Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#314551) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Ki milyen megoldást használ manapság fotók “archiválására”? Van 8500 fotó a felhőbe fellőve, próbálnék valami rendszert vinni bele, de ugye hiába teszem őket albumokba, a recent mindig az összeset mutatja, így tulajdonképpen nincs is értelme a rendezésnek.
Van IOS-en megoldás arra, hogy elpakoljam a képeket (rendszeresen) valahova, mégis a fotók alkalmazás nézetéhez hasonlóan tudjam képként böngészni őket, ha kellene (tehát ne iCloud drive-szerűen file-ként jelenjenek meg)?

(#314552) Zsolt,72 válasza Dr. Oid (#314551) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nálam a Microsoft OneDrive vált be erre a célra. Évenkénti vagy havonkénti csoportosítást tudsz választani, működik a háttérben történő feltöltés is.

Úgy gondolom, ehhez hasonló lehet a Google Fotók is, érdemes volna mindkettőt kipróbálnod.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314553) sgeza válasza Dr. Oid (#314551) üzenetére


sgeza
veterán

Google fotók. Pont ugyanúgy működik, ahogy a gyári fotók, annyi különbséggel, hogy meg tudod tenni vele a következőt:
az albumokba rendezett képeket albumba pakolás után egyúttal archiválod is (van egy ilyen lehetőség), akkor eltűnnek az ömlesztett nézetből, viszont az albumban továbbra is látszanak.
Így eléred azt, amit szeretnél.

(#314554) lugosi válasza Dr. Oid (#314551) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az albumnézet a Fotókban szerintem elég jó erre.

(#314555) Tense


Tense
őstag

Sziasztok, kitöröltem egy telefonszámot az előzményekből, hogyan lehet, ha lehet visszaállítani? Nagyon kéne az a szám, elhúztam balra hogy küldök üzenetet erre kitöröltem :)

(#314556) lugosi válasza Tense (#314555) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha volt iCloud backup vagy mentés a gépre a telefonról akkor onnan.

(#314557) Rage47 válasza sgeza (#314553) üzenetére


Rage47
veterán

Lehet hide-olni a fotokat iOS-en, az is hasonlo ehhez talan (?)

(#314558) sgeza válasza Rage47 (#314557) üzenetére


sgeza
veterán

Nem, mert akkor az albumból is eltűnik. Majdnem jó lenne, de emiatt nem.

(#314559) Dr. Oid válasza sgeza (#314553) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Zsolt,72, sgeza: köszi, ránézek! ilyenkor teszem fel a kérdést magamnak, hogy akkor miért is jó nekem az ios…

lugosi: pont ez az, ha mindent is beteszek albumba, a recentben akkor is minden benne lesz. Az a megoldás jó lenne, ami MacOS-en van, vagyis ha lehetne olyan Smart albumokat létrehozni, amiken én adhatok szűrő feltételeket, vagyis pl minden fotó, ami nincs albumban. De persze ezt (se) lehet.

(#314560) sgeza válasza Dr. Oid (#314559) üzenetére


sgeza
veterán

Számomra érthetetlen, hogy miért nincs olyan lehetőség, hogy amiket albumba rakok, azt ne lássam a maradék képek között.

(#314561) xhege válasza sgeza (#314560) üzenetére


xhege
addikt

Mert igazából nem rakod albumba, csak indexeled. Így viszont megoldható, hogy egy fotód akar több albumban is benne legyen egyszerre úgy, hogy közben nem kell duplikálni a képet és nem foglal több helyet. Persze értem, hogy mire gondoltál.
Egyébként engem az vett rá a Google Fotókról történő átállásra, hogy itt lehet almappázni, vagyis albumon belüli albumot is készíteni.

(#314562) sgeza válasza xhege (#314561) üzenetére


sgeza
veterán

A technikai részével tisztában vagyok. Pont ezért lehetne arra opció, hogy az összes között ne mutassa, amellett pedig akár tehetnéd több albumba is. Vagy nekem az is jó lenne, ha lenne olyan nézet, ahol csak az albumba nem helyezett képeket mutatná.
Egyébként igen, az almappázás nekem is tetszene, de pont azért nem használom a fotók alkalmazást, mert egybeömlesztve mutatja a képeket, és nem lehet onnan eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#314563) Rage47 válasza Dr. Oid (#314559) üzenetére


Rage47
veterán

Lehet hardveresen jobbak az Apple cuccok, jobb a szerviz, stb. Plusz iOS-en is elérhető minden Google szolgáltatás. Én legalábbis ezeket is szoktam mérlegelni, hogy pl. nincs mini telefo a másik oldalon.

