Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Alex123 válasza Qru (#22099) üzenetére


Alex123
senior tag

Rendben, akkor most megnézek majd belőlük egy párat.

Köszönöm.

(#22102) AMD Power


AMD Power
titán

Moszkvai szalon - a csajok! :)) ;] :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22103) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Amúgy most rick4-et elüldöztük? hiányolom gúnyos LPG spórolós kis update-it.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22104) Kornel válasza Typhoon47 (#22103) üzenetére


Kornel
veterán

:DD

(#22105) Qru válasza grabber (#22100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most ültem egy Mondeo-ban tetszett benne, hogy nem olyan brutálisan vatag az A oszlop, sokkal jobban kilátni belőle.
Ettől függetlenül egy percig nem gondolkoznék, hogy átüljek-e a vw konszernes autóból (SuperB/Passat) Mondeo-ba.

#nincsbennetarcsi

(#22106) footy válasza Alex123 (#22098) üzenetére


footy
addikt

Általában a VW/Opel-n edződött szerelők beszélnek le az olasz autókról. Olyat kérdezz meg inkább aki használja. Én a II-es puntot kedvelem, városi autónak szerintem az egyik legjobb.
Amit én vennék/tem ár szerint:
1.Swift I
2. Punto II
3. Jazz

(#22107) Qru válasza footy (#22106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bizony a Jazz nagyon jó de meg is kérik az árát... :K

#nincsbennetarcsi

(#22108) footy válasza Qru (#22107) üzenetére


footy
addikt

Dúrva amúgy, hogy hasonszőrű Civic-et is lehet venni annyiért. Az asszony most Jazzre vágyik :) , bár a Puntoval is elvan. Részemről az a váltó nagy szerelem, talán a legjobb amit próbáltam.

(#22109) stangli válasza footy (#22108) üzenetére


stangli
senior tag

jah civic jazz majdnem egy áron van, és a méreten kívül nagy különbség nincs a kettő közt...

(#22110) neduddki válasza footy (#22108) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

akkor ma inkabb egy 7g5d minf a jazz:- ) habar en is imadom

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22111) hdman


hdman
őstag

(#22112) Alex123 válasza footy (#22106) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia, igen a Punto II-est már Én is néztem, egész pofás kis ótóó... :)
A Swift sajnos kiesik nálam, mert egyszerűen nem tetszik, szintúgy mint a Felícia, ez van...

Most a hétvégéig úgyis körbejárom Szeged kereskedéseit, valamit venni fogok, mert kell, aztán majd meglátjuk... (benne van a képben a Punto I és II, VW Polo és a Seat Ibiza)

Köszi.

(#22113) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

megnez es visitva rohog:- )))

udv

neduddki

p.s. estelg fejet veri a falba hogy min hujjet nethez engesdnek:- (

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22114) Qru válasza footy (#22108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem 1,2-es van, elég keveset eszik, jól pakolható és nem romlik el. Teljesen elégedett vok vele.

#nincsbennetarcsi

(#22115) grabber válasza Qru (#22114) üzenetére


grabber
addikt

Csak sört kell bele tankolni ;]

(#22116) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Javasolták, hogy tegyem ki ide is a kérdésem... szóval... Trafi:

Elkapott pesten. Visszanéztem a fotót neten. A rendszámomból csak egy fénypaca látszik. A rendszámom tükörképe a hátsó szélvédőmön plusz fejtetőn a mellettem lévő sávban látszik. Ott ahol lennie kéne, csak egy nagy fényfolt van... Erre kiküldenek egy bírságot? Szerintem ez a fénykép ratyi ehez. Szerintem a trafi optikáján csillan meg a rendszám. Mi a véleményetek a képről? Kifogásolható?

