Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) qdak válasza Varoz (#22948) üzenetére


qdak
addikt

idealis valsag auto, bar nem tom ennek az alkatresz arai is huzosak mint a 626 ose? (meg nem is talalni hozza nagyon)

mod: faluba en se nagyon kekeckedek, bar kint se nagyon, van h annyival se mek mint h lehetne, de olyan 105-110 et szeretem omi val

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22952) Varoz válasza qdak (#22951) üzenetére


Varoz
őstag

Egyértelműen az.
Nem tudom, nem kellett hozzá eddig semmi. :D
Lehet, hogy elbizniszelem bátyámmal amúgy, még meglátom. Az a bajom, hogy 3 ajtós. :/

Én ahol lehet, ott megyek. Nem érünk rá. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22953) neduddki válasza qdak (#22951) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezert leptel ki belole?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22954) 8th válasza Varoz (#22942) üzenetére


8th
addikt

Biztosan jól számoltál? Ha volt benne városi tekergés meg 165-el nyelezés is akkor elég kevésnek tűnik az 5,7liter/100km. Nemrég egy Lada 1200-ra is 6,1litert írtál: [link]

(#22955) Varoz válasza 8th (#22954) üzenetére


Varoz
őstag

Biztos. Szín ötös voltam 1. óta matekból. :K
Igen, mert az is annyi volt. De az nem is volt hajtva. 100-110 volt kb.


qdak

Jaja, ezért is b.ssza a csőrömet. :D


tomcsi23

Hogy régóta-e? Azt se tudtam, hogy hirdetik. :DDD Csak rákerestem, hogy megmutassam milyen, erre megtalálom pont azt. :))
De egyetértek a hirdetéses dologgal. :K

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22956) qdak válasza Varoz (#22952) üzenetére


qdak
addikt

hat ha van csalad akkor nem annyira nyero, de ezert nem adnek el 1 olyan autot amit tod h jo, 1 teljesen lutrisra :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22957) tomcsi23 válasza Varoz (#22950) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát ja, ha ilyen nagy titok, akkor igen. Ennyi erővel egy ilyen képet feltesz, azt el van intézve.
Régóta hirdeti? :D A szépen, igényesen kiglancolt és lefotózott kocsikat hamarabb elviszik, eladja magát. ;)

E36 - hát, nem rossz, viszonylag sokat hajtottam is egyet (316 Coupe), úgy 8 éve. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22958) AMD Power válasza 8th (#22954) üzenetére


AMD Power
titán

Az a motor 165-nél pörög min 4500-t, de szerintem ez még lehet,hogy kevés is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22959) Varoz válasza AMD Power (#22958) üzenetére


Varoz
őstag

5,500-ön adja le a hetven valahány lovát, akkor jók vagyunk még. :)) :D
Tessék, 160 és nincs akkora motor zaj.

#22960
Hallod, én hol írtam, hogy végig 165-el mentem?
130-140-ekkel mehettem, kb.
Csak volt egy-két üres szakasz. ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22960) AMD Power válasza Varoz (#22959) üzenetére


AMD Power
titán

5500RPM egy 1.3motor eszik vagy min 10l százon.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22961) tomcsi23 válasza 8th (#22954) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egyszer egy ilyen azért rendesen meglepett. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22962) Varoz válasza tomcsi23 (#22961) üzenetére


Varoz
őstag

Nyugi engem is csak egy vadi új Bimmer bírt ledúrni. ;]
Pont előztem, az meg jön velem. Tele volt a tükröm BMW-vel. :DD :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22963) qdak válasza neduddki (#22953) üzenetére


qdak
addikt

ha a 626 ra gondolsz, igen, nekikezdtem felujitasnak osztrak donor, hozzateszem az patenet volt, szerviz konyves, szepen ment keveset evett, azt meg most is sajnalom h eladtam, olyan jo erzes volt vele menni :-(
a legnagyobb hidegbe izzit azt go ( a donor diesel volt )

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22964) runner 125 válasza tomcsi23 (#22961) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ott hagyott, mi? ;]

Kíváncsi leszek ma, ugyanis le lesz terhelve a Zányóckotró.
3 fiú - 3 csaj. :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22965) Varoz válasza runner 125 (#22964) üzenetére


Varoz
őstag

Pont jó arány. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22966) 8th


8th
addikt

B+

(#22967) hdman válasza qdak (#22939) üzenetére


hdman
őstag

A motorrol jöhet minden info. hengerfejprobléma volte, fogyi, hol vált el az automata, mi a hasznos tartomány, stb.

