Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#313901) MikeWazowski válasza havri1 (#313898) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Jah, okok. :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#313902) Trolee válasza HELLAFLUSH (#313892) üzenetére


Trolee
aktív tag

Semmi problémát nem fog okozni.
És dobálni sem fogja az üziket, egyszer írja csak ki első bekapcsolásnál.
Csak ha meg akarod nézni az állapotát beállításokban, akkor írja hogy nem eredeti.

(#313903) Trolee válasza ittakary (#313899) üzenetére


Trolee
aktív tag

Ez nagyban függ attól milyen akkut vesz, vannak nagyon jó minőségűek, csak nem a gyárinak hazudottat kell megvenni. :))

(#313904) Trolee válasza Trolee (#313766) üzenetére


Trolee
aktív tag

Erre esetleg? :R

"Sziasztok!
Van egy i12, rá lett dugva egy gagyi töltő, azóta csak vezeték nélkül tölt.
Ki lett cserélve a komplett csati rész a flex kábellel, aztán az akku is, de semmi sem változott.
Gondolom a töltésvezérlő nem sérült ha így működik.
Mi lehet a bibi?
Előre is köszönöm. :R"

[ Szerkesztve ]

(#313905) Bondix


Bondix
tag

Tudom nem ide tartozik de a saját topikba kb le se napok óta akár hogy írom be ..., tehát sorry érte de fontos lenne h az iOS app a rossz vagy én gondolom rosszul a beállítást

Az a kérdésem lenne, ha valamit kiteszek iOS Facebook app story és az van beállítva, hogy ismerősök lássák nem földgömb és megjelölök rajta valakit és ő ugye kap értesítést és bedobja ő is storyba és neki is az van beállítva láthatósagnak, hogy ismerősei....
Így akkor a közös ismerőseink fogják látni azt a képet amin én és ő megvagyunk jelölve vagy pedig nálam a story a teljes ismerőseim és nála is a teljes ismerősei?
Mert úgy vettem észre amit nem értek logikusan minek így van, hogy aki ki teszi és jelöli a másikat annak minden ismerőse látja de akit jelöltem és az tovább ossza az storym neki csak a közös ismerőseink látják.
Akkor mi értelme jelölni pl a párom rajta amikor ha ő mint jelölt tovább ossza de csak a közös ismerősök látják nála nálam mindenki.
Akkor ennyi erővel mind ketten külön tesszük fel és akkor mind kettőnknek látja mindenki.

Vagy nyilvánosba tegyem fel és ő is azt állítsa be és akkor mind két embernel aki jelölve van és ossza azt az is látja mindenki is.

Ezzel a baj meg az h aki nem ismerőse egyikünknek se az is látja ha ránk keres stb de mindegy...

(#313906) Kicsirics77 válasza Bondix (#313905) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha jól értelmezem akkor a te ismerőseid az ő ismerősei és a közös ismerősök is látják a képet amin megjelölés történt.
én pont emiatt offolom magam onnan hamarosan mert egy kalapsz@r, plussz a kibervédelem ki-be jár a profilokban…
Csak azt nem tudja rólad amit nem akar.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#313907) Bondix válasza Kicsirics77 (#313906) üzenetére


Bondix
tag

Nem
Story Beállítas mind kettőnknel az h face ismerősök

Én teszem ki a story jelölöm rajta a párom
Az én storym látja minden ismerősöm
A párom ugye mivel kap értesítés h meg lett jelölve egy storyba és tovább tudja osztani egy gombnyomásra így ő is osztja de nála csak a kettőnk közös ismerősei látják.

Ha ő tesz ki story és engem jelöl és én osztom azt majd akkor fordítva lesz
Tehát aki ki teszi annak az összes ismerőse aki tovább oszt annál a közös ismerőseink csak.

Ugye én abba voltam ha én jelölöm egy képen és tovább osztja akkor mind két embernek a teljes ismerősei látják
De nem!
Egyiknek igen mindig aki fel teszi a tovább osztonal meg a csak a közös.

Én abba voltam h mint kettőnknek a ismerősei látják.

Lehet a megoldás az ha nyilvános lesz a story mind kettőnknek de ugye annak a hátránya az h full idegen is látja aki se neki se Nekem nem ismerős.

(#313908) sgeza válasza havri1 (#313890) üzenetére


sgeza
veterán

Magsafe-es tokot kell venni. Azzal tart rendesen, nagyjából úgy, mint csupaszon a telefon.

(#313909) divan válasza Bondix (#313907) üzenetére


divan
senior tag

Mondjuk kicsit zavaros amit leírsz, némileg tisztázhatnál rajta.
Ingyen nem tudsz mindenkihez eljutni, akihez szeretnél, azért fizetni kell, különben nem érné meg nekik csinálni ezt az egészet.

