Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) Manitou válasza neduddki (#23050) üzenetére


Manitou
addikt

:DDD

(#23052) _NCT válasza neduddki (#23047) üzenetére


_NCT
őstag

Pedig így lesz :K

Manitou: vennék azt is :DDD , csak sajnos 1 Misi alatt nem találok értelmes példányt :(

Mod: mondjuk ez pont alatta van :D

[ Szerkesztve ]

(#23053) #10726912 válasza neduddki (#23050) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ááááá...ma este megnézem, örökzöld vigyor :DDD :DDD

(#23054) neduddki válasza _NCT (#23052) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nyugtaval a napot...:- )))
es4-es5, tom ez ma nem igazi honda, de en kibekulok vele...

udv

neduddki

mod: Tiger.huhhhh: orulok ha mosojjt csaltam arcodarsa

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23055) Tökmindegy válasza _NCT (#23046) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nem te kergettél Focust? Alant linkeltem egyet amiben még klíma is vagyon ár is jó meg még szép is.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23056) Tökmindegy válasza Varoz (#23036) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Tessék tanulmányozd.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23057) Varoz válasza Tökmindegy (#23056) üzenetére


Varoz
őstag

Bullshit. Nincs mit tanulmányozni. Lemértem, fogd már fel! :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23058) Manitou válasza Tökmindegy (#23055) üzenetére


Manitou
addikt

tényleg jó az a fóka,
Ültem egy ilyen kombi 1,8-ba, elég jól is megy. :K

(#23059) Tökmindegy válasza Varoz (#23057) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ok:) Szvsz szerintem te rosszul számolsz ,de inkább ne menjünk ebbe bele:) Végül is én nem akarok még egy ladát venni volt vagy 10 az életemben.
Itt egy másik ami aszongya 6.5 de az nem egy egyszerű motor:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23060) Varoz válasza Tökmindegy (#23059) üzenetére


Varoz
őstag

Mit lehet rosszul számolni rajta? Tele tank (km állás feljegyez), elindulok, megérkezek. Tele tank (km óra állás ismét feljegyez). Így adott lesz a liter, meg a megtett km. Majd osztom a km-t 100-al. Majd a litert elosztom a kapott értékkel.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23061) _NCT válasza Tökmindegy (#23055) üzenetére


_NCT
őstag

Kergettem, de már letettem róla.

(#23062) hobizoli válasza Varoz (#23015) üzenetére


hobizoli
nagyúr

110-nal epl a Swift eszik 6-t egy fenyevekkel korszerubb motorral meg vezelessel, meg sokkal kisebb hajtaslanci veszteseggel, meg kozegellenallassal, meg -150kg-val :U

több drón kell ;P

(#23063) Varoz válasza hobizoli (#23062) üzenetére


Varoz
őstag

Jó lesz az 5-nek is szerintem. De Swiftet még nem mértem.
Sőt biztos is. A Mazda kijön 6 alatt. Nehogy már a Suza ne. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23064) Tökmindegy válasza _NCT (#23061) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Amit találtam szerintem az egy jó kis vas. Érdemes rátekinteni.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23065) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Van értelme néha néha jobb minőségű prémium gázolajat tankolni? MOL EVO NEO, Shell, V power diesel, stb...

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#23066) hdman válasza Tökmindegy (#23056) üzenetére


hdman
őstag

Jó ez a cikk, köszi!

Mr.Grincs: évente pár teletankot nyomok belőle, ártani nem fog neki, max használ, ha használ. Talán picit kipucolja a lerakodásokat.

Sopron city :)

(#23067) latyak17 válasza Mr.Grincs (#23065) üzenetére


latyak17
tag

Motorba a OMV legdrágább benzinét tettem nyáron többször, nem gondoltam volna de nagyobb volt a különbség mint azt hittem volna valaha.. ment mint a szél, legalábbis szerintem van értelme..:)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#23068) MunezXBK válasza Mr.Grincs (#23065) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem a sima Shell-es gázolajtól is halkabb a motor. V6, tehát igen könnyen meg lehet különböztetni.

