Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) hobizoli válasza AMD Power (#22800) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tgk

több drón kell ;P

(#22802) AMD Power válasza hobizoli (#22801) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyit számít?:(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22803) tomcsi23 válasza Varoz (#22799) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kering már egy ideje a neten, mindenféle szöveggel. Pl téli vs nyári gummedli. Ha minden ódi kotró lenne, minden bömbi csak hátsó, akkor igen, de ebből a képből szvsz nem egyértelmű, milyen kocsikról van szó. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22804) Varoz válasza tomcsi23 (#22803) üzenetére


Varoz
őstag

Jóvan kössé bele a viccbe. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22805) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Egy dolgot felejtenek el sokan, hogy a 4WD is 4tenyernyi feluleten erintkezik az uttal, ahogy a 2WD is. If you know what i mean :)

Smoke & Torque

(#22806) tomcsi23 válasza Varoz (#22804) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nehogy Balu azt higgye, komoly. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22807) Varoz válasza tomcsi23 (#22806) üzenetére


Varoz
őstag

Ja, így már elfogadom. ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22808) hobizoli válasza Szplöttyy (#22805) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kotroban a diffikben van a trukk, az a kerek kapja a hajtast, amelyik eppen jobban tapad, es nem amelyik konnyebben elforog

torsen kene mindenbe, FWD-be is, aztan nem lenne szopas telen

több drón kell ;P

(#22809) Varoz válasza hobizoli (#22808) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem meg gumiheveder oszt cső. :DDD
Amúgy a legjobb a Tatra féle hajtás. Csak ugye az teherautó. :DD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22810) tomcsi23 válasza hobizoli (#22808) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szplöttyy arra gondol, hogy elindulni még csak-csak, de megállni nem fog hamarabb. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22811) Szplöttyy válasza hobizoli (#22808) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

En most inkabb a kanyarodasi/ megallasi kepessegre gondolok. Mert nyomjak mint a hulye mert 4wd meg tapad, aztan a kanyarban ugyanugy orrtolva repul neki a fanak :) Fekezesnel meg aztan foleg hotmindegy, a motorfek kivetel ezalol. Igen tudom hogyhaa valaki tud vezetni mennyivel jobban lehet iven fordulni 4wdvel, csak kevesen tudnak ugy vezetni :)

Tomcsi23: Igen, erre gondoltam :D

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#22812) runner 125 válasza Szplöttyy (#22811) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kanyarban iszonyúan tapadt ez a Quattro, úthibákat egyszerűen elnyelte a futómű.
A legnagyobb élmény a kanyarodva kigyorsitas padloval, persze nulláról. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22813) hobizoli válasza Szplöttyy (#22811) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem teljesen, mert a gumi tapadasanak egy resze 4WD-n eloszlik az eroatvitel es a kanyarodas kozott, mig 2WD-n a teljes hajtas csak ket kereken megy at az utra es ott azon a tengelyen kevesebb tapadas jut a kanyaraodasnak, es sordodik meg elobb a 2WD es tapad jobban a 4WD

több drón kell ;P

(#22814) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindenhogy állat. Teljesen más mint a Lujzi volt, pedig egyiknek sem nyomom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22815) Varoz válasza bitpork (#22814) üzenetére


Varoz
őstag

Én mindennek nyomom. Képes voltam a télen traktorral driftelni. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22816) runner 125 válasza Varoz (#22815) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hüle kérdés, de traktoron van difi? :D Vagy egyszerre hajt mindkét hátsókerék?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22817) m3tr0 válasza runner 125 (#22816) üzenetére


m3tr0
senior tag

->:DDD<-

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#22818) Typhoon47 válasza runner 125 (#22816) üzenetére


Typhoon47
őstag

:DDD :DDD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22819) Varoz válasza runner 125 (#22816) üzenetére


Varoz
őstag

lol. Ez tényleg hülye kérdés. Szerinted egyszerre hajt? :DDD Fordulásnál mi történne szerinted? :D
Annyi, hogy traktoroknál zárható a difi. ;) De nem használtam a drift során, csupán a hó volt a segítségemre. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22820) runner 125 válasza Varoz (#22819) üzenetére


runner 125
nagyúr

Végülis erőgép. Miattam hajthatna egyszerre, de nem ültem még traktorban. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22821) Varoz válasza runner 125 (#22820) üzenetére


