Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) Sub-S válasza Oppenheimer (#46349) üzenetére


Sub-S
senior tag

Jó sokáig kellett várnod míg pozitív értéket tudtál beírni. :DDD
Ne is nézz rá most merre jár. ;]

Mindig csodálkozom mikor 10% fölötti emelkedés után azt várják, hogy így fog majd folytatódni a következő napon is, ujjongás volt sok helyen, hogy igen, átvitte a 13-as szintet, holnap már a 15-öt fogja tesztelni. Aztán meg remegtek nehogy 13 alá is benézzen. ;]

(#46352) Oppenheimer válasza Sub-S (#46351) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem vártam semennyire, ugyanis nem pörgök ezen úgy mint te. Felőlem vissza is mehet oda ahonnan jött múlt héten.

"Mindig csodálkozom mikor 10% fölötti emelkedés után azt várják, hogy így fog majd folytatódni a következő napon is, ujjongás volt sok helyen, hogy igen, átvitte a 13-as szintet, holnap már a 15-öt fogja tesztelni. Aztán meg remegtek nehogy 13 alá is benézzen. ;]"

Nagyon érdekes, hmm. Köszi az infót. Majd azért fejtsd ki ez miért releváns egy nekem szánt válaszban.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46353) mgoogyi válasza HussarF (#46350) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Lehet sok apró különbség.
Ter, replication method, értékpapírkölcsönzésből csinálnak-e pénzt. Az is jó, ha sok pénz áll benne.

(#46354) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#46352) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az már egy külön bekezdés, szerintem azt általánosságban írta, nem konkrétan neked :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46355) Oppenheimer válasza Mercutio_ (#46354) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ajanlom neki ;] 👊🏿

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46356) Thom!


Thom!
veterán

AMD mint a rakéta tör ki :DDD

Komolyan vicc az egész

(#46357) j0k3r! válasza Thom! (#46356) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nagyon helyes, ezért vettem Intelt a múltkori esés után :D

some men just wanna watch the world burn...

(#46358) Sub-S válasza Thom! (#46356) üzenetére


Sub-S
senior tag

Valahol már 95-re emelték a célárat.
Hányszor fogod még leviccezni? :F :U ;]

(#46355)Oppenheimer
Merném én egy varázsló ajánlását nem megfogadni?
Esetleg venni a bátorságot, hogy én is éljek egy ajánlással a szövegértelmezés fejlesztése terén? ;]

[ Szerkesztve ]

(#46359) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

A dollár $ most ebédhez jól lement. ;)

(#46360) Ixion77 válasza Thom! (#46356) üzenetére


Ixion77
őstag

Kétségkívül furcsa ez az árazás. Április végén eladtam 53 körül, aztán június végén 48 körül még tűnődtem is hogy bele kellene venni, de nem láttam reális okát amiért a fundamentálisan amúgy is erősen eltúlzott árazás tovább tudna menni. Most már látom, hogy tud. Tegnap shortolhatnékom volt, de a Tesla megtanított ellenállni a csábításnak :) Így csak bámulom szájtátva.
Bizonyára semmi furcsa nincs abban hogy az market cap.-ja már másfélszerese pl. a Volkswagenének, a Morgan Stanley-nek, a Sony-nak, vagy Horvátország éves GDP-jének.

Mostanában el lett az új norma a piacon. Hasonlót csinál épp például az ezüst is. Kíváncsi lennék hogy a vevői szerint mégis mitől lesz irgalmatlan nagy az ezüstre a kereslet a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46361) superg


superg
senior tag

Sziasztok!A beva biztosítás ha jól tudom csak 90%-ra terjed ki.Ha veszek az RC - nél állampapírt és becsődölnek akkor is csak a 90%-át kapom vissza?

