Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#314951) Zsolt,72 válasza havri1 (#314950) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Hmmm… ez itt már nagyon OFF, de emlékeim szerint anno, amikor még Android/Google volt nálam a fő csapásirány, ott állítottam be a kapcsolatképeket. Persze, ez több mint 5 év után már meg is változhatott…

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314952) sztivo


sztivo
őstag

Sziasztok!
Mai nappal 7 és Xs után egy 14 Plus boldog tulaja lettem :)
Mindig tokban és fóliával használom a telefonjaim, viszont a kamerák körül található gyűrűkön is szeretném megőrizni a festéket.
Van a spigen-nek ez az optik 2 kameravédője, de ha jól látom ez a lencséket is takarja, ami elvileg ront a minőségen (vagy ez a spigen jó cucc?). Létezik csak olyan, ami magát a szigetet védi (különösen a gyűrűket), de a lencsét szabadon hagyja? Ha igen tudnátok javasolni?

(#314953) sgeza válasza havri1 (#314942) üzenetére


sgeza
veterán

Ha a Google névjegyek között ott a fénykép, akkor meg kéne jelennie. Nekem ezer éve vannak ott képek, és megjelennek. Nem kell állítani semmit (szerintem nem is tudsz).
Nem lehet, hogy az apple kontaktfotó funkciója felülírja az adott névjegy általad beállított képét? Ezt tudod ellenőrizni a névjegy lapján a kontaktfotó és poszter lehetőségre nyomva.

(#314954) Sys85 válasza sztivo (#314952) üzenetére


Sys85
veterán

Ha tok van rajta, akkor még véletlenül sem fog sérülni a kamerák körül semmi, nem fog lekopni a festék sem.
Feltéve ha olyan tokod van aminek a pereme magasabb a lencséknél, és/vagy nem hordasz kulcsot, aprót, csavarokat a teló mellett a zsebedben. Nekem a kameráknál soha sem volt kopás, vagy sérülés.
Ha nagyon aggódsz, akkor keress olyan tokot ami védi a kamerák körüli részt is és csak a lencsék helye van kivágva.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#314955) sztivo válasza Sys85 (#314954) üzenetére


sztivo
őstag

Basszus az ilyen tok eszemben sem volt. Igen a tok kicsit kintebb áll mint a lencsék, csak azt hittem a nadrágzseb is meg tudja koptatni a gyűrűket :R

(#314956) havri1 válasza sgeza (#314953) üzenetére


havri1
félisten

Hasonló volt a gond.
Mivel variáltam, hogy melyik felhőt használjam a névjegyeknél, google vagy icloud (végül google lett, mert ezt tudom outlook-al szinkronizálni gond nélkül), és összefésültem icloudba is. De pár contactnál eltérés volt, csak a szám azonos, nem tudta - gondolom énb- eldönteni mit jelenítsen meg, és az icloudot hagyta. Ott meg nem volt kép. Most az icloudot nulláztam, és helyreállt.

#314954Sys85
Ha már kopás. Tok nélkül zsebben a káva-szélén-kereten kopik a festék?

[ Szerkesztve ]

havri

(#314957) Astery válasza sztivo (#314955) üzenetére


Astery
senior tag

Én ilyen tokot használok ami nagyon bevált - üvegfóliával elöl hátul védve van. Nem napi szinten használom a kamerát így nem okoz gondot használat előtt elhúzni a védőt. Engem zavart a tudat, hogy a nagy kamera sziget és a lencsék szabadon vannak. Így nyugodtan zsebre teszem vagy bedobom a táskába. Az igaz, hogy így nem látják, hogy ájfonom van de ebből már kinőttem :)

(#314958) blakey válasza havri1 (#314947) üzenetére


blakey
titán

Pl. böngészőben a gmail-t megnyitod, jobbfelső sarokban a Google alkalmazások (9 pötty), névjegyzék, majd rámész a megfelelő névjegyre és a jobb oldalon van a szerkesztés "ceruza", majd megnyitja a névjegyet és a kerek ikont szerkesztheted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#314959) Zsolt,72 válasza blakey (#314958) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Akkor mégis jól gondoltam, hogy ott lehet szerkeszteni, pont erről csatoltam képet, amit te is írtál.

