Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) mokus1 válasza runner 125 (#58949) üzenetére


mokus1
addikt

De legalább vállalják, tudod hogy lesz mit költeni rá. Totalcaron is folyton osztják az autóikat.Más kérdés ha tehetem nem ott veszek autót.

(#58952) Balupapa válasza runner 125 (#58949) üzenetére


Balupapa
senior tag

munkatársam vett náluk autót (P 307) (nem, nem ő irta a levelet a TCnek ami megjelent fő oldalon meg az audio reszen)

De a lényeg hogy egy repedt hengerfejes szar volt, 3 kilo borult a 8százazres autóra.

meg meg rengeteg szar volt a levesbe de azt minimális átnézéssel kiderült volna....

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#58953) Revolit válasza runner 125 (#58949) üzenetére


Revolit
senior tag

A szidás lehet nem volt jó szó, de az tény, hogy ajánlani sem szoktátok :)
Még nem voltam sose náluk, de tényleg mindenhonnan rosszat hallani csak róluk.

És igen, van benne valami, ők sem a poénos szövegeikből élnek meg, valszeg azért olcsó mert olyan is. Na mindegy, néha elolvasom egy-egy hirdetésüket, és jót derülök rajta legalább :)

(#58954) DZs válasza grabber (#58942) üzenetére


DZs
senior tag

Amennyibe kerülne, azért veszel egy másik autót erősebb motorral. Ha saját magadnak szereled, persze más.

(#58955) Dany007 válasza Revolit (#58948) üzenetére


Dany007
veterán

Erre én is kíváncsi lennék. Itt már olvastam jót is meg rosszat is.
Jó lenne pár konkrétum. :D Vagy valami ahol utána lehet olvasni. (tudom google.)

@Balupapa:

"meg meg rengeteg szar volt a levesbe de azt minimális átnézéssel kiderült volna...."

Na most aki nem visz magával egy szakértőt vagy szakértő szerelőt aki elvégezze ezt a "minimális átnézést" annak úgykell szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#58956) runner 125 válasza Balupapa (#58952) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem tudom, sajnálni, de tényleg. :(

Ha, valami gyanúsan olcsó, érzékelhetően a piaci ár alatt van, felesleges bízni a csodában.

Gondold végig, ők még ezen kerestek is. Nyilván mielőtt megveszik, tökéletesen tisztában vannak a lelakottság mértékével, hisz biztosan alaposan átnézik az összeset a szerelői.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58957) DeFranco válasza runner 125 (#58956) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A pénz nagy úr, aki itt keres autót, azoknak a 70 százaléka is egy perc alatt elhiteti magával, hogy a kilenc oldalas találati lista második oldalán van az átlagár, a harmadik oldalán a tökéletes autó a következő hat oldal meg mind dilettáns.

Így veszünk néccázesszechből mercédeskocsit.

[ Szerkesztve ]

(#58958) bitpork válasza DeFranco (#58957) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezért volt nálam pl min 2 millió az alsó határ és min 200k az órában mint igény :) De az emberek mernek nagyot álmodni. A baj csak akkor van amikor ébresztőt fújnak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58959) Balupapa válasza runner 125 (#58956) üzenetére


Balupapa
senior tag

Nekem ne magyarazd el a kereskedelmet :) regiseg piacon romak kozott nottem fel.

Hengerfejes autot eladni geciseg.
A tobbi baki persze benyelheto, de ez nem.

Rendorok lefizetese sem az.
(Mert a kornyeken megvettek a rendorseget)

_-=*WheelWhores*=-_

(#58960) grabber válasza zoo8800 (#58946) üzenetére


grabber
addikt

Igaz,de a 44 lóerő jobban hangzik :)

!Overdose!: Turbos nincs belőle.Csak másik típusban,viszont adagolót lehet cserélni vagy állítani.Nem drága és nem nagy munka.

(#58961) runner 125 válasza Balupapa (#58959) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah amit ők csinálnak az nem kereskedelem, hanem lehúzás, és átbszás. :D

Továbbra is azt mondom, ha gecziség, ha nem, egyszerűen a legolcsóbbnál ez benne van a pakliban, tisztában kell lenni vele.
Vagy, áldozni kellett volna az alaposabb átvizsgálásra, de ha valaki minél kisebb keretből szeretne letudni egy autóvásárlást, ott már ez nyilván nem fér bele a költségvetésbe.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58962) Xero


Xero
nagyúr

Értem én, hogy shitgun, de rugót vágni? Tényleg kell ez?