(#46362) Ixion77 válasza superg (#46361) üzenetére


Ixion77
őstag

Valószínű, de az alap gondolat furcsa: miért az RCnél vennél állampapírt? Vedd a kincstárnál, az garantáltan nem csődől be.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46363) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek érdemes-e fontolóra venni Roche részvények (Genussschein) vásárlását? Náluk dolgozom és szeptembertől indul egy program, amiben 20%-os kedvezménnyel adják a munkavállalóiknak ezeket a Genussscheinokat. Sajnos nem igazán tudom, hogy minek kéne utánajárnom előtte, gyógyszeripari cégről lévén szó azt gondolnám, hogy jó befektetés lehet, de ez csak megérzés. :)
Annyit még hozzátennék, hogy minimum 3 évre bent kell tartanod a részvényt és utána dönthetsz először, hogy megtartod továbbra is vagy inkább eladod.

[ Szerkesztve ]

(#46364) Sub-S válasza Ixion77 (#46360) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mennyinél shortoltad Teslát és mikor adtad fel?

(#46365) PredatorZoli válasza Dozbik (#46363) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Röviden szerintem: Nem
Familiarity bias-nak hívják, a lényeg, hogy nem leszel objektív egy olyan cég vizsgálatakor, amiben dolgozol. Tévesen az az érzés fogalmazódhat meg benne, hogy ráhatása van a dolgokra, és nem mehetnek rosszul a dolgok, illetve a kemény munkád befolyásolja majd az árfolyamot.
Erről ezt a videót javaslom részletesebben, főként 2:50 től van ami ide vág de javaslom az egészet
https://www.youtube.com/watch?v=AecvTErBQY8
Az meg hogy 3 évig halott tőke mert nem adhatod el, szerintem nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#46366) emvy válasza Ixion77 (#46360) üzenetére


emvy
nagyúr

> vevői szerint mégis mitől lesz irgalmatlan nagy az ezüstre a kereslet

Hat most epp van ra kereslet.

while (!sleep) sheep++;

(#46367) HussarF válasza Dozbik (#46363) üzenetére

Hát ha a piaci árhoz képest 20%-al olcsóbban adják, akkor én venném, mnit a cukrot. Nagyon rosszul kell teljesítenie ahhoz, hogy ha később eladhatod piaci áron, akkor ez ne érje meg.

(#46365) PredatorZoli
Szerintem benézted azt a tényt, hogy 20%-al olcsóbban. Bocsi, csak kicsit olyan, mint ha megtanultad volna ezt a familiarity bias fogalmat és most próbálod mindenhol elpuffogtatni ;] Láttam már, hogy eddig is emlegetted :))

(#46360) Ixion77
Amikor ingyen van a pénz, akkor tenni kell valahova. Én úgy látom ez egyfajta hiperinfláció. Persze a részvények nem részei a CPI-nek, így abban nem jelenik meg, de ha a gazdaságra szakadna rá ez a pénz, akkor durva inflációt mutatna. Most ezt az inflációs sokkot gyakorlatilag elnyeli a tőzsde. Persze ez csak az én interpretációm, aztán a nálam hozzáértőbbek lehet jobban megmagyarázzák.

[ Szerkesztve ]

(#46368) PredatorZoli válasza HussarF (#46367) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem valamit összekeversz, ezt most említem először, amit már párszor írtam az a Home country bias, az már többször is felmerült, az meg tök más...
láttam a -20%-ot és azzal együtt is ezt gondolom. Ha elindul a lejtőn cseszheted, 3 éven át nézned kell akkor is ha normál esetben már rég adtad volna el, pl ha csődöt jelent nagyon rossz hírek érkezenk a cég kapcsán stb.... Szerintem rizikós.

[ Szerkesztve ]

(#46369) HussarF

Mohamed El-Erian speaking on the Reuters global markets forum:
- I do not expect US stocks to revisit the March lows"
- suspect next big correction will likely be triggered by corporate defaults, other capital impairment events that central banks cannot shield against
- unlikely the Fed will take policy rates negative; Fed to stay near zero for "a long time"

(#46368) PredatorZoli
Nem kell így sem ész nélkül fejest ugrani bele, de ha van pénze, amit akár 10 évre is elrakna, akkor ez azért elég nagy lehetőség. Garancia persze csak a halálra van. Meg persze nem ismerem alaposan a befektetési szempontú mutatóit az adott cégnek, ha egyébként egy épp lecsúszóban lévő vállalatról van szó, akkor lehet még így is drága a részvény. Az alapvető dolgokat azért meg kell róla ismerni.

