Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) zoo8800 válasza 8th (#23248) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha kocsikáznom kellene menni az egyik kocsival, akkor nekem inkább ez kellene, mint egy Corsa OPC. Mai mércével gyenge ugyan, de sportkocsi, és nem csak egy kisautó erős motorral. Egy Integrát sem nagyon fikáznék le azért, mert nem turbós vagy mert nem 250 lovas. Más az élmény, amit ad.

rip and tear, until it is done

(#23252) Qru válasza zoo8800 (#23251) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi. De van aki ezt nem érti/értékeli. Minden esetre a cikkben elég jól megfogalamazzák, hogy:"Ha netán eszükbe jutna bármilyen erős kompaktot felhozni ellenpéldaként, akkor elég két-három kormánymozdulat és rájövünk, hogy a családi autóból lett erős kompakt és az eleve sportautóként tervezett és épített élményautó génállománya éppen csak annyiban különbözik, mint a miénk a csimpánzétól. Az a kétszázaléknyi eltérés azonban éppen elég ahhoz, hogy ne a saját pöcsünkkel játsszunk a porban hanem embert juttassunk a Marsra."

#nincsbennetarcsi

(#23253) bitpork válasza Qru (#23252) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Embört a Marsra? Ott nem egér van? Meg különben sincs ott semmilyen embör, mit köll itt hazudgálni?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23254) Qru válasza bitpork (#23253) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Előbb olvasd el rendesen mit írtak. ;)

"embert juttassunk a Marsra" Kicsit ízlelgesd mint a jó bort. Aztán ha még mindig semmi akkor segítek: ez azt jelenti, hogy képesek vagyunk embert küldeni a Marsra nem azt hogy van ott vagy akár lesz is valaha. ;]

#nincsbennetarcsi

(#23255) bitpork válasza Qru (#23254) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kijelentésük értelem h meg tudjuk csinálni ha akarjuk. Hát nem. Bár ha nagyon szigorú akarok lenni, akkor valamikor biztosan meg fogjuk tudni csinálni az érintett mentális épségének a megőrzésével, de most max egy nyáladzó majom a legtöbb ami eléri a Marsot, mert ugye ha vkit bezárnak évekre egy sac konyha méretű területre akkor az nem danonászva, phd-re felkészülve fog onnan kiszállni.

Jut eszembe, bort nem iszok :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23256) lajafix


lajafix
addikt

(#23257) Qru válasza lajafix (#23256) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vo't má' de azért:

mod:

bitpork: Voltak ilyen kísérletek, vállalható az oda út simán. Egy arra mentálisan és fizikálisan felkészített ember kibírja. A nagyobb baj, hogy egyelőre nem tudnák visszahozi onnan.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23258) Varoz válasza t1 (#23247) üzenetére


Varoz
őstag

"Hátamra venném, hogy lángoló kardként hordjam körbe a világon, Detroittól Sydney-ig, Auditól Volvóig: emberek, ilyen legyen az élményautó 2012-ben!"
Ámen! :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23259) lajafix válasza Qru (#23257) üzenetére


lajafix
addikt

ja, látom már hogy nyócadik pistike még mindig autóskártyázik... :U

Rock'n Roll

(#23260) 8th válasza lajafix (#23259) üzenetére


8th
addikt

Ez nem autóskártyázás kérdése. Tudod a stopper nem hazudik. Arcodból meg nyugodtan visszavehetsz... :U

(#23261) bitpork válasza Varoz (#23258) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van egy sztorim.
Anno voltunk csapatfejlesztő tréningen céggel. Ott az előadók mesélték a következőt. Egyik kollegina elment a Szaharába egy 2 hetes túrára. Visszagyött csoki barnán, sok-sok fényképpel meg ajándékkal, és hát az itt maradtak kérdezték tűle hogy na milyen volt? Erre ő azt válaszolta hogy egy élmény volt a túra.
A többiek csak nem elégedtek meg ennyivel, nyüstölték h meséljen már bővebben.
Alanyunk, beadva derekát a nép akaratának elmesélte a imigyen:
-nincs víz fürödni
-a tevegelés szíjecseszi az ember seggét
-este nem lehet rendesen aludni mert a sivatag teli van mindenféle veszélyesebbnél veszélyesebb állattal
-senki nem beszél közös nyelveket
-bármikor belefuthat az ember karavánja fosztogatókba

Miután összeszedte mindenki az állát kérdezték:
-De hát azt mondtad hogy egy élmény volt?!
Válasz:
-Jegyezzétek meg: az élmény nem csak jó lehet...

