Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) giigz válasza KonzolKartel (#23750) üzenetére


giigz
veterán

Nagyon jó kocsi. Komplex. :K

(#23752) engine88 válasza engine88 (#23728) üzenetére


engine88
aktív tag

Meg is vettem életem első autóját :)

9 éves, első negatívumok:
-vezető oldali ajtó kicsit lóg, nehéz becsukni, lehet javítani?
-kipufogó dob rezeg,zörög, kézzel simán mozgatható jobbra balra, csere?
-hamar melegszik a motor 90 fokra, utána beindul valami ventiszerű, egyből le is megy 80-ra, le is áll a venti vagy mi, utána egyből visszamelegszik 90fokra bekapcsol a venti és így tovább.. ez mi lehet?

(#23753) bitpork válasza engine88 (#23752) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha a folyadék szinted mindeközben nem változik, akkor nézesd meg a hőgombát. Ha viszont fogy... nos akkor lehet gáz.

A dobnak nincs ilyen funkciója hogy mozog: azt sürgősen nézesd meg!

Ajtó állítható, ha nem volt nagyon törve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23754) TaaT válasza engine88 (#23752) üzenetére


TaaT
veterán

"lehet javítani?"

lehet

"kézzel simán mozgatható jobbra balra"

ez még nem baj, egy bizonyos szintig

"rezeg,zörög"

na ez már baj

"ez mi lehet?"

termosztát nem nyit eléggé... talán...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#23755) engine88


engine88
aktív tag

Igazából a dobot megnézve eléggé rozsdás, lehet csak lelazult, de ha nem drága vennék rá egy új dobot. Mennyibe fájnak ezek? Van olyan ami mélyebbé is teszi a hangját?

(#23756) t1 válasza engine88 (#23755) üzenetére


t1
addikt

Milyen autó?

(#23757) Dicker válasza engine88 (#23752) üzenetére


Dicker
őstag

- Az autó nem volt törött? Vagy mit mondtak az ajtóra?
- A kipufogót szerintem fel lehet fogatni.
- A ventilátor normális. Ez a hőkapcsoló műve, ami azt jelenti, hogy még nem ment tönkre a gyári. Egyébként, ha zavar ki lehet cserélni kézi kapcsolásúra. Nem drága. A termosztáttal nem hinném, hogy gond lenne, hiszen nem melegszik túl, és nem is nehezen érte el az üzemi hőfokot, tehát nem marad nyitva sem. :)

Szerk.: Milyen autó lett? Ez engem is érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#23758) engine88 válasza Dicker (#23757) üzenetére


engine88
aktív tag

Nem volt törött sehol sem.
2003-as Peugeot 206, 1.4 LX
95.000km
Kép: link

Akkor a dobra ránézek, de igazából szeretnék is rá másikat venni, valami sportosat hogy dobjon a hangján. Van tippeket?

(#23759) 8th válasza engine88 (#23752) üzenetére


8th
addikt

- Ajtó zsanéron könnyen lehet állítani. Mit jelent hogy nehéz becsukni? Ha már szabályosan akad az ajtó az hamar tönkre teszi a zárat.
- Kipuff rendszernek mozognia kell így van kitalálva. Ha soknak ítéled a mozgását cseréld ki a kipufogót tartó bakokat.
- Munkahelyemen az egyik Ducato produkált ilyen "hibát" de a szerelő szerint nem kotlott meg rajta semmi. Később hőgomba csere után is megmaradt ez a szokása (mi arra gyanakodtunk). Lehet hogy vannak motorok aminél ez normális? Vagy a hűtőrendszer van túlméretezve?

(#23760) Szplöttyy válasza engine88 (#23758) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Grat hozzá! Lehet tudni mennyi pénzért sikerült elhozni? Sok pénz lesz rá az adó, meg ilyenek, gondolom. Bár ahogy hallottam, kint egyszerűbb az autóvásrlás mint itthon :)

Szerk: Én eddig az összes 1.2-1.4 8V opelnél ezt tapasztaltam, felmegy 95fokig, venti bekapcs, le 85ig, venti kikapcs. Nyáron egy ~10perces McDrive-ban állásnál jól megfigyelhető volt, menetközben ingadozott de nagyjából maradt 90körül.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#23761) bitpork válasza engine88 (#23758) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ajtód a vezető oldalán nem áll a helyén. Még a képen is látszik az illesztési vastagság állandótlansága. Nézd meg a motorháztető alatt és az ajtót kinyitva a felfogatás csavarjait: színre vannak fújva? Ha igen akkor egy rétegvastagság mérést kellene megejteni.