(#46370) Dozbik


Dozbik
tag

Köszönöm a véleményeket! Alapvetően egy elég nagy cégről van szó, ami több, mint 100 éve aktív és kb. 30 éve került fel a tőzsdére és ha jól tudom, eddig minden évben nyereséges volt. Bennem egy kétség merült még fel, hogy svájci cég lévén svájci frankban árulják a részvényeket, amire átváltják a forintot, hogy ne gyengüljön sokat a forint a frankkal szemben, mert erre az esetre nem nyújtanak kárpótlást stb.

PredatorZoli

Igazad van, bár a cég nem is rejti véka alá, hogy azért sem adják ki azonnal a részvényt (bár az osztalékokat elszámolják ugyanúgy, csak a 3 év alatt addig azt újra visszafektetik), mert a munkavállalók hosszútávú bevonása és a cég sikerességében való érdekeltségének növelése is a cél a programmal. És mivel világszerte kb. 91000 alkalmazottja van a cégnek, ezért úgymond nincsenek illúzióim, hogy az én munkám sokat változtatna az összképen. :)

(#46371) Fandango válasza Dozbik (#46363) üzenetére


Fandango
veterán

Én biztos kihasználnám a lehetőséget. A Roche nem az a cég ami a következő 3 évben csődbe menne.
Ha a teljes árfolyam grafikont nézem, akkor a bevezetés óta emelkedő trendben van a cég árfolyama, de ha csak az elmúlt 5 évet nézzük akkor is.
Azzal a 20% kedvezménnyel nagyon jól tudsz járni az szinte biztos.

(#46372) ussseal válasza Dozbik (#46370) üzenetére


ussseal
tag

Ezt a fajta Familiarity biast szerintem sincs értelme belegondolni egy ilyen típusú cégnél, frissen IPO-zott startupoknál szokott ez leginkább probléma lenni, de ott nyilván teljesen más a szitu.
De ettől függetlenül valóban a teljesítményadatok alapján dönts és nagyon nézd meg, hogy mik a feltételek pl. felmondás esetén, pl. bevett gyakorlat, hogy a 3 éven belül - még a kedvezményes árhoz képest is - eléggé áron alul hajlandó csak visszavásárolni a cég a részvényeid felmondás esetén.

(#46373) aujjobba válasza Fandango (#46371) üzenetére


aujjobba
addikt

Emelkedő trend, dollárban mérve.
CHF-ben meg például épp annyi volt az árfolyama 2015-ben mint 1999-ben.

(#46374) Ixion77 válasza Sub-S (#46364) üzenetére


Ixion77
őstag

1300-nál, és még tartom. 1750-nél fel akartam átlagolni, de úgy döntöttem hogy épp eléggé benne vagyok már a slamasztikában. Szerintem ezért fordult 1800-nál vissza :)
Továbbra is lefelé várom, de ilyen piaci hangulatban nem jó érzéssel ülök shortban...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46375) concret_hp válasza Dozbik (#46370) üzenetére


concret_hp
addikt

az, hogy milyen régi egy cég, szerintem szintén majdnem semmit nem jelent, legalábbis garanciát biztos nem.
autógyárak mérhető része pl. csődölt volna az utóbbi 2 évtizedben, de a GE sem áll jól pl. pedig az aztán mindent IS gyárt, a Lehmann Brotherst meg 1850-ben alapították :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46376) PredatorZoli válasza ussseal (#46372) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem meg nagyon is van értelme belegondolni.
Ha a cég befuccsol, elveszti az állását a fizetésével együtt, illetve akkor a megtakarítását is ha még a részvényeit is tartja amitől mégcsak szabadulni sem tud. Nem éppen szerencsés diverzifikáció.
Ha egy idegen cégtől kapnál egy megkeresést, hogy megveheted a részvényüket 20% kedvezménnyel akkor megvennéd? Ezt gondolja szerintem végig akkor is, ha ott dolgozik, csakhát ezt objektíven nézni nagyon nehéz.
Ha jónak látod a céget, akkor sem érdemes szerintem őrületes sújt adni benne a portfóliódban, mert ez akkor is egy egyedi papír. 5% is sok belőle éppen ezért.
Az meg, hogy elmúlt években stabil volt akkor nem lehet gond nem garancia semmire.
Lehman Brothers-nek is nagyon jó volt a 2007 előtti 13 év grafikonja, mégis fuccs lett belőle.