(#23069) neduddki válasza Mr.Grincs (#23065) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tankolja lajtan tul amikro csak tucc s legel bodog:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23070) Kornel válasza hobizoli (#23062) üzenetére


Kornel
veterán

110-nél nekem gázból evett 6,5-et a swift :) Utána kezd el enni, 130-nál már 8 liter gáz.
témához kapcsolódva: nekem is volt ladám, 21061 négykörlámpás 1500-ös láncos mocival, országúton elment 7 literrel, amíg nem nyitott a 2. torok, de 100 felett már nyitott, és nem volt piszkálva a kocsi, totál gyári beállításokkal, a kocsi új korától a családban volt. Szóval az a 120-nál nyitás elég irreálisan hangzik, sőt, szerintem ott már szegény keverékkel megy a moci... városban viszont kéri a 9-10 litert!
Egyébként a fogyasztás nagyban lábfüggő, okosan vezetve simán 5 alatt van a splash-em, és nem tartom fel a forgalmat.

(#23071) Tothgera30 válasza Kornel (#23070) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Erről beszélek, én is úgy tudom/emlékszem hogy 100km/h körül nyit. 80-90km/h-val természetesen el lehet járkálni bele alacsony fogyasztással, de ha előzni kell, vagy autópályán menni, akkor azért elkezd csipegetni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23072) Tökmindegy válasza Mr.Grincs (#23065) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ha jót akarsz a vasnak a kagylósnál tankolj:) Szerintem meg ja van értelme,de ahogy Neduddki mondja ha nyugatabbra tankolsz akkor ott a sima is jobb mint itthon:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23073) hobizoli


hobizoli
nagyúr

szerintem a 2. torok vakuumra nyit, az meg gazallasfuggo
de 110-nel az ezerkettesnek szerintem siman kell nyomni annyira hogy kinyisson

sot, mive 80km/h volt a megengedett regen, elozeshez plusz erohoz tuti ugy volt attetelezve a valto is, hogy 80 fole vereted pl elozni, akkor legyen jedi is hozza

110...persze, hazudik a kmora, ilyen ecceru
az a szint, mint a 1.3i Kadett 200-t megy

több drón kell ;P

(#23074) Mr.Grincs válasza Tökmindegy (#23072) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Munkatársam ukrán gázolajat vesz, amikor arra jár átmegy, teletankolja a talicskát meg még hoz 10 litert és azt mondja érezhetően jobb, csendesebb.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#23075) Varoz válasza Kornel (#23070) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor leírom még egyszer, hogy EZ a Lada 120-nál nyit. Az IQ betyárok kíméljenek, könyörgöm.
Mivel nem én állítottam be a karburátorját, így nem tudom, de gondolom, hogy direkt így lett beállítva. De ezt úgy látom r.hadt nehéz felfogni.
Húz rendesen egy torokkal is. Jobban húz, mint az 1,6-os Citroen Xsara Picasso (Azért ez, mert ezzel jár apám, ahol dolgozik). Persze ez 130-ig igaz, ott azért ledöglik a Lada. :DDD

A km óra sem csalt. Direkt utána ellenőriztem a távnak, de ez se zavarjon senkit.
De aki k.rvára ráér, az elmehet Kondorosra megnézni. :U
De mindent ő fizet. Nem lopjunk feleslegesen apám idejét. :U
Bár jelen pillanatban elvileg nincs rajta műszaki, mivel apám nem használta az utóbbi időben. Szóval a büntetést is a lelkes tesztelő pénztárcájára bízom. :D


Tökmindegy

Volt mechanikusi s, igen. Az ezerkecske pont az. ;)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23076) Tökmindegy válasza hobizoli (#23073) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Itten van a vákumos
De mintha lett volna valami olyasmi karbi is aminél mechanika nyitotta a második torkot,de az ritka volt. Legalábbis úgy rémlik,nem ma voltak azok a vasak.
Ha vákumos a karbi akkor semmi köze a sebességhez vagyis nincs olyan,hogy csak 120 nál nyit. Az terhelés függvénye és kész.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23077) hobizoli válasza Varoz (#23075) üzenetére


hobizoli
nagyúr

persze, el lehet butitani az autot a karbival, kisebb fuvokakkal stb, es akkor eszik ugyan 6-t, de nem megy ugy sem, mint a gyari ment

több drón kell ;P

(#23078) Varoz válasza hobizoli (#23077) üzenetére


Varoz
őstag

-.-
Na, akkor most tegye fel a kezét az akinek szerelői végzettsége van. :U
\o

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23079) Varoz válasza Tökmindegy (#23076) üzenetére


Varoz
őstag

Itt a mechanikus is, ha már olyan bőszen lapozgatod.

