Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21452) Rolly válasza KMT (#21451) üzenetére


Rolly
veterán

ahogy néztem EP jobb egészségügyi ellátásra... az Önsegélyező meg inkább terhesség előtt ajánlott ... vagy ha van gyerek ... és van még igénybe vehető adókedvezményre hely

(#21453) adalbert1 válasza concret_hp (#21432) üzenetére


adalbert1
veterán

Valaki mondott már fel önkéntes nyugdíjpénztári tagságot, és jutott már így a pénzéhez? A 10 éves határidőn már túl vagyok, viszont a 27%-os EHO, amit fizetni kellene, nem igazán tetszik... Igazából nem áll benne sok pénz (120k körül), de az utóbbi pár évben egyik munkáltatómnál se volt ilyen juttatás (vagy nem ezt választottam), későbbinél se fogok ilyet választani, illetve a magánynyugdíj pénztárakból kiindulva nem is szívesen fizetnék be több pénzt, ki tudja, hogy a következő 30-40 évben mikor jut ugyanazok sorsára.

(#21454) concret_hp válasza adalbert1 (#21453) üzenetére


concret_hp
addikt

hát én biztosan nem tartok még itt :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21455) g@bo válasza adalbert1 (#21453) üzenetére


g@bo
nagyúr

én kotortam ki 2011-ben, akkor még szja+eho volt. 2,5 millából kb 1 milla bánta, de jobb helyen van most. ;) nekem mákom volt, mert egy munkáltatóm 4 év alatt szépen tolta bele a lét, aztán megszűnt, de 120 ropival... fene se tudja.

(#21456) Mercutio_ válasza adalbert1 (#21453) üzenetére


Mercutio_
félisten

További 10 év után a maradék is adó (és illeték?) mentes, addig én csak a hozamot venném ki, mivel az egész nem akkora tétel, hogy nélkülözhetetlen lenne.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21457) Dr.Zoo válasza adalbert1 (#21453) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nálunk a hozamot 10 év után adómentesen fel lehet venni. Nemsoká nálam lesz. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21458) adalbert1 válasza Mercutio_ (#21456) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez a legjobb ötlet, szerintem így fogok cselekedni.

concret_hp: ok, csak részben kapcsolódott a témához, ezért ment válasznak. :)

g@bo: tény, hogy nem egy nagy összeg, de nem szeretném, ha egyszer csak úgy bekerülne a közösbe, akkor már inkább csak egy része legyen az enyém.

Dr.Zoo: köszi neked is.

(#21459) pdw_ph válasza concret_hp (#21447) üzenetére


pdw_ph
tag

Pl. munkanelkuliseg eseten fellehet venni penzt onsegelyezobol. A 20% adokedvezmeny mellett.

(#21460) pdw_ph válasza adalbert1 (#21453) üzenetére


pdw_ph
tag

Nem ugy van hogy 10ev utan csak a hozamot veheted fel es 20 ev utan lehet csak a toket (dijmentesen persze)?

Egyebkent: tord fel, fizesd be az adot es tudd le az egeszet. Annal hamarabb jutsz a penzedhez.

[ Szerkesztve ]

(#21461) pdw_ph válasza Dr.Zoo (#21457) üzenetére


pdw_ph
tag

Minek csinaljatok az egeszet ha ugyis felelitek a penzt a nyugdij elott?

(Felreertes ne essek, en sem bizom az allamban, ettol fuggetlenul ami penzem benne van nem lesz kiveve nyugdij elott. Max a Viktor veszi majd ki :D)

(#21462) Dr.Zoo válasza pdw_ph (#21461) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem a teljes összeget veszem fel. Leírtam, hogy csak a hozamot.
Mivel 10 éve tolom bele, és a cégem is szépen tesz bele havi szinten, ezért a hozam is misi felett lesz.
Az alapot benthagyom, a hozammal terveim vannak.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21463) concret_hp válasza pdw_ph (#21461) üzenetére


concret_hp
addikt

pl nehogy benyelje az állami süllyesztő gondolom :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21464) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Párommal szeretnénk megtakarításba kezdeni, de nem tudom hogy hol/mibe érdemes belekezdeni, igaz még csak 3perce foglalkozom a témával. Tudnátok segíteni, ajánlani? Egy-két infó:
- havi 20-50e Ft körül szeretnénk félre tenni
- 1-2 éves távlatra első körben, Autó, Esküvő és hasonló célokkal, persze később folytatva.
- OTP-nél van számlám nyitva, ha ez számít.