Kép

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#22117) Qru válasza vilmaboy (#22116) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem nem jön be a kép...

grabber: Azzal én üzemelek. Kocsi marad a 95-ös naftán. :D

#nincsbennetarcsi

(#22118) vilmaboy válasza Qru (#22117) üzenetére


vilmaboy
őstag

pedig jó a link. nekem műxik. vilmaboy.uw.hu/traffipax.jpg

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#22119) Qru válasza vilmaboy (#22118) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah a tűzfalam... :D

#nincsbennetarcsi

(#22120) Napfénysüti válasza vilmaboy (#22118) üzenetére

Nekem bejön a kép de bevallom az ilyen jogi dolgokhoz nem értek. Viszont az tényleg fura hogy a rendszám nem látszik csak annak 2 tükörképe. :F

Més que un club!

(#22121) tomcsi23 válasza vilmaboy (#22118) üzenetére


tomcsi23
veterán

Itt bejön a kép. Hát érdekes, egy jogászt kéne megkérdezni (bár okos ph-s van itt is bőven. :D)
100-as szakasz volt amúgy?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22122) vilmaboy válasza tomcsi23 (#22121) üzenetére


vilmaboy
őstag

az sajna. :(((

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#22123) hdman válasza vilmaboy (#22116) üzenetére


hdman
őstag

Itt jó a kép:)

Nézd meg ezeket, ezek is esti képek, és el van csúszva a rendszám. Szerintem nem hiba, hogy a villanásnál nem látod a rendszámot, mert annyira tükröződik, ezért az optika mellé teszi vissza.

Az első kép ugye az elhiresült eset, a TC is foglalkozott vele, hogy csóró nem is tud annyival menni, mint amennyivel bemérték :DDD

Sopron city :)

(#22124) vilmaboy válasza hdman (#22123) üzenetére


vilmaboy
őstag

ne ismerem sajna a jogeseteket. Lehet át kell slattyogjak az uncsitesómhoz, aki ügyvéd. Én erre azt mondom, hogy az én kocsimon ott nincs rendszám, pláne nem a mellettem lévő sávban húzom fejtetőn magam mellett ;] Szerintem megmutyizhatónak hangzik. ha tükröződik, akkor az tükröződhet máshonnét is. Persze sz...rakodás, de jogilag szerintem megállna.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#22125) 8th válasza vilmaboy (#22124) üzenetére


8th
addikt

Van megoldás: link ez sem rossz: link

[ Szerkesztve ]

(#22126) grabber válasza vilmaboy (#22124) üzenetére


grabber
addikt

Gondolom tisztában vagy vele miért ilyen és ezért is csináltad.Egy próbát talán megér,de nem hiszem,hogy könnyű lenne kimagyarázni,főleg hogy összességében stimmel a kocsi a sebesség és a rendszám is,csak a "technika" kicsit pontatlanul rakta össze.Meg ők is találkoztak már ilyennel biztosan ;] nem fogják könnyen hagyni az esetet.

(#22127) hdman válasza 8th (#22125) üzenetére


hdman
őstag

LOL bázeg, mik vannak....

Azért nem szivesen hűsölnék ilyen miatt pár évet:DDS

Sopron city :)

(#22128) Qru válasza 8th (#22125) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tiszta James Bond. :D

#nincsbennetarcsi

(#22129) hdman válasza Qru (#22128) üzenetére


hdman
őstag

Ezután már csak a transporter féle rendszámforgatós megoldás jön :DDD

Sopron city :)

(#22130) tomcsi23 válasza 8th (#22125) üzenetére


tomcsi23
veterán

Megqrna az ideg, ha egy tempósabb etap után azt látom, hogy leszakadt a fólia. :DDD
Nemtom, hogy bírhatják ezek a nagyobb szelet :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22131) AMD Power válasza footy (#22106) üzenetére


AMD Power
titán

Sok szerelő ezért nem szereti a francia autókat sem. Nem tudják őket szerelni.

vilmaboy: Szép autó! :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22132) AMD Power


