Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) Zoty4 válasza julius666 (#46900) üzenetére


Zoty4
őstag

ha emelik a kamatot, minden drágul, a hitelek is. Kevesebben vesznek fel hitelt (nem csak magánszemély), de vállalatok is, ami a költekezést, beruházásokat csökkenti, munkahelyek szünnek meg stb

[ Szerkesztve ]

(#46902) Dare2Live válasza julius666 (#46900) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a gyenge valuta elértékteleníti a fizetéseket (+megtakarításokat) és evvel az adott gazdaságot versenyképessebbé teszi.
Tavaly még a sori doglozó fizuja volt 1000eur a forint gyengült 10%ot máris csak 910euroba kerül. Ez az egész nem érdekel a dolgozók fizetése, hogy elinfláljuk a megtakarításokat az MNB egyik alaptétele, lételeme évek óta.

Viszont teljesen egyetértek avval, hogy nem ezért omlott össze a magyar gazdaság és a köv hban se számít sokat és imom hogy amúgy se ez a bölcsek köve. Nem ezért dölt be a magyar gazdaság lett keuban nálunk a GDP visszaesés a legmagasabb és mentek el mellettünk szlovákok, lengyelek és ha az megy ami eddig is a románok is el fognak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46903) szabi__memo válasza Dare2Live (#46902) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nettó bér értéken a románok már mondhatjuk, hogy lehagytak
A MAGYAR 9079 EURÓS ÉVES ÁTLAGBÉR VÁSÁRLÓEREJÉT TEKINTVE 14 397 EURÓT ÉR, A ROMÁN 14 324-ET.
Ez is csak 0.5% különbség

[ Szerkesztve ]

(#46904) Dare2Live válasza Zoty4 (#46901) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"ha emelik a kamatot, minden drágul"

Ilyeneket már ne írj le. Ha emelik a kamatot az erősíti a forintot ami csökkenti az inflát.

Nagyon nem azon dől be most bármi, hogy +50bp.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46905) Dare2Live válasza szabi__memo (#46903) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

És én tudom, hogy a Románok honnan jöttek. Ment a rántot hús vicc és emlékszem mi volt 25, 20, 15éve...

de uez igaz a szlovákokra és a lengyelekre is. Csak ők már korábban előztek és én nem látok bármit ami miatt a távolság a jövőben ne csak nőne. Siralomvölgy ez az egész. :O :W

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46906) julius666 válasza Zoty4 (#46901) üzenetére


julius666
addikt

Ez egyrészt csak részben igaz, másrészt meg nem több % emelésről beszéltünk, hanem csak annyiról, ami stabil forintot eredményezne. Szerintem ha nagyon akarná a jegybank, a gazdaság földhöz verése nélkül le tudná tornázni az Euró árfolyamát 330 ft környékére. Jelenleg a beruházási kedv tekintetében erősen másodlagos szempontot jelent szerintem az, hogy mondjuk fél, vagy akár egy százalékkal magasabb-e az alapkamat.

Mivel nem hülyék ülnek az MNB-nél (nagyon nem), ezért nyilván a gyengébb Forint a cél, akár az infláció elengedésével, ahogy Dare2Live is írta. Csak a forint rontás sebességének van felső határa, mert hirtelen nagy esés pánikot fog indukálni a lakosság körében és megrohamozzák a pénzváltokat, hogy akkor innentől Eurót dugdossanak a párnacihában inkább. Egy ilyen esetben pedig könnyen elvesztheti az MNB a kontrollt amolyan török módra.

[ Szerkesztve ]

(#46907) julius666 válasza julius666 (#46906) üzenetére


julius666
addikt

Közben a FED lényegében teljesen elengedte a rövidtávú inflációs célt, "hosszútávú átlagra" lőnek innentől hivatalosan is:
https://www.theguardian.com/business/live/2020/aug/27/ftse-100-jay-jerome-powell-speech-federal-reserve-inflation-targeting-coronavirus-covid-19-economy-business-live

[ Szerkesztve ]

(#46908) j0k3r! válasza julius666 (#46907) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Persze, hogy elengedte. Tisztában vannak vele, hogy ennyi pénznyomtatás után meg fog jelenni a magasabb infláció az árakban.

