Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Villanyszereléssel kapcsolatos információk, problémák megvitatására nyitottam ezt a fórumot.

(#2) maglew


maglew
aktív tag

Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban.

A kertben lévő kocsibeálló és a ház bejárata között kb 100 méteres távolság van, ahova szeretnék valamilyen elektromos világítást beépíteni házilag.

Arra gondoltam, hogy (mivel kisgyermek is van én meg kezdő barkácsoló vagyok) így nem vinnén át a 230V-ot a kerten keresztül védőcsőben, hanem 12V vagy 24V-os feszültséggel működő kültéri ledes fénycsövet / lámpát telepítenék, valami kültérre való kábellal

Melyik megoldás a jobb, a 230V vagy a 12 V vagy a 24 Voltosat javasoljátok?
Ha egyes szakaszokon a föld alá kéne vinni akkor milyen mélyre érdemes betenni a védőcsövet 24 volt esetén gondolom nem kell túl mélyre?

Hogy tudnám megoldani azt hogy a garázsnál felkapcsolom a lámpát, és a ház bejáratánál le tudjam kapcsolni? Váltókapcsolóhoz van valamilyen trükk? (még sose építettem ki ilyet)

Mivel érdemes lekonvertálni a 230V-ot 24V-ra? Lehet kapni ilyen dugaljt hogy bedugom a konnektorba és a másik végén 24V jön, vagy külön kell barkácsolni valami transzformátort hozzá? :)

Bocsi a kérdésekért de totál kezdő vagyok....

(#3) BB9000 válasza maglew (#2) üzenetére


BB9000
senior tag

A 100 méteres távolság már elég nagy. Ha csak a világítást kell megoldani a kocsibeállóban, akkor nem éri meg kivezetni az áramot. Van más megoldás is. Mozgásérzékelős led lámpa akkuval.

Ha mégis úgy döntesz, hogy ki kell vinni az áramot a kocsibeállóhoz, akkor nem jön szóba a kis feszültség, mivel ilyen távon már túl nagy a feszültségesés a vezeték ellenállása miatt.
Marad a 230V kivezetése.
Az alábbi költségekre kell számolnod:
100 méter 3x1,5 mm -es dupla szigetelésű kábel kb 16 ezer ft Pl itt: Link
100 méter 32 lpe védőcső kb 17 ezer ft Pl. itt: Link

+ szerelvények pl. Vízvédett konnektor
+ lámpatest(ek) vagy reflektor
+ fi relé ha még nincs a házban
+ földmunka

Nincs értelme, hogy csak egyes szakaszokon viszed le a kábelt. Kb 80 centi mélyre tedd végig a föld alatt. Egybe vedd meg a kábelt is és a védőcsövet is. Ne legyen toldás, mert az csak hibaforrás.

Ha váltókapcsolást is szeretnél, akkor 4 eres kábel kell, nem három, és mindkét végén váltókapcsolóval. Ha kültéren van, akkor esővédett legyen.

[ Szerkesztve ]

(#4) BB9000 válasza maglew (#2) üzenetére


BB9000
senior tag

Itt olvashatsz néhány tanácsot is a kerti kábelfektetésről : Link
Ebben 70 centi mélységet ír és földkábelt, amihez már nem kell külön védőcső, de én továbbra is a 80 centit javaslom és a külön védőcsőben vezetett dupla szigetelésű kábelt. Toldás nélkül !!!

Az elképzelés, hogy csak itt-ott megy le a vezeték a föld alá azért felejtős, mert a fagy jól dolgozik és a víz-jég pár szezon alatt teljesen széteszi a kábel azon szakaszait, ahol nem vitted le a föld alá.

Első lépésben terevezd meg a nyomvonalat a beállóig, majd ásd is ki. Ezután mérd le, és hagyj rá 4-5 métert. Plusz amennyi a kötésekhez kell. Köv. lépés a bevásárlás. Így biztos nem kell majd toldani.

