Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Tökmindegy válasza Integra (#23398) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nekem ne mond:) Én már végig jártam ezt annó,szerencsémre nem maradt a nyakamon egy ilyen vas sem ,de mint régebben mondtam,én ilyen autót 4 milla alatt nem is néznék és még az is necces.
Ez egy komoly autó ,idézőjelben komoly pénztálcával rendelkező embereknek.
Ha ezt nem veszi figyelembe az ember akkor lesz fejvakarás a későbbiek folyamán.
És sokszor ezek a 3 millás vasak már a 2. -3.-4. tulajtól vannak akik már nem tudják megtenni ,hogy megadják a kocsinak azt ami kell,amúgy külsőre ,belsőre ember meg nem mondja ezekről ,hogy hány évesek. Ahol lakom ott is elharapódzott ez a fajta hozzáállás,jelennek meg a nagy ódik,bömbik ,mergák,osztán látom,hogy hetekre eltűnnek szerelési célzattal,vagy nem is mozdulnak velük.

Apropó. Reggel jövök megyek,és a keresztúri ,kerepesi kereszteződésben (nem működtek a lámpák) egy Polo,összeakadt egy új suzukival. A polo eleje kicsit sérültnek látszott a swift jobb első kereke meg a fél eleje elpárolgott. Nagy csatt nem lehetett de csodálkoztam a sérülés nagyságán.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23402) Tökmindegy válasza bitpork (#23399) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nekem nagyon jó barátom a Porsche Hungáriánál igen,igen komoly pozícióban van és ő is ugyanezt mondja. Mármint ,hogy átlag ember ne nagyon vegyen ilyeneket,mert rábaxik:)
És ő már csak tudja:) Persze azért ezt nem propagálják.
Mi több Szepy barátom az audinál motorfejlesztő mérnök. Na ő is mesélt okos dolgokat már:)
Azzal foglalatoskodnak jó sokan ,hogy bizonyos komponensek mikor menjenek tönkre (de tutira).

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23403) bitpork válasza Tökmindegy (#23402) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ok mert Ő a PoHus árakkal dolgozik. De manapság ott a zebély, ahol azért a gyári orig alkatrészeket is 20-30%-al olcsóbban tudom beszerezni mint idehaza. Tudom, tudom, mi itt jó élünk és válság sincs.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23404) Tökmindegy válasza bitpork (#23403) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Igazad van de az a mínusz 20-30 % al kevesebb is sokaknak megfizethetetlen.
Én most nem általánosítanék,hiszen nem akarok más zsebében turkálni,és igen van akinek ez az álma ,meg is teheti az teljesen rendben van,költ rá ahogy te is ,rendbe rakatja nem sajnálja rá a korpát. Csak sokan ,nagyon sokan megveszik, mert egy középkategóriás valami árából egy felső kategóriás autójuk lesz csak a vonzatait elfelejtik,és persze nem veszik figyelembe a saját lehetőségeiket. Család nem eszik,de nagy vassal járunk,vagy (ilyet is ismerek szép számmal) fiatal legény ,megtankolni nem tudja rendesen de ilyenekbe feszít.
És akkor majd ezek költenek rá?:) Már ezer forintos tételen is alkudoznak (ennek is fültanúja voltam már:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23405) SyntaxeError válasza Integra (#23398) üzenetére


SyntaxeError
tag

"3 milláért milyen állapotú a6-ot kapsz már"

Könyörgök úgy beszéltek mintha itt mindenki Bank tulajdonos lenne és csak új autókat lehetne vásárolni. Már miért ne lehetne jó állapotút A6-ot venni 3 millióért (1-ért is lehet csak nem 7 éveset)?
Nincs olyan ember aki ne vinné el bevizsgáltatni, ahol biztosan megmondják ha komolyabb, költségesebb javítást igényel.