(#21465) #95561216 válasza -FreaK- (#21464) üzenetére


#95561216
törölt tag

Erste célbetét jó erre, ha beleraksz havi 20 ezret, akkor a bentlévő pénzre ad 2,5%-ot, bármikor hozzáférhető. Otp-nél azt hiszem a takarékszámla hasonló, rosszabb feltételekkel, de ott már bankon belül vagy: [link]

Sajnos a tranzakciós díjak és a megemelt számlavezetési dłjak miatt legjobb ha az otp-set nyitod, és akkor különösebb szívás sincs vele.

Ha lesz majd 5 (3) év+-os megtakarítási célod is, akkor 11 hónapig gyűjts a takarékszámlára, a 12-ben vedd ki, és tedd be egy tbsz-re, amire veszel állampapírt.

(#21466) pdw_ph válasza -FreaK- (#21464) üzenetére


pdw_ph
tag

A szomoru igazsag az az, hogy teljesen mindegy mit csinalsz es ilyen nehany eves idotavra nem is erdemes tulbonyolitani. Nagy valoszinuseggel vagy az el, vagy a visszautalasnal fizethetsz vmi dijat, igy erdemes bankon belul maradni. Az emlitett takarekszamlak vagy egy penzpiaci alapnal (esetleg ha van ra idod akkor a havonta betetlekotes) jobbat nem nagyon lehet emliteni.

(#21467) bandus


bandus
veterán

megkérdezem itt a dolgot, mert ez a topik pörög a legjobban. egy hétre megyünk horvátországba nyaralani. kössek-e külön utasbiztosítást, vagy megfelelhet ez is, ami a hitelkártyámhoz jár: [link]

persze nem mindegy, hogy 3 vagy 100 M HUF-ig állják a balesetből eredő kezelést, de gondolom azért a 100 millás orvosi ellátás nem túl reális.

köszi!

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21468) kraftxld válasza bandus (#21467) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21469) tlac válasza bandus (#21467) üzenetére


tlac
nagyúr

(#21470) kraftxld válasza tlac (#21469) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vótmá :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21471) bandus


bandus
veterán

köszönöm uraim :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21472) lajafix válasza viharhozo (#21422) üzenetére


lajafix
addikt

téves azt állítanod, hogy az alapkamat erősítette a huf árfolyamot(szerintem sokadjára írom ezt csak neked). Volt itt vilggazd pénzbőség, EU csatlakozás(lásd a régiós országok árfolyamait ), rengeteg beáramló spek deviza, ami hatott az árfolyamra. Ilyen alapon a 2008as +3% kamatemelésnek is erősíteni kellett volna az árfolyamot nagymértékben, holott... És miért lett volna a forint árfolyama 'reális' 6 év csúszó leértékelés után, 10 évvel ezelőtt, holott az igazán mesterséges gyengítés volt, nem piaci?

A "magas" alapkamat pontosan mutatta az ország kockázatát -míg a fijuk ezt is ledaralták-, de a magyar közgazdasági gondolkodás árfolyamfétises alapjait még az idő sem tudja lebontani.

Rock'n Roll

(#21473) aAron_


aAron_
őstag

(#21474) SystemRoot válasza lajafix (#21472) üzenetére


SystemRoot
őstag

A helyzet az, hogy szerintem igazából egyikőtöknek sincs igaza.

@lajafix:
Az alapkamat természetesen hat a devizák árfolyamára, nagyon sok más tényezővel együtt.
Ezt általában a kamatarbitrázs iskolapéldáján szokták elmagyarázni, de a valóság nem teljesen úgy működik persze, mivel nem csak a kamatkülönbségek hajtják devizapiaci keresletet és kínálatot.