Uh, ja élményautó ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23262) Flow


Flow
senior tag

Tegnap nézegettem... Sajnos elérhető távlatba került egy abszolút ésszerűtlen típus. Drága, nagy, sok kilóméteresek általában, fenntartási költségei húzósak, de egy ilyen autó az álmom. Nem tudom kiirtani a fejemből a gondolatot. Úgyse lesz meg, de azért jó eljátszani a gondolattal, hogy egy S4-es quattro kombit hajt az ember... :Y

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#23263) neduddki válasza Flow (#23262) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hajl;ando vagy kifizetni es ezt is???

udv

neduddki

p.s. ez az asszony is?:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23264) Varoz válasza bitpork (#23261) üzenetére


Varoz
őstag

No komment. De egy GT86 ízig-érig élményautó, pozitív értelemben. Ezzel csak a h.lye vitatkozna.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23265) neduddki válasza csucsbicep (#23237) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a legsotetebb merci kor velemenyesen masodik legrosszab modeje a w140 mogott, a szomszed, valoszinuleg kesei pedanyt fogott, gyakorlatilag barmi es barmikor elromolhat elektronika, valto, futomu egy kalap sz.minosegileg, de hat ennyiert inkabb a koraik vannak
taxis meselte, 500juroeret vette /elado megmondta ne vegye meg taxink/ es 2.6M-et kooltott ra mire oto lett /aszittem kiesek az ajton mikro meghallotam:- ) /

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23266) Flow válasza neduddki (#23263) üzenetére


Flow
senior tag

Na igen, ezért írtam, hogy ésszerűtlen... :DDD

De az élmény...

Az asszonynak általában nem tetszenek a kombik, de lóerőkért cserébe hajlandó ilyesfajta kompromisszumokra. :D

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#23267) 8th válasza Flow (#23262) üzenetére


8th
addikt

Svájcban jelenleg nem jár adókedvezmény a gázüzemű autókra? Mert akkor duplán jól járnál. Olcsóbban kijönnél a benzinessel mint a dízellel. Bár a dízelektől sem kell félni ha új korától megkapott mindent nem lesz vele komoly probléma. És svájcban erre jó esély van. Ott a jobb anyagi körülmények miatt nem hiszem, hogy pont az autó szervizelésén spórolnának az emberek. Egyébként is túl van misztifikálva ez a "dízel szar mert elromlik" dolog. Itthon jó a dízel mert vannak (sőt egyre több) dízel autókra és kifejezetten motor típusokra (pdtdi pl.) specializálódott műhelyek ahol a márkaszervízeknél lényegesen olcsóbban talpra állítanak bármit. Kint viszont ha megáll a kocsi nem sok választás marad. Irány a legközelebbi márkaképviselet szervize. Ők pedig nagy valószínűséggel nem fognak javítgatni semmit még ha menthető is lenne az alkatrész akkor sem biztos mert nem érdekük. Alkatrészeladásból élnek, kiszedik a rosszat berakják az újat és lehet a kasszához fáradni ahol még ottani mércével mérve is jó vastagon fog a ceruza. Svájci autókról egyébként azt beszélik, hogy eléggé rohadnak. Ők kénytelenek sózni az utakat főleg a hegyvidéki részeken az meg 6-7év alatt megteszi a magáét a lemezen. Erre oda kell figyelni. Subaru Legacy-t nem néztél még? Elég finom kis kocsi.

(#23268) 8th válasza Varoz (#23264) üzenetére


8th
addikt

A minap privát üzenetben kinyilvánítottad, hogy mekkora egy kultúrember is vagy valójában. Letiltottalak erre most itt folytatod a névtelen célozgatást, beszólogatást? Ejjejj Stig... hiszen mondtam már. Ne rám haragudj. Nem kell vetíteni és senki nem fogja a véredet szívni.

(#23269) lsc válasza lajafix (#23259) üzenetére


lsc
nagyúr

Tipikusan "mindenki hülye mert szembe jönnek az autópályán" effektus, de úgy néz ki nem jön rá.
Nem baj, majd felnő.

Az élet kegyetlen .

(#23270) Typhoon47 válasza Mr.Grincs (#23246) üzenetére


Typhoon47
őstag

Hát igen. Viszont érdekes milyen olcsók ezek a C5-ök, semmi értéktartásuk nincs ahogy nézem, pedig jó autók lehettek volna :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#23271) zoo8800 válasza Typhoon47 (#23270) üzenetére


zoo8800
veterán

Az olasz és francia tömegautók már csak ilyenek... :DDD
Mondjuk ezeket újonnan megvenni is olcsóbb, mint pl. egy VW-t, részben ez indokolja a használtkori árat.