#23080
Azért, mert itt többen még csak olvasni se tudnak. :U
Direkt leírtam, hogy ez a lada nyit ekkor és akkor. Erre már a 3. tag jön azzal, hogy nem. Ezek szerint vagy ők is ott ültek mellettünk a kocsiban vagy csak látatlanban állítanak dolgokat. :U

Nem felel meg, de mindegy. Szerintem is hagyjuk, mert a tényeken nem tudtok változtatni.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23080) Tökmindegy válasza Varoz (#23078) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Az miért fontos? Ismerek nem egy "végzett szerelőt" akinek a biciklimet nem adnám a kezébe. :)

Amúgy meg lapozzunk szerintem ,itt valószínű senki sem akar Zsigulival közlekedni már:)
Ha jobban alszol tőle akkor elfogadjuk na és nem kötekszünk többet.
Ugyan egyetlen ladám sem volt kis étvágyú ,még az sem amibe skoda karbit tettünk annó (mondjuk kevesebbet evett ,de nem is ment),de valszeg én vagyok a falábú . Így megfelel?:)

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23081) Varoz


Varoz
őstag

Szereljünk autót! :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23082) hobizoli válasza Varoz (#23078) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ahhoz nem kell annak lenni baszod
pl az uszoedzok sem feltetlenul ex-olimpiai bajnokok

szoktam progizgatni a sajat automat, injektoros rendszer, ott is ez van
ha nem adsz eleg nyalat, akkoris mukodik az auto, csak tunya es nem_megy

de siman erezheto a diffi, nem ugrik, hanem unottan felgyorsul

persze amikor van eleg anyaga, akkor nyilvan tobbet is eszik, de lovak zabbal mennek, mert olyanok

több drón kell ;P

(#23083) Varoz válasza hobizoli (#23082) üzenetére


Varoz
őstag

De nem is a sarki pék megy be dirigálni nekik. :U

persze amikor van eleg anyaga, akkor nyilvan tobbet is eszik, de lovak zabbal mennek, mert olyanok
De ha belefojtod a zabba akkor ő se fog menni. :U
Csak, hogy sarkítsak. Mert az égés milyensége nagyon nem mindegy. Pont ezért kéne tisztába lenni a szakmai dolgokkal.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23084) hobizoli válasza Varoz (#23083) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezert is van szelessavu lambdaszondam is benne, valos ideju 1/16sec frissitesu digitalis kijelzessel :P

több drón kell ;P

(#23085) Tökmindegy válasza Varoz (#23083) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Az az igazság,hogy van egy korosztály (sajna már én is ide tartozom) akik ezekkel a szovjet vasakkal nőttek fel. És biza a lakótelep parkolójában komplett motorgenerál ment végbe:) és olyan ismeretanyagot halmoztak fel ami párját ritkítja. Emlékszem volt olyan,hogy gömbfej meghót , leálltunk sétáltam 20 métert egy autós boltig megvettem valami aprópénzért és ott helyben ki lett cserélve. Zsigával sose volt ,hogy nem értem haza. Volt hogy elrepedt a gyújtáselosztó fedele ,éppen valami tanyán voltunk nejem akkor még a barátnőm nagyfaterjánál,kicsi keresgélés után találtam a szomszéd faluban egy helybélit akinek volt.
Boldog idők voltak azok:)
Az igaz,hogy a szerszámos láda alap tartozék volt:) Az 1500 ös körlámpás volt az igazi,azt nagyon komáztam,de az isten a Nagypolák . 4 tárcsafék (már akkor) ment mint a veszedelem,kényelmes nagy hodály. Hátul a laprugók, sose ült meg.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23086) Varoz válasza Tökmindegy (#23085) üzenetére


Varoz
őstag

Ú, nagy pók. Kedvenc. :))
Volt nekünk is. Bitang jószág. :C
Ilyen volt, csak krémszínű.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23087) Tökmindegy válasza Varoz (#23086) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Jaja:) Csepelen haverral meghekkeltük,kapott verseny trafót ,sokpólusú gyertyákat,meg tudományos gyújtáskábeleket (nem röhögni nem volt akkoriban egyszerű beszerezni ezeket) no meg átalakítottuk a légszűrőt oszt azzal szórakoztunk,hogy a XV kerből mennyi idő alatt érünk csepelre a műhelybe. Mondjuk sacc kb 15 liter alatt nem fogyasztott de nem is nagyon volt ellenfele. Amúgy pont ilyen színű volt. A másik meg a wartburg volt amit állandóan tákoltunk ,az éppen elkészült M3 ason gyorsulgattunk a cimbikkel. Volt egy raklap motorunk hozzá a végén már mértük mennyi idő alatt cseréljük ki. Motorszám nem volt problem lévén megvolt a beütő készlet,na meg a rendőrök még nem ismerték az ultrahangot sem a röntgent:))