Túl sok Autókereskedők részt néztek ahol Edd bácsi mindent megcsinál fillérekből, Mike Brewer pedig megvesz akármit 2 perc átnézés után...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#23406) Tökmindegy válasza SyntaxeError (#23405) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nem erről van szó. Integra sem ebből az aspektusból nézve mondta.
3 millából vehetsz szépet ,jót ,csak magas költségvonzata lesz . Nézegetheted azt reggelig.
Kérdezd meg bitpork mestert ,ő sem egy leharcolt vasat vásárolt.
Netán te nem így látod?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23407) Integra válasza Tökmindegy (#23402) üzenetére


Integra
titán

dolgoztam ott pár évet, én is csak ezt tudom mondani..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23408) Typhoon47 válasza Integra (#23398) üzenetére


Typhoon47
őstag

bitpork is a körül vette nem? vagy ő 4-ért? övé se szar. nyilván a futómű költséges, de az mindig az lesz.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#23409) SyntaxeError válasza Tökmindegy (#23406) üzenetére


SyntaxeError
tag

Szerintem mindenki tisztában van vele hogy egy Audi, más költségeken mozog mint egy Opel.

De akkor is egy német autóhoz sokkal olcsóbban lehet alkatrész venni mint mondjuk egy japóhoz.

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#23410) Integra válasza SyntaxeError (#23405) üzenetére


Integra
titán

nézd...
először is dolgoztam pár évet a szakmában, elég jól kiismerem a piacon. másodszor nem koleszban tengetem a napjaim, ennél már jóval idősebb vagyok, nagyon rég voltam már 20 éves...
harmadszor -és ez neked nem fog tetszeni- a kis ember különösen szeretne többet mutatni mint ami reálisan lehetséges. te is. ne érts félre, nem lenézlek etc, hanem reálisan látom a dolgokat. az, aki 3 millát tud összekaparni egy eredetileg 12-15 milliós autóra, az gondban lesz vele, ezt borítékolom. tovább nyújtózkodsz mint ameddig a takaród ér. akkor mondanám, hogy vegyél ilyet, ha lenne 7-8 millád rá. de nincsen. neked nem a6-ban kellene gondolkodni 3 milláért, hanem egy sima 2 literes szívó benzines kombiban, mert feltételezem családi autót szeretnél. de te sem látod a lényeget, csak azt, hogy megvehetsz egy AUDI A6 3 literes dízelt!!! ez a pszcihológia... pezseg a véred, hogy végre beleülhetsz a nagyok autójába és majd te is az utak királya lehetsz.. értem én hidd el, annyi ilyet láttam már.. absz megértemi, mind törekszünk a jobbra és a többre. csak van aki reálisan méri fel a lehetőségeit, van aki meg nem. te 3 millából nem reálisan méred fel a lehetőségeid, ahogy itt a legtöbben szintén nem, de az életben sem.
sajnálom, hogy ezt mondom, de ez van. neked a költségekkel, az üzembentartással és a szervizeléssel kéne foglalkoznod, mert az egy ilyen autónál tetemes.
nézted már mennyi egy a6 méretében 4db téli és nyári gumi? tudod mennyibe kerül egy kettős tömegű lendkerék? befecskendező rendszer csere? netán felújítás? egy dízelről beszélünk, ami okdni fogja a kormot, ez biztos, 3 milláért nem kapsz csilivili darabot szalonból, csak egy széthajtott, visszatekert órás bontószökevényt. lásd már reálisan a dolgot.
persze, vedd meg ha akarod, te pénzed, te életed, de lesz majd álmatlan éjszakád, mikor rájössz, hogy mennyi az annyi. aztán majd elkezdesz spórolni ócska utángyártott alkatrészekkel mert a gyárira nincsen pénzed. és az autó még rosszabb lesz idővel mint megvetted..
kis pénz, kis foci. tetszik vagy sem, ez a realitás. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23411) Integra válasza SyntaxeError (#23409) üzenetére


Integra
titán

hahaha, ezt melyik haverod haverjának a haverja mondta? :))
én komolyan a helyedben először sürgősen elmennék egy audi szervízbe, hogy megérdeklődjem a fő elemek és kopó alkatrészek árát, mert halvány lila gőzöd sincsen róla.. csak saját magad miatt mondom, csak egy jó tanács. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23412) Tökmindegy válasza SyntaxeError (#23409) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Mit jelent a sokkal olcsóbban nálad? Meg hol volt szó itt a japán autókról? Megsúgom egy Hondához sem drágább a cucc mint gy Audihoz úgy átlagban.De itt most az a lényeg ,hogy egy újkorában tizenvalahánymillás vasat megveszel jó pár év múlva 3 millióért az bizony fájni fog ha nem készülsz fel rá lelkileg. És az lehet német ,japán,olasz ,tökömtudja milyen.És nem mindenki tudja! Mert azt hiszik,hogy ezek nem romlanak el. Pedig de.