Mire kell figyelni, mik a tapasztalatok? :R

Sopron city :)

(#22968) zoo8800 válasza 8th (#22966) üzenetére


zoo8800
veterán

Agyam eldobom.

rip and tear, until it is done

(#22969) Varoz válasza 8th (#22966) üzenetére


Varoz
őstag

Az komoly. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22970) qdak válasza hdman (#22967) üzenetére


qdak
addikt

kb 400000 lesz nem soka benne, olaj nem eszi, sztem siman autozhato a gep, nem bantam meg, fogyi: hoszu tav 7L ha varosozol 10, sajna ha jar a kocsi akkor szamol felfele az atlaggal :S
kis gazon 2 kornyeken valtogat, azt hatarozottabb gazra 3,5, padlonn meg 5ezer kornyeke, kenyelmes, tagas, tobbszor utaztam vele 2-300 km eket nem ugy szalsz ki mint ha agyonvertek volna, alkatresz a legelso bontoba van hozza, gyengei: rohad, ajto zarak bar azt meg nem szedtem szett, meg 1x feltortek... es ugy lett osszerakva, neha biztik, de az megoldva mar, tempomat, bar vszinu csak torolni kene a hiba listat, van 1 jo/rossz a vedelem: 1x hagyott ott beaztott a pityego erzekeloje, meg a kulcsot is forrasztani kellet, hazahozas 50ezer, javitas 5ezer... bar hozzateszem ezt a kocsit nem fogjak ellopni konnyen ;)
kerdezz nyugottan

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22971) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ezen a kis morcos hangú dobozon bepisáltam. Érdekes perverzióim vannak, de kéne, nagyon, pedig olyan mint egy gyerekjáték és űrhajó keveréke, de rohadt aranyos.

Bazz, WagonR+ alatt egy nyitott dob még fosatósabb. Persze ha keresztben látnám hogy vereti kanyarban, nagyon meglepődnék.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22972) tomcsi23 válasza runner 125 (#22964) üzenetére


tomcsi23
veterán

Biztos pimpelve volt. :D Egy laza előzésben jött utánam, azt nem nagyon akart távolodni csak úgy 150 felett. ;]

6-an? Ejnye. :)

Tothgera30: :K

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22973) Kornel válasza Tothgera30 (#22971) üzenetére


Kornel
veterán

elég praktikus, helykihasználás szempontjából :K

(#22974) Tothgera30 válasza Kornel (#22973) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát igen, eléggé az, viszont másnak tit nem kéne, ha nem akar vele árút/családot szállítani :DDD .

ui.: Ezen röhögök egész este... :DDD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22975) Varoz válasza Tothgera30 (#22974) üzenetére


Varoz
őstag

Másik. :))

De a VTEC a legjobb. :)) :C

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22976) harry


harry
veterán

Csak érdeklődésképpen, az ilyen 500eFt körüli Mondeo kombikkal (Mk2, 96 utáni, ha jól tudom) mennyire kell vigyázni? Vagy mi ezekkel a gond, mind sokat futott, vagy lehet valami spéci gond ezzel a típussal? Jellemző alkatrészhiba? Mert az rendben, hogy van 300e körül is már, de az olyan is lehet, nem tudom, 500-ért mennyivel kapnék különbet. Szervizelni, alkatrészt keresni, fenntartani volna költségesebb? Vagy biztosítás, egyebek? Utóbbinál úgy tudom 70kW az egyik sáv felső határa, és kevés típus marad ezalatt... Konkrét példának itt egy: [link] Bár nem tudni, mennyit futott.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22977) bitpork válasza harry (#22976) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha bunkó akarnék lenni, azt írnám hogy 1 dologra kell nagyon figyelni: hogy ne kerüljön a nevedre.

