Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) -v- válasza MunezXBK (#58292) üzenetére


-v-
addikt

Jójó, nem szar bocs :R :C csak megdöbbentett ez az ár. :Y

[ Szerkesztve ]

(#58302) zoo8800 válasza johnny82 (#58300) üzenetére


zoo8800
veterán

Passz, azt nem ismerem.

rip and tear, until it is done

(#58303) tomcsi23 válasza -v- (#58301) üzenetére


tomcsi23
veterán

"Szar"? Hát ez így elég nagy sértés volt.
Szarfosdízel - na az már valami. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#58304) Dr.Zoo válasza hdman (#58296) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Belepukiról nem volt szó, tesztkörröl igen. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58305) MPowerPH válasza bitpork (#58283) üzenetére


MPowerPH
félisten

Láncot minek cserélnéd? :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58306) bitpork válasza MPowerPH (#58305) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet h az én infóim rosszak, de mintha lett volna széria nyúlás belőle :U Konkrétan láttam 535d-t amin megugrott és szíjjevert mindent, oszt a szerelő akkor mondta h nincs hónap amikor nem visznek neki 5s szériát lánc nyúlással.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58307) Mágus2 válasza bitpork (#58306) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A sima 1.6 szívóbenzin bmw is szenved ettől. 116i pl. ;)

(#58308) bitpork válasza Mágus2 (#58307) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jó tudni h nem csak én vagyok helikopter :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58309) MPowerPH válasza bitpork (#58306) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, volt egy selejtes széria a láncból. De ettől tekintsünk el, elvileg örök élettartamú. A többségnél egyébként nincs gond. Egyébként 600k a cseréje, ha nem szakad el.
Egyébként abból a láncból került mindenféle típusba, nem csak az 535D-be.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58310) bitpork válasza MPowerPH (#58309) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nah tessék :) Sajnos nem egy bimmert lehet csörögni hallani. Igaz h sok a lánc, de ha mégis cserélteted, akkor jó magyar szokás szerint a már raktáron lévőt fogják adni , és szarnak bele h az esetleg ugyan az a széria. Másik meg h lehet h élettartam, de ne feledjük h Jürgen max 150-200k-t ért ez alatt...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58311) neduddki válasza bitpork (#58310) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kozrohejj:- ( ott van a focvagenek 180Mm-es vezermuszijja, csak ha vki forciroozt uemben hasznlaja akkor illik 90nel cserelni min kiderult azota /lasd 2.0fsi passat esete 120Mm 2.8Mhuf ehhh:- (/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58312) MPowerPH válasza bitpork (#58310) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, a Jürgen nem annyit ért ez alatt. Kb. 500k km az, amit ki kell bírniuk. E39-emben is van 245k km, de csak láncfeszítőket kellett cserélni. Sok olyat ismerek, ami már bőven bőven 400k km fölött van. A csörgés nem a szakadásnak az előjele. Az újat amit beraknak pedig biztosan jó, csak egy széria volt a selejtesből. Sajnos az jutott mindenhova.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58313) bitpork válasza MPowerPH (#58312) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A váltónál sem 500k a lifetime. Én azt gondolom h ők az ottani autó csere periódust nevezik lájftájmank :R

neduddki: jah. Nekem is hasoló van mindenhova felírva, de soha nem mertem hazárdírozni vele

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58314) neduddki válasza bitpork (#58313) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az a pojen hogy ez vegi gyari szervizes oto vot 1 hetel a sade elot volt a 120as, raadsul mindez delftben:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58315) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nézzetek már rá ennek a km órájára: Ferrari 308

(#58316) neduddki válasza zolikaDB (#58315) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mire teccel gondl???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58317) !Overdose! válasza neduddki (#58316) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hogy 85 mph-tól piros.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#58318) TaaT válasza zolikaDB (#58315) üzenetére


TaaT
veterán

sok-kevés-tekerve van?

Give them hell Ukraine!

(#58319) Cheesy válasza zolikaDB (#58315) üzenetére


Cheesy
őstag

19.300KM vagy a 140kmph feletti "innen már úgyismindegy" skálázásra gondolsz?
Gyüjtői autó, befektetésnek kell venni, évente 3x kiállni vele a garázsból és vissza.

www.vakbelmutet.hu

(#58320) giigz válasza MunezXBK (#58218) üzenetére


giigz
veterán

Mágus írásai merre vannak?

(#58321) Typhoon47


Typhoon47
őstag

akinek esetleg rugó gondjai vannak a verdában: merem őket ajánlani. remek munkát végeztek a kis mitsummal (komplett hátsó rugóköteg felújítás).

"Education is important but big biceps are importanter"

(#58322) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Arra, h 140km/h a vége és onnan piros. Miért? Ezek mennek, mint az állat...