Integra!

Na ez korrekt volt:) :R

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23413) bitpork válasza Integra (#23411) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet hogy dolgoztál ott, de mint mindennek meg van az ára és értéke.
Annak ellenére hogy leszólod az embert "tudatlansága" okán, Te meglehetősen keményen nyilatkozol arról, aminek csak az egyik végé álltál: az hogy sok tulajdonost láttál elsápadni, nem jelenti h mindegyiknek havi szinten volt sokszáz k-s kiadása. Vagy Te is A6 tulaj vagy? :U Ha egy autó rendben van és vigyáznak rá, nem jellemző hogy tönkremegy és leeszi a gatyádat. :K
Amikor a passatot vettem mindenki ezzel riogatott. 6 év alatt 1x volt h megállt. Az is 100k alatt orvosolható volt. Amit meg ráköltöttem, azt azért tettem mert nekem volt fontos h ne legyen megkérdőjelezhető az üzembiztonsága.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23414) bitpork válasza Typhoon47 (#23408) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen én lealkudtam 2.2 m-re az olajfoltok és a a futómű problémák miatt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23415) Integra válasza bitpork (#23413) üzenetére


Integra
titán

nem szóltam le, kifejezetten leírtam ezt is, hogy ne legyen félreérthető. az hogy te nem tudsz különbséget tenni a realitás és a leszólás között, ez a saját problémád. bámulatos, hogy mennyire nem látjátok reálisan a helyzetet és még meg is sértődtök rajta.
egy passat nem egyenlő egy a6-tal. te is csak beszélsz a levegőbe.
és igen, jártam egy ideig a6 3.0 tdi quattro s-line-nal. de tök mindegy, vegyetek a6-ot, fasza gép 3 milláért, főleg egy dízel... természetesen mo-n minden ilyen autóra különösen vigyáztak, sosem taposták, csak hosszú autópályás utakon használták, sosem városban rövid távon, mindig garázsban, csak a kalapos apuka használta és döntötte bele a pénzt a szervizekre.. pont ez jellemző az országra. édes istenem..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23416) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

SX4 utódja valami ilyen lesz

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23417) Dicker


Dicker
őstag

Köszönöm a válaszokat! Az alkatrész árakkal tisztában vagyok. Ezért is szabtam meg egy árhatárt, mert az esetleg felmerülő problémákra még számítanék.
Az A6 árával is tisztában vagyok, és mindenképpen átvizsgáltatnám mielőtt odaérek, mindig egy autószerelő brigáddal mentem autót vásárolni. Most se lesz másképp, ha hiba van, akkor továbbállunk.
Egyébként ez azért annyi, amennyi, amiért sok 30-40 milliós lakás is 6-10 millióért kel el. Nem véletlen keltette fel az érdeklődésemet. Mivel ennyiért normális állapotban ez az egyetlen, amit láttam.
De még gondolkozok ezen az ár témán, ha ez nem jönne be, hogy mennyi legyen a vége. Nagyon sosem szerettem 3-3.5-nél többet autókra költeni, mert úgyis 1-2 év és a felét sem érik.
Most lehet, hogy átlépem, mert tervezem az itthoni autókból egy kicsit kevesebbet csinálni, mert sok vas felgyülemlett már. (Jeep Cherokee, Astra G, Astra F, Omega C, Toyota Hilux, na meg egy UAZ :DDD ) Na ezeket akarom megfelezni...

