Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) DeFranco válasza hobizoli (#59149) üzenetére


DeFranco
nagyúr

min nevetünk most?

(#59152) hobizoli válasza DeFranco (#59151) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hát hogy ezt még mindig meg lehet csinálni ebben az országban

nekem 2007 elején 183k-ert cseréltek ki egy letolatott es eltört első lökháritót fényezéssel
a lökhárító kerül 13k-ba, a többi volt a le-felszereles meg a fényezés, szóval szerényen volt egy 160k-s a fényezés rajta (azon az egy cserélt elemen)

a vicces az volt, hogy 2 hónap múlva meg darabokban valt le a fényezés, mert ebbe a szerény 160k-s árba a fényezés alá alapozás még nem fért bele úgy látszik :C

több drón kell ;P

(#59153) DeFranco válasza hobizoli (#59152) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aha... OK, csak nem értettem :)

(#59154) kalapacsolok válasza Ivan15 (#59150) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi. Az A eset biztos? Mert az autók nagy része azért forgalomban van, érvényes műszakival - és mindenki azt mondta, hogy piros rendszámot kell kérni (talán azért, mert a rendszám a tulajhoz kötődik, így gyorshajtás, bírság, karambol esetén őt kereshetik... nem?)

(#59155) 8th válasza hobizoli (#59149) üzenetére


8th
addikt

Qrvára naivak az emberek. :N

(#59156) citkar válasza Xero (#59146) üzenetére


citkar
addikt

Ez a 6-8 évesekre is igaz, vagy inkább kicsit fiatalabbat érdemes venni? Vagy a 306 (vagy 307) cc nem jobb vétel? ha szánok rá többet esetleg?
MR2-nek van Magyarországon tábora, ahol még több tapasztalatot lehet megtudni róla? Nekem tetszik az az autó, de mivel nem értek hozzá, egy bő 10 éves autót nem szívesen vennék, csak ha megbízható és vannak hozzá értő, megfizethető szervizesek (alkatrésszel).

Messze van a motor élménytől, de télre jó lenne valami s ha nem kabriót veszek csak kényszerből használnám, így legalább néha nyáron is elővenném és élvezném is :)

[ Szerkesztve ]

(#59157) Balupapa


Balupapa
senior tag

(#59158) Ivan15 válasza kalapacsolok (#59154) üzenetére


Ivan15
senior tag

Igen. Es ha 100%-ra be akarod biztositani magadat, hogy az elado nem jelenti ki az alatt a 10 ora alatt, amig hazavezetsz, erdemes vele 16 ora utan talakozni, es aznap este a vetel utan rögtön hazaindulni. 16 ora utan a hivatal ugyanis aznap bezart, es masnap reggel 8-ig nem tudja a segged alol kijelenteni. 16 oratol masnap reggel 8-ig pedig hazaersz es leparkolod otthon a kertben/garazsban. Vagy hetvegen venni es akkor hetföig biztosan nem lesz kijelentve alolad.

Te vagy ugyis a tulaj a szerzödes miatt de igy mehetsz biztosra, hogy a következö munkanapig nem lesz kijelentve a tudtod nelkül. Vagy beirod a szerzödesbe, hogy kijelenti, hogy X datumig nem jelenti ki. Ebben az esetben is Te vagy a tulaj az adasveteli miatt es X datumig nem lesz kijelentve. A szerzödesben az is benne van, hogy semmi egyeb követelesed vele szemben nincs.

[ Szerkesztve ]

(#59159) hobizoli válasza 8th (#59155) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tesom az Ignis-n csinalt 3 éve egy kis sérülést az jobb első ajtón alul, kb 5x8cm-s rész behorpadt ajtó alsó sarkánál, simán nyilt-zárodott, meg alapozóig lejött a festék róla
első hely: óóóóóó, 56k
második: űűűűűű, 65k
harmadik helyen meg megcsinálták vmi 24k-ért

és nem kellett telibe fújni az ajtót, de 65k meg az 56k még akkor is necces lett volna, mert azért hol élünk már, hogy egy ekkora horpadás meg egy fújás ennyibe kerül???

az ilyen telibe mennyibe fújná az egész autót, 4M-ért?

több drón kell ;P

(#59160) kalapacsolok válasza Ivan15 (#59158) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszönöm a segítségedet!

(#59161) Xero válasza citkar (#59156) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez minden 206-ra igaz. Az RC-nek és az SW-nek van megerősített futóműve, de ott is ugyan úgy bemegy a por a tűgörgőkhöz és szépen elkopnak, megeszik a lengőkarokat.
Ha időben észrevesszük, akkor nincs vele nagy gond és nagyon jól fel lehet újítani. A fent vázolt összeg teljes halálnál érvényes.

