Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) Rolly válasza tbs (#21249) üzenetére


Rolly
veterán

nem írta mekkora stadion :D lehet pár legó kockából épített stadion is :D

[ Szerkesztve ]

(#21252) bandus válasza Kobe (#21241) üzenetére


bandus
veterán

én a pannóniánál vagyok, nekem jónak tűnik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21253) Kobe válasza bandus (#21252) üzenetére


Kobe
veterán

időközben megnéztem a 2004-2013-as periódust, átlagan az aegon illetve az allianz mutatta a legtöbbet.....volt ugyan 1-2 kisebb cég 9% 10 éves hozammal, de azok elég noname cégek voltak...

(#21254) fokukac válasza bandus (#21252) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jobb, mint a trappista :)
(ahogy Hofi mondta, az a legbüdösebb a három közül..! :D)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21255) Kobe


Kobe
veterán

izé...TBSZ számlákkal kapcs: van lehetőség hozzányúlni a TBSZ hez az 5 év előtt ? tudom hogy olyankor levonják a kamtadót meg ehot stb, mintha nem TBSZ en tartottad volna, csak érdekelne hogy van e lehetőség hozzányúlni, vagy mint pl a manyupnál, ha nem is fizetsz be, a periódus végéig ki sem veheted, vagy ez cégfüggő-e, hol vezeted ?

(#21256) bandus válasza Kobe (#21253) üzenetére


bandus
veterán

pannónia is elég jól hoz, ahogy nézem, valamivel 8% alatt. plusz állami cégnél vagyok és ez a default, ahova be lehetett lépni, szóval ehhez szerintem olyan nagyon hozzá se nyúlnának, ha arról lenne szó. vagy ezt vinnék elsőnek :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21257) axioma válasza fokukac (#21250) üzenetére


axioma
veterán

Mi koze a manyupban maradtaknak az eves megtakaritasokhoz?? Aki mai napig manyupos, az csak a toket nem adta oda elherdalni (mint en), nyakaba soztak valami 1 ev koruli "allamnak fizeted azt a negyedet is, de azert nem kapsz majd nyugdijat" pofont, de miota az lejart, az osszes nyugdijjarulekom az allamnak megy, es nyugdijat is kapni fogok utana, pont mintha atleptem volna. [En a manyup bevezetesekor kezdtem dolgozni, tehat nekem az elso elvonasig 75% allami 25% manyup tokebol nyugdijigereteim vannak, de a manyup-kavaras ota eltelt reszre megint 100%.]

Libria: nekem fizikailag nincs tbsz-em, de alapbol tuti hogy kiveheted, ket dolgot buksz, egyresz a megfelelo adokedvezmenyt (pl. 4. evben csak a 3. ev kedvezmenyet kapod), masreszt meg a tbsz szamlavez. dijat, ahhoz kepest hogy meglevo szamlahoz ingyen kapott megtak. vagy betetszamlan gyujtogeted. Mas kerdes, hogy mi lesz a megtakaritasbol, milyen befektetesi forma (maga a forma milyen korulmenyek kozott bonthato fel).

[ Szerkesztve ]

(#21258) Hintalow válasza Kobe (#21255) üzenetére


Hintalow
senior tag

Van lehetőséged hozzányúlni, és két buktatója van:
- levonósra kerülnek az említett adók
- ami a fájóbb, hogy részkivét tbsz-nél nem létezik, ha megbontod, akkor az EGÉSZET megszüntetik, miden egyéb azon lévő pénz/befektetés kikerül a hatálya alól és adókötelessé válik.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#21259) fokukac


fokukac
nagyúr

a nap ábrája:

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21260) concret_hp válasza fokukac (#21259) üzenetére


concret_hp
addikt

picit hangyaf@sznyi lett a betű, ez a lakásár index?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21261) SzGee válasza Hintalow (#21258) üzenetére


SzGee
aktív tag

annyi csak, hogy nem vonják le az adót, hanem megkapod a kamatadóstul az összeget, és azt majd a következő évi adóbevallással együtt kell bevallani, amiről majd igazolást kell kiállítania a tbsz-t bezáró cégnek

If you leave me, can I come, too?