(#46377) Mercutio_ válasza PredatorZoli (#46376) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hány bedőlt gyógyszercégről tudunk az utóbbi 20 évben?
Nem közlekedés, tényleg érdekel.

Szvsz alap, hogy meg kell nézni a cég pénzügyi mutatóit, a visszavétele feltételeket, belsősként talán néhány plusz infó is van (fluktuáció, bérek, cég műszaki állapota, termékek, vezetők, stb.)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46378) ussseal válasza PredatorZoli (#46376) üzenetére


ussseal
tag

Ezekben mind egyetértünk, arra írtam, hogy ez a típusú familiarity bias, amit írtál, elég ritka. Legtöbbször az ehhez hasonló cégek inkább soft röghözkötésként alkalmazzák ezeket a részvényopciókat, egy racionálisan cselekvő munkavállaló általában tudja, hogy a saját munkája minimális hatást gyakorol a cég részvényárfolyamára. De értem mit mondasz, nem vitatom, hogy valóban nehéz sok más fronton elvonatkoztatni a személyes érintettségtől.

(#46379) OPiiPO válasza Mercutio_ (#46377) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Hány bedőlt gyógyszercégről tudunk az utóbbi 20 évben?" - Covid-19 alatt bedőlt gyógyszercég? Sima logikai oximoron :D
Jelenleg úgy veszik kilóra az ERP konzulenseket/fejlesztőket mint én a karácsonyi szaloncukrot. Van ott pénz dögivel lóvéra :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#46380) HussarF

Sub-S, pro-tipp, hogy hova tedd a pénzed, te úgyis szeretsz kaszinózni ;]

Új villanyautó-márka születik, a Voyah

[ Szerkesztve ]

(#46381) Stanlee válasza PredatorZoli (#46365) üzenetére


Stanlee
őstag

Sogor is hulye, hogy elfogadja mint Microsoft alkalmazott a package-t, amit kap a cegtol es van reszvenye.

Valami kis eppen IPO-zott junka cegre megertem, hogy nem javasolt mindent a cegbe tenni, de egy Roche-ra ilyet irni, hogy nem hasznalnad ki a lehetoseget, hogy 20%-kal olcsobban kapsz reszveny opciot, mint alkalmazott, az egy nagyon rossz tanacs.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46382) RM1


RM1
aktív tag

Ma kaptam RC-n keresztül OXY osztalékot. Ez valami tévedés lehet? RC-n is van pár részvényem tőlük, de ott nem kaptam. Ami még érdekes, hogy az osztalékadót nem tüntették fel.

(#46383) RM1 válasza RM1 (#46382) üzenetére


RM1
aktív tag

Az első Revolut akart lenni.

(#46384) Fandango válasza aujjobba (#46373) üzenetére


Fandango
veterán

Miért az általad berakott CHF árfolyam grafikon az nem emelkedő trend teljes időtávon?
Az egy dolog, hogy vannak benne bezuhanások, de a teljes képet nézve emelkedik az áfolyam. Azok a bezuhanások meg időben pont mind valamilyen gazdasági válsághoz köthetők (2000, 2008)

(#46385) HussarF

Zsiday Viktor: a pénz rossz, sok van belőle, semmit nem hoz, és nem kell

Szeretem az ilyen jó cikkeket. Ha ezekre hallgatna az ember, akkor heti 2x bukná el az összes vagyonát a pánikban, hogy épp bevásároljon valamibe, ami a tuti most és ha kimaradsz, akkor koldus leszel...