A 306-ra ez szintén igaz, ugyan az a torziós hátsó híd van bennük, viszont azt a típust annyira nem ismerem.

206-nál még lehet pár apróság, de ezek jellemzően filléres vagy ingyenes tételek.

A 307cc nyilván már más tészta. Ott kapásból nincs gond a hátsó futóművel, de jellemzően a fenntartása is költségesebb, cserébe élhetőbb, nagyobb, komolyabb autó.

Az MR2 vezetési élményben köröket ver mindegyikre, megbízhatósággal sincsen baj, viszont kevésbé élhető a mindennapokban. A közösséggel nem vagyok képben, de arra nagy összegben fogadnék, hogy az alkatrész árai és a szerelési költségei magasabbak a ritkaságából fakadóan.

(#59162) Ivan15 válasza kalapacsolok (#59160) üzenetére


Ivan15
senior tag

Szivesen

amit a (#59150)-ben kerdezel, az a B eset es ha figyelmesen olvasol akkor ott egy ervenyes müszaki (TÜV) mint az A-esetben is feltetel. Különben ahogy ott is irva lett: trailer. Ervenyes müszaki nelkül -a 2 honapos hatar mar emlitve lett- nem lehet közlekedni, de meg közterületen parkolni sem

[ Szerkesztve ]

(#59163) citkar válasza Xero (#59161) üzenetére


citkar
addikt

Szóval a Peugeot kabriói összességében vállalhatóak, nem pénznyelőek.
Valszeg az MR2 egyelőre felejtős lesz, mert a ritkasága és kora miatt túl sokba kerülne, talán majd egyszer.
Annyi autónak vannak fun club oldalai itt Magyarországon is, de hogy az MR2-nek ne lenne...tényleg ilyen kevés gurul az utakon belőle?
Mindenesetre tájékozódok még.

(#59164) dabadab válasza citkar (#59156) üzenetére


dabadab
titán

Azert a 206CC / 307CC parost probald ki, mert azert nem szabad elfelejteni, hogy azok igazabol sima 206 meg 307, amiket (menetteljesitmeny szempontjabol) pluszban jol megnyomoritotak a nyithato tetovel.

Az MR2 meg az MX-5 teljes mas dimenzioban vannak, azok tenyleg sportos gepek. Magyar MR2 kozossegrol nem tudok, az MX-5-osok viszont eleg elenk eletet elnek a miata.hu-n.

DRM is theft

(#59165) TaaT válasza Balupapa (#59157) üzenetére


TaaT
veterán

Kék is, mozog is, mi kell még hogy blúmósön legyen? :D

Give them hell Ukraine!

(#59166) Ivan15 válasza Ivan15 (#59162) üzenetére


Ivan15
senior tag

Lejart az idö :)
A-B-C-t olvasd el figyelmesen es akkor menni fog!

[ Szerkesztve ]

(#59167) Xero válasza dabadab (#59164) üzenetére


Xero
nagyúr

Bizony. A 206cc ólomnehéz. A 2l-es motorral még vállalható is, de úgy sem egy kanyarvadász.

(#59168) Laraxior


Laraxior
titán

Van olyan cég akik vállalnak autófóliázást, és a weboldalukra a referenciákon kívül az árakról is esik szó? Mert sehol nem találom, hogy mennyibe fáj egy autó becsomagolása :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#59169) DeFranco válasza Laraxior (#59168) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#59170) Xero válasza Laraxior (#59168) üzenetére


Xero
nagyúr

150-500e körül van egy E93-ra fóliától függően. Kb 2 hónapja keresgéltem árakat.

(#59171) citkar válasza dabadab (#59164) üzenetére


citkar
addikt

Hát igazából jó ha lendületesen mozog, de nem elvárás az autómtól. Arra ott marad a motorozás.
A Mazda MX-5 nagyon jó lenne, arra láttam is közösséget, de a túlságosan lekerekített ívek és lámpák miatt nem jön be, főleg a hátulja (néhány más autónál is ez volt a gond: Mitsubishi, Nissan, Ford meg az Opel kis kabriója se jön be külsőre) .
Valszeg az olcsóbb kategóriát választom (valószínűleg pár hónapig nézelődök még), a Peugeot-t egyelőre, aztán később ha belefér a keretbe és jó autószerelőt is találok, talán egy MR2-s (az igen, az bejön első ránézésre :) bár a Peugeot is tetszik).