Valakit itt érint ez a probléma, hogy visszatérnek a már törölt képek? Nálam a családban egy ember mindig úgy backupolja a képeit, hogy PC-re kábellel File Explorerben. Már évek óta panaszkodik, hogy bizonyos képei visszatérnek, hiába törli őket. Szóval ez nem iOS 17.5 probléma lesz szerintem, csak most vették észre emberek talán, miután valaki felhivta a figyelmet.

(#314564) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ma szembesültem feleségem iPhone-ján hogy a Facebook messengerben nem lehet mindkét félnél törölni a tévesen elküldött üzenetet. Csak az az opció van hogy visszavonás saját készüléken aminek semmi értelme. Ez valami apple feature vagy van rá megoldás?

(#314565) F.B.I. válasza vadászcsiga (#314564) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nálam lehet ( 4 készülék is van itthon 17.5- ön).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#314566) Rage47 válasza vadászcsiga (#314564) üzenetére


Rage47
veterán

szerintem ha valaki elolvasta az üzenetet, akkor nem lehet már visszavonni

(#314567) zzola válasza vadászcsiga (#314564) üzenetére


zzola
félisten

[kép]

Biztos? :U

[ Szerkesztve ]

(#314568) Zsolt,72 válasza vadászcsiga (#314564) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nálam a Messenger 458.0.0 verzió fut, iOS 17.5 mellett, több beszélgetésben is teszteltem és rendben működik a mindkét félnél történő törlés.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314569) Zsolt,72 válasza Rage47 (#314566) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

De igen, lehetséges. :) Kipróbáltam.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314570) Dr. Oid válasza xhege (#314561) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Pont ezért lehetne megoldani, tag/attributum megadása vagy meg nem adása simán lehetővé tenne.

(#314571) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

iOS 17.5. Ennyi lehetőség van a visszavonás alatt. Ma frissítettem a Messengert.

[ Szerkesztve ]

(#314572) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#314571) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Közben kiderült hogy csak egy bizonyos embernél nincs meg mindkét opció a törlésre, az összes többinél visszavonható 🤷
Atneztem a beállításokat de nem találtam erre vonatkozólag semmit. Rejtélyes.

[ Szerkesztve ]

(#314573) zzola válasza vadászcsiga (#314572) üzenetére


zzola
félisten

Valószínűleg egy régebbi messengert használ és azért nem lehetséges …

(#314574) esbii22 válasza vadászcsiga (#314571) üzenetére


esbii22
őstag

Kipróbáltam, legfrissebb ios/messenger alatt vissza tudok vonni olyat is amit mar az illeto elolvasott.

Szerk: latom mar mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#314575) xhege válasza Dr. Oid (#314570) üzenetére


xhege
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy nem lehetne megoldani. Abban azonban biztos vagyok, hogy nem mostanában fogják. :(

(#314576) M1995 válasza Dr. Oid (#314559) üzenetére


M1995
aktív tag

Az szerintem is jó lenne ha az ökoszisztémában Mac-en van smart folder, akkor legyen iOS-en is. Apple Music ugyanez, smart playlist van gépen, nincs telefonon. iPhone-ra van Classical és Journal, Mac-re nincs.

Egyébként számomra jó az Apple Photos. A Microsoft OneDrive felülete nekem nagyon nem tetszik, Google-höz nem akarom vinni a képeim. iCloud Photos és kész.

Van éves, havi nézet, albumokba rendezem, a generált kategóriák screenshots, selfies, videos, live photos stb. a személyek és helyek, ennyi nekem elég. Keresőben tudok kulcsszavakra szűrni, egyszerűen beírom "safari" vagy "viber" és akkor az onnan mentett képeket listázza ki. Használom háttér gyűjtésre az Unsplash appot, beírom keresőbe "unsplash" kidob mindent amit onnan mentettem le, akár berakhatom egy wallpaper albumba. Ha voltam valahol eseményen, rögtön berakom albumba.

Ha jól emlékszem lenne API a fejlesztőknek, hogy külön mappába tegye, nem tudom. Engem az All Photos és Recents ömlesztett rész nem zavar, hiszen azt csak a válogatás idejére használom, alapból nem ott nézegetem vissza a fotókat, hanem albumoknál.

(#314577) California1


California1
őstag

Üdvözlet mindnekinek !
3.3GB helyet foglal az iCloudban sok sok iMessage üzemet .
Ezeket ki lehet törölni. Ha törlöm akkor eltűnnek az üzenetek vagy csak a képek és videók ? Vagy ha ki lenne kapcsolva az iCloudból az iMessage mi történne ?
Köszönöm aki ír .

[ Szerkesztve ]

(#314578) sgeza válasza California1 (#314577) üzenetére


sgeza
veterán

A készülékről töröld, ami nem kell, utána ürítsd a töröltek közül is, és szinkronizáld!

