Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Szplöttyy válasza lajafix (#22300) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Szerintem(itt a legnagyobb hangsúly a szerintem-en van) gyenge ahhoz, hogy jól ki lehessen gyorsítani, meg ilyenek. De végülis igazad van, versenyzésre nem jó, pályán attól még biztos lehet jókat autózni.

Amúgy most jöttem haza, ismerős mutatta, most vett egy E36 320i Coupe-t 390ért, hát rohad meg minden, de egész korrekt kis gép, persze a direktszűrő meg a kályhacső alatta van, de ahhoz képest hogy BMW meg hogy mennyi volt, egész kellemes élmény.

Smoke & Torque

(#22302) 8th válasza lajafix (#22294) üzenetére


8th
addikt

Egy 9milliós sportkocsitól kurvára sovány a 7.6sec. :P Anyós nem kell elég egy is :D

(#22283): Gyááá... :W sehol nem kapsz Honda S2000-et újonnan. Csak példának hoztam fel, hogy lásd mennyit számít plusz negyven lóerő. Mindkettő kétliteres mindkettő szívóbenzin mindkettő hátsókerekes és a súlyuk is közel azonos.
Erre mondtam már a legelején, hogy egy ~250lóerős motorral istenkirály lenne a toyo de így maximum csak átlagos.

[ Szerkesztve ]

(#22303) aero. válasza 8th (#22302) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azt furcsállom, hogy 1190kg és így 7.6s. Annyit a 184 lovas 320i megy, ami megvan 1415kg és ezt nem lehet a turbóra fogni, mert az nem magas fordulaton előny.

[ Szerkesztve ]

(#22304) a_tesz válasza Szplöttyy (#22273) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Vélemény? Van egy 4wd Swiftem, többet én nem veszek kevesebb hajtott kerékkel rendelkező autót :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22305) Szplöttyy válasza a_tesz (#22304) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Irthatnál pár sport arról a swiftről, mindig is izgattak, de sajnos sosem sikerült a közelébe kerülnöm egynek sem.

Smoke & Torque

(#22306) TaaT


TaaT
veterán

Ferrari GT86 :C [link]

Give them hell Ukraine!

(#22307) 8th válasza TaaT (#22306) üzenetére


8th
addikt

Gyönyörű... :P

(#22308) a_tesz válasza Szplöttyy (#22305) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Semmi extra, egy '99-es 1.3, rövidebb végáttétellel, meg plusz 120 cipelnivaló kilogrammal. Viszkós összkerékhajtással készült, ami alapesetben csak elöl hajt, ha fordulatszám-különbség lép fel az első és a hátsó tengely közt, akkor összezár a viszkó és hajt hátul is. Ha leesik a hó, nagy móka, de esőben sem rossz. Annyi, hogy rá kell számolni, hogy először kicsit az orrát tolja, és csak utána fog arra menni, amerre akarsz, de onnantól kezdve vidámság van :D

Fogyasztása így alakul, nem az a tipikus Suzukis spórolós, de nem szeretek országúton hetvennel büntetni :U

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22309) Szplöttyy válasza a_tesz (#22308) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Menyivel rövidebb? Mi így a vége? Nem is eszik olyan sokat, főleg, ha tényleg nyomod is neki.

Smoke & Torque

(#22310) Integra válasza TaaT (#22306) üzenetére


Integra
titán

omfg:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22311) Balupapa válasza 8th (#22281) üzenetére


Balupapa
senior tag

mindegy :DDD

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22312) _NCT


_NCT
őstag

:U

(#22313) a_tesz válasza Szplöttyy (#22309) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Gyakorlatilag mintha egy 1.0 Swift lenne, óra szerint 130-nál 4100-at forog. Nem tudom, mennyi lehet a vége, 160-nál még ment volna, de nem volt szívem tovább nyomni neki.

Azért egy laza literrel többet leöblöget, mint egy sima elsőkerekes 1.3, de nem is azért vettem, hogy fogyasztási rekordokat döntögessek vele :)

Szerk: és ha Veszprémben jársz, találunk alkalmat hogy kipróbáld, ha érdekel :)

[ Szerkesztve ]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22314) Zewa


Zewa
senior tag

Kinek a pap, kinek a paplan. Ennyi. Bizony lehet egy autó élvezetes úgy hogy autóskártyán elvérzik.
Akinek kell a power vár egy kicsit, jönnek a tuningcégek és 5ezer juró környékén felcsigázzák a gépet..