Időközben, ahogy olvasom, meg is oldódott @havri1 kérdése.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314960) blakey válasza Zsolt,72 (#314959) üzenetére


blakey
titán

Minden névjegyemet ott szerkesztem, mert így még véletlenül sem mentem máshova. Már sokszor megmentett, hogy oda voltak mentve a névjegyeim és nem egy másik felhőbe vagy netán kártyára, telefonra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#314961) fery02 válasza blakey (#314958) üzenetére


fery02
addikt

Ez végülis ugyanaz, mintha simán csak erre a linkre rámenne ugye?

(#314962) blakey válasza fery02 (#314961) üzenetére


blakey
titán

Igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#314963) Keni21 válasza Sys85 (#314954) üzenetére


Keni21
tag

Nekem 13 Mini-n a kamera lencse körüli sávon és a töltő mellett kopás. Pedig tokban és csak magában van a zsebemben.

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#314964) Sys85 válasza Keni21 (#314963) üzenetére


Sys85
veterán

A töltő mellett még oké, bedugásnál a Lightning csati összekarcolhatja.
A kamera melletti karcok viszont érdekesek.
Előbbi nekem is megvolt 13 Pro-nál (fényes keret), de a kamerák körül soha semmi nem volt.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#314965) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!
Az iphone ébresztő hangereje még mindig megegyezik a csengetés hangerejével? Tehát ha este az ember leveszi tényleg nagyon halra a csengés hangerejét, hogy ne ugorjon ki a lelke a reggeli ébresztéskor, akkor ébredés után vissza kell növelni a hangerőt?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#314966) Zsolt,72 válasza D4rkm4n (#314965) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

Ezt el lehet kerülni azzal, hogy az Egészség alkalmazásban állítasz be Alvást, ekkor egy választható hang fog megszólalni, aminél a hangerő is szabályozható (külön a csengetéstől).

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314967) D4rkm4n válasza Zsolt,72 (#314966) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szia!

Ebben az alkalmazásban csak rendszeres ébresztést lehet beállítani? Vagy ezt is aktiválni kell ha következő nap egy adott időben szeretnék felkelni?

Egyébként nem tragikus, hogy 2024-ben sem jutott el oda az Apple, hogy minden ébresztéshez külön hangerőt lehessen beállítani? Azért ez tragikus, nem?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#314968) Zsolt,72 válasza D4rkm4n (#314967) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ebben az alkalmazásban csak rendszeres ébresztést lehet beállítani?

Igen.

A megoldást illetően nagyon megosztott a közösség, sokan nem kedvelik, mások pedig szívesen alkalmazzák (magam is így vagyok). Android után néhány nap volt megszoknom, én nem érzem tragédiának a helyzetet, persze tudom, hogy ez nem mindenki részére megfelelő megoldás.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314969) D4rkm4n válasza Zsolt,72 (#314968) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszönöm a segítséget!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#314970) Ursus17


Ursus17
friss újonc

Szisztok!

Csütörtökön elhoztam a Telekomban vásárolt Iphone 15 pro készülékemet. Időhiány miatt a mai napon volt lehetőségem üzembe helyezni. Igazából minden gördülékenyen ment, viszont most nap végén 22%-nál felraktam tölteni (80% töltés beállitással) miután feltöltött levettem a telefont azóta viszont azt tapasztalom hogy teljesen magától ki-be kapcsol a telefon körülbelül 30 másodpercenként. Hasonló jelenségeket olvastam más fórumokon, ott szoftverfrissítést javasoltak vagy alapállapotba visszaállítást viszont a szoftver naprakész, alapállapotba esélyem sincs állítani mert 30 másodpercenként ki-be kapcsol a készülék.

Bármilyen ötlet valakinek esetleg?

Nyilván holnap vissza fogom vinni a telefont.

(#314971) Zsolt,72 válasza Ursus17 (#314970) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

A 30 másodperc valóban szűkösnek tűnik, hogy a beállítások között el tudj navigálni a visszaállításig.

Ez egy igen ritka, egyúttal komoly hiba, mindenképpen javaslom, hogy vidd vissza.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314972) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Ismét vásárlási tanács, mivel a múltkor lemaradtam. 144350 Ft-ért 128 GB-os iPhone 11 eMagtól 2 év garival megéri még? Még ma elhozható ennyiért.