Tőzsdei all time high-al kapcsolatban olvasnivaló: [link]

some men just wanna watch the world burn...

(#46909) Zoty4


Zoty4
őstag

Én most azt nem tudom mi legyen a dollárral, váltsak vagy várjak :)
szokásos havi pénzt most tudtam csak beutalni. Direkt megvártam a fed nyilatkozatot, el is indult szépen lefele aztán secperc visszapattant

(#46910) j0k3r! válasza Zoty4 (#46909) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Rendszeres havi beutalásnál kb. mindegy, felesleges időzíteni: [link]

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#46911) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Irok pár sort a TBSZ áthelyezésről, hátha hasznos lesz valakinek késöbb. :)

TBSZ áthelyezés Random Capitalhoz


Mivel nem voltam megelégedve az Erste brokerrel ( sok részvény nem volt elérhető és az osztalék adó is duplája volt mint máshol), ezért döntöttem úgy hogy brokert váltok. Végül az RC-én nyitottam számlát online, hogy teszteljem, hogy milyen. Már aznap tudam részvényt venni is. Pénzbefizetésen nagyon meglepödtem, egyből megjött az utalás kb azonnal. Mintha a bankon belül az egyik számláról a másikra vezetnék át. Részvényből van bőven választék és devizát is normális áron váltják. Kértem hogy vegyenek fel egy részvényt és kb 2 nap mulva már elérhető is volt. Tudsz a részvényekkel pre és after marketen is kereskedni. Ügyfélszolgálattal is elégedet vagyok, pedig elég sokszor hivtam öket, de végig türelmesen segítettek. Páran mondtátok, hogy a felület nem tetszik annyira, én elégedet vagyok vele, főleg ha nem olyan jó brókertől jösz.
Összeségében szerintem a magyar piacon nem találsz jobbat. :)

Áthelyezés menete
2020. 08. 11.
Ekkor döntöttem el, hogy átviszem a TBSZ-t az RC-hez. Telefonon kértem egy igazolást az RC-től és ezt bevittem a bankba. Bankba mondtam, hogy szeretném átvinni a TBSZ-t az RC-hez, azt se tudták, hogy mi a menete ennek. Végül adtak egy papirt, hogy töltsem ki, gondoltam az igazálásról majd ők kitöltik, de hát nem. KB midnet kitöltöttem a bankosnak 2 sort kellet kitölteni a nevem és az ügyfélszámot. Végül aláirtam és mondták, hogy hivnak ha gond lesz.
2020.08.14.
Felhivtam az RC-t, hogy miden okés-e, mire mondták, hogy ök nem látják, hogy bármi is érkezet volna. Végül hivtam az Erstet, hogy mi helyzet és végül kiderült, hogy elirták az ügyfélszámomat a bankba. LOL. (kicsit voltam ideges, hogy 2 mezőt kellet kitölteni és az se sikerült a bankosnak) Központba azért ezt észreveték, csak hát igy 3 napig nem történt semmi.

2020.08.17.
A TBSZ-en 2 részvény, nagyon kevés EURO, USD és HUF volt. A részvény áthelyezéséért mindkét brokernek fizetni kell. RC-nél 12 000Ft/fajta mig az Erténél 5000Ft/fajta.
Meg is érkezet az első részvényem. Ilyenkor pár napig még nem lehet eladni, mert el van különitva.

2020.08.19.
Megjött a másik részvényem. (Ezután 2 nap munkaszüneti nap volt)

2020.08.23.
Megérkezet a Forint is, illetve az első részvényemmel már tudtam kereskedni.

2020.08.24.
Megjött a két deviza is.

2020.08.27.
Végül a másik részvénnyel is tudtam kereskedni, csak ez azért tartot ilyen sokáig mert az Erste a német piacon küldte a dollárban megvett részvényem. Mivel el szerettem volna adni usdben, ezért az RC elengedte az átváltási jutalékot.

