Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Kornel válasza zoo8800 (#22750) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem ez már rendellenes olajfogyasztás... ráadásul olyan, mint ha lyukas zsákba öntenéd a pénzt :F

(#22752) zoo8800 válasza Kornel (#22751) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez igencsak rendellenes olajfogyasztás...

rip and tear, until it is done

(#22753) !Overdose! válasza zoo8800 (#22750) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ja, elég szűrőt cserélni. :C

kornelka: Persze, hogy az. Ráadásul szerintem ilyen mértékű olajfogyasztást nem fog megoldani a szelepszár szimering csere. Gyanús, hogy gyűrűzni kell majd.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#22754) Kornel válasza !Overdose! (#22753) üzenetére


Kornel
veterán

nálam a 0 dl az elfogadható csak :K

(#22755) Szplöttyy válasza Kornel (#22754) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Mert suzukis vagy :D Részemről, ha csereperiodus alatt max-tól a min-re lemegy, az nem érdekel.

Smoke & Torque

(#22756) 8th válasza t1 (#22728) üzenetére


8th
addikt

Kontár akarom mondani Kollár Szabi? Öhm... tudnék mesélni de nem teszem. Egy nyilvános fórumon az hitelrontás lenne.

(#22757) Szplöttyy: Egészségükre. Vigyék ...

[ Szerkesztve ]

(#22757) Szplöttyy válasza 8th (#22756) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Esetleg privátban mesélhetnél, mert érdekelne, több ismerősöm is oda meg vissza van érte, és még többen akarják hozzá vinni az autójukat.

Smoke & Torque

(#22758) hdman


hdman
őstag

Köszönöm a sok okosságot! :R

Az a "baj" hogy eléggé meglátni és megszeretni tipus vagyok, és ráadásul azzal súlyosbitva, hogy mindig vonzottak a 80-90 es évek hármasai :)

Pedig az észnek is helyén kell lennie, a bmw mindig rizikós, plusz ennyi idősen és ennyi km-rel, biztos ütötték vágták. Azt tudom, hogy kell rá költeni, és nem életbiztositás, de az nem mindegy, hogy megáll 2-300k bol vagy a többszöröse lesz.

Sopron city :)

(#22759) Kornel válasza Szplöttyy (#22755) üzenetére


Kornel
veterán

Így van :))

(#22760) Szplöttyy válasza hdman (#22758) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Reálisan nézve, szar motor szar futómű nagy valószínűség a rozsdásra is, bár azt mondtad nem rohad :DD Speciel én eddig egy olyan E36ot láttam aminek JÓ volt a futóműve de az ~3millióbol épült, és egy kupé 28i M volt.A minimum hogy nyöszörög az összes szilent, de az a kisebbik baj. De az E36 még nem olyan vészes, vállalható autó szerintem, csak nem szabad nagyon nagy betegágyat venni mert "sose lesz kész"

Smoke & Torque

(#22761) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan homályosítsatok fel engem: miért jó a chip? A gyár lehet h ráhagyással készít mindent, de ez így lett tervezve. Nem viccből. Én hiszem hogy a buta és hülye mérnök csorda nem szerencsejáték alapján kreálta meg amit és ahogy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22762) Szplöttyy válasza bitpork (#22761) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ezt nagyon sok helyen megvitatták már, én azt szűrtem le, hogy a gyárban nyilván okosabbak, de az ő kezeik meg vannak kötve különböző környezetvédelmi, meg mindenféle normák miatt. Ellenben az ilyen utólagos dolgoknál ez nem szempont. Tehát akár még igaz is lehet a "jobban megy és kevesebbet eszik" szlogen.

Smoke & Torque

(#22763) hdman válasza bitpork (#22761) üzenetére


hdman
őstag

Nem feltétlenül az izmositás a cél a legtöbb esetben, hanem kicsit rendbeteszi a görbéket. A sok norma kinyirja a legtöbb motort.

Sopron city :)

(#22764) latyak17 válasza hdman (#22740) üzenetére


latyak17
tag

Hoool?:D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#22765) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Értem én ezeket a rendbetételeket meg fogyasztás izéket, de okkal van minden. Környezetvédelmi normák is. Én valahogy borsódzok attól h baxtassam a gyári beállításokat. Szépen megy most is, és ha megkapja amit a gyáriak előírnak akkor sokáig fog is.

