Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#314751) M1995 válasza Shyciii (#314744) üzenetére


M1995
aktív tag

Normál esetben úgy van 30 nap után csá user oldalról, és egy 3-6 hónap window amíg senior support külön azonosítás esetleg elcsípheti, ezt itt olvastam. Mivel 6 éves komment és amerikai, talán irreleváns is számunkra itt GDPR miatt.

A mostani bugról olyan kevés beszámoló, olyan kevés információ, hogy nem tudsz következtetést levonni, lehet készülék fájlrendszer, lehet felhő, lehet adatbázis index… Ez még mindig egy technikai bug, amit kezeltek, nem szándékos malpractice, hiába akarsz rögtön büntetést rájuk húzni.

“Semmi látnivaló?” Tech oldalak erről írnak, százával mennek a kommentek és tippelések:
Apple needs to explain that bug that resurfaced deleted photos

Shit happens. Bár jegyezzük meg, lett egy bug mondjuk 0,000001%-ot érintve és szinte azonnal jött rá a bugfix.
(Google nagyobb bajt csinált, frissítés adatot törölt adott esetben menthetetlenül, késve reagáltak és akár boot loop Pixel)

(#314752) gboszi válasza icecave (#314750) üzenetére


gboszi
senior tag

az uj telon volt frissebb az ios. Most frissitettem mindent, töröltem, újracsináltam és müxik. Valamit nem nyomtam be vagy passz. Lehet nem volt neki jó a mobil net, vagy nem tudom, de a lényeg, hogy megy

"If you're good at something, never do it for free!"

(#314753) Zsolt,72 válasza M1995 (#314751) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

"lehet készülék fájlrendszer, lehet felhő, lehet adatbázis index…"

A gyártó tájékoztatása alapján ez adatbázis volt.

"iOS 17.5.1 újdonságok

A hivatalos információkban az Apple a következőket írja:

Ez a frissítés fontos hibajavításokat tartalmaz, valamint kijavít egy ritka problémát, ami miatt a korábban adatbázis-hiba miatt sérült fotók ismét megjelenhettek a Fotók-könyvtárban, még akkor is, ha törölték őket."

____________

"Ez még mindig egy technikai bug, amit kezeltek"

Így van.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314754) MasterMark válasza Zsolt,72 (#314753) üzenetére


MasterMark
titán

Egyébként meg lett már magyarázva, valójában az történt, hogy ha valaki lementett egy képet valahonnan, akkor az a fájlokba is bekerül, és az hogy törölte valaki a fotókból, az nem jelenti hogy a fájlokból is törlődött.

Az új frissítésnél az újraindexelés miatt minden képet visszatett a fotókba a fájlokból, azért jelentek meg töröltnek hitt, valójában mindig is a telefonon lévő képek.

Bővebben: [link]

szerk.: De látom már linkelték.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#314755) icecave válasza gboszi (#314752) üzenetére


icecave
Topikgazda

Évek óra úgy váltok már, hogy az előzőt meghagyom addig, pont emiatt a feature miatt és sosem volt probléma, de "jó olvasni", hogy már ez sem megy simán olykor... Mondjuk egyre többet gondolkodom, hogy idén nem váltok, mert teljesen felesleges, sőt, még egy 13PM-el is remekül ellennék, aztán mégis minden évben megyek az újabbra. Tény, hogy az action button nagyon bejött olyan formában, hogy több funkció közül való választást feldob parancsokkal megoldva, de ezért az egy dologért luxus váltanom, de ezt persze tudom is.

(#314756) Zsolt,72 válasza MasterMark (#314754) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

"Az új frissítésnél az újraindexelés miatt minden képet visszatett a fotókba a fájlokból, azért jelentek meg töröltnek hitt, valójában mindig is a telefonon lévő képek."

Értem, ez így teljesen tiszta helyzet.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314757) xhege válasza icecave (#314755) üzenetére


xhege
addikt

Én az idén biztosan nem akarok váltani. Eddig minden évben megvolt az új, de tényleg nem sok értelme van. A feleségem még mindig elvan a 11-el.
Aztán ha kijön az új, akkor meg ….. :U :D

(#314758) Shyciii válasza M1995 (#314751) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez még mindig egy technikai bug, amit kezeltek, nem szándékos malpractice, hiába akarsz rögtön büntetést rájuk húzni.