(#314579) cekkk


cekkk
veterán

Sziaztok,
Iphne 15-höz tudtok ajánlani olyan usb-a és usb-c kábelt amely tölti is a telót? huawei gyári kábelem nem tölti és a kocsiban csak usb-a aljzat van.
Köszönöm a segítséget. :R

(#314580) Zsolt,72 válasza cekkk (#314579) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia, az ALZA saját márkása jó erre: [link]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314581) cekkk válasza Zsolt,72 (#314580) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm szépen! :R

(#314582) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok ha szeretnék mondjuk saját MP3 zenéket másolni a telefonra, 3utools progival hova kellene pontosan másolni, hogy lássam is? Hiába másoltam a music mappába egyszerűen nem látja a lejátszó, se a music app se egyéb letöltött zenelejátszó progi! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#314583) Zsolt,72 válasza gretzky77 (#314582) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Valami akkor félrement nálad. Music mappán belül, fent van az Import gomb, amit azon keresztül másoltam PC-ről, az rögtön látható is az  Apple Zene mappában, a Könyvtár/Letöltve részen.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314584) gretzky77 válasza Zsolt,72 (#314583) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi, lehetséges, hogy a FLAC miatt! Jól sejtem azt nem kezeli? :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#314585) bollokcs80 válasza gretzky77 (#314584) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Tedd fel a Foobar2000-et és az alá másold fel 3utoolsban. Kezel minden formátumot és ingyenes.

B.Cs.

(#314586) Zsolt,72 válasza gretzky77 (#314584) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ez alapján: [kép] valóban nem kezeli.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314587) gretzky77


gretzky77
veterán

Köszi mindkettőtöknek :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#314588) M1995 válasza gretzky77 (#314584) üzenetére


M1995
aktív tag

Jól. Nincs FLAC, hanem ALAC.

(#314589) gretzky77 válasza M1995 (#314588) üzenetére


gretzky77
veterán

:R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#314590) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Egy technikai kérdésem lenne:
Jelenleg egy Iphone 12 bluetooth-on keresztül van kapcsolatban egy Lenovo tablettel, pusztán csak a navigáció (google maps, waze) miatt a kocsiban.
De sajnos valamiért a tableten sokkal később jelenik meg az információ igy ez használhatatlan. Van erre hasonlóan egyszerű megoldás?

(#314591) lugosi válasza etejedu (#314590) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Milyen információ jelenik meg lassan? A GPS jel késik?

(#314592) etejedu válasza lugosi (#314591) üzenetére


etejedu
őstag

Igen

(#314593) lugosi válasza etejedu (#314592) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor a tablet háza táján kell keresni a megoldást, mert a tablet beépített gps-e késik, vagy egyszerűen csak lassú a tablet. Az iphone a gps jelet nem tetheringeli, csak netet ad ilyenkor.

(#314594) sgeza válasza etejedu (#314590) üzenetére


sgeza
veterán

Mit adsz neki bt-on?

(#314595) szabonagyur válasza lugosi (#314593) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nincs gsm resze a tabletnek akkor eselyesen GPS sincs benne.

(#314596) lugosi válasza szabonagyur (#314595) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Totál nem értek az androidos tabletekhez, lehet.

(#314597) bostone válasza szabonagyur (#314595) üzenetére


bostone
addikt

Valószínűleg GPS vevővel rendelkezik a tab, csak net kapcsolat szükséges a navigációhoz.
A művelethez túl lassú lehet a bluetooth vagy ki tudja, de inkább próbálkoznék első menetben wifivel netet megosztani.

(#314598) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Azt figyeltem meg hogy a progsm eléggé jó árakon árúl apple termékeket elméletileg 'gyártói 2 év garancia"-val, ezzel van valakinek tapasztalata? Arukeresőn jó értekeleteik vannak, de nekem még mindig kicsit shadynek tünik, valaki tud erről nyiltkozni, tényleg hivatalos apple garancia van ?

(#314599) gretzky77 válasza denko (#314598) üzenetére


gretzky77
veterán

Hát elvileg a hivatalos apple gari 1 év, így szerintem sántít a dolog! Az, hogy hivatalos gari van rá megállhatja a helyét, szériaszám alapján ellenőrizhető is és az alma nem kér számlát a gariztatáshoz.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#314600) Stauffenberg válasza denko (#314598) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Apple-nél csak akkor van "gyártó 2 év garancia", ha közvetlenül tőlük veszed, de az is inkább 3 év lesz az ára miatt (250 ezer forint felett).

A garanciát mindig a kereskedő vállalja (nekik írja elő a törvény), az Apple önkéntesen ad 1 évet (de ha tőle veszed, akkor abban a relációban ő a kereskedő).

Szóval ez a "2 év gyártói" nem több mint bullshit.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.