[ Szerkesztve ]

(#59172) Xero válasza citkar (#59171) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha 206, akkor majd itt is érdeklődj, hátha valaki ismeri a kinézett gépet.

Van pár cc a klubban, de már nagyon nem aktív a dolog.

(#59173) -v- válasza hobizoli (#59152) üzenetére


-v-
addikt

De azt nem írja, márkaszerviz adta-e ezt az ajánlatot, mert ahogy írják a válaszban is, ott simán lehet ennyivel drágább... nekem az első lökös fényezése fel le szereléssel 30k volt, Ivanicsnál ugyanerre a műveletre adtak egy 75k-s ajánlatot :D

(#59174) Laraxior válasza Xero (#59170) üzenetére


Laraxior
titán

Aszittem 150 a vége... :Y erre meg ott kezdődik :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#59175) Xero válasza Laraxior (#59174) üzenetére


Xero
nagyúr

Volt egy shop, ahol az autó méretei és karosszéria típusától függően lehetett kalkulálni. Ott ha jól rémlik a jobbik fóliával egy matt fehér telibe olyan 300e körül jött ki. Nyilván egy kevésbé komplex és/vagy kisebb autónál olcsóbb. Körbe kell azért nézni.

(#59176) hobizoli válasza -v- (#59173) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az is meg csak a fele
meg nem telibe kellett fujni a lokot sem, hanem csak a sarkat

több drón kell ;P

(#59177) -v- válasza hobizoli (#59176) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk olyan is van, hogy adnak valami pofátlan ajánlatot, meglebegteted, hogy oké akkor megyek xy-hoz, mert pont fele annyiért megcsinálják, érdekes utána rögtön jön egy jóval kedvezőbb ajánlat :U

(#59178) Ivan15 válasza kalapacsolok (#59154) üzenetére


Ivan15
senior tag

Tessek .. Ez egy auto ami rendszammal van arulva. Ha belemegy, hogy megvetel utan nem jelenti ki rögtön, akkor ehhez miert kernel feltetlenül egy piros rendszamot? Lehet piroshoz ragaszkodni, de ahhoz elöbb ezt az autot ki kell jelentened. De erdemesebb elöbb hazamenni, ha mar rajta van egy rendszam... Persze a B-eset piros rendszammal sokkal gyarkoribb, mert az elado sokszor inkabb kijelenti eladas elött. De sokan vannak akik nem tudjak kijelenteni elötte, mert nincs garazs. Es egy kijelentett auto nem parkolhat közterületen.. igy a mar emlitett 'A-eset is elö-elöfordul, ha az ember keres.

Az elado itt is megjegyzi, hogy szerzödes szerint semmilyen kötelezettseget es garanciat nem vallal az eladott autora. Ha utana összetöröd, a te autod es a te penzed volt...

[ Szerkesztve ]

(#59179) boogie84 válasza citkar (#59144) üzenetére


boogie84
veterán

Megeloztel a kommenttel. :)
En is motorozom, en is 1,6M ert neztem Toyota MR2 roadstert illetve Mazda MX-5-ot. Veled ellentetben nekem tetszik az mx-5 is.
Igazabol nekem sincs tapasztalatom egyik modellel sem, egyik ismerosomnek van 3-as Mazdaja , de semmi koze az mx-5-hoz.
En jovo nyarra keresek autot. Valszeg februarban szulinapomra veszem valamelyiket. Jovore olcsobbak lehetnek ezek a modellek??

59146 XERO: Miert van h a motorosok cabriot nezegetnek??? :)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#59180) Xero válasza boogie84 (#59179) üzenetére


Xero
nagyúr

Szabadság érzet. A szagok, a hangok, a szél. Nyilván nem olyan mint amikor tépi a sisakot a szél vagy beledőlsz a kanyarba, de azért közelebb áll hozzá mint a teli karosszériás.

Mondjuk én kedvelem a motorozást is, de elvagyok normál autóban. Cabrioból is keménytetős csak ami szóba jöhet, hiába tartják az igazi cabriot puhatetősnek.

(#59181) aphra2


aphra2
aktív tag

Elektromos pedálosok figyelem: itt a gázpedáltuning :D.... természetesen fogyasztás növekedést nem okoz, csak jobban hasít majd a gép ;]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#59182) hdman válasza Laraxior (#59168) üzenetére


hdman
őstag

A Lagunára sztem 300 körül van.