(#21262) tlac


tlac
nagyúr

Azt meg lehet a webkincstárral csinálni, hogy odautalok egy nagyobb összeget és utána ebből vesszek több dolgot?
És ugyanezt kártyás fizetéssel?
Tehát csak egy tranzakciót akarok a banknál.

(#21263) Rolly


Rolly
veterán

Havi szokásos kezelt számla beszámoló :), a múlt havi kb 0,5%-os hozam után ebben a hónapban kb 2,2% hozamot hozott (költségek levonása után). A robotokkal megtűzdelt turbószámla minden költség levonása után 2,94%-os hozamot hozott 1 hónap alatt.

[link]

Időközben egy nagyobb standard számlát nyitottam Budacashnél (május 21) a robotjaimmal ami hónap végére 1,4% hozamot hozott...

ha valakit érdekel privi :)

(#21264) fokukac válasza bandus (#21256) üzenetére


fokukac
nagyúr

Tudom, hogy számtech-fórumon nem ez az alapértelmezett jelentés,
de ha már pénzügyi topic-ban vagyunk, halkan megjegyezném, hogy a "default" szó fő jelentése fizetésképtelenség, csőd. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21265) concret_hp válasza fokukac (#21264) üzenetére


concret_hp
addikt

állami céggel egy mondatban? nana :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21266) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

Sziasztok!
Van egy értékpapír-nyilvántartási számlám az államkincstárnál, webkincstár hozzáféréssel.
Szeretnék egy TBSZ-t is nyitni, meg tudom ezt tenni weben keresztül?
A webkincstár felületén nem találtam ilyen lehetőséget, de hátha csak én nem találom..

(#21267) tlac válasza tlac (#21262) üzenetére


tlac
nagyúr

ötlet?

(#21268) SzGee válasza PhoenixSzG (#21266) üzenetére


SzGee
aktív tag

sajnos csak személyesen lehet, weben nem

If you leave me, can I come, too?

(#21269) PhoenixSzG válasza SzGee (#21268) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Ettől tartottam :( Köszi!

(#21270) concret_hp válasza tlac (#21267) üzenetére


concret_hp
addikt

nem is rétem a kérdést :U

ráuatlod a webkincstáros számládra a lóvét, hogy utána mitcsinálsz vele, az hol érdekli a bankodat ahonnan utaltad a lóvét?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21271) tlac válasza concret_hp (#21270) üzenetére


tlac
nagyúr

teljesen új vagyok a webkincstárban, de én azt látom, hogy először ki kell választani, hogy miből mennyit akarok és utána ezt a tételt lehet kiegyenlíteni kártyás fizetéssel vagy utalással

így ebben az esetben tételenként lehetne fizetni a kártyával, ami több tranzakciót jelent a banknál

ráuatlod a webkincstáros számládra a lóvét, hogy utána mitcsinálsz

ezt szeretném tudni, hogy hova
eddig nem találtam meg a számlaszámot, bár még a webkincstáron belül nem próbáltam meg venni semmit

de én logikám szerint ez úgy nézne ki, hogy odautalok, aztán ottani egyenlegem terhére vásárolok

(#21272) axioma válasza tlac (#21271) üzenetére


axioma
veterán

Addig keresed a tiszta megoldast, hogy lassan mar lejart volna ha felkuldes cimen veszel legkozelebbi zarasu DKJ-t (ma mar csak 3 het mulva... tegnap me'g - kartyaval, aminek a banki oldala altalaban olcsobb is mint az utalas - ment volna 18-ara).