@viharhozo
Neked sincs igazad, mert az alapkamat egyrészt csak egy tényező sok más között (hogy pár alapvető fontosságút említsek: CDS, fizetési mérleg deficit, inflációs különbségek, FDI inflow, államadósság mértéke, adósbesorolás(!!!), GDP-növekedés, sőt politikai stabilitás is, egyszóval kurva sok dolog, na:DDD )

Olyan pedig nincs, hogy a forint "valósan" mennyit ér. Pontosabban ezt a piac dönti el lebegő árfolyamnál. Nézheted a reál árfolyamot is, de az csak az inflációs különbségekből von le következtetést, nem fundamentális értéket mond. A nominális és a reálárfolyam is folyamatosan változik a fejlődő országoknál (sok feltörekvő piacon például erősödik a magas infláció ellenére) hiszen azt rendkívül sok dolog befolyásolja (lásd fentebbi felsorolás). A forint esetében egyébként 2008-ig árfolyamsáv volt érvényben, aminek többször is az erős oldalába ütközött az árfolyam, így intervencióra késztetve a jegybankot.

Ebből éppenséggel az következik, hogy a piac valójában pont, hogy alulértékeltnek gondolta a forintot az elmúlt években, nem pedig felülértékeltnek ahogy te mondod. Lehet persze azt mondani, hogy a piac hülye, néha így is van, csak hát azért mégis ő az úr:)

Az árfolyamra a magas alapkamatunk valóban erősítőleg hatott (sok más tényező mellett), de ahogy rámutattam korábban a reálkamat valójában nem volt igazán magas. Itthon inflációs célkövetés van 2001 óta, és így a magas alapkamat mellett valójában az infláció is nagyon magas volt.

Ha engem kérdeztek, akkor visszatekintőleg azt mondom, hogy a forint árfolyamára az elmúlt években az országkockázat volt a legnagyobb hatással.

Erről itt egy érthető cikk. Viszont hozzátenném, hogy ma már ez a kapcsolat eléggé szétvált, a cikk erről nem szól.

Manapság pedig azt vettük észre sokszor, hogy a feltörekvő devizákkal mozog - sokszor látványosan -, együtt a forint - különösen, ha valahol baj van.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#21475) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!
Kálvin - Újpest metró vonal mentén van ajánlott pénzváltó ahol most jó áron van euró?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21477) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Közben megtaláltam ezt a linket [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21478) KMT válasza Mercutio_ (#21477) üzenetére


KMT
addikt

(#21479) fokukac


fokukac
nagyúr

megveszi az MKB-t a magyar állam?
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21480) concret_hp válasza fokukac (#21479) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk diszkont ár, de... ?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21481) fokukac válasza concret_hp (#21480) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem az MKB továbbra is olyan bedőlt portfólióval rendelkezik, hogy negatív a jelenértéke :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21482) concret_hp válasza fokukac (#21481) üzenetére


concret_hp
addikt

nyilván enm az évszázad biznisze lesz, de még 1-2 kisebbet megvesznek, összevonják a takarékokkal, aztán kész is a kisotp :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21483) lajafix válasza SystemRoot (#21474) üzenetére


lajafix
addikt

természetesen nem azt állíotttam, hogy az alapkamat nem hatott a huf árfolyamra, mindössze azt hogy nem kizárólagos és nem döntő(gyenge a korreláció), szemben a magyar árfolyamfétises gondolkozás dogmájával.

Rock'n Roll

(#21484) Cyrin válasza fokukac (#21479) üzenetére


Cyrin
addikt

lehet hamar csődbeviszik és nem kell kifizetnem a hitelemet? vagy leviszik a kamatot és csökken az adósságom? vagy eltörlik a számlavezetési díjat? ;]

(#21485) apatyas válasza Cyrin (#21484) üzenetére


apatyas
Korrektor

vagy még a saját sz@rodat is eladják neked. neo, ébredj fel..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21486) fokukac válasza Cyrin (#21484) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jajjdeoptimista.

De örülj neki, meg vagy mentve, mégis mennyivel jobb az államnak tartozni..? :))
Igaz, ha nem fizetsz, lehet, hogy az APEH jelenik meg... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21487) Dr.Zoo válasza fokukac (#21479) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Délután hallgattam a rádiót. Megvette.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#21488) #95561216


#95561216
törölt tag

Önkéntes nyugdípénztárat meg lehet szüntetni 10 éven belül?