Viccet félre. Sztem nem viccből vett kombit az előző tulaj. Csak ismert előéletű kombit!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22978) neduddki válasza harry (#22976) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

halleluja haladunk, az bisztos, hogy ennel is mint az elodnel is lattma szetrepedt szelvedot es amuszerfalat is, de nem tudom, hogy mikor javitottak ki
kgbf:
A hatályos 2009. évi LXII. törvényt kiegészítve a 20/2009. PM rendelet határozza meg a gépjármű kategóriákat az alábbiak szerint:
kgbf
Személygépkocsik (M1 gépjármű-kategória)
37 kW teljesítményig
38 kW-tól 50 kW teljesítményig
51 kW-tól 70 kW teljesítményig
71 kW-tól 100 kW teljesítményig
101 kW-tól 180 kW teljesítményig
180 kW teljesítmény felett

udv

neduddki

mod: tovabbr ai javallom a korabban linkelt japo d-ket

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22979) hdman válasza qdak (#22970) üzenetére


hdman
őstag

Motor volt megbontva?

Sopron city :)

(#22980) qdak válasza harry (#22976) üzenetére


qdak
addikt

nem ajanlom, cegnel van, 2 is sokszor szervizbe vannak, 1 et meg muszakiraa keszitettunk, 2000 es evjaratu diesel ugy kormolt ....

hdman: nem hiszem/nem tom nalam nem az tuti, miert?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22981) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

:U :F

több drón kell ;P

(#22982) hdman válasza qdak (#22980) üzenetére


hdman
őstag

Kiváncsiságból. ÉRdekel ez a motor egy E36 525 tds-ben :)

Sopron city :)

(#22983) qdak válasza hdman (#22982) üzenetére


qdak
addikt

en is neztem azt is, mikor omi lett, meg A6 osakat :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22984) harry válasza neduddki (#22978) üzenetére


harry
veterán

Mármint merre haladunk, jobb autókat kezdek nézni, vagy hogy? :D Sikernek nem nevezném, mert ezek közül a jobbak meg esélyesen a keret felett lesznek...

"a korabban linkelt japo d-ket"
Bocs ez most nem ugrik be, ez mi volt?

bitpork - igen, ezért kissé félek is a kombitól. Bár nem feltétlenül mondanám, hogy aki kombit vesz, az mindig agyonpakolja... vagy legalábbis én egy praktikus dologként tekintek rá, amibe be lehet hányni minden szart, és nem kell centizgetni, és olykor nagyobb dolgokhoz is jól jön (mittomén bútor, költözés). De valószínűleg igen, az a jellemzőbb, hogy aki ilyet vett, az ki is használta (bár az sem mindegy, hogy cementes zsákkal pakolta meg, vagy gyerekjátékkal családi nyaralásnál).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22985) neduddki válasza harry (#22984) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

eme formedvenyem, mi szerint meg uj fastraert se adnek ennyi pizt, hanem linkeltme a japo d-ket

udv

neduddki

mod: ezert jo dolog a liftek, kevesbe felos mint a kombi, de pokoli praktikus

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22986) adorjant válasza harry (#22984) üzenetére


adorjant
senior tag

Szülőknek 97 év végi mk2 van,igaz ötajtós,kishíján végig szervizkönyves,minden papír,kód,kulcs megvan,téli-nyári garnitúra,nyárigumi alufelnin,1.8 benzin,semmi hangja,olajat sem fogyaszt,belül újszerű,pedig az óra 230e km-t mutat,kívűl Mondeós hátsó sárvédőív :). Digitklímás,ami hibátlanul megy,plusz a szokásos extrák.
Friss műszakival,névre írva 400e! És keredkedésből van!
Szóval lehet találni ennyi pénzért jó autót,én nem beszélnélek le a Mondeoról,szerintem nagyon alul vannak árazva.
Vásárlás után szervíz,de 30e forintnál többet nem tudtak rákölteni :) Nyilván soha nem lesz már új autó,de nagyon komfortos,jól megy,ennyi pénzért tényleg ajándék.