[ Szerkesztve ]

(#21273) Hintalow válasza tlac (#21271) üzenetére


Hintalow
senior tag

Kártyás tranzakciónál értékpapíronként tudsz vásárolni, pl. veszel x Ft-ért KKJ-t, az egy vásárlás.
Ha a bankodnál mind a vásárlásért, mind az utalásért fizetni kell, és több tételben, esetleg időben eltérve akarsz vásárolni, akkor célszerűbb lehet az utalás, mert ráutalod a költeni kívánt összeget az ák számládra, és abból annyit, akkor vásárolsz amikor szeretnéd.
(én pl. inkább kártyával intézem, mert az ingyenes nekem)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#21274) Zewa


Zewa
senior tag

Srácok!

Egy olyan megtakarítást keresek ami egyszeri befizetés(ca ~3m ft) után hozza a legjobb kamatokat, úgy hogy közben likvid (max. 3hónap alatt különösebb bukta nélkül hozzáférhetek a pénzhez)
Tudom, nem fogok rá 'jó' kamatokat kapni de a folyószámla évi 1,5%-t azért csak sikerült felülmúlni. :D

Előre is köszi a válaszokat! :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#21275) Zewa válasza Zewa (#21274) üzenetére


Zewa
senior tag

ps.: Egy nagyon fontos elvárás kimaradt, ez pedig nem más mint a Biztonság.
Garantált hozam kellene mert jelen esetben nem megengedett semmifajta kockázat.. Tudom hogy csak pár %-ra számíthatok de nem baj.. :N

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#21276) emvy válasza Zewa (#21275) üzenetére


emvy
nagyúr

Amit te keresel, az a sima banki lekotes.

while (!sleep) sheep++;

(#21277) Hequila válasza Zewa (#21275) üzenetére


Hequila
őstag

Eszerint jelenleg a K&H- nál van a legjobb konstrukció. 3.5% EBKM (kb. nettó 20.500.- Ft-ot hoz a futamidő végén).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21278) Kobe válasza Zewa (#21274) üzenetére


Kobe
veterán

quaestor megtakarítási számla, berakod a pénzt és veszel rajta valami olyan vállalati kötvényt aminek 3 hünap múlva van a lejráata - kb.
A sima háromhónapos kötvények ilyen 5-6% körül vannak asszem, a hosszabb időtávú kötvények, amelyiknél még 3 hónap van vissza a futamidőből, az a teljes epriódus alatt 7.25% ot hoz - csak nem biztos hogy ilyenkor 3M ért mrá be tudsz vásárolni belőle.

(#21279) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

OTP-nél lévő folyószámlán lévő pénzből ha autónyeremény betétkönyvet vesz valaki annak van-e költsége vételkor és/vagy visszaváltáskor?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21280) sonar válasza Mercutio_ (#21279) üzenetére


sonar
addikt

Tudtommal az árán kívűl nincs extra költség.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#21281) Razor1 válasza Mercutio_ (#21279) üzenetére


Razor1
aktív tag

már csak készpénzért tudsz venni, de amúgy nincs költsége a vásárlásnak/visszaváltásnak

[ Szerkesztve ]

(#21282) Mercutio_ válasza Razor1 (#21281) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, sajnos nem tudják lehúzni kártyáról mert az okos magyar ezzel kerülte meg a tranzakciós adót :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21283) #24334592


#24334592
törölt tag

érdekes airbus tanulmány a milliárdosokról: [link]

(#21284) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Szerintetek EZ jobb a fundamentánál? Összeg szerint nem tűnik többnek, de kamatra többet ír,de ahogy nézem kisebb az állami támogatás. Szerintetek melyik a jobb és miért? Válaszotokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21285) axioma válasza Darthforce92 (#21284) üzenetére


axioma
veterán

Semmi kulonbseg... hol latsz te kisebb alltamot? A kamat meg gondolom nalad az EBKM akar lenni, azt a nyitasidij-akciozassal oldjak meg (persze kifizeted a kapcsolt szolgaltatasokban).
Az allami resze ugyanaz, ugyanaz a torveny vonatkozik minden LTP-re (a jelenlegi 3 szereplos piacon, az Erste van me'g), es az ASZF-ekre, azaz attetelesen a modozatokra ugyanaz a rendelet, keves adat valtozhat. Kamatbol van a fundanal is olyan kombinacio, hogy 3% a beteti, 6+1% a lakaskolcson, meg van olyan hogy 1% a beteti, es 3.9+1% a kolcson. Az otp-nel van az elso (ez a "regi" tipus, 2009(?) elott csak ilyenek voltak mindegyiknel, akkor meg osszeolvadasok utan ketto maradt), meg van a 1.5% beteti 4.5+1% kolcson, ha nem valtozott miota utoljara neztem.