Más téma: E93 update. Az utóbbi hetekben annyira nem foglalkoztam vele. Volt három delikvens amikből mindegyikkel volt valami gríz. Most kicsit bővítettem a spektrumot, így jövő hétre van két 330i és egy 325i leírás alapján megfelelő paraméterekkel. Fingers crossed.

A siófoki barátos pihenésen természetesen az utcában három E93 is volt, hogy érezzem a motivációt a szimatolásra.

(#58963) TaaT válasza Xero (#58962) üzenetére


TaaT
veterán

"de rugót vágni? Tényleg kell ez?"

Ez a vizet prédikálunk bort iszunk tökéletes esete: a közelmúltban a totalcar is helyeselte a bontószökevény és sufnituning autók eltávolítását (műszaki vizsga folyamat megváltoztatása) az útról... erre megflexelik a játszós autó hátsó rugóját :O

kár hogy nem lehet kommentelni, kapnák az ívet rendesen ;]

Give them hell Ukraine!

(#58964) dabadab válasza TaaT (#58963) üzenetére


dabadab
titán

Nekem ugy tunt, hogy a Shitgunnak nincs se forgalmija, se rendszama es eszuk agaban sincs kozuton menni vele.

DRM is theft

(#58965) Xero válasza TaaT (#58963) üzenetére


Xero
nagyúr

Majd amikor a sikánban a terhelésváltásnál elfingja magát a rugó és repül kasza-kapa, akkor fognak pillázni. Nem értem komolyan... :(

(#58964) dabadab: Ahhoz, hogy a ringre felengedjék valaminek kell lennie, ha nem is forgalminak. Teljesen bontószökevényeket oda sem engedhetnek fel!

[ Szerkesztve ]

(#58966) TaaT válasza dabadab (#58964) üzenetére


TaaT
veterán

Itt az elvekről van szó, függetlenül attól hogy kiviszik utcára vagy sem :(((

[link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58967) neduddki válasza !Overdose! (#58932) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elfer tapasztlt:- ), de oktavia1ben mar 180cm softorol nem fer el seni hatul:- (

udv

neduddki

mod: #58942 grabber: ezt vmijert joban elhiszem meitn a 4 liytert:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58968) !Overdose! válasza grabber (#58960) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szívódízelen az adagoló tekergetése kb. halottnak a csók kategória, de legalább sokat fog fogyasztani.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58969) Laraxior


Laraxior
titán

Vettem nitrohigítót, hogy lemossam az ablakról a fólia ragacsos maradványait. Mennyire ba***a ez a kezem? Most a melegben jobb nekiesni, amíg kicsit olvadt a ragacsos szar, vagy majd este ha hűvösebb van? :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#58970) Dany007 válasza Laraxior (#58969) üzenetére


Dany007
veterán

Szvsz ne használj nitrohigítót. Vagy ha mégis, akkor legyél ku...va gyors mert szétmarja a fóliát mint a sz...rt!
Inkább denaturált szeszt használj. Az nem bántja a fóliát.

Ja bocs, fólia maradványait akarod leszedni! :D Akkor nem szóltam. Szvsz bármikor... Persze nagy melegben gyorsabban párolog valamivel... De szobahőmérsékleten is kellően gyorsan szal akkora jelentősége nincsen.
Benitrózod a rongyot aztán már törlöd is. Csak vigyázz nehogy kioldja a színt a rongyból.

A kezedet meg csak szárítja ha nincs rajtad seb. Ha van akkor azt csípi mint az állat. :)

@MunezXBK: jóvanna már észrevettem :P Tudod olyan segítőkész akartam lenni, hogy végig se gondoltam mit olvasok... :D

[ Szerkesztve ]

(#58971) MunezXBK válasza Dany007 (#58970) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fólia maradványait...nem a fóliát! :D

(#58972) hobizoli válasza grabber (#58960) üzenetére


hobizoli
nagyúr

milyen 1.8Dezso ez?

több drón kell ;P

(#58973) hobizoli válasza dabadab (#58964) üzenetére


hobizoli
nagyúr

P-s rendszam :U

több drón kell ;P

(#58974) MurdR válasza Melack (#58930) üzenetére


MurdR
veterán

Hát rondábbat nem is gondolhattál volna Nekem. :(( :DDD

Overdose akkor a Mercinek az a tipusa inkább 5-600 mint 300? Érdekes, mert 400 környékén megállnak a hirdetések :?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#58975) grabber válasza !Overdose! (#58968) üzenetére


grabber
addikt

Hát akkor ez sem.

