Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) Laraxior válasza zsid (#23548) üzenetére


Laraxior
titán

2 tonna a szekér... azért kell abba ilyen nagy motor.
Bár a 4.2-es súly/teljesítmény aránya jó, de a V6-os 1900kgjára az a 250LE kicsit kevésnek tűnik... :B

A8 V6:
Fuel Consumption Metric (litres/100km)
Urban 8 l/100 km
Extra-Urban 5.8 l/100 km
Combined 6.6 l/100 km
:Y
A8 V8:
Urban 10.2 l/100 km
Extra-Urban 6.1 l/100 km
Combined 7.6 l/100 km

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#23552) neduddki válasza Laraxior (#23551) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

elcseszted a dimenziot, nem l/100km, henam km/l:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23553) Laraxior válasza neduddki (#23552) üzenetére


Laraxior
titán

Azt írják a vezess.hun hogy tényleg 10 lityi alatt van a V6-os. :K
Bár lehet hogy nem 100km-en? :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#23554) zsid válasza Laraxior (#23551) üzenetére


zsid
senior tag

"2 tonna a szekér... azért kell abba ilyen nagy motor.
Bár a 4.2-es súly/teljesítmény aránya jó, de a V6-os 1900kgjára az a 250LE kicsit kevésnek tűnik.."

Biztosan el lehet normálisan közlekedni azzal a 250 lóval is, a W12 már a vakítás kategória szerintem :)

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#23555) MunezXBK válasza Laraxior (#23551) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyém 1.5 tonna, 150ló pedig elég fürgén mozgatja.

(#23556) Laraxior


Laraxior
titán

Én azért nem bánom hogy a másfél tonnámra van 210LE, szeretem ha hirtelen belesüllyedek a bőrülésbe :C és még ez sem valami sok, hiszen se turbo, se kompresszor..

De ha már itt vagyok akkor jöhet egy kis segítség is :D

Szerintetek elromolhat a guminyomás-ellenőrző szenzor? A jobb hátsó kerekemre 1.4.et ír, persze világít a STOP felirat is, de a kúton 2.3-at mértem :K
Hidegben, vagy elinduláskor szokott alacsonyabb értéket mutatni, de aztán beáll, de ez már villog egy ideje. Lehet ezt cserélni egyáltalán? Gondolom lehet hozzá venni másikat, mert ha felnit cserélek, akkor nem villoghat, hogy nem érzékel szenzort.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#23557) Integra válasza Laraxior (#23551) üzenetére


Integra
titán

mert kevés is...
a8-ba v8 való, a v6 vérszegény oda.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23558) bitpork válasza Laraxior (#23556) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos nem csak hat, de pölö allroadnál kifejezetten szeret hullani :(

Én miljen motorrkocsi ami csak 2 tonna, és nagyobb Gazsinál? 1985kg 180 le

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23559) hdman


hdman
őstag

Lol, tegnap repültem egy airbussal, recaro ülések voltak benne :)

Sopron city :)

(#23560) SaNyEe válasza TaaT (#23396) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

az csak akkor éri el a kívánt hatást, ha már féktávolságon kívül előtted volt az akadály. ha egy kamion (vagy bármi más) besorol a belső sávba féktávon belül .. nem tud az se megfogni.

a hülyeség öl.

Így halt meg nemrég egy BMW tesztpilóta egy nolimites ottóbán szakaszon, "nagysebességű tesztelés" közben.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#23561) LuckyL válasza Laraxior (#23556) üzenetére


LuckyL
őstag

lagunában mindig szar valamelyik szenzor, de elvileg lehet cserélni
más kérdés hogy ugyis tönkremegy megint majd :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#23562) hobizoli válasza Szplöttyy (#23539) üzenetére


hobizoli
nagyúr

inkabb torve voltak :DDD

a fek nem vmi fuha, par tomposabb lassitastol eltompul, akkora a fek, mint pl a jo 150kg-l nehezebb F Astra GSi-é is, de elfogy

az ELX lokon nincs ott hely, bar az konnyen megoldhato lenne, az is szeles legbeomlos, mint a GT-é, de 1/3 annyi, mint az orig GT loko
pedig nyilvan a GT-ében van a legkevesebb anyag amugy, a legbeomlo a kodlampak es a fenyszoromosok helyei miatt

a keskeny legbeomlos meg kb 2k-val olcsobb, mint az ELX-é

amin nem GT loko van az tuti torve volt, bar szerintem 98% mar volt torve

több drón kell ;P

(#23563) Szplöttyy válasza hobizoli (#23562) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Hát gondolom a PGT is a tpikus tizenéves hothatch mindig az eleje törik :DDD :DDD

