Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) TaaT válasza MPowerPH (#58197) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk párhuzamosan volt nekik egy mk2-es laguna is, azzal meg kb semmi baj nem volt. :)

Give them hell Ukraine!

(#58202) SpaceKombajn válasza MPowerPH (#58197) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Így van, talán az akkori(mk3) 2.2-esekkel nem volt annyi baj, bár kevesebbeknek is volt.

spacetime

(#58203) SpaceKombajn válasza Viszlát (#58199) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Köszi. Jó a fogyi(és az éves kötelező szerviz ára is rendben), ebből a szempontból, mindegy hogy melyik, nem számottevő a különbség, meg úgy is keveset megyek egy évben. Viszont a 2.4-esek jobban felszereltek alapból, már csak az a kérdés, hogy aki ilyen vett, az hajtotta is (ősrégi honda szokás :D ) és ezért leharcoltabbak vagy aki 2.0-t vett az nyomta jobban, hogy menjen.

Az igaz, minden fajta kocsiból nehéz jót találni, eladó autók vannak, csak milyen állapotúak (legtöbbnél már képekről, leírásokból tudni, hogy valami sántít).

Jó az itteni fórumos kocsi vizslatás is a belinkelt gépekre.

spacetime

(#58204) hdman válasza Viszlát (#58199) üzenetére


hdman
őstag

15k? Én tegnap vettem 5l castrol fullsz olajat 4 mann szűrővel, és 40% kedvezménnyel volt 26k... :F

Sopron city :)

(#58205) !Overdose! válasza SpaceKombajn (#58203) üzenetére


!Overdose!
őstag

"Viszont a 2.4-esek jobban felszereltek alapból"

Ez nem igaz. Ha kéred küldök át felszereltségi listát.

Inkább K24, a K20-ról mostanában röppennek fel rossz hírek is. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58206) MPowerPH válasza SpaceKombajn (#58202) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 2.2-es pedig az elejétől kezdve egy kulturálatlan sz@rrakás. A hasznos fordulatszám tartomány szűk. Vagy nagyon megy, vagy lomha.

Viszlát: A 15k hogy jött ki? :F Csak egy normális olaj literje kb. 2000-2500Ft. Nekem 111 font volt minden(olaj+olajszűrő+levegőszűrő+üzemanyagszűrő+pollenszűrő)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58207) MunezXBK válasza hdman (#58204) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Castrol? :(

Nekem Liqui Molyból, ugyanazokkal motyókkal 25k környéke.

(#58208) MPowerPH válasza MunezXBK (#58207) üzenetére


MPowerPH
félisten

Castrollal mi a problémád? Nem mutyitól kell venni, és akkor az lesz a flakonban, ami rá van írva.

Don't Tread On Me

(#58209) Viszlát válasza hdman (#58204) üzenetére


Viszlát
addikt

& BMW001:

Én már évek óta a Szakonyihoz hordom az autókat Székesfehérváron, jó áron adják az olajat és az alkatrészeket is, ráadásul ha náluk veszi az ember, akkor nincs munkadíj. 4 liter megy a Hondába, asszem 2400/liter volt legutóbb (talán Edge 5w40 ha jól rémlik), az olajat ő választja mindig gyári javallat szerint, én nem értek hozzá, de nincs baj vele, nem is fogy belőle, szal elégedett vagyok. Polcról veszi le, előttem bontanak ki mindent.

(#58203) phonecat: én inkább úgy fogalmaznék, hogy a piac alapján aki a nagyobbik motorral vette, az inkább fizetett az executive felszereltségért, de ha jól rémlik, mindkét változathoz elérhető volt ugyanaz a felszereltség.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58210) MPowerPH válasza Viszlát (#58209) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak 4l olaj kell a gépbe? Uh, én minimum 6-ot tippeltem.
Jaja, Edge 5W40 a legideálisabb az autódhoz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58211) TaaT válasza MPowerPH (#58208) üzenetére


TaaT
veterán

Tök mindegy honnan veszed (tapasztalat) :(

Give them hell Ukraine!

(#58212) Dany007 válasza SpaceKombajn (#58184) üzenetére


Dany007
veterán

Igen igen, erről én is olvastam asszem a totalcaron.
A 2001-2002-es széria még tele volt gyerekbetegségekkel, amiket a 2003-2004-be már javítottak.
Meglátjuk hogy alakul az áruk tavaszig. :) Igaz van egy elég olcsón, ami feltűnően olcsó így az már ezért is kizárva hiába férne bele a keretbe. Szvsz tavaszra lesz ott több is.

