Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#46082) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az a kulonbseg h az apple sok penzt csinalt minden telefonon. A tesla meg..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#46102) Golyobis válasza Stanlee (#46080) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, az ilyesmit hol lehet ellenőrizni?

(#46103) BÁ Nutrition válasza Ixion77 (#46087) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Vagy alternativ megoldast. Ha nem tud attorni vmi falat a technologia akkor megkeruli

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#46104) Sub-S


Sub-S
senior tag

MIST-tel mert ma valaki játszani?
Ott legalább nem az esésről szólt a nap. ;]

(#46105) Zoty4 válasza Sub-S (#46104) üzenetére


Zoty4
őstag

áhh, az nagyon ködös nekem :DDD

(#46106) DanielLong válasza emvy (#46093) üzenetére


DanielLong
senior tag

Te, mondd már meg hol kérdőjeleztem meg a technikai előnyüket? Ne menjünk árnyékbokszolós irányba légy szíves. Amiről beszélünk, az pont az, amit írsz, hogy a technológiai helyzetük se magyarázza meg egyáltalán a részvény árát. Mert akkor a Toyota meg mondhatná, hogy és hány év kell a Teslának hogy annyi kocsit tudjon gyártani, mint ők?

Másrészt pedig még mindig ott vagyok, hogy nincs szükség arra a hiperszuper fejlett technológiára, ami a Teslában van (ha van), mert hiába hatékonyabb az elektronikája 10%-kal, akkor sem lesz a legpraktikusabb (észszerűbb) városi autó, vidéken meg még jó pár évig vagy évtizedig a belsőégésű motorok sem fognak hatalmas környezeti katasztrófát okozni. Az önvezetésben látom én is a fantáziát, de az bitang lassan fog csak megjelenni és ott is az lesz a helyzet, hogy a legtöbb embernek nem lesz rá szüksége, tehát nem fogja mindenki lecserélni az autóját.

A marketingbe számomra beletartozik az, amiért a németeknél épp megbüntették őket.

(#46107) bernel válasza DanielLong (#46106) üzenetére


bernel
tag

" a legtöbb embernek nem lesz rá szüksége,"

Miért? Ez egy kényelmi funkció lesz, amit imádni fognak az emberek. Ki ne akarna olyat, hogy megy valahova, és nem kell a forgalommal foglalkoznia, hanem helyette relaxálhat, netezhet, csetelhet, stb. Praktikusan saját sofőröd lesz.

Ezt aztán mindenki akarni fogja, amint elérhető áron lesz, kivéve azokat,akik szórakoztatónak találják a vezetést, de az egy apró kisebbség lesz, a többség zabálni fogja, hogy nem kell az úttal és a többi autóssal foglalkozni utazás közben, csak beszállok, kiszállok a célnál, és a közben azt csinálok, amit akarok, akár szunyókálhatok is.

(#46108) DanielLong válasza bernel (#46107) üzenetére


DanielLong
senior tag

Helyesbítek, mert egyetértek veled: szóval amíg nem lesz teljesen kiforrott dolog, addig szerintem azon autósok, akik napi 10-20 perces utakra mennek (és ez azért elég nagy százalék), nem fogják még hirtelen kidobni a régi autót. Értem ezalatt azt, hogy kint vidéken anyám el akar menni a fodrászhoz, ahol még az út sincs felfestve. Na ebben a szituban anyám addig nem fog önvezető autót használni, amíg nem lesz olyan szinten okos már a szoftver, hogy csak be kell mondani magyarul a címet és utána automatikusan odatalál a kocsi és le is parkol adott esetben az út szélén az árok mellett. De jobban belegondolva ez is már annyira sci-fi, mivel szvsz elsőként majd az autópályákon tudnak maguktól menni ezek az autók, aztán szép lassan jönnek majd a főutak, egyes városrészek, de biztos mindig lesz pár útvonal, amit azért bővít majd ki az AI, mert bizonyos szakaszai nem megfelelőek még.

A másik érvem pedig az, hogy akik csak 20-40 percet vezetnek egy nap, azoknak nem fog megérni olyan mennyiségű pénzt a technológia, mint amennyit majd el akarnak kérni érti a kezdetekben.