Ebből a legújabb szerzemény a Toyota. Az árát el sem mondom, mert kinevetnétek az eladót. De nagyjából fél áron volt, ha nem kevesebb. A Jeep és UAZ helyett. Ezekből talán a Jeep-et lesz a legnehezebb eladni. Bár, ha nem megy el gyorsan az sem gond. Télre még jól jöhet, vagy nehéz terepeken. Igaz a fogyasztása kevésbé barátságos olyankor.

Most az Astra - Omega páros cseréje jön. Utóbbit a feleségem használja, mert neki az automata váltó a fontos.. Sajnos ezzel meg is nehezíti a dolgomat a cserénél, mert neki a kedvencét, egy Volkswagen New Beetle-t (1.9) gondoltam majd valamikor szerezni, de abban automata váltóval szereltet találni. Hát majdhogynem művészet. Van persze, de úgy országos szinten 2, és nem igen van választási lehetőségem.

A Skoda, és Audi helyett más javaslat nincs is? Árban 3.5 alatt gondoltam egyenlőre.

Egyébként mi a vélemény a matt fényezésről/fóliázásról?

(#23418) Integra válasza Dicker (#23417) üzenetére


Integra
titán

"Egyébként ez azért annyi, amennyi, amiért sok 30-40 milliós lakás is 6-10 millióért kel el." - mutass már nekem ilyen lakásokat, mindjárt veszek is 3-4 ilyen lakást, a linkeket privátban küldheted is:) komolyan.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23419) mephi666 válasza Integra (#23418) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a lakás-autó dolog szerintem is sántít rendesen... lakást vettem már, direkt leharcoltat, hogy felújíthassam a saját ízlésem/igényeim szerint... párszázezerből megvolt a dolog, de ha azonnal eladtam volna, akkor ennél sokkal többre lehetett volna hirdetni (amennyiért a jó állapotú lakások mentek)

kocsinál meg azért jóval összetettebb a helyzet, mert amíg egy 6.5milliós lakást a "putriról" felhúz az ember "igényesnek mondható" szintre (festés, víz+villany, kisebb-nagyobb burkolás, redőny, új konyhabútor, stb) kb 300-400ezerből (nálam úgy ennyiből jött ki, mert ami munkát lehetett, megcsináltam), addig kocsinál egy roncsból nem csinálsz semmit a vételár töredékéből (inkább ha probléma van vele, akkor az árának többszörösét ráverheted néhány hónap alatt)

ja mellesleg: lakást áron alul az ad el általában, aki nagyon meg van szorulva... kocsinál azért ott van az, hogy az n+1 probléma miatt akar tőle szabadulni a gazda minél előbb

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23420) Integra válasza mephi666 (#23419) üzenetére


Integra
titán

agree. :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23421) Tökmindegy válasza Dicker (#23417) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Hogyne lenne:) Honda Accord.

Mellesleg tapasztalatból mondom,az odi6 osok között érdemes céges kocsit nézni.
Általában ezek igazgatók vasai voltak,és ha jó menő cégnél volt akkor meg is kapta azt ami járt neki. Nálam volt egy, a vízművek vezéréé volt asszem,volt ott minden szolár tető ,karácsonyfa amit csak bele lehet pakolni.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23422) Dicker válasza Integra (#23418) üzenetére


Dicker
őstag

Jobbára nem linkeken vannak az ilyen lakások. :)
De mutatok neked pár lakást, ha eljössz Zala megyébe. Kertvárosban kertes házat, vagy a belvárosban lakást. Ahol érdekel...
Az egyik ismerősömnek is most szereztem egy családi házat. Nem akármilyen környéken, (teljesen fertőzésmenetes :)) ) nem akárhogy felszerelve... (medence, klíma, kp.fűtés, 130 m2) Egy használatlan ház, ami felépült, de a tulajdonosoknak nem volt pénzük mire megépült, eladósodtak és így már beköltözni sem tudtak. Gondolom jó barátságot ápoltak Edit barátnőjével, Hitellel...

Azt pedig köszönöm, hogy a lényeget kiragadtad, és segíteni próbáltál! :R

[ Szerkesztve ]

(#23423) Integra válasza Dicker (#23422) üzenetére


Integra
titán

de mit kezdek én zalai lakással bp és környékén? :))
persze, én igényeim is mások, így marad a piaci ár, nem nagyon van bp és környékén szorulás. építési telekre pedig pláne nem. francba... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23424) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

meg a lakás ott van, ha nincs ott kereslet nincs.