Bár lehet hogy csak ln vagyok paranoid sz@arrágó.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23762) Dirtyz válasza engine88 (#23758) üzenetére


Dirtyz
őstag

Jobb első lámpa alatt kicsit nagy az illesztési hézag, meg az ajtó első része sincs síkban, nézesd meg.
Amúgy jó kis kocsi, gratula!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#23763) Dicker válasza engine88 (#23758) üzenetére


Dicker
őstag

Ezt csak mondták, vagy meg is nézetted?
Előttem írták a rétegvastagság vizsgálatát. Én is csak javasolni tudom.
Ha normál, akkor csak egy nagyon erős nővel van dolgunk :DDD

Kipufogóból rengeteg van. Nézz körbe.
Most én így elsőre UK-ban ezt találtam:
Link

Úgy gondolom nem rossz, és kevésbé kihívó. Mondjuk egy komplett rendszert is lehet venni. Link

Link
Link

(#23764) TaaT


TaaT
veterán

Itt egy kép hogy kell állniuk az illesztéseknek normál esetben egy 206-oson :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#23765) engine88


engine88
aktív tag

Válaszolva mindenkinek:

@8th:
Úgy értve nehéz becsukni, hogyha becsukom simán nem csukódik be, hézag marad, ha beb*szom na akkor becsukódik normálisan.
Ránézek majd a kipufogó tartó bakokra, mert ha csak az a gond akkor felesleges új dobot venni.

@Szpötty:
1385-ért volt hirdetve, tegnap járt le az "angol súlyadó", így beígértem rá 900-et, nagy huzavona után adta is annyiért. Biztosítást most fél órája kötöttem rá, egy évre 790 font.
Akkor a venti ki-be kapcsolása miatt nem aggódok, normális.

@bitpork:
Nem volt törve, mert itt angliában minden kis balesetet regisztrálnak, és megy be a központba feljegyzésre. Lekértem 3 fontért a teljes listát az autóról és törésmentes.
De meg fogom nézni a csavarokat és a rétegvastagságot is.

@Dirtyz: Körbe fogom nézni holnap az összes illesztéspontot, hogy szimmetrikusan megegyeznek-e a hézagnagyságok. Köszi a gratulációt

@Dicker:
egy tulaj nevén volt eddig csak a kocsi, később kiderült 8 évig a csaj vezette utána 1 évig a faszija. Mikor megmutatta a kocsit úgy csapkodta az ajtót mint a budiajtót. Ezért lehet "kilazulhatott" az ajtó?
Ha link ezt a fajta kipufogó véget felrakom akkor miben fog változni? Teljesítmény/hang/csak kinézet?
Komplett rendszert nem vennék az túl drága.

(#23766) bitpork válasza TaaT (#23764) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én csak kussolok mert ha megszólalok akkor abból mindig csak a gond van :B

engine88: Ez mind ok, de nem tudhatod hogy eljutott-e a biztosítóig. Valljuk be, jobb bizalmatlannak lenni, mint utána gatyát zálogosítani ;)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23767) kpal válasza Runner_fxr (#8303) üzenetére


kpal
veterán

W215 MEC Desing durva ;) én is nézegetem azokat de álom marad :B ám van itt nálunk a városba egy fehér króm kerékkel egy fiatal srác tolja neki :Y

[ Szerkesztve ]

(#23768) _NCT


_NCT
őstag

Hirdetés szövege: [link] :W

(#23769) bitpork válasza _NCT (#23768) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne bántsd! Ha másért nem, lehet hogy egy jó autó talál gazdára általa. :)

Ecce homo...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23770) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ki milyen cuccokat használ visszapillantóra fellógatva? :DD

(#23771) #10726912 válasza engine88 (#23765) üzenetére


#10726912
törölt tag

Addig, amíg nem nézeted meg az ajtót, párszor emeld meg felfelé az ajtó alját-sarkát fogva (óvatosan rángasd meg, hogy a kasztni is megmozduljon), egy-két millimétert tud így vissza menni a helyére és máris nem kell "beb.szni" erőből.

