Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) 8th válasza Tökmindegy (#23450) üzenetére


8th
addikt

(#23452) bitpork válasza Tökmindegy (#23450) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is szifonom van, de amíg a 4-s generáció supportja meg nem szűnik marad. Aki meg sorban áll érte megérdemli ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23453) mephi666 válasza Tökmindegy (#23450) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez azért nem egyszerű... most mindenféle flémszándék nélkül: mi durván jól működő marketing dolgozik már: lényegében ott zombiznak 2napon keresztül azért, hogy kapjanak egyet (pl lelküket is eladva, részletre) a 3soron túlárazott legújabb generációs almafonból? :U azért ez a nemmindegy...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23454) dJ Peer válasza Tökmindegy (#23450) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Az a baj, hogy nem füstöl, ha simán megyek.
Lejtőn lefelé motorfék, aztán rálépek a gázra, na akkor dob egy kék füstöt.

Meglátjuk mit mutat az adalékkal, ha nem válik be, akkor szimmeringelünk.

(#23455) !Overdose! válasza dJ Peer (#23449) üzenetére


!Overdose!
őstag

Milyen szerelő az aki adalékot javasol??? :Y

Soha nem öntenék ilyet a motorba. :(

Már múltkor is írtam, hogy ekkora olajfogyasztásnál majdnem biztos, hogy gyűrűprobléma lesz. Szét kell borítani azt a motort és belenézni. :K

Ki fogad velem?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#23456) Varoz válasza Tökmindegy (#23450) üzenetére


Varoz
őstag

Azért ha a szomszéd lopja esténként akkor nem kell bontani semmit, maximum a szomszédot. ;] :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23457) Tökmindegy válasza dJ Peer (#23454) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Az lesz a vége ,hogy csinálsz egy komplett motorgenerált,ami valljuk be nem lesz olcsó,de legalább tudni fogod,hogy most tipp,topp. Ha jól sejtem ezt most vetted kintről nem?
Így már nem lesz annyira oco,de legalább jó lesz.

Volt egy melós autóm egy opel rekord.Olyan volt már mint az A omega. Na az havonta 1 liter olajat evett.
Olcsóbb volt havi szinten tankolás mellett beleönteni a legolcsóbb szutykot ,mint variálni vele.
Mondjuk mindig friss olaj volt benne:))))

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23458) giigz válasza Tökmindegy (#23428) üzenetére


giigz
veterán

Nem vagyok oda a japán autókért, de ebbe szívesen beleülnék. :K

(#23459) Typhoon47 válasza dJ Peer (#23449) üzenetére


Typhoon47
őstag

az már szerelő a javából! úristen és ilyenek megélnek... ennyi erővel én is elmegyek szerelőnek, minden olajcsökkenésre adalékot!

"Education is important but big biceps are importanter"

(#23460) giigz válasza dJ Peer (#23454) üzenetére


giigz
veterán

Pedig "mennyit szenvedtél" ezzel a kintről behozással, itt is tudtál volna venni egy jót.

(#23461) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Azt mondta, hogy először, hogy próbáljam meg az adalékot, hátha helyrejön. Nem azt, hogy burogassam bele állandóan. :D ;]

(#23462) Varoz válasza dJ Peer (#23461) üzenetére


Varoz
őstag

Olajfogyásnak oka van. Azt adalék nem hozza helyre. Finggal nem lehet piros tojást festeni. :N

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23463) MunezXBK válasza Varoz (#23462) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig mi azzal festjük! :DD

(#23464) Kornel válasza dJ Peer (#23461) üzenetére


Kornel
veterán

Ez elég meredeken hangzik, de ahogy látom, nem csak nekem.
Szerintem keress új szerelőt :K

(#23465) Typhoon47 válasza Varoz (#23462) üzenetére


Typhoon47
őstag

így van.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#23466) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Itt bizonyára nagyon sok autós emberke mozog azért kérdezném tőletek, hogy egy régi kis harcos konkrétan a Daihatsu Charade GTti mennyire halott ügy mostanság? Mert kis pénzű embernek a vételára ideálisnak tűnhet, de alig találni alkatrészt, fórumok döglődnek ami erre a típusra értendő. Ott meg olyat írtak már régebben is, hogy jó szerelőt főleg ehhez nagyon nehéz találni.

