Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

ezt olvastátok már?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23352) giigz válasza Tökmindegy (#23351) üzenetére


giigz
veterán

Kíváncsi lennék, mennyivel ment...

A kamionos meg egy mozdulattal gyilkolt meg egy embert... :U :W

(#23353) Qru válasza giigz (#23352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

200 felett ment egy másik cikkben ezt írták. Azért az szép, ha becsúszol a 80-90-el előző pótos ifa alá 200-al. :U

mod:

Itt a cikk: [link]

mod2: És az igazsághoz talán legközelebb álló:

"Az első hírek arról szóltak, hogy egy tesztpilóta vezette az autót, de ezt a BMW később cáfolta. A gyár egyik 42 éves alkalmazottja szolgálati autóként használta a hibridet, amikor az A92-es autópályán nagy sebességgel előzött egy teherautókból álló sort. Az egyik kamion vezetője kellő körültekintés nélkül váltott sávot, a BMW vezetőjének esélye sem volt az ütközés elkerülésére. Megpróbálta elrántani a kormányt, de így is a pótkocsi alá szorult és még több száz métert csúszott."
[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23354) Kornel válasza giigz (#23352) üzenetére


Kornel
veterán

az autobahn-on tilos tgk-nak elozni? mert ha nem, akkor egyertelmuen a bomos a hibas, de ha tilos is, akkor is reszben felelos.

(#23355) Qru válasza Kornel (#23354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem tilos, mert már nálunk is az, mi meg kb 20 évvel el vagyunk maradva.

Sajnos az a helyzet hogy álatlában nincsnenek felkészülve az autópályán az ember a gyorsan közeledő autósokra. Nem egyszer levert a víz mikor 180-200-al mentem és kijött elém a Fiat Puttó előzni 110-el.

Persze ez nem itthon történt... ;]

#nincsbennetarcsi

(#23356) giigz válasza Kornel (#23354) üzenetére


giigz
veterán

Kimenni egy 200-zal a belső sávban közlekedő autó elé? Még szép, hogy nem lehet ilyet csinálni.

(#23357) Kornel válasza giigz (#23356) üzenetére


Kornel
veterán

szerinted 90-el haladva latta, hogy valaki 200-al jon?

(#23358) giigz válasza Kornel (#23357) üzenetére


giigz
veterán

Belenéz a tükörbe, és látja.

(#23359) Qru válasza giigz (#23358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem látja, nekem volt ilyen balesetem. Az árokban végeztem rommátörtem egy G Astrát az M3-ason.

Belenéztem a tökörben semmi, index ki elfordítom a kormányt a többire nem nagyon emlékszem...

mod: és nem a holttérben volt egyszerűen hátulról jött.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23360) neduddki válasza Kornel (#23354) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nemetorszagban reszleges elozesi titslom van otopajajkon, ill. min 10km/h es max 45sec a feltetetl

udv

neduddki

p.s. az en olvasatomban kituno pelda, hogy egybefuggo kocsisort miert nem elozuk 30-40km/h nagyobb sebessegkulomseggel

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23361) Integra válasza Kornel (#23354) üzenetére


Integra
titán

ő a felelős, ő ment hátulról és ő ment nagy sebességgel. németországban sok az olyan korlátozás mentes autópálya, ahol csak 2+leállósáv van, nem pedig 3+leállósáv. előbbinél én sosem forszírozom nagyon kamionok mellett a 200 feletti sebességet, 3 sávosban már lehet keményen döngetni 230-50-et is minden gond nélkül. 2 sávosat én veszélyesnek ítélem meg ha forgalom van..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23362) giigz válasza Qru (#23359) üzenetére


giigz
veterán

Azért annyira nem durva a helyzet, ha te mész 130-cal, vagy a kamionos esetében 90-nel, akkor ugye a különbség kb. 25-30 m másodpercenként. Ha belenézel a tükörbe, akkor magad mögé tuti belátsz 250-300 m-re, ha meg van a tükörben autó, akkor vársz 2 másodpercet, hogy meggyőződj milyen sebességgel jön. Ha nagyon közel van, akkor nem kezdesz bele az előzésbe, ha pedig van egy 250-300 m, akkor van 10 másodpercetek, hogy te gyorsíts, előzz, ő meg fékezzen.

Egyébként nem okoskodni akarok, biztos jobban tudjátok nálam, csak én ezt így gondolom, bár lehet hülyeség.

