Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#314101) fery02


fery02
addikt

A legbiztosabb szerintem minden előzménytől függetlenül, ha beszabadulsz egy agyon-párás fürdőszobába és ott végzed el a kijelzőfelrakás műveletét.
Legkisebb esélye talán úgy van annak, hogy véletlenül is bekavaródjon egy porszem.

(#314102) sgeza válasza Teasers (#314100) üzenetére


sgeza
veterán

Ilyet vegyél, ezt baromi könnyű felrakni, és az elvéből fakadóan nem marad rajta porszem:

https://www.alza.hu/mobile-origin-orange-screen-guard-iphone-15-pro-uvegfolia-applikator-2db-d7971552.htm

Vannak ehhez hasonlók, nem csak ez az egy, ami így működik.

[ Szerkesztve ]

(#314103) blakey válasza Teasers (#314100) üzenetére


blakey
titán

Levétel után látni fogod, hogy mennyire tiszta. Általában tiszta, zsírmentes, de a környezet mindig beleszól, párásabb környezetben kisebb az esélye a porosodásnak. Odafigyeléssel kell felhelyezni a fóliát, erősebb megvilágítás ajánlott, hogy minden apró porszemet észre lehessen venni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#314104) Bubaaa válasza Teasers (#314100) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Én ilyet tettem rá. [link]

(#314105) Razzul válasza schferenc77 (#314067) üzenetére


Razzul
senior tag

A billentyűzetek között jelszómegadásnál vált az iOS az alap billentyűzetre biztonsági okokból.

Stat crux dum volvitur orbis

(#314106) jacis válasza M1995 (#314098) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszi. Kipróbálom.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#314107) Razzul válasza Bubaaa (#314094) üzenetére


Razzul
senior tag

Az iOS-en nincs szükség ilyen trükkökre, ahogy az appokat sem kell bezárogatni. Force restart van arra az esetre, ha valamelyik applikáció "beakadna" valamilyen programhiba miatt és nem zárulna be, fogyasztaná az akksit. De ez is csak akkor használatos ha gond van.

Stat crux dum volvitur orbis

(#314108) Noxy válasza blakey (#314103) üzenetére


Noxy
veterán

A párás levegőben nincs por?
Ugyan úgy ott marad, csak hozzá tapad a vízpárához. Így nem mikroszkopikus méretű por lesz a kijelzőn, hanem sár.
Ez a parasztvakítás párával, uan így nem tud kikopni, mint a rizses szárítás, app kilövések, meg a napi, heti újraindítás. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#314109) bollokcs80 válasza Noxy (#314108) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én elmentem egy boltba és rakattam fel fóliát szakembörrel. Otthon próbáltam nappaliban, fürdőszobában, mindenhogy poros lett (én meg ideges).

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#314110) blakey válasza bollokcs80 (#314109) üzenetére


blakey
titán

Nem kell fürdőszobába menni. Mi ez a hülyeség? Pillanatok alatt felhelyezhető normál körülmények között (az írásomat megfelelően kell értelmezni és nem úgy, ahogy nem írtam) is, persze. nem árt előtte "gyakorolni". Eleinte én is elb@xtam néhány fóliát, de azok azért voltak, hogy gyakoroljak, így közel a 100-ik fóliához már elég rutinosan és pormentesen (valóban és nem úgy, ahogy 1-2 helyen) helyezem fel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#314111) Sys85 válasza blakey (#314110) üzenetére


Sys85
veterán

Azt megnézném nálam otthon hogyan raknád fel trükköktől mentesen úgy hogy nem megy alá a por. :D
Rohadt sok a por a levegőben, pedig rendszeres és sűrű a takarítás, plusz a porcsapdákat (szőnyegek) már elimináltam a házból és még a légtisztító is megy, mondjuk utóbbiból kéne még vagy 2-3…
Komplett nagytakarítás után max 2 nap és már ordít a por a bútorokon.
Én pl csak úgy tudom pormentesen felrakni, ha egy kisebb helyiségben (pl fürdő) minimum 1-1,5órát megy a légtisztító.
Amíg albiban laktam városon ilyen gondom nem volt, ott kevesebb volt a szálló por a levegőben, szóval nem annyira fekete, vagy fehér a pormentesítő trükkök lehülyézése.
Neked megy otthon mindenféle trükk nélkül, másnak nem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#314112) blakey válasza Sys85 (#314111) üzenetére


blakey
titán

Bármikor, szívesen. De olyan helyen nem vállalom, ahol épp lakásfelújítás folyik. :D
Egyébként értem, hogy nincs téma, de erre kár ennyi hsz-t pazarolni, mert olyan sok tényező van, hogy azt fel sem lehet sorolni. Nyilván én a saját környezetemben oldom meg, de ahány környezet, annyi megoldás is létezhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#314113) fery02


