Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) PredatorZoli válasza FireKeeper (#46550) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Sajnos az egy szemfényvesztés. Eleve abból a 20k-ból 500 a vásárlás költsége ami már több mint 1 havi számlavezetés, meg mivel utalásként kell menjen, annak is van díja (én diák számlacsomagban vagyok, ott 160 ft egy nyavajás utalás...)
Elég drága, nyitok is másnál jövőre, erre többet már nem rakok egy darabig.

(#46552) FireKeeper válasza PredatorZoli (#46551) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

saját számláról a forint átvezetés ingyenes, a csomagnak van egy vételi jutaléka. megmondom őszintén nem is nagyon néztem utána az opcióknak, nekem kézenfekvőnek tűnt az erste, náluk van kolléga számlacsomagom (nem náluk dolgozok, az egyik velük szerződött cégnél), és elvileg az értékpapír számlacsomagra is kapok kedvezményt emiatt, de ahogy használom egyre többet, kezdek rájönni hogy amúgy nem sokra jó. ezeket a saját ERSTEs csomagokat tartani és kb annyi.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46553) PredatorZoli válasza FireKeeper (#46552) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az átvezetés ingyenes de tudtommal ehez a futures kedvezményhez utalni kell nem átvezetni.
ETF-eket lehet tartani nálluk minden további nélkül. Felvesznek repertoárba bármit amit szeretne az ember, és akkor csak a kis vételi költség van meg a számlavezetés. A felületük egyébként jó.

(#46554) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Ha esetleg valaki most akar számlát nyitni a KBC-nél akkor promóció kód: Mobil50000
Bár csak előbb találtam volna meg a promóciót. :W

(#46555) kovisoft válasza Franky2Ster (#46554) üzenetére


kovisoft
őstag

Csak nem valami díjemelést terveznek megint? Legutóbb, amikor promócióztak, utána dobták be az extra sarcot a TBSZ-ekre. :(((

(#46556) ussseal válasza Franky2Ster (#46554) üzenetére


ussseal
tag

Köszi, terveztem mostanában nyitni náluk, de mit tud ez a kód? Egy régebbi Kiszámolós promót találtam, ott kereskedési-díjkedvezményt adott, itt is ez van mögötte?

(#46557) Franky2Ster válasza ussseal (#46556) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Igen én is azzal regisztráltam.Ez viszont 50 000Ft kereskedési kedvezményt biztosít amit 60 napig lehet felhasználni.

[ Szerkesztve ]

(#46558) FireKeeper válasza PredatorZoli (#46553) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem "költségmentes átvezetés bankon belül"-ként van feltüntetve a számlakivonaton, bár szokott lenni minden hónapban 90ft-os "terhelési tranzakció jutaléka" tétel is, ami szerintem faszán erre vonatkozik, szóval ennyit a költségmentesről :DDD :DDD

komolyan kezdem megbánni az erstét :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46559) PredatorZoli válasza FireKeeper (#46558) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az én értékrendem és szempontrendszerem szerint az Erste a második legjobb magyar bróker holtversenyben a KBC-vel, az Random után.

(#46561) FireKeeper válasza PredatorZoli (#46559) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem jövő tavaszig mindenképp megtartom azért, mert addig elvileg full ingyen van, még ha nem csinálnám a futurest akkor is, aztán meglátjuk de közbe beregisztráltam az RC-re, még1x köszi a tippet hozzá. :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46562) FireKeeper válasza Lex Icon (#46560) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ki emlékszik már az ősidőkre, amikor a jegybanki alapkamat volt 10% :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46563) szabi__memo válasza FireKeeper (#46562) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet ma is az lenne a reális

(#46564) Lex Icon válasza FireKeeper (#46562) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ősidőkben? A '90-es években egészen 28%-ig nyújtózott. :P

(#46565) FireKeeper válasza Lex Icon (#46564) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

manapság már annak is örülni kell ha nullától különböző pozitív szám :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46566) htomi85 válasza Lex Icon (#46560) üzenetére


htomi85
tag

10-12% ROE teljesen korrekt.
Nyilván bankbetéttel nem fog menni.

