Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#314901) Zsolt,72 válasza csaplar55 (#314897) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

A magasabb összeget vettem alapul, amit írtál. Mindkét típusból (iPhone 11 és 12) kapni ennyiért korrekt példányt. Értelemszerűen a 11 lesz az, ami egy évvel rövidebb támogatást kap főverziófrissítésre (de utána még jön tovább a biztonsági patch).

A felújító cégeket én elengedném a helyedben, itt lehet csemegézni a Rejoy tapasztalatokat illetően: [link]

Nézd meg a HardverApró oldalát, szűrj rá az iPhone 11-re, majd 12-re és rendezd őket ár szerint. Most néztem, fogsz találni jó példányt.

Arra ügyelj, hogy magas értékelésű, régebbi tag legyen az eladó (semmiképp se 0 napos, 0 pozitívval rendelkező személy legyen).

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314902) havri1 válasza Zsolt,72 (#314901) üzenetére


havri1
félisten

Énnél pont, hogy + a tapasztalat nem? Mármnint, hogy amit kolléga eladott volna hibátlan, karcmentesnek, azt a szervizes kiszúrta, hogy ragasztási és vagy egyéb hibás a kijelző.
De lehet én értem félre :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#314903) Zsolt,72 válasza havri1 (#314902) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Akad a topikjában pozitív eset is, ez tény, de én inkább nem ilyen helyről szerezném be.

Az eladás során pedig jó nagy pofon lehet, amikor beküldesz egy makulátlan telefont és vissza kapod a Iohann vagy Radu által szétbarmolt, karcos, repedt telefont, amit fillérekért venne meg tőled a felújító vállalkozás. Inkább nem… :)

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314904) havri1 válasza Zsolt,72 (#314903) üzenetére


havri1
félisten

Én tuti csinálnék "becsomagolós" videót is, aztán ha nem úgy kapom vissza..Mondjuk pereskedhet az ember, csak minek.

havri

(#314905) Zsolt,72 válasza havri1 (#314904) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ez már nagyon OFF :D , zárjuk is le, de szerintem te is egyetértesz azzal, hogy akár egy százezres árkategóriájú POCO, vagy egy jóval drágább Galaxy S2x, iPhone 14 PM esetén egyaránt szívás az évekig tartó polgári per… :)

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314906) Zsolt,72 válasza M1995 (#314873) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Valóban a DND zavart be, kikapcsoltam és ma reggelre a sima Sleep fókusz után is bejött az időjárás előrejelzés. Köszönöm.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314907) volvoguy válasza rankesz (#314899) üzenetére


volvoguy
addikt

Nagyon megdrágult a telefon/internet/tv szolgáltatás.

Az a terv hogy csak a korlátlan mobilnet marad és arról osztok meg mindent.

Egyébként valaki írta hogy tv-n nem megoldható... hát én már tettem ki HBO Max-ot és Netflixet is a 4K Tv-re.

Csak azért kérdeztem mert a Telekomban azzal próbált érvelni az ügyintéző hogy ez a tervem azért nem lesz jó mert a mai telefonok nem bírják hogy órákig hotspot-kent üzemelnek...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#314908) Szabi® válasza mazsiii92 (#314863) üzenetére


Szabi®
addikt

Jah értem :R
Ilyenkor jobb az online vásárlás, ott ugyanis a számlát korlátlanul le lehet tölteni.

(#314909) havri1


havri1
félisten

1,94USD most ez a wireless töltő. Nekem már van, tökéletes, hátha valakinek opció.
(10usd összértékért kell rendelni, hogy ennyi legyen, egyébként 3,89 a sztállítással).
[link]

havri

(#314910) xigris


xigris
őstag

Sziasztok, adott egy iphone 14 ami most lesz egy éves amin 17.5 található. Olyat produkál, hogy hívásnál nem mindig engedi felvenni hiába simogatja nem reagál. Van amikor hosszan rajta tartja az úját s sikerül. Sajnos a hiba nem állandó random. Mindig csak a munkahelyen észlelhető otthon sosem. (Nehéz így meggyőzni az asszonyt milyen jó és stabil az ios :D ) :R

(#314911) Noxy válasza volvoguy (#314907) üzenetére


Noxy
veterán

Mert nem kötötték az orrodra, hogy rakd be a SIM-t egy ilyenbe, oszt lesz hotspot. [link] :DDD
Telefonba meg eSIM.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#314912) M1995


M1995
aktív tag

Tap to Pay elérhető lett Kanadában. Kár ez is csak lassan terjed.

(#314913) Krethx válasza volvoguy (#314907) üzenetére


Krethx
aktív tag

"Az a terv hogy csak a korlátlan mobilnet marad és arról osztok meg mindent."
Ezt a módszer évekig használtam. Amikor otthon voltam mindig osztott net volt a telefonról. Tehát minden arról kapta a net-et. Ez ma is és régen is működött.

"Telekomban azzal próbált érvelni az ügyintéző..."
Ügyintézőkre a legtöbb esetben nem kell hallgatni.

