilóig nem állnak meg. Ha 2 évig az udvaron áll a gaz társaságában és poshad a Kadett, az nem baj, akksit bele, azt go, de ha a turbó megadja magát a Caliban, azt b.szhatjuk, letámasztani a fal mellé, és game over :DDD
Igen, a boyracer autókkal a gond az, h egy értelmes állapotért rendes autónyi pénzt kérnek el. Mondjuk a fenti GSi-kkel is ilyesmi a gond.
Tény, h egy 17 éves takonymarci nem locsolja bele a kakaópénzt Standox-ba meg Optima akksiba: [link]

[ Szerkesztve ]

(#58428) a_tesz válasza zolikaDB (#58420) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Mondjuk ehhez nem árt tisztázni, mi adja neked az élményautóban az élményt? Ha csak gyorsan akarsz menni egyenesen, akkor nem a MX-5 a te autód. Viszont egy kanyargós hegyi úton olyat lehet autózni egy MX-5-tel, mint nagyon kevés más autóval, és azok jellemzően egy, de inkább két nagyságrenddel többe kerülnek. Nagyon nehéz bármilyen sportos, de hétköznapi autóval összehasonlítani, és mondom ezt úgy, hogy nem kevés, a köztudatban sport-, sőt majdhogynem versenyautónak vélt járművel hozott már össze a sors.

A másik tapasztalatom az, hogy amíg ezt csak leírom/elmondom valakinek, nem ért egyet, aztán amikor beül egy ilyenbe, általában fordul a nézőpontja, és szép lassan megérti, miről beszélek (már ha nincs autó ellen beoltva :D). Szóval én mindenképp javasolnék egy próbát először, ahány élményautó, annyiféle élményt lehet velük szerezni, és mind másért jó :)

Szerk: magyarítottam rajta egy keveset :)

[ Szerkesztve ]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#58429) TaaT válasza MPowerPH (#58425) üzenetére


TaaT
veterán

500-ért nem hiszem hogy találna olyat aminek mind a 4 kereke ki lenne :))

De ha már szóba jött :DDD

Give them hell Ukraine!

(#58430) zolikaDB válasza a_tesz (#58428) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, ebben igazad van. Élményautó? Ferrari Mondial, 911, és társai.
De a lényeg, h viszonylag olcsópénzért (tehát nem 3m Ft) menjen, mint az állat, legyen erős, nyomatékos. Ha baja van, ne fájjon nekem is, h jajj, javítani kell. Mert letehetem vagy mert nem drága az alkatrész.
Drift nem cél, szerpentinek nem cél.

(#58431) giigz válasza Laraxior (#58426) üzenetére


giigz
veterán

Mekkora rezonancia van 40-nél? ;]

(#58432) Laraxior válasza giigz (#58431) üzenetére


Laraxior
titán

140 ;) :P 2-esben :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58433) DeFranco válasza Laraxior (#58426) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha már élménybeszámoló...

tegnap kényelmesen jövünk haza Jászkisér felől egyszer csak kikanyarodik elénk egy fehér lada az egyik benzinkúttól... természetesen tele orkkal, verették vagy 110-zel ők is mint ha nem lenne holnap, majd egyszer csak elkezdtek aknásítani ezerrel. Először egy zacsi repült az ablakon, majd egy üdítősüveg, egy joghurtos pohár, még pár zacsi, meg kb. mindenből 2-3 mintadarab ami a shopban volt... tiszta mario-kart érzésem volt ahogy kerülgethettem az elszórt szarjaikat kilométereken át

hogy fordulnának fel

(#58434) bitpork válasza giigz (#58431) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egyesben?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58435) dabadab válasza zolikaDB (#58430) üzenetére


dabadab
titán

Nekem ez igy nem tűnik nagyon megvalósíthatónak. Pont ezért is írtam az MX-5-öt, mert az nem túl erős, de tényleg remek futóműve van, kicsi, könnyű plusz még a tetejét is le lehet dobni.

DRM is theft

(#58436) MPowerPH válasza zolikaDB (#58427) üzenetére


MPowerPH
félisten

Aláírom. Nehéz találni, de nem lehetetlen. Persze utána valszeg még arra is 500-at simán rá kell költeni.