Sopron city :)

(#59183) Laraxior


Laraxior
titán

FÉRFIÁLOM :Y

hdman: Akkor marad ilyen színű..olyan 150k-t szántam volna rá max.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#59184) hdman válasza Laraxior (#59183) üzenetére


hdman
őstag

Sebességváltó fajtája: Automata (3 fokozatú) sebességváltó

Hengerűrtartalom: 7200 cm³

da real badass :C

Sopron city :)

(#59185) Melack válasza Laraxior (#59183) üzenetére


Melack
veterán

Csak ne kellene hozzá privát benzinkút... Amúgy gyönyörű, meg kell hagyni. :Y

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#59186) dabadab válasza Laraxior (#59183) üzenetére


dabadab
titán

Azok a felnik :(

DRM is theft

(#59187) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

;]

(#59188) tomcsi23 válasza aphra2 (#59181) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gyorsulás. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59189) TaaT válasza aphra2 (#59181) üzenetére


TaaT
veterán

Majd ha bemegy 20.000ft alá megveszem, vagy ha vki szoftveresen megoldja ugyanezt :U

Give them hell Ukraine!

(#59190) giigz válasza TaaT (#59189) üzenetére


giigz
veterán

Vicc az ára, ha ennyit akarnék költeni, hogy erősebb legyen az autó, akkor chip tuning, és azzal többet is nyerek...

(#59191) aphra2 válasza TaaT (#59189) üzenetére


aphra2
aktív tag

Az árakat nem is néztem ,mert én még bovdennel adagolom,... de rálesve :Y ....hülyék ezek :W

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#59192) TaaT válasza giigz (#59190) üzenetére


TaaT
veterán

Erősebb nem lesz, csak az a bő fél másodperces reakció idő csökken jelentősen. :)

aphra2: amíg van aki megveszi, nem egy emberről tudok :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#59193) hobizoli válasza tomcsi23 (#59188) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az meg a legjobb hogy:

(Fiat 500 1.2 Lounge ( 69LE))

hat ha azzal az egykettes kavedaraloval 7.8sec alatt kilon van gyarilag, lemegyek hidba, meg belokom a PGT-met a Duna-ba. :U :DDD

több drón kell ;P

(#59194) tomcsi23 válasza hobizoli (#59193) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az lemaradt, hogy 0-60. ;]
Amit talán még egyesben is megfut.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59195) Ace owner


Ace owner
addikt

Mondhatni álomautó :)

Szerintetek mit érdemes első autónak vásárolni? Max 300k-t költenék rá papírozással mindennel, 350 talán. ISmerős nemrég vett 40k-ért egy motorhibásnak hitt régi Micrát, kiderültegy 500ft-os alkatrész ment tönkre, azóta szinte semmi baja. Valami ilyen bombavételt szeretnék majd én is, lényeg hogy valami igénytelen szar tipikus első autó legyen :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#59196) Dluinet válasza Ace owner (#59195) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vegyél lottót, a 4 találatnak több esélye van, mint a bomba vételnek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#59197) Kornel válasza Ace owner (#59195) üzenetére


Kornel
veterán

azért számolj arra, hogy 100k-t ráköltesz akár papírozáson kívül is.
vezérlést, szűrőket, olajat mindenképp illik cserélni, és akkor még nincs semmi baja, ami egy idős autónál valljuk be esélytelen. nyilván itt már előtérbe kerülnek a bontott alkatrészek, de annak is megvan a hátránya, megveszed, és ugyanolyan szar lesz.
ennyi pénzből én swiftet vennék, abból egész jókat ki lehet fogni, még akár bombavételnek minősülő darabokat is :K

(#59198) Ace owner válasza Kornel (#59197) üzenetére


Ace owner
addikt

Swiftet? elöbb ülnék bele egy koporsóba. Ha már tényleg olcsó szar kell csakis német acél :D Golf 1-2, Jetta 1-2, Polo :D Gondoltam megérdeklődöm, hátha tud valaki valami okosságot itt.

Galaxy Fold 4

(#59199) -v- válasza Ace owner (#59195) üzenetére


-v-
addikt

"Valami ilyen bombavételt szeretnék majd én is, lényeg hogy valami igénytelen szar tipikus első autó legyen"

Hát ha neked az igénytelen szar a bombavétel, akkor könnyű dolgot lesz :D

(#59200) pkbiker válasza Ace owner (#59198) üzenetére


pkbiker
csendes tag

ígyvan, Golf1,2,3,4 csak TDIben vagy még jo GTI :) megbízható autók nincsmirolbeszélni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.