Mi a véleményetek erről? 2-300 ezerért egy ilyen turbós csoda szép álom lenne, de kérdés mennyire "rém" álom.. :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#23467) !Overdose! válasza HartgeH3-2.8 (#23466) üzenetére


!Overdose!
őstag

Van közöttünk valaki, aki újított fel GTti-t, de nem jut eszembe a neve. Próbálj rákeresni az autós topikokban!

Amit én tudok, hogy azok az alkatrészek, amelyek kifejezetten GTti-hez valók ritkák és drágák. A sima Charade alkatrészekből nincs hiány. Mellesleg nem egy bonyolult technika, nem kell hozzá típusspecifikus szerelő. Viszont úgy kell készülni, hogy ennyi pénzért nem kapsz jó GTti-t, költeni kell majd rá, hogy valóban jó legyen.

Ha nem ragaszkodsz a típushoz, akkor egy Punto GT talán jobb választás lehet. Annak pedig hobizoli a nagy szakértője.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#23468) 8th válasza HartgeH3-2.8 (#23466) üzenetére


8th
addikt

Reac^ a te embered. Itt a blogja: [link]

(#23469) !Overdose! válasza 8th (#23468) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sosem jutott volna eszembe, pedig olvastam is a blogot. :R

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#23470) engine88


engine88
aktív tag

10 év körüli sportos autót akarok venni Angliában.

Az igaz hogy ezeknek a nagy többsége szét van hajtva? Mármint amelyik autó sportos,+ felni, spoiler, stb..

(#23471) Balupapa válasza engine88 (#23470) üzenetére


Balupapa
senior tag

nem, vitrinben tárolták őket a forgalmival meg autóskártyáztak esténként ;] :DDD :DDD :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#23472) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm a válaszokat, igazából nagy vágyam lenne ez a kis gépsárkány egyszer, de nem mernék belefogni főleg úgy , hogy nem értek a karbantartáshoz, szereléshez és tudom lehúznának ahol tudnak. (csak nincs mit lehúzni). :B

Szerk: Egyébiránt VW Golf GTI ? Ő mennyivel jobb szitu?
A Punto GT jó kis gép lehet :)

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#23473) MunezXBK válasza engine88 (#23470) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Angliában széthajtva? Pályán 113km/h a megengedett, ha gyorsabban mész, árokba lőnek vazz. :D

(#23474) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Kicsit off leszek, de szorosan kapcsolódom azért a témához. Vezetni tanulok jelenleg, a KRESZ vizsgát már abszolváltam. Most kéne kiválasztani, hogy milyen autón tanuljak. Abszolút nem értek hozzá. 2 dolog merül fel: dízel/benzin, forma: sedan/kombi stb.

És a lehetőségek:
- Ford Focus Combi, dízel
- Renault Thalia, dízel
- Suzuki SX4, benzines
- Suzuki Ignis, benzines
- Daewoo Lanos, benzines
- Opel Corsa, dízel
- Honda Jazz, benzines
- Fiat Qubo, dízel

Ezek közül a Fiatot és a Fordot láttam élőben, azok eléggé elriasztottak, előbbit túl nagynak, utóbbit túl hosszúnak találtam.
Melyiket javasoljátok ezek közül?

Előre is köszönöm a véleményeket!

(#23475) Tökmindegy válasza albiosz (#23474) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Dízellel könnyebb megtanulni ,de alapvetően tökmindegy melyiken tanítanak. Szülőknek mi van otthon ,gondolom ha lesz papírod csak elcsaklizod a fater járgányát ,akkor egy hasonló kalibert válasszál:) Ha tévedtem akkor amelyik szimpibb. A Jazz al könnyű pl.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23476) Varoz válasza MunezXBK (#23473) üzenetére


Varoz
őstag

Árokba lőnek? Az Russia. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23477) Tökmindegy válasza HartgeH3-2.8 (#23466) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Valaki keresett tegnap sportos kis autót.
A citroen saxo VTS-t mondtam neki is. Olvasd el pl a totalcaron mit mondanak róla,aztán meg a net tele van bontásra váró,avagy bontott (szétzúzták,vagy az elejét ,vagy a hátulját) vasakkal úgy ,hogy az alkatrész ellátás meg is van oldva gombokért.
Itt a teszt róla.
És oco egy járgány.Amúgy sem drága az alkatrész hozzá.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23478) HartgeH3-2.8 válasza Tökmindegy (#23477) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Uhh na az még egy vagány kis járgány :) :DDD

Köszi az infot, még az álmodozok kategóriába vagyok tehát kvázi bilibe lóg még a kezem.
Később megpróbálok a tettek mezejére lépni!