Smoke & Torque

(#23564) hobizoli válasza Szplöttyy (#23563) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem, csak becsapos az auto
qrvara megy egy atlag 110-120LE-s szivo vashoz kepest nezve is, meg egy félhulla db is
a tobbi auto se szamit ra es kifordulnak ele

eppen ma beszelgettem egy ismivel, neki is PGT-je volt, meg ugynez ki ujra lesz is :DDD

na az ove "mar megette a kenyere javát" volt, amikor eladta, jott egy huszoneves testverparos, az idosebb vmi szerelo, meg mert o szokott eros autokat is vezetni

na menjunk egy probakort, 2.ban uuu, 3.ban asztaaaqrva
vissza, megalltak, fuu b+ ez kell geccciii

masnap visszajottek erte, a ismi meg mondta is mielott elmentek vele, hogy:
-elso hetekben, de inkabb egy honapig azert esszel, mert
-ooo, tudom en

egy heten belul TK volt az eleje :DDD , es az mar annyira nem is ment jol, mint egy gyari allapotu (nyilvan az ara is olyan volt ezert)

több drón kell ;P

(#23565) Szplöttyy válasza hobizoli (#23564) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Hát ilyen a pici erős autó. Haver is mikor megvette a VTi-t mondtam neki ésszel, első nap 2x majdnem TK lett. Aztán megjött az esze :) Az az igazság, nagyon vágyom valami kis méregzsákra, nem is kell az eszeveszett erő, csak kurvajókat akarok karanyodni, meg ilyesmik, de pát a pénz az úr, pedig vennék is egy RS Cup Clio-t egyből, az biztos. Esetleg OPC Corsa, bár az szokott kijárni gyorsulásra, alég vérszegényke. Már ha tényleg OPC nem csak "OPC Pakk" :DDD

Smoke & Torque

(#23566) hobizoli válasza Szplöttyy (#23565) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kanyarokban a PGT nem annyira jo, mint pl a VTI, vagy a mk2 Clio RS
az is eleg jol veret am
a Saxo VTS is jol kanyarog, csak "gyenge"

több drón kell ;P

(#23567) Integra válasza hobizoli (#23566) üzenetére


Integra
titán

mi? a saxo vts gyenge? kurva jót megy, ezt komolyan mondom, rohadt kis pléhdoboz, de borzalmasan lehet ütni-vágni, volt már olyan vts, ami megizzasztott :)) lehet, hogy piszkált volt, de akkor is, marha jó kis vas :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23568) hobizoli válasza Integra (#23567) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jol kanyarog, de kigyorsitani jol annyira nem tud, mert nincs eleg nyomateka

Clio RS eros is, es jol kanyarog is, majdnem 2 masodperccel elobb er mar 100-ra, es 100 felett sem fogy el
azer 118lo nem megy ugy, mint 172/182lo

több drón kell ;P

(#23569) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Hát ha a realitások keretein belül maradok, talán egyszer egy MK2 180lovas Cliot tudnék venni, és az is nagyon bejön. Csak tudom, hogynincs megállás. Az is kevés lenne. AZtán már ülhetnék az RS Focusba, az is kevés lenne :( De egyelőre ülök a suzukimban, és kitaposom a belét is, és mindig kurvára kevés :DDD

Smoke & Torque

(#23570) 8th válasza Integra (#23567) üzenetére


8th
addikt

Mérget vennék rá, hogy aranysárga volt. :P

(#23571) Typhoon47 válasza Szplöttyy (#23569) üzenetére


Typhoon47
őstag

az rs clio nagyon komoly(MKII). én is néha ránézegetek, mert jó lenne egy ilyen hothatch, de mindig visszafogom magam, mert tuti TK-ra törném(és szerintem magamat is).

"Education is important but big biceps are importanter"

(#23572) Integra válasza 8th (#23570) üzenetére


Integra
titán

igen, az volt, néztem is, hogy jön utánam rendesen :))
más kérdés, hogy elég elmebeteg módon vezetett...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23573) latyak17


latyak17
tag

srácok az miért van, hogy nehezen indul, de akksi töltése után jobb? megoldódik ha veszek egy újat bele?