Kb ennyi, kb 6 munkanapon belül lement volna, ha nincs az a sok hiba. Kicsit elhuzodott nekem ez az áthelyezés, de legalább amiket akkartam venni részvényeket azok csak lejebb mentem és a 2 részvény amit átvittem, pedig nem igen változot az áruk.

Szoval a lényeg, nem kell félni a TBSZ áthelyezéstől, ha találsz jobb helyet simán megéri. :)

(#46912) Kobe


Kobe
veterán

AstraZenecat nana hogy nasdaqon keresztul nem lehet venni....
Meglattam a hirt, gondoltam speki jelleggel betolom gyors a revoluton parkolo szabad USD t AZN be, de hidegzuhany. Pits. :DDD

(#46913) vnorbi válasza Bestspiler7 (#46911) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi, hogy megosztottad! Jövőre tervezek TBSZ áthelyezést (nem Erste és RC, de ez most nem érdekes), és én is arra számítok, hogy a banki ügyintéző nem feltétlenül lesz képben.

(#46914) Sub-S válasza golfvariant (#46889) üzenetére


Sub-S
senior tag

Meg is lett a 18. ;]

(#46915) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Állampapírt vettem anno a MÁK-nál. Azt hogy kell eladni és felvenni kp-ben? Mi a menet? Appon eladom és megjelenik majd valamikor a főszámlán és akkor menjek be a kincstárba? :R

(#46916) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Nio új ADR részvénykibocsátást fog csinálni. [link]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46917) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Délig kell jegyezni MÁP+ot ha hétfőre a számlán akarom látni igaz?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46918) concret_hp válasza Oppenheimer (#46917) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem zárásig ami péntek 2, de azért nem 100%

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46919) vnorbi válasza Oppenheimer (#46917) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Normál esetben pénteken 14:00-ig, de mivel szombat most munkanap lesz, és ez is beleesik a jegyzési időszakba, szombat 12:30 a határidő. De ez csak az Államkincstárra vonatkozik, ha máshol intézed, akkor más lehet.

(#46920) vnorbi válasza bigdady (#46915) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Eladás után azonnal megjelenik a számlán a pénz, viszont a pénzfelvételt legalább 2 nappal előre be kell jelenteni, ha az összeg 1 millió forint fölött van. Ezt a bejelentést lehet intézni WebKincstárból és MobilKincstárból is.

(#46921) bigdady válasza vnorbi (#46920) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha az alatti akkor mehetek is aznap? Korrekt :R

Rendben köszi

[ Szerkesztve ]

(#46922) vnorbi válasza bigdady (#46921) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, kisebb összeget bármikor kivehetsz, csak arra figyelj, hogy jó ügyfélszolgálatra menj. Utoljára itt volt ezekről szó, de benn van az összefoglalóban is.

[ Szerkesztve ]

(#46923) concret_hp


concret_hp
addikt

kbc-s etf listara a kereso linkjet tudja valaki?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#46924) Sub-S válasza concret_hp (#46923) üzenetére


Sub-S
senior tag

(#46925) buherton


buherton
őstag

Többek között ezért is engedték el az EUR árfolyamot: [link]

4 milliárd euró értékben készül devizakötvényt kibocsátani a magyar állam, ebből 3,5 milliárd eurókötvény lesz

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#46926) Kobe


Kobe
veterán

XPEV et nem tervezik valamikor a nasdaqon bevezetni?

(#46927) Sub-S válasza Kobe (#46926) üzenetére


Sub-S
senior tag

NYSE-vel mi a baj?

(#46928) Kobe válasza Sub-S (#46927) üzenetére


Kobe
veterán

Nem elerheto revoluton :D azon kivul emmi
En legalwbbis az istennek se talalom a tickert az appba :D

(#46929) Sub-S válasza Kobe (#46928) üzenetére


Sub-S
senior tag

NIO meg sok hulladvány sem nasdaq-os mégis van Revoluton. ;]
Tényleg azt vártad tőlük, hogy azonnal felveszik majd a listára amint elérhető?