Alex

(#314973) M1995 válasza D4rkm4n (#314965) üzenetére


M1995
aktív tag

Csinálhatsz rá parancsot ébresztés előtt vegye le a hangerőt 10-20%-ra és utána vissza vagy Alvás mód féle ébresztést használd, ahol van külön hangerő.

(#314974) sgeza válasza Ursus17 (#314970) üzenetére


sgeza
veterán

Megpróbálhatod 3utools-szal. Amint kapcsolódik, rányomsz a gyári alaphelyzetre. Persze lehet, hogy ez sem fog beleférni, de hátha.

(#314975) F.B.I. válasza vargalex (#314972) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha új telefon kell, IPhone és nincs szükséged 5G-re, akkor igen. Én már nem venném.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#314976) M1995 válasza D4rkm4n (#314967) üzenetére


M1995
aktív tag

Megcsinálod az ütemezést pl. naponta hétkor, de a tekerős felületen állíthatod egyedileg ha éppen máskor kelnél. Egészség appban egyszer kell beállítani az alvás módot, utána elérhető lesz az óra appból is a felület.

[ Szerkesztve ]

(#314977) Zsolt,72 válasza vargalex (#314972) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szerintem igen, megéri.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314978) icecave válasza vargalex (#314972) üzenetére


icecave
Topikgazda

Én mielőtt rágerjedtem a pro max vonalra, pont 11 volt, vastag káva, meg minden, de én nagyon szerettem, akkor jó akkuidő, Face ID, jó képek. 15PM-al a kezemben nem venném meg, de egy első iPhone-osnak, vagy aki touch ID-s iPhone-ról váltana, még most is simán.

(#314979) Šolaire válasza vargalex (#314972) üzenetére


Šolaire
veterán

Szia jó telefon, még 2 évig simán jó szerintem. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#314980) bostone válasza vargalex (#314972) üzenetére


bostone
addikt

Az iPhone 7-hez képest jó nagy ugrás, de én szétnéznék a használt piacon, mit adnak ennyi pénzért.

(#314981) M1995 válasza vargalex (#314972) üzenetére


M1995
aktív tag

Készletkisöprés? Csak új garis jöhet szóba? Használt 11 Pro, 12, esetleg 13 mini? Megvárni az új SE-t? Még gyűjteni hozzá? A 11 lassan 5 éves, persze frissítést még kap, ha nem gond csak LCD, nincs 5G, nehezebb. Pont 11 -> 12 volt a jelentősebb váltás.

(#314982) havri1


havri1
félisten

VoWifi aktív, használom is, mert itthon baromi gyenge a térerő. Többek között ezért is váltottam iPhonera.
Viszont felmerült most egy kérdés. Ha repülőbe teszem magam, de wi-fi aktív, akkor ugyan úgy elérhető vagyok? Mert ezzel akkor jelentős energiát tudnék pl itthon spórolni (akku idő), ugyanis a gyenge térerő miatt jobban merül.
Fenti hálózati név miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#314983) Astery válasza havri1 (#314982) üzenetére


Astery
senior tag

Nekem nincs WoWifi-m így nekem repülő módban nem ír hálózat nevet. Viszont ha neked van akkor miből állna kipróbálnod?

(#314984) TODI1111 válasza havri1 (#314982) üzenetére


TODI1111
addikt

Miért nem teszed repülőbe és hívatod fel magad valakivel? Úgy kapnál a legtökéletesebb választ a kérdésedre.
Szerk:
Most látom, Astery is ezt kérdezte. ;)

[ Szerkesztve ]

(#314985) Zsolt,72 válasza havri1 (#314982) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

felmerült most egy kérdés. Ha repülőbe teszem magam, de wi-fi aktív, akkor ugyan úgy elérhető vagyok?