(#21286) Darthforce92 válasza axioma (#21285) üzenetére


Darthforce92
tag

Te melyiket választanád? A szolgáltatás kedvezményes hitel részét nem fogom igénybe venni.

(#21287) axioma válasza Darthforce92 (#21286) üzenetére


axioma
veterán

Nekem volt otp es funda is.
Penzugyileg elvileg a regi tipusuak (ha tutibiztos100, hogy nem fog kelleni az olcso LK, olyan lakascelod lesz), azok nagyon egyformak, raadasul azonosan lehet sporolni a nyitasival kulon feltetel nelkul (a minimalisra - most mar havi 5e talan - kotod, de havi 20-szal fizeted). En amugy maradnek a Fundanal...
Az indokaim:
- otp szivat, ha ksikoru kerul a kepbe (epp benne ulok egy hozzajuthatatlan 650e-es teteles esetben)
- otp modositasokat 3 honap alatt csinal, funda ha nem bizod egy remenytelen kezdore a papirod, akkor 2-3 het
- otp-nel utalni is csak akkor utalnak a vegen, ha bezarandokolsz az _illetekes_ otp fiokba
- otp-nel egyaltalan nincs athidalo (tobb eve szunetel a pozitiv biralat, be se veszik), ha megis valtozik a felallas
Masreszt en meggondolnam az alacsonyabb kamatu koteset, me'g ha most ugy is gondolom, hogy nem lesz ra szukseg. Ugyanis a fundanal 1.5M hitelosszegig nem kell jelzalog sem, ami sok adminisztraciot es dijat sporol meg. Az elvesztegetett forintokat meg nem ugy nezem, hanem hogy a 13.2 helyett 12.8 a THM (exhas, de nagysagrendileg ekorul, bar ez normalis nyitasival nem sporolossal).
[Amiert meg nem kotok per pill, hogy csak Mo-on levo lakascelra hasznalhato, es nem feltetlen leszek itt vagy lesz lakascelra penzem 4 ev mulva...]

Szerk. Ja OTP-nel me'g valami bonuszt is emlegettek a %-on felul, lejaratkor, az egyik feltetel biztos az volt, hogy ne mondjuk fel, mert ezzel akartak elerni, de nem tudom mennyi az osszeg es mi a pontos feltetelrendszer hozza (talan hogy nem kertuk az LK-t? Vagy hogy osszejott a megtak. osszeg? A rendszeres fizetes tuti nem, mert 8 evbol 6-ban nem volt fizetve...)

[ Szerkesztve ]

(#21288) Darthforce92 válasza axioma (#21287) üzenetére


Darthforce92
tag

Köszi a segítséget!

(#21289) fokukac


fokukac
nagyúr

esik a mol

valaki megint kitáraz, mert annyira jól teljesítünk.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21290) Rive


Rive
veterán

Befektetés, érintőlegesen: a devizahitelek forintosítása most jól hangzik, de érdemes egy kicsit alaposabban belegondolni.

A devizahitelek mögötti spekuláció alapvetően az volt, ugye, hogy a HUF árfolyama erős marad.
A forintosítás mögötti spekuláció alapvetően az, hogy a HUF kamat alacsony marad.

Mind a kettő spekuláció (!!!) és mind a kettő a lehető legrosszabb fajta piaci belépő: amikor még a csúcson is a folytatásra fogad valaki.

