Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) -v- válasza malloc (#22148) üzenetére


-v-
addikt

Probalj keresni egy 2.0 focus I-est, bar ennyiert abbol is csak olyat talalsz, amire kolteni kell.

(#22152) footy válasza malloc (#22148) üzenetére


footy
addikt

600-ból élményautót nehéz venni, dinamikusat viszont lehet. A BMW-t szerintem lehúzhatod a listáról ha nem akarod ráverni 1-2 éven belül a vételárat.
A helyedben néznék inkább egy 98-00 körüli Mazda 323 GT-t.

(#22153) -v- válasza footy (#22152) üzenetére


-v-
addikt

Ha a 2.0 V6-osra gondolsz, az '94-98-ig volt, és 600-ért biztosan nem kapsz értelmes példányt belőle (de itthon összegtől függetlenül nagyon nehéz abból megvételre érdemeset találni).

(#22154) -v- válasza malloc (#22148) üzenetére


-v-
addikt

"3 év alatt nem kell javításokra költenem még ugyanennyit"

Hát, 3 év alatt 600e az nem olyan sok ám, annyi szerintem elmegy. Eleve megveszed vezérlés, olajok, szűrők stb. ott marad egy 100-as.. ha befigyel egy kuplungcsere, vagy venni kell rá egy garnitúra új gumit, kötelező olajcserék stb, plusz ha valami nem várt javítás, meghibásodás van - ennyiért amit kapsz az régi autó, ha vmi élvezetesebbet keresel jó eséllyel hajtva is volt, tehát az hogy befigyel nem várt kiadás az kb. borítékolható.

(#22155) Dell XPS válasza hdman (#22123) üzenetére


Dell XPS
veterán

Emlékszem ere a story-ra, mi lett ennek a vége?

Üdv, Dell XPS

(#22156) hdman válasza Dell XPS (#22155) üzenetére


hdman
őstag

Tc-n volt a cikk, ha jól emlékszem kértek a gyártótól is igazolást, hogy a gép nem képes ennyit menni ujkorában sem, ez pedig egy szétfosott 20 éves rozsdaboglya volt. Fellebbeztek, csatolták a dokumentumokat, aztán a sündőrök elengedték a büntit.

Sopron city :)

(#22157) Dell XPS válasza hdman (#22156) üzenetére


Dell XPS
veterán

Banális....Köszi!

Üdv, Dell XPS

(#22158) TaaT válasza hdman (#22156) üzenetére


TaaT
veterán

nem a gyártótól, hanem a hazai forgalmazótól :K

Give them hell Ukraine!

(#22159) footy válasza -v- (#22153) üzenetére


footy
addikt

Sima sor4-esre gondolok, annak értelmesebb a fogyasztása is. Természetesen nem Mo.-it kell venni mert ahogy tudom, nem is itt forgalmazták. Viszont Ausztriában elég szép példányokat lehet találni.

(#22160) -v- válasza footy (#22159) üzenetére


-v-
addikt

Regadóval együtt pláne nem jön ki 600-ból.

(#22161) hdman válasza TaaT (#22158) üzenetére


hdman
őstag

pardon :)

Sopron city :)

(#22162) neduddki válasza SocketA (#22144) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

futmuet megcsinaltatni es alegjobb gummedi ravenni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22163) Balupapa válasza 8th (#22145) üzenetére


Balupapa
senior tag

"A logikátlanul megtervezett teljesen átgondolatlan megoldásokkal van tele a szerelők hócipője azért köpködnek annyian közülük ha újabb fajta francia autót kell javítaniuk."