(#46109) Sub-S válasza Ixion77 (#46057) üzenetére


Sub-S
senior tag

Most zárás után 59-ról felhúzták 64 fölé, irány a 70 meghódítása. :)

(#46110) bernel válasza DanielLong (#46108) üzenetére


bernel
tag

Igen, az esélyes, hogy első körben az autópályán fog csak megbízhatóan működni, úgyhogy várhatóan azok fognak először váltani rá, akik rendszeresen nagy távolságot mennek az autóval, mert az nagy könnyebbség, ha az autópályán elviszi a gép magától, és csak a városban kell váltani rá.

Ettől elsősorban a kamionosok félhetnek, mert a gépnek nem kell megállni pihenőre, és kérdéses, hogy ha az út 90%-át levezeti a kamion magától, és csak a városban kell átvenni, akkor ugyanannyi bért fognak-e fizetni a kamionosnak, mint amikor végig ő vezet.

(#46111) Ixion77 válasza Sub-S (#46109) üzenetére


Ixion77
őstag

Mint ahogy tegnap ment a Tesla 2000 fölé, mi? ;] Majd meglátjuk.
Azt gondolom, hogy a hír ami az AMD-t vitte tovább a sztratoszférába valójában az Intelről szól. Nem az számít hogy kihozott az AMD néhány APU-t, hanem hogy az Intel legkorábban is csak 2021 második felében áll át 10nm-es gyártásra. Ráadásul most épp úgy néz ki hogy hosszabb távon nézve vége az X86-nak, így idővel mindkettő megy a lecsóba.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46112) HussarF

EURUSD tavaly októberi csúcsokon. Trump hogy örülhet most...

(#46113) Stanlee válasza Golyobis (#46102) üzenetére


Stanlee
őstag

Google a baratrod, sok cegnel a pay-date nem azonos a record meg ex-div date-tel.

Amerikai reszvenyekre a https://www.dividendchannel.com/ -ot szoktam hasznalni, ilyen egzotikumokra, mint a gazprom, vagy europai reszvenyekre igazan jo gyujto oldalt en meg nem talaltam.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#46114) Sub-S válasza Sub-S (#46097) üzenetére


Sub-S
senior tag

Meddig tart majd ki a vásár? ;]
NIO-ban hatalmas forgalom van.

[ Szerkesztve ]

(#46115) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

MÁP+-ot szeretnék venni. Jelenleg bankváltás közepette vagyok, előző számlám még él. Ügyfélkapun nyitottam az új számlaszámommal Webkincstár értékpapír-nyilvántartási számlát, Webkincstárba belépve is az szerepel a számlaszámok között. Állítólag az értékpapír vásárlás weben keresztül kártyás vásárlásnak minősül. Itt jön a kérdésem:

megvehetem a régi számlámhoz tartozó bankkártyával az értékpapírokat, amit pár héten belül megszüntetek, és majd évek múlva az új számlaszámra fogom visszakapni a pénzt? Nem szeretném feleslegesen átutalni a pénzt az új számlára, hogy onnan vegyem meg az állampapírt, ha így is lehet. :R

4 8 15 16 23 42

(#46116) bandus válasza tonyrulez (#46115) üzenetére


bandus
veterán

minden további nélkül.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#46117) tonyrulez válasza bandus (#46116) üzenetére


tonyrulez
őstag

Remek, köszönöm.

4 8 15 16 23 42

(#46118) Ijk válasza tonyrulez (#46115) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kb. 1 hét átfutási idővel számolj ha megszünteted a számlát, ha van még nem lezárt tranzakció akkor nem tudod megszüntetni meglévő számlád.
Egyébként én is így menekítettem ki a pár százezret a régi számlámról, nem kellett sehova utalnom, és úgyis ment volna megtakarításba.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46119) kexksz


kexksz
addikt

Adott:
Fidelity szamla USD-vel
Magyar lakossagi szamla HUF-fal

Mindkettorol szeretnek KBC-s szamlamra penzt atrakni, ugy, hogy abbol a vegen USD-ben vasarolnek reszvenyeket. Hogyan csinaljam, hogy a legjobban jarjak atvaltas/utalasi ktsg tekinteteben? (Az osszeg par millio forint)

Valoszinuleg magamnak is ossze tudnam ollozni es kiszamolni, de eleg atlagos usecasenek tunik, valaki biztos tudja ra kapasbol a megoldast. :B

[ Szerkesztve ]

(#46120) HussarF

Arany lassan eléri az all-time high-t.