[ Szerkesztve ]

(#46386) Oppenheimer válasza HussarF (#46385) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem ertem amit irsz. Leirta hogy jelenleg szerinte mi van a trend mogott. Nagyreszt helyesnek tunnek az allitasai, amennyire en meg tudom itelni. Kb azt a befeketetesi otletet lehet kiolvasni belole, hogy mindegy mit tartasz, csak ne penzt mert az a kovetkezo evekben el fog ertektelenedni. Ugyan errol beszeltel te is par hsz-el ezelott, meg kb mindenki, mert mar annyira evidens. Akkor megis mi a problema vele?

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46387) Kobe válasza Oppenheimer (#46386) üzenetére


Kobe
veterán

Zsiday bulvarbefekteto lett mostanaban, akinek a meglatasai jok. Ha egy arra fogekony de nem eleg megfontolt kozeg az ilyen bulvarkozgazdaszokra hallgatva hoz donteseket akkor elegge megegethrti magat.
Tegyuk fel egyszerre olvassa kiszamolot meg zsidayt, az egyik hetente jon ki cikkel h a tozsde tulertekelt, aaa akkor nem szallok be, vsgy gyors kiszallok, a masik ir egyet a penz halalarol, jajj hat akkor gyorsan vissza kell szallni.
Es ezekbol lesznek az emberek akik long /short iranyban is kepesek lesznek megfogni a legrosszabb belepoket

Pl ilyen szitu siman kijohet

(#46388) Oppenheimer válasza Kobe (#46387) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem hiszem hogy vannak ilyen emberek. Senki nem ugrál ki be mert ellentétes véleményeket olvas... Akkor az egész internettel bajod van, mert mindenhol vannak ellentétes vélemények.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46389) Kobe válasza Oppenheimer (#46388) üzenetére


Kobe
veterán

Ohhhohhoho.....
Ha te azt tudnad....
Te nem hiszed, en meg tudom hogy milliok, de inkabb tizmilliok vannak ilyen emberek, kontinesenkent

Csak egy pelda: ismeros amerikaban el, epitoiparhoz kotodo meloban (display rendszereket uzemeltet, telepit), a covid ota mindennapos ebedszuneti program hogy az alvallalkozok (nem epp harvsrdot vegzett emberek) ebedidoben megbeszelik az aznapi "daytrade" strategiat es robinhoodon bohockodnak a segilycsekkes penzzel. Jon egy hir vesz, masnap madik hir jon, hat abbol is kene venni de mit csinaljon, elad....
Egy ido utan eluntam a "na, ma milyen reszvenyt kene venni" meg dollart shortolni c kerdeseket ismerostol

De ha hazai esetre vagy kivancsi, nezz be a kriptoakademia discord serverere.... En kivancsisagbol 1-2 honapra befizettem, massziv lehuzas persze az egesz, de tobb tucat olyan onkentes daytrader van akik a sima stock pickinggel szorakoznak.
(a kripto reszet direkt nem irom, mert bohozat az egesz, szerintem a site "hivatasos" traderek tobbsege eleteben nem latott meg 5M HUF ot egyben, az eredmeny statisztikakat tudatosan meghamisitjak, de kvakomoly tradernek adjak el magukat akik valahogy megis mindig a szellel szemben pisalnak.... Aztan amikor egyszer az egyik tippje bejott valakinek (100x tokeatteten sikerult 800% profitot lonie) , mint az amcsi kaszinokban rogton felrevertek a harangot mintha a jackpotot vittek volna el, aztan egy rosszul sikerult screenshotbol derult ki hogy elete biznisze volt osszesen 100 euro kb....)
Es ilyen 'influencerek" mozgatnak ezreket...

(#46390) julius666 válasza Kobe (#46387) üzenetére


julius666
addikt

Kiszamolo Miklós egy nagyon jó pénzügyi, életviteli tanácsadó és jó tollú blogger, de mint befektetési tanácsadó valami egész elképesztően pocsék. Ha elkezdem összeszedni az ETF-ek erőltetésén túl tett befektetési tanácsait/ötleteit (hirtelen ami az eszembe jut: 2014-ben a "ne vegyél ingatlant", aztán a "ne vegyél bitcoint", "ne vegyél Teslát", a ruszki részvényeit, vagy éppen az azóta kb. harmadolódott Teva részvényeket) akkor egész szép pénzeket lehetett volna keresni azzal, ha mindig az ellentétét tette volna az ember annak, amit a blogjában olvasott.