Ellenben autó az mobil. ha nincs ott rá kereslet odébbgurul 500-1000-2000kmet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23425) Tökmindegy válasza Dicker (#23422) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én a Balaton felvidéken néztem házakat,valóban ocok,medencével anyámtyúkjával batár kerttel,sok négyzetméter rálátás a tóra. Mondjuk akkor már az adrián vennék házat inkább:)
Na de onnan hova megyek melózni?:)Majd ha nyögdíj korba érek.:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23426) Dicker válasza Tökmindegy (#23421) üzenetére


Dicker
őstag

Néztem az Accordokat is tetszettek, de nem nagyon van velük tapasztalatom, és nem is ismerem annyira. Esetleg neked volt már vele valami tapasztalatod?
Audi-k közt láttam már én is pár kormányzati/céges autót, de azokat 2-300.000 kmig hajtják. Alatta nagyon ritkán találni.

Integra:
Pesten, és a nagyobb városokban is meglehet oldani, hogy jó áron juss hozzá. Persze az nem teljesen jogszerű. :)

Szerk.:

Tökmindegy a Balatonon is rengetegen adósodtak el, és tele van luxusházakkal/villákkal. Az Adrián pedig sajnos egy tengerpart közeli üres telek 40-50 milliótól indul. :) Persze ott is biztos vannak kedvezmények, mondjuk aknában gazda területeken, akna/pár millió, de még úgyis drága marad a telek a magyar árakhoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#23427) Integra válasza Dicker (#23426) üzenetére


Integra
titán

tudom, de nekem ezek nem érik meg.
meg aztán ez is attól függ, hogy mit és hol szeretnél. a hegytetőn nem fogsz féláron építési telket kapni, ahol a madár se jár, mert ott nem sürgős a telkeket eladni, akinek itt van telke az simán kotlik rajta, nem hajtja a tatár. nekem meg persze az kell.. és amiket kinéztem, ott mind ez a szitu basszus:DDD

accordból 7gen modellfrissítés után darabot, nagyon jól összerakott, masszív, rendben van. a 2 literes benyás a tuti manuál váltóval, de az 5 sebességes automatával se rossz. a 2.4-es benyás iszákos rendesen, főleg rövid távon, városban (12-15liter), de hosszú úton elmegy az is 8,5 literrel. dízelt passzolom, soha nem volt dízelem, nem is lesz :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23428) Tökmindegy válasza Dicker (#23426) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én ha már 3.5 et gondolnék akkor elballagnék ide és alkudnék erősen lobogtatva a köteg papírt.

Igen volt és szerintem az egyik legjobb autó amit valaha gyártottak. Mondom szerintem. Ha isten megsegít:))) (most kicsit bajban vagyunk egymással) én biztosan egy olyat veszek.

Dicker

Kis faluban tudok én egy budapesti lakás áráért házat.Na jó picit többért de nem sokkal. Eleve utálom a tömeget:)) minél elhagyatottabb annál jobb:)

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23429) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Urak :)) semmi célozgatás csak rátaláltam erre .XD
Sok kilóméter nincs benne:) és szét se tiporták az tuti

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23430) SyntaxeError válasza Integra (#23410) üzenetére


SyntaxeError
tag

Most ezt úgy írtad mintha én akarnék ilyen autót venni :)

Elhiszem hogy értesz hozzá, pont ezért nem értem amit írsz. Ki beszél itt 16 milliós Audiról 3 millióért?

Van egy ilyen "varázskönyv" hogy eurotax! Az se véletlenül van a világon és a biztostok se poénból lapozgatják.

Most akkor itt csak új autót szabad venni, vagy 7 8 éves Audikról szeretnél lebeszélni mindenkit? Biztos az én hibám de nem értem...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#23431) bitpork válasza Integra (#23415) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem látjuk reálisan a helyzetet?! Mi abban a nem realitás hogy eddig heti 40-50k-t költöttem a kocsira és meg akarom magamnak csináltatni?!
A passatban meg egy az egyben az a6 150le v6-a van, bármilyen meglepő is. Sőtt az alkatrészei is ugynazok, max melléraktak egy karikagyűjteményt.