(#46121) Lex Icon válasza HussarF (#46120) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ilyen $ mellet nem csoda.

(#46122) HussarF

Azért a dollár még nagyon messze van a gyengétől... :)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#46123) net91


net91
senior tag

Állampapírt hol éri meg jobban visszaváltani? MÁK-nál vagy OTP-nél?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#46124) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Durván esik az intel -17,21% eddig

szerk:
Látom jött pár downgrade:

[ Szerkesztve ]

(#46125) Sub-S válasza Bestspiler7 (#46124) üzenetére


Sub-S
senior tag

Elcserélték AMD-re. ;]

(#46126) HussarF

Külföldi újságokban ezt már megírták, de egész jól össze van itt foglalva magyarul is:

Zombicégek és elképesztő adóssághalom: a gazdasági életmentés ára

(#46127) RM1 válasza Bestspiler7 (#46124) üzenetére


RM1
aktív tag

Én gyorsan vettem is a meglévőhöz. Most talán nem annyira jó vétel, de hosszabb távon azért bizakodok.

(#46128) Bestspiler7 válasza RM1 (#46127) üzenetére


Bestspiler7
tag

Én max akkor veszek, ha lemegy 46-ig, bár szerintem nem fog

(#46129) RM1 válasza Bestspiler7 (#46128) üzenetére


RM1
aktív tag

Szerintem sem, én inkább felpattanásra számítok. Jövő héten jön az AMD gyorsjelentése is, az is hatással lesz rá. AMD ma már +10%, mindezt egy olyan részvénynél aminek a P/E 100 felett van... :F

(#46130) PredatorZoli válasza net91 (#46123) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

MÁP+ ot általában a kincstárnál, a PMÁP-ot általában brókernél éri meg jobban, nem tudom, hogy az otp milyen büntivel váltja.

(#46131) Sub-S válasza Ixion77 (#46111) üzenetére


Sub-S
senior tag

Tessék, már a közelben is van, lehet fordulni lassan shortra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46132) PredatorZoli válasza RM1 (#46129) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az intel szénája a következő 5 évre vetítve nem áll jól, komoly veresnyhátrányban van ami a közeljövőben csak mélyülni látszik.
A helyzet az, hogy nem véletlenül szerepel az intel az msci world value indexben is legfajsúlyosabban 5%-al. Szerintem jó vétel lehet mostanság, de könnyen lehet hogy 5-10 évre kell tartani hozzá, hogy fordulat álljon be.

(#46133) Zoty4 válasza HussarF (#46122) üzenetére


Zoty4
őstag

mindegyik fiat pénzt higitják, szóval egymáshoz képest relative nem mozdulnak el extrémen, de az aranyhoz képest....

(#46134) Thom! válasza PredatorZoli (#46132) üzenetére


Thom!
veterán

52-55 között bánom h nem vettem AMD :W
PS és XBOX hardver AMD, EPYC ütős cucc, Desktop Ryzen nincs fogás és folyamatos a fejlődés Intelnek nehéz lesz

(#46135) HussarF válasza Zoty4 (#46133) üzenetére

Azt meg az infláció méri, ami ugye....

(#46136) PredatorZoli válasza Thom! (#46134) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nekem az az egyéni véleményem hogy az Intel elkényelmesedés miatt került oda ahova, és mostmár több éves a lemaradásuk.
Ami miatt nem féltem őket az az, hogy már bizonyították hogy tudnak jó cuccokat csinálni, ha akarnak...
Amit viszont nem értek az a mostanában megjelent cuccaiknak az árazása. Olyan mintha nem vettek volna tudomást arról hogy már ők a második erő és úgy áraznak mintha továbbra is piacvezetők lennének akik jobbára bármennyit elkérhetnek a portékáikért. Én azt várnám tőlük, hogy ideiglenesen fogadják el hogy ők a másodikok és álljanak át a jobb ár érték arányra (ahogy azt sokáig az AMD tette míg zárkóztak), mivel teljesítményben úgy sem tudnak versenyezni(vagyis véleményem szerint lényegesen olcsóbban kellene adniuk a portékáikat, amit meg is tehetnének mert nekik nagyobb árrés van a dolgokon mint az AMD-nek tudtommal, szóval ez a rész számomra téboly)
Azt nyilatkozta nemrég az intel hogy inentől kezdve agresszívabbak lesznek árazás terén, aztán kijöt a 10.gen intel és nem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46137) RM1 válasza PredatorZoli (#46132) üzenetére


RM1
aktív tag

Volt már ilyen a P4 korszakban, igaz akkor még nem tőzsdéztem. :)
Az x86 CPU fronton nem is várható gyors fellendülés, de a többi területen erősíthet, akár felvásárlással.