fery02
addikt

Nekem konkrétan a mostani üvegfóliám csomagolásán is ajánlotta a leírás a fürdés utáni fürdőszobát, hogy úgy érdemes felrakni.
Már előtte is így pakoltam fel az üvegfóliákat, szóval nem az írás hatására döntöttem így.
Nem tartom nagy problémának, hogy amúgyis aztán évekig lesz a telefonon a fólia, miért ne várjam meg a számomra optimális körülményt.
Naponta úgyis használja valaki ilyen célra a fürdőszobát és egyébként nálunk szemmel látható tud lenni a levegőben is, amikor úgy süt be a fény az ablakon, hogy száll a sok por a levegőben, ugyanígy párás környezetben viszont ez nem látható.
De én is ennyi voltam, csak mielőtt lebeszélnétek valakit egyértelműen bárkit, hogy “hülyeség a fürdőszobás üvegfóliázás”, még előtte ezt mégis megírom.

(#314114) Jaded válasza Bubaaa (#314092) üzenetére


Jaded
senior tag

Csinálhatsz rá parancsot is, amit kiteszel widgetként.

Renault Megane IV Limited

(#314115) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kint van a 17.5 RCS. (6,29gb) :)

(#314116) juve600 válasza INGJOKE (#314115) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor hétfőn jön a stabil ?
:R

(#314117) Rage47 válasza juve600 (#314116) üzenetére


Rage47
veterán

sztem volt már olyan is, hogy előbb jött

(#314118) Rage47 válasza INGJOKE (#314115) üzenetére


Rage47
veterán

aki esetleg felrakja, megnezne, hogy megjavitottak-e mar az autocorrectet?

[ Szerkesztve ]

(#314119) gretzky77 válasza Rage47 (#314118) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem használok gyári billentyűzetet, és igazából annyira nem is ismerem, hogy pontosan, hogy is működne. Feltettem a 17.5-öt jelenleg nálam 15 PM-on ha írok valamit és felajánl egy szót ha az x-re nyomok akkor az marad amit írtam , ha mondjuk szóközt nyomok akkor pedig a felajánlott szót. Értelmezésem szerint ez így jó

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#314120) havri1 válasza gretzky77 (#314119) üzenetére


havri1
félisten

És milyen jó az, hogyha gyorsabban nyomod a szóközt, mint ahogy feldobja az ajánlást, és persze nem találja ki, mert számára ismeretlen a szó, de te elküldöd az üztenetet, és nem ellenőrzöd vissza. Majd jön a kérdőjel halmaz válaszként. Hogy tessék???
Nekem eddig fordítva volt. Nem volt autocorrect bekapcsolva, csak az ajánlásokat dobta. Ha megfelelt az ajánlás, ráböktem, akkor azt írta be.
:DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#314121) bammbula


bammbula
tag

Sziasztok!

Egy ideje szemezek az iPhone 15 Pro-val, a jelenlegi 12 Pro-ról szeretnék váltani. Árukeresőn feltűnt, hogy több kisebb cég olcsóbban adja mint a szokásos MM, aqua és egyéb üzletek. Ennek kapcsán olvasgattam és tanultam meg mit is jelent a szürkeimport.. :)

Jelenleg kisebb dilemma előtt állok, ennek kapcsán fordulok hozzátok a lenti kérdésekkel:

1) Van tapasztalatotok szürkeimportos termékek kapcsán? Maga a termék sértetlen, gyári, csak a származási országa más?

2) Próbálta már valaki a szabályozás által járó +2 év alatt érvényesíteni a jótállást nagyobb üzletnél (MM, aqua, alza, stb) ? Mennyire ment zökkenőmentesen a folyamat?

Korábban vásárolt Apple termékeknél sosem volt szükségem garanciális javításra, így úgy gondolom nem érdemes a +2 évre játszani, a másik oldalon viszont 60k 2 év plusz garira nem rossz deal (amennyiben a gyakorlatban ér is valamit ez a +2 év). Ezen felül viszont továbbra is ott van a bizonytalanság az importált termék eredete, állapota kapcsán.