(#313910) havri1 válasza sgeza (#313908) üzenetére


havri1
félisten

Igaz csak alis, de nem jó. Vagyis so -so, a karika pluszban sokkal nagyobb hatásfokot adott.

havri

(#313911) Noxy válasza havri1 (#313910) üzenetére


Noxy
veterán

A magsafe tok pont annyira fogja, mint a "vaskarika". :D
Nálam egy magsafe akku pakk van a normál csiptetős tartóban, erre rakom rá magsafe tokban. Soha nem esett le.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#313912) Kbali válasza Bondix (#313907) üzenetére


Kbali
nagyúr

Te állítod be, hogy az ismerőseid lássák, a párod ezt nem bírálhatja felül, mert ez a te story-d, így nála is csak a te ismerőseid láthatják (azaz a közösek). Ha azt szeretnéd, hogy az általad nem ismert (nem ismerősként megjelölt) személyek is láthassák, akkor neked kell nyilvánossá jelölni a történetet (és igen, amíg él, bárki láthatja).

(#313913) havri1 válasza Noxy (#313911) üzenetére


havri1
félisten

[link]
Nem esett le nekem sem, de talán itt is visszaadja valamennyire. Így sokkal erősebb, ha kívül van a karika, mintha belülre tenném.
Lehet túlgondolom, de nem szeretném, ha 4-500e készülék kocsiban leesne.

Más: A fényképezőnek az exponálás hangját ki lehet kapcsolni külön? Tudom, némítsam le, de nem akarom :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#313914) Sys85 válasza havri1 (#313913) üzenetére


Sys85
veterán

Hát ez videón nem tűnik valami acélosnak.
Tokfüggő melyikben mennyire erős a mágnes, ez igaz a kiegészítőkre is.
Gyári tokkal a 13Pro sosem esett le a kocsiban a gyári magsafe töltőről, pedig jártam igen ratyi utakon és nagyon rossz vasúti átjárón is raktam már át a kocsit nagyobb tempóval (véletlenül).A fogtömésem majdnem kiesett, de a teló állt a helyén. :DDD
Vannak tokok és kiegészítők amikben meg olyan erős a mágnes, hogy úgy kell lefeszíteni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#313915) Zsolt,72 válasza havri1 (#313913) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem, nincs erre külön kikapcsolási lehetőség, csak a némítás. Ha japán régiós modelled volna, akkor még az sem segítene, mert ott jogszabály tiltja, hogy ki lehessen kapcsolni bármi módon. :)

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#313916) Sungoo válasza Trolee (#313904) üzenetére


Sungoo
addikt

Erre csak egy szervizelésben jártas szaki tudna talán választ adni. Nem sűrűn szoktak otthon gányolni I12-őt a fórumlakók. :N

(#313917) Bondix válasza Kbali (#313912) üzenetére


Bondix
tag

Igen közbe kiprobaltam és így van köszi!

(#313918) Noxy válasza havri1 (#313913) üzenetére


Noxy
veterán

Nem. Sőt egyes országokban még némítani sem lehet.
Azt meg lassan megtanulhatod, hogy ami nincs ott a beállításokban, azt nem lehet. Kivéve JB, de ez a hajó már elment.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#313919) havri1 válasza Noxy (#313918) üzenetére


havri1
félisten

Első felét köszönöm, elég nagy hiba, második felét részben kikérem magamnak.
Sokminden van, csak nem találom :)
Pl bejövő hívás képe. Van amikor bal oldalt zöld fogadás, jobb piros elutasítás (vagy fortdítva?!). Van amikor csúszka alul, balról jobbra fogadás, nincs elutasítás. Na erre sem találtam a beállítást, vagy nem jöttem rá, mikor van ez, mikor van az, és ha az van, hogyan utasítom el a hívást.

[ Szerkesztve ]

havri

(#313920) gretzky77 válasza havri1 (#313919) üzenetére


gretzky77
veterán

A hívást a főgomb dupla megnyomásàval tudod elutasítani, egy nyomás pedig a hívás némítása. Amikor fel van oldva a telefon akkor van sztem mindkét opció, lezárt telefonnál pedig az oldalsó gombbal tudod elutasítani! És ezt nem tudod átállítani