(#46567) Ixion77 válasza Lex Icon (#46560) üzenetére


Ixion77
őstag

"éves átlagos 12% megtérülést szeretnének elérni"

Mi ezzel a gond? Én is szeretnék. Csak nem megy :)
Ráadásul nem ez az egyetlen dolog amit szeretnék, de nem megy ;)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46568) PredatorZoli válasza Ixion77 (#46567) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Igen, sok esetben a fizetésekkel is ez van :D
Egyébként ezek a hozamelvárások szerintem kimondottan komikusak. Kíváncsi lennék egy olyan felmérésre, hogy az adott hozamelvárást milyen termékkel képzelik el, egyáltalán mi az amit ismernek.
Ismerve a magyar pénzügyi kultúrát és ismereteket, ismerik a bankbetétet meg maximum az állampapírt a promózás miatt. Nem is értem, ezeknél sokkal kockázatosabb eszközökkel is borzasztóan vagylagos a dolog kimenetele, hosszú távon pláne.

(#46569) headhunter válasza Lex Icon (#46564) üzenetére


headhunter
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46570) Lex Icon válasza headhunter (#46569) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Jegybanki alapkamatról volt szó.

(#46571) Lex Icon válasza PredatorZoli (#46568) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A cikk nem a magyar befektetőkről szól.

(#46572) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ezt a Block Stock-ot ismeritek?Hol találok róla még videókat?Youtubeon azt a párat már láttam

(#46573) Kobe


Kobe
veterán

Apa, kezdodik
Avagy a magyar gazdasagi statisztika mesterloveszei akcioban:

[link]

(#46574) HussarF válasza Kobe (#46573) üzenetére

A forint le se sz.rta

(#46575) Oppenheimer válasza HussarF (#46574) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nincs semmi meglepő az adatban, hajszálnyival jobb nálunk mint az eurózónában. Teljesen nyitott gazdaságként nem is lehetett másképp.

Durva hogy az USA-ban csak 8% volt a visszaesés a második negyedévben.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46576) Lex Icon válasza Oppenheimer (#46575) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Plusz a $ gyengülése.

(#46577) Oppenheimer válasza Lex Icon (#46576) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Úgyis régóta sírtak hogy milyen erős a dollár. Annak örülnek hogy gyengül.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46578) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

saját brókerszámlák között (másik szolgáltató, Erste->RC) tudok átvezetni egyedi részvényt, vagy muszáj leszek az egyiken eladni/másikon venni?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46579) Ixion77 válasza Kobe (#46573) üzenetére


Ixion77
őstag

Megmondta a főszakértő hogy év végére összességében +2% lesz és kész. Még le is lettem dorgálva itt a fórumon májusban hogy miért kétkedem, ITsként miért szólok bele olyanba amihez nem értek. Vettem is a jogos kritikát, azóta ilyen bulvárlapokat sem olvasok. Majd szilveszterkor bekapcsolom az M1-et és megtudom a valóságot :)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46580) Ixion77 válasza FireKeeper (#46578) üzenetére


Ixion77
őstag

Elméletileg tudsz, gyakorlatilag kondícióktól függ hogy megéri-e.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46581) FireKeeper válasza Ixion77 (#46580) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

pff 5k/részvény, az igen, akkor marad az eladás/vétel :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46582) julius666 válasza HussarF (#46574) üzenetére


julius666
addikt

Mivel csak áttételesen van a kettőnek köze egymáshoz, ezért nem csoda. :P

(#46583) vnorbi válasza ussseal (#46556) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Megtalált engem is a reklám. Egy fontos kiegészítés van az eddig elhangzottakhoz: a KBC MobilBroker alkalmazást kell használni, különben visszaveszik a kedvezményt.

Részvételi szabályzat

(#46584) julius666


julius666
addikt

(#46585) kovisoft válasza vnorbi (#46583) üzenetére


kovisoft
őstag

Na, ebből tudtam most meg, hogy van MobilBroker alkalmazásuk. Köszi! :)

(#46586) Franky2Ster válasza kovisoft (#46585) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Na az jó! Pedig pár sorral feljebb már beszéltünk róla. :)

(#46587) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Szép napot!

Szeretnék foglalkozni kicsit ezekkel a dolgokkal. Melyik fiókot használhatnám? Inkább csak kicsiben szeretném csinálni. 20 - 30€ -t befektetni vlmiben mikor elkezd nőni aztán ki is venném 10 - 20% os upnál és abból csinálni némi lóvét v ha bukom is az sem érdekel. Persze mellette fektetek S&P 500-ba meg némi Teslát teszek nagyobban.(Bár igy Revoluton kivül nem tudom mit használhatnék mint külföldi(szlovákiai).
Viszont találtam ezt a Top Stock Gainers oldalt, de itt amiket mutat részvényeket(v nem tudom, h kell pontosan nevezni a top gainers fülben) Revoluton egyiket sem találni.

Köszönöm, szép napot!