Corsa OPC milyen jellegtelen már? Gyors de hol a lélek? GT86 legalább szorult egy kevés. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#22315) t1 válasza a_tesz (#22313) üzenetére


t1
addikt

Halihó!

Most olvasom, hogy veszprémi vagy, illetve, hogy Suzukis, azért írok neked, mert a Veszprémben létezik egy Suzuki Club és én vagyok az egyik vezetője ha érdekel a dolog esetleg klub élet örömmel vennénk ha csatlakoznál :)

(#22316) neduddki válasza a_tesz (#22313) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

veszprem??? aszittmTe Nyoregyhazan tul lakolsz:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22317) Szplöttyy válasza a_tesz (#22313) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Akkor az év nagyrészében amúgy felesleges plusz hajtás annyira nem is nagy kompromisszum. Annó mikor úgy "hallottam" róla olyan horror dolgokat meséltek, hogy minimum 10liter, meg folyton széthullik, stb. Akkor még elhittem, azóta meg nem került a látókörömbe a téma. Én ilyen fura szrezt vagyok, gerjedek az összes fura autóra :) Mivel én egy Wagon-t hajtok mindig is izgatott mit tudhat terepen egy 4x4 wagon, gondolom a hajtás ugyanaz.
Mennyire strapabíró? Gondolom azért a 6ezernél kuplungolós rajtokat nem szereti.
Ha arra járok szavadon foglak :P :R

Smoke & Torque

(#22318) tomcsi23 válasza neduddki (#22316) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyíregyen túl van, csak attól függ, honnan nézzük. Nagyon nem vagy képben a helyi viszonyokkal mostanában. Iszol Te eleget? :D
No, kaptál némi mentséget. :B

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22319) latyak17


latyak17
tag

Na srácok rég nem írtam azóta (konkrétan ma) PAPÍROS golf 3 tulajdonos vagyok!
Műszakit simán vette, csak regadót lett neccesebb mert 2es környezetvédelmi besorolást kapott.
hnap bővebben egyenlőre csak azért ugrottam haza, hogy legyen miből tankolni:DD

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#22320) a_tesz válasza Szplöttyy (#22317) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Suzuki, szóval mért hullana szét? :D Van pár specifikus alkatrésze, mondjuk a kipufogó más, háromszor annyi is hozzá, mint az elsőkerekeshez, de alapvetően nem vészes.

A terepet az enyém annyira nem szereti, kicsit alacsonyabb, mint kéne, a múltkor fel is koppant párszor a vonóhorog :D De azért becsülettel felmászott egy elég komoly kaptatón.

Nem mindig szoktam hatezerről rajtolni, mert akkor elég keményen beüt a hátsó tengely, hosszú távon nem tolerálná a gép.

#22315 t1: küldök egy privátot :)

#22316 neduddki: jól tudtad, csak áthelyeztem a tartózkodási helyemet egy pár lépéssel arrébb, hogy kiteljesedjek a szakmámban :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22321) lajafix válasza 8th (#22302) üzenetére


lajafix
addikt

"Egy 9milliós sportkocsitól kurvára sovány a 7.6sec"
Hagyd abba az autóskártyázást. itt folytasd

Nagy megállapítás, hogy +20%kal valami erősebb akkor jobban megy. köszi. :U Trivi hogy a károsanyag normákon vérzett el a + lóerő, azért került bele a 2 befecsi rendszer is. a 2 gép között van 1x év. Teccikérteni? Ma má' a vizbűlkell kivenni az oxigént az új kocsiknak. :U

Rock'n Roll

(#22322) bitpork válasza a_tesz (#22320) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én sokat nézegettem a vitara 1.9 4x4 ket, de nem volt szerencsém elfogadható árú és nem rommá tört példányhoz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22323) Szplöttyy válasza bitpork (#22322) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Amúgy, tudja valaki milyen motor az? Mert váltig állítja 1-2haverom, hogy az HDi motor, de én tudomásom szerint pedig a Laguna 2 féle 1.9DCi-ről van szó, nem? Vagy ez is fiat cucc?

Smoke & Torque

(#22324) a_tesz válasza bitpork (#22322) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Azért az nem egy allroad, szóval ne sajnáld nagyon a dolgot :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22325) Kornel válasza Szplöttyy (#22323) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem 1,9 JTD

(#22326) aero. válasza Szplöttyy (#22323) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Fiat fejlesztés, JTD, ja. Opel is használja még.