4 x 1,5 mm dupla szigetelésű kábel itt. Ár 20 400 Ft /100m

A váltókapcsolás sémarajza A védőföld a negyedik vezeték. Az nem szerepel a rajzon :

[ Szerkesztve ]

(#5) maglew válasza BB9000 (#4) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi szépen a tippet.
Na ezt még átszámolom, azt hittem kijövök egy 10 ezerből :)

(#6) BB9000 válasza maglew (#5) üzenetére


BB9000
senior tag

Láttam, hogy az index fórumon is feltetted a kérdést. Ott pontosabban specifikáltad az elvárásokat is. Járdavilágítás 40 méter hosszan, stb. Ami ott folyik, az vicc. Nem irigyellek. A sok "jó" tanács közül nehéz lesz kihámozni a használhatóakat. Ott az a módi, hogy vak vezet világtalant és egymást osztják az "okosok" rendesen.

(#7) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!
Tavasszal kezdenek bele egy garazs + lakohaz epitesebe, és most kezdtem el tervezni a villamoshalozatot.
Jelenleg 1 fazis és 25 amper van behozva a telekre, és azon gondolkodom kell-e ezen bővítenem.
Jovotalloan szeretném megcsinálni a hálózatot, ezért kérek tőletek tanácsot.
Amik menni fognak majd a garazsba+hazba mint fogyasztók:
-1db hűtő-fűtő klíma
-1db huto
-1db 90l bojler
-1db nagyteljesitmenyu pc(800W)+monitor+projektor
-1db mosogep
-1db hegeszto trafo
+ pár db kisebb energiaigenyu lampa, vilagitas, stb alap dolgok.

Előre is köszonom a tanácsokat :R

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#8) promagus00 válasza promagus00 (#7) üzenetére


promagus00
tag

Illetve azt lehagytam, hogy +1 lakókocsi, amiben van 1 elektromos tűzhely+1 klima+1 bojler+1 elektormos fűtőtest.

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#9) violino


violino
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Egy asztalos munkapadhoz szeretnék kapcsolós dugaljazatot vásárolni, ami megfelelő lenne a beszerelt elektromos szerszámok bekapcsolásához. Ugyanis , amit vettem a képeken látható. bekrepált a ledes visszajelzők nem működnek. Lehet az áramerősség felvétele nagy az induláskor, ami kinyírja a 16 A-os csatlakozó aljazatot.

[ Szerkesztve ]

(#10) Victor Súgó


Victor Súgó
junior tag

Úgy látom. nem túl nagy itt a forgalom, de hátha: adott egy mennyezeti lámpa, ami nem világít.
Kiveszem az égőt, bedugom az alsó érintkezőhöz a fázisceruzát, sárgán világít.
Rendben.
Kapcsoló felkapcsolt állapotban, kismegszakító lekapcsolva.
Bedugom a fázisceruzát, fehéren(!) felvillan egyszer.
Ez mi a ...???

A lámpával egy áramkörön egyéb fogyasztóról csak egy másik lámpáról tudok, az fénycsöves, de kialszik, mikor lecsapom a kismegszakítót.

(#11) Masooo


Masooo
aktív tag

Alternatív kapcsoló / kapcsolás megszüntetése.

Sziasztok

A helyzet a következő:

A házban anno kialakítottunk az ebédlő részen és a közlekedő részen alternatí kapcsolókat. Azaz az ebédlőben is két oldalról lehet fel/le kapcsolgatni a lámpát és a közlekedőben is ez a helyzet.

Ez amúgy jól is működne, néha hasznos is.

Viszont kapcsoló csere van és ennek keretében azzal a gonddal találkoztam, hogy a kapcsoló családból ami tetszik nincs még alternatív kapcsoló (106 típ).

3 lehetőséget látok:

Meg kellene szüntetni az alternatív kapcsolási lehetőséget, de nem látom a megoldást arra, hogy akkor fenntartható legyen a mostani állapot, hogy 1 lámpát 2 kapcsolóról is vezérelhessek. Nehéz lenne dönteni arról, hogy melyik oldal maradjon. Gondolom erre nincs is lehetőség a vázolt formában. tévedek??

Másik, hogy várok amíg kiadnak ehhez is alternatív fajtát addig vmi áthidalás v marad a régi.