Az ugye megvan, hogy a nem szándékos bug, nem szándékos user error, és a nem szándékos programozói nem-tudás az nem zárja ki a GDPR problémát?
Tehát teljesen mindegy, hogy szándékos hiba, vagy egyszerűen programozói hiányosság miatt bekövetkezett "adatszivárgás", az továbbra is GDPR probléma, és büntetést vonna maga után.
A nem tudás, és nem szándékosság nem zárja ki a felelősséget.
Ez ismerős lehetne Magyarországról is, mert az SZJA bevallási hiba esetén sem hivatkozhatsz rá, hogy te azt a kitöltési "szabályt" nem tudtad. De rengeteg területet fel lehetne sorolni, mert az emberi kibúvási képesség határtalan lenne, ha ki lehetne bújni olyan egyszerűen, hogy dehát véletlen volt...

A link alapján akár 6 hónapos törölt fotókat helyre tudott állítani a support. Ha ilyenre képesek, akkor gyakorlatilag bármihez is hozzáférhetnek amiről azt hisszük, hogy nem, mert ábrákkal, prezentációkkal mutatták, hogy képtelenség. Ezek után nekem be ne adják már, hogy milyen szuper biztonságos ez az iOS, és ez így van rendjén :D És akkor jönnek azzal, hogy az android így meg úgy...
Kísértetiesen hasonlít ez nekem ahhoz, hogy a Tesla cuccaihoz sem lehet hozzáférni, de közben kiderült azért a support mégiscsak eléri a hang és kamerafelvételeket, és jókat szórakoznak rajta...

Szal részemről már az iOS esetén sem lehet megbízni, hogy ha törlök valamit, és lejár a trash ideje is, az egyáltalán nem biztos hogy törölve van, és egyáltalán nem biztos, hogy még az Apple sem fér hozzá. És nem kifogás, hogy de az index, de a cache. B.szki ha az ottani programozók nem tudják leprogramozni, hogy törlés esetén az indexet és cache-t is kezelni kell (meg persze a filerendszer inode-ját ha van stb), akkor ott tényleg tele vannak amatőrökkel.

Mindenestre ez már a sokadik komoly buf, ami hűen tükrözi, hogy az iOS egy cseppet sem jobb, mint az android.

[ Szerkesztve ]

(#314759) syIex válasza TechN7ne (#314724) üzenetére


syIex
veterán

Sajnos tulajdonos kell hozzá, de ezzel nincs is gond, mert ismerem az eredeti tulajt aki be is ment újra megigényelni, de azóta sem független a telefon pedig lassan eltelt egy nap...
Kihez kellene fordulni? Mindenki csak tátog és a másikra mutogat..(Voda, Apple) :W

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#314760) Kbali válasza syIex (#314759) üzenetére


Kbali
nagyúr

Leírták neked, hogy akár 5 munkanap is lehet, nem azonnali.

(#314761) syIex válasza Kbali (#314760) üzenetére


syIex
veterán

Leírták nekem így van. Kérdésem az, hogyha mégsem jó akkor mi a helyzet. :U
Ahogy Leírtam egyszer már meg lett rá kérve márciusban és elindult ugyan ez a procedúra. Az már párszor 5 munkanap és nem azonnali. :B

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#314762) zzola válasza syIex (#314761) üzenetére


zzola
félisten

Én még nem hallottam olyat, hogy ne lehetett volna eszközölni a hálózati zár feloldását.
Nyilván senki nem tévedhetetlen, de bennem 2 gondolat van:
1.Márciusban nem lett megkérve
2.Nem az adott készülékre kérték

(#314763) Kbali válasza zzola (#314762) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ja-ja: ha volt esetleg gariban cserélve és nem lett átvezetve az új IMEI pl.

(#314764) Kbali válasza syIex (#314761) üzenetére


Kbali
nagyúr

Még egy lehetőséged van: elállsz a vásárlástól, vegye vissza az eladó (egyáltalán nem biztos, hogy jóhiszemű ezek után).

(#314765) M1995 válasza Shyciii (#314758) üzenetére


M1995
aktív tag

Ennyi erővel ne használj semmit, mert mindegyik szoftverben előfordulhat bug. Én a hello world sulifeladatot is elrontottam elsőre egy typo miatt. A melyik jobb, nem jobb ízlés kérdése. Mint linkeltem itt napok alatt lett bugfix, a sokkal durvább Google hibára csak jóval később és nem minden esetre.