(#46930) Kobe válasza Sub-S (#46929) üzenetére


Kobe
veterán

Elvileg nasdaqon keresztul tradelnek, legalabbis a mogottes Sapia LLC rol ezt irtak anno

Mas: ma a llamkincstarnal futottam bele h eltunt 60K a szamlam egyenlegebol. Nem bolt sem kamatfizetes, sem lejarat, penzszamla ures, ertekpapirszamlan meg a meglevo allampapirok osszege 60K val kevesebbet ad ki. Mintha egy korabbi tetel :1be eltunt volna.
Ezt mi egyeb okozhatja? Hianyzo napi arfolyamjegyzes?

(#46932) golfvariant válasza Sub-S (#46914) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Jo esett $2-3-t miközben miutan emelkedett 8at :) vegulis igazad van... Eléggé szar lehet neked :)

[ Szerkesztve ]

(#46933) Sub-S válasza golfvariant (#46932) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Eléggé szar lehet neked :)"
Mire gondolsz? Írhatod hasonló választékossággal. ;]

(#46934) Zoty4 válasza Kobe (#46930) üzenetére


Zoty4
őstag

nekem a múlt heti lejáratú máp+ra adott kb 1500ft-tal kevesebbet mint az az előtti hetire. De már le is ürítettem a ÁK-s számlámat, nem fogok reklamálni ennyi pénzért.

(#46935) Kobe válasza Zoty4 (#46934) üzenetére


Kobe
veterán

Ma delelott raneztem az egyenlegemre, feladni egy gyors veteli megbizast. mutatott X Hufot. Delutan szinten raneztem, akkor mar X-60K volt rajta.
Esedekesege egyiknek sincs, szeptember vegen lesz kovi kamatfizetesem. Lejarat szintugy nem volt egyiknel semigy kivancsi lennek milyen tranzakcio leven tunhetett el

(#46936) Lex Icon válasza Kobe (#46935) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A tranzakcióknál nézzétek meg, mutat-e valamit!?

(#46937) Kobe válasza Lex Icon (#46936) üzenetére


Kobe
veterán

Semmi nem latszik
De tippre sztem megint a hetvegi munkanap kavarhat be, volt mar ra pelda

(#46938) golfvariant válasza Kobe (#46937) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Közel vagy a kamatkifizetéshez szerintem. Pár nappal előtte leemelik a kamatot es forduló napon jóváírják

(#46939) vnorbi válasza Kobe (#46937) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Valószínűleg ez lesz. A szombati munkanapokra nincs árfolyamjegyzés, ezért a kincstár rendszerében ezekre az évente egy-két alkalommal előforduló napokra megbolondul a készletértékelés. Szombat délutántól visszaáll a rendes értékre.

(#46940) Shade45


Shade45
senior tag

HUF alapú S&P500-as certifikátba fektetett már valaki?

(AT0000A07S87 - RCSP500)

Itt csak a brókernél felmerülő vételi/eladási jutalékot kell fizetnem? Más rejtett költség van esetleg?
Illetve jól értem, hogy ennél kvázi nincs előre meghatározott lejárat?
Lényegében csak az index változását, illetve a deviza kockázatot futom?

Egyelőre nem találtam meg ezeket az infókat... :U

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#46941) #30786816 válasza Shade45 (#46940) üzenetére


#30786816
törölt tag

Ez egy rovidtavu, spekulativ termek, nem befektetesi eszkoz.

(#46942) aujjobba válasza #30786816 (#46941) üzenetére


aujjobba
addikt

Egyebkent az iShares Core S&P 500 UCITS ETF (IE00B5BMR087) elerheto a BETa-n HUF alapon, SXR8 ticker alatt.
Ha nem akarja valaki a kulfoldi kereskedes dijait megfutni, es egyebkent is ezt venne, akkor jo lehet.

(#46943) Shade45 válasza aujjobba (#46942) üzenetére


Shade45
senior tag

És ha a BÉTa-n HUF alapon megveszek SXR8-at, akkor ebben az esetben duplán van devizakockázatom?