Az accordot pont Viszlát ajánlotta, 2003-ast. És brutál szép. Belülről jobban bejön mint a Mondeo, kívül meg kb 1-1. Csak az is még jóval a kereten kívül van.

S60-S80-ért én is odavoltam. Csak aztán felvilágosítottak, hogy a szervizköltség brutális. Így azt egyelőre elvetettem. Meglátjuk mennyi tudok még összeszedni tavaszig... de akkor már inkább egy jobb Mondeot, mint egy régebbi Volvot amire a maradékot a drága szervizre költeném.

@Dr.Zoo: Ja jó, kössz! :D

@BMW001: A dízelről már lebeszéltek. Egye meg a fene az alacsonyabb fordulaton leadott nyomatékot ha sokkal többe kerül a szerviz ha bármi gond van.
És egyébként a fent említett 2003-as is dízel feltűnően olcsón. :D

"Viszont nem túl kényelmes, hangos, klímája szörnyű, technikai szinten is el van maradva a vetélytársaktól. "

Oh ezt részletezhetnéd. Épp azt olvastam róla, hogy milyen halk és milyen jól fekszi az utat. :D Mondjuk nekem az Omega után a 99-es Mondeo is olyan, mintha fülesben ülnék az autópályán... :U
A szörnyű klíma mit jelent? Technikailag persze nincs túlzsúfolva az átlag az tény.. De milyen lemaradásra gondolsz és mikhez képest? Árban is vetélytársak vagy csak ketgóriában?
Az mondjuk biztos, hogy nem lehet olyan kényelmes, mint egy Volvo... Bár ez se tapasztalat... Nekem az Omega után a 99-es Mondeo is furcsa egy kicsit kényelem szempontjából... Olyan szűkösebbnek érzem... A térdem rendszeresen beverem a kulcsról lelógó távirányítóba... De kis ülésállítgatással azért valamennyire orvosolható.

[ Szerkesztve ]

(#58213) Dr.Zoo válasza hdman (#58204) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Múlthéten 5 lityi Motul, NULLA kedvezménnyel 14E ft.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58214) hdman


hdman
őstag

Munez&Taat: én már régóta castrolt használok, most éppen mind3 verdában az van, nem fogy semelyikből. Jó helyről kell megvenni, aztán akkor nincs para. Szerintem ez a hamisitásos dolog is túl van játszva, ennyi erővel BÁRMELYIK olajnál lehet BÁRMI a flakonban.

Viszlát: igy már ok, még mindig kevésnek tartom, de nem kételkedem a szavadban. Viszont a 4l tuti? Nekem csak 1,9l a masina, és mégis 4,3 liter megy bele, akkor 2,4l motorba ennél több kellene, nem?

Dr.Zoo: Megnéztem pontosan: az 5l olaj volt 10.500, a maradék szűrők 15.590ft (minden számlával együtt, ment is szépen a kocsis dossziéba)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#58215) MPowerPH válasza TaaT (#58211) üzenetére


MPowerPH
félisten

Világ életemben Castrolt használtam, soha semmi problémám nem volt vele. Amit vettem autó, az is végig Castrollal volt hajtva, én is azt raktam bele. Szóval ezek szerint nem mind1, hol veszed.
Egyébként... :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58216) hdman válasza MPowerPH (#58215) üzenetére


hdman
őstag

+1 lásd előző hsz :)

335d-ben is az van?

A fóliás srácnál most volt egy 535d kombi, barna bőr belsővel, full extrával, gyönyörű volt :B

Dany007: vegyé' szuzukit, csak a váltóra vigyázz :))

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#58217) MPowerPH válasza hdman (#58216) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, Edge 0W30-as. 28-asba pedig mindig 5W40 ment. Olajat egyik sem eszi... De ugye az hogy fogy a gyárilag ajánlott vastagságú és gyári kritériumoknak megfelelő olaj, az inkább az autó hibája.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58218) MunezXBK válasza MPowerPH (#58208) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Keress rá Mágus írásaira. Enyémbe Liqui Moly megy, az tudja a gyári ajánlást.

Viszlát: Te is fehérvári vagy?

Hdman: enyémbe 6.3L megy.

[ Szerkesztve ]

(#58219) hdman


hdman
őstag

Típus : Accord 2.4i (2008 - 2012)

Motor K24Z3

Feltöltési mennyiség : Kenőanyag-kapacitás 4,2 liter Szerviztöltő
Feltöltési mennyiség : Kenőanyag-kapacitás 5,3 liter Első feltöltés
Feltöltési mennyiség : Szűrő kapacitása 0,2 liter

MunezXBK: Köllött Néked a véhat :DDD :P

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#58220) Viszlát válasza hdman (#58214) üzenetére


Viszlát
addikt

Úgy tűnik nem, mert azt hiszem ez volt az ötödik olajcsere az Accordban, mindig ennyit tett bele és nincs probléma vele.