@Thom!
Én vettem AMD-t is, de abban hosszabb távon annyira nem bízok, a mostani árazásában már benne van a további piacszerzés.

(#46138) Zoty4 válasza Thom! (#46134) üzenetére


Zoty4
őstag

viszont nekik sokkal kisebb a profit egy terméken

PredatorZoli: ha nagyon akarnák ők is tudnák amit az amd, de minél tovább futtatják a régi palettát annál jobban visszajön a fejlesztési pénz. Nézd meg a TV-ket, már 20 éve lehetett tudni mikor mi lesz, többé kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#46139) PredatorZoli válasza Zoty4 (#46138) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ebben egyre inkább kezdek kételkedni. Ez már az a kategória amikor azt kiabálja valaki hogy nem kell aggódni direkt csinálom, aztán nyakig ül a ganyéban. Ha az lenne amit mondasz, akkor nem 10nm-re váltanának most, hanem pár technológiát kihagyva 5nm-re, hogy minden egyes technológiát hosszabb időre tudjanak használni.

(#46140) Zoty4 válasza PredatorZoli (#46139) üzenetére


Zoty4
őstag

egy technologia kihagyás tudod hány milliárd dollár bukó?
Mellesleg így is veszik az intel szarjait :) Minek váltsanak?

(#46141) htomi85 válasza PredatorZoli (#46136) üzenetére


htomi85
tag

Tini voltam amikor az Amd verte az intelt.
Az a fajta tini, akinek pénze semmi, ideje viszont rengeteg. Az összes proci eredményét, sorrendjét tudtam fejből.
Ma, 30 felett pont fordítva van. Zseton szarásig, idő semmi.
Fingom se volt, hogy jó az amd megint.
Veszek egy macet, elitbookot vagy thinkpad x-et oszt kész.
Ezzel csak azt akarom mondani, 5-10 évig kéne előrébb lenni, hogy a piac elismerje.

(#46142) RM1 válasza htomi85 (#46141) üzenetére


RM1
aktív tag

Ott a pont. Valószínűleg már készül az ellenszer, és lehet csak két év múlva jön ki, de a részvényt most kell megvenni, ahogy az AMD-t is pár éve kellett. :)
ARM érdekes még, és pont ma olvastam, hogy az NVidia esélyes a vételre. De valószínűleg az Intel is meg tudná venni.

(#46143) Zoty4 válasza htomi85 (#46141) üzenetére


Zoty4
őstag

nekem is egyetem óta folyton amd volt (athlon), idén is Ryzen 7 mellett döntöttem, de csak azért már egy kollégám/haverom mondta hogy fényévekkel jobb az intelnél, időm nekem se sok ezekkel bajlódni hogy 3-5 évente éppen mi a legjobb ár/értékben. Munkamhoz a proci amúgy se annyira lényeges

[ Szerkesztve ]

(#46144) aujjobba válasza htomi85 (#46141) üzenetére


aujjobba
addikt

Osztom!
Fejből tudtam melyiket mennyire lehet húzni, jumper-rel húztuk fel a front side bus sebességet másikkal meg a szorzót, variáltam hogy az alapból 66mhz * 2 = 133mhz legyen vagy inkább 50mhz * 3 = 150mhz.
Most meg ahogy mondod, nem tudom melyik mit tud, újabb i5 a jobb vagy a tavalyi i7, passz.
Használom a céges gépet amit kapok aztán kész, ők jobban tudják már, meg engem igazabol már nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#46145) Sub-S válasza htomi85 (#46141) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem azért hoztál össze szarásnyi zsetont, hogy legyen utána sok időd arra amire szeretnéd hogy legyen? :U ;]

(#46146) htomi85 válasza Sub-S (#46145) üzenetére


htomi85
tag

De, hónapokra van a nyugdíj.
Csak már más foglalkoztat.