(#23363) Qru válasza Integra (#23361) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így-így. Köv. táv. be nem tartása erre a biztosító sem fizet (max cascora).

mod:

giigz:

Éjszaka a Gödöllői dombságban nehéz volt felmérni a távot de ő sokkal gyorsabban ment a megengedettnél, amire enm számítottam. Én meg egy 100-110-el tötyögö 2-es Golf mögül ugrottam ki.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23364) Varoz válasza giigz (#23358) üzenetére


Varoz
őstag

Vagy nem. :U
Aki 200-al megy, az legyen szíves úgy tenni azt, hogy számítson ilyenekre. :U
Egy 10x2 centis tükörben te nem fogod meglátni a 230-al leszállópályán lévő BMW-t az ziher. Sem a külső tükrökben. Ellenben ha te 230-al ereszkedsz akkor te látod, hogy ennyire közeledsz valakihez és neked kell felkészülni a dolgokra.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23365) Kornel válasza Varoz (#23364) üzenetére


Kornel
veterán

Teljesen egyetértek.

(#23366) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én meg nyomott agyammal azt hiszem hogy a 160+ csak zárt pályára való. Aki meg ezt közúton nem veszi figyelembe, zárt osztályra :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23367) Szplöttyy válasza Varoz (#23364) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Milyen autónak van 10x2centis tükre? :DDD

Amúgy kivételesen nagy rész egyet értek, ha nagy tempóval jövök, akkor ha utolérek egy "kocsisort" legyen az akár 2-3autó is, általában felengedem a gázt, vagy ha nem, akkor is aktivan figyelek és felkészülök arra hogy kijön elém. Nekem is volt már, éjjel M3-on hogy belenéztem a tükörbe ott volt 1 kék pont(olyan messze votl hogy 1kék pontnak láttam a 2tompítottját) majd visszanéztem hogy majd újra bele és akkor már csak a széllökést éreztem, meg egy homályos valamit. A mai napig fogalmam sincs hogy mi volt az, de bőven 250km/h felett közlekedett el mellettem.

Smoke & Torque

(#23368) Varoz válasza Szplöttyy (#23367) üzenetére


Varoz
őstag

Jó azt hasamra ütöttem, de tudod te is, hogy nem ez volt a lényeg. :D
Költői túlzásnak szántam.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23369) Integra válasza bitpork (#23366) üzenetére


Integra
titán

ez megint így nem igaz, de mindegy :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23370) Kornel válasza Szplöttyy (#23367) üzenetére


Kornel
veterán

"A mai napig fogalmam sincs hogy mi volt az"

Én tudom: egy önjelölt vesedonor ;]

(#23371) bitpork válasza Integra (#23369) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Rendben sarkítok. De az hogy egy autó képes ennél többel menni nem predesztinálja a vezető képességeit. Már pedig engem nem nyugtat az a tudat h tapasztalatlan v alkalmatlan vezetők csupán a dagadó heréjük miatt kinyírjanak. Remélem ez pontosabb megfogalmazás volt. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23372) _NCT válasza bitpork (#23366) üzenetére


_NCT
őstag

Amúgy most ezt a bömös törést leszámítva, nagyban függnek ezek a balesetek egyes országban lévő emberkék vezetési moráljától, ami évtizedek alatt ragad bele az emberek agyába.... Sajnos Magyarországon nem jellemző a körültekintő, fegyelmezett vezetés. Osztrákoknál jártam 1x-2x ott olyan szépen tudnak vezetni az emberek, segítik egymást, ott még létezik a türelem. Persze kivétel mindig van....

(#23373) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Hát mondjuk behatárolható valamennyire, ugyanis a legtöbb autó 250km/h-nál tilt, ez viszont gyorsabb volt. Onnan tudom, hogy mentem már el pályán 250km/h-val autó mellett, és mellettem is mentek már el annyival. Szerintem ez a 130elég túlzás, még az én suzukimmal is nyugodtan autózok 150-160at, és én nem félek :DDD Csak kéne hozzá tényleg 3sáv, meg egy kis kultúra. Bár azt figyeltem meg mostanában nagyon sokat javult a morál. Kieengednek-Beengednek, nem tolakszik, nem vág be, stb. Bár még mindig sok olyan van de egyre kevesebb.
Tudjátok mekkora csalodás, mikor rákészülök hogy kirajtolok, és "csakazért is kimegyek elé" erre lassit és villog/int?! :Y

Smoke & Torque

(#23374) Kornel válasza _NCT (#23372) üzenetére


Kornel
veterán

türelem itt? 50-es táblánál 60-65-el haladva úgy tol le hátulról a taxis, mintha őt nem fényképezné le a FámaLézer III. :(

(#23375) TaaT válasza Szplöttyy (#23373) üzenetére


TaaT
veterán

"Szerintem ez a 130elég túlzás"
"Csak kéne hozzá tényleg 3sáv, meg egy kis kultúra."