Óvatosan, amennyire lehet! Érdemes megnézni, a törököknél (meg némely más országban) mi lett az erőszakosan lenyomott kamatokból - és ennek megfelelően felkészülni, optimalizálni a dolgokat.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21291) Rive válasza fokukac (#21289) üzenetére


Rive
veterán

Mennyiért is vették anno? Huszon-valahányezer?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21292) axioma válasza Rive (#21290) üzenetére


axioma
veterán

Csak kerdezek, mert nem ertek hozza.
A huf kamatnak viszont addig maradnia kell padlon, amig nem indul be a gazdasag, nem? Ha meg beindul (ha mege'rjuk), az atlag ados is eselyes annyi javulasra a jovedelem oldalon, amennyit a kamatok miatt emelkedik a torlesztoje, nem? Persze vesztesek (jellemzoen pedagogus, eü-s stb.) me'g akkor is lesznek.

(#21293) Rive válasza axioma (#21292) üzenetére


Rive
veterán

Pl. a törököknél sem azért kellett vészes sebességgel megemelni a kamatot, mert annyira jól ment nekik.

Amúgy az a mechanizmus amit írsz, létezik: ha 'túlfűtött' a gazdaság és növekszik az inflációs veszély, akkor ellenlépés a szép fokozatos kamatemelés. Ebben a formában ez tényleg ~ okés lenne.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21294) Dr.F.E.R.I. válasza Rive (#21291) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

22400 Huf volt az átlagár, amit a Szurgut-nak fizettek. Lassan a felét éri már csak.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#21295) DopeBob válasza axioma (#21292) üzenetére


DopeBob
addikt

Szerintem az egyetlen biztos megoldás, ha a kamatperiódus megegyezik a futamidővel. Van már jónéhány banknál 10 éves kamatperiódus, kb 1-1,5%-al magasabb kamatér cserébe ez a tuti fix törlesztőrészlet. Az utóbbi 10 évben többet volt a kamat 7% felett, mint alatta, nem hiszem, hogy sokáig marad ez a 2x%...

MZ/X

(#21296) axioma válasza DopeBob (#21295) üzenetére


axioma
veterán

Egyreszt igazad van. Masreszt azt mondom, hogy a sok evre adott kamat az a bank reszerol eleve egy joslas, tehat van benne kockazat, tehat a joslas felett a kockazati felarert adjak. Vagyis - ha jol mukodik a piac es a bank elemzoje -, akkor varhato ertekben tobb lesz a kamatteher a fixalt valtozatban, mint a valosagban. Aztan persze vannak mindket iranyu meglepetesek (es ugye nem kell felemlegetni, hogy me'g a fix kamatokbol is ha nagyon nem mukodik, akkor kilepett az allam... rendszervaltaskor; de meg lennek lepodve ha az ilyen hosszu hiteleknel nem az lenne a modszer, hogy benne van az uzletszabalyzatban, hogy xy esetben felmondhatjak a szerzodest, es vagy egyben kifizeted, vagy elfogadod a masik - nyilvan nem ugyanilyen kamatu - hitellel kivaltast...). Ne feledd, hogy a betetesek fele felelnek azert, hogy ne legyen nagy buktaja egy rosszul osszerakott (kockazatvallalt) hiteltermekbol.

(#21297) concret_hp válasza fokukac (#21289) üzenetére


concret_hp
addikt

no ott akartam venni márc végén :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21298) concret_hp válasza axioma (#21292) üzenetére


concret_hp
addikt

nem.
ha mondjuk van egy 5%os hiteled, és ez felkúszik 10%-ra, akkor kb. legalább 1.5x annyi lesz a törlesztő.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21299) Rive válasza concret_hp (#21298) üzenetére


Rive
veterán

Ez igen erősen függ attól, hogy az épp aktuális törlesztőrészletben mekkora a tőke/kamat törlesztésének aránya.

Ha a hitel vége körül jár már valaki, akkor lehet, hogy meg sem érzi.
Ha egy hosszú távú hitel elején, akkor még a másfélszeres szorzó is lehet optimista.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21300) concret_hp válasza Rive (#21299) üzenetére


concret_hp
addikt

ja de nem akartam ennyit írni :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.