Ezzel szemben Zsiday track recordja egész impozáns, hazai befektetési világból az egyik leginkább említésre méltó figura szvsz. Persze sok mindent benézett már ő is, ész nélkül megjátszani a nézeteit nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#46391) lordjancso válasza Kobe (#46389) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hehe, abszolút egyetértek. Ez így van kb mindenhol.

Voltam annyira ostoba, hogy beléptem Facebookon a "Tőzsde Klub" csoportba. Gondoltam, hátha el tudok csippenteni pár hasznos infót, érdekes beszélgetést. Ehhez képest azt látom, hogy az alkalmi sztár befektetők osztják az észt és sokan el is hisznek nekik mindent. Közben látszik, hogy pár hónappal ezelőtt ők is a hasonlóan nevetséges kérdéseket tették fel.
Most meg youtube csatornát indítanak, technikai elemzéseket végeznek azoknak, akik olyan posztokat írnak a csoportba, hogy "Google vélemény?", vagy "Whiting Petroleum rol Most ha lehet okosat". Még helyesen írni sem tudnak. :(

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#46392) Kobe válasza julius666 (#46390) üzenetére


Kobe
veterán

Kiszamolot elbol nem kommentalnam, sokan hasra vannak esve tole mint egy mozgalom vezeralakja es hu, meg ha, de az igazsag az, hogy a szinthez amit kepviselni szeretne, nincs meg az intelligenciaja.
Sem az IQ, sem az EQ. O max a heti 1 blogos beiras meg portfolioblogger hashtag felrakasara jo, de azontul sokra nem., sztem nem feltetlen kellene emberekkel foglalkoznia.
Hogy mennyire nem, az mar szemelyes adalek..... Fordult mar meg par tanacsado a hazam tajekan, a pofatlan nyomulos unitlinkedestol kezdve biztositosig. Eleg reprezentativ, hogy egyiket sem b*sztam volna pofan (szoszerint ertsd) , Miklosnak sikerult elernie hogy az allee kozepen majdnem kiutottem a g*cibe.
Nalam szakmailag / emberileg lenullazta magat

(#46393) Ijk válasza julius666 (#46390) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem azért hogy kiszámolot védjem de ezek a befektetések mind hatalmas lufik amelyek bármikor kipukkanhatnak. Azért mert az elmúlt években nem pukkant meg nem feltétlen rossz tanács óva inteni tőlük.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46394) Sub-S válasza HussarF (#46380) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nagyszerű, annyi van már ezekből. :)
Ma is azt gondolták, hogy NIO végre kitör és megnézi a 15-öt izibe, de aztán gyorsan közelebb lett majdnem a 13-hoz mint a 14-hez.
Ma KNDI és LI a menő. :D
Jók ezek a csodák, egyik brókernél már jött figyelmeztetés, hogy valami plusz költséget számíthatnak fel kínai vackokért...

(#46395) julius666 válasza Kobe (#46392) üzenetére


julius666
addikt

Lol, meg szabad kérdezni - már ha nem túlságosan OFF - hogy ezt mivel tudta elérni?

#46393 Ijk: én sem bántani akartam, elnézést ha úgy jött volna át. Sőt, az rendben is van, hogy pár háziasszonyt elriasztott a tőzsdei kaszinózástól.

De azt látni kell, hogy a figura mihez ért és mihez nem. Befektetésekhez semmivel sem ért jobban mint innen a nagy többség, sőt. Lényegében elolvasott ő is pár alap könyvet, meg forgatott kettőt a kis pénzecskéjén - szerintem ő se rendelkezik sokkal többel kb. 10 évnyi magánbefektetői tapasztalatnál, pár milla játékpénz ide-oda pakolásánál. A befektetési tanácsai nagyjából annyit érnek mint amit ljk vagy éppen julius666 egy rajzolt avatár mellé ideböffent egy IT fórum eldugott befektetői topikjába. Ezt vesd össze mondjuk egy Zsidayval vagy a lustaportos András Györggyel.

