Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#314601) Rage47 válasza denko (#314598) üzenetére


Rage47
veterán

Az inkább bolti 2 év lesz, csak jobban hangzik, hogy gyártói.

(#314602) denko válasza Stauffenberg (#314600) üzenetére


denko
senior tag

Világos, akkor egy évig hivatalos apple gari valószínűleg, és ami utána van, hozzájuk kell küldeni, aztán vagy eltűnnek vagy nem, értem. Köszönöm a felvilágosítást!

[ Szerkesztve ]

(#314603) PedroPascal válasza Stauffenberg (#314600) üzenetére


PedroPascal
senior tag

És ha nagyobb viszonteladótól van vásárolva? Pl emag ahol 3 év garancia van feltüntetve. Akkor mi a helyzet, ez hivatalos garancia vagy sem?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#314604) szabonagyur válasza bostone (#314597) üzenetére


szabonagyur
félisten

Volt droidos tabletem és abban nem volt, de talán iPadnél is csak akkor van GPS benne ha Cellular verzió, ha nem akkor a cella adatokat használja a kereséshez.

(#314605) zzola válasza PedroPascal (#314603) üzenetére


zzola
félisten

1év Apple + 2év bolti.

(#314606) bostone válasza szabonagyur (#314604) üzenetére


bostone
addikt

Droidos tabletek esetében wifis modellek általában rendelkeznek gps vevővel. Mivel nincs megadva a konkrét típus, csak véletlenszerűen ránéztem egyik lenovo típus specifikációjára és ez alapján valószínűnek tartom, az ismeretlen készülék is képes műholdas navigációra.

(#314607) PedroPascal válasza zzola (#314605) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Milyen hátránya van a bolti garanciának? Gondolom van különbség a sufni GSM és nagy forgalmazók között. Ha jól tudom országosan amúgy is egy szerviz csinál telefonokat a TMX. Vagy Apple-nél máshogy van?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#314608) Micsurin válasza PedroPascal (#314607) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...engem is érdekelne. :DDD Anno 1,5 éve csak azért vettem Emagnál érezhetően drágábban mert esküdöztek itt a tagok, hogy a hivatalos forgalmazói garit azt gyári gariként értelmezik... :U :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#314609) PedroPascal válasza Micsurin (#314608) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Igen és félreértést elkerülve Emag-on az Emag forgalmazót értem és nem a piactéren a sufni GSM-et. De MM vagy egyéb nagy "hivatalos" üzlet is ide tartozik.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#314610) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

AirDrop problémával jönnék segítségért/tanácsért.
Iphone 13-m van páromnak Iphone 12 eddig ment szépen az airdrop de pár hete elkezdte hogy hiába látjuk egymást nem ugrik fel az elfogadás/elutasítás ablak csak a várakozás felirat pörög ..... se kontanként rányomva se a telefonok tetejét összeérintve nem történik meg a küldés/fogadás.

Valaki találkozott már hasonlóval vagy esetleg hogy mi okozhatja?
Mindkét készüléken a legfrisebb ios van.

PSN: salieven

(#314611) CharlieDrop válasza salieven (#314610) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Volt hasonló. Újraindítás megoldotta

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#314612) etejedu válasza bostone (#314597) üzenetére


etejedu
őstag

Igen az lesz. :R

(#314613) bostone válasza PedroPascal (#314609) üzenetére


bostone
addikt

Apple gari minden eszközre 1 év.
A hivatalos forgalmazó biztosítja a plusz 2 évet.
Amennyiben az ár indokolja.

Használt piacon találni számtalan olyan készüléket, ahol szerencsésebb esetben a hirdetésben jelzik, hogy ez vagy az a funkció nem működik. Hivatalos szerviz nem dolgozik utángyártott alkatrészekkel.

(#314614) Rage47 válasza salieven (#314610) üzenetére


Rage47
veterán

iOS 17 mindkét eszköz?
Újraindítás amúgy megoldja.

(#314615) salieven válasza Rage47 (#314614) üzenetére


salieven
aktív tag

igen de írtam is hogy mindkét eszközön a legújabb ios van (17.5).
És oké köszi mindkettőn csinálunk egy újraindítást.

PSN: salieven

(#314616) Rage47 válasza salieven (#314615) üzenetére


Rage47
veterán

Ez gáz, azt hittem, hogy 17-en már megoldották..., valami olyasmit mondtak tavaly, hogy fejlesztették az Airdropot. Ezek szerint csak külsőleg fejlesztették, átdizájnolták a fogadást. :(

(#314617) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Nalatok pushol az OTP app?