Flow
klassz kis gép :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#23272) Integra válasza Flow (#23262) üzenetére


Integra
titán

vedd meg, ennyi pénzért.. szarért húgyért kapsz már ilyen erős autókat, egy vagyon az üzemben tartás és a szervizelés, de ha belekalkulálod a vételár mellé, hogy még lehet,hogy legalább ennyit rákell költened alkatrészekre, plusz ezen felül majd tankolod is, akkor ess neki nyugodtan. de ha csak éppen hogy kitudod köhögni a vételárat és talán még 1-2 ezer eurod van szervízre, akkor hagyd, mert csak magaddal fogsz kegyetlenül kiszúrni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23273) Mr.Grincs válasza Typhoon47 (#23270) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Értéktartás nulla. 2 év alatt amíg nállam volt elbukta az akkori vételár felét. Igaz hogy töve volt az eleje...De akkor is durva.. Megbántam hogy anno megvettem. Fordot mondeot akartam, de ez lett. De ez a 407 es dízelmozdony, lekopogom jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#23274) hdman válasza Mr.Grincs (#23273) üzenetére


hdman
őstag

Az majd csak később derül ki :)

Sopron city :)

(#23275) bitpork válasza Varoz (#23264) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az hogy én hülye vagyok az aláírásomban szerepel. Az hogy Te elég bátor vagy az ismeretlen minősítéshez...nos az még a hülyénél is lejjebb van ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23276) Tökmindegy válasza Mr.Grincs (#23273) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Mesélj. Milyen a vas.
Ugyan én jövőre szándékozom cserélni de nagyon nézegetem a 407 eseket ,ha találok egy jót azonnal mennék megvenni akár most is.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23277) Mr.Grincs válasza Tökmindegy (#23276) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Milyen akarsz venni?
Én benzinest akartam aztán dízel automatát 4 gangosat, azát 6 gangos kézi dízel lett belőle. A szerelőm tanácsára (betg) 1.8 ast felejtsd el. a 2.0 nem egy rakéta de nem nyal be annyit mint egy 2.2 es. a 3.0 benzines szerintem csak akkor vegyed ha százhalombattán dolgozol a molnál és ingyen tudod az üzemanyagot átlötykölni.
4 sebességes automatát kerüld el főleg azokat ami 200 ezer kilómétert futot meg majdnem belemegy. Időzáras váltók...200 körül tönkremennek.. (betg szerelő szerint, iszonyat nagy citroenes és peugeotos tapasztalata van) A 6 gangos fasza, de azt is inkább újonnan. Ezekre az automatákra ha költeni kell akkor csak sokat lehet 4-5-6 kiló körül, össze lehet szobrászakodni pár ezresből ha tönkremegy de akkor az olyan is.
Dízelből igyekezz olyat venni amiben volt kettőstömegű és kuplung cserélve. Nah ha az volt akkor az akár jó vétel is lehet.
majd még este írok. De irj privit, és kérdezz. Fogyasztás városban 6 liter, hosszú távon 5 liter.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#23278) Tökmindegy válasza Mr.Grincs (#23277) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Kösz.Én 2.0. Benyásat nézegetek.Van is most kettő de azokban a kereskedőkben nem bízom ahol vannak.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23279) Kornel válasza tomcsi23 (#23250) üzenetére


Kornel
veterán

Ezek után 100%, hogy olvassák a topicot, csak az ő "hozzászólásaik" kicsit több emberhez jutnak el, ld. ez az új teszt ;]

(#23280) lajafix válasza 8th (#23260) üzenetére


lajafix
addikt

dehogynem, per definition 1-2 paramétert nézni autóskártyázás. És te bizony keményen ezt műveled.

kornelka: ezt a topikot nem hinném hogy olvasnák, 1000x egyébb hasonló autós topik van.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#23281) bitpork válasza lajafix (#23280) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak figyeld kitartóan az itteni vitákat, meg az Ő cikkeiket. Sok-sok párhuzam jelenik meg a sorok között. Igaz hogy mi hiszünk a konteókban is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23282) Varoz válasza lajafix (#23280) üzenetére


Varoz
őstag

A száraz adatok, mindig is lófüttyöt értek.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23283) Dare2Live válasza lajafix (#23280) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az száraz adat, hogy körbeautózzák? :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23284) TaaT


TaaT
veterán

"És ők mind-mind tévednek."

"Akkor téved.