Mivel te biztos vagy benne lesz GDPR büntetés ezért az Apple-nek, akkor javaslom addig tegyük félre a témát.

+1 eszembe jutott: azért szoktam javasolni mindig legyen az adatokról helyi mentés is számítógépre, külső lemezre, mert bármilyen rendszer, felhő vagy fiók probléma akad, akkor még létezik plusz példány is.

(#314766) Kbali válasza M1995 (#314765) üzenetére


Kbali
nagyúr

Érdekes GDPR-t emlegetni, mikor a saját eszközödön, a saját magad által készített, mentett és törölt képet szedi elő.
Akkor állna meg szerintem, ha mondjuk valaki más képe jelent volna meg valakinél.

(#314767) tboy93 válasza syler123 (#314729) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tegnap nagyjából el is döntöttem hogy berendelem :K Sima i15 128gb tökéletes lesz nekem.

(#314768) syIex válasza Kbali (#314763) üzenetére


syIex
veterán

Volt, na ez még lehetséges! :K

#314762 Volt, arról is megvan az e-mail ugyan így.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#314769) Rage47 válasza M1995 (#314751) üzenetére


Rage47
veterán

és ahogy nézem januárban is előjött ez náluk :D
nekem is van ismerősöm, aki egyből ugrik az apple hírekre, ezt megmutatom majd neki

(#314770) BigBlackDog válasza Kbali (#314766) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Volt az is az olvasottak alapján. Illetve saját eszköz, meg tartalom ide, vagy oda, de ha megtiltottam, vagy visszavontam a hozzájárulásomat a kezeléstől (tehát töröltem), akkor sehol sem lehet meg a cég ökoszisztémájában. Vagy legalábbis nagyon jól kéne titkolniuk ezt, hogy ne derüljön ki. ;]

(#314771) M1995 válasza Kbali (#314766) üzenetére


M1995
aktív tag

Igen. Úgy már megállna. Ez egy bug, a GDPR tudtommal bug esetén még indoklást és különösebb magyarázatot se kér. (GDPR emphasizes breaches, not bugs) Nagy büntetés data breach eltitkolásáért jár, pl. feltörnek egy céget és nem tájékoztatnak felfedezéskor, totál amatőrség txt-ben tárolnak adatokat vagy szándékosan megtartanak évekre user által törölt adatot, több ezer, millió embert érintve. Ilyenkor sújt le a GDPR nagy erővel. Nagy bírságok listája.

Most erről nincs szó, nem breach, hanem bug, nem szándékos és nem totál amatőrség, hanem shit happens nagyon specifikus esetek, és hamar lett bugfix. Szerintem ezért nem lesz büntetés. Egyelőre még botránynak se mondanám, még azt sem tudni hány eset van.

(#314772) fery02 válasza Imy (#314743) üzenetére


fery02
addikt

Alternatív megoldásként gondoltatok már a Messenger csoporton, ahová megosztjátok az ilyen képeket?

Nagy divat ez mostanában és végülis univerzális módszer, szinte minden eszközön találkozni már Messengerrel és ha valami új érkezik, már pittyen is a szülőknek, akik lelkesen “szivecskézhetik” vagy bármiképp reagálhatnak a tartalomra.
Ha a képminőség megtartása a főbb szempont, akkor ehhez annyit tennék még hozzá, hogy nem feltétlenül látnám a különbséget tenyérni fénykép méreten egy Messenger kép és egy eredeti kép között és mivel nagyszülők sem feltétlenül látnak jobban nálam, lehet nekik is bőséges lehet a butított minőség.

(#314773) Sungoo válasza Imy (#314743) üzenetére


Sungoo
addikt

Pl Onedrive-on csinálsz egy mappát, amibe bármikor pakolhatsz képeket, mappa megosztása. Nagyszülők gépén csinálsz a böngészőben egy könyvjelzőt, és egy katt, nézelődhetnek. Be lehet állítani a megosztott mappát csak megtekintésre. Én így csinálnám, egyszerű, kezelhető.

(#314774) Rage47 válasza fery02 (#314772) üzenetére


Rage47
veterán

ott aztan nem osztanek meg csaladi kepeket

(#314775) fery02 válasza Rage47 (#314774) üzenetére


fery02
addikt

Az ilyesmi jellegű parák annyira jellemzik amúgy az egész PH fórumot! :D
Mások egyszerűen csak élnek és fel sem merülnek bennük ilyesmi gondolatok. :)

Sok esetben manapság már az lehet inkább gyanúsabb, ha tudatosan bújkál az ember.