Olvasgattam már korábbi hozzászólásokat, youtube videókat is néztem a téma kapcsán, de ha valakinek van esetleg ilyen téren tapasztalata, örülnék, ha megosztaná velem. :B

(#314122) ittakary válasza INGJOKE (#314115) üzenetére


ittakary
nagyúr

szerintem az rcs kicsit már lesz :) rc-nek hívják

(#314123) jacis


jacis
nagyúr

Kezd összeállni a nemébresztés problémája.
Január óta megvan a telefon. Az első dolgom az volt hogy parancs segítségével este 9-től reggel 7:30-ig némán van a telefon.
Az ébresztésnek nálam nincs hangja csak rezgéssel használom hogy a család többi tagja ne ébredjen fel. Ez eddig hibátlanul működött.
Most kb egy hete ha némán van a telefon akkor nem rezeg az ébresztés.
Ha kikapcsol a némító parancs akkor utána az ébresztő is rezeg úgy ahogy előtte hónapokig tette a parancs közben is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#314124) Rage47 válasza gretzky77 (#314119) üzenetére


Rage47
veterán

Ez eddig oké, csak ez eléggé random, hogy mikor fogadja el, hogy lenyomtad az x-et :D Na majd jövő héten tesztelem.

(#314125) Teasers


Teasers
tag

Köszi, a spigen tokhoz rendeltem spigen hd fóliát. Meglássuk :)

És még dobok fel egy témát. Töltő plusz kábel. Ki milyet használ/ajánl?

(#314126) INGJOKE válasza ittakary (#314122) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem voltam benne biztos, de lusta voltam utána nézni. :)

(#314127) moordavid válasza Teasers (#314125) üzenetére


moordavid
aktív tag

Gyári töltő gyári kábel. Nem az utángyártottat bregyózom le, én csak saját tapasztalatból mondom, hogy iphone 8 óta gyári töltő-kábel kombót használok, sosem volt velük semmi gond. Az iphone 8 mellé kapott kábel még mindig hiba nélkül tölti az airpodsot, a töltője a watchot, az ipadhez kapott töltő az ipadet és a 15prot.

"Like tears in rain."

(#314128) Razzul válasza Teasers (#314125) üzenetére


Razzul
senior tag

Kábelből a gyári mellett jó az IKEA kábele, én használok azt is. Töltőből szintén az IKEA-ban kapható új SJÖSS fejekről (30W és 45W) sok jót hallottam, de tapasztalatom nincs velük.

Stat crux dum volvitur orbis

(#314129) atala válasza bammbula (#314121) üzenetére


atala
addikt

Én mindig az olcsóbb helyeken veszem meg.
Igaz, én cégre veszem, így nem számít, ha megszűnik a bolt, és ugrik a 2-3 év gari. Cégeknek 1 év, és vihetem a hivatalos szervizbe.
Amit meg szoktam nézni, hogy ha van lehetőség személyes átvételre azt preferálom. Igaz, a legutóbbi pont futáros volt.
Ha futárral rendeled, akkor viszont csakis utánvételes legyen.
Valamint olyan cégtől veszem, aminek jó az értékelése az árukeresőn.

[ Szerkesztve ]

(#314130) Stauffenberg válasza Teasers (#314125) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Töltőből nekem Anker Nano 3-as (30W) van, nagyon picike és könnyű, tudom vele a MacBook Air-t is tölteni megszokott teljesítménnyel, miközben a nagy gyári brikettet otthon lehet hagyni.

Kábelből van gyári Lightning, Alza MFI Lightning és egy Ugreen USB-C (utóbbi a MacBookhoz meg minden más USB-C kütyühöz). Az Alzás Lightning előnye, hogy nem gubancolódik és van egy tépőzáras rögzítője ami feltekerve tartja.

(#314131) Szabi®


Szabi®
addikt

Be lehet azt valahol állítani az online felületes icloudba, hogy mondjuk a képeket nem csökkentett minőségben/méretben lehet letölteni, hanem standard a legjobb/legnagyobb méretűt szedi le ? Mert ehhez nálam mindig kell a képre egy "jobb klikk -> További letöltési lehetőségek" menüpont. :F

(#314132) kleinguru válasza Szabi® (#314131) üzenetére


kleinguru
addikt

Kijelölsz többet és a jobb felső sarokban a letöltés gombra talán hosszan nyomva feljön az eredeti minőség opció. Nem tudok direkt fixen olyan beállításról, hogy a legjobb minőség legyen az alapértelmezett.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#314133) Szabi® válasza kleinguru (#314132) üzenetére


Szabi®
addikt

Köszönöm :R

(#314134) bammbula válasza atala (#314129) üzenetére


bammbula
tag

Céges vásárlásnál érthető, mert ott alapból csak az 1 év jár, ahogy írtad is. Olcsóbb helyek alatt a GSM kaliberű üzletekre gondolsz? Van esetleg tapasztalatod az xre.hu-val?