Másik kapcsolócsalád kiválasztása.

köszi ha van ötlet v tipp.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#12) csemberlen válasza Masooo (#11) üzenetére


csemberlen
őstag

szia, melyik az a kapcsoló család amiben nincs 106-os váltó?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13) Masooo válasza csemberlen (#12) üzenetére


Masooo
aktív tag

sonoff t1

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#14) Chal


Chal
addikt

Tök jó hogy lett ilyen topic, kérdeznék is: vásároltam egy régebbi házat, ahol már az első hónapban gyanúsan magas volt az elektromos fogyasztásom. Ez kb. +150-170kWh/hót jelent az eddigiekhez képest, miközben a fogyasztók szinte teljesen ugyanazok, mert mindent hoztam a régi lakásból.

Elkezdetem volna keresgélni a hunyót, de eközben az egyik fürdőszobai konnektornál furcsa dolgokat tapasztaltunk. Egy 2000W-os hajszárító néha lenyomta a megszakítóját, egy elektromos hajvágó pedig be sem kapcsolt ebben a konnektorban. Ránéztem a kapcsolódobozra, egy 25A-s fi relé van ezen a körön, és hála a jó istennek más semmi (az előző tulaj egy elektromos törülközőszárítóhoz kérte dedikáltan, szóval ez a konnektor csak ehhez lett kiépítve).

A konnektorra rámérve az alábbi dolgokat tapasztalom:

- a fázisceruza világít a nullán (halványabban mint a fázison)
- a fázis és a nullla között 180V-ot mérek
- a fázis és a védőföld között 230V-ot mérek
- a nulla és a védőföld között 0-at mérek

Ezen kívül:

- a fi relé teszt gombja nem működik (Merlin Gerin 23423)

Amikor a fentieket tapasztaltam (4-5 napja) lekapcsoltam ezt a megszakítót (fi relét), azóta gyakran leolvasom az órát, és egyértelműen kezd beállni az elvárt fogyasztás, szóval az a napi +4-6kWh eltűnt. Az ijesztő az benne, hogy azért ez nem kicsit teljesítmény (kb. 200W, ha jól számolom), jó hogy nem történt baj. Közben meg a franc se tudja hány éve megy így, az előző tulajnak nem tűnt fel, elég sokat fogyasztott. Ehhez képest viszont sem a fi relénél, sem a konnektor felöli oldalon nem tapasztalható melegedés, sem egyéb nyom.

Nehogy félreértsétek, nem megjavítani akarom, hívok majd szakit. Viszont ettől függetlenül szeretném érteni, hogy mi lehet a gond, és mi okozza :)

[ Szerkesztve ]

(#15) csemberlen válasza Chal (#14) üzenetére


csemberlen
őstag

Kapcsolj le minden kismegszakitót, kivéve a a kritikus Firelét. Ha az óra forog akkor ott a gond. Apropó 3 fázis van az óránál?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16) Chal válasza csemberlen (#15) üzenetére


Chal
addikt

Igen, három fázis van.

(#17) csemberlen válasza Chal (#16) üzenetére


csemberlen
őstag

Akkor veszélyes a helyzet, mert ha a táblában ven gond a nullával akkor ha ott 180V van, akkor lehet máshol közel 300V. Készüléked még nem ment tönkre mostanában?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18) Chal válasza csemberlen (#17) üzenetére


Chal
addikt

1.5 hónapja lakunk itt, nem volt semmi gond, csak ezzel a konnektorral, és ez ugye szerencsére teljesen külön körön van, amin nincs is más.

Rámértem azért még tegnap este az összesre, és sehol sem tapasztalok hasonló jelenségeket.