(#314776) zzola válasza Rage47 (#314774) üzenetére


zzola
félisten

Ez már egyéni szoc. probléma. :DDD

(#314777) Sungoo válasza fery02 (#314775) üzenetére


Sungoo
addikt

Egyébként van benne valami. Kollégám elküldött egy obszcén képet messengeren, 30 nap büntit kapott. Egy magán beszélgetésben….

(#314778) Razzul válasza BigBlackDog (#314770) üzenetére


Razzul
senior tag

Nem valószínű, hogy volt az azóta megismert tények alapján. A GDPR relevanciát meg majd eldöntik az adatvédők, de én sem gondolom hogy ez az eset a hatálya alá tartozna.

Stat crux dum volvitur orbis

(#314779) havri1 válasza Sungoo (#314777) üzenetére


havri1
félisten

Az simán lehet más. A másik fél pl jelentette stb. Sajnos az algoritmus elég gáz, nem feltétlenül hús ver ember ellenőrzi a bejelentést.
Én rendszeresen szoktam jelenteni fake, átverés oldalt ( pl 990 Ft iPhone, porszívó stb ), és azonnal jön a válasz, hogy nem sérti a közösségi…. És tiltsam le magamnak ha akarom :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#314780) Kbali válasza BigBlackDog (#314770) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erre kérhetek forrást? Hogy más képe jelent meg valakinél?

(#314781) szabonagyur válasza Kbali (#314780) üzenetére


szabonagyur
félisten

(#314782) Kbali válasza szabonagyur (#314781) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ebben semmi ilyesmi sincs, amit kérdeztem: mindenkinek a régi, saját maga által készített és törölt képei jöttek vissza, nem mások által készítettek.

(#314783) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!

Van tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy iStyle ad-e számlamásolatot úgy, hogy nincs kéznél az eredeti számla? A helyzet az, hogy eladnám a 13 Pro telefonomat, még 8-9 hónap garancia van rajta. Mióta megvettem, túl vagyok néhány költözésen, a doboz megvan, a számlát nem találom sehol. Tudom, hogy mikor és melyik üzletükben vettem, a netbankban a fizetési előzmény is rendelkezésre áll. Természetesen IMEI és sorozatszám is kéznél van, szóval papíron minden adott, hogy kiadják.

Mivel jelenleg hívni nem lehet őket, üzenetben számlamásolatot pedig csak az eredeti számla számával lehet kérni - ami ugye nincs meg -, így szívesen elmennék egy üzletükbe, hogy megkeressük és kiadják - hiszen 5 évig tárolniuk kell -, de ha nem teszik meg, akkor el sem indulok (150 km).

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Plus , Watch Ultra 2 , MacBook Air M1 , Beats Studio Buds+ , PS5

(#314784) Bunda555 válasza Kbali (#314782) üzenetére


Bunda555
tag

Ezzel vitatkoznék. Vettem a fiamnak egy XS-t használtan egy hete kb. Egy 14 éves kislány használta eddig. Gyári visszaállítás, Apple id törlés megvolt ahogy kell, egy szűz telefont lakott be. Frissítettük 17.5-re és a galériában ott mosolygott egy csomó selfie a kislányról. Szerencsére ártalmatlan képek voltak, de ennyi erővel bármi is lehetett volna.

Szóval ez igenis egy brutál hiba, aminek egyes esetekben nagyon kellemetlen következménye lehet.

(#314785) szabonagyur válasza Kbali (#314782) üzenetére


szabonagyur
félisten

Volt akinek saját, volt akinek más képei.

(#314786) burgatshow válasza mazsiii92 (#314783) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha tényleg iStyle-ban vetted, akkor a garanciális ügyintézésnek nem feltétele a papír alapú számla, SN-ből látják.

Maximum nehezebb bizonyítani a potenciális vevőnek, azt aláírom.

(#314787) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan lehet a régi Iphone eszközről az új Iphone eszközre átmásolni a képeimet, ICLOUD használata nélkül?

Több ezer képről lenne szó.

Köszönöm.

(#314788) lugosi válasza xyzikeee (#314787) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljes költözés, vagy csak képek? Csak icloud van kizárva, vagy minden felhő?

(#314789) xyzikeee válasza lugosi (#314788) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Képek, videók elsősorban.