És még egyszer, nem bántani akarom, mert nem ő nem is hirdeti magát befektetési tanácsadóként (tudtommal), meg minden ilyen jellegű írásához oda is szúrja, hogy ez nem befektetési tanács, kezelje mindenki a helyén. De ettől még nagyon sokan sztárolják, itt, ezen a fórumon is, amit azért már nehezen értek.

(#46396) Kobe válasza julius666 (#46395) üzenetére


Kobe
veterán

Amikor mi talalkoztunk "tanacsadason", a befektetesi tanacsadas alapbol egy alt iskola 4. osztaly szintu beszelgetes szintjen zsjlott. Kb a tizedik percben mar realizalodott, hogy akinek a szorzas osztas szazazelkszamitas megy, annak tok felesleges vele beszelgetnie, mert annal komplikaltabbst nem tud javasolni (allampapir jo, hitel rossz, eeeertem? Ilyen south park / Mckie bacsi stilusban kb)

Az egyik reszen a beszelgetesnek a koltsegvetes, megtakaritasi hanyad stb apropojan "kielemeztuk" a kolteseket, aminek eredmenyekepp vaskosan lebaszott (ertelmisegi az ertelmisegit, erted) hogy kb mi az, hogy en olyan hulyesegre koltok, mint hobbi.
Itt nyeltem a masodikat magamban, de elengedtem majd lightosan megjegyeztem hogy mintha o cikkezett volna tobbszor is" fektess az egeszsegedbe" temarol, mert hogy 10-20-30 ev mulva mennyire megterul ha nem koltod a fele nyugdijad gyogyszerre. Amikor felhivtam a figyelmet arra, hogy lehet hogy a hobbi is - a millios nagysagu burn-out szindromas 30-40es kozott - hasonlo celt szolgal a mentalis egeszseg teren (merthogy egy agyturkasz is van mar annyi mint egy magandoki, sot tobb), akkor is en voltam a hulye

A harmadik es konkret apropoja az volt, hogy lebaszott, hogy sokat koltok benzinre, felesleges, nem kell. Mondtam hogy ennek egyszeru oka van, es nem engedek belole: fatetom rakban haldoklott videken, akihez hetente de alkalmankemt hetente tobbszor hazautaztam. Erre a szoszerinti valasz, szenvtelen / felig vigyorgo fejjel: "hat jo, de akkor ezzel mar ugysem kell sokaig szamolni"
Nah, itt eros volt az inger, hogy a helyszinen eltorjem az orrat, de inkabb megkoszontem a lehetoseget es felalltam.
2 perccel kesobb mar inkabb sajnaltam, mert rajottem hogy nem hogy tanulni nincs mit tole, hanem tanitani kellene. O egy egyszeri fazon aki belefasult a banki melojaba, inkabb beprobalta a marketinget, valamelyest bejott neki, de amugy befektetes / penzugy teren keptelen volt az anyagi elorejutas / self management kovi lepcsojet meglepni, igy 0 EQ val inkabb a masik oldal faragasat propagalja. Csak hat "maszk nelkul" ez inkabb egy olyan foszer aki 2 ftert az anyjat megb....na, nem pedig egy penzugyi forradalmar.
Ettolfogva ha barmilyen tuti biznisz tippje is jonne tole, nem tudna fajni miatta a fejem, irhat barmi szepet, en mar lattam a foga feherjet, eleg is volt (emberileg is)

[ Szerkesztve ]

(#46397) julius666 válasza Kobe (#46396) üzenetére


julius666
addikt

A faterod kapcsán teljesen megértem hogy felháborodtál, az durva bunkóság volt a részéről.

A többiben viszont védeném némileg az ürgét. A csávó pénzügyi+életviteli tanácsadó, olyanok mennek hozzá, akiknek ilyen téren problémájuk van és maguktól nem tudnak kikecmeregni belőle. Mégis mi a fenét kerestél nála? Mit vártál tőle?