(#46588) pr3d1 válasza mgoogyi (#46526) üzenetére


pr3d1
csendes újonc

@PredatorZoli Köszönöm, átnézem ezeket is! :)

Köszi! A faktor ETF miben más egy hagyományosnál? A saját súlyozás a különbség? Van ezen felül hátránya, előnye egy standard ETF-hez?

(#46589) A Zéé válasza Erwinke (#46587) üzenetére


A Zéé
addikt

20-30 eurót inkább költs sörre. 2-300 eurót már lehet játékpénznek tekinteni, 2-3000 eurót meg már lehet befektetésként is kezelni.
30 euró 20%-a az pont az a 6 euró, mint amennyi költsége van az adás-vételnek.

Just a simple Lineman...

(#46590) PredatorZoli válasza pr3d1 (#46588) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Egy "hagyományos" ETF kapitalizáció súlyozott, vagyis olyan súlyal szerepelnek benne a cégek, mint amilyen nagyok. Tehát egy kétszer annyit érő cégnek kétszer akkora a súlya.
A faktor ETF-ek nem ilyen alapon veszik az egyes céges súlyait, hanem egyéb szempontok szerint. Hogy mi ez a szempont, az az adott faktortól függ. A value faktor esetében azok szerepelnek benne, amik alul értékeltek különböző mutatók alapján (például p/e mutató). A size faktor esetében kis kapitalizációjú részvényeket tartalmaz(ezt össze kell kombinálni value-val, mert csak a small value a jó, a small growth nem). A momentum esetében azok a cégek szerepelnek nagy súlyal, amik az elmúlt fél év alapján jól mentek, többet emelkedtek(az esetek többségében ezek utánna is emelkedni fognak). A quality esetében olyan cégek vannak benne, amik jó profitabilitással rendelkeznek, stabilak, kevés a hiteljük és a bevételüket konzervatívan haszálják fel, például kifizetik osztalékként a tulajoknak. A low volatility hasonló mint a quality, nagy erős, profitábilis cégek amik esetében a várható kilengés, volatilitás kisebb.
Ott van még az emerging, vagyis a fejlődő régió, ami nem egészen faktor, de bizonyos szempontból hasonló sztori.
Ezeknek a faktoros etf-eknek a lényege, hogy egy kapitalizáció súlyozotthoz képest valamivel kockázatosabbak, de a hosszú távú várható hozamuk magasabb, hisz a velük járó többlet kockázat compensated risk, azaz növelt hozam várható érte.
Nilván ez a hátránya is. Mivel kockázatosabb, benne van a pakliban egy-egy időszakos alulteljesítés. Viszont az egyes faktorok általában eltérően viselkednek egyes időkben, tehát mikor egyik jól megy, a másik olykor kevésbé, viszont hosszú távon mind átlag feletti hozamú, ha mindet tartod akkor viszont elviselhetőbb az ezzel járó kockázat.
Vanguardosok például ököl szabályként azt mondják, hogy legyen a protfóliód 50%-a kapitalizáció súlyozott, pl ftse all world vanguard, a maradék 50% pedig egyenlően elosztva az egyes faktorok közt.

[ Szerkesztve ]

(#46591) buherton


buherton
őstag

Érdemes lenne most beszállni az arany bizniszbe? Ha igen, milyen módon?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#46592) UberMutant válasza buherton (#46591) üzenetére


UberMutant
őstag

csak bányatulajdonosként

(#46593) fecus


fecus
őstag

Egy láma kérdésem van: Erste Netbrokerben van egy kis befektetésem. Csupa forintos befjegy.
Ha szeretnék ETF konstrukciót venni akkor ahhoz devizaszámlát kell létrehoznom az ERSTE-nél, vagy oda-vissza váltják a forintomat?
Elvileg Transferwise segítségével tudnék jól váltani ha lehet kombinálni a kettőt.
Itt olvastam pár javaslatot és csak ezért nem mennék el másik brókercéghez.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#46594) PredatorZoli válasza fecus (#46593) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Devizaszámla nyitása nem feltétlenül szükséges.
Egyik lehetőség, hogy eladod a befjegyeket, abból lesz ugye forintod. Mikor veszed az ETF-et, lesz ott egy olyan mező hogy tranzakció devizaváltással. Ebben az esetben forinttal is fizethetsz mindíg az aktuális váltási árfolyammal számolva. (tehát pl 1000 eurós etf vásárláskor fizethetsz kb 350 ezer forinttal is, nem kell hogy euród legyen, automatic átválthatod.) ennek előnye, hogy egyszerű, egy kattintás. A devizaváltási tranzakció ingyenes, viszont kb fél %-al rosszabb árfolyamon váltja mint pl egy revolut (kb 2 ft-al).
A másik lehetőség már kicsit bonyibb. Eladod a befjegyet, kivezeted a folyószámládra, elküldöd pl revolutra, átváltod, nyitsz ersténél egy devizaszámlát, arra ráutalod revolutrol, devizaátvezetéssel ráteszed a broker accra, és veszel euroér ETF-et. Ebben az esetben nem biztos hogy lesz költséged, számlacsomagtól függően a devizaszámla ingyenes is lehet, de nem biztos hogy az (attól függ milyen csomagod van).