AMD Power
titán

Persze ,hogy a Megane RS "nyer". :K

Sportmodellek egymás ellen: ki győzi le a GT86-ot?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22133) vilmaboy válasza AMD Power (#22131) üzenetére


vilmaboy
őstag

:B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#22134) tomcsi23 válasza AMD Power (#22132) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elfért volna még egy-egy modell a konszerntől is. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22135) AMD Power válasza tomcsi23 (#22134) üzenetére


AMD Power
titán

El igen... de az első hely akkor sem változott volna. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22136) Balupapa válasza AMD Power (#22132) üzenetére


Balupapa
senior tag

csak a cooper s (JCW) :) ;]

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22137) Napfénysüti válasza AMD Power (#22132) üzenetére

Nem 2. lett? :DDD
Igaz csak a Toyota előzte be. Bár ahogy látom köridőben jobb, a vezetési élményben nyert a GT86.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#22138) tomcsi23 válasza Napfénysüti (#22137) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nála mindegy, hanyadik, így is, úgy is azt venne. :D
Ami persze nyugodtan ajánlható, ha tetszik persze.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22139) Qru


Qru
MODERÁTOR

BRZ-t itthon is forgalmazzák majd? Mert arra 5 év gari van (vagy 200k km), a Toyotára meg keveseb...

Nem mintha lenne pénzem ilyen verdára. :D

#nincsbennetarcsi

(#22140) AMD Power válasza tomcsi23 (#22138) üzenetére


AMD Power
titán

Dehogy vennék ennyiért autót... inkább egy lakást. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22141) neduddki válasza vilmaboy (#22116) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

itt all malletem VerebiX prof es aszonta, ha hitelsitett a rendszer akkor ez ok

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22142) TaaT válasza 8th (#22125) üzenetére


TaaT
veterán

a második linken szereplő cucc vmi 60.000ft-ba kerül :)

Give them hell Ukraine!

(#22143) vilmaboy válasza neduddki (#22141) üzenetére


vilmaboy
őstag

ez nem hangzik jól ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#22144) SocketA


SocketA
aktív tag

Sziasztok!

Eloszor is mindenkinek koszonom a sok segitseget! ;)

Vegulis meglatni es megszeretni alapon valasztottunk: Renault Megane II 1.4 benzin 16V coupe.

Tobbet megneztunk, ezt is elvittuk hivatalos Renault szervizbe. Illetve mar egy fuggetlen szerelot is megjart, alapvetoen minden okes a kis geppel (amit kellett megcsinaltak rajta), kiveve a katalizator. Ugy nez ki, hogy torve van a keramia.

Tudom, hogy nem pont ez a forum a megfelelo, de erdekelne a velemenyetek:
Megeri 100eFt-ot kiadni az eredetire, vagy vegyek bontotatt (ami lehet, hogy ugyanugy rossz lesz), vagy kipugo szerelotol kaptam egy ~30eFt-ot ajanlatot uj, utangyartott katalizatorra.

A kocsi jol megy, csak neha gazelvetelre femes hangot ad, es engem zavar.

Illetve olvastam, hogy ilyenkor elsonek utana kene jarni, mitol is mehetett szet a katalizator, de en nem akarom szetszedetni a motort... vagy ajanlatos lenne?

2. kerdes: Az autokereskedesben elinteztek mindent, a forgalmi mar a nevemen van, ma megjott a kotelezo csekkje is, de hallottam valami olyat, hogy 15 napon belul le kell jelenteni, hogy en megvettem a kocsit. Ha a forgalmit atirtak, akkor gondolom ezt a lejelentest Ok megcsinaltak, ugye?

3. kerdes: A jobb elso kerek utve volt, most 1 fokkal minuszba all. A szerelo azt mondta, most felesleges ezert szetszedni (plane, amig baratnom is meg nem tanul jol vezetni). Viszont igy nem akarok jo teli gumat ravenni, mert ugyis rosszul fog kopni.
Szerintetek vegyek egy jo minosegu hasznalt gumit, vagy egy uj gagyit?