Latyak17'

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#23574) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Idézet:

"Egy régi szart vezetek, legalábbis tízből kilenc ember biztos így gondolja. És nem tudják, nem értik hogy mi a jó ezekben a pattogó, dobáló, hangos, kényelmetlen, rozsdás vackokban. Ők soha nem fogják érteni, beülnek az egyen-ezüstmetál, egyendísztárcsás, egyen-alapmotoros, zajszigetelt, klímás autóikba és egyek lesznek a sokból. De vagyunk egy páran olyan hülyék, akik nem akarunk beállni a sorba, mert hiába ugyanazt a benzint égetjük el mint ők - valószínű hogy relatíve többet is - de mi mégis különbözünk, nem vagyunk egyek a sokból. Mi élvezzük hogy egy szimpla fekvőrendőr is kihívást jelent néha, élvezzük az őskövület motorok hangját, azt hogy kirázza a futómű a tömést a fogunkból, és tesszük ezt olyan autókkal, amiknek a nagy része már rég a bontókban rohad, vagy már be is zúzták őket kanálnak. Hülyék vagyunk? Biztos. Sokan közülünk már-már klinikai esetek, de mit tegyünk ha nekünk ez jó? Ha szédülünk ha gyári magasságú a futómű, ha megőrülünk ha nem halljuk a motort mert annyira halk? Biztos furcsa, de mi ezt élvezzük..."

:DDD :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#23575) Integra válasza hobizoli (#23568) üzenetére


Integra
titán

igen, az a clio is bitang jó, egy haveromnak volt, kölcsön is kaptam picit, nagyon élvezetes gép az is. csak hát francia, olyan a váltó is benne.... nekem is inkább a clio mint a saxo ha választanom kéne, de ettől függetlenül szerintem a saxo nagyon sok autó minimális pénzért ha ökörködésre kell valami. clio sport komolyabb valóban.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23576) hobizoli válasza latyak17 (#23573) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az akksi elettartama ~3ev, utana minden nap ajandek, foleg ha rovid tavokon volt hasznalva fexik le elobb, a relativ sokkal tobb inditozas miatt

több drón kell ;P

(#23577) t1 válasza hobizoli (#23568) üzenetére


t1
addikt

Swift GTi és mehet az ökörködés.... már csak a motor és a fékek hiányoznak nekem :D

(#23578) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Tehát akkor minimális pénzből a legnagyobb élményt nyújtó "versenyautó"? :) Vagy veszek egy leszakadt szétrohadt 25i E30at aminek szar a futóműe meg a féke, meg mindene, de megy keresztbe :DDD

Smoke & Torque

(#23579) Norbi14 válasza Szplöttyy (#23578) üzenetére


Norbi14
senior tag

Fiat Punto 2 Sporting pl, elég jó kanyarsebességre képes, vagy ott a Punto HGT ami már 130lovas :)

(#23580) hobizoli válasza Szplöttyy (#23578) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egyikbol sem fogsz kapni nagyon ~700k alatt "jot"

mindbol a facelift-st kene venni, ami a szeria vegiek, azokban a korabbi hibak is ki vannak javitva, meg eleve azok fiatalabbak, kevesebbet kapott meg futott, meg par téllel kevesebbet is latott az aljuk

több drón kell ;P

(#23581) Szplöttyy válasza hobizoli (#23580) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Pedig olyan jól hangzik 3kilóért a C20XE Astra :) De hát tény hogy rakás szar mind, ezért is marad még hosszú időn keresztül álom valami sportos kocsi, addig kihozom a mostaniból amit lehet, mármint vezetés szintjén :B

Smoke & Torque

(#23582) hobizoli válasza Norbi14 (#23579) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jajaja pl, mk2 Punto HGT is jo vetel

több drón kell ;P

(#23583) neduddki válasza hobizoli (#23576) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tan be kene szerezni egyertelms toltot, ugye emlexel es nem mutanom?:- )

udv

neduddki

mod:latyak17: akkutoltes,toltok pl: accumate, ctek /de vanmasepeszuis/
az abra hunapibe vanmarmegint???:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23584) Varoz válasza hobizoli (#23574) üzenetére


Varoz
őstag

Hmmm, mekkora jó. :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23585) latyak17 válasza hobizoli (#23576) üzenetére


latyak17
tag

És tipp, hogy a benne lévőnél nagyobbat venni érdemes, vagy hogy van?

latyak17'

neduddki: töltésen már átmentünk javult de nem sokat, amúgy nemis sima töltésre állítottam hanem csepptöltésre, de ez sem segített neki túl sokat...

[ Szerkesztve ]

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#23586) TaaT válasza latyak17 (#23585) üzenetére


TaaT
veterán

Hány éves az aksi?
Az enyémben a gyári 6 vagy 7év után adta meg magát a gyér használat miatt...