(#23772) neduddki válasza _NCT (#23768) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Carpati mit varsz?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23773) _NCT válasza neduddki (#23772) üzenetére


_NCT
őstag

Nem ismerem őket, de ezek szerint jobb is :D

Bár a képek gyönyörű minősége és a fényképezés stílusa sokmindent elárul....

[ Szerkesztve ]

(#23774) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ki akar kis pizi oto? valszeg a kondi a legnagyobb jasvitasi tetel kerdes, hogy kompi hogy van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23775) !Overdose! válasza -secret- (#23770) üzenetére


!Overdose!
őstag

Természetesen semmit. :P

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#23776) -secret- válasza !Overdose! (#23775) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

még egy rózsafüzért se? ;]

(#23777) Bdanyy


Bdanyy
addikt

[link]

igaz nem eu

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#23778) MunezXBK válasza -secret- (#23770) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Soha, semmit nem lógattam oda és nem is fogok!

(#23779) zoo8800 válasza -secret- (#23770) üzenetére


zoo8800
veterán

Semmit. Zavarna a kilátásban.
Kabalából van egy síszemüveg hátul a kalaptartón, évek óta. :D

rip and tear, until it is done

(#23780) #10726912 válasza -secret- (#23770) üzenetére


#10726912
törölt tag

Párommal nagy vita alap a fenyőfa alakú légfrissítő vissza pillantón való elhelyezése...egyszer ki is dobtam az ablakon. Nem, nem a páromat, bár megfordult a fejemben ;]
Egyik ismerősnek a fóliás, redna kipufogós ültetett Astra-jában van felakasztva pókháló, meg dobókocka...kérdeztem tőle, miért nem veszel oda egy 40 colos plazmát? Annak legalább van értelme...
Typhoon47: Se kiscipőt, se keresztet? Kalap tartóra a bólogató kutyu? Műszerfalra a szélvédő alá hol marad a bólogató-csapkodó kisvirág :O
Na te is génytelen vagy, mint a kecske :(((

[ Szerkesztve ]

(#23781) Typhoon47 válasza -secret- (#23776) üzenetére


Typhoon47
őstag

4 wunderbaum + 2 rózsafüzér + egy mini ledes világító szűz máriát ajánlok.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#23782) giigz válasza engine88 (#23765) üzenetére


giigz
veterán

Grat. a kocsihoz! Itt Mo.-on a duplajaba kerül, szerintem jol jartal vele. :K 300k Ft nem penz erte... Ha 300-ert lehetne balkormanyosat hozni, akkor mennek en is, de nem lehet...

A multkoraban pont ezen gondolkoztam, akkor megkerdezem mar...

Az volt az ötlet, hogy Franciaorszagba kellene elmenni egy kis kirandulasra, aztan hazahozni egy 206-ot, vagy 307-et... Mennyibe kerul ott kb.? Atiras?

(#23783) dJ Peer válasza -secret- (#23770) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Az egyik Totalcar adásban láttam ilyen gumis telefontartót, amit a visszapillantóra lehetett akasztani, faszán ki lehet akkor hangosítani. Olyan érdekelne :)

(#23784) TaaT válasza -secret- (#23770) üzenetére


TaaT
veterán

:DDD

Give them hell Ukraine!

(#23785) Balupapa válasza #10726912 (#23780) üzenetére


Balupapa
senior tag

Én se tartok ott semmit. zavar, idegesít.
sehol nem szeretek semmit szem előtt tartani, azt szeretem ha üres a kocsi, mint a szalonban. :B
Az illatosítót is inkább elteszem láthatatlan helyre.