(#314135) atala válasza bammbula (#314134) üzenetére


atala
addikt

Én az olcsóbbak közül a legjobbat szoktam választani. Nem feltétlen a legolcsóbbat.
Régen mindig a Netmobilnál vásároltam, és személyesen vettem át.
Most legitóbb a Sprintmobil lett a befutó, és kiszállíttatam.
Az xre, cégnek 600 ezerért akarta adni a 365 ezres telefont. :Y

(#314136) bammbula válasza atala (#314135) üzenetére


bammbula
tag

Igen, ez egy jó észrevétel. Ahogy látom a végösszeg magasabbra jön ki az xre-nél, mint a sprintmobilnál. Rágódom még kicsit a témán, de valószínüleg tőlük rendelek majd én is, köszi a tippet! :)

(#314137) atala válasza bammbula (#314136) üzenetére


atala
addikt

Arra számíts, hogy lesz 3-4 munkanap mire megkapod. Én hétfőn délelőtt rendeltem, és pénteken hozta a futár.

(#314138) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok!

Viszonylag sürgősen keresek ilyen formájú átalakítót iphone 12 minihez, tehát lightning a bemeneti fele. Lényeg, hogy olyat keresek AMI biztosan működik is. Sajnos a rendes, egyenes kivezetésű azért nem jöhet szóba, mert a gimbal nem tudja úgy egyensúlyba hozni a kamerát. Egy ilyen formájúval pedig ez működhet. Kamera mikrofont szeretnék csatlakoztatni a telefonhoz.

Ötlet, javaslat, tapasztalat?

(#314139) sgeza válasza Teasers (#314125) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt olvastad?

https://m.logout.hu/tema/iphone_hasznalok_szakmai_topikja_frissitett_1_2/hsz_314102-314102.html

(#314140) kbadam83


kbadam83
senior tag

Tudom off, de valaki nem tudna segíteni, hogy ezt a szar hívásértesítő SMS-t nem fogadott hívásról, hogy lehet kikapcsolni Vodafonenál
Előre is köszönöm :R

(#314141) zmtTom


zmtTom
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Samsung után Iphone 14 Pro lett a választás. Voda előfizetés korlátlan minden. De ha a telefonon Tiktok videot szeretnék nézni, full térerő minden jó, mobilneten mégis megakad a video rajta. Gondolkodok elég sokat és utána folytatja. Wifivel nem. Bárhol vagyok. Nagyon nagyon zavaró. Ezt nem csinálta a samsung. Mit állítsak be hogy ne legyen ilyen?

(#314142) Zsolt,72 válasza kbadam83 (#314140) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

MyVodafone app
Lépj a szolgáltatásaim menübe

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314143) Zsolt,72 válasza zmtTom (#314141) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

TikTok nincs nálam, ezért arra konkrétan nem tudok mit mondani. Viszont sem Telekom, sem pedig Vodafone hálózaton nem észleltem ilyet, pl YouTube alatt, ezért elképzelhető, hogy az alkalmazás vacakol nálad.

Milyen a lefedettség, az elérhető fel/letöltési sebesség, amikor ez az akadás van nálad?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314144) havri1 válasza zmtTom (#314141) üzenetére


havri1
félisten

Adatforgalom optimalizálás nincs bekapcsolva valahol? Rendszer szinten nem tudom lehet e, de appokban van mobilnetre különböző lehetőség, tiktokot nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#314145) Zsolt,72 válasza havri1 (#314144) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Van rendszer szintű beállítási lehetőség az iOS-ben, szolgáltatók szerint lehet választani, viszont a leírása alapján nem vagyok biztos benne, hogy ez okozhat-e akadást… a tévedés jogát fenntartom. :)

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314146) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Akinek Erste George alkalmazása van, neki is az utóbbi pár hétben "meghülyült" az értesítés?

Sokszor van az, hogy kapok egy értesítést, azt mondja, koppintsak oda, hogy megnyissam az értesítést, amire megnyitja az appot, amire gőzöm sincs, mi történt :)
Régen láttam szépen amikor feloldottam a telefont, hogy költöttem, utaltak, akármi, de most csak egy általános üzenet.. :(

(#314147) Zsolt,72 válasza KrAt (#314146) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia! Igen, pár napja nekem is ezt produkálja, meg is lepődtem rajta. A megjelenítési beállításom nem változott, direkt rá is néztem. Feloldva se mutat tartalmat, máshol közben működik. Szóval a banki fejlesztők buheráltak valamit, ami nem lett jó.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314148) zmtTom válasza Zsolt,72 (#314145) üzenetére


zmtTom
tag

Hol találom ezt a beállítást?

(#314149) kbadam83 válasza Zsolt,72 (#314142) üzenetére


kbadam83
senior tag

Köszönöm szépen :R

(#314150) Zsolt,72 válasza zmtTom (#314148) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Beállítások
Mobilhálózat
SIM-ek

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.