(#19) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
A villanyoszloptól kezdve teljesen új villamos hálózat van a házamban, amit 2 hónapja építettek ki, még a villanyóra szekrény is áthelyezésre került, ott is minden új. Egy olyan érdekes dolog történt, hogy a villanyóránál a fő megszakítók egyszer csak leoldottak, mind a három fázisnál és csak 3-4 próbálkozás után sikerült vissza kapcsolni őket. A házban lévő lakáselosztóban semmi nem kapcsolt le (fi relé sem). A villanyszerelőm nem nagyon tudott mit mondani rá, ezért kérdezek itt, hogy kell-e aggódnom emiatt, vagy a városi hálózatban lehetett valami zavar? (kisbaba van otthon és szinte minden árammal működik)
Az incidens idején csak a TV üzemelt, visszakapcsolás után sincs semmi baja, és eddig nem találtunk olyan fogyasztót, ami ne működne.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#20) JoceeHunt válasza morfondőr (#19) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Földeléssel összeérés esetén is levág a biztosíték?
Nem lehet ebben a probléma? Én jártam így.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21) csemberlen válasza JoceeHunt (#20) üzenetére


csemberlen
őstag

Pont ez a dolga!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#22) morfondőr válasza JoceeHunt (#20) üzenetére


morfondőr
őstag

Közben meglett a hiba! A villanyszerelők a lakáselosztó dobozból csináltak egy felállást a padlásra, aminek a csövét nem dugózták le, így a felszálló levegőből kicsapódott a pára a hideg padláson és a víz vissza csöpögött a fi relébe. Az az érdekes, hogy kint vágta le a főbiztosítokat, de ez mindegy is, mert nem kicsit voltam ideges. Ilyenek miatt szoktak leégni a házak!
A tanúság, hogy minden padlásra menő csövet le kell dugózni, ha valakinél van ilyen, nézze meg!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#23) JoceeHunt válasza morfondőr (#22) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az igen. Jó meló lehetett megtalálni.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#24) andaman


andaman
tag

Üdv.
Javasolják a lefolyókat is bevonni az ETH hálózatba.
A javasolt fém közöket a kádanként a kádlefolyóba helyezni eléggé munkás és bonyolult.
Mivel az egyesített központi lefolyó a szuterén plafonja alatt fut, gondoltam ebbe a cca 12 cm-es műanyag csőbe könnyen tehetnék egy fém közt amit csatlakoztatnék az ETH hálózatba.
Ezzel a 3 lakásos házban megoldódna a lefolyók ETH-ba kötése biztonságosan.
Esetleg ha rossz helyen járok, tudnátok javasolni fórumot?
Kösz.

The man is a snowflake on the river.

(#25) csemberlen válasza andaman (#24) üzenetére


csemberlen
őstag

EPH az helyesen. Ha találsz 125-ös közdaraboz az jó lesz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#26) darksamu


darksamu
csendes tag

Sziasztok!

Most készülő konyhába szeretnék indukciós főzőlapot és villanysütőt bekötni. A kiállás - ahova bekötném - 3 fázisú (3x16A), csatoltam róla egy képet:

[kép]

A főzőlapnak (összteljesítmény 7,4kW) két fázis kell és egy 4 eres kábele van érvéghüvelyezett végekkel, míg a villanysütőnek egy normál konnektor dugó a csatlakozása.

Arra gondoltam, hogy WAGO 221-essel csatlakoztatnám össze a főzőlap 4 érvéghüvelyezett kábelét a fali kiállás kábeleivel (2 fázis), a 3. fázisra pedig szintén WAGO-val tennék egy lengő dugaljt és abba lehetne bedugni a villanysütő dugóját.

Ez így működhet?
Szerintetek WAGO 221-es használható főzőlap bekötéshez?

[ Szerkesztve ]

(#27) csemberlen válasza darksamu (#26) üzenetére


csemberlen
őstag

Igen, jó lesz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#28) Chal válasza darksamu (#26) üzenetére


Chal
addikt

Én pont így csináltam meg 1 hónapja (szintén 2 fázisú ~7.5kW-s indukciós lap + 1x16A-s villanytűzhely). Azzal az eltéréssel, hogy tettem fel egy fali dobozt, van direkt ilyen, tűzhelyekhez. Én amúgy Bauhaus-ban vettem, 100-200Ft-al talán drágább volt, de van mindig és azonnal. Ebből a dobozból mentem tovább egy normál kötődobozba, abban raktam össze a wago-kkal a kötéseket a lengőaljzat felé illetve ment tovább két fázis a főzőlap felé. A kötődoboz és a fali doboz közötti, valamint a lengőaljzat vezetéke szintén 2.5mm2-es, és ezeknél a wago felőli végére nem kell érvéghüvely (a Wago sem ajánlja kifejezetten).