Igen, pont ez a Wi-fi hang szolgáltatás lényege. :) Elérhető vagy, a kevesebb fogyasztás pedig már csak hab a tortán.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314986) havri1


havri1
félisten

Nincs a közelemben másik telefon. De sms nem jön meg amúgy.
Na, kipróbáltam a hívást ( felkelt asszony :DDD ). Elsőre visszadobta a hívást, másodikra foglaltat jelzett, viszont a telefonomom megjelent a hívás, de nem lehet felvenni, belefagyott :)
Kifelé meg működik. Mondjuk ezt ki tudtam volna próbálni előbb is :W ;]

[ Szerkesztve ]

havri

(#314987) Zsolt,72 válasza havri1 (#314986) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Látom, te a Vodafone-ét használod. Azzal nekem nincs tapasztalatom, a Telekom esetén viszont stabilan működik.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#314988) havri1 válasza Zsolt,72 (#314987) üzenetére


havri1
félisten

Tesztelem majd. Amúgy biztosan jól működik, mert amióta ezt a telefont használom, tökéletes így a hívás itthon.
Lehet ez egy bug volt, de a PayPal SMS nem érkezett meg, csak ha repülőt kikapcsoltam.

havri

(#314989) Jorus válasza havri1 (#314982) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az beállítás kérdése, hogy repülő módban aktív marad a WiFi? Nálam lelő minden kapcsolatot BT-n kívül. Így hiába van T-s Wifi Hang, az is inaktív repülő módban.

Sztornó a kérdés, kézzel be lehet kapcsolni a WiFit. :B És így megy ki-be a hívás, SMS, stb.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#314991) csaszi75 válasza havri1 (#314982) üzenetére


csaszi75
senior tag

Nálam működik Androidon, iOS-nek is tudnia kell.

(#314992) Jocohun


Jocohun
tag

Sziasztok. Egy kérdésem lenne felétek. Ip13 hoz szeretnék rendelni tactical magforce plyo tokot és azt szeretném kérdezni pl akinek van ilyen hogy ez műanyag tok nem rugalmas? Mivel sajnos YouTube sem találok semmi olyat ahol bemutatnák a rugalmasságát és merev tokot nem szeretnék venni. Köszönöm

(#314993) Krethx


Krethx
aktív tag

iPhone 15 Pro Storage Expansion | 128GB To 1TB

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#314994) Micsurin válasza Jocohun (#314992) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Sima Tactical Magsafe-esem van 13 Minire annak a hátlapja hasonló anyagból van szemre.

Nem mondanám merevnek de azért nem is egy TPU anyag. Nilkin SuperFrostedtól tippre sokkal rugalmasabb lesz. Saccra Spigen Hibryd armor hatású lesz az a tok szerintem.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#314995) bollokcs80 válasza Krethx (#314993) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Minek ez a mókolás, alulról benyomsz neki egy microDuo pendrive-ot és kész. :D

B.Cs.

(#314996) Krethx válasza bollokcs80 (#314995) üzenetére


Krethx
aktív tag

Azért ez nem mókolás hanem profi munka. Másrészt érdekességképpen tettem be.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#314997) bollokcs80 válasza Krethx (#314996) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ok, bocsi nem leszólni akartam, csak meglepett, mire nem képesek manapság ebben a témában. Amilyen árak vannak errrefelé, akár lehetne is létjogosultsága, bár én ilyesmit nem mernék meglépni. :D

B.Cs.

(#314998) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok
i15pro legfrissebb OS-el, és nem tudom engedélyezni a hívás egyéb eszközökön opciót. Két SIM-et használok (Telekom virtuális, Voda fizikai) és egyikkel sem engedi.
Mi lehet a baj?

(#314999) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Sziasztok!

Ha van esetleg olyan közületek, aki OTP alkalmazást használ iPhone-on, másnál sem működik a "gyors egyenleg" funkció? Ez belépés nélkül mutatta az egyenlegemet, viszont 1-2 hete egyáltalán nem működik. Ma néztem, a Feleségem androidos telefonján megy. Letöröltem, újratelepítettem az OTP alkalmazást, nem változott semmi. Most tettem fel az ios 17.5.1-et, de így sem megy. :W
A kérdésem arra vonatkozna, hogy nálam lehet valami galiba, vagy náluk, vagy az Apple-nél? :U

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#315000) havri1 válasza szekfizsolt (#314999) üzenetére


havri1
félisten

Nálam sem írja ki, de mintha ezt vaalhol engedélyezni kellene.
Szerk.: Működik. Menü, gyors egyenleg, ott kiválasztottam. Bezártam, megnyitom, és belépés nélkül mutatja az egyenleget.

[ Szerkesztve ]

havri

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.