Suzuki nem használ PSA motorokat. Viszont ami érdekes, hogy most a 109 lovas 1.5dci az A osztályba került bele. :D

[ Szerkesztve ]

(#22327) neduddki válasza Szplöttyy (#22323) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ennyore traktorhangu zorgo csorgo csattog joszagot csak a digok tudnak alkoni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22328) bitpork válasza a_tesz (#22324) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet h nem allroad , de amit az annó 1.6 benyában kapott tőlünk még a telekomos időkben...és soha semmi baja nem volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22329) Kornel válasza neduddki (#22327) üzenetére


Kornel
veterán

vezettem 1,6 JTD-t, nem csörgött, nem csattogott, de lehet csak jó volt a hangszigetelés :)

[ Szerkesztve ]

(#22330) Balupapa válasza lajafix (#22321) üzenetére


Balupapa
senior tag

miért fáj Neked, hogy szidja ezt a kocsit? :DDD
Nem tudod meggyőzni ugysem és ahogy látom Ő sem Téged :)

Lehet bármilyen élvezetes is a vezetése ha 7.6 a 0-100
mondjuk ez a ketto kicsit uti egymast.

Egyebkent a GT86 egy tohonya szar. kérem kapcsolja ki.

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22331) 8th válasza Balupapa (#22330) üzenetére


8th
addikt

Nem akarok én meggyőzni senkit. Elmondtam a véleményem. Azt talán még szabad. Majd ha egyszer lehetőségük lesz egy erős autóval körözni egy lezárt pályán rájönnek miről beszéltem. Addig szélmalomharc bármit is mondasz. A GT86 az új japán übersporkocsi oszt jóvan. :P

(#22332) lajafix válasza 8th (#22331) üzenetére


lajafix
addikt

A vélemény természetesen szabad, a tények meg nehogy zavarjanak. :))

na tényleg elég az autóskártyázásból.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#22333) neduddki válasza tomcsi23 (#22318) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kotoszkocc VenKecske?:- )

udv

neduddki

p.s.a_tesz: es mit csinalsveszpremben? conti?

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22334) Dare2Live válasza lajafix (#22332) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"a tények meg nehogy zavarjanak."

Mármint, hogy nem nagyon lehet elképzelni olyan környezetet ahol az 5.5értelhozható clio RS ne verné agyon a 8.5ért elhozható GT86ot?

Ne zavarjanak ám a tények...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22335) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Kezeket fel akinek van otthon GT86. Ez már vicc. :C

lajafix kolléga, milyen autót hajt?

Typhoon47 : ropi betárazva. :K

[ Szerkesztve ]

(#22336) Typhoon47 válasza Mágus2 (#22335) üzenetére


Typhoon47
őstag

áhhh figyelj.. itt eldől minden :D ha itt úgy beszéljük meg hogy ez egy szar, akkor az is!

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22337) 8th válasza lajafix (#22332) üzenetére


8th
addikt

Ja jó, akkor maradjunk a tényeknél. :))

- tény az, hogy sportkocsi mércével kifejezetten szarul gyorsul.
- tény az, hogy semmivel sem gyorsabb mint az aktuális sportmodellek.
- tény az, hogy ő az egyik legdrágább a jelenleg kapható sportmodellek közül.
- tény az, hogy egy 184lovas alsó-középkategóriás dízel szedánt sem lehet vele lenyomni lámpától lámpáig. [link].

Akkor miért is olyan nagy szám az az autó? Mert úgy néz ki mint egy sportkocsi? És most hova szarjak? :P

[ Szerkesztve ]

(#22338) a_tesz válasza neduddki (#22333) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Igen, jöttem tekergetni kormányokat :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#22339) Dare2Live válasza neduddki (#22264) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Dízelt nem tudom mit ragozzuk, amikor uazt mondod. Az tény üdvözítő, hogy Toyota inkább máshonnan veszi a dizeleit a 2.0/2.2es ahogy írod horror.

2. Megsámoltad, hány különböző toyota motorcsaláddarabjait fedi le ez az egyszem downsized moci, miközben családon belűl is ugye több variáció van. oké kr-feből nem.

"az arban nagy erdes, lesz a strategia"
mindig megmarad az árprémium.