:R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#23479) albiosz válasza Tökmindegy (#23475) üzenetére


albiosz
őstag

Munka miatt kéne a jogsi, lassan 25 leszek. :) Nekik egyébként egy régebbi sedan Astra van, a kezdeteknél majd előfordulhat nálam.

(#23480) neduddki válasza albiosz (#23479) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jazz, /ha hosszabb a karod hatranyulsz es megnezed hun van a kocsi fara:- )/
en a corsa a-val voltma igy, ahul a 405hatsio ulese kezdodott ott volt a corsa vege, huuu miket paroltam vele

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23481) Varoz válasza neduddki (#23480) üzenetére


Varoz
őstag

Nem igazán csípem ezt a fajta írást amit a fórumon művelsz. De ez most hatalmas volt. :DDD
jazz, /ha hosszabb a karod hatranyulsz es megnezed hun van a kocsi fara:- )/
XDDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23482) Tökmindegy válasza albiosz (#23479) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ne félj attól a vezetéstől:) Ahogy annó Tubi haverom (elkísértem az első vezetési órájára) megmutatta az oktatónak ,hogyan kell autót vezetni:) Ő is vagy 28 volt (tizenéves kora óta versenyzett az mindennel aminek kereke és robbanó motorja volt) oktató megkérdezte vezetett e már. ÁÁÁÁÁ dehogy:) Beültek krapek mindent elmondott ,ez a vadmarha meg elkezdett gumit füstölni majd pár érdekes és cifra manőver után befarolt a bóják közé.Mondjuk többet nem kellett oktatásra mennie:))

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23483) Dicker válasza albiosz (#23479) üzenetére


Dicker
őstag

Szerintem teljesen mindegy, hogy dízel, vagy benzin. Annyi különbség volt régen, amikor tanultam vezetni, hogy a dízeles autóval nem fulladtak le a lányok, a benzinessel meg igen. De normál esetben ilyen nem áll fent. :DDD
A méret viszont már lehet számíthat, hiszen nem mindegy, hogy egy olyan autóval tanulod meg a vezetést, ami keresztbe is befér majdnem egy parkolóhelyre, vagy egy olyannal, amivel egy kicsit már ügyeskedni is kell.
Itt tudod megtanulni rendesen az apróbb dolgokat is, itt nem lehet kárt csinálni. Persze, ha az oktató nem alszik, vagy éppen nem az autón kívül tartózkodik... :DDD Egyenes úton meg teljesen mindegy mivel mész.
Amúgy jó nagy választék van már manapság. Az én időmben ennyi volt, hogy: kocka vagy kerek lámpás... Én inkább oktató szerint választanék, a fiam is így tett, és nem valami idiótához került legalább.

(#23484) Varoz válasza Tökmindegy (#23482) üzenetére


Varoz
őstag

Ismerős szituáció. ;)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23485) !Overdose!


!Overdose!
őstag

[link] :U

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#23486) hobizoli válasza HartgeH3-2.8 (#23472) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jah csak 300k-ert PGT-bol csak bovlit kapsz itthon :U vgy megeccer ennyit ra kell tapsolni, hogy nagyjabol mindene rendben legyen, es csak gyari legyen, semmi tuning, vagy kicsit ratolsz meg es akkor turbo-intercooler mar vmi a gyarinal jobbak

ugyanez ervenyes mas hasonlo evjaratu hothatch-re is amugy, ennyiert csodat ne akarj ezekbol