Az új hsz-re: az enyém egyel korábbi, más a kódja, de meg nem mondom fejből, talán K24A, vagy mi.

(#58218) MunezXBK: várpalotai, de pár éve már külföldön, csak az autó maradt családi használatban otthon.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58221) SpaceKombajn válasza !Overdose! (#58205) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Itt néztem:

2005-ös felszereltségek

de látom itt a 2006-osaknál már a 2.0-hoz is be van írva a VSA, gondolom előtte is lehetett kérni, csak a hahu-n nem írják, persze ott sok minden lemarad, alvázszám alapján kell nézni, ott tuti a felszereltség.

Mail címet kükdtem privátban, oda jöhet a felszereltségi lista, ha más mint a linken.

spacetime

(#58222) MPowerPH válasza MunezXBK (#58218) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én nem látom értelmét annak, hogy olajat váltsak. :)

Don't Tread On Me

(#58223) SpaceKombajn válasza Viszlát (#58220) üzenetére


SpaceKombajn
tag

várpalotai, de pár éve már külföldön, csak az autó maradt családi használatban otthon.

Pont kérdezni akartam, mert akkor akár meg is nézhettem volna közelebbről/belülről.

spacetime

(#58224) MunezXBK válasza MPowerPH (#58222) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem is mondta senki, hogy válts. :D

(#58225) blt.62


blt.62
őstag

Van egy 4,2-es 94-es A8-as Audi 500 ezer ft-ért. Minden extrás, TV,bőr, alukerék,stb. Gondolom 20L-es fogyasztással. Ezekre van luxus adó?
Egy ismerősöm nézegette,mert évi 3-4 ezer km-t megy csak.

MegtorloXp

(#58226) Viszlát válasza blt.62 (#58225) üzenetére


Viszlát
addikt

Nincs (luxusadó mint olyan csak pletyka volt).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58227) MunezXBK válasza blt.62 (#58225) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem elég luxus a fogyasztása? :D

TV meg csak volt benne, digitálisan át vannak állítódva.

(#58228) Kornel válasza MunezXBK (#58227) üzenetére


Kornel
veterán

vesz hozzá set top boxot, rozsi gyuri is megmondta :C

(#58229) blt.62 válasza MunezXBK (#58227) üzenetére


blt.62
őstag

Tudom, de nem a TV-én van a hangsúly (DVD is van benne). Csak megnéztem a kocsit kívül-belül hibátlan,fekete metál, varrott fekete bőr belső,a két első fejtámlába monitor,távirányítós programozható állófűtés,stb. Gondolom ez a kocsi új korában lehetett vagy 20 millió. Nem tudok tanácsot adni a havernak,mert hiába megy évente kevés km-t ha egy Pesti út 35-40 ezer ft-ba lesz neki. Mert szerintem 20 litert lenyom városban biztos,autópályán 15-öt.
Egyébként tudnátok tanácsot adni abban,hogy ha már a régebbi nagy extrás.luxus kocsit keres akkor melyik az a típus amelyikkel sokkal jobban járna? Diesel is lehet ha az jobb.

MegtorloXp

(#58230) zolikaDB válasza blt.62 (#58225) üzenetére


zolikaDB
veterán

De ezeknek mije fáj es mennyibe?

(#58231) MunezXBK válasza blt.62 (#58229) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A8 is van 2.5 V6 TDI-vel. Bár 19 évesen elég nagy cumi lehet. :(

(#58232) Dr.Zoo válasza MunezXBK (#58227) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Apaaaa.

Kezdődik ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58233) bitpork válasza blt.62 (#58229) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a8 at csak akkor ha van zsé. Alu karosszéria, nem lehet bármivel hozzányúlni. Az alkatrész nem olcsó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58234) Bati0501 válasza hobizoli (#58179) üzenetére


Bati0501
őstag

Wiki szerint az mk1 7.9 alatt van 100-on,míg a HGT 8.6.Ez már valóban érezhető lehet.
Am pont a nyomatékgörbe különbség meg mondjuk a turbó hiány miatt nem lehet kevesebb benzinnel eljárni az mk2-vel?Meg mivel az csak magas fordulaton vált át szörnyecskévé,akkor talán a városban könnyebben használható,nem?