Arra figyeltem még, hogy a lengőaljzat is jobb minőségű legyen, gumiborítású Legrandot vettem végül, szintén a Bauh.-ban.

Ez így szerintem elég kulturált lett (bár soha nem fogja látni senki a szekrény mögött :) ).

[ Szerkesztve ]

(#29) darksamu válasza Chal (#28) üzenetére


darksamu
csendes tag

Köszi a választ srácok!

Én lassan törzsvendég leszek a Bauhausban, elég sokszor járok mostanában és nézegettem is, hátha van valami erre a célra szolgáló doboz, de valahogy elkerültük egymást. Köszi hogy belinkelted, így legalább pontosan tudom, mit keressek.

Én is valami jobb minőségű lengőkábel-aljzat kombót akarok, majd akkor ránézek az általad ajánlott Legrand-ra. Gondolom ezek mind a villanyszerelési cuccok környékén vannak...

(#30) Chal válasza darksamu (#29) üzenetére


Chal
addikt

Igen ott, de kicsit elbizonytalanodtam, lehet hogy az aljzatot nem ott vettem (a 3 fázishoz való fali dobozt viszont tuti). De az eladók segíteni fognak, a B. jó minőségű cuccokat tart, szerintem lesz ott is (és nem az van hogy kergeted a 2db eladót 10k m2-őn, mint máshol :) ).

[ Szerkesztve ]

(#31) csemberlen válasza Chal (#28) üzenetére


csemberlen
őstag

Azt a fali dobozt azzal a kötőelemmel nem használnám. Nem tartom megfelelőnek a kötést.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#32) Chal válasza csemberlen (#31) üzenetére


Chal
addikt

Melyik kötőelemmel?

(#33) csemberlen válasza Chal (#32) üzenetére


csemberlen
őstag

Azzal a csavarossal. Wagó 221 sorozta az jó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#34) Chal válasza csemberlen (#33) üzenetére


Chal
addikt

Az alatta levő fotóra gondolsz? Az nem ehhez tartozik, az egy másik termék.

Amúgy ebben is csavaros van, de egy tisztességesebb lemezes sorkapocs, és pattintós, szóval kiszedhető. Wago-nak van benne hely bőven, szóval akár ki is lehet cserélni, így is megmarad az a tulajdonsága, hogy egy kulturált doboz kerül a fali szerelődoboz elé. Egyébként lehet hogy én is kicseréltem a srokapcsot wag-okra (az rémlik hogy gondolkodtam rajta), csak annyi dolgot szereltem már az elmúlt két hónapba, hogy összefolynak a dolgok teljesen :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Sziasztok!
Két csillárt kötnék be kb. nulla tapasztalattal.

Kérdések.
Ha az adott helyiségben le van kapcsolva a villanykapcsoló, az elég a szereléshez?
Az egyik könnyebbnek tűnik, mert a plafonnál is két kábel van, meg a lámpatesten is. Ez a cucc kettős szigetelésű. Itt az is kérdés, hogy mindegy, melyik vezetéket kötöm össze melyikkel?
A másik már level kettő, mert ott már három kábel van a lámpatesten (N, talán a földelés jele? és L), de a plafonnál csak kettő. Itt mit kötök össze mivel?

Samsung Galaxy A54

(#36) csemberlen válasza Viktor0610 (#35) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia!

Az a biztos ha a villanyóránál lekapcsolsz. Mivel a 2. nál nincs föld vezeték ezért azt kihagyod, nem kötsz oda semmit. Fa van fázisceruzád akkor megállapítod, hogy melyik az, és azt az L-be kötöd, ha nincs akkor ahogy éppen kézre esik. Működni fog.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#37) Viktor0610 válasza csemberlen (#36) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a választ!
A lakásban is van egy főkapcsoló vagy mi, ha jól sejtem, azt is elég lekapcsolni. :)

Akkor a két kábelt mindegy, hova kötöm a lámpákon? Nyilván a földet kihagyom, amelyiken ki kell.