(#314618) szekra válasza -secret- (#314617) üzenetére


szekra
őstag

:K

(#314619) lugosi válasza -secret- (#314617) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hétvégén leállt az OTP app, nem biztos hogy már 100%-os. [link]

[ Szerkesztve ]

(#314620) eddie17 válasza -secret- (#314617) üzenetére


eddie17
addikt

A legutolsó tranzakció tegnap nekem sem jött meg.

(#314621) -secret- válasza szekra (#314618) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Most megjott az osszes. :D

(#314622) lugosi válasza -secret- (#314621) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Viszont belépni most se lehet. Nekem most jött meg a második értesítés egy 3 órával korábbi vásárlásról. Jó lenne, ha a héten helyreállna, mert kéne éppen.

(#314623) Tsebacsi válasza -secret- (#314621) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is most kaptam meg az éjjeli utalás igazolását...
És éjjel fél 2-kor még be tudtam lépni és utalni a számlák között.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#314624) PedroPascal válasza lugosi (#314622) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Androidon is meghalt, eddig észre sem vettem. Tegnapi értesítés is most jött meg. Azt hittem az volt a gond, hogy órával fizettem. App nagy nehezen beengedett, de egyenleget sem tudom megnézni. Jól meghalt az OTP.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#314625) Razzul válasza lugosi (#314619) üzenetére


Razzul
senior tag

18-án azt írták, hogy "hogy nagy erőkkel dolgoznak azon, hogy ügyfeleik mielőbb újra tudják használni a jelenleg korlátozott szolgáltatásokat."

Ha ma még mindig rosszul működik az applikáció és még mindig csak annyit sikerült megoldaniuk, hogy betöltsön, akkor képzelem mekkora erőkkel dolgozhatnak rajta... :U Hihetetlen, hogy ilyenkor ünnepek ide vagy oda nem lehet berángatni azt csapatot aminek a felelőssége, hogy normálisan üzemeljen ez a szar és megmondani nekik, hogy addig senki nem megy haza, amíg nem sikerül helyreállítani az üzemszerű működést.

Stat crux dum volvitur orbis

(#314626) hr2


hr2
őstag

Üdv.
Az Icloud-on belül a "fotók" és a "fotótár" között mi a különbség?

(#314627) kleinguru válasza Razzul (#314625) üzenetére


kleinguru
addikt

Ritkán ennyire fekete fehér a dolog. Bár nem ismerem csak hallottam róla, de a banki rendszerek összetettsége különösen nagy. Nem védek senkit, hidd el ilyenkor az üzemeltetők a fejlesztőkkel és a tesztelőkkel együtt közösen “izzadnak”.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#314628) sgeza válasza hr2 (#314626) üzenetére


sgeza
veterán

Ha kikapcsolod a fotók iCloud mentését, akkor "átvált" alkalmazás adat mentésre fotótár néven. Tehát ezt is ki kell kapcsolni, amennyiben helymegtakarítás végett kapcsoltad ki az iCloud képmentést.

[ Szerkesztve ]

(#314629) dud998


dud998
őstag

17.5.1 kint. Csak hibajavítás, a rég törölt fotók előkerülésének a javítása. 😉

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#314630) szabonagyur válasza dud998 (#314629) üzenetére


szabonagyur
félisten

Oké, hogy kint, de amúgy nagyon gáz, hogy ilyen lehetséges egyáltalán.

(#314631) havri1 válasza szabonagyur (#314630) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom, miért nem tesztelik rendesen...

havri

(#314632) Rage47 válasza dud998 (#314629) üzenetére


Rage47
veterán

ejha, azért jó lenne tudni, hogy mi okozta ezt. honnan jönnek vissza a lokálisan, nem icloudban lévő törölt fotók

(#314633) Rage47 válasza havri1 (#314631) üzenetére


Rage47
veterán

ráadásul ezt jelentették is a bétában (láttam róla reddit postot is korábban a bétázók közül), csak nem foglalkoztak vele ezek szerint

(#314634) Razzul válasza kleinguru (#314627) üzenetére


Razzul
senior tag

Dolgoztam felhőszolgáltatókkal, bankihoz hasonló rendszerekkel, így tisztában vagyok vele. De olykor még a nagyon magas SLA-val rendelkező rendszerek üzemeltetési szerződéseinek műszaki leírásáról szóló tárgyalásokon is ment a hiszti, amikor a helyreállítási időket 2 nap alá akartuk letornászni, mert akkor lehet, hogy be kéne menni hétvégén. :DDD

Az OTP esetén a kommentek alapján nem igazán "izzadnak", viszont le merném fogadni, hogy holnap délelőtt, mivel már munkanap lesz, hirtelen egy csapásra meg fog javulni az applikáció. Majd kérlek frissítsétek a státuszt.