Mégsem túlzás az a 130km/h limit :)

Ezt meg csak úgy... [link]

Give them hell Ukraine!

(#23376) 8th válasza Szplöttyy (#23373) üzenetére


8th
addikt

"még az én suzukimmal is nyugodtan autózok 150-160at, és én nem félek."

Az már vastagon extrém sport kategória. :DDD

(#23375) TaaT: pont tegnap néztem TDICLUB-on. :C

[ Szerkesztve ]

(#23377) Varoz válasza Szplöttyy (#23373) üzenetére


Varoz
őstag

Tudjátok mekkora csalodás, mikor rákészülök hogy kirajtolok, és "csakazért is kimegyek elé" erre lassit és villog/int?! :Y
:C :DDD


TaaT

Mekkora arc. Ezen bef.stam. :C

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23378) Kornel válasza 8th (#23376) üzenetére


Kornel
veterán

főleg wagonR-el :DD

(#23379) _NCT


_NCT
őstag

Azért így se szeretnék járni :(

(#23380) 8th válasza Kornel (#23378) üzenetére


8th
addikt

Arra értettem. :K :DDD

(#23381) Kornel válasza 8th (#23380) üzenetére


Kornel
veterán

mondjuk nekem ezres swiftben 140 felett halálfélelmem volt, ritkán is mentem annyit, de egyszer majdnem bemértek pályán, az elég vicces lett volna, amikor gyári max. sebessége 145 km/h ;]

(#23382) t1 válasza Kornel (#23381) üzenetére


t1
addikt

Én mentem már 175 óra szerint igaz 1.3-al, ültetett futóművel, gti hátsó stabrúddal + 2 toronymerevítővel 185/50R14-es kerekkel , ugyanolyan volt mint ha 130 körül mentem volna :)

(#23383) TaaT válasza _NCT (#23379) üzenetére


TaaT
veterán

hát igen :(



Give them hell Ukraine!

(#23384) bitpork válasza _NCT (#23379) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem is olyan xar: nekem volt h apályáról lejövet egy 170-nél az ablak egy alig fél centis résén át beszivárgott fácánbelsőséget kellett takarítanom!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23385) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Ha tudnátok mennyit mentem én már vele :DDD

Nagyon jó ez a Mercis videó, én is láttam már, nagyon bírom az orosz videókat.

A két legeslegjobb:
Do you speak english? :DDD
"How me please your driver license! Why?!" :)

Ez tényleg ez egyik legjobb!

Ez nem mind jó, de 1,5óra :))

Főleg ezek az "unexpected" dolgok a jók, motorháztető lerepülés stb. "Áj vánt tú liv in rássá" :D Ahogy vezetek odavaló vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#23386) giigz válasza Szplöttyy (#23385) üzenetére


giigz
veterán

De legalább megpróbálták... :D Orosz akcentus egyébként érződik az első mondattól.

(#23387) Szplöttyy válasza giigz (#23386) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ötletnek nem rossz. És amit írtam "show nem how" természetesen :)

Smoke & Torque

(#23388) Varoz válasza Szplöttyy (#23385) üzenetére


Varoz
őstag

Ennyi balf.szt. :DDD
és te is így vezetsz? Ajjajj. :DDD

#23389
Végül is, ja. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23389) Szplöttyy válasza Varoz (#23388) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Szeretnék én is ennyire beleszarni, és ha valaki bevág elém/stb stb akkor nem satuzni hanem lerobbantani majd ahogy a lengyelek "oooo kurwaaaaaa" kiszálni sajnálkozni és leszarni :DDD

Smoke & Torque

(#23390) bitpork válasza Szplöttyy (#23389) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

eEzt most is megteheted ha kamazt vezetsz :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23391) Szplöttyy válasza bitpork (#23390) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Vagy ha nagyon gazdag leszek :DD

Amiatt kedves annyira számomra, a régi Nissan patrol. A 2-es lemezből U alakra hajtott lökhárítóval :)

Smoke & Torque

(#23392) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Új autó után kutatok. Jelenleg egy 2004-es Isuzu motoros G-s Astra tulajdonosa vagyok. Ezt szeretném is beszámíttatni majd a vásárlásnál.