Azt hiszem, értelek. Ha nincs fázisceruzám, akkor bekötöm őket valahogy, ha nem ég az izzó, akkor megcserélem a vezetékeket?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#38) csemberlen válasza Viktor0610 (#37) üzenetére


csemberlen
őstag

Fázis/nulla bekötése csillároknál müködés szempontjábol mindegy.
Fázis vezető elvi szinei: fekete barna szürke.
Nulla meg kék.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#39) Viktor0610 válasza csemberlen (#38) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi, siker! :R

Samsung Galaxy A54

(#40) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Tudna nekem valaki segíteni?
F/FTP kábelt (800 m) húztam el házban külső falakon minden szobába 2-2 aljzatnak.
Összesen 17 végpontom lett, ebből 2 sajnos szórakozik velem.
Az egyiknél a teszter sorrendben így villog le: 1,2,3,4,5,6,8,7
A másik hibásnál a 6,7,8 abszolút fel se villan.

Az első esetében gondolom valami kötés baja lesz, a másodiknál esélyes, hogy ilyen f/ftp kábel szakadt belül?
Lassan indul a szigetelés amivel a csövek befedésre kerülnek, így szeretném időben helyrehozni, remélem újra kábeleznem nem kell :). A fali aljzatokban a kábel keménység miatt úgy ki lett centizve a dugaljba csatlakozás hogy esélyem nincs már újraszerelni.
Van ötletetek?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#41) csemberlen válasza JoceeHunt (#40) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha nem kell nagy sebesség elég a 4 ér is. Ha kell akkor csere.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#42) JoceeHunt válasza csemberlen (#41) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi. Akkor elvileg tud így is működni? Nem merek rádugni semmit :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Fürdőszobai elszívót szeretnék beköttetni úgy, hogy egy nyomógombos kapcsolóm van és egy csőventilátorom. Ehhez kellene valami, ami azt szabályozza, hogy ha benyomom a kapcsolót, akkor 10 percig menjen a ventilátor, utána kapcsoljon ki. Ez az időrelé kellene hozzá? Esetleg nincs olyan megoldás, ami nem ilyen kismegszakító formájú és nem kell dobozba tenni?

Köszi előre is a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#44) csemberlen válasza morfondőr (#43) üzenetére


csemberlen
őstag

Van pici nyákos. Jobb villanyszerelési boltban van, vagy ahol kimondottan elszivókat árulnak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#45) junhum


junhum
tag

Sziasztok!

Van egy 40.52 finder relém. Hogy kell bekössem, hogy egy 230v-os kapcsolóból venném le a jelet egy mikrokontrollernek, így számolnám a kapcsolások számát. Tehát hova kössem a 230at és hova kapcsol. Vagy vegyek 1 relét amihez értek és nincs ennyi kivezetése 😁

Your Workout Is My Warm-Up so Shut The Fuck Up And Train

(#46) retesz147


retesz147
addikt

De jó, hogy megtaláltam ezt a fórumot! :C
Kezdő villanyszerelőként reménykedem benne, hogy felpörög a fórum és tudjuk egymást segíteni!

Xiaomi 13 eu dev...

(#47) xigris


xigris
őstag

Sziasztok, sorházban lakom ki lehet valahogy deríteniha a szomszédba is megy vezeték? Dupláját fizetem mint bárki ás a soron. (15-16000) :R

(#48) csemberlen válasza xigris (#47) üzenetére


csemberlen
őstag

Húzzál ki minden fogyasztót, kapcsold le a lámpát különböző időpontokban. Meg kell szűnnie a fogyasztásnak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49) xigris válasza csemberlen (#48) üzenetére


xigris
őstag

Erre gondoltam én is de mi van akkor ha sütő vagy mosógép van rajta akkor nehéz így kiszúrni.
Villanyszerelő ezt nem tudná megmondani?

(#50) promagus00 válasza xigris (#49) üzenetére


promagus00
tag

Kapcsold le az összes kismegszakitod, és ha még mindig pörög az óra, akkor baj van :K

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.