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#313921) blakey válasza havri1 (#313919) üzenetére


blakey
titán

Pl bejövő hívás képe. Van amikor bal oldalt zöld fogadás, jobb piros elutasítás (vagy fortdítva?!). Van amikor csúszka alul, balról jobbra fogadás, nincs elutasítás. Na erre sem találtam a beállítást, vagy nem jöttem rá, mikor van ez, mikor van az, és ha az van, hogyan utasítom el a hívást.- nem is fogsz, ha a kezedben van és feloldva, akkor zöld/piros gomb, ha nincs a kezedben, akkor csúszka.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#313922) havri1 válasza gretzky77 (#313920) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

És megvan a 2 hívóképnek is a miértje. Ha kijelző aktív, ugye fenti sávba teszi a hívást (valahol egyébként láttam erre is beállítást) , ha ide katt, akkor a bal piros jobb zöld lehetőség van. Ha alvóba van a készülék, és úgy jön hívás, akkor az "eredeti" ablak van.

#313921blakey köszi :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#313923) Zsolt,72 válasza havri1 (#313922) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ha kijelző aktív, ugye fenti sávba teszi a hívást (valahol egyébként láttam erre is beállítást)

Jól láttad:

Phone/Incoming calls

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#313924) Noxy válasza havri1 (#313919) üzenetére


Noxy
veterán

Olyant keresel ami nincs, se a kameránál, sem a hangok haptikus jelzéseknél. Máshol meg sztm nincs értelme keresni. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#313925) gretzky77 válasza INGJOKE (#313623) üzenetére


gretzky77
veterán

Közben kint van a 17.5 beta 4 public

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#313926) HELLAFLUSH válasza Trolee (#313902) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Köszönöm szépen a felvilágosítást! :R

(#313927) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
iPhone11-ben akkumulátort hol érdemes cseréltetni, és kb. mennyibe kerül?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#313928) csaszi75 válasza TomMusic (#313927) üzenetére


csaszi75
senior tag

Felhívod, megkérdezed van-e készleten, lebeszéled az időpontot.. és meg is várhatod:
https://fixity.hu/hu/arlista/apple/tipus/iphone-11

(#313929) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!

Valaki más is tapasztal olyan hibát iPhone XS-el (vagy esetleg mással is), hogy pár hónapja éjszakánként felébredve azt lehet észrevenni, hogy töltés közben folyamatosan világít a kijelző?
Páromnak és nekem is XS van, legfrissebb 17.4.1 iOS én MagSafe töltőn töltöm éjszaka, párom kábeles gyorstöltéssel, az optimalizált akku töltés bekapcsolva.
Mindig éjszaka töltjük. Képernyő zárolási idő gyári alapbeállításon van.
Mindkettőnk telefonja produkálja ezt a hibát, így kizárnám hogy nálunk van a hiba, de kiváncsi vagyok, hogy más is észre vette-e. Szerintem valamilyen iOS bug.

Arra tippelek, hogy amikor a kijelző felvillan az optimalizált töltés értesítésre (80% nál) akkor utána nem alszik el és egészen addig világít amíg meg nem nyomok egy gombot a telón vagy fel nem tölti az akksit reggelre.
Szerencsére a legkisebb fényerőn világít ilyenkor, de egyszer a párom telójára felébredtem hogy max fényerőn világít. Azért ez így eléggé gáz beégés szempontjából, főleg, hogy ezek a kijelzők nincsenek felkészítve always on displayre, így akár károsodhat is.

Nincs ötletem mit csináljunk…

Egyébként van képem arról, amikor ilyen állapotban van a telefon. Érdekes, hogy a záró képernyős órát sosem mutatja, a háttérkép nem látszik (a háttér legalább fekete) viszont az értesítések ott vannak. (Bocsi a minőségért, sötétben és az ágy másik oldaláról csináltam).

(#313930) esbii22 válasza TomMusic (#313927) üzenetére


esbii22
őstag

Ha gyárit szeretnél bele akkor CareCenter. Hivatalos szerviz. Csak ott tudsz gyári akksit cseréltetni. 35-36e Ft azt hiszem, de a weboldalukon mindent megtalálsz.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#313931) icecave válasza zelikocc (#313929) üzenetére


icecave
Topikgazda

Esetleg a Settings - Display & brightness - auto lock pontnál, ha nem is never-re van állítva, hanem mondjuk 30 sec-re, úgy rakd másra, majd vissza, hátha megoldja. Mint mikor beragad alacsony fényerőre az auto brightness, de egy ki-bekapcsolás megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#313932) Trolee válasza Sungoo (#313916) üzenetére


Trolee
aktív tag

Köszönöm a válaszod. :R
Még nem találtam kompetensebb fórumot.
A gányolás pedig nem gondolom hogy csak az "otthoni" szereléshez lehet jelző, csalódtam már nagyot hivatalos szervizben is, míg máskor egy maszek segített sokat.
De persze mindegyikből van jó és rossz példa is. :)

(#313933) INGJOKE válasza gretzky77 (#313925) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi, már tegnap reggel feltettem :)

(#313934) Razzul válasza zelikocc (#313929) üzenetére


Razzul
senior tag

Ez ugyan nem válasz a kérdésedre, de nem hiszem, hogy a beégés miatt aggódnod kéne. A modern kijelzők már sokkal kevésbé hajlamosak az ilyen problémákra.