hobizoli: Ford Fiesta

(#58976) !Overdose! válasza MurdR (#58974) üzenetére


!Overdose!
őstag

Várj! Pontosan milyen Mercire gondoltál? Feltételezem W124 230E. Az elképzelhető, hogy pont ezzel a motorral nincs 400k felett, bár kötve hiszem, de kicsit is korrekt Merci nincs 300k-ért ez biztos. Se W124, se W123, se semmilyen. Persze tele van a HAHU 300k alatti irányáron hirdetett Mergákkal, de 99%-uk arra sem érdemes, hogy elmenj megnézni őket. Tapasztalatból mondom.

Persze, ha van pontos kiszemelt, akkor dobj egy linket akár ide, akár a Merci topikba vagy akár csak privátba.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58977) Melack válasza MurdR (#58974) üzenetére


Melack
veterán

Következőre majd egy Barkast vagy Zilt javasolok akkor :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#58978) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Üdv !

Nezelödöm mostanäban es a mazda hat melett egyre jobban bejön a Nissan qashqai . Olyan 3-3,5 millio között vannak egesszen elfogadhato darabok .Ismerösömnek 2.0 benzin van ez az baromi sokat zabäl , konkretan värosban 10 felett . Szoval en dieselben gondolkodom . Valakinek valami velemeny ?

Ezt nezegettem igaz ez kereten tul van kicsit ,de talän nem kell beleugranom szäzezres javitäsba egyböl ?[link]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#58979) Xero válasza jozefgucci1 (#58978) üzenetére


Xero
nagyúr

1.5dci ebbe a bódéba szerintem kevéske. De aki próbálta az majd nyilatkozik.

(#58980) runner 125 válasza jozefgucci1 (#58978) üzenetére


runner 125
nagyúr

Xero-val egyetértek, szerintem is kevés bele.
Ha, már ilyen SUV imitációt nézel, miért nem keresel legalább olyat, ami valóban kapcsolható 4 kerekes?
Kérdés mire kell, de a 6-os Mazda, Accord vonal szerintem nyerőbb.
(Személyes vélemény, de én a felét sem adnám egy ilyenért, nagyon nem látok benne fantáziát.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58981) -v- válasza jozefgucci1 (#58978) üzenetére


-v-
addikt

"Ismerösömnek 2.0 benzin van ez az baromi sokat zabäl , konkretan värosban 10 felett"

Hát a városban 10-11 liter az nagyon messze van a baromi sokról, de persze mihez képest.

(#58982) neduddki válasza !Overdose! (#58976) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

w124 230-ra gondol meghozza azutanira mikro elorekerult az e botu ez zpediglen 93utna vot

udv

neduddki

p.s. na mehetek lottozni?:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58983) !Overdose! válasza neduddki (#58982) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ne menj! Nem volt 230-as E-Classe W124. E220 (M111) lett az utódja. :C

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58984) bitpork válasza -v- (#58981) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

+1.
Akinek sok a városi 10 liter az menjen tömegközlekedéssel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58985) giigz válasza bitpork (#58984) üzenetére


giigz
veterán

Vagy vegyen olyan autót, ami városban sem fogyaszt ~ 6-nál többet :D

(#58986) !Overdose! válasza bitpork (#58984) üzenetére


!Overdose!
őstag

"Akinek sok a városi 10 liter az menjen tömegközlekedéssel."

Ugye csak véletlenül maradt le a smiley a végéről? :Y :F

neduddki: Dehogy sajnálom! :N

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58987) neduddki válasza !Overdose! (#58983) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hogy azt a ksipizt is sajnalod tulem, pedi g wiki szeritn igazd vagyion, akkor ojjan oto aka rmai nincs:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58988) MunezXBK válasza !Overdose! (#58986) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem hiszem. Szutyok 1.4-es is megeszik annyit télen.