Varoz
őstag

Épp ez az, hogy erős gép. Vagy a difi törne ketté vagy valamelyik fogaskerék. :DDD
Ezért is van úgy megoldva a difizár, hogy addig működik csak amíg taposod a kart. Ha elengeded akkor leold.
Persze a komolyabb gépeknél meg már automata. Ha bizonyos szöget elér a kormány elfordítása akkor leold.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22822) hobizoli válasza Varoz (#22819) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pl onzaro a diffi, ekkor befordulni betucc siman FWD-n is, megis ha kell eccerre hajt a ket kerek

több drón kell ;P

(#22823) Varoz válasza hobizoli (#22822) üzenetére


Varoz
őstag

De nem ez volt a kérdés. Hanem, hogy van-e egyáltalán difi. Ami lehetetlen, ez nem úthenger. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22824) -v- válasza zoo8800 (#22750) üzenetére


-v-
addikt

:DD

(#22825) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ezt az E46-ost szerintetek érdemes megnézni :F ? Elég jónak tűnik, vagyis korrektnek ;) . Csak nem tudok szabadulni a BMW-től, valahogy mindig elkezdem a propelleres márkát kajtatni :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22826) MunezXBK válasza Tothgera30 (#22825) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

316i...de 1796ccm?

(#22827) neduddki válasza MunezXBK (#22826) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sot meg 1.9 is

udv

neduddki

mod: Tothgera30: megnezi megeri, de mar megint kezeded??? /csendben teszem hozza, hogy a fenti l;inket is nezegetnem/ ufy eolvastad

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22828) neduddki válasza neduddki (#22827) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kimaradt: itt van SpeedR ket hozzaszolas amiben tisztabarakja: 1,2

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22829) Typhoon47 válasza Tothgera30 (#22825) üzenetére


Typhoon47
őstag

igen, meg.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22830) Tothgera30 válasza neduddki (#22827) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem olvastam még, de ahogy elkezdtem, kicsit visszább kapcsoltam :B . De ha arra gondolok hogy én nem igazán tempózom, nem gyorsulgatok, akkor utazó autónak elég lenne egy olyan gép is :B . Persze ekkor viszont eszembe jut hogy pár éve 1.4-es 8 szelepes Fasztrában szinte szuicid hajlamok törtek rám, mikor a 280-as csuklós Ikarus levillogott :W . De egy 320/520 (E36/E46/E90/E39/E60) persze hogy közelebb áll a szívemhez, persze igazi orgazmusom egy patent E39-től lenne, 2.0i-vel, de az úgy se jön össze, szinte soha :O .

#22826 MunezXBK: Igen, a kolléga leírt már mindent :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22831) Varoz válasza Tothgera30 (#22830) üzenetére


Varoz
őstag

Persze ekkor viszont eszembe jut hogy pár éve 1.4-es 8 szelepes Fasztrában szinte szuicid hajlamok törtek rám, mikor a 280-as csuklós Ikarus levillogott :W
Remélem nem haragszol, de ezen felröhögtem. :DD :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22832) Qru válasza AMD Power (#22802) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, mert azok többnyire sokkal többet mennek és általában mindig sietnek. Úm fokozott kockázati tényezőt jelentenek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22833) Typhoon47 válasza Tothgera30 (#22830) üzenetére


Typhoon47
őstag

E39 2.0i? az úgy nagyon kevés. alap a 25i de inkább felfele :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22834) Bati0501 válasza 8th (#22557) üzenetére


Bati0501
őstag

Miért csak azt?Az mindent kibír a többi meg nem? :N Gondolom abba is annyiba kerül a részecskeszűrő meg a többi cumó. :)

[BTiger.huhhhh: hát ha nem is rengeteg,de sok,sztem. :) Milyen cikk van erről?

mycso: Na ez az,h mindenki mindenfélét mond...persze ha az ember kikap egy megkíméltet,ahogy Bdanyy is mondja,akkor oké,de ha nem...(nem csak dieselből)

(#22835) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Bocsesz. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22836) Varoz válasza tomcsi23 (#22835) üzenetére


Varoz
őstag

Nem, mert a Supra-ban nincs "Z". Legfeljebb 2JZ. ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22837) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért ezt megnézném, mert:
1: a kocsi alapban magát szintezi, ha megállunk vele akkor lev 2-re kiemeli magát
2: kivéve ha a jack v manual mód be van kapcsolva ami a képek szerint nincs
3: de ha még is én vagyok a hülye, akkor ki az a marha aki ezeken az utakon a legalacsonyabbra leengedi és terheli a légrugót?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22838) 8th válasza Bati0501 (#22834) üzenetére


8th
addikt

A legfőbb érv az mellette, hogy mechanikusan borzalmasan erős plusz kamionról tök olcsón megkapsz hozzá gyakorlatilag bármit.