(#46147) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Érdekes dolgok ezek de mit akartok ezzel mondani?
Értem én azt hogy Átlag Béla csak hallomásból tudja hogy adm vagy intel a tuti, és beletelik a fordulópont után 1-2 évbe míg átlag bélához is eljut a hír hogy mostmár az AMD a tuti azt kell venni. Ha az Intel erre alapozik akkor az a múltból való táplálkozás ami rendben is van, csakhogy ennek van egy olyan fájdalmas aspektusa, hogy a másik irányba is meglesz ez, vagyis hiába állnak elő valami értékelhetővel 3 év múlva, akkor 5 év múlva fog eljutni átlag bélához a hír. Tehát ez szerintem nem éppen javítja a helyzetüket, legfejebb csak ideiglenes ragtapasz, benne is van a papírok árában...
Aki egyedi papírba fektet azért gondolom utánnanéz a cégnek (meg a főbb konkurenciához képesti helyzetének) nagyjából és nemcsak számokat meg grafikonokat nézeget, akármilyen fontosak is azok...
A másik pedig hogy véleményem szerint a mai fogyasztói társadamol már tudatosabb, és mielőtt vesz egy procit 150 ezerért azért csak ráguglizik egy bencmarkra hogy mi a helyzet, mit kap a pénzéért. Elhiszem hogy nem mindenki, de szerintem sokan megnézik mint kapnak, mégha nem is értenek annyira hozzá, azt könnyen ki tudják deríteni hogy melyik a jobb ár/érték arányú vagy melyik az erősebb, mert általában ez a kettő vagy a kettő egyike a fő szempont választáskor és a kulcsszavak beirásával jönnek ki az irományok ezekről a neten...
Miért lenne bukó egy technológia kihagyása? Azt a technológiát akkor nem kell fejleszteni, tiszta megtakarítás, olyan ez mint hogy kis autót nem először közepesre majd nagyra hanem egyből nagyra cserélsz.... Megspórolják a termék kifejlesztését és a gyártástechnológia és folyamat előkészítését is...

(#46148) Ixion77 válasza PredatorZoli (#46147) üzenetére


Ixion77
őstag

"a mai fogyasztói társadamol már tudatosabb, és mielőtt vesz egy procit 150 ezerért azért csak ráguglizik egy bencmarkra hogy mi a helyzet"

Nem teszi. Az emberek többsége már semmit érdemlegeset nem csinál, semmire se képes, ostobaságot ostobaságra halmoz és észre sem veszi. Ezért nem látsz ma már marketing anyagban mérési adatokat. Minek, ha a vevők túlnyomó többsége úgyis érzelmi alapon dönt?

Nem véletlen hogy most az új APU-kat is csak a fő OEM gyártóknak adja az AMD. Kerek perec ki is jelentették hogy azért, mert 80%+ a kész gépként kerül eladásra néhány nagy OEM által, az összes többi eladás összesen sincs 20%-nyi. Pedig ez csak az asztali szegmens, holott ma már lényegesen több laptopot adnak el mint asztalit.

Az Intel most le van maradva, de nem számít ez annyira mint ahogy most a piaci értékeltség mutatja. Az Intel mostani jelentése is masszív rekordbevételt mutat, minden botrány, és technológiai lemaradás ellenére. A piacon vannak jelentősebb tényezők, mint plusz-mínusz 10% teljesítmény. Azért ez így már eléggé torz:
Intel P/E: 9
AMD P/E: 167
Tehát az AMD-nek a nyereségét ~20-szoroznia kell ahhoz, hogy egy szintre kerüljenek.
Szerintem hosszú távra gondolkodóknak INTC-t érdemes elkezdeni vásárolgatni (az AMD ellenében). Egyelőre kicsit, aztán ha lemegy 44 köré akkor nagyon.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46149) OPiiPO válasza Ixion77 (#46148) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez itt teljesen offtopic a Mibe tegyem a megtakarításaimat? topicban, megkérnéd a moderátorokat hogy tegyék át abba? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#46150) Sub-S válasza OPiiPO (#46149) üzenetére


Sub-S
senior tag

Miért lenne az?
Ha valaki azon tűnődik most esetleg éppen hogy AMD-be vagy INTEL-be tegye a megtakarításait... :U Inkább illik ide mint az ki hogyan overclockolt gyerekkorában...

Volt aki be mert vásárolni mostanság WDI-ből?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.