(#58989) Dr.Zoo válasza giigz (#58985) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Pölö szarfos PDTDI-t.... :DDD
Tergernyi nyúlmókus, 6 lityiből...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58990) Viszlát válasza jozefgucci1 (#58978) üzenetére


Viszlát
addikt

Majdnem másfél tonna önsúly, plusz még magas is, szóval szerintem is a nagyobbik dízelek között kéne nézelődnöd.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58991) bitpork válasza !Overdose! (#58986) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Há nem. Komolyan mondom , hogy akkor gázos 1.2 hondát mindenkinek, mer' az a jó. Még egy 1.6 golf is beszlopálja ha picit dugózik vele az ember. Ne legyünk már struccok, kérem. Olcsó, megbízható, törődés mentes, jól fogyasztó, nagy méretű, gyors és környezetkímélő kocsi nem létezik.
Egy 1,5-2 tonna közötti suv városban meg fog enni cca 10 litert. Elég ha a klíma megy , meg ülnek benne páran, pici szötymörgéssel.
Nagyon tévedek?

giigz és DrZoo: volt passatom, még ha nem is az 1.9. de azt is vezettem nem keveset. És 8 liter alatt akkor jött csak ki ha tojást tettem a talpam és a pedál közé.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58992) zolikaDB válasza TaaT (#58944) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én csak simán megvettem, és kva jó. Tudom, drága, de a LED-es nekem nem jött be, és nem akartam vele kísérletezni. Ez tuti. Mármint bébikukorica méretű T10-es fényforrást oda nem akartam, beltérben mindenütt az van, csomagtartóban is, ott jók.

(#58993) giigz válasza bitpork (#58991) üzenetére


giigz
veterán

Akkor Suzuki Swift 1.3 92 LE-vel, de a Splash sem eszik szerintem sokat városban sem az 1.2-vel...

(#58994) bitpork válasza giigz (#58993) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És az hol van méretileg és súlyilag az említett autóhoz? :U Ne keverjük a Gizikét a gőzekével :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58995) TaaT válasza zolikaDB (#58992) üzenetére


TaaT
veterán

Nem csak bébikukorica méretű T10-es LED-es izzók vannak :) [link]

Amúgy eladó ez a marék LED kicsi pénzért ha vkit érdekel :D

runner 125: ez a 105 pacis dci hány nyúlmókus? neten 240-et találtam :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58996) !Overdose! válasza MunezXBK (#58988) üzenetére


!Overdose!
őstag

Rövid távon persze. Ha erre irányult a 10 liter, akkor igazad van. 15km-re van a munkahelyem a lakásomtól és messze nem fogyaszt 10 litert sem a saját autóm aminek a nevét nem mondjuk ki ;] , sem a két céges autó, amivel szoktam közlekedni.

bitpork: Abban neked is igazat adok, hogy egy 2.0-s benzines autótól nem feltétlenül sok a 10 literes fogyasztás BP-n, de azért vannak egy páran akár itt a topikban is, akik bőven 10 liter alatti fogyasztással oldják meg a napi ingázásukat. Persze nem összkerekes és nem automata gépekkel, mert az persze, hogy nem lesz gazdaságos a városban.

mod: Úgy látom egy kicsit elbeszéltünk egymás mellett. :R

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58997) giigz válasza bitpork (#58994) üzenetére


giigz
veterán

Akkor 2.0 TDI, városban sem fog 6-7-nél többet enni.

(#58998) zolikaDB válasza TaaT (#58995) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na igen, de az enyémbe a legfosabb led volt, nem 5050-es. Ha az lett volna, nem veszek halogént talán. Viszont a rendszámtábla alá érkezik az új pilács, ott van hely, ha jól emlékszem, 16 LED-es... :DDD

(#58999) jozefgucci1 válasza bitpork (#58991) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Jelenleg egy 1.6 os corolläval vagyunk es az nem eszik meg värosban 10 litert . Amugy maga a teny , hogy sokan a varos szo alatt csak es kizärolag Budapestet ertik sertö , de ez van . Amugy az emlitett fogyasztäst konkretan ugy ertettem , hogy reggel ätutazik a varoson ( Eger ) külterületre melozni . A masik pedig mert fizetik a benzinpenzt es ott nagyon nem mindegy , hogy eddig 7,5-8 liter volt/100 Km vagy lesz belöle 10-11 . Szoval igy ertettem a dolgot .

A Nissan igazäbol az asszonynak jön be nekem pedig a mazda6 . Gondoltam hätha valkinek van tapasztalata ezzel a kasztnival 1.5 DCi motorral .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#59000) runner 125 válasza TaaT (#58995) üzenetére


runner 125
nagyúr

240-et látok én is, az újra írnak 260-at.
Viszont a fogyit én nem hiszem el, autonavigator-on 4,2-t szerepel, mint vegyes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.