:DDD

+1.

fater c5nél is le kell bontani az elejet egy izzo cserehez lol.

a legaprobb szereles is 3szor annyi ido mint egy masik kocsin. :DD
ahova en jarok a poloval at szokott fater is oda (VW szerviz)

legutobb kopogott valami a futomujeben 2 oraig azt kerestek hogy lehet megbontani a kerek mogotti reszt :W (persze nem a mi sarunkra)

_-=*WheelWhores*=-_

(#22164) 8th válasza lsc (#22150) üzenetére


8th
addikt

Nem vezettem. Ettől függetlenül tényleg nem értem mit vannak hasra esve az emberek a GT86-tól. Mert jó a súlyelosztása és betonkemény a futóműve? És? Mégis lassabb mint a konkurens modellek. Azt mondták menetteljesítményeit tekintve az egy kategóriával drágább sportkocsikkal lesz pariban. Ennek fényében már önmagában is röhejes az a tény, hogy egy 3millió forinttal olcsóbb fwd Corsa OPC ami már egy kész kisautóból fabrikált sportmodell odaver a GT86-nak ami egy "nulláról fejlesztett" sportkocsi. Egy biztos pályanapra ne nagyon menjen vele senki mert mérget vennék rá, hogy egy egy tizenéves Integra Type-R is megeszi reggelire. Utcán túl kemény pályán túl gyenge. Kirakat sportkocsi.

(#22165) Bati0501 válasza 8th (#22145) üzenetére


Bati0501
őstag

Na,azért a BMW-kről is lehet szépeket hallani...Pl.:le van plombálva a motorháztető és csak szerelő nyithatja fel,mert ha Te,akkor ugrik a garancia...Tök mindegy,h hol vagy,hívd a megadott számot és várd még szépen megérkezik a szerelő,gondolom "olcsón"...És mi van akkor,ha csak hűtővizet,olajszintet vagy ilyesmit akarsz csak megnézni?Menni kell a szakszervizbe? :U Ehhez képest,h le van burkolva motor leányálom már...

Persze,ez is ide tartozik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22166) 8th válasza Bati0501 (#22165) üzenetére


8th
addikt

Erről nem tudok semmit. Elméletileg az Audi A2-nél sem volt szabad leszedni a motorháztetőt de ott legalább a folyadékszinteket meg tudod nézni és után tudsz tölteni ha kell.

(#22167) 8th


8th
addikt

[link]

no comment :D

(#22168) giigz válasza 8th (#22167) üzenetére


giigz
veterán

Ez miért robbant? :U

(#22169) 8th válasza giigz (#22168) üzenetére


8th
addikt

Szivárgott a gáztartály.

(#22170) Balupapa válasza 8th (#22167) üzenetére


Balupapa
senior tag

ez hatalmas :DDD :DDD

meg ez is :DDD #22165

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22171) hdman válasza 8th (#22164) üzenetére


hdman
őstag

Hatalmas +1.

A fenti tesztből élményautónak a corsa, napi használatra viszont a ford kellene.

Sopron city :)

(#22172) -v- válasza 8th (#22164) üzenetére


-v-
addikt

Nekem tuti a GT86 kene :)

(#22173) t1 válasza hdman (#22171) üzenetére


t1
addikt

Ha már lehetne választani akkor a Megane RS lenne nálam a befutó... Ford nagyon el lett b@szva régi sokkal szebb, Mini meg alapból nem bejövős :R

(#22174) malloc válasza -v- (#22154) üzenetére


malloc
csendes tag

Hát akkor változtatok az igényeken. Megnéztem mi az ami max 10 éves és nem is 50 lovas motor van benne.
Ezeket találtam, amik tetszenek:

CITROEN XSARA 1.6 [link]
OPEL ASTRA G 1.6 [link]
FIAT STILO [link]
PEUGEOT 307 [link]

Ezek közül melyiket ajánlanátok?
Azt is megkérdezném, h érdemes-e egyáltalán 600k-ért autót venni? Nekem jelenleg nem létszükséglet és ennél többet nem szeretnék rá költeni.
Jobb döntés lenne esetleg várni és 2-3x ekkora összeget szánni egy fiatalabb és modernebb autóra? Terveim szerint, ha mégis veszek most, 4-5 éven belül nem cserélném le.