Ha esetleg TBSZ-en van a befjegyed, akkor csak az első megoldás lehetséges anélkül hogy felbontsd a tbsz-t.

megj.: Ha majd eladod egyszer az ETF-eidet, akkor nem váltja vissza automatice, euroban lesz, de a devizaváltás menüben vissazválthatod (szintén kb 0,5%-al rosszabb árfolyamon), vagy kivezetheted devizaszámlára is és átválthatod máshol.

(#46595) fecus válasza PredatorZoli (#46594) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. Úgy gondolom, mivel ezeket az ETF konstrukciókat hosszabb távra javasolják, nem az átváltás fogja elvinni a "hasznot".
Marad az egyszerűbb folyamat.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#46596) kiskaloz


kiskaloz
újonc

Sziasztok, jelenleg revolutot használok részvény befektetéshez de szeretnék idővel biztonságosabb platformot használni, mivel hosszú távon gondolkozom és itt ugye nincs bef. védelmi alap, nem "kézzel fogható" a cég.

Viszont ami továbbra is visszafog hogy az itthoni cégeknél kbc/otp/erste nagyon magas a megbízási díj (7-8$). Havont 500$-t fektetnék be egy 10 részvényből álló portfóliómba.

500$-ból 80$-t elvisz a megbízási díj, ez irdatlanul sok, -18%, ami átlagosan számolva 3-4 év hozam. És ha ezt éves szintre felszorozzuk, Durván 1000$-t fizetek ki csak megbízási díj, ezen felül számlavezetés stb.

Érdemes lehet revolutot is hosszú távra használni annak ellenére, hogy rendkívül kockázatos? Milyen egyéb lehetőségeim vannak?

(#46597) PredatorZoli válasza kiskaloz (#46596) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Van azért még pár külföldi szolgáltató, lehet lesz itt majd valaki aki konkrétabban tud segíteni, szét kéne kicsit nézni mert van ami olcsóbb mint a magyarok és mégis van bef védelmi alap.
Nem tudom h pl lehet-e már robinhoodon számlát nyitni mo-n. Ott van még a degiro, interactive brokers, captrader stb, érdemes utánnaolvasgatni milyen lehetőségek vannak még.
Ha hosszú távban gondolkodol nem jelent érvágást a tbsz elbukása? Nem kivitelezhető hogy egy évben 10 részletben fekteted be a pénzed és egyszerre mindíg csak 1 félét veszel? Ha hosszú távban gondolkodsz akkor nincs akkora jelentősége hogy minden hónapban mindből veszel vagy minden hónapban egy féléből sokat. Ezzel a tranzakciós díj tizedére csökkenne.

(#46598) #30786816 válasza kiskaloz (#46596) üzenetére


#30786816
törölt tag

Hogy jött ki az a 10 részvény, melyik tetszett, vagy kicsit megalapozottabb választás? Tényleg ennyi pénzzel akarsz 10 cégre fogadni? Ha igen, akkor random capital viszonylag olcsó(bb). Ha mégse ezt akarod hosszú távon, akkor vedd ketté, revoluton (vagy én pl trading212-n nyomom) tartsd az egyedi részvényeket, egy biztonságosabb hazai brókernél meg 3-4 havonta vegyél etf-et, akkor leszel ott kb, hogy a minimum díjat kihasználod.

(#46599) zsola400 válasza #30786816 (#46598) üzenetére


zsola400
aktív tag

A trading212 jobb, biztonságosabb mint pl. a Revolut? Trading212 van tranzakciós díj?

(#46600) Lex Icon válasza kiskaloz (#46596) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Jóval olcsóbb lenne, ha az 500$-ból mindig csak 1 féle rv-t vennél, ami az adott hónapban "olcsó". Így 10 hónap alatt feded le a portfóliót és 1/10-e a ktsg. RC-nél 2$ a minimum díj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.