Rengeteg típus felmerült, de talán eddig a legjobban egy 1.9-es Skoda Superb, az ami megfogott. Bár nagyon szimpatizálok egy 3.0-es quattro A6-ossal is, csak értelemszerűen drágább. Általam kinézett két eladó között 500.000 volt a különbség. Mindkét autó 2005-ös évjárat, hasonló km-ekkel.
Beszámítással együtt 3 millió alatt szeretnék maradni mindenképp. Ha esetleg tudtok ezeken kívül még valamit javasolni, vagy a fent említett kettő ellen/mellett szólni valamit, akkor ne tartsátok vissza magatok.
Fontos a megbízhatóság, kényelem, sportosság (hogy ne legyen unalmas a vezetés :)) ), és egy elfogadható fogyasztás természetesen.

Illetve még egy kérdés. Mennyire lőnétek be árban az Astra-t? 145 ezer km, sérülésmentes, tökéletes állapot, nem dohányzó, és rendszeresen karbantartott, nagyon szép felnikkel, klímával. (+ téli szettel)

Köszönöm!

(#23393) LuckyL válasza Kornel (#23374) üzenetére


LuckyL
őstag

Azért mert ha nincs helyszíni megállítás, akkor 70-től küldenek csak csekket az objektív felelősség keretében, ha 50 a korlátozás
én is ha tehetem és biztonságos 60-65 tel megyek városban

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23394) bitpork válasza Dicker (#23392) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindkét kinézett kocsi jó. Én mondjuk Audi párti vagyok, de mielőtt döntesz, az alkatrész árak után érdemes kutakodni!

Superb technikája öregebb., talán több bontott alkatrész lelhető hozzá.És a motorja remélhetőleg nem az új cr.
Az audi quattro 3 literes városban meg fogja enni a 11-12 litert. Nekem 2.5 quattro és 9.5 volt a nagy melegben, most h a reggeli hidegek megjöttek 9.7.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23395) LuckyL válasza Dicker (#23392) üzenetére


LuckyL
őstag

az A6 is dízel?
azért az audi jóval komolyabb kocsi, komolyabb költségekkel is ha kell valami javítás, vagy esetleg casco stb...
a superb van egy ismerős taxisnak és imádja
tágas és strapabíró, főleg a kisebbik 100 le körüli dízelt dicsérik nagyon, hogy tartós

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23396) TaaT


TaaT
veterán

Visszatérve a balesetre, én az összes gyors autóba kötelezővé tenném a ráfutásos balesetet megelőző technikát... [link]

Give them hell Ukraine!

(#23397) Tökmindegy válasza Dicker (#23392) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Jól mondják,mindkét autó jó,de készülj fel rá,hogy a fenntartási költségeid nem ugyanazok lesznek mint az opelnál. Főleg az Audinál. A skoda igénytelenebb szerintem.A quatro 3.0 azért szipákol rendesen,mondjuk a skoda sem kis étvágyú.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#23398) Integra válasza Tökmindegy (#23397) üzenetére


Integra
titán

meg aztán 3 milláért milyen állapotú a6-ot kapsz már.. egy véres torkú gyárkéményt.. vágom én hogy audiiiiii meg 6-os és az utak királya máris a sofőr... aztán az első szervíz számlánál infarktust kap az ember, hogy miért kell ennyit költeni rá.. és a motor attól még mindig véres torkú marad..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23399) bitpork válasza Integra (#23398) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért kicsi körültekintéssel ez kiszűrhető. Én amikor megvettem a Gazsit, megnézettem a kocsit. A legfontosabb kiderült: motorikusan nincs semmi baja. Az hogy a futóműre költeni kell-kellett, meg több évre 1x-i költség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23400) latyak17 válasza Integra (#23398) üzenetére


latyak17
tag

hát ugyan ritka de ki lehet fogni szép, vagy átlagnál szebb darabokat, persze nem egyszerű!

latyak17'

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.