Ő olyasmi mint mondjuk a Csernus doki volt anno, csak pénzügyi téren. Olyanoknak tudott igazán segíteni, akik notoriusan hazudoztak maguknak, az ilyeneknek jól bele tudta nyomni az orrát a saját ürülékébe. De egy mezei depivel nem sok értelme volt elmenni hozzá.

Kiszámoló azoknak való, akik analfabéták a pénzügyekhez. Pénzügyileg "egészségesként" semmi olyat nem fog tudni neked mondani egy ilyen tanácsadó, amire ne tudnál magadtól is rájönni.

(#46398) HussarF válasza Oppenheimer (#46386) üzenetére

Ilyesmire gondoltam, amit lentebb is leírtak, hogy az emberek, akik hajlamosak a címekre ugrani, azokat az ilyen cikkek meg tudják mozgatni. Nem azért emeltem ki, hogy Zsiday lenne az egyetlen vagy akár csak leginkább hatásvadász, de ahogy szembejött ez a cikk, egyből ezek az érzések fogtak el.

-----------------------

Basic kérdés: Ha a TBSZ számlára pénzt teszünk, de még semmiféle dolgot nem veszünk rajta, a pénzt már akkor sem lehet kivenni a gyűjtőévben (vagy máskor) anélkül, hogy megszűnjön a számla vagy akkor még van lehetőség?

(#46399) Lex Icon válasza HussarF (#46398) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem lehet kivenni.

(#46400) Kobe válasza julius666 (#46397) üzenetére


Kobe
veterán

Ez igy ebben a formaban nem igaz. Mmint igaz, de csak akkor derul ki ha te magad "lebontod" rola a marketing mazat.

En akkor mentem hozza amikor ha nem is a tozsdei daytrade tirkos tanai, de a tudatos penzugyi szemlelet elkezdett jobban erdekelni.
A foszer ugy promozza magat, hogy ugyfelei kozt van sportklub tulajdonos, tehetos orvoskutato, de milliardos kozeli uzletember is.
Namost indirekte kulsoleg ez azt sugallja, hogy o olyan tanacsado, aki tud olyan retegnek is kepes tanacsot adni, akinek az 1+1=2 helyett mar szofisztikaltabb megoldasok valok.
(nekem ne mondja senki hogy aki osszerak egy milliardos ceget az nem tudja kiszamolni es kontrollalni a havi budzset.... Ha valoban igy lenne, 20x ment volna csodbe a cege.... valamelyik oldala ssntit a sztorinak).

Szoval nem olyan elvarasokkal mentem oda h akkor megmondja X platformon Y attettel vegyel ezt es azt Z stoploss es T takeprofit limittel, hanem valami altalanosabb szemleletuvel, pl ha havonta ennyit tudsz felrerakni, X szazalekat rakd allampapirba, Y t magannyugdijba, Z bol meg mondjuk kezdj el vallalhatobb kis tozsdezesbe ha erdekel - papirt vagy etf et nem is kellett volna mondania csak h van X szolgaltato, akit ajanl es mondjuk ezt es ezt erdemes megnezni ha belevagna az ember, de ha mar ennyi idos vagy kotelezo elem az eletbizti es nehogy unit linked legyenhanem inkabb nezd meg ezt es ezt.

Na 35K ba perszonalizalt konzultacioba ez sem fer bele (mert szimplan nincs meg a tudasa), hanem a ketbites sporoljtobbet nekoltsannyit mantra van.

Fel oran keresztul probalt meggyozni, hogy a 3000 ftos telekomos katolikus flotta jobb mint a "draga" elofizetesem, mert kb 400-500 fttal olcsobb, mint a sajat es 180 perc lebeszelhetoseg + 500 MB net is van benne. Amikor mondtam hogy az a 400 ft az tartalmi kulonbsegben a 180 perc vs full korlatlan beszelgetes, 500MB mobilnet vs 30GB mobilnetet jelenti akkor a valasz annyi volt hogy "dehat 5000 ft evente....".... Na mesz te a pcsaba, gondoltam magamban.
Szerintem egy ketbites szakbarbar az urge aki joideje elerte a kapacitasa maximumat, ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.