" ill hogy a kuombozo allamok mit adnak adokedvezmenyben"
Na de erre nem szabad építeni + brek a francia egy dinamot vagy pedált a kocsiba aztán hibrid az is.

aHs dolog még jó is lehetne, ha kiforr nem drága mint a hybrid... csak ahoz NOban nem bezárni kéne azt a huzsonyakármennyi atomerőművet, hanem még mellé felhúzni annyit. Japánban is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22340) Manitou válasza 8th (#22337) üzenetére


Manitou
addikt

És most hova szarjak?
Az ágyadba ;]

Egyéb kérdés? ;]

(#22341) bitpork válasza Dare2Live (#22339) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bazz neduddki megfertőzött?

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ meneküljön ki merre lát! :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22342) Napfénysüti válasza 8th (#22302) üzenetére

Lehet tudok egy eladó S2000-et itthon. :D
Igaz nem új természetesen de ha jól hallottam ez a legfrissebb forgalomba helyezésű itthon. :K

Més que un club!

(#22343) hobizoli válasza Zewa (#22314) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jah hat szeretnek meg 1.5M-t ratapsolni egy eleve 3M-val dragabb autora, hogy akkor mar ugy menjen, mint az a masik olcsobbabb prolibb is tud alapbol :C :U

több drón kell ;P

(#22344) hobizoli válasza 8th (#22302) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem az is furcsa, hogy 6-s valtoja van, es meg igy is csak 7.6-t repeszt kilora, pedig még rovidebbek lehetnenek a fokozatok,
na meg hogy a korszerunek szamito DSG-vel es tarsaival ellentetben az automata a lassabb, tisztara mint vmi os-automata, berakod D-be, oszt megy, mint a C2 Power Toyota Celica a totalcar-n, ahol volt az az amcsi verzios es hatul dobfekes ótttómatta Celica, ami 140loval 13sec alatt ert kilora

OMG :U :P :DDD

több drón kell ;P

(#22345) tomcsi23 válasza 8th (#22337) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem olyan vészes. Nyélen pörgetve már majdnem utolér egy böszme, 200 kilóval nehezebb, RS Octit. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22346) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Lemezfelnire szerelt gumit budapest kozeleben kb mennyiert centiroznak?

Smoke & Torque

(#22347) lajafix válasza 8th (#22337) üzenetére


lajafix
addikt

még mindig az autóskártyás mentalitás. Jóval 8 alatt gyorsul 100ra. ez simán sportkocsi mérce. Vannak nála gyorsabbak, ami nem csoda mivel nem turbós, de ettől ez még abszolút gyors és sportkocsi.

Senki nem mondta hogy a leggyorsabb, sem azt hogy a legolcsóbb. Teljesen jó sportkocsi és egyszerű lélek az, aki 0-100 alapján itéli meg és korlátozott szellemi kapacitásával nem tud értékelni egy jó szívómotort. :K

Rock'n Roll

(#22348) Balupapa válasza lajafix (#22347) üzenetére


Balupapa
senior tag

" Jóval 8 alatt gyorsul 100ra. ez simán sportkocsi mérce."

Nálad :P
amig egy 320d odaveri (lol), addig nem sportkocsi.

szellemi kapacitast es a szemelyeskedest nyugodtan kihagyhatjuk.

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22349) -v- válasza Balupapa (#22348) üzenetére


-v-
addikt

Ez csak azt bizonyítja, milyen fölöslegesen jól megy manapság egy 320d is.
Ennyi erővel akkor a focus st is egy kula, mert egy szaros 125d odaveri. Nem?
Régen a porschék gyorsultak 6 mp alatt 100-ra, mégis sportkocsi volt. Nekem most is kéne egy régi 911-es. Nekem kifejezetten tetszik a toyo hozzáállása, hogy a mai trendekkel ellentétben nem a lóerőkre meg számokra, hanem a vezetési élményre és más dolgokra mentek rá. Ma már egy szaros 1.6 turbó focus is 180 ló, mégis a 2-eset volt jobb vezetni, annál meg még jobb vezetni az I-eset.
Fölösleges fikázni ezt az autót, akinek erősebb kell olcsóbban, épp elég hothatch közül választhat, de mint látjuk bmw-ből is sok félét, ami gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#22350) 8th válasza Balupapa (#22348) üzenetére


8th
addikt

Érvek és tények nincsenek, csak a személyeskedés maradt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.