neduddki

Igazad van. Én sem vágyom ám vissza azokat az időket ,csak a nosztalgia tudod:)))
Mondjuk már kedvem sincs szerelgetni ,az maradjon meg a fiatalabb korosztálynak.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23088) neduddki válasza Tökmindegy (#23085) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszongya nekm egy esmerosm, hogy tulbonyolodik az elet, a kispolszkival ha megalalt az ut mellet siman megjavitotta, a mostani accord 7gen-nel lila kodje sincs semmirol, es kerdem, hanyszor allt meg az almult 8 ev allat, ja egyszer sem...:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23089) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Ha majd nyugdíjas leszek egy ilyet mindenféleképp beszerzek és azzal járok a nagyvilágban:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23090) Varoz válasza Tökmindegy (#23089) üzenetére


Varoz
őstag

Apám ilyennel kerekezett. :DD Oldalára kapta és úgy ment vele. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23091) #10726912 válasza neduddki (#23088) üzenetére


#10726912
törölt tag

:)) Egy ismerősöm mondta, azért jó a Lada, mert a férje tudja szerelni.
Aztán egyszercsak vettek egy Lanos-t, kérdem tőle:
Na mi van, ezt is tudja szerelni a férjed? Dehogyis, ezt nem kell...na mondom, akkor miért is jó a Lada? ;] :P

(#23092) hdman


hdman
őstag

Szenvedjetek :DDD

[Népitélet]

Sopron city :)

(#23093) Tökmindegy válasza #10726912 (#23091) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Fateromnak ezidáig 3 db autót vittem oda ,hogy tessék öreg a tied használjad. Nem kellett egyik sem ,mert a skoda 120 asát tudja szerelgetni és unatkozna nélküle. A pincében 2 db zsír felújított cseremotor,és 2 darab váltó található,na meg pár karbi ,mitököm biztos ami ziher alapon. 72 éves a kisöreg de állandóan baxtatja azt a hulladékot.

hdman

Miért is? :)

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23094) #10726912 válasza hdman (#23092) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem tiszta már szegény, fenntartási költségre 5 csillagot adott :)) Gondolom, nem lát már az idegtől :N
Tökmindegy: Simsont tartok napi használatra. Elég erősen kajál (vagy nem megy, vagy beveszi a 3 liter feletti adagot), nem szép igazából, nem erős igazából, nem is tiszta igazából...(sőt mondhatni, hogy tud mocskosan kinézni a blokk egy-két hét után), állandóan bütykölni kell, üldözés mániásan nézem át kilazult csavarokat, szakadó bowdent, stb. keresve, néha irigykedve nézem, ahogy elteszik a bukót az ülés alá normálisabb robogókon, vagy elhúznak mellettem, de akkor is a Simson. (abból talán a legkényelmesebb, a roller, de ez szinte nem számít). Hogy miért?
Remek érzés megbütykölni, mikor van egy kis időm, és azt mondani: Na megint rendbe raktam :))
A faterod is gondolom ugyanígy van vele...szeret bütykölni és saját érdemének tekinti, ha megy a verda :)

[ Szerkesztve ]

(#23095) hdman válasza Tökmindegy (#23093) üzenetére


hdman
őstag

oldalt bulyya,az adja tovább az én balyomat az emberek felé.És ígérlyétek meg ha BARCS-on jártok akkor a Karvalics és Karvalicsautókereskedésekben nem vesztek sem ujj Fordot,sem pdig ujj Susukit,vagy bármijen használt autót,mert ha igen ,akkor úgy jártok mint én. A

Sopron city :)

(#23096) MunezXBK válasza hdman (#23095) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Grétsy tuti leöngyilkolná magát.

(#23097) hobizoli válasza Tökmindegy (#23089) üzenetére


hobizoli
nagyúr

abba bele kene huzni merr ebbol 300db keszult :U

több drón kell ;P

(#23098) Kornel válasza hdman (#23095) üzenetére


Kornel
veterán

biztos nem a napon barnult a csávó :U

(#23099) 8th válasza hdman (#23092) üzenetére


8th
addikt

Ez egy kib@xott debil. :DDD

(#23100) _NCT válasza hdman (#23092) üzenetére


_NCT
őstag

Látom mazochista a csávó...

Következő autója? Opel omega 2.5.TD.CD

Epic Fail XDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.