A bátraknak meg sok-sok szerencsét. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22766) Tökmindegy válasza bitpork (#22761) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ha ésszel csinálják,akkor mindenféle a motorra káros következmény nélkül ,valóban nagyobb erő kisebb fogyi. Különben semmi extra nincs ebben asszed a gyárak nem szabadítanak fel plusz méneseket ha éppen úgy van kedvük és kell a frissebb kiadású vasakhoz..Ugyanaz a motor mondjuk csak az egyik 100 a másik 120 paci és máris kapósabb.
Különben meg csak a szoftvert birizgálják,oda lövik be a dolgokat ahol az a legjobb és kb ennyi. De te is megmondhatod ,hogy hol milyen tartományokban szeretnél több erőt pl oszt megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#22767) Kornel válasza bitpork (#22765) üzenetére


Kornel
veterán

Ha ennyire érdekel a környezetvédelem, akkor miért diesel autód van? :F :U

(#22768) Szplöttyy válasza Kornel (#22767) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Mert egésznap megy és egy 2.7T ÓrRóód kottró lezabálná a fejét és nincs normális belőle.

Smoke & Torque

(#22769) bitpork válasza Tökmindegy (#22766) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A gyáriak munkájával nem is vitatkoznék! De ne mond nekem h összehasonlítható egy 2-5 fős lelkes csapat és egy sok száz fős főállású gárda munkája!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22770) neduddki válasza harry (#22744) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

marka, tipus, kor /6 ev kuka/, de ettol fuggetlenukl a toredezetseg, es 3mm az mar nullas gummedli
vigyel magaddal vkit, e ettol fuggtlenu egy muhejjes felmeres is javasolt
rajuk verheto es anetes hirveres+imporot rajuk uszitasa neha tobbet er mint a kozvetlen kar

udv

neduddki

mod: kornelka: a mukodesi elvevo adodoan 0 fogyasztas incs, max varosi-hideg uzemben potlodik annyi mint amennyi fogy /rosszab esetben no:- )/

bitpork: a gyarak a legrosszab scenariohoz es "mindentkibirona" keszitik az elktroikakat, de a gyarrtasi turesbol adododan ezek elternek egymastol, a gayr nem finomitja egy motorhoz az eltronikat, ezert ennek van etelme es piaca is, a gaz ott jon, amikr vki elhiszi, hogy egy szivomotgoron 8%nal tobbet ki lehet hozni /turnyo mas, lasd: totalcaron asem Gulyasnak vol tegy ijjen cikke meg regen, na igymeglett/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22771) Kornel válasza neduddki (#22770) üzenetére


Kornel
veterán

ha nem is nulla, de szemmel nem látható a nívón... nyáron csak gázzal ment a swift, indítás után rögtön gáz (fordulatra váltott át), és onnantól nincs benzin, amivel pótolta volna.

(#22772) Tökmindegy válasza bitpork (#22769) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ennek semmi köze a lelkesedéshez:) Üzlet.
Haverom is csinálja. Annó kiment a germánokhoz megtanulni,nekem is csinált már pár vasat.
A motorokban ez mind benne van (jelzem én nem értek hozzá,csak ő magyarázta), kb 20 pacit mindenféle probléma nélkül előcsalnak és még a fogyasztás is csökken.
De nem kell félni nem egy elterjedt a dolog lévén azért nem olcsón állítgatnak a laptopon grafikonokat:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#22773) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Valaki menjen már el ide és lopja le nekem a kerék kupakokat :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22774) neduddki válasza Kornel (#22771) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tessek mondani a gaz elegesevel nem kerul szennyezoanyag az olajba?

udv

neduddki

mod: a 8% az ~8% egyertelmuna csak lemaradt

majd el felejtettem, osszeraktak a sraok az olaj dieltromosallndojat mero vacak tervert, aszem meg si valosittatom, kerdes, hogy a pontossag mijjen lesz

kornelka: valoban igy van, de akkor sem mongyuk hogy 0 mert az hujjeseg es van elg hujjeseg az olajajl kapcsoaltban nem kell tetzbni

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22775) Tökmindegy válasza bitpork (#22773) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ejnye!! Férjen már bele a keretbe :D ;]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#22776) Kornel válasza neduddki (#22774) üzenetére


Kornel
veterán

valamennyi biztos, de nagyságrenddel kevesebb, mint benzin/gázolaj esetén.
cserekor az olaj sokkal tisztább gázüzem esetén, szinte újszerűnek hat.