PGT-ben az a becsapos, hogyha mar gameover (kozeli) a motor/turbo, egy atlag autobol atulve ahhoz kepest akkoris meg qrvara megy, amikor befuj a csiga

pl irogatjak ezt Saxo VTS-t is, az is faja kisvas, viszont 935kg 120LE, de "csak" 8.7sec 100-g

a PGT +90-100kg-val gyorsul 7.9-t 100-g két turbolukkal

160-170LE-g relativ eleg ecceru is meghekkelni, es akkor mar ~7sec-t gyorsul 100-ra

több drón kell ;P

(#23487) neduddki válasza Varoz (#23481) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ma sem eltem hijjab, mosodt caltam az orcadra:- )

udv

neduddki

mod: off

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23488) Varoz válasza neduddki (#23487) üzenetére


Varoz
őstag

Látod, látod. :K :)

Szeretem Rejtőt amúgy. ;)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23489) harry válasza albiosz (#23479) üzenetére


harry
veterán

Én két dologra figyeltem, mielőtt oktatóhoz kerültem volna:
- próbáltam utánajárni fórumokon, hogy kikhez érdemes menni, s bár csak a nőklapja café mély bugyraiban, de sikerült pár hasznos infót találnom
- próbáltam nem túl kicsi - nagy autót választani, előbbivel szerintem nem szereznék elég tapasztalatot a későbbiekhez pl. manővereknél, parkolásnál (mármint én amúgy is valami nagyobb kocsiban gondolkodok hosszútávon, ezért mondom), utóbbival meg azért ne szívassuk feleslegesen kezdő önmagunkat

Szemre egy értelmes méretű szerintem megteszi, én ennél többet nem nagyon agyaltam a kocsin (Astra G 5 ajtós lett amúgy végül).
Ha csigánál vagy, megnézhetem, kiket láttam ajánlottként (oktatót).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23490) TaaT válasza harry (#23489) üzenetére


TaaT
veterán

Baján láttam ilyen tanulóvezető autót :)

Give them hell Ukraine!

(#23491) albiosz válasza harry (#23489) üzenetére


albiosz
őstag

Nem Pesten tanulok, Vácon egy kisebb (? mihez képest ugye) iskolában. Próbálok utánajárni az oktatóknak, szerintem is az a legfontosabb, kettőt ismerek csak és pont a Fiat és a Ford tulajokat, de nem akarok feleslegesen ki..... magammal, hogy ekkora autókon tanuljak. :)

A többieknek is köszönöm szépen a tanácsokat! Egyelőre a Hondára hajlok, de még informálódom.

(#23492) Varoz válasza TaaT (#23490) üzenetére


Varoz
őstag

Na, az már igen. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23493) harry válasza TaaT (#23490) üzenetére


harry
veterán

Én is láttam már Nissan Primerat, de valami újabb típust, csak lestem...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23494) latyak17 válasza TaaT (#23490) üzenetére


latyak17
tag

Opel insignia vatta új? és ugyanennek az emberkének nissan navara?:)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#23495) engine88


engine88
aktív tag

Erről a kocsiról mi a véleményetek hirdetés alapján?

UK link

(#23496) Szplöttyy válasza engine88 (#23495) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Jó autó, és jó a motor is, csak ha már cliot tuningolt kicsit ízlésesebben is csinálhatta volna. Ez förtelmes. De legalább kulturáltnak néz ki, de (nem néztem meg sorry) elég sokat futott mert kopott a kormány, bár a renaultok elég gyorsan kopnak.

Smoke & Torque

(#23497) Manitou válasza Szplöttyy (#23496) üzenetére


Manitou
addikt

ha már cliot tuningolt kicsit ízlésesebben is csinálhatta volna. Ez förtelmes. De legalább kulturáltnak néz ki
Csak én érezek kis ellentmondást :DDD

(#23498) Varoz válasza Manitou (#23497) üzenetére


Varoz
őstag

Há most mér? Nem olyan ordenáréan förtelmes, csak kultúráltan az. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23499) Szplöttyy válasza Manitou (#23497) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Mint belülre gondoltam, tehát igényesen lett csinálva, de attól még okádék ronda. De szép tiszta kívül belül, arra írtam hogy kulturált, de igazából igényeset akartam, vagy igazából én sem tudom mit akartam :DDD

Smoke & Torque

(#23500) Varoz válasza Szplöttyy (#23499) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem ne igyál ma többet. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.