(#22175) Qru válasza malloc (#22174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

G Astra, de a Stilo sem rossz, mind a kettőhöz volt szerencsém. Ajánlható mind a kettő.

A másik kettővel nincs személyes tapsztalatom.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22176) Bati0501 válasza malloc (#22174) üzenetére


Bati0501
őstag

Nekünk G astra van,de 1.4-es.Apa azt mondja,h szte nem jó az 1.6-os,mert alig erősebb-10 le-vel kb-,de fogyasztásban már érezhető(bb).

A 25Nm már tényleg érezhető lehet,de ki kellene próbálni mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#22177) giigz válasza Bati0501 (#22176) üzenetére


giigz
veterán

Azért 10 LE és 25 Nm szerintem érezhető.

(#22178) 8th válasza -v- (#22172) üzenetére


8th
addikt

Muffmágnesnek meg parasztvakításnak elmegy a GT86. Sportkocsinak inkább a Megane.

(#22179) Qru válasza Bati0501 (#22176) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Osztom faterod véleményét. Még ha legalább az átétel más lenne a váltóban... nem érzed azt a +10 lovat viszont tényleg többet kajál.

Pont ezért volt, hogy a céges 1,6-os után 1,4-es lett véve házi használatra.

mod:

8th: Nekem csak azért is brz kéne. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22180) -v- válasza 8th (#22178) üzenetére


-v-
addikt

Nekem a vezetesi elmeny szamit, azt pedig nem (csak) loerokben merik. Amugy izlesek es pofonok, azert a megant se rugdalnam ki a garazsombol :)

(#22181) -v- válasza malloc (#22174) üzenetére


-v-
addikt

G astrat szinte biztos nem talalsz 600-ert ertelmeset.
F-eset igen, es hasonlokat, de az erosen utkozik a 4-5 evig nem cserelned le kriteriummal.
En - de ez csak az en velemenyem - vhol a focus I, astra g stb. kornyeken erzem azt, hogy az meg egy sok evig megbizhato, vallalhato auto marad. Ezeknel gagyibakkal meg regebbiekkel nem biztos azert, hogy elvan 4-5 evig az ember.. ezek meg inkabb 800-1m kornyeken vannak - mar amiket erdemes megvenni.
A tobbi linkelt tipust nemtom.

(#22182) lajafix válasza 8th (#22178) üzenetére


lajafix
addikt

a hátsókerékhajtás, boxermotor, pörgős szívó motor, kupéforma ellenére?
Kijött a toyo egy klasszikus elvek mentén épített kupéval, le a kalappal előtte.

Rock'n Roll

(#22183) Balupapa válasza lajafix (#22182) üzenetére


Balupapa
senior tag

idétlen a formája, ugynez ki mint egy hundáj.
nem latszik benne a tradicio.

es inkabb egy turbo moci mint egy boxer :P kövessük a divatot

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22184) lajafix válasza Balupapa (#22183) üzenetére


lajafix
addikt

a formában "csak" az első lámpa béna...

a divatot nem szabad követni beállva a sorba, sokkal jobb diktálni. :) Szerintem jó döntés volt a többségtől eltérni és szívó boxert betenni, s biztos hogy jóval könnyebb volt megcsinálniuk, a japánok nem hagyják könnyen veszni a szívómotorokba belerakott fejlesztéseiket csak azért, mert európában a turbó a menő. Aztán lehet hogy nagyon ráfizetnek(bár a hibrid kezd bejönni nekik).