Senki nem mondta h minden autóra vigyáztak! Én azt mondtam hogy ha vigyáztak rá, ami esetemben igaz a többit meg letojom. Tudod én már a 90-s évektől 3 literes kocsikat hajtok ( na jó volt egy fábia meg egy kezdő golf tévedés), ne nekem mond meg hogy mibe kerül. Pláne ne engem próbálj belenyomni a skatulyába ami Téged frusztrál.

Ha elolvastad volna amit írtam akkor az is elég egyértelműen le volt írva hogy az A6 alkatrész árak magasabbak. Bár tudom hogy a szövegértelmezés csak nekem nehéz, te viszont mindenben tökéletes vagy :)

Az hogy mi jellemző az országra....nos gondolom akkor ez rád is igaz hiszen az ország részének tartod magad, vagy Te is azt a tábort erősíted aki hajtja amíg gurul és leszarja? Vagy lehet h rosszul értem és csak Te vagy az egyetlen az országban aki nem ezt teszi?

Nem vonom kétségbe hogy tudod miről beszélsz, de borzasztó az hogy másokat beskatulyázol, lehülyézel, és náluk jobban ismered a körülményeiket, szemléletüket. Ne általánosíts, kérlek!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23432) Integra válasza bitpork (#23431) üzenetére


Integra
titán

csak ismételni tudom magam, az, hogy te nem tudsz realitás és lenézés (sőt most már le is hülyézek, LOL) között különbséget tenni, ez a te saját porblémád, nem az enyém. de rugózhatsz ezen estig, nem fogod megoldani magadban ezt a kérdést ahogy látom, nagy a baj :))
bullshitelés és személyeskedés helyett inkább arra figyelnél oda, amit írsz.... mert eddig csak ennyit sikerült összehoznod.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23433) Integra válasza SyntaxeError (#23430) üzenetére


Integra
titán

eurotax... kereskedők bibilája ha le akarják nyomni az árakat, ha valamit be akarsz számíttatni, illetve a vásárlóké akik nagy arccal lobogtatják ha meg akarják venni a kiszemelt autót, de nem tudnak annyit fizetni érte :D
nézd. van azonos évből 2 azonos típus. az egyik lelakott a másik nem. amíg lelakott is van a piacon, addig a nem lelakottat nem fogod megkapni eurotaxon, te verheted magad a földhöz akárhogy, meg hogy te vagy a vevő, a király etc.. az eladó meg megrántja a vállát és azt mondja, hogy mehetsz isten hírével. tudja, hogy milyen autója van, milyen állapotban, ismeri a kínálatot, még szép, hogy nem roncsáron adja a jó autóját, pont leszarja az eurotaxot:) szóval kár eurotaxra hivatkozni, minden annyit ér, amennyiért megveszik. kereslet-kínálat. a jó állapotúakat sosem fogod akciósan megkapni amíg ipari mennyiségű hulladékkal van tele a piac, hacsak nincsen valami iszonyú sürgős körülmény ami miatt az illető meg akar válni tőle. audiból annyi van mint a szemét, ez eddig ok. az átlag állapota olyan is. elég beállni a forgalomba és nézni az előtted haladó gyárkéményeket, már a legújabb 10e kmt futott audiból is dől a korom, mit vársz egy 3 millás darabtól? azt sosem mondtam, hogy nem lehet kifogni jót, mert de. de ez is relatív, hogy mi számít jónak.
én nem beszélek le senkit semmiről, elmondtam a véleményem, ennyi. és nem is ajánlok helyette mást. mindenki azt vesz amit akar és max tanul a saját kárán.
viszont az a mondás, hogy olcsó húsnak híg a leve, az sem véletlenül létezik. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23434) LuckyL válasza Integra (#23433) üzenetére