Ja és a mai napig osztok net-et a telken. Olyankor folyamatosan töltőn van.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M2 Pro 32GB/1TB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#314914) syler123 válasza xigris (#314910) üzenetére


syler123
veterán

Nyugi ilyet csinál a 15-ös is és nem tegnap kezdte :D Tehát nem az utolsó szoftver tehet róla. Mostmár erre rá fogok kérdezni az Apple szerviznél, hogy mit mondanak erre, mert amikor a legjobban kellene, pont akkor nem tudom felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#314915) sgeza válasza syler123 (#314914) üzenetére


sgeza
veterán

Ilyenkor elhúzod az ujjad a kameraszigeten (a távolságérzékelő előtt), és észhez tér. Egy bug miatt valószínűleg olyan állapotban marad, hogy a zsebedben hiszi magát, és a véletlen érintések elleni védelem miatt nem tudod felvenni.

(#314916) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok,
Ilyesmi kellene nekem olcsóbban, Temu-n láttam még, nem tudom mennyir megbízható?


Előre is nagyon köszönöm. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#314917) xigris válasza syler123 (#314914) üzenetére


xigris
őstag

Igen neki se az utolsó szoftverrel kezdte. Az a baj, hogy pont munkába csinálja amikor nagyon fontos lenne az elérés. Otthon nem is használja van külön "játszós telefon" ezzel is vigyáz 14 re. Az enyém meg a lányomé sosem csinálta.

(#314918) i400 válasza volvoguy (#314907) üzenetére


i400
senior tag

Ahogy Noxy is írta mehet egy sim-es routerbe a kártya, nekem egy tp-link mr6400 szolgált ki 4 eszközt minden gond nélkül.

(#314919) Dwatti válasza koncsik (#314916) üzenetére


Dwatti
addikt

Emag

De van fordított is meg minden féle
Baseus , Genius szerintem megbízható márka.

[ Szerkesztve ]

(#314920) fil válasza koncsik (#314916) üzenetére


fil
őstag

Ilyen van a Mediamarkt-ban is és az hamarabb meg van...

(#314921) divan válasza jacis (#314898) üzenetére


divan
senior tag

Hol van Iphone-on értesítési led?

(#314922) Zsolt,72 válasza divan (#314921) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A hátul levő LED villanót lehet használni értesítések megjelenítésére is.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314923) koncsik válasza Dwatti (#314919) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, de sajnos nem találom ezek között, lehet nagyon béna vagyok :B
Amit küldtél (Emag), pont a fordítottja kellene.
Male usb-c, adapter female lightnin-gal.
Ipad usb-c bemenetébe dugnám az adapter-t, amibe egy lightning (male) csatlakozójú fülhallgató menne.
Köszönöm a segítséget.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#314924) syler123 válasza sgeza (#314915) üzenetére


syler123
veterán

Köszi az infót, legközelebb ezt kipróbálom.

(#314925) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Fiamnak van egy iPhone 12 minije. IOS 17.5.1 van rajta és néha azt tapasztalja, hogy nem érzékel a touchscreen (esetleg máshol érzékeli az érintést, de ez ritka). Ilyenkor egy képernyő ki-, majd bekapcsolás segít. Találkozott valaki ilyen problémával, vagy inkább hardware-os lehet (utóbbi nem lenne jó hír, mert céges vásárlás volt, így már nincs garancia). Volt rajta fólia, de leszedve is változatlan a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#314926) jacis válasza vargalex (#314925) üzenetére


jacis
nagyúr

Ha visszaolvastál volna láttad volna hogy nem egyedi a hibátok…..

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#314927) labeda válasza koncsik (#314923) üzenetére


labeda
aktív tag

Talán ez? [link] Vásároltam már náluk, minden rendben volt! :R

(#314928) labeda válasza labeda (#314927) üzenetére


labeda
aktív tag

Bocs nem láttam, hogy olcsóbban kellene!

(#314929) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok! Most váltottam iPhone 8-rol 12-re. Az applikáció értesítési hangokat meg lehet valahogy változtatni? Messenger, instagram és egyéb appokra gondolok. Azokat úgy megszoktam.

(#314930) vargalex válasza jacis (#314926) üzenetére


vargalex
félisten

Próbáltam keresni, de nem igazán találtam. Ha adnál egy megfelelő keresési feltételt, azt megköszönném. Illetve, ha így írod, akkor talán software-os a hiba?

Alex

(#314931) lindermen válasza volvoguy (#314907) üzenetére


lindermen
aktív tag

Szia! Mivel nálunk nincs / drága a vezetékes 2 éve már mobilnetes routerrel van megoldva az itthoni net. Teljesen jól működik. A telekomnál adnak plus SIM-et a korlátlan csomaghoz, azt bele tudod tenni. Sebességre azért ne várd optikai hálózat szintjèt.

(#314932) Sungoo


Sungoo
addikt

Nálam frissítés után nem teljesen okés az akku idő. :( Észrevehetően jobbam merül, mint előtte. A töltés ciklus számláló is bugzik, tegnap esti hetvenről mára sikerült felugrania 81-re.