És ha a vezérlőmódosítót kell cserélni,akkor szoktak még mást is?Ha az rossz,akkor más is az,tehát nem elég az az ~50e,mivel mást is ki kell vagy érdemes cserélni,ha már úgy is ott vannak a szerelők?

(#58235) tomcsi23 válasza MunezXBK (#58231) üzenetére


tomcsi23
veterán

Meg 4,2-essel is.;] Persze az V8.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#58236) MunezXBK válasza tomcsi23 (#58235) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Legolcsóbb. :D

Dr.Zoo: :DD

(#58237) tomcsi23 válasza MunezXBK (#58236) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az legalább haladós is. Pesten 12-14 literrel eljárt, autópályán 7-8 körül, persze nem 250 feletti tempóval. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#58238) MunezXBK válasza tomcsi23 (#58237) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A 2.5 is, spanomnak az volt. Bp.-Salzburg: 3h40 min. :))

(#58239) Bati0501 válasza MunezXBK (#58238) üzenetére


Bati0501
őstag

Gondolom sebességkorlátozásokat betartva,szigorúan... :))

(#58240) MunezXBK válasza Bati0501 (#58239) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A telepített traffik előtt. :K :D

(#58241) tomcsi23 válasza MunezXBK (#58238) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát ő, izé... :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#58242) MunezXBK válasza tomcsi23 (#58241) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Na ezt meséld el, mert mobilnetről vagyok.

(#58243) Bati0501 válasza MunezXBK (#58242) üzenetére


Bati0501
őstag

Csak,h a 4.2-es diesel Audi mennyivel jobb,mint a 2.5...
De az durva,h majdnem 400 kilóval nehezebb a 4.2-es...

(#58244) hdman


hdman
őstag

Sopron city :)

(#58245) blt.62 válasza tomcsi23 (#58237) üzenetére


blt.62
őstag

A 4,2-s benzinesnek mennyi lehet a fogyasztása.

MegtorloXp

(#58246) MunezXBK válasza blt.62 (#58245) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fabergé tojással a pedál alatt olyan 15. De aki 4.2 V8-at vesz, nem foglalkozik ilyennel...

(#58247) runner 125 válasza MPowerPH (#58191) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyetértek. :))

Annyira bírom a hangját. Egyenletes, semmi traktor (most nem írok márkát ;] ) diesel hang, már már benzines a feeling.

Viszlát

"Nekem nem bejövős, túlságosan műanyag és régimódi hatású műszerfal és középkonzol, ami ráadásul annyira széles, hogy az értékes lábtérből vesz el, nem is keveset. Ízlések és pofonok. :)
Szerk: az mondjuk igaz, hogy a D5 motorról én sem hallottam még rosszat senkitől."

Műanyag? Ezt értem a legkevésbé. Szerintem egy grammal nem műanyagabb', mint bármely beugró prémium modell. A borítások egyébként szinte mindenhol puhák, illesztések nagyon pontosak, gombok, kapcsolók finoman és precízen járnak.

Abban viszont egyetértek, h nem egy mai trendeknek megfelelő műszerfalegységről beszélünk. Noh és 2000 azt se feledjük, h ez a beltér 2000-ben jelent meg először.
De ez egy Volvo, a maga konzervatív eleganciájával együtt mi szeretjük.
01,
02, 03

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58248) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Létezik olyan autó, ami 1990 után gyártott, szervós, 1600 köbcentitől kisebb motorral rendelkezik és 60 lóerős vagy annál erősebb, megbízható, olcsó fenntartani és 6 liter alatt fogyaszt, valamint 1000 euró vagy az alatt van ár tekintetében?
Ez ilyen elméleti kérdés, mert eljátszottam ma az autóvásárlás gondolatával, de elég korlátozottak a lehetőségeim :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#58249) !Overdose! válasza 4ron (#58248) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sok ilyen van, de én egy első generációs Punto-t ajánlanék.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58250) hdman


hdman
őstag

Egy kis helyzetjelentés a soproni éjszakából:

Asszony dolgozik, én meg itthon unatkoztam, gondoltam megyek egy kört, kicsit megrugatom a gépet :)

Viszont...

Tök üres a város, az autósok olyan nyugodtak, hogy menet közben elalszanak, mindenki 40-nel megy...

Azért láttam egy hármas karambolt a várkerülteten, egy pizzás kocsit (latyak Te vágod: Mccoy) szendvicsbe törtek. Hátulról beleállt egy dévó matiz (TK közeli állapot) és beletolta az előtte lévőbe.

Na, megyek aludni, jó éjt :))

Sopron city :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.