LuckyL
őstag

"már a legújabb 10e kmt futott audiból is dől a korom"
túlzásokba nem kell esni :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23435) bitpork válasza Integra (#23432) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ebben történetesen igazad van a hülye kifejezés csak a szövegkörnyezet háttere, leírva nem volt.
A realitás érzékemmel, nem tudom mi lehet a baj. Talán az hogy amit Te realitásnak tartasz, az nem mindenkinek a realitása? Bár ez túl durva lenne...
Szeretném ha a konkrét (szerinted) bullshit-et jelölnél meg az általam leírtakban. Már ha nem megerőltető leereszkedni a szintemre :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23436) Integra válasza LuckyL (#23434) üzenetére


Integra
titán

nem esem, nézz utána a részecskeszűrő működésének (kurva nagy parasztvakítás).
de nekem nem kell elhinni semmit, kérdezd meg nyugodtan a márkaszervizeseket, mindegy, hogy japán, német vagy francia szervíz. ugyanaz az elv és gyakorlati működés. és itt még a korom a legkisebb baj, a súlyosan mérgező, rákkeltő nano részecske méretű nitrogén oxidok.. na az a nagy baj.. norvégoknál már vizsgálják, hogy hétvégén hogyan tudják betiltani a dízel forgalmat nagyvárosokban.. remélem hamarosan más ország is felébred és tesz valamit..
de ez off :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23437) -v- válasza bitpork (#23431) üzenetére


-v-
addikt

De nem érted. Ez oké, hogy te meg akarod fullosra csináltatni magadnak, 40-50k-t költesz rá hetente, és ha kész lesz pöpec autó lesz. De te ezt így is tervezted, tudtad hogy költeni kell rá (még így is, hogy vigyáztak rá, és kifogtál egy jó darabot - ez tényleg nem könnyű, azért amiket Integra írt, tényleg jellemzőek a használtautópiacra, és ezt nem én mondom).
Te a realitásban élsz, viszont az, aki arra számít, hogy 2-3 millióért tud venni egy A6-ot, amire nem kell még csillió forintot elkölteni, ahhoz hogy az egy jó, és megbízható autó legyen, az nem igazán abban él. Szerintem. Kicsit elbeszéltetek egymás mellett.

(#23438) neduddki válasza Tökmindegy (#23428) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a szakik szeritn a honda 2.2esen alegmegbizhatobbv cr van, a jobbik bosch:- )
amugy ar csak a szine! miatt: ez, hihetlen mennyire jol al lneki a feher /na jo ez is belefer/

udv

neduddki

p.s. SZINE mint emlitettem

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23439) bitpork válasza -v- (#23437) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont ezt értem: miért kell mindenkit aki megvesz egy ilyen autót realitásérzékéből kifordult, buta embernek tartani?! Mert ami itt elhangzott nem az volt hogy a TÖBBSÉG, hanem az hogy itthon aki megveszi a 2-3 milliós közép felső osztály béli A6-t az csak villogni akar, meg majd megszívja mert nem volt tisztában az üzemeltetés költségeivel.
Tudom-tudom most a szavakon lovagolok, de könyörgöm, rohadtul nem szeretem ha vki ismeretlenül engem is elkezd csoportokba nyomkodni, úgy hogy kicsimaréklepkefingja sincs rólam. Most kezdjem el neki magyarázni h csak a magyar céggel évi több millió eurós forgalmat csinálok? Vagy hogy a passatom is megvan és üzemeltettem 6 éven keresztül és arra is költöttem sok-sok 100k forintot? Kinek mi köze ezekhez?
Ellenben ahhoz h ne ítéljek meg engem (a MINDENKI kategóriába)ismeretlenül már kell egy bizonyos intelligencia.

De teljesen jogos, én voltam-vagyok-és leszek a hülye, ezt majd vissza is rakom az aláírásomba, és akkor nincs félreértés- már az elején ki fog derülni hogy nem érdemes a szintemre leereszkedni. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23440) -v- válasza bitpork (#23439) üzenetére


-v-
addikt

Hátöö, igen, akkor tényleg azon lovagolsz, hogy mindenki vs többség. :)
Szerintem nem sok értelme van magadra venni egy postot, ami nyilván a többségre vonatkozott, pont rád nem.