Gondolom neked is hasonlód van :) [link]

Amúgy ha elmész egy akkumulátorokkal foglalkozó boltba, vagy egy jobb autószerelőhöz rámérnek az aksira és megmondják hogy milyen állapotban van...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#23587) Laraxior


Laraxior
titán

Hazafelé jövet megkukkantottam 200m-re van a szobámtól :D
Mennyit kellene egy ilyenre költeni vajon? 2.2be el lehetne hozni mi? :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#23588) bitpork válasza Laraxior (#23587) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sztem olcsóbban nem igen fogja adni. Viszont állat a kocsi. Gazsi előtt nézegettem én is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23589) Balupapa válasza Laraxior (#23587) üzenetére


Balupapa
senior tag

hirtelen sok ellenséged lenne ;] :((

_-=*WheelWhores*=-_

(#23590) Varoz válasza Laraxior (#23587) üzenetére


Varoz
őstag

De szép. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23591) latyak17 válasza TaaT (#23586) üzenetére


latyak17
tag

Ja valami hasonló, már mérték generátor szépen tölti csak gondolom a sok városozás miatt meg a 3+ év megtette hatását, lehet majd keresek vmi üzletet győrbe, ablaktörlőket már fel is pattintottam, a következő nagyobb meló a kábelezés átnézése lesz utána, vízpumpa bordásszíj + feszítőgörgők, és csak utána a külső lakatolás:)))

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#23592) 8th válasza Laraxior (#23587) üzenetére


8th
addikt

Pfff... Sokat fogyaszt, fenntartási költségek minden szempontból magasak, biztosítás rá nagyon drága de van olyan társaság ahol a biztosítási csalások miatt nem is tudnál kötni rá (ahogy régi bálna mercire vagy A8-ra sem), nagyon drága tisztességesen szervizeltetni de még csak felgumizni is felér egy laza fejlövéssel, ha összetöröd kidobhatod mert nem éri meg megjavíttatni. És ha mindez nem volna elég néhány év múlva 1milliót sem fog érni még ha a valóban sérülésmentes akkor sem. Legjobb vétel. :P

"AKI BENZINES BMW-T VESZ AZ TUDJA HOGY NEM KELL RÁ KÖLTENI KIS SZERVIZIGÉNY KEDVEZŐ FOGYASZTÁS"

[ Szerkesztve ]

(#23593) TaaT válasza latyak17 (#23591) üzenetére


TaaT
veterán

Az enyémben az Ampert mérték, az eredeti 520 helyett vmi 300-at tudott az akksi... [link]

Mutattam nekik milyen töltőm van, azt mondták a szintre hozáshoz ez kevés lesz (karbantartásra tökéletes), azt ajánlották hogy kerítsek egy régi ruszki töltőt abban van kraft, egy bizonyos szintig (Voltig) intenzíven töltsem és bevált... :)

Give them hell Ukraine!

(#23594) Manitou válasza Laraxior (#23587) üzenetére


Manitou
addikt

Szép, szép. De ezt sem megvenni nehéz.

(#23595) neduddki válasza latyak17 (#23585) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lehe hogy egy ba12-vel erdemes lenne probalkozni mar csak a tapasztalatok miatt is /az enyem meg mar azt se tom hun van:- )/

udv

neduddki

mod: Laraxior: par ev es par tutaj erre is ra leht irni, hogy laccatembeek laccatotoja, kar:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23596) Szplöttyy válasza Laraxior (#23587) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Szerintem mindenképp vedd meg! :)
Nézd meg ezt és megérted. Te leszel a mafia, egy személyben. Nyomhatod majd hogy

"My roof back, my money rides
I'm on the pedal, show you what I'm runnin' like
When they snatch black I cry for a hundred nights
He got a hundred bodies, servin' a hundred lives"

Smoke & Torque

(#23597) Kornel válasza 8th (#23592) üzenetére


Kornel
veterán

12 literrel elmegy :DDD

Ha mindegy lenne a fogyasztás, akkor azt mondanám, hogy kéne ;]

[ Szerkesztve ]

(#23598) TaaT


TaaT
veterán

Milyen cipőt vegyek fel :DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#23599) Szplöttyy válasza TaaT (#23598) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Mondtam már hogy oroszország a legjobb hely a világon :DDD

Smoke & Torque

(#23600) SyntaxeError válasza Laraxior (#23587) üzenetére


SyntaxeError
tag

Nem tudom ki hogy van vele, de szerintem ezért érdemes dolgozni, hogy legyen egy ilyen autód.

Biztos rettegés lenne minden gázadás (mi szarik be rajta, a mellettem telefonáló szőke anyuka a Qashqaiban nehogy rám húzzon) és fájna még a kopó alkatrészek cseréje is, de akkor is: Élet stílus lenne a javából!

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.