Stat crux dum volvitur orbis

(#314635) dud998 válasza Rage47 (#314632) üzenetére


dud998
őstag

Na igen, ez azért érdekes. :F

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#314636) gretzky77 válasza Razzul (#314634) üzenetére


gretzky77
veterán

Nálam már működik az OTP app!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#314637) PedroPascal válasza gretzky77 (#314636) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nálam is megy.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#314638) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Még mindig telefonvásárlás. eMag-tól (nem Marketplace partnertől) most 3 év garival elhozható a 64 GB-os iPhone 12 10% kuponnal (egy 490 Ft-os olcsó termékel mellé rakva) 162220 Ft-ért. Mennyire éri meg még ennyiért? Ugye a támogatás még ha jól sejtem, legalább 2 évig biztos.

Alex

(#314639) Szabi2121


Szabi2121
tag

Sziasztok

Sajnos nagyon kellemetlen napokon vagyunk túl. Rommá törtük a feleségem 13 asát, kocsiról leesett majd 40 perc múlva kapcsoltunk, hogy annak volt a hangja a tetőn… :F
Mire vissza értünk nem tudom mennyien mentek át rajta, de a tok annyira megvédte, hogy az előlap és a hátlap tört össze. A kijelző világít ad hangot, de semmi egyéb. Gyorsan pót telefon a fiókból, iphone 7, az id-t nem akarja elfogadni, gyakorlatilag azt írja, hogy a cím nem ellenőrizhető. Ja és a wifit sem látja. Akkor ez kuka? Valamint az E-sim nek köszönhetően és a Pünkösdnek az ember abszolút telefon nélkül marad, mert ugye mindent a telefonon kell elfogadni! Szép új világ…
Melyik szervízbe érdemes manapság menni?

Köszönöm előre is a válaszotokat

(#314640) Razzul válasza vargalex (#314638) üzenetére


Razzul
senior tag

Szerintem az úgy nagyon jó üzlet, kimondottan megéri.

Stat crux dum volvitur orbis

(#314641) szabonagyur válasza vargalex (#314638) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 3 év gari része meglepne, mivel nincs benne abban az ársávban, ennek menj utána, de attól jó ár.

(#314642) cdl válasza szabonagyur (#314641) üzenetére


cdl
senior tag

A számlán 3 év jótállás szerepel szó szerint.

(#314643) Rage47 válasza Szabi2121 (#314639) üzenetére


Rage47
veterán

pl. Carecenter

(#314644) vargalex válasza szabonagyur (#314641) üzenetére


vargalex
félisten

Sajna lemaradtam, mert tegnap nem rendeltem meg, ma pedig már nem érvényes a kupon. De egyébként az eMag az ársávtól függetlenül megadja rá a 3 év garit.

Alex

(#314645) zaskar válasza vargalex (#314644) üzenetére


zaskar
senior tag

Emagnál a hétvégi akcióban egyébként több iPhone és iPad is elég jó áron volt kapható. Ezekre azonnal le kell csapni, mert előfordulhat, hogy még az akció vége előtt elfogynak. Pl. fekete 15 Pro 512 Gb rövid ideig jóval a sufni gsm árak alatt volt.

(#314646) szabonagyur válasza cdl (#314642) üzenetére


szabonagyur
félisten

Értem :)

(#314647) Razzul válasza zaskar (#314645) üzenetére


Razzul
senior tag

Ráadásul hivatalos viszonteladóknál, nagy üzleteknél is kimondottan ritka, hogy az Apple cuccokat akciózzák. :K

Stat crux dum volvitur orbis

(#314648) MikeWazowski


MikeWazowski
veterán

Akarok venni fülest. Nem tudom még, h a 3. generációs vagy a pro 2 legyen, de mire kell figyeléni vásárlásnál h biztosan eredeti legyen? Cikkszámot nézzek, vagy gyártási helyet?
Egyébként nagy ugrás van hangminőség szempontjából a kettő között? Ahogy látom 20k a kül, megéri a felárat a pro2? Jelenleg 2. generácios airpodom van, azzal az a bajom h más nagyon hallja amit hallgatok.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#314649) Zsolt,72 válasza MikeWazowski (#314648) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

„mire kell figyeléni vásárlásnál h biztosan eredeti legyen?”

A beszerzési hely sokat segíthet ebben. :)

Apple.hu, ALZA, MM, szolgáltató, ezek esetén igen kicsi a hamisítvány esélye. :D

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314650) Rage47 válasza MikeWazowski (#314648) üzenetére


Rage47
veterán

Nekem sosem hallották első generációs Airpods-on, hogy mit hallgatok, szóval jó hangosan tolhatod. :D
A Pro 2 nagyon megéri, ha 20k a különbség csak a 3-hoz képest, szóval azt válaszd. Sajnos azt nem tudom, hogyan lehet kiszűrni, hogy eredeti-e, mert nagyon jó utánzatok vannak. Én mindenképp hivatalos helyen venném ezért.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.