[ Szerkesztve ]

(#22145) 8th válasza AMD Power (#22131) üzenetére


8th
addikt

"Sok szerelő ezért nem szereti a francia autókat sem. Nem tudják őket szerelni."
Na ez itt a lényeg. A logikátlanul megtervezett teljesen átgondolatlan megoldásokkal van tele a szerelők hócipője azért köpködnek annyian közülük ha újabb fajta francia autót kell javítaniuk. Manapság a legtöbb autógyártó kifejezetten törekszik arra, hogy könnyen szerelhetőek legyenek az autói. A franciák isten tudja miért mindig is toronymagasan leszarták ezt. Lásd pl: Citroen C4, Renault Laguna. Egy sima izzócseréhez is szervízbe kell vinni a kocsit. Tudom nem egyedi eset az új A4-nél vagy a B osztályú "magyar" mercinél is így van. Mondok durvábbat. Pontos típusra nem emlékszem (Citroen az biztos) de kajáldában is arról sztorizott egy szerelő gyerek, hogy egy szaros főtengely jeladó cseréhez - amit nyugodtan nevezhetünk típushibának mert 2havonta jön egy user ezzel a hibával - minimum 2órát kell szerelni. Kezdődik ott, hogy csak spec. fogóval lehet sérülésmentesen kiszedni. Alulról nem férsz hozzá, felülről nem férsz hozzá. A cseréjéhez le kell szedni a kipufogó leömlőt meg kell lazítani a motort és a váltót tartó bakokat, emelővel alulról finoman rá kell emelni annyit a motorra, hogy a keletkezett résen beférjen a kezed és hozzáférj a fogóval. Más gyártó a jeladót simán kirakja a főtengely végéhez és helló. Ahhoz hozzáférsz, kiszeded - berakod, kész. Néhány perc. Ezek a vicces kedvű franciák meg berakják a létező legrosszabb helyre ahol esélyed nincs hozzáférni. :N

(#22132) AMD Power: GT86 véleményem szerint nagyon hoki autó lett. Hiányizk belőle jó 50lóerő. Annyira hájpolták oszt milyen már? A reptéri tesztkörben ő volt a leglassabb. Annyi erővel ott a tuning zsigulizhat is az ember. az is lassú de vezetési élményben überelhetetlen. :P

[ Szerkesztve ]

(#22146) stangli válasza 8th (#22125) üzenetére


stangli
senior tag

james bond stílus... minek több 100e-s radar zavaró, amikor itt a rendszámtakaró :DDD

(#22147) AMD Power válasza SocketA (#22144) üzenetére


AMD Power
titán

Üdv a klubban! :K

Várunk itt....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22148) malloc


malloc
csendes tag

Sziasztok!

Első autóm lenne és kb. 600k-t szánnék rá. Havonta 1-2 alkalommal mennék vele vidékre, ettől eltekintve inkább csak hétvégi autókázásra használnám.
Ami nagyon tetszik az a 316i compact ill. 318ti BMW-k. Ezekből 95-97-es példányok vannak ebben az árban.
Nem családi autót szeretnék, hanem egy olyat, amivel lehet egy élvezeteset autózni és 3 év alatt nem kell javításokra költenem még ugyanennyit.
Ha van még jó ötletetek ezen feltételek mellett, osszátok meg legyetek kedvesek! :)
Ha pedig 316/318-as tulaj is van itt, a véleményére nagyon kíváncsi lennék.

(#22149) Kornel válasza malloc (#22148) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem nem ugyanannyit, hanem kétszer annyit fogsz rákölteni egy 20 éves bömösre, és a 3 évet is oszd el legalább önmagával.

(#22150) lsc válasza 8th (#22145) üzenetére


lsc
nagyúr

GT86 véleményem szerint nagyon hoki autó lett. Hiányizk belőle jó 50lóerő

Vezetted?

Egyébként 100 ló körül mehetne bele /majd a tunincégek/, tényleg pörgetni kell, viszont vezetni nagyon jó, jól írták a cikkben hogy elhiteti hogy sokkal erősebb, gyorsabb.

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.