(#58323) Cheesy válasza zolikaDB (#58322) üzenetére


Cheesy
őstag

Gyakorlatilag az Autobahn-on kívül 140km/h felett lövik az embereket. A felett irány a versenypálya, ahol meg nem kell nézni mennyivel mész.

www.vakbelmutet.hu

(#58324) MPowerPH válasza bitpork (#58313) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rosszul gondolod. :) Normális esetben a lánchoz nem kell hozzányúlni. 2006 előtti modellek, de még az első láncos darabok is az eredeti darabbal futnak. 2006-tól van gond a láncokkal. De pl. én rákérdeztem, engem úgy néz ki nem érint. Angol piacra nem került belőlük selejtes darabbal szerelt motor.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#58325) Dr.Zoo válasza giigz (#58320) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szabin van? :U

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58326) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Bár tematikailag nem teljesen ide tartozik a kérdésem, de most hirtelen ezt az autós topikot találtam és ezért itt kérdezem: azt nem tudja valaki, hogy hogy lehet levenni egy 2004-es (talán, nincs előttem a forgalmi, de abból a generációból való) Ford Fusion hátsó emblémáját (nem a kéket, hanem az autó nevét tartalmazót) levenni? Ahogy néztük apámmal, ragasztva van... letörni nem akarjuk, kimaszkolni meg nem biztos hogy ki tudnánk normálisan fújás előtt.

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#58327) giigz


giigz
veterán

(#58328) TaaT válasza tDr1v3r (#58326) üzenetére


TaaT
veterán

kétoldalas ragasztóval van rögzítve, úgy tudom van célszerszám amivel alá tudnak nyúlni. :)

Give them hell Ukraine!

(#58329) neduddki válasza !Overdose! (#58317) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amerikai valoza, v. el let vona a kerdes?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58330) aphra2 válasza tDr1v3r (#58326) üzenetére


aphra2
aktív tag

Sniccerrel vágjátok le , ha a fényezésre nem kell vigyázni , a kétoldalú ragasztó olyan szivacsos sz@r , picit fogja majd a pengét , de kicsiket húzva-tolva simán átvágható :K

Szerk: lehetnek még un illesztő pöckök az emblémán , azt vagy átvágjátok , vagy érezni mikor megakad, és akkor azt körbevágni.

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#58331) tDr1v3r válasza TaaT (#58328) üzenetére


tDr1v3r
veterán

és aphra2:

Köszi, az előbb leszedtük, kicsit túlparáztam de szikével alul átvágva simán lejött, és illesztőpöcök se voltak... asszem' hepi van, nem kell rohangálni másik embléma rendelése miatt. :))

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#58332) TaaT válasza tDr1v3r (#58331) üzenetére


TaaT
veterán

Enyémről mondjuk leszedés közben eltörte a festő az egyik feliratot, de nem érdekelt mert soha sem került volna vissza :)

Give them hell Ukraine!

(#58333) Laraxior


Laraxior
titán

Most néztem meg a Great Gatsby-t, jó durva ez a szekér benne :D
6800ccm, 265LE, 507Nm, RWD... Mindezt 1920-as években :C
Egy fasza 300+ -os gumikkal most is megállná a helyét ;]

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#58334) pocokxx válasza pocokxx (#58050) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Most már csak igazán halkam merem upolni...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#58335) giigz válasza pocokxx (#58334) üzenetére


giigz
veterán

Erre nem lehet mit válaszolni. Ha nincs 3 ajtós, akkor vegyen 5 ajtósat, a H Astra nagyon jó autó :K

Szerk.: Pár lehetőség azért van [link]

[ Szerkesztve ]

(#58336) dabadab válasza Laraxior (#58333) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk ne felejtsd el, hogy ez boven ket tonna folott volt, 4000-ig porgott, szaz evvel ezelotti felfuggesztes, virsligumik... nem igazan az a mai ertelemben vett sportos gep :)

DRM is theft

(#58337) Dany007 válasza dabadab (#58336) üzenetére


Dany007
veterán

Na ez az igazi veterán, múzeális, tisztelni való darab! :)
Eszméletlen szép.
Már csak azt nem tudom mire fel ekkora motor? Plusz az amerikai típusoknál is jellegzetesség a brutál nagy motor... Ennek mi az oka? Arra tippelnék, hogy csak így tudtak kihozni kellően nagy teljesítményt a fogyasztás meg nem számított. Se száz éve mert aki akkor megtudott venni egy autót az tankolni is tudta, se amerikában ahol mindig is aránylag olcsó volt a benya.

Na de a lényeg, hogy erre lehet mondani hogy igazi veterán egy mérnöki siker, a történelem egy apró szelete... Ellenben egy Wartburg... az csak simán régi.