Laraxior: Városi mászkálásra minek vettél V6-ot? :F Mer tök gáz, hogy ha meg akarod hajtani, még azt is a városi utakon csinálod. ;] Legalább vinnéd ki a pályára...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58437) fenergie84


fenergie84
addikt

Valaki meg tudja mondani, h a ford 2.0 tdci (140 ló) motornak mikor és milyen szervize "kötelező"?

(#58438) TaaT válasza DeFranco (#58433) üzenetére


TaaT
veterán

:O :DDD

Give them hell Ukraine!

(#58439) Bitpalace válasza Laraxior (#58432) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Milyen autóról van szó ami még ennyire tud gurulni? :))

(#58440) giigz válasza DeFranco (#58433) üzenetére


giigz
veterán

Az ilyeneket szoktam kapásból megelőzni.

(#58441) Mágus2 válasza Laraxior (#58426) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elég wartburgos az a kipufogó tartó. :Y ;]

(#58442) DeFranco válasza giigz (#58440) üzenetére


DeFranco
nagyúr

110 körül mentek, ha begyorsítok tuti nyomják még neki amíg bírják, országúton meg nem fogok az ő kedvükért 120-130-cal menni hogy aztán szépen lefotózzanak, azt nekem senki nem fogja kifizetni

meg nem mellesleg az ottani utak állapota sem engedi meg ezt a sebességet meg az előzést ezzel a tempóval, könnyen tető lehet a vége, nagy kátyúk vannak.

így logikusan nem volt más ésszerű teendő mint figyelni meg nem hagyni az agyat elborulni

(#58443) giigz válasza DeFranco (#58442) üzenetére


giigz
veterán

Pont abban a fél percben mérjenek be, nem sok esély van rá, utána meg vissza tudsz lassítani 110-re.

Ha meg tényleg szar az út, akkor meg nem muszáj követned 110-zel, hanem visszalassíthatsz 100-ra, és probléma megoldva.

(#58444) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nekem múlthéten volt élményem, ugye mostanság nagypapásan közlekedem...
Hazafelé egy döntött kanyarban, picit közeljött egy boyracer egy piros citroennel, fehér feliratokkal.
Csak annyira volt közel, hogy a paszuly vonóhorga dörzsölte az ő rendszám tábláját. Mondom nosza, szagolj egy kis kormot öccse. Négyesben nomtam egy fruttit, úgy 160-ig elhuzattam a száját, de csaknem akart lemaradni a haversrác. :D
Aztán persze elengedtem, 4000 fordulat felett már picit kormolt neki, hadd egye a belét a tüdőgyógyász korom....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58445) TaaT


TaaT
veterán

Ja amúgy a havernak akinek eladtam az EBC Black hátsó betéteket belerakott már pár 100km-t és tényleg működik az a Brake-in réteg ami a betéten van [link] szép simára csiszolta a tárcsát. :)

Give them hell Ukraine!

(#58446) DeFranco válasza giigz (#58443) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem véletlenül dobáltak, ha megelőzöm utánam jönnek, nyilván állva hagyok egy szaros ladát, de 120 az induló sebesség, és az is keményen zsebbenyúlós már

nyilván lassítottam valamelyest, attól még a szarjaikat kerülgetni kellett, meg ők sem tudták/akarták tartani a sebességet állandóan (lásd még kátyúk) így valahogy mindig mögéjük értem... 80-nal meg nem fogok szöttyögni a kedvükért

[ Szerkesztve ]

(#58447) Laraxior válasza Mágus2 (#58441) üzenetére


Laraxior
titán

Hát mert Warbin van :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#58448) Dr.Zoo válasza Laraxior (#58447) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Valami ilyen?? :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58449) FerNandor válasza DeFranco (#58446) üzenetére


FerNandor
őstag

ilyenkor szerintem állj félre pössenteni vagy valami, addig talán elhúznak a pics*ba.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58450) DeFranco válasza FerNandor (#58449) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nyilván előbb-utóbb meguntam volna, és megállok, vagy kitalálok valamit, nem ma vezetek először, csak volt a történetenek egy sztoriértéke

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.