(#22839) Typhoon47 válasza bitpork (#22837) üzenetére


Typhoon47
őstag

ezen a szinten néz ki legjobban szerintem csak ennyi.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22840) Tothgera30 válasza Varoz (#22831) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem haragszom, bár én akkor nem igazán röhögtem ezen :( . Most már én is csak mosolygok, hogy még akkoriban utánfutót is húztunk a kb. 60 lóerős Astrával, persze ha felvette a stabil 70-80km/h-t akkor azután lendületből kellett autózni, nem volt mese, mert mire még egyszer elért volna oda... hát ahhoz irdatlan sok türelem kell ;) .

#22833 Typhoon47: 2.5-ös nekem picit nagy, a 2.0-ás bőven elég, nem gyorsulási versenyt akarok vele nyerni, arra ott a Wagon R+ :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22841) Varoz válasza Tothgera30 (#22840) üzenetére


Varoz
őstag

Ú, én agyf.aszt kaptam volna. :D
Nem csodálom, hogy akkor nem röhögtél. :/

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22842) runner 125 válasza Tothgera30 (#22840) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te amúgy tényleg akarsz is autót vásárolni, vagy azt játszod, mint az NRG-vel? ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22843) Tothgera30 válasza Varoz (#22841) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy-két könnycseppet én is elmorzsoltam :((( . Így utólag már haverokkal, egy-két sör mellett jót röhögünk rajta :)) .

#22842 runner 125: Dehogy, úgy csinálok mint g@bo a robogósban :P . Végül is vennék, de nincs olyan hogy nyugdíjas bácsitól, utolsó darabok közül való, megkímélt E39-es olyan 50-60 ezer km-rel, rendesen szervizelve, sőt, extrákkal tele, potom pénzért :DDD !? Szóval nem akarok olyat venni amire a gatyámat is ráköltöm, akkor inkább marad a WagonR+ egy jó ideig, bár így is, úgy is pár évig még meg kéne tartani (még 7 ezer km sincs benne) :K . De ha jól vágom, ti sem vettek még E90-et ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22844) bitpork válasza Tothgera30 (#22840) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A 2.5 pont az ahol az autó motorja mit kategória kezdődik - alatta csak dongó motoros verolex van :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22845) Typhoon47 válasza bitpork (#22844) üzenetére


Typhoon47
őstag

:K :K :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22846) runner 125 válasza Tothgera30 (#22843) üzenetére


runner 125
nagyúr

..nézd meg a mobile.de-n. 3800-4000 ajrótól már vannak nagyon szép e46-ok. Regadójuk sem vészes, én biztosan kintről hoznám.

E90: egy részből nem az én pénzem, így nem én döntök felőle. Más részből a megnézett 5-6-ból mind hulladék volt, kamu futással. Elment a kedvük tőle, noh meg amúgy is, hétvégi autónak kb. felesleges is venni egy 3.-at.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22847) Bati0501 válasza tomcsi23 (#22835) üzenetére


Bati0501
őstag

...Az én álmom akkor az,h supravezető legyek! ;] :D Mondjuk egy ilyet elvezetgetnék egész nap: [link] (további képek)

8th: ez fasza.Akkor majd veszek egy kamion turbót és egy váltócskát is. ;] :))

(#22848) Varoz válasza Bati0501 (#22847) üzenetére


Varoz
őstag

No, csak nem? Akkor már ketten vagyunk. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22849) Tothgera30 válasza runner 125 (#22846) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nézegetem mindenhol, bár főleg itthoni forrásból szeretnék elsősorban, első tulajtól venni. Viszont a regadóval kell baromkodni, utálom az efféle papírmunkát és pénzlehúzást, olyan ez mint a műszakiztatás, rühellni való dolog. Szóval az elkövetkező 2-3 évben tuti kell venni egyet, de sz@rt nem akarok.

ui.: Az NRG megvan, valszeg egy ideig meg is marad, míg egy szép Vespa nem lopja magát a szívembe :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22850) 8th válasza runner 125 (#22812) üzenetére


8th
addikt

A mostani quattrokat gyerekjáték megfogni. Szarásig van tömve mind biztonsági elektronikával. A full mechanikus ős quattro-val gyorsan menni lezárt hátsó diffivel. Na az már valami! ;]

(#22847) Bati0501: a váltó a legerősebb pontja az autónak. Bármit is csinálsz vele nem tudsz akkora teljesítményt kicsikarni a motorból, hogy az kárt tegyen a váltóban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.