SXR8 USD alapú, de EUR-ban lehet vásárolni (Pl.: Xetra), így eladáskor benne lesz az USD-EUR közötti különbség, illetve az EUR-HUF közötti is? Mintha váltanék devizát USD-ről EUR-ra, majd arról HUF-ra. Vagy túl gondoltam? :U

Hazai deviza romlására számítok, emiatt gondolkodom a dolgon.

(#46941) AlStokes
Ezt hol látod, hogy rövidtávú? A BÉT keresője szerint 2008-ban lett kibocsájtva és azóta fut.

[ Szerkesztve ]

(#46944) PredatorZoli válasza Shade45 (#46943) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

ugyan azokat a kockázatokat futod mintha vásárlás előtt átváltanád a forintodat eurora, és vennél euroban jegyzett változatából a xetrán, ahol a mögöttes termék ugye USD-ben van, majd mikor eladod visszaváltanád az érte kapott eurot forintra. Valójában te egy forint-usd kockázatot futsz ebben az esetben, hisz az euro csak egy buszmegálló amiben trancakció közben átmegy a busz. (hisz ha nem számolsz a tranzakciós költséggel akkor ugyanannyi forintod lesz ha usd->eur->ft és ha usd->ft utat követed, mivel az eurt veszed és adod is el egyből, vagyis mind1 mennyit ér az euro.)

(#46945) aujjobba válasza Shade45 (#46943) üzenetére


aujjobba
addikt

Az ETF maga USD alapu, de SXR8 ticker alatt a Xetra-n vagy stuttgarti tozsden tudod venni EUR-ert.
Ebbol azt gondolnam, hogy ha te HUF-ert veszed, akkor azt valtjak EUR-ra, tehat az EUR-HUF es USD-EUR kockazat is benne van.

Nade ha te egyenest a Xetra-n akarod venni EUR-ert akkor is ez a helyzet, hiszen a forintodat neked is at kell valtanod EUR-ra (eladaskor meg vissza).

Javitsatok ki ha tevedek.

(#46946) PredatorZoli válasza aujjobba (#46945) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem béta esetén csak huf usd kockázat van mert az eur-on csak átszalad a pénz, abban nem időzik vagyis annak nem tud az árfolyamváltozása hatni a te egyenlegedre

(#46947) SzGee válasza aujjobba (#46945) üzenetére


SzGee
aktív tag

nincs olyan hogy USD/HUF árfolyam, ennek megállapítása már dupla konverzióval történik elvileg:

[link]
Az USD/HUF hivatalos devizaárfolyam meghatározása az EUR/HUF és az EUR/USD keresztárfolyam alapján történik. A további devizák árfolyamait a számított USD/HUF és a nemzetközi devizapiacon kialakult 11 órakor fixált keresztárfolyamok alapján állapítja meg.

If you leave me, can I come, too?

(#46948) Shade45 válasza SzGee (#46947) üzenetére


Shade45
senior tag

Ezt jó tudni, hogy az USD/HUF már dupla konverzióval van számolva, ma is tanultam valamit! :C :R

(#46949) aujjobba válasza Shade45 (#46948) üzenetére


aujjobba
addikt

Jah egyebkent még esetleg a likviditast erdemes figyelembe venned, bar nem tudom mekkora osszeggel ugranal bele az ETF-be.
Neha ranezek az ajanlati konyvre (1 arsavot latok csak), ott ha jol emlekszem kb. 100 darabos ajanlatot szoktam latni veteli es eladasi oldalon is.
Tekintve, hogy egy darab share nagyjabol 100ezerHUF erteken fut, ez igy is olyan 10M HUF.
Naponta 4-5 kotes tortenik altalaban.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46950) Lex Icon válasza SzGee (#46947) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Már hogyne létezne, csak nem az MNB napi árfolyamszámításából kellene kiindulni. A tőzsdéken van jegyezve többféle formában is (CFD forex)
A dupla devizakockázat meg nem él, met pl. az SXR8 $-ból átváltod Ft-ba és kész. Lehet közben 25 féle deviza, azok nem befolyásolják a végét.
A vételi-eladási árfolyamok akkor lennének érdekesek, ha ép eladod és veszed, de ha tartod, akkor nem érvényesül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.