(#22987) harry válasza neduddki (#22985) üzenetére


harry
veterán

Igazából én alapvetően beérem egy egyszerűbb autóval, ami azt is jelenti, hogy ha van megfelelő pl. astra 400 körül, akkor nem feltétlenül keresnék többért.
Bár aztán lehet érdemes 500 fölé tolni kicsit a keretet és ilyen autót nézni, nem tudom... laikusként elsőre annyit látok, hogy izmos motor van bennük, ami biztosításnál nem előny. De erről is csak annyit tudok, hogy többe van, de, hogy mennyivel, azt nem (ránéztem ilyen díjkalkulátorra, de az kegyetlen összetett / autóra szabottnak tűnt, gondoltam, van valami általános árazási irányelv az adott teljesítménykategóriákra, de ilyet nem láttam).

Nekem, ami a legfontosabb lenne amúgy a kocsiban, az az olcsó fenntarthatóság, megbízhatóság. Tehát alkatrész, szerviz, biztosítás, fogyasztás, ilyesmik. Nem igazán tudnám szerelgetni, nem különösebben értek hozzá, ezért nekem fontos, hogy ne kelljen piszkálni, meg azon parázni, hogy hogyan vernek át szervizben...

Egyelőre jóformán hétvégenként lenne csak használva, és nem több órás ország körüli utakra tervezek, meg amúgy is friss jogsi, első autó... szóval nekem jó egy egyszerűbb kocsi, persze, ha van jobb adott áron, akkor lehet róla szó, de nekem pl. a kényelem, teljesítmény másodlagos, a fenti szempontok az irányadóak.
Megpróbálok azért utánajárni az említett típusoknak, csak mint már sokszor mondtam, nem értek hozzá, így meg aztán nehéz elindulni...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22988) MunezXBK válasza harry (#22987) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2.496ccm-re, 5.222 ft a kötelezőm. :U

(#22989) Balupapa válasza MunezXBK (#22988) üzenetére


Balupapa
senior tag

hetente? ;] :P :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#22990) hdman válasza Balupapa (#22989) üzenetére


hdman
őstag

Kis gonosz :P

Sopron city :)

(#22991) qdak válasza MunezXBK (#22988) üzenetére


qdak
addikt

egyesek sosem fogjak megerteni :$

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22992) hdman


hdman
őstag

Kiszámoltam: ha megvenném a BMW-t a corsa mellé, akkor A00-ban 44e lenne a kötelezőm rá a baleseti adóval együtt. (Uniquánál - corsa is ott van)

Sopron city :)

(#22993) qdak válasza hdman (#22992) üzenetére


qdak
addikt

nekem mind 2 kocsim ugy van h nevemen van, de anya nevere van 1 uzembetartoi, 25-26K t fizetek 1 evre, az a durva h az omegara fizetek kevesebbet, holott minden teren nagyobb.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22994) zsid válasza MunezXBK (#22988) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem 2.8-ra 5500/negyedév :)

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#22995) neduddki válasza harry (#22987) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

d hejjet leht, hogy c-ben is erdems lenne nezelodni, szokas szerint almera n16 arban nehezn verhetom szikitve 5 ajto, sajna liftek csak totoyabol van es tugyak az eladok is
napi uzemeltetes nem sok, kopobol van mindefajta aru utangyartott is, sajna sok az elhanyagolt, mert birjak a nem foglakozunk vle csak hajcsukot:- (
ja majd efejtettem Over szerzemeneyt, tehat az ango civic is lb, es hoppa-hoppa kombi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22996) 8th válasza hobizoli (#22981) üzenetére


8th
addikt

Jó szar minőségű a videó. Jól látom, hogy valamilyen alkatrészek gurulnak szanaszét a pályán?

(#22997) 8th válasza harry (#22987) üzenetére


8th
addikt

Első autónak Mondeo? Miért nem veszel valami olcsó kis ccm-s benzines kisautót amit a zsebedben talált apróból is simán fent tudsz tartani?

(#22998) Kornel válasza 8th (#22997) üzenetére


Kornel
veterán

+1

ha nem akarsz pályázni és lámpánál versenyezni, egy ilyen is bőven megteszi.

(#22999) Tökmindegy válasza 8th (#22997) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

:K

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23000) 8th válasza 8th (#22996) üzenetére


8th
addikt

Ja már látom, a fotocellát sikerült eldriftelni. Szép volt. :DD [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.