@pocokxx:

Szvsz uppold csak nyugodtan. Hiszen ez a topik célja. Nem pedig az agyatlan offolás amit mi csinálunk. :R
Sajnos én nem értek a lovakhoz így nem tudok segíteni, de amit csak eddig hallottam a dízelről... én azt nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#58338) ReSeTer válasza Dany007 (#58337) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Egyszerű:
Nyomaték és tartósság.
Tudod mennyit mentek a klasszikus 70-es évekbeli izomautók?
Amcsiban kultusza van az 40 éves autóknak is.

(#58339) Cheesy válasza Dany007 (#58337) üzenetére


Cheesy
őstag

Kb ahhoz tudnám hasonlítani, mint számítástechnika terén a csíkszélesség. A 32-24nm-ig is el kellett jutni valahogy :)
A régi idők motorjai olyan időkben készültek, amikor még nem volt olyan precíz megmunkálásra lehetőség, mint manapság. Ma amikor a milliméter tört része egy üzemanyag befecskendező lukmérete... akkoriban ugyanez lehet 1mm körül mozgott. (Durva példa.) Az ötvözetek amiket használtak motorblokkhoz sem voltak a tömítéssel olyan strapabíróak, azért manapság sokkal nagyobb nyomás uralkodik az égéstérben, főleg dízeleknél. Bár az amerikai álomban nem kapott helyet dízel motor :)
Mindezen (és még sok más) feltétel mellett olyan motort kellett legyártani, ami tűrhetően tudta mozgatni ezeket a nagyvasakat. Mondjuk a váltócsere-periódusra ezeknél kíváncsi lennék :U

www.vakbelmutet.hu

(#58340) hdman


hdman
őstag

[link]

LOL hirdetés :DDD

lökhárítóval lett a gépkocsi felszerelve. Ennek értéke 75.000 Ft volt. A műszaki 2013.04.14én járt le. A forgalomból a gépkocsi nincs kivonva. Törzskönyv és a forgalmi megvan! A gépkocsinak két apró hibája van. A bal első ülés lehet, hogy ki van szakadva. Nem tudom. Lehet, hogy csak vissza kell rakni. A másik, hogy a hűtő bal felső hűtő csöve nincs rajta. Ez 1300ft-ba kerül. Nem, nem azért nincs rajta, mert hengerfejes! A gépkocsi üzembiztos, jó állapotban van. A szia, tesó, 50-ért viszem féle úriemberek fel se hívjanak! Olyanok meg főleg ne, hogy ha nem adod ide 30-ért akkor megbaszom a szádat! Minimális alku belefér! Tel: +36307327233

Sopron city :)

(#58341) Melack válasza hdman (#58340) üzenetére


Melack
veterán

Hinnye, azt a szövegezést.... :U :C

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#58342) hdman válasza Melack (#58341) üzenetére


hdman
őstag

:W Lehet, hogy ki van szakadva, de lehet nem!

Sopron city :)

(#58343) DeFranco válasza hdman (#58342) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet megveszem, lehet nem. Lehet hamis a pénz, lehet nem.

(#58344) Viszlát válasza pocokxx (#58334) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt látta már? [link]

Ebből a listából én még a Golfot venném számításba, több ismerős is dicsérte, de személyes tapasztalatom nincs velük. Bár nálam mindkettő kiesne a színe miatt, de van aki szeret autót mosni kétnaponta. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58345) Viszlát válasza Viszlát (#58344) üzenetére


Viszlát
addikt

A Golfnál csak most látom a futott km-t, szóval hozzátenném, hogy azért ez már komolyabb használatnak volt kitéve, nem vészesen, de jó alaposan meg kell nézetni vásárlás előtt és ha kicsit is húzzák az orrukat az átvizsgálás emlegetésére, akkor gondolkodás nélkül otthagyni őket a csudába.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#58346) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Egyik kedves ismerősöm tervezi, hogy venne magának egy első autót, és ott a bökkenő, hogy nem tudja mit vegyen vagy mik jöhetnek szóba. Én laikus fejjel mondtam neki, hogy német vagy japánban gondolkodjon, ha megbízható autót keres. De őt nem lehet meggyőzni. A keret 600k és amiket most nézett Ford Focus (ferde hátú ami bejön neki) és az Alfa 147-es. Én nem tudom ezek mennyire megbízható autók, és érdemes ennyiért foglalkozni velük.

üdv!

(#58347) Balupapa válasza hdman (#58340) üzenetére


Balupapa
senior tag

hát ez sírás :DDD :D

_-=*WheelWhores*=-_

(#58348) runner 125 válasza hdman (#58340) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aki a hirdetés szövegére nem igényes, az az autójára sem.
A káromkodás meg pláne.. ilyentől még rollert se.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#58349) neduddki válasza Melack (#58341) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mijoa nem vagyok allmafpoi szovegiro kell a dell amsbul:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#58350) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Srácok kellene nekem egy jó futóműves Budapesten. Van némi jobbra tartásom...

tudtok ajánlani valaki(ke)t?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.