Stat crux dum volvitur orbis

(#313935) M1995 válasza zelikocc (#313929) üzenetére


M1995
aktív tag

Következő frissítésig próbáld ki esetleg, hogy kijelzővel lefele rakod le éjjelre.

(#313936) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Jelenleg van egy airpods-om, 2. gen. A kérdésem, hogy ha csatlakozok bt-n hozzá, akkor látom a fülesek és a tok akku állapotát az aksi widgeten. Ha visszarakom a füleseket és bezárom a tokot, akkor meg eltűnik. Nem kéne mindig mutatnia az aksi százalékot, ha párosítva van bt-n?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#313937) TomMusic válasza csaszi75 (#313928) üzenetére


TomMusic
őstag

+ esbiii22
Köszönöm! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#313938) burgatshow válasza MikeWazowski (#313936) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem. :)

Viszont ha nem veszed ki a tokból a fülest, csak kinyitod, akkor látni fogod bármikor az állapotát a füleseknek is és a toknak is.

(#313939) MikeWazowski válasza burgatshow (#313938) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Értem, köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#313940) blakey válasza MikeWazowski (#313936) üzenetére


blakey
titán

Nem, csak akkor mutatja a tok és/vagy a fülesek töltöttségét, ha azok használatban vannak. Pl. ha csak kinyitod a tokot, akkor már mutatja a tok és a benne lévő fülesek töltöttségét.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#313941) féldekás válasza MikeWazowski (#313936) üzenetére


féldekás
senior tag

Nem fogja mutatni, mivel visszarakás és becsukás után megszűnik a BT kapcsolat, ismételt kinyitás után kapcsolódik újra néhány másodperc után.

[ Szerkesztve ]

(#313942) icecave válasza MikeWazowski (#313939) üzenetére


icecave
Topikgazda

Attól függ, melyik airpods. Pro 2nd gen. nálam mutatja akkor is, ha visszarakom a tokba és lecsukom a fedelét a toknak. Csak órák múlva tűnik el, addig minimális valami "low power" szerű kapcsolatot fenntart a telefonnal.

Most pl. kb. 1,5 órája már a zárt tokban vannak, megnéztem a widgetet, mutatja a tok és a podok töltöttségét is.

[ Szerkesztve ]

(#313943) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Köszönöm Mindenkinek! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#313944) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Megtelt az 50gb-os iCloud csomagom. (Feleségem és én használom.) Nem akarok nagyobbat fizetni. Leszedtünk most a telefonról (gépre) kb 15 gb videót. Letöröltük a videó könyvtárból és a nemrég töröltekben is leszedtük. Feltettem töltőre van wifi és hiába nyomok rá nem csinál biztonsági mentést, mert nincs hely. Hogy lehet rábírni?

(#313945) Noxy válasza INGJOKE (#313944) üzenetére


Noxy
veterán

Ha jól tudom, 30 nap múlva szabadul fel a hely. Addig még te is meggondolhatod, hogy nem e töröltél, valamilyen pótolhatatlan képet, vagy videót.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#313946) Zsolt,72 válasza Noxy (#313945) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Akkor is 30 nap, ha a “nemrég töröltek” közül is eltávolította?

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#313947) Noxy válasza Zsolt,72 (#313946) üzenetére


Noxy
veterán

Igen. Volt ebből az USA-ban egyszer kétszer probléma, hogy egy pár menő celeb, betéve, piásan törölte az iCloud-t.
Ezután döntött úgy az Apple, hogy 30 napig még visszaállítható, ha kéred.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#313948) Zsolt,72 válasza Noxy (#313947) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Köszönöm, ezt jó tudni. :R

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#313949) RAiN91


RAiN91
őstag

Véletlenül töröltem a jópár képet a telefonról. Icloudon régóta megtelt, így nem szinkronizáltam. Kábellel, windows intézőből sikerült törölni. Van rá mód, hogy visszaállítsam?

(#313950) MasterMark válasza havri1 (#313890) üzenetére


MasterMark
titán

Magsafe tartóhoz Magsafe tok is kell. Ha nem Magsafe tok van a telefonon akkor sokkal gyengébb, akkor nem fogja rendesen tartani.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.