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#23786) Varoz válasza TaaT (#23784) üzenetére


Varoz
őstag

LoL, váltón szigszalag. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23787) bitpork válasza Balupapa (#23785) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem a könyöklő alatt van egy párologtató kübli. Igaz a vételkor adott wunderbaun 1 hónapig ott lógott, de már nem :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23788) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Nekem always előre van hajtva a napellenző(mer' az raj) a tetőkárpit és a napellenző közé beszúrva a napszemüveg, telefon az ajtókárpiton a kis gödörben ami az ajtó becsukására szolgál, pénztárcsa a térnél lévő polcon, telefontoló always bedugva és lóg a semmiben, tükrön álltalában wunderbaum, de mostanában inkább ilyen üveges illatosító, hátul a vonószemen is lóg wunderbaum, bár mostanában lelopják(LOL) ezenkívül random szemét cigisdoboz, blokk, ündítósdoboz, stb szanaszét, de ezt azért szoktam takarítani is. Ja és tervben van egy női tangabugyi a belső visszapillantóra, csak
1. Ha veszek az tré+asszony megdícsérne :)
2.Rá kéne vennem hogy adjon egyet ő, csak az nem olyan egyszerű :)

Tudom, ebben a tekintetben is tök abnormális vagyok. Mint mindíg :DDD

Smoke & Torque

(#23789) -v- válasza Balupapa (#23785) üzenetére


-v-
addikt

Dettó.

(#23790) Varoz válasza Szplöttyy (#23788) üzenetére


Varoz
őstag

Mekkora egy állat vagy. :DDD :DDD
A tanga blokkolja a lézert? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23791) Szplöttyy válasza Varoz (#23790) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Bolokkolja hát. Múltkor írtam, hogy sose trafiztak még le. Most lehet hogy igen, de akkor utoljára is. 50es tábla ~130-140.Ha az akit láttam trafizott akkor nekem már mindegy. Persze nem fogok sírni tudom mennyivel mentem, de hát hajnali 2volt. Na mindegy. Remélem a legjobbakat.

Smoke & Torque

(#23792) Laraxior


Laraxior
titán

Tankoltatok már ilyet: Shell V-Power Nitro+
Ér valamit? Mondjuk nem láttam még kúton hogy mennyibe kerül, de gondolom nem occó :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#23793) Szplöttyy válasza Laraxior (#23792) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Most láttam a reklámját a TV-be, meg nem rég írtak többen is hogy jó, gondoltam rá én is hogy ki próbálom. Üres tankba ha rakok 2ezerért annak van értelme? :DDD

Smoke & Torque

(#23794) Tökmindegy válasza Laraxior (#23792) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ja én mostanában csak azt teszem bele. Sokkal jobban megy és kevesebbet eszik legalábbis nálam.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23795) Varoz válasza Szplöttyy (#23791) üzenetére


Varoz
őstag

Áztá r.hadt. :Y :D Az komoly lesz akkor. Én is f.stam a múltkor, de nem jött szerelmes levél. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23796) -v- válasza Tökmindegy (#23794) üzenetére


-v-
addikt

És mennyivel drágább?

(#23797) Tökmindegy válasza -v- (#23796) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ha jól rémlik 450 volt most. Nem tudom mennyi a sima 95 ,talán 430? Kb 20 forint adifi ha jól rémlik,tele tanknál 1000 huf kb a különbség ,na most ha 2-3-4 decivel eszik kevesebbet a végén nagyjából ugyan ott vagyok és mellé jobban is megy. De próbáljátok ki,lehet másnak nem mutat ilyen előnyöket ,nálam bevált.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23798) -v- válasza Tökmindegy (#23797) üzenetére


-v-
addikt

Na majd kipróbálom. Bár sima 95-össel is jól megy a szekér :D

(#23799) TaaT


TaaT
veterán

Alacsonyan repülnek a GTR-ek :)

Give them hell Ukraine!

(#23800) Dicker válasza Tökmindegy (#23797) üzenetére


Dicker
őstag

Csak az LPG! ;] :DDD

Egyébként érdeklődnék, hogy mit gondoltok a matt autókról?

Persze ennél vannak szebb árnyalatok is, ami a képen van, na meg nincs is szépen megcsinálva az autó.
Nagyon gondolkozok, hogy megcsináltassam, de hol lenne érdemes azt még nem tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.