A Toyota tudja jól, ön pedig a hajára kenheti az autókatalógus számait."

Ez Totálkár megmondja hogy mi kell nekünk... de ha nem tetszik akkor tuti mi tévedünk... pfff... akkor sem vennék ilyen autót ha ötösöm lenne... :W

Give them hell Ukraine!

(#23285) bitpork válasza TaaT (#23284) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na de akkor persze hogy....rábaszni a vonóhozgot oszt vinni a desznyót búgatni sportosan :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23286) 8th válasza TaaT (#23284) üzenetére


8th
addikt

Azért mert te is tévedsz! :DD

(#23287) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Urak!
Ismerősöm ma felhív,hogy menjek el vele megnézni holnap valami Rovert 400 ezerért.
Mondom ne butáskodj,nézz ki valami normális autót ,de ne angol vasat ,az életed ráfizeted,amúgy sem állsz jól. De ,hogy ez neki tetszik. Mondom akkor menj egyedül ,én még a közelben sem akarok lenni ,nehogy majd a végén rámkajabáld:)
És nem lehet megingatni észérvekkel sem.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23288) tomcsi23 válasza TaaT (#23284) üzenetére


tomcsi23
veterán

Még jó, hogy csak 4-esed van. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#23289) Kornel válasza TaaT (#23284) üzenetére


Kornel
veterán

nekem kéne, majd egyszer, használtan, jóárasítva :K

(#23290) Mr.Grincs válasza Tökmindegy (#23278) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ha ez segít akkor szervízkönyveset vegyél, amihez nincs azt hagyd ott, nah meg magyarországit nézz. A kuplungok 120 ezer kilóméter körül cserések Újra, utánna már nagyon fent fog és csúszik mint az állat és iszonyat gusztustalan vele váltani. Mintha a 173 csuklós busz prága váltóját hallanád, amik mentek vagy 8 millió kilómétert.. Tapasztalat. Mennyi lenne rá a keret?

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#23291) Balupapa válasza t1 (#23247) üzenetére


Balupapa
senior tag

azon gondolkodom vajon mennyit fizethettek a TC-nek? ;] :P

_-=*WheelWhores*=-_

(#23292) Tökmindegy válasza Mr.Grincs (#23290) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ahogy néztem az árakat olyan 1.5-1.8között gondolkodom.Figyelem az aktuális kinálatot ha van jó darab megnézem,annyira nem sürgős hogy azonnal kéne.Mindenféleképp kevés kilóméteres kell (tudom lehetetlen:) ) és max 6 éves.Amugy csak ithonit első tulajost nézek, szervízkönyvest.
De kösz az infókat.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23293) 8th


8th
addikt

:P

(#23294) qdak válasza 8th (#23293) üzenetére


qdak
addikt

enyiert W220 is van fekete szinbe, na az imkabb kiralysag :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#23295) 8th


8th
addikt

(#23296) Qru válasza Dare2Live (#23283) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ennek a kocsinak nem az a lényege, egy Octavia is simán odaveri (nem is kell hozzá az RS). Tudom nehéz felfogni, nekem is nehezen ment. ;] Az a lényege, hogy tudsz keresztbe menni vele ha akarsz, kilnccsel előre, amit az elsőkeres opc-vel soha nem teszel meg max jégen. Ha vki csak a-ból b-be akar gyorsan "steril" körülmények között eljutni akkor vegyen opc-t.

#nincsbennetarcsi

(#23297) Varoz válasza Qru (#23296) üzenetére


Varoz
őstag

Na, nézzenek oda, valaki érti. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23298) Integra válasza Qru (#23252) üzenetére


Integra
titán

piszok jó alap ez a gt86... s2000 óta nem volt ilyen jó örömgép, amit annak is terveztek az alapoktól, ez biztos...
én 100%, hogy a lecsupaszított, lemezfelnis alap verziót venném, mert pár dolgot biztos változtatnék rajta. és az is biztos, hogy ehhez súlyhoz nekem még kellene +100 le és 150nm nyomaték, tehát egy turbo kit must have. fék és egy állítható futómű csere, a kovácsolt felnin pedig megfogja az ember a cserével járó többlet súlyt és kész az igazi örömgép.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23299) Qru válasza Integra (#23298) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cserélném még a gyári kereket, egy 16"-os is bőven elég lenne és jobban lehetne mókázni vele.

#nincsbennetarcsi

(#23300) bitpork válasza Qru (#23296) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minden autóval lehet kilinccsel előre menni....csak elég bátornak kell lenni hozzá. Ifa is megcsinálja. Más kérdés h nem éled túl.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.