Rock'n Roll

(#22185) zoo8800


zoo8800
veterán

Kis helyzetjelentés.
A hétvégén Bravókával végigjártam a horvát tengerpartot Rijekától a Kotori öbölig, ami már nem is Horvátország, hanem Montenegró. :)
Egyszer mindenkinek érdemes végigautózni a parton, szuper volt.
Montenegró érdekes egy hely, túlzás nélkül állíthatom, hogy minden tizedik kocsi Golf. Jellemzően kettes és hármas, de 1-től 6-ig minden van, és minden sarkon áll egy Golf. Vagy Passat.
a Kotori-öbölnél

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#22186) Balupapa válasza lajafix (#22184) üzenetére


Balupapa
senior tag

ezzel a 200 loeros boxerral nem diktalnak semmit amig egy CORSA :C :C lealázza.

" és minden sarkon áll egy Golf. Vagy Passat."

nyugati országokban így szokás ;]

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22187) lajafix válasza Balupapa (#22186) üzenetére


lajafix
addikt

az élmény nem = lóerő és köridő. Viheted az opelt! :)

Rock'n Roll

(#22188) TaaT válasza Balupapa (#22183) üzenetére


TaaT
veterán

a design irtó ronda lett, de attól még lehet hogy jó autó :K

ezt a tesztet meg gondolom már mindenki látta :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#22189) -v- válasza lajafix (#22187) üzenetére


-v-
addikt

+1

[ Szerkesztve ]

(#22190) Balupapa válasza lajafix (#22187) üzenetére


Balupapa
senior tag

most essünk hanyatt mert rwd? :DDD ;]

egy 12 eves 330i is tudja ezt.

_-=*WheelWhores*=-_

(#22191) hobizoli válasza 8th (#22164) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ennyi. :P

több drón kell ;P

(#22192) hobizoli válasza Balupapa (#22190) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg akar a kispok is ;)

több drón kell ;P

(#22193) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Nekem ez a GT 86 valami 7ezerig forgó 3literes V6-al kéne, na :))

Smoke & Torque

(#22194) Dare2Live válasza lajafix (#22184) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"a japánok nem hagyják könnyen veszni a szívómotorokba belerakott fejlesztéseiket csak azért, mert európában a turbó a menő."

jáj

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22195) hobizoli válasza Szplöttyy (#22193) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vagy vmi rendes csigas 2.0 16vT-vel ;)

több drón kell ;P

(#22196) Szplöttyy válasza hobizoli (#22195) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Nekem egy hasonló kaliberű autóba inkább valami "őserő" motor kéne, ahol nincs turbólyuk, bármilyen fordulatról húz és dobja a fenekét :) De üsse kavics, egy ilyen 260-280akat menő Fiat Cupe blokk jöhet :DDD

Smoke & Torque

(#22197) neduddki válasza lajafix (#22184) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a japok ki akarjak hagyi a donszajzingot es hibrd fele fordulnak, legeroteljesebben a totoya de atpbbike is, totoya leaalt adizel fejlesztessel majd veszi oket /jaj:- (/ ill japanan jonnek a wassatrof kutak zaros hataridon belul

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22198) hobizoli válasza lajafix (#22187) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a GT86 inkabb egy tipikus "wannabe" auto
kinezete alapjan ugy varod hogy fuvazzeg, de mehet, aztan kb az a szint, mint a C20NE Calibra, mar egy warm-hatch is odaveri, mint a taknyot, nem hogy egy hot-hatch :)
ahhoz kepest, hogy ezt eleve sportkocsinak csinaltak, hat nem lett egy Supra szinvonal
de amekkora arccal hireztek rola a hivatalos bemutato elott en siman egy Nissan R35 GTR szintu autot vartam, de legalabb vmi 370Z-t verot, es meg az se, pedig az mar nem egy 1-2 eves auto

több drón kell ;P

(#22199) hobizoli válasza neduddki (#22197) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez persze eleg vicces, mert Fukushima miatt eppen pont leallitanak egy valag atomeromuvet...

több drón kell ;P

(#22200) hobizoli válasza Szplöttyy (#22196) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ahhoz egy jol kivalasztott csiga kell, es akkor turboluk kb nuku, meg szeles savban van ero is

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.