A kontaktokat már átmásoltam.
Szóba jöhet felhő, ha van olyan ami ingyenes és elfér rajta kb 4000 kép. De ha van más megoldás, pl PC-re felmásolni és onnan át vagy egyéb az is jó.
Az ICLOUD is azért van kilőve mert az 5 giga nem elég és nincs felszinkronizálva az összes kép.

Köszi

(#314790) mazsiii92 válasza burgatshow (#314786) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Ott vettem, Corvin plázában. Mivel iStyle telefonon elérhetetlen, ezért az Apple ügyfélszolgáltatot hívtam. Ők látják a rendszerben a garanciát, viszont javasolták, hogy szerezzek számlát is, mert bármikor kérhetik. Ha nem túl nagy erőfeszítés, akkor inkább beszerezném a számlát.

iPhone 15 Plus , Watch Ultra 2 , MacBook Air M1 , Beats Studio Buds+ , PS5

(#314791) Zsolt,72 válasza xyzikeee (#314789) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ha 15 GB elegendő, akkor a Google tud segíteni a költözésben.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314792) burgatshow válasza xyzikeee (#314789) üzenetére


burgatshow
veterán

Az iCloud is ad átmeneti tárhelyet a költözésre.

(#314793) xyzikeee válasza burgatshow (#314792) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

Már beállítottam mindent, csak a képeket szeretném áttenni.
Nem látok olyan opciót ennél a biztonsági mentésnél ahol külön ki lehet jelölni hogy mit szeretnék lementeni és átvinni.
Vagy van erre lehetőség?

(#314794) gretzky77 válasza xyzikeee (#314793) üzenetére


gretzky77
veterán

Ha opció a pc-re mentés akkor ott is meg tudod oldani sztem

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#314795) Kbali válasza szabonagyur (#314785) üzenetére


Kbali
nagyúr

A cikkben csak saját képekről volt szó.

(#314796) Kbali válasza Bunda555 (#314784) üzenetére


Kbali
nagyúr

Így más a leányzó fekvése, de itt is az adat a készüléken volt fizikailag.

(#314797) Bunda555 válasza Kbali (#314796) üzenetére


Bunda555
tag

Persze, ott. Milyen fasza, hogy eladot a telefonod, amiről gondosan töröltél mindent, aztán meg vadidegenek kiposztolják a rég elfeledett fotókat, amit a nejedről lőttél pl. A 17.5.1 javítás meg halottnak a csók. Ha már ott vannak a képek, nem lehet visszaszívni.

Szóval nem bagatelizálnám el ezt ennyire, mint páran teszik itt. Kíváncsi vagyok arra a 0,001%-ra. Nálunk 50% az arány :)

(#314798) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Réges régen regisztráltam apple id-t a fő email címemmel. Megpróbáltam ma bejelentkezni, első körben fel kellett oldanom az accountot, mert zárolva volt. Ezt megtettem, azonban az https://appleid.apple.com-on továbbra sem tudok bejelentkezni, mert a jelszó megadása után biztonsági kérdéseket kér tőlem, amire nem tudom a választ. Őszintén, nekem nem is rémlik hogy valaha megadtam volna ilyesmit. Amikor megpróbálom ezeket a kérdéseket frissíteni akkor pedig az alábbi hibába futok:

Mit lehet tenni? Nem akarok újra regisztrálni.

(#314799) INGJOKE válasza Bunda555 (#314797) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem se lehet elbagatellizálni a dolgot ez egy nagy hiba volt az apple-től és amerikában, biztos lesz rá percsoport is. Azt viszont sosem értetem, hogy minek lő valaki olyan képet az asszonyról, amit nem lehet megosztani? Nem tudod megnézni mikor akarod otthon? Mikor megöregszik emlékezzen, hogy egyszer milyen jó csaj volt, vagy mi az indok, de komolyan nem trollkodva? :)

(#314800) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Adott egy iPhone 8, mely már elég ütött kopott, és most megadta magát a HOME gombja. Ezzel nagyon nagy problémám nem is lenne, mert a telefon hátsó részét koppintgatva (2x meg 3x) áthidaltam a legtöbb problémát (feloldás, program választás, stb.). Viszont egyetlen egy dologra nem bírok normális megoldást találni, az pedig a Screenshot. Tudtok esetleg ez ügyben használható tanácsot adni?

Köszi előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.