(#314933) csaplar55 válasza Zsolt,72 (#314901) üzenetére


csaplar55
csendes tag

Köszi a tippeket, így fogok tenni... :R A Rejoy "cégről" még nem nagyon olvastam pozitív véleményeket... :N
Még nem nagyon merültem el iPhone-ok világában, de ugye a sima és a pro változat között a kamerában és a memóriában van különbség ? A túl nagy memória biztosan nem lesz kihasználva, viszont szeretnék szép fotókat készíteni.

(#314934) Zsolt,72 válasza csaplar55 (#314933) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, ezek a különbségek. Azért, ha esetleg hosszabb távra tervezel vásárolni, akkor a több RAM pont lehet egy fontos szempont. A rendszer végül is hízni fog, az appok is kérhetnek többet. :)

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314935) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Inkább offba teszem, napok óta nem tudok telefonról képet feltölteni ph-ra, iPhone 15, rámegyek a feltöltésére a képen megjelenik egy üres karika és ennyi, nem megy tovább. Tele van az iCloud-om, de nem hiszem, hogy köze lenne ennek ehhez. Telefonon bőven van hely, képpel nincs gond, MacBookra droppolom onnan megy a feltöltés.
Köszi ha van tippetek. :)

(#314936) pamesz


pamesz
tag

Sziasztok! 15PM a telefon, 17.5.1. Ma vettem észre, hogy fogta magát a telefon, és a kontaktok saját kártya visszatért az alapértelmezettre, beállítások AppleID ugyanez. Holott szépen he volt állítva minden. Ha belemegyek a beállításokba, ott lenne, csak nem mutat semmit. Mi történhetett? Hogy csinálom meg? Itt volt minden, egyszer csak eltűnt. Rohadtul idegesítő.


(#314937) icecave válasza cOxeR (#314935) üzenetére


icecave
Topikgazda

Telefon reboot volt úgy, hogy a Safarit kilőtted háttérből? Macbookon ugyanez van Safarival Bitwarden bejelentkezési ablakkal néha, ott sima Safari kilövés megoldja.

(#314938) Astery válasza pamesz (#314936) üzenetére


Astery
senior tag

Hogy egy klasszikust idézzek: Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#314939) pamesz válasza Astery (#314938) üzenetére


pamesz
tag

Azt már mindenhogy. Simán, kényszerítetten, az eredmény nem változott. Felbosszantott, letöröltem a semmit, majd csináltam ismét egy profilt. Remélem most megmarad. De nem csak nálam volt a gond, megkértem ismerőst nézzen már rám, csak szürkeség volt, fotó helyett. Sokakat nem is érdekelne ez a funkció, de szerintem jó dolog. Ha már van, menjen rendesen. Csak 1 órát tölthettem volna el mással emiatt. Köszönjük Apple.

(#314940) cOxeR válasza icecave (#314937) üzenetére


cOxeR
Ármester

Sima volt, de most lelőttem, kipucoltam a Safarit is, most megy, köszi! :)

(#314941) Zsolt,72 válasza cOxeR (#314940) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Velem még nem fordult elő, de jó tudni, hogy ez a megoldás. Érdemes volt megkérdezned a fórumon.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314942) havri1 válasza Zsolt,72 (#314941) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom van e összefüggés, de amióta visszaváltottam google névjegyekre, azóta a kontakt fotók nem látszanak. Nem jövökj rá miért.
Lehet hosszú távon visszatérek az icloud felhőre a contactoknál. Csak saját gyerek, ott jobban működhet :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#314943) fery02 válasza pamesz (#314939) üzenetére


fery02
addikt

Ez a része ha jól tudom pont bugos a rendszernek (többek között), pl sok esetben iCloud nem tudja visszaállítani a saját névjegykártyát teljesen, ahogyan volt.
Viszont hogy egyszercsak eltűnjön, ilyenről még nem hallottam.

(#314944) blakey válasza havri1 (#314942) üzenetére


blakey
titán

Azt a Google névjegyzékben állítsd be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#314945) Zsolt,72 válasza blakey (#314944) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, az lesz a megoldás.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314946) csakakod


csakakod
csendes újonc

Sziasztok!
iPhone 15 pro az alany. Semmilyen böngészőben nem jelenik meg teljeskijelzős nézetben felirat a youtube-on. Ha nem rakom ki teljes nézetre,akkor pedig van felirat. Kezd felb×szni. Az appot nem akarom használni.

(#314947) havri1 válasza csakakod (#314946) üzenetére


havri1
félisten

nálam safariban próbálva, megjelenik.
Szintén 15p

#314944blakey nézegettem, nem találtam szinte semmi beállítást, merre keressem?

[ Szerkesztve ]

havri

(#314948) koncsik válasza labeda (#314927) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ez lesz az, ez is kevesebb mint az orig apple félára és kisebb, köszönöm. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#314949) Zsolt,72 válasza havri1 (#314947) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Itt nézd meg, a Google fiókodban:

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314950) havri1 válasza Zsolt,72 (#314949) üzenetére


havri1
félisten

Itt nincs semmi beállítási lehetőség. Mindegy, elengedtem.. :R

havri

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.