(#21489) neduddki válasza #95561216 (#21488) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elvtarsak kepbna van vki a prosperoval, kulonossen luxus-sanghaj-maharadja vonallal? mejjik csinlat szuk 3honap alalt ~18%-ot?

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21490) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
Manapság létezik olyan befektetési számla,ahol nem kell hosszú-hosszú évekig lekötni a befektetendő pénzt,h adjanak rá egy kis %-ot?
Tudom,h pár napja megint csökkent az alapkamat,még előtte voltunk pár banknál érdeklődni és akkor olyan 1,5%-okat mondtak nekünk.
Ezek ugye éves kamatok és nem havi? :O
/mert nekem annyira hihetetlen,h egy évre ennyi...pedig biztos annyi,csak nem akarom elhinni.../

(#21491) emvy válasza Bati0501 (#21490) üzenetére


emvy
nagyúr

Svajcban kb. te fizetsz a banknak, hogy taroljak a penzed :)

while (!sleep) sheep++;

(#21492) Bati0501 válasza emvy (#21491) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,tudom...de nem is több tonna aranyat akarok betenni a bankba. ;] :D

(#21493) fokukac válasza Bati0501 (#21492) üzenetére


fokukac
nagyúr

Miért, hova akarod betenni a több tonna aranyat?

MAtolcsy Mester most vágta 2,1%-ra az alapkamatot, és a sok okos ennek tapsol.
Hogy miért?
Azért, mert azt akarják, hogy ne takarékoskodj, hanem inkább vegyél fel hitelt, és költsd el...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21494) Bati0501 válasza fokukac (#21493) üzenetére


Bati0501
őstag

Már sehova,már oda adtam aranytartaléknak.
... :F

(#21495) kraftxld válasza Bati0501 (#21490) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha kockáztatni akarsz, akkor lehet játszani kötvényalapokkal, részvényalapokkal, részvényekkel, kitolni Ukrajnába, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21496) _BM_ válasza kraftxld (#21495) üzenetére


_BM_
senior tag

"kitolni Ukrajnába"

Meglehet, hogy nem hülyeség

(#21497) Bati0501 válasza kraftxld (#21495) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,ilyesmi is szóba jött.
Csak azt mondták,h az 500e-től éri meg vagy kockázatosba kell tenni.De erről többet nem mondtak,h mik ezek a kockázatosak és ezek mennyire veszélyesek.
Esetleg tudsz ezekről részletesebben is dolgokat?

(#21498) _BM_ válasza fokukac (#21493) üzenetére


_BM_
senior tag

Éppen azon gondolkodom, hogy 2008 augusztusára mesterségesen feltolták a forintot a csúcsra, hogy két hónap leforgása alatt 35%-ot gyengüljön. Nem fog a cds ugyanígy fordulni? :F Mert akkor nagyot szopnak azok, akiket beetettek az alacsony hozamú állampapírokkal.

[ Szerkesztve ]

(#21499) kraftxld válasza Bati0501 (#21497) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
500e esetén fölösleges küzdeni ezzel, szerintem úgy 5M fölött érdemes kockázatosabb dolgokba fogni.
Csak egy egyszerű matek, ha mondjuk 500e esetén egy kockázatosabb befektetéssel mondjuk 5%-ot tudsz csinálni a 2%-os sima bankbetét helyett (a költségeket mint kitazni, számlát nyitni, stb nem számolva) 15e Ft-al vagy előrébb. Simán jobban megéri havonta elmenni 4 órát 500Ft-ért petrezselymet gyomlálni és többet tudsz félre rakni :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21500) Bati0501 válasza kraftxld (#21499) üzenetére


Bati0501
őstag

:DDD
Köszi szépen. Azért kérdeztem, mert még azt sem mondták meg, h a kockázatos 5%-ot jelent,vhogy többet sejtetôen említették meg...
Na mindegy, akkor nem lesz belőle semmi, mert nem akarok mindenáron bankba tenni manit,fôleg nem évi 1,5%-ért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.