(#23441) bitpork válasza -v- (#23440) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

No de most mond meg nekem: A6 -om van? 2-3 milláért vettem? Tisztában vagyok az üzemeltetés költségeivel? - Ha háromból 2 igaz, akkor nekem (is) szólt?
Tudod utólag könnyű okosnak meg EU konformnak lenni, de még könnyebb először megrágni a mondandót, és elkerülni mások megbántását. Senki nem vitatja az állítások valóságtartalmát, csupán meg kell tanulni úgy becsomagolni, hogy a lehető legtöbb félreértést el lehessen kerülni. Ha meg már megtörtént, akkor annyi hogy: stoj, én voltam, de nem iskolázni a másikat.

Na de hogy az autóktól ne rugózzak el messze:

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2012/09/27/crosslane_az_audi_jovokepe/

Elkurvult az ódi is :( Ez nem szép, nekem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23442) malloc


malloc
csendes tag

Sziasztok!

Ismét kérdésem lenne. 1.2 körül látok Fiat Grande Punto-kat és nagyon megtetszettek.
Első nekifutásra nem is szidták annyira :) Igaz, h már messze vagyok a kezdeti 600-700k-s kerettől, de egy ilyen 5 éves autó nekem csábítóbb (pl ez), mint egy 10 éves astra vagy mazda.

(#23443) 8th válasza SyntaxeError (#23409) üzenetére


8th
addikt

(#23444) bitpork válasza malloc (#23442) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A 75 lovasok közül sokról hallani h hengerfejesre chipelték és/vagy nyomták a gázt. Különben jó autó, bár a magyar utakon barátom toronycsapágya gyakori cserére szorul.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23445) !Overdose! válasza malloc (#23442) üzenetére


!Overdose!
őstag

A benzinesekkel nincs komoly baj (a dízelt nem ismerem), de kisebb-nagyobb bosszantó hibák bőven vannak és újkora óta szereti csipegetni a Selenia K-t.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#23446) bitpork válasza Tökmindegy (#23429) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Loool ez itt van a mellettem lévő autókereskedésben! Több is volt nekik :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23447) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Különben meg ne rágjuk a gittet mán ezen az odi 6 on:)
Végül is mindenkiről azt kéne feltételezni,hogy tudja mit csinál,ez valóban jogos.
Én is csak azért írok olyan véleményt amit ,mert a tapasztalatom nem mindig az,hogy tudják mit csinálnak.De ha valakinek A6 kell ,akkor az kell ,ezen nincs is mit vakarózni nagyon ,felnőtt emberek vagyunk csak tudjuk mi a jó nekünk. Ha meg nem hát rábaxunk:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23448) bitpork válasza Tökmindegy (#23447) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ééééééés végre egy józan ember: mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Ha túl vállalta magát fulladjon bele. És ez a korrekt hozzá állás. :R :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23449) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Na voltam egy másik autószerelőnél: Szerinte ennyi km-nél nem szabadna a gyűrűnek elkopnia. Fél évet állt a kereskedésben, mikor elhoztuk és lehet, hogy leragadtak a gyűrűk, ezért eszi az olajat. Azt mondta, hogy előbb mindenképpen öntsek bele valamilyen adalékot, s ha utána is fogy belőle az olaj, akkor beszélhetünk szimmeringről. Annál is inkább, mert a 16 szelepesben nagyon nehéz szelepszárszimmeringeket cserélni (hengerfejet le, stb.).

Adott is egy ilyet, beleöntöttem, meglátjuk.

(#23450) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Ez nem autó de én megrökönyödtem ezen. Vagy csak számomra félelmetes ?

dJ Peer

Mit csináltak a gyűrűk? Leragadtak?És ezért eszi ,TALÁN az olajat?:)
Elmondom én neked mért eszi az olajat egy autó. Vagy elégeti ,vagy elfolyatja. Más nincs. Párologni nem tud:) Vagy lopja a szomszéd esténként .Még az lehet.
Nem úszod meg,hogy ne kelljen szétbontani sajnos.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.