(#22777) bitpork válasza Tökmindegy (#22775) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem mondtam h nem fizetek a tolvajnak :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22778) Kornel válasza bitpork (#22777) üzenetére


Kornel
veterán

nekem splash-re kéne antenna, le van törve, de suzukikra egyfajta megy, lelopom Szplöttyy-éről :C

(#22779) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Két autó van a nevem, két különböző biztosítónál. Egyik B2, a másik A0. Szeretném megcserélni. Lehet? Mi az eljárás menete?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#22780) Szplöttyy válasza Kornel (#22778) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Megse lepődnék azok után h egy Wunderbaumot is leloptak... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#22781) hdman válasza latyak17 (#22764) üzenetére


hdman
őstag

Nem akarom nevesiteni az utcát az egész internet előtt,hátha ott laksz, de a 79-es szám előtt a lőverekben valahol :)

Sopron city :)

(#22782) latyak17 válasza hdman (#22781) üzenetére


latyak17
tag

Nagyinál voltaaam :DDDD ott meg a volt bíróság utcájában többször látható lesz:)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#22783) TaaT válasza bitpork (#22769) üzenetére


TaaT
veterán

A gyári szoftver feladata hogy a föld majd minden részén működőképes legyen az összes motor amire rátelepítették, legyen az a szahara vagy skandinávia, a tengerpart vagy tibet... nincs finomhangolás...

Pl a japánok elvittek egy drift versenyautót amerikába, kicsomagolás után azt mondták nem biztos hogy be fog indulni azon légköri nyomáson (azért beindult), igaz, ez egy extrém kihegyezett eset...

Give them hell Ukraine!

(#22784) bitpork válasza TaaT (#22783) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na ja de ha én teszem azt az anktartiszon akarok driftelni Gazsival? akkor pont a gyári kell ;P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22785) Szplöttyy válasza bitpork (#22784) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Akkor egy oda beállított kell, de a tieddel úgyse lehet driftelni :P

Smoke & Torque

(#22786) Balupapa válasza Szplöttyy (#22785) üzenetére


Balupapa
senior tag

olyan nincs ;] max egy kis atalakitas kell :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#22787) Szplöttyy válasza Balupapa (#22786) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Na megjott a másik aki a VWkonszernel álmodik :DDD Ja, lekötni az első hajtás meg lehegeszteni a difit, meg bigturbo-big cooler :DDD

Smoke & Torque

(#22788) tomcsi23 válasza runner 125 (#22705) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nagyon zsír. :C
Egy szinte ugyanilyen, csak 4.2-essel van némi tapasztalatom (pár ezer km). Majd próbáljatok ki hóban, fasza téligumival brutál állat. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22789) hdman válasza latyak17 (#22782) üzenetére


hdman
őstag

Milyen rendes gyerek vagy :P

Sopron city :)

(#22790) Balupapa válasza Szplöttyy (#22787) üzenetére


Balupapa
senior tag

;]

Gazsinak:

_-=*WheelWhores*=-_

(#22791) hdman válasza Balupapa (#22790) üzenetére


hdman
őstag

LOL, pont ma beszéltünk erről a képről :C

Sopron city :)

(#22792) bitpork válasza Balupapa (#22790) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a helyzet h már várom a telet-havat hogy halomra alázzam a sok mazsolát ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22793) Varoz válasza Balupapa (#22790) üzenetére


Varoz
őstag

Nem 4 kerékmeghajtással a teljesítmény felmenni, hanem 2-vel megcsúszás közben. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22794) tomcsi23 válasza Varoz (#22793) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mondjuk a képből pont nem derül ki, melyik a 2, melyik 4 kerekes. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22795) runner 125 válasza tomcsi23 (#22788) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D
A poén, h most is azok vannak rajta.
X összege volt a kocsira, aztán a német gyerekkel úgy alkudtak meg, h akkor a 22"-os felnik nyári gumival nem járnak a kocsi mellé, csak a szerény 17-esek télivel. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22796) t1 válasza bitpork (#22792) üzenetére


t1
addikt

A 4x4 csak téligumi nélkül menő ;] ;]

(#22797) bitpork válasza t1 (#22796) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor meg nem kell domb se: állóhelyzetben elkaparni művészet ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22798) tomcsi23 válasza runner 125 (#22795) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jobban is jár vele szvsz, csak nézze meg, mennyi egy gumi 22"-ra. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22799) Varoz válasza tomcsi23 (#22794) üzenetére


Varoz
őstag

Tudomásom szerint pont arról szól a kép, hogy a jobb oldali a 4x4. :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22800) AMD Power


AMD Power
titán

Sokkal olcsóbb lehet a benzin

Az létezik,hogy egy 2 személyes autónak (Clio II) 